Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) club1 válasza flash- (#10799) üzenetére


club1
veterán

Adsl-nél elég gyakori, hogy ugyanaz a telefonvonal, amin az 1-2 Mbit gyönyörűen működött, a sávszélesség emelését követően megbízhatatlanná válik. Itt ugyanis a vonalon elérhető maximális sávszélességet elsősorban a vonal minősége és a telefonközponttól való távolság határozza meg. De a jelenséget okozhatja a modem hibája is. Utóbbit a hibabejelentés közben távolról is be tudják vizsgálni.

(#10802) vini02


vini02
csendes tag

Sziasztok!
volna egy problémám és kiváncis vagyok hogy van-e valakinek valamilyen ötlete:)van egy chello-s netem..és az át van kötve egy nem wlanos routerbe,amit még anno a upc-nél regisztráltak be.közben vettem még régebben laptopot,és ezért egy ismerősöm csatlakoztatott a sima routerhez egy belkin wlan-os routert..eleinte midnen jó volt,és a PC-ken jó is a net,de a laptop állandóan leszakad.mi lehet az oka?az hogy router a routerhez van kötve?nekem ezt mondták..de aki nekem ezt csinálta azt mondta hogy jó ez így,különben a wlan-os routert is be kell regisztrálni az UPC-nél és az körülményes.
szóval ötlet?én elég laikus vok a témában annyit értek hogy netezek a laptopon és megszakad egy idő után de lent villog hogy kapcsolat van de mégis kidob msn-ről meg ilyesmi.. laptop volt szervizbe és ott mondták h nem cisnált iylet,tehát itthon lehet a gond
köszi előre is a válaszokat.:)

(#10803) club1 válasza vini02 (#10802) üzenetére


club1
veterán

Az új (WLAN-os) routeren nagy valószínűséggel van mac address klónozás, ha ezt használjátok, akkor nem kell az új routert a UPC-nél regisztrálni, és a régit ki lehet venni.

(#10804) Frederic


Frederic
tag

Sziasztok!

Adott egy otthoni hálózat, melyet kissé át kellene alakítani.

Bekötötték a Fiber Power 30-at, a régi router nem bírta a terhelést, így a helyére került a Linksys WRT54GL. A régi router mint Lpt-s Print Server tovább üzemel a Linksys után kötve. Viszont a lakás több szintes és a Linksys jele a felső emeleten elég bizonytalan, ezt egy erre a szintre telepített plussz Wifi eszközzel oldanám meg, az UTP kábel be van már húzva, csak nem tudom milyen Wifi végpontra lenne szükségem. Ami jó lenne, ha a két emelet között ingázva a két Wifi végpont között "roamingolna" a laptop. Van még egy elérhető router egy Linksys wrt54gs2, ha ezt be lehetne építeni a rendszerbe az költséghatékony lenne. A két router sorba kötését úgy oldottam meg, hogy a linksys (192.168.1.1) és ennek a lan portjára csatlakozik a régi router (192.168.1.100) a nyomtatás tökéletesen is működik. Ez a megoldás így megfelelő?

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#10805) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok problémám a következő lenne most kapcsolták be a dsl netem 5/500
felcsatlakoztam a szolgáltató által adott kódokkal,és a rendszer(w7 32bit) nem azonosított hálózatként észleli,hiba elhárításnál tanácsolja hogy az IPv6-ot engedélyezzem,de én úgy látom hogy engedélyezve van,de diagnosztikánál az írja hogy le van tiltva ilyenkor mi van?
ilyen a modemem (HAUWEI SmartAX MT800u-T)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10806) KicsiUbul válasza aram01 (#10805) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az a kínja, hogy a LAN interface nem kap IPt. És a modemtől nem is fog :)
Nem bug, feature, nem kell foglalkozni vele

Értem én...

(#10807) pigatt


pigatt
őstag

Üdv.!

Srácok azt, hogy lehetne megoldani, hogy adott két smc wifi-s router, az egyik lent van a földszinten és felcsatlakozik a netre rá van kötve egy asztali kábelen, meg megy róla egy noti wifin. És azt akarnám, hogy egy kábelt felvinni az emeletre oda berakni a másik routert és arról menne még egy noti az emeleti wifijéről, hogy kivitelezhető ez? Pass throught connection lehetőség nincs a routerekbe.

i9 / 4080 / 32"

(#10808) aram01 válasza KicsiUbul (#10806) üzenetére


aram01
nagyúr

kicsit megkönnyebbültem,köszi :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10809) club1 válasza pigatt (#10807) üzenetére


club1
veterán

Az emeleten access pointra (és nem routerre) van szükséged. De persze routerrel is kivitelezhető.

(#10810) KicsiUbul válasza pigatt (#10807) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A fenti routerben kapcsoljd ki a DHCPt, és a felvitt kábelt az egyik LAN portjára dugd. Így AP ként fog működni.

Értem én...

(#10811) pigatt válasza KicsiUbul (#10810) üzenetére


pigatt
őstag

Most meg az a gond,hogy nem érem el a fenti router menujét smc-n, hogy lehet fizikailg factory default-ot állítani?

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#10812) club1 válasza pigatt (#10811) üzenetére


club1
veterán

Egyszerűbb, ha ráteszel a fenti routerre úgy egy pc-t, hogy nem kötöd össze az alsóval. Akkor beállíthatsz neki egy olyan IP-t, ami az alsó router subnet-jéből származik. Ekkor már összekötheted a két routert LAN-LAN lábon, és menedzselheted is őket.

(#10813) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Mi ez a rengeteg gép a hálózatoknál? :F [link]
Nem vagyok hálóba kötve, csak neten van gép. :F:F

All Black...

(#10814) KicsiUbul válasza Stalker-2572 (#10813) üzenetére


KicsiUbul
őstag

LOOOL :DD :DD :DD
valami LANos neted van?

Értem én...

(#10815) Stalker-2572 válasza KicsiUbul (#10814) üzenetére


Stalker-2572
addikt

mondom h nem :F
Azt se tudom kik ezek, de környékbeli mukiknak tünnek. Nincs wifim... :U

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#10816) KicsiUbul válasza Stalker-2572 (#10815) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Gondolom olyan a neted, hogy van egy ethernet kábel, azt bedugod a gépbe, és kapsz egy 192.168.x.x vagy 10.x.x.x címet. Ez gyakorlatilag olyan, hogy az internetszolgáltatónak van egy kapcsolata, meg egy routere, és azzal osztja szét a netet az előfizetőknek. Tehát ugyanabban az alhálóban van sok gép. Ennek a nagy hátrány, hogy simán lehet sniffelni a másik adatforgalmát, meg esetleg törni a gépét.
Szerintem szerezz be egy routert, és amit csak lehet titkosított csatornán küldj.

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#10817) shev7 válasza KicsiUbul (#10816) üzenetére


shev7
veterán

"Ennek a nagy hátrány, hogy simán lehet sniffelni a másik adatforgalmát,"

Ezt hogy gondoltad? Ha valaki internet fele kuld csomagot, akkor azt a router csak a wan portjara tovabbitja. Ha valakinek jon egy csomagja a netrol, akkor a router csak a megfelelo porton fogja tovabbitani. Sniffelni max a sajat es a broadcast csomagokat tudod...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10818) KicsiUbul válasza shev7 (#10817) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Értelmezd az előzőeket, kérlek.

Értem én...

(#10819) shev7 válasza KicsiUbul (#10818) üzenetére


shev7
veterán

te is.

egy alhalozatban sok gep != mindenki megkapja mindenkinek a csomagjat.

Pont ebben kulonbozik a switch a hub-tol. Ez mar nem 10Base2 halozat. Mindenkinek sajat erparja van a switchig. A switch meg csak akkor broadcastol, ha nem tudja melyik portjan kell a csomagot kikuldeni. Ha a te vezetekedre fel sem kerul joskapista csomagja, akkor hogy hallgatsz bele?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10820) pigatt válasza club1 (#10812) üzenetére


pigatt
őstag

Sikerült! Köszi mindenkinek a segítséget.

i9 / 4080 / 32"

(#10821) Stalker-2572 válasza KicsiUbul (#10816) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Van egy routerem, a gép látja, de a net már nem jön át rajta :F

All Black...

(#10822) Hunter2


Hunter2
addikt

Láttatok már olyat hogy egy motorola surfboard kábelmodem nem tud együtt működni g TP-link 460r-el? egyszerűen nem kap IP-t a router. D-link routerrel viszont simán megy.
Valami ötlet?

Stalker-2572

Ki a netszolgáltatód? Digi vagy valami másik LAN-net szolgáltató?

[ Szerkesztve ]

(#10823) Frederic válasza Frederic (#10804) üzenetére


Frederic
tag

Van valakinek ötlete a feljebb vázolt problémára?

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#10824) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Belefutottam egy problémába amit nem tudok kiokoskodni, szóval:

Adott egy gép, mely egy hálókártyán csatlakozik egy routerhez, innét kap netet, meg a helyi hálózatot.
Ehhez a géphez létre lett hozva egy ipv6 tunnel ami virtuális kapcsolatként jön létre (ha jól értelmezem), a hálózati kapcsolatoknál megjelent local area connectoion 2 néven.

Probléma az lenne, hogy firefoxból működik az ipv6, viszont ha egy adott programmal csatlakozni akarok egy ipv6 szerverhez akkor no route to host hibát kapok. A programban nem lehet állítani melyik kapcsolatot használja, csak proxyt tudok megadni. Gondoltam csinálok egy proxyt a gépen ami az ipv6 kapcsolatra irányítaná, de nem akar összejönni.

Valaki tudja a megoldást esetleg?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#10825) KicsiUbul válasza shev7 (#10819) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nekem ebből az jött le, mint ami tesómnál van. Valami noname garázs cég, akinek van egy bérelt vonala, azon figyel egy router, és azon egy switch. Mivel nincs keret venni egy egész C osztályt, így mindenki kapott egy 192.168.1.x címet a házban. Innentől kezdve ezt tekinthetjük egy privát (belső) hálózatnak.
ARP poisiononggal simán sniffeltem a júzereket (természetesen csak annak kipróbálására, hogy vajon működik-e :B )

Stalker-2572: ha kiadsz egy ipconfig /all parancsot, mit kapsz vissza? (IP; gateway)

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#10826) mezis válasza KicsiUbul (#10825) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy switch az és nem HUB ? (Kinézetre és árban sincs nagy különbség köztük.)
Típusa ?

mezis

(#10827) shev7 válasza KicsiUbul (#10825) üzenetére


shev7
veterán

persze biztos vannak switch-ek amikkel ezt meg lehet csinalni, de ugye ahhoz hogy az arp poisoningot+sniffinget kivitelezd ugy hogy ne vegyenek eszre 3 dolog kell.

El kell hitetned a gateway-jel, hogy a sniffelendo kliens ip cimehez a te mac cimed tartozik, a klienssel, hogy gateway ip cimehez szinten a te mac cimed tartozik, illetve fel kell allitanod egy forwardot a ketto kozott.

A gond szerintem a masodik ponttal van. Azert egy szolgaltato, meg ha nincs is penze egy egesz C osztalyra, biztos nem 4 portos soho switcheket fog hasznalni. A komolyabb switchek meg nem biztos, hogy tovabb broadcastolnak olyan ARP reply-t amiben a sajat ip cimuk de nem a sajat mac cimuk van. Persze ez mar csak feltetelezes, de az en switchem biztos nem broadcastolna mindent esz nelkul.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10828) KicsiUbul válasza shev7 (#10827) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem 4, mondjuk 24, de minden bizonnyal nem catalystek voltak. És tény,hogy működött. Az már más kérdés, hogy mekkora hálózati forgalmat generált mindez...

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#10829) Tendd


Tendd
tag

Helo!

Valaki le tudná nekem írni hogyan kell wifin keresztül megosztani a netet egyik notebookon (XP az oprendszer), egy másik notebook számára?
A beállítások érdekelnek. Egyszer már megcsináltam de most nem akar működni.

(#10830) Tendd válasza Tendd (#10829) üzenetére


Tendd
tag

"ez egy számítógépek közötti (ad-hoc) hálózat, nem használ vezeték nélküli hozzáférési pontokat."
Ezt ki kell pipálni vagy sem? Mert ha nincs kipipálva akkor nem látom a saját magam által készített hálózatot. Ha ki van pipálva, akkor látom.

Helyi kapcsolat- nál megosztottam az internetkapcsolat, nincs ip beállítva
Vezeték nélküli hálózati kapcsolat-nál nincs ip cím beallitva.

[ Szerkesztve ]

(#10831) shev7 válasza Tendd (#10830) üzenetére


shev7
veterán

legegyszerubb, ha az adhoc halozaton keresztul csatlakoztatod a ket gepet (ez olyan mintha osszekotned oket kabellel, ahoz hogy a kapcsolat meglegyen nem kell ip) aztan meg lefuttatod a halozat beallitasa cuccot...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10832) Tendd válasza shev7 (#10831) üzenetére


Tendd
tag

sikerült, köszi

(#10833) Retr0


Retr0
tag

Üdv,

Otthon szeretnék egy olyat megcsinálni, hogy egy internetkábellel ellássam nettel az asztali gépet, illetve egy wifin keresztül laptopot.
Chello van az adott lakásba és van egy wifi routerünk is (dlink dir 300)
A chellohoz adtak egy modemet, amin keresztül (tv kábel szerűség) jön a net. Kábel be a modembe, onnan pedig az asztali gépbe. Ez a mostani helyzet.
Ezt szeretném még megtoldani a wifivel, hogy a házban legyen wlan a laptop miatt.
Hogy tudnám ezt megoldani, már amennyiben lehetséges.

(#10834) KicsiUbul válasza Retr0 (#10833) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A modemből kikötöd a gépet, rákötöd a routert (a WAN porton). Egyik lan portjára rákötöd az asztali gépedet, beállítod a routert, és beregeled az új MAC adresst a UPCnél (vagy klónozod a gépedét), és már kész is vagy.

Értem én...

(#10835) kali válasza Retr0 (#10833) üzenetére


kali
legenda

természetesen lehetséges; a modeből kijövő utp kábelt ne a gépbe dugd, hanem a a router wan portjába, és az egyik lan portból menjen további kábel az asztali hálókarijába!
a roter leírása magyar nyelven; link
a kapcsolat típusa nálad dinamikus lesz, szükség esetén kell mac adres klónozás - bár egy ideje már nem feltétel, bizonyos csomagoknál pláne nem -, kábelen ezzel már lesz net! wifi beállítása annyiból áll, hogy kiválasztod a megfelelő szabványt - vélhetően g szabványos az ellenoldal -, adsz neki titkosítást (wpa/wpa2 psk - aes az ajánlott) és kész! természetesen a titkosítás az ellenoldalra is vonatkozik majd, ott is szükség lesz a kapcsolódáshoz a router adminisztrációs felületén korábban megadott jelszóra, ami a wifi hálózatot védi!
ha esetleg túl sok elérhető hálózat van a közelben, és azok azonos vagy szomszédos csatornán forgalmaznak, akkor játszani kell a csatornákkal, hogy melyik az ideális!

[ Szerkesztve ]

(#10836) nagyvixi


nagyvixi
tag

Nagyon nagyon szépen kérlek benneteket segitsetek!Mert már nagyon elvagyunk keseredve itt a házban.Adott egy wifis router és 2 laptop,Upc-vel. Szeretnénk azt,hogy wifin menjen a két laptop a upcvel.Mit kell csinálnunk? Mit regeljek hova és mit klónozzak hova és hogy?

Kérlek segitsetek.Mondom egy wifis router adjon két laptopnak wifin netet upc-vel.A laptopok természetesen wifisek.

Help! :F

(#10837) kali válasza nagyvixi (#10836) üzenetére


kali
legenda

részint előtted a megoldás, de a router pontos típusának ismeretében, több segítséget lehetne adni!

(#10838) nagyvixi válasza kali (#10837) üzenetére


nagyvixi
tag

Smc a router azt hiszem 7004-es.De a lényeg ami általánosságban nagyon nagy segitség kéne,hogy általában hogy kell beáállitani egy ilyet.Regelni upcvel egyik laptopra routeren keresztól aztán a hálókártya cimét beirni routerbe macklónozva vagy ilyíesmi a hexadecimális számait,tehát hogy mit csináljak az hata lmas segitség kéne,mert nagyon fomtos lenne hogy menjen a net de nem megy már 1 hete.Upc wifis smc router és 2 laptop,wifin kéne hogy menjen.:-( Help :F

(#10839) KicsiUbul válasza nagyvixi (#10838) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Routert dugd rá a modemre, laptopot kábellel a routerre, és állítsd be a WAN kapcsolatot Dynamic IP Adress re, állítsd be a wifit, és regeld a router MAC adressét itt.

Értem én...

(#10840) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Az itthon hálózatom 3 gépet tartalmaz routerrel összekötve, melyből 2-n még Windows XP van és a harmadikon már Windows 7. A problémám, hogy minden gépen vannak megosztott mappák/meghajtók, de az XP-s gépek egyszerűen nem látják a Win7-es PC-t. Fordítva minden oké :F
Van esetleg valami speciális beállítása a Win7-nek, hogy XP-ről látni, módosítani lehessen? (Egyébként sima otthoni hálózatra van belőve)

Xbox GT: nozsolt

(#10841) kali válasza nagyvixi (#10838) üzenetére


kali
legenda

a 7004-es nem wifi képes router, így vagy nincs wifi, vagy más a típus!
vélhetően nem kell regelni, csak a modemből kijövő utp megy a router wan portjába, dynamic ip kiválaszt, a mac adress klónozás nem biztos, hogy szükséges lesz, a többi meg router típusának a függvénye...

[ Szerkesztve ]

(#10842) nofi válasza nofi (#10840) üzenetére


nofi
őstag

Most már annyit sikerült elérnem, hogy látom a Windoes 7-ről megosztott mappáimat, csak mikor bele akarok menni feldob egy hibaüzenetet: xx nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához :(

Xbox GT: nozsolt

(#10843) kali válasza nofi (#10842) üzenetére


kali
legenda

ezeket olvasd el, hátha segítenek; link és link

(#10844) nofi válasza kali (#10843) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm a segítséget, segítettek! :R

Xbox GT: nozsolt

(#10845) localhost válasza nagyvixi (#10838) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Biztos vagyok benne hogy az "azt hiszen 7004-es router" nem tud wifit!
Mert nincs benne!
ugye ilyen?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10846) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

nem biztos, hogy jó topikban járok, de keresgélés után sem találtam a következő kérésem témájához közelebb állót. arról lenne szó, hogy érdekelnek a hálózatok. szeretnék elmélyedni a témában, ezért szükségem lenne egy jó tankönyvre, ami a laikusok számára is közérthetően magyarázza az alapokat, illetve akár többet is. ki mit javasolna? melyiket érdemes megvenni?

előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#10847) bandhy81


bandhy81
csendes tag

Sziasztok!
GR-124W router esetében hogy kell beállítani a DHCP-t? Egyáltalán, meg lehet adni manuálisan az IP címeket? Egy gép kábellel, 3 másik wifi-vel kapcsolódna rá, és egy program miatt szükséges, hogy mi osszuk ki az IP-t, ne a router.

(#10848) flash-


flash-
veterán

sziasztok
van egy gondom
isminek amtelnél van internetje.
(kondorosi lakópark)
20 megabit.
letöltés tökéletes,de feltöltés nem megy normálisan nagyon lassan.

utorrentnél van ez a gond.
piros felkiáltojelt mutat(
nem lehet kapcsolódni,a tüzfal-router korlátozza a kapcsit)
na most semmilyen tüzfal nincs bekapcsolva a gépen.
és routere sincs.

mi lehet a baj??
tudtok segiteni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10849) shev7 válasza flash- (#10848) üzenetére


shev7
veterán

valoszinuleg az egesz lakoparknak egy publikus ipcime van. Es a router nem a haverodnal van, hanem a szolgaltatonal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10850) akom válasza Stalker-2572 (#10815) üzenetére


akom
senior tag

Csak nem ez a szolgáltatód ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.