Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) V/ válasza kalapacsolok (#24596) üzenetére


V/
Topikgazda

Most akkor melyik lett a nyerő és mennyibe fog neked kerülni?

(#24602) kalapacsolok válasza V/ (#24601) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Unicredit a bankok közül a legolcsóbb számomra, de a K&H ajánlata is jó, ha mondjuk átlag 5.000 ft-nál nagyobb egy átlagos tranzakció.

A legolcsóbb online bankkártyás fizetési rendszer a Barion, árait lentebb részleteztem. A fejlesztési költségek ráadásul nagyban csökkennek, mert több rendszerre elérhető ingyenes plugin, mintakód: https://doksi.barion.com/Modul_Fejleszt%C5%91k
Úgyhogy valószínűleg ezt fogom választani.

(#24603) thomasvold válasza V/ (#24592) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia!

Azt szeretném még kérdezni, hogy a "Link Bank account" menüpont alatt, "Bank Name" , milyen módon írjam be az Unicredit bankot? Teljesen hivatalos nevén: UniCredit Bank Hungary Zrt, vagy Unicredit Bank, vagy teljesen mindegy?

Az "Account Number" ide a számlaszámomat kell írni?

Miután megcsináltam az aktiválást, utána a konverziót, más dolgom nincs vele? Vagy van még amit érdemes beállítani? Az sms-es dolgon kívül.

(#24604) net91


net91
senior tag

A külföldi oldalakon a nevemet mindig ékezet nélkül szoktam megadni és így regisztráltam a PayPal-en is.
Így viszont most a nevem a banki számlán ékezettel, a PayPal-en pedig ékezet nélkül szerepel.
A kettőnek meg ugyebár egyformának kellene lenni.
A visszautalásnál okozhat problémát?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#24605) Lacinet


Lacinet
csendes tag

Helló mindenkinek!
Jól értelmezem az összefoglalóban, hogy ha paypalon látom a refundot és az összeget, akkor azt követő 5-7 napon belűl láthatom azt az összeget a bankszámlámon?
Köszi a választ!

(#24606) V/ válasza thomasvold (#24603) üzenetére


V/
Topikgazda

A név az lesz amit neked kiír a rendszer, írhatod a bank nevét röviden is ezért. Az a szám a bankszámla szám, ebben a hsz-ben van egy minta kép.
Nincs más különösebb dolog, a konverziót van akinél nem jegyzi meg, ezért ha fizetsz és az összegző képernyőn látsz forintos conversion rate szöveget, akkor ott van lehetőség azonnal beállítani. Erről ia találsz képet a fórumon.

(#24607) V/ válasza Lacinet (#24605) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiegészítve, hogy a napok munkanapok és nem egyenlegről fizettél, mert az a refund azonnal látható az egyenlegen

(#24608) V/ válasza net91 (#24604) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira nem szőrőznek. De A visszautalásnál okozhat problémát? az egyenlegedről a withdraw-os pénzkiküldésre gondoltál? Akkor merül fel a név dolog.

(#24609) gzoli2


gzoli2
tag

Leállt a paypal ? Semmilyen oldal nem jön be. Már egy hónapja nem néztem de ma jelzett a facebook, hogy jelszólopások történtek és módosítani akarom a Paypal-t is.

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#24610) V/ válasza gzoli2 (#24609) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem állt le, simán be tudtam lépni most, de nem történtek magyar fiók lopások. Állítsd be az sms védelmet.
Próbáld ezen a linken

[ Szerkesztve ]

(#24611) thomasvold válasza V/ (#24606) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm szépen :R

(#24612) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Lakcímet szeretnék változtatni a jelenlegi bankkártya megtartásával, ennek a legegyszerűbb módja ? És a régi cím eltávolítása.

Köszi.

Más:
Old account view nincs már ? nem láttam sehol.

(#24613) V/ válasza vigyori78 (#24612) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs de ebben a hozzászólásomban megtalálod az elérhetőségét.
A címet is fel tudod a My profile-ba is vinni, illetve a címednél +-al adhatsz másikat.
Először írd be az újat, a kártyához rendelt ezt, ez tedd meg elsődlegesnek és utána töröld a régit.

[ Szerkesztve ]

(#24614) vigyori78 válasza V/ (#24613) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszönöm.

(#24615) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.

Elöljáróban annyit, hogy a biztonság kedvéért kétlépcsős paypal azonosítást használok vagy egy fél éve. Jönnek a hat számjegyű kódok a telefonomra, csak így tudok belépni/fizetni vele, nem is ragoznám, ismeritek nyilván...
Tegnap arra lettem figyelmes, hogy egy e-bay vásárlásnál csak kiválasztom a fizetési módot, majd 1-2 másodperc elteltével már fizetett állapotot jelöl az e-bay mindenféle mobiltelós kód nélkül !!! Hogyan lehet ez ??? Hogyan engedi kifizetni a terméket a kétlépcsős azonosítás nélkül ???? :F :F :F
Ezt így nagyon veszélyesnek tartom, szeretném megakadályozni, kikapcsolni... :K
Napi szinten használok Gearbest-en paypal fizetést, ott kéri a kódot, ott minden rendben... :F
Köszi előre is a segítséget !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#24616) V/ válasza meridaharcos (#24615) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha bekapcsoltad a gyors fizetést az eBay-n akkor nem szokott a Paypal-ra belépni, így kódot sem kérhet.
Válaszd le az Unlink-el.
Erről lehet szó

[ Szerkesztve ]

(#24617) meridaharcos válasza V/ (#24616) üzenetére


meridaharcos
senior tag

:R :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#24618) Kobe


Kobe
veterán

Uj kartyam lett meg uj a paypal felulet is ahogy nezem. Az uj feluleten hol lehet beallitani hogy ne a paypal valtson, hanem a kartyamrol levont osszeget a sajst bankom szerinti arfolyamon valtsa at fizeteskor ?

Utolag neztem megintblehuzott par ezressel, 291en valtotta a dollart, bankom meg 286on...

(#24619) V/ válasza Kobe (#24618) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebben a hsz-ben az elérhetősége a konverziónak.

(#24620) Watcher45 válasza Kobe (#24618) üzenetére


Watcher45
tag

Nem mostani váltás lehetett mivel a középárfolyam most is 290.52 és ettől általában felfelé térnek el a bankok ha neked adnak el. Pl az OTP-nél ma 292.7500

[ Szerkesztve ]

(#24621) Beni2360 válasza Watcher45 (#24620) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a kártyás külföldi vásárlásnál nem valuta hanem deviza árfolyamot számolnak. Szvsz. Ez a mai esti de a jóvá íráskor aktuális árfolyam számít.

Pontosabban a $ átváltják € és az jelenik meg az Ft számlán.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24622) Met


Met
nagyúr

A kétlépcsős azonosítást hol kell bekapcsolni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24623) Watcher45 válasza Beni2360 (#24621) üzenetére


Watcher45
tag

Köszönöm a felvilágosítást legközelebb megfigyelem az átváltási rátát, én mindig a valuta eladásival számoltam eddig a költségeket.

(#24624) V/ válasza Met (#24622) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírás az Összefoglalóban, mivel az Old account mondat nem érvényes, a My Profil-ban található meg a leírásban látható kép, azt meg ebben a hsz-ben leírtak szerint érheted el, vagy használd ezt a direkt linket az SMS védelem bekapcsolásához

(#24625) V/ válasza Watcher45 (#24623) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod kártyás vásárlások deviza elszámolási módját is vedd figyelembe.

(#24626) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Van egy magyar UniCredites számlám. Ha azt hozzáadom paypalhoz, és paypal balance-ból átkérem a pénzt, akkor az kb. mennyi idő lehet míg megérkezik? Akkor is beletelhet 1-2 nap, vagy akár aznap is átjön?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24627) V/ válasza vzsryl (#24626) üzenetére


V/
Topikgazda

2-4 banki munkanap. Unicreditnél a végtartamhoz közelít inkább.
De nincs névcsere problémád remélhetőleg, a last name a Paypal-n a bankszámládon a vezetékneved?

[ Szerkesztve ]

(#24628) Met válasza V/ (#24624) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, amikor elkezdtem az egészet átolvastam de most nem rémlett hogy lett volna ilyen benne :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24629) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik bank a legjobb a paypalhoz? Unicreditnél jobb az OTP? Vagy bármelyik más? Mert lehet inkább nyitnék a paypalnak egy új bankszámlát. Remélem túl nagy hülyeséget nem kérdeztem :)

(#24630) V/ válasza thomasvold (#24629) üzenetére


V/
Topikgazda

Az OTP-nek jobbak a devizaárfolyamai és a virtuális kártya az internetes vásárlásra ingyenes valamelyik számlacsomagnál. Meg néha gyorsabb az Unicreditnél.

[ Szerkesztve ]

(#24631) thomasvold válasza V/ (#24630) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm :R

(#24632) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,
hol találom a kétlépcsős beléptetés beállítását? Komolyan, áttúrtam az egész oldalt, de e az új felület egy katasztrófa.
Letöltöttem az első hozzászólásban lévő segédletet is, de az is a régi felületre íródott...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#24633) Met válasza Samus (#24632) üzenetére


Met
nagyúr

Basszus, én is régen olvastam el az összefoglalót, most nem tettem meg de legalább a topicban rákerestem a kétlépcsős szóra mielőtt kérdeztem.
Amúgy [link]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24634) V/ válasza Samus (#24632) üzenetére


V/
Topikgazda

2016-07-18 21:25:01 írtam hogy hol, a leírás csak az első mondatban tér el, most nem érek rá átírni azt az egy mondatot. De most is a "régi" felületen kell megadni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#24635) Beni2360 válasza thomasvold (#24629) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért nyitni egy banknál folyószámlát, hogy a pay pal gyorsabb legyen nagyon nagy luxus.
Havi számlavezetési díj, éves kártya díj, kellenek utalások rá, net számlacsomag, és akkor kapod a webkártyát. összességében ráfizetés.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24636) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Ha nem tudom az acchoz a jelszót, de a biztonságit sem, akkor csak telefonon keresztül lehet angol nyelven visszaszerezni? Listening-em nem túl jó. :R

(#24637) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Rendeltem valamit aliexpressről. Megjött, de nem működött. Az eladó visszafizeti az árát, de csinálnom kellet paypal-t amit most használok életemben először. Az eladónak a paypalra regisztrált e-mail címemet kell megadnom, hogy vissza tudjon utalni?

(#24638) V/ válasza Atish19 (#24637) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mivel az a pénzforgalmazás alap adata. Milyen másik cím merült fel?

(#24639) Watcher45 válasza Atish19 (#24637) üzenetére


Watcher45
tag

Ez érdekes mert az Ali nem használja a Paypalt csak az Alipay játszik náluk. Figyelj, hogy az eladó nehogy az időhúzás miatt lépjen fel ilyen igényekkel, hiszen az Alipay vásárlóvédelme kiterjed a bankkártyás vásárlásokra is. Nem értem miért Paypalra akarna utalni, de szerintem az Aliexpress topicban kérdezz meg erről valami dörzsölt öreg rókát.

(#24640) thomasvold válasza Beni2360 (#24635) üzenetére


thomasvold
őstag

Ebben is van igazság :)

(#24641) V/ válasza Watcher45 (#24639) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladók meg igen, használják mert az eBay-n is hirdethetnek. Nincs időhúzás, a pénz hamarabb megérkezik a Paypal-re, mint az Ali dispute eredménye, azért inkább így küldik mert akkor ott nem veszít pontokat.

(#24642) Atish19


Atish19
őstag

Köszi a válaszokat. Még sosem volt ilyen, hogy valami nem működött vagy sérült lett volna így első visszautalós játék, de csak 1 dollárról van szó :) Viszont ami most fontosabb, hogy kártya megerősítésnél tartok és a 400ft-ot le is emelte viszont a tranzakcióról semmi infó a netbankáromban (Pannonhalma és Vidéke takarékszövetkezet/ Maestro kártya) így nem tudom megadni a kódot. 2 nap után már meg kellet volna, hogy jelenjen igaz?

(#24643) V/ válasza Atish19 (#24642) üzenetére


V/
Topikgazda

A zárolt tételek közt kell lenni, a takarékok lassabban dolgoznak, de a kódot 1 hétig írhatod és csak a Paypal egyenlegről a saját bankszámládra való pénzkiküldéshez szükséges limitek felszabadításához kell (addig havi 21000 Ft a kiküldési limit),
a Paypal fiókod már használható, vásárolhatsz és fogadhatsz pénzt.

(#24644) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Kártya váltás óta ez az első vásárlásom a Bangoodon.
Fizetés után ez fogadott:

Ez a a Bangood összekapcsolása a PayPallal?
Gond nélkül megtehetem?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#24645) V/ válasza atyca (#24644) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem derül ki, hogy a BG vagy a Paypal akarja tárolni, a Paypal-n a kártyát hozzáadtad már? Bár akkor nem jött volna ez elő, így ez csak költői kérdés volt.
Mert nem egy Banggood fizetésnél tenném és nem kapcsolnám össze, ha csak alkalomszerűen vásárolgatok ott.

[ Szerkesztve ]

(#24646) Atish19 válasza V/ (#24643) üzenetére


Atish19
őstag

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24647) atyca válasza V/ (#24645) üzenetére


atyca
senior tag

Máshonnan már vásároltam PP-al azóta.Ez elméletileg a PP oldala, amíg itt ténykedtem időtúllépés miatt kijelentkezett.A Bangoodot emlékeim szerint nem kell (lehet) összekapcsolni a PP-al :F

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#24648) V/ válasza atyca (#24647) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a zavaró, ha a Paypal-n a kártya ott van a fizetőeszközöknél, akkor a BG-n fizetve a Paypal-t választva minek kérne kártyaszámot, dátumot, csc kódot? Már meg van neki.
De ha ez időtúllépés miatt kijelentkezett akkor a BG-n fizetésnél nem kell előjönnie legközelebb.
Ha ezt kitöltöd és már ez a kártya a PP-n rajta van, meg fogja kavarni a dolgokat, legjobb esetben hibaüzenet, hogy már van ilyen kártya, ugye a szám megadása miatt lesz az 1 $-os terhelés és hiba miatt lehet, hogy nem fizeti ki.
Változnak az idők de én sem gondolom, hogy direktbe kellene kötni a kettőt

[ Szerkesztve ]

(#24649) atyca válasza V/ (#24648) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#24650) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Most csináltam a Barátnőmnek Paypal-t.
Nem találom, hogy hol lehet beállítani, hogy ne a Paypal váltsa a pénzt, hanem a bankja.
Az összefoglalóból letöltöttem egy pdf-et ami elvileg arról szólna, de nekem a Wallet menüben nincs 'Old account view' lehetőség. Valaki segítene, hogy hol kell beállítanom?

Illetve a bankkártya confirm-nál levont vmire 400 Ft-ot, azt miért is tette?

Előre is köszi a válaszokat!

CSAKAKISPEST!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.