Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) Botigta


Botigta
aktív tag

Köszönöm válaszod. Elolvastam az összefoglalót, de ott számomra nem volt egyértelmű. Így megértettem

Még azt kérdezném, hogy a PayPal-en még mindig nincs kétlépcsős beléptetés?

(#24902) V/ válasza Botigta (#24901) üzenetére


V/
Topikgazda

Van, én is azt használom. Összefoglaló, Paypal fiók belépési védelme

[ Szerkesztve ]

(#24903) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Ha PayPal-ról veszek ki pénzt a magyar bankszámlámra, akkor nem lehet beállítani hogy milyen pénznemben fizesse ki? Mert nekem mindig átváltja forintra, és elég rosszul vált.

Vásárlásnál tudom hogy lehet állítani, de az erre nincs hatással.

[ Szerkesztve ]

(#24904) V/ válasza ablack (#24903) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a bankszámlád és a Paypal fiókod forint alapú ezért csak forint lesz a vége, nem állítható.
Az árfolyamot a bankod vételi árfolyamához kell viszonyítani, mennyi az eltérés? Gondolom ez alapján számoltad a rosszul váltottat.
Utoljára nekem jobb volt a PP-n az árfolyam fontról forintra.
De a lényeg az, hogy csak deviza számlára tudnál a bankodban devizát kapni, ha annak az összes költségét egy egységnyi devizára rászámolva a Paypal nem biztos, hogy rossz árfolyammal vált.

[ Szerkesztve ]

(#24905) luck66


luck66
tag

ha nem Paypal-lal fizettem,de az eladó nekem Paypal-ra adna visszatérítést,az jár valamilyen költséggel nekem,dollárt küldene vissza,az marad a Paypal-on vagy átmegy a bankszámlára?
Ha ottmarad akkor dollárban vagy átváltják Ft-ra,mert annak idején így lett beállítva a számla:
[kép]

(#24906) V/ válasza luck66 (#24905) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha küldenek pénzt, az midig az egyenlegeden marad abban a devizában amelyben küldték. A küldés típusától függően vagy a küldő fizeti a jutalékot, vagy az aki kapja. De ha visszatérítést kapsz -refund- akkor általában úgy küldik, hogy nem te viseled a költségeket.
Az egyenlegről a pénzt te tudod csak a saját bankszámládra kiküldeni -Withdraw funds- menüpont. Mivel forint bankszámlára megy, ezért konvertálva megy ki. A konkrét árfolyamot meg tudod nézni az utolsó előtti jóváhagyó képernyőn.
A bankszámládat vagy előtte hozzáadod a fiókodhoz, vagy az adatok megadása után eltárolja a küldés közben.

Megjegyzés ha még adsz hozzá más devizát, akkor az egyenlegen lévő $-t arra is át tudod konvertálni az egyenlegen.
PayPal balance, Manage currencies, Add curency

[ Szerkesztve ]

(#24907) luck66 válasza V/ (#24906) üzenetére


luck66
tag

akkor megkapom és ottmarad dollárban,aztán levásárolom

(#24908) V/ válasza luck66 (#24907) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez is egy opció, mivel nincs fizetéskor konvertálás, nem kell agyalni, hogy a banki vagy a Paypal váltás a több vagy kevesebb.

(#24909) egeisa


egeisa
csendes tag

Az új kinézeten hol találom meg a beállítást amivel letudom mondani a havi állandó utalást?
Vagy mondjátok meg hogy hol tudom átállítani a régi kinézetre, az oldal alján nincs olyan lehetőség h "old blablabla" :D
Kösz :R

(#24910) Suparman


Suparman
csendes újonc

Sziasztok!

OTP kartyam van regisztralni szeretnem Credit cards kb mar 3 szor levontak a 400 ft-ot de nem kapott smst se semmit ,hogy beirjak 4 szamjegyu kodot, nem enged addig, igazabol en varok 1200 dollart , hogy megkapjam , mit kell ilyenkor tenni ? Bank accounts is eleg lenne? es csak fogadni szeretnek penzt ,hogy menjen a kartyara. Limit van? hol kell beallitani ? :R Koszonom a valaszotokat.

[ Szerkesztve ]

(#24911) V/


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban az utolsó két hozzászóló nem talált információt? Vagy csak a kereső.

[ Szerkesztve ]

(#24912) V/ válasza egeisa (#24909) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, jobb oldalon a Logout előtt a fogaskerék ikonra katt, a Payments kiválasztása, a Preapproved payments linkre katt, a megjelenő listában ha jól emlékszem az adott sor végén edit, ott cancel, majd később pedig törlés.

(#24913) V/ válasza Suparman (#24910) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló
Kártya hozzáadás a Paypal fiókhoz
Letöltési link.
Minden információ benne van.

A Paypal nem küld sms-t, kódot.
Majd a bankszámládon a terhelés lekönyvelése után lesz látható, max 2-3 nap.
A pénz kivitel limitének törléséhez kell a bankkártya konfirmációja, a kód, nem pedig a fogadásra.

Kártyára nem tudod küldeni, csak a saját bankszámládra, ami ha nem devizás bankszámla, akkor Forintba fog rákerülni.

További segítség az Összefoglalóban:
Paypal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára
Bankszámla hozzáadás a Paypal fiókhoz

[ Szerkesztve ]

(#24914) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Ha Paypal-on a regisztrációnál véletlen úgy adtam meg a nevem, hogy:
First name: vezetéknevem
Middle name: keresztnevem
Last name: harmadik nevem
így fogok tudni withdrawolni bankszámlára, vagy sikertelen lesz?

(#24915) V/ válasza Ron Swanson (#24914) üzenetére


V/
Topikgazda

Van rá lehetőség megcserélni.
De ezt nagyon nem értem: Middle name: keresztnevem Ez honnan jött, középső név? "első" és "utolsó" keverhető a magyar írásmód miatt.
Mivel amit nem tudsz változtatni az Withdraw-nél a Last name, és az biztos nem a bankszámla tulajdonos vezeték neve nálad, én azt mondom nem fog átmenni és 1500 F-ot még le is vonnak.

[ Szerkesztve ]

(#24916) Tikakukac


Tikakukac
titán

Adott egy 300k körüli fényképezős szett ami ebayen lejárt. Utólag írtam eladóra, egy laza 20k-s alku után az üzlet jól néz ki. PayPal utalás lesz.

Kérdés: jól tippelek, hogy ha simán családos/haveros opcióként küldöm el neki ő pedig elfelejti a cuccost postára adni akkor PayPal mossa kezeit?

Mennyivel másabb a helyzet pénzügyi/biztonsági szempontból ha goods/service lesz az elküldés? 100/100 eladó, 14 éves reggel, szóval elviekben nem lehet gond, csak na, basszus, rakat lóvé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24917) unclefucka


unclefucka
senior tag

Sziasztok!

Az "Instat Top-Up", ami a TrustPay -t használta már nem működik?
Ha ilyen módon utaltam, akkor ugyanaz a teendő, mint a hibás utalás esetében?

Köszi a válaszokat előre is.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#24918) V/ válasza Tikakukac (#24916) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vásárlásként fizetsz akkor minden vásárlói védelmed biztosított, de ne küldj pénzt, ő készítsen a Send & Request Payments menüpont alatt a jobb szélső Create invoice számlát, pénzbekérőt és majd arra fizess, ekkor egyértelmű lesz a fizetés, előtte írd meg neki a szállítási címet, hogy rá tudja írni. Az a számlát, pénzbekérőt elkészítése neki sem kerül pénzbe, ha megnézed teljesen egyértelmű és ő is védve van.

családos/haveros opcióként küldöm el neki, te fizeted még a jutalékot is. Nem ajánlom semmiképp.

(#24919) V/ válasza unclefucka (#24917) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem működik, akkor hogy tudtál utalni? Március óta megszűnt magyar regisztrációknál a lehetőség.
Csak a normál Top Up van, de az is úgy néz ki, hogy 24 órán belül teljesül már, így a régi időszakhoz viszonyítva az is gyors lett.
A gyors feltöltés ami lenne Add funds using Trustly még mindig Service temporarily unavailable.

[ Szerkesztve ]

(#24920) Teodor52 válasza V/ (#24894) üzenetére


Teodor52
senior tag

Megvannak a jóváírások!

Na szóval:

Szombaton utaltam egyszer 12:30-kor és vasárnap is 14:38-kor.

Tegnap egész nap nem jött semmi, de ismételten 01:06-kor írták jóvá az összeget a PP egyenlegemen.

Tehát kimondhatjuk, hogy akkor a leggyorsabb az utalás, ha munkanap-munkanap és munkanap-munkaszüneti napra történik az utalás.

És azt is, hogy minden jóváírás az átutalási megbízás elküldésének napját követő nap 01:00 plusz mínusz 5 perc,de több nincs ez biztos.

(#24921) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával találtam szemben magam bejelentkezésnél:
"Sorry, we can't log you in. If you think there's an issue with your account, contact us and we'll help resolve it."

Tegnap este beakartam lépni, de mivel régen használtam az accountomat, így kértem jelszó változtatást. Megtörtént, betudtam lépni, és kiléptem. Visszaakartam lépni, egy másik dolog miatt, és azóta ezt írja. Cache, cooki ürítés minden megvolt, jelszót is változtattam még egy párszor... :D Írtam egy üzenetet a facebook oldalukra is ezzel kapcsolatban.

Hogyan lehet ezt a problémát megoldani?

Köszi előre is!

(#24922) V/ válasza Skinny26 (#24921) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kérsz jelszó változtatást és be tudsz lépni, akkor célszerű lett volna mind a jelszót, mind a biztonsági kérdéseket újra frissíteni, megnézni, hogy mi a telefonszám ami meg van adva kapcsolattartásra.
Ezek után, ha nem tudnál belépni, minden olyan adatod meg van amit kérhetnek belépési probléma esetén.
Ezt nem értem: jelszót is változtattam még egy párszor... Még többször kértél később jelszó változtatást? Ha igen, a rendszer zárolja a fiókot mert feltörési kísérletnek érzékeli.
A belépési oldalon próbáld meg elérni az Ügyfélszolgálatot, a Facebook nem erre való, ott nem fognak érdemben válaszolni, mivel nyilvános fórumnak tekintik.

(#24923) Skinny26 válasza V/ (#24922) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Akkor igen, zárolták a fiókom. Kerestem email címét, de csak akkor látom, ha belépek... Viszont, van egy telefonszám is. Ez a telefonszám emelt díjas?

(#24924) V/ válasza Skinny26 (#24923) üzenetére


V/
Topikgazda

Normál külföldi hívás Írországba.

[ Szerkesztve ]

(#24925) Tikakukac válasza V/ (#24918) üzenetére


Tikakukac
titán

Jutalékot mindenképp én fogom fizetni. Hogy érzékeltessem: még így is most 55%-a az új árának a gépsas. Nekem mindenképpen megéri még +30 fonttal is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24926) V/ válasza Tikakukac (#24925) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor annyival többet írjon a számlára, vagy az külön küldöd neki. A lényeg az, hogy vásárlói védelmed akkor van ha vásárlásként küldöd a pénzt és akkor az "eladó" fizeti a jutalékot nem a vevő, így van beállítva.
Nekem mindenképpen megéri még +30 fonttal is.
Az hogy ne legyen vásárlói védelmed az is belefér?
Meg lehetséges hogy a jó a minősítése az eladóna, ha szállításközben elveszik a csomag, valami probléma lesz vele akkor nem, mégis van gond a géppel, akkor semmi védelmi lehetőséged, "kényszerítő eszközöd" nincs. Nem opció a barátkénti küldés, de ha te úgy gondolod....

Egyébként úgy 25 Font a jutalék.

[ Szerkesztve ]

(#24927) Skinny26 válasza V/ (#24924) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Megoldódott, felhívtam, tök rendes volt a srác, segítőkész. Esetleg kéne valamit csinálnom, hogy ezt elkerüljem a jövőben?

Köszönöm szépen az eddigi segítséged!

(#24928) V/ válasza Skinny26 (#24927) üzenetére


V/
Topikgazda

Jegyezd fel a jelszót és a biztonsági kérdéseket a rájuk adandó válasszal.

(#24929) Tikakukac válasza V/ (#24926) üzenetére


Tikakukac
titán

Nope. Arra értettem a 30 fontot, hogy a jutalékot kifizetem.

Buktam én már épp eleget ilyenekkel, van is rendőrségi úgy folyamatban 3 éve legalább szerintem, azért mondom, ha lehetséges, kifizetem neki így-úgy az extrákat, csak legyen tuti a dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24930) unclefucka válasza V/ (#24919) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez egy érdekes kérdés.
Elvileg vissza kellett volna utasítania a tranzakciót, ezek szerint.
Lehet, hogy egy idő után visszapattan, de az én oldalamról sikeresnek látszik az utalás egyelőre.
Természetesen a PayPal-re már nem érkezett meg az összeg.

Remek, lehet sz@rakodni a bankkal. :(((

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#24931) V/ válasza unclefucka (#24930) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar regisztrációd van?
Elvileg vissza kellett volna utasítania a tranzakciót, ezek szerint. Nem is érhető el nálunk, az a üzenet jön elő amit írtam, semmi más!
Tisztázzuk, konkrétan melyik menüpontból indítottad?
Ha a Top Up-nál megadott adatokkal történt utalás a bankodból - a PP Unicredit számlájára, a te transzfer ID-el- az teljesen más történet.
Ha régebben eltároltad a Trustpay-es adataokat, azzal meg annyi a gond, hogy amikor a Macis oldalon elkészítetted az utalási adatokat az ott megadott közlemény 1 óra hosszáig él., tehát eltárolva már másnap sem volt használható.

[ Szerkesztve ]

(#24932) unclefucka válasza V/ (#24931) üzenetére


unclefucka
senior tag

Igazából nem tudom milyen "nemzetiségű" regisztrációm van, de nagy valószínűséggel magyar.

Nem PayPal-ről indítottam a Top-Up -ot, hanem sima utalást csináltam a Netbankomból a régebben tárolt adatokkal. (Korábban többször is csináltam már feltöltést így és sikeres volt.)

Az volt régebben a neve, hogy "Instant Top-Up" és jellemzően pénteken vettem igénybe, mert a sima Top-Up csak hétfőre teljesítette az utalást.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#24933) V/ válasza unclefucka (#24932) üzenetére


V/
Topikgazda

Tehát nem az Unicredit számlára (10918001-00000001-15050684) küldted, hanem egy Számlatulajdonos neve Trust Pay,a.s. számlára?
Régebben az volt a Trustpay szabály, hogy a nem könyvelhető tételek a következő hét keddjén visszautalásra kerülnek, mivel nincs szerződés a Paypal-l erre, így ez lesz a valószínű most is.
A nemzetiségre azért kérdeztem, mert szlovák regisztrációnál a feltöltés mivel szlovák a Trustpay, még működik.

Ha belépés után ilyesmit látsz, akkor magyar.

[ Szerkesztve ]

(#24934) unclefucka válasza V/ (#24933) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem Unicedit-es számlára ment, hanem a Számlatulajdonos neve Trust Pay,a.s. számlára.
(Amikor még működött, akkor pont innen a PH!-ról töltöttem le a silabuszt az utalás menetéről)

Köszi az infót, majd figyelem, hogy visszapattan-e a pénzem és megírom a fejleményeket.
Aztán ezek után maradok a hagyományos utalásnál.

Akkor ezek szerint magyar a regisztrációm.

Köszi a segedelmet még 1x. :R

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#24935) V/ válasza unclefucka (#24934) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, abban is írtam akkor, hogy a transzfer kód nem örök élet.
A múlt héten és a hétvégén tesztelte a Top Up utalást Teodor52, a következtetés az, hogy a munkanapon kezdeményezett 24 órán belül a Paypal egyenlegen, ez lényeges gyorsulás.

(#24936) patex1983


patex1983
őstag

Sziasztok!

Elméletileg bekapcsoltam a kétlépcsős azonosítást, kaptam sms-ben kódot, amit a paypal oldalán megadtam, ki isírta, hogy most már használhatom a kétlépcsős bejelentkezést, vagy valami ilyesmit, de azóta sem kér sms-kódot belépéskor, simán beenged.
Hogyan tudom ténylegesen bekapcsolni?

X

(#24937) V/ válasza patex1983 (#24936) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az általános profil oldalon, hogy aktivált állapotban van-e. Az Összefoglalóban lévő leírásban és a tippek közt leírva, hogy éred el.

(#24938) Botigta válasza V/ (#24902) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm, bocs figyelmetlen voltam...

Ha ezt írta az eladó (eBay) a Return Policy-ben:
After receiving the item, contact seller within Return shipping
14 days Buyer pays return shipping

Attól igényelhető a Paypal-tól a visszaküldési díj?

és ezt:
refund or replacement request is available only request within a week after parcel received returning the item as the same condition as it received buyer bears return shipping cost.

ez mit jelent?

A 14 nap mikortól számít? Amikor átvettem a csomagot? Honnan tudom, hogy megkapom a pénzt, nem szeretnék úgy járni, hogy elküldöm, és mégsem jár valamiért?
Előtte a termék árára el kell indítani a disputot?

Köszönöm a gyors választ, mert sürget az idő, csütörtökön jár le a 14 nap...

[ Szerkesztve ]

(#24939) patex1983 válasza V/ (#24937) üzenetére


patex1983
őstag

Az aktivált állapotot hol kellene látnom? Nem találok seholerre utaló nyomot.
A beallitashoz a direkt linket használtam, ha most rákattintok megint kér tel.szamot, megadom neki ugyanazt és kidob a profil oldalamra, de sms-t nem küld... Nem értem. :(

X

(#24940) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Tortent egy olyan problema, hogy eBayen vasaroltak tolem hackelt accounttal.
A gyerek le is bukott, le is kapcsoltak.
Paypal viszont most blokkolta az osszeget nalam.
Viszont az en szempontbol igen kellemetlen, hogy a teteleket mar elkuldtem.
Amit vissza nem fogok kapni es meg a penz is megy.
Tudok en ilyenkor tenni valamit?
A Paypal "megoldo center" nem feltetlenul relevans modon probalja meg kezelni a dolgot.

(#24941) V/ válasza patex1983 (#24939) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt:

Ha a leírás szerint csinálod működni-e kell.

(#24942) V/ válasza Botigta (#24938) üzenetére


V/
Topikgazda

A 14 nap attól számol amikor átvetted a csomagot.
De a leírásban szerintem egyértelműen leírtam.
Összefoglalom:
Meg jön a vásárolt terméked, valamiért vissza akarod küldeni az eladónak, erre ő neked nálad most 14 napot adott meg.
A 14 napon belül egyeztetve vele a visszaküldés címét elküldöd neki, a postai feladási nap vagy futáros átvétel napjától számított 14 napig nyújthatod be a Paypal felé a költség visszatérítést, nyomtatvány a feladásról számla,nyugta, feladóvevény képként vagy valahogy csatolva. Ők 10 napon belül a Paypal egyenlegedre küldik a maximum 9300 Ft-ot.
Honnan tudom, hogy megkapom a pénzt, nem szeretnék úgy járni, hogy elküldöm, és mégsem jár valamiért? Nem egészen értem, a megadott feltételek -amit írtam itt és a leírásban- alapján a postázási díjat visszakapod.
Az hogy a vételárat visszakapod refundként, vagy új dolgot küld neked az eladó az ezzel nincs összefüggésben

(#24943) Botigta válasza V/ (#24941) üzenetére


Botigta
aktív tag

Kedves V,

Esetleg erre: #24938
egy icipici válasz?

Kösziköszi

(#24944) V/ válasza Assimilator (#24940) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénz a károsultaknak visszajár, hogy te miként fogod a kicsalt terméket visszakapni az az eBay eladói védelmén múlik, illetve egyezkedni kell a Paypal-el és igazolni, hogy te elküldted a termékeket, te vétlen vagy ezért a zárolást ne érvényesítsék.
Elméletben mivel nem veszik át a csomagot, az visszamegy hozzá, ezután viszont a pénzt valakinek vissza kell adnod. Milyen nemzetiségű volt a csaló, ha magyar akkor a károdat, ha lesz akkor polgári perben a csaló ellen visszaszerezheted, ha EU-s akkor is?

[ Szerkesztve ]

(#24945) V/ válasza Botigta (#24943) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem elég #24942?. pont írtam.

(#24946) V/ válasza V/ (#24944) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit nézzél már meg, hogy az eladott terméknél neked nem jön-e elő a nem engedélyezett tranzakció disput indítás lehetősége.(Unauthorized Transactions)

(#24947) patex1983 válasza V/ (#24941) üzenetére


patex1983
őstag

Nagy kínlódva megtaláltam...
Ilyenkor mi van?

Mobilszám van megadva, aktiválva is lett.
Ha a Get security key-re kattintok, akkor megint kéri, hogy regisztráljak egy mobilszámot. Megadom, ami már be van regisztrálva és.... semmi. Kidob a profil oldalra, sms nuku.
Ha a ordering PayPal Security Keys-re kattintok, akkor annyit látok, hogy oooops That page doesn’t exist.
Zsír.

X

(#24948) V/ válasza patex1983 (#24947) üzenetére


V/
Topikgazda

A telefonszámod hogy van beírva és az egyezik a fiókodba megadott elsődleges telefonszámmal? Én így adtam meg és ezzel működik: 003630xxxxxxx, a sec key-nél a rubrikába meg 36 van írva.

[ Szerkesztve ]

(#24949) Botigta válasza V/ (#24942) üzenetére


Botigta
aktív tag

Bocsi-bocsi, szerintem pont akkor küldhetted a válaszodat, amikor én írni kezdtem. :))

Viszont az sehol sincs leírva, hogy a temék disputjának milyen stádiumban kell lennie.
Nem tudom érted-e, mire gondolok:

Azt csak nem teszem meg, hogy se szó se beszéd feladom a postán a cuccot, aztán igénylem a postadíjat, miközben még azt sem tárgyaltam le senkivel, hogy visszakapom-e a termék árát. De ha még most fogok bele a disputba, akkor ezek szerint tutti kicsúszok a visszaposta 14 napból...

A PayPal sem kérdi, hogy mit egyeztünk az eladóval? Csak fizet, ha feladtam?

(#24950) V/ válasza Botigta (#24949) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom már jobban elmagyarázni, ez a visszaküldés nem garanciális probléma rendezés.
Megkapod az árút gond van vele, mégsem kell ez a termék, el akarsz állni a vásárlástól, indítod az eBay caset, az eladó írt egy időtartamot, hogy meddig fogad ilyen probléma jelzéseket, neked 14 napon belül el kell kezdened reklamálni, nem szoktunk várni 13 napig hogy kiderüljön a visszaküldés alapja, de előfordulhat.
Most hol tartasz a case-el, gondolom már megindítottad, így az eladói 14 napban benne vagy.
Az eladónak 3 napon belül reagálnia kell, ha nem teszi mehetsz Escalate-re, eBay döntésre.
Az számít, hogy te jelzed a gondodat az eladónak 14 napján belül.

A Paypal-t nem érdekli a te case-d az eBay-n. Akkor kapod meg a pénzt ha te nem a 15. napon kezdesz az eladóval egyezkedni.
Ez igaz a webshopos vásárlás, ha 30 napot írnak akkor azon belül egyezkedsz velük, ha azt mondják add fel, feladod és ezután benyújtod a kérelmet a PP-hez, ha ez már a 35. napra esik nem gond mert te a 14. napon kezdtél el problémázni.
Logikátlan lenne, hogy úgy küldesz vissza valamit, hogy nem is egyeztetsz az eladóval, ebbe nem igazán mennék már bele.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.