Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12381) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Én is routert keresek, de jó kis QoS funkciókkal.
Nos, lehet, hogy nem is QoS-t, hanem valami mást, de nem nagyon értek hozzá...

A helyzet az, hogy a tesóm sokat torrentezik, vezetékkel csatlakozva, én pedig wi-fin csatlakozom laptoppal, de ha felpörögnek nála a letöltések, akkor én egyszerűen nem jutok normális nethez!!!

A tesóm egyáltalán nem akar velem kiszúrni, csak nem tudjuk hogyan kéne csinálni. A torrentezős gépet nem szeretnénk leszabályozni, mert ha nem kapcsolódok wi-fi-vel (esetleg lan-nal) sem én, sem senki más a routerre, akkor má' mé' legyen lelassítva, ugye. És ha kapcsolódok a wi-fi-vel, akkor is csak igazságosan el kéne feleznie a kapacitásokat, nem kérem az egészet.
Tehát egy jó útválasztót keresünk. De ahhoz, hogy megtaláljuk, ahhoz előbb a protokollokkal kéne tisztába kerülni, hogy aztán az adott feature-t megtaláljam az árlistákban.
Jah, és mégvalami: nem igazán szeretnék openwrt és egyéb firmwarekkel vacakolni, mert még nem csináltam ilyent, és nem szeretném elszúrni.

Szóval mégegyszer: nem konkrét típust keresek mindjárt, hanem valami jó megközelítést.
Lehet priorizálni például a wi-fi irányt?
Lehet neki minimum bandwidth-et adni?
Esetleg a WISP funkció, amit néha lehet olvasni a leírásokban, alkalmas erre?
Vagy mélyebbre kéne ásni, és szálakat, udp-ket, uploadot kéne maximalizálni az adott vezetékes portra, macre, ipre?
De ha az utóbbi, akkor a router eltekint a maximalizálástól, ha csak egyedül van a hálózaton?

Van kedvetek segíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.