Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) cluttermap válasza Alex91 (#10550) üzenetére


cluttermap
csendes tag

E megoldás nem jó. Attól mert portokat zárok be még passzívan (piros jelecske a utorrentben zöld pipa helyett) tud letölteni és úgyanúgy húzza a netem. Sőt most is így van. Azért kösz. Más?

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10552) Alex91 válasza cluttermap (#10551) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy uj router? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10553) cluttermap válasza Alex91 (#10552) üzenetére


cluttermap
csendes tag

Eh...nemá

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10554) Alex91 válasza cluttermap (#10553) üzenetére


Alex91
félisten

Megkered, hogy ne torrentezzen. Letiltod a netrol, de gondolom, akkor o nem fizeti ki a felet a netnek :). De mi lenne akkor, ha megis bebizonyitod, hogy torrentezik :F Elszegyeli magat, es tobbet nem csinalja? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10555) cluttermap válasza Alex91 (#10554) üzenetére


cluttermap
csendes tag

Eléteszem a bizonyítékot. Adok neki 1 napot, aztán ha nincs változás kalimpálni kezdek a szájában és jogos lesz. Ennyi.

Ja és nyilván tagadja, hogy mit csinál. Na, de tudod hogy a karma visszaüt majd máról holnapra. Meg sánta kutya stb.

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10556) Alex91 válasza cluttermap (#10555) üzenetére


Alex91
félisten

Figyelj, ha belassul a neted, akkor zard ki :). Ha meg reklamal engedd vissza. Ha megint belassulsz, akkor megint kizarod... (Nem hiszem, hogy a routerrel ez a logolas megoldhato...) Ja, es ha kizarod, es megse javul a neted, akkor lehet, hogy megse o a ludas...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10557) cluttermap válasza Alex91 (#10556) üzenetére


cluttermap
csendes tag

Hogy érted azt, hogy "kizárod". Hogy zárhatnám ki?

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10558) Alex91 válasza cluttermap (#10557) üzenetére


Alex91
félisten

Min csatlakozik, vezeteken?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10559) cluttermap válasza Alex91 (#10558) üzenetére


cluttermap
csendes tag

Vezetéken

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10560) Tosee válasza cluttermap (#10559) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Kizárás:
Bekapcsolod a MAC filtering-et és beállítod, hogy csak azok kapcsolódhassanak akiknek a MAC címe engedélyezve van ( Allow these PCs with the enabled rules to access the Internet.).... Egyenlőre mindkettőtökét enabledre állítsd, majd mikor belassul nálad a net, az övét állítsd át disabled-re! Ekkor nála nem lesz internet, csak miután visszaállítod enabled-re!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10561) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Sziasztok!

Egy upcés kábelmodemet kötnék össze routerral és utána switch-csel, hogy a vezetékes kapcsolatok megmaradjanak 10+ gépen. A problém az, hogy a modem 15 méterre van a switch-től és a routertől. Nem mozgathatók.
Kérdés: ha van egy fali hálózati csatlakozó, ami épp elmegy a switch-ig akkor milyen kábel kell a modem és a fal közé illetve a router és a switch közé, ami gondolom simán megsokoszorozza a lan helyeket? Sima patch vagy esetleg crosslink?
Illetve az is érdekel, hogy a router így switchen keresztül is simán ki tudja osztani a 10db vezetékes, DHCP címet?

(#10562) KicsiUbul válasza zeorsdfd (#10561) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szerintem patch kábel fog kelleni.
A routernek simán vinnie kell 10 gépet, ha nem akkor hajítsd el jó messzire :))

Értem én...

(#10563) zeorsdfd válasza KicsiUbul (#10562) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

:R

(#10564) cluttermap


cluttermap
csendes tag

Megeccer hatha

No, van egy ólcsó routerem TP-Link valami, kb 6000 Ft volt. Két szoba egy-egy gépe van rákötve. Feltételezem, hogy lakótársam torrentezik mint az állat és ezért szar a netem, de tagadja. Bizonyítékom nincs, pedig tuti, volt már dolgom az ilyen problémával.

Teendő: valami programmal vagy nem tudom le kéne mérni, hogy a routeren mennyi adat folyik át. Így ha tölt, kimutatható az adat áramlása. Ergo kezemben a bizonyíték. Ennyi. Ezt kéne megoldani.

A router olcsó így nincs rajta az a hálózat forgalom korlátozó izé beállítás, már nem tom a nevét. Nincs a routeren semmi, egy szar.
Valaki?

[ Szerkesztve ]

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10565) localhost válasza cluttermap (#10564) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Olyan program nincs, ami a Te gépeden megmondaná, hogy a közös home routeren lógó másik gép mennyit forgalmaz. Legálisan legalábbis nincs!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10566) zeorsdfd válasza cluttermap (#10564) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Amennyiben a routerbe be tudsz lépni akkor a statisztikájában megnézed mennyi adat ment át pl 24 óra alatt és megnézed, hogy a te gépeden mennyi adat ment át ugyanazen idő alatt (netmeter és hasonlók) aztán végzel egy kivonást.

[ Szerkesztve ]

(#10567) Haart


Haart
addikt

Hi, júpíszí netem van 60 megabit. Namost, a helyzet hogy rákötöttem egy 10/100-as routerre. Ez eddig oké. Teszteltem a speedtest.net-el és az asztali gépemen 36 megabit jön letöltésként max, a laptopomon meg 48 megabit. Ugyanaz a kábel csak máshova dugtam. Magyarázza már meg valaki hogy miért van ez? :F Laptop és desk gép az adatlapomon.

(#10568) zeorsdfd válasza Haart (#10567) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Esetleg az mtu és rwin értékek mások a 2 gépen?

(#10569) cluttermap válasza zeorsdfd (#10566) üzenetére


cluttermap
csendes tag

Mifele statisztika? Ez olcso router nincs rajta ilyesmi

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10570) Haart válasza zeorsdfd (#10568) üzenetére


Haart
addikt

Én nem állítottam semmit, annyi hogy desken 32bites w7 van a laptopon 64-es.

(#10571) kali válasza cluttermap (#10569) üzenetére


kali
legenda

azért a router pontos típusát leírhatnád...

(#10572) cluttermap


cluttermap
csendes tag

Meg hallottam olyat, hogy le tudnam tiltani neki a netet, valami Mac Adress allittassal, de alma vok hozza.

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10573) club1 válasza cluttermap (#10572) üzenetére


club1
veterán

Elolvastad a neked írt 10560-as hozzászólást? Mert arról kérdezel...

(#10574) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Segítsetek már pls.
Pár napja azt vettem észre, hogy vmi nem jó a hálózattal. Mikor elindítottam egy letöltést (torrent) teljesen lelassult az internet. Először csak azt hittem hogy a kliensbe ragadt vmi ezért újraraktam. Viszont eztán is csinálta, ami még érdekes hogy ilyenkor maga a torrent is 20-30 kilóval jön csak, tehát az egész hálózat belassul (még a routert is nehezen hozza be) Ekkor gondoltam hogy egy xp reinstall úgy is időszerű, de az sem segített. Ekkor kábelt cseréltem, másik aljzatban próbáltam, de semmi. A hálózatot egy WRTL54GL irányítja Tomato 1.27 -el, de (véletlen) azt is most cseréltem és a hiba az előző routerrel is fenn állt. A jelenség olyan, mintha a hálókártyán torlódna az adatmennyiség. Mikor nálam ilyen nehézkes a net és minden hálózati tevékenység, máshol tökéletesen működik minden. Azért jó dolog ez mert a gépem egy DELL inspiron 6400, tehát nem egyszerű a LAN kártya csere :( Esetleg tud e valaki olyan progit amivel kiderítem hogy tényleg a kártya a hibás?

Kicsit hosszú lett, de remélem értitek. :B

(#10575) club1 válasza HIJ (#10574) üzenetére


club1
veterán

Ha jól értem, LAN-on van probléma. Biztos, hogy lassuláskor a többieknél nincs lassulás? WLAN-on is jelentkezik a DELL-en a gond?

(#10576) mdk01


mdk01
addikt

Neten nem találtam rá választ és még én sem hallottam róla, ezért megkérdezném tőletek, hogy létezik e olyan kütyü a sok kapható közül amit USB foglalatba lehet bedugni és wifi jelet sugároz.
A laptopomba van beépített HSDPA modem mobilinternettel és a notival szeretném sugározni a wifi jelet amit fogna egy asztali gépbe rakott USB wifi vevő.
A lényeg, hogy egy internet megosztásról volna szó.

Köszönöm
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#10577) club1 válasza mdk01 (#10576) üzenetére


club1
veterán

A laptopodban van WLAN adapter is. A WLAN adapterek jellemzően két üzemmódban tudnak működni: infrastructure és ad hoc. Az utóbbi üzemmódban egy másik ad hoc üzemmódban működő WLAN eszközzel tud kommunikálni a laptopod. A gépeden azt kell megoldanod, hogy a WLAN adapterednek a WWAN eszközöd legyen az átjárója és a DNS kiszolgálója. Hasonlóan ugyanezt kell belőni a távoli eszközön. Nem egyszerű, de meg lehet csinálni.
Vagy veszel egy 3G képes WLAN-os routert. Ennek használata egyszerűbb.

(#10578) mdk01 válasza club1 (#10577) üzenetére


mdk01
addikt

Igen itt próbáltam magam okosítani.
Ha nem egyszerű megoldani akkor hagyom inkább mert most váltottam win7 64bit-re és eléggé le vannak maradva még a driverek. Ha alapból sem egyszerű akkor inkább még várok vele.
Az utóbbi megoldással meg az a gond hogy kényelmetlen.
Azért vettem ilyen gépet hogy még az USB stick se lógjon ki a gépből a SIM-et meg az aksi mögött kell berakni. Gondolom olyan routerre gondoltál amibe bele lehet rakni a SIM-et.

Akkor marad az UTP-s megoldás végülis nem lesz olyan sokszor használva az asztali hogy ne bírjam ki itthon.
Gondolom ezzel nincsen gond.

Köszönöm szépen.

Üdv.

(#10579) HIJ válasza club1 (#10575) üzenetére


HIJ
őstag

Igen direkt vizsgáltam, mikor nálam befagyott a lan akkor egy gépen dinamikusan ment minden. A Wlan volt az utolsó tesztem, de ott nemtudtam előhozni a hibát. Még azért tesztelem majd hétfőn a Wlant a biztonság kedvéért. A legjobb az volna, ha vmi LANt tesztelő progival tudnám előidézni a hibát, mert még éppen garis lenne (3. évében van).

Tehát a lényeg az ha beindítok egy torrentet akkor egy ideig megfagy a LAN. Aztán 2-4 perc szenvedés után beindul minden és a továbbiakba, amíg nem ugrik egy köv torrentre, nincs baj. Szal fel van dobva a laszti :Y

(#10580) kankalin


kankalin
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a guruktól, mert Én nem igazán vágom!Van egy smc wbri4-g2 ruterem sikerült megosztanom a netet a laptoppal. Úgy, hogy egy d-linl adsl2+ van ellőtte. Nagy nehezen sikerült a tikosítás is beállítanom. Kérdéseim a következőek lennének: Meglehet-e oldani, hogy független legyen az IP címem, (dinamikus IP-m van) gondolok itt arra, hogy amikor a (vezetékes) a PC-n bontom a vonalat, akkor is van internet. Gondolom a ruter miatt, de ezzel lehet-e valamit csinálni? És abban tudnátok segíteni, hogyan lehetne legegyszerűbben megosztani a két gép között egy közös könyvtárat? Tehát összekötni őket, ha egyáltalán lehet így, hogy az egyik vezetéken kapja a netet a másik wifin? Mind a két gépen Win 7 van.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10581) cluttermap válasza club1 (#10573) üzenetére


cluttermap
csendes tag

ja télleg

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10582) club1 válasza HIJ (#10579) üzenetére


club1
veterán

99.9%, hogy nem hardveres (tehát garanciális) a problémád. A DELL support oldalain volt a notebookodhoz Win7-es LAN driver, vagy a Win7-ét használod? Gondolom 10/100-as routered és gigás hálókártyád van a notebookban. Nem próbáltad a notebook hálókártyájának driverében az auto negotiation-t 100 full duplexre állítani?

(#10583) club1 válasza kankalin (#10580) üzenetére


club1
veterán

"Meglehet-e oldani, hogy független legyen az IP címem, (dinamikus IP-m van) gondolok itt arra, hogy amikor a (vezetékes) a PC-n bontom a vonalat, akkor is van internet."

Te érted is amit kérdezel? Mert én 15 éves szakmai múlttal nem :F
Dinamikus IP-d ugye lehet a router szolgáltató felöli oldalán (WAN), meg lehet a PC-n. Utóbbi nem szokott változni, de általában routeren lehet rögzíteni, vagy DHCP scope-on kívül lehet fix IP címet a gépnek beállítani. A WAN lábon a dinamikus IP szolgáltatótól függően változik.
Milyen vezetékes PC-n bontod a vonalat, és hogyan bontod?

(#10584) kankalin válasza club1 (#10583) üzenetére


kankalin
csendes tag

Szia!

Ahogy eddig is bontottam, jobboldalt katt a monitora (az óra mellett) és kapcsolat bontása! Problémám az, hogy így is maradok a hálon, bár az utorrent megszakad, de a Firefoxal simán tudok csatlakozni. Azt akartam kérdezni, hogy független a rutertől, hogy az csak a laptopnak osszon netet, de engem ne befolyásoljon. Remélem így már érthetőbb?

(#10585) HIJ válasza club1 (#10582) üzenetére


HIJ
őstag

Figy. Bármilyen változás nélkül lett rossz. 3 éve ugyanazon a helyen, ugyanazon XP -vel működött. Talán egy hete van ilyen probléma és ugye azóta jártam végig a lentebb írt lépéseket.

(#10586) club1 válasza kankalin (#10584) üzenetére


club1
veterán

Router használata esetén az adsl felől a PPOE kapcsolatot a router építi fel (ezt ott kell beállítani). Ekkor a router mögötti PC-kről leszedjük(töröljük) a szélessávú tárcsázást. Azt hittem, ez egyértelmű. Azaz routolt hálózaton nem tárcsázunk ki a PC-vel, hiszen onnantól kezdve a router osztja le a PC-k felé az általa felépített adsl kapcsolatot. Tehát az a természetes, hogy mindig van ilyenkor net a routeren lógó PC-ken. Ha ezt gépenként (IP-nként) korlátozni akarod, a routerek nagy részének menüjével (ált. firewall/security beállítások router specifikus kombinációjával) meg tudod tenni. PC oldalon a helyi kapcsolat letiltásával tudod leggyorsabban letiltani a netet, de ezzel letiltod a többi LAN-on lévő gép/eszköz elérését is.
Mi értelme van amúgy letiltani a netet a PC-den? Van olyan programod, aminek elindításakor nem láthat ki a gép a netre?

(#10587) club1 válasza HIJ (#10585) üzenetére


club1
veterán

www.dell.hu
Támogatás
Illesztőprogramok és letöltések
kiválasztod az Inspiron családból a 6400-at, majd az XP-t
letöltöd a DELL PC Tune Up alkalmazást
felfrissíted vela a rendszeredet
ha utána is jelentkezik a probléma akkor Diagnostics Utility-t, és/vagy a Broadcom Diagnostic Utility-t (utóbbit direkt a hálókártyához).
Sok sikert.

(#10588) kankalin válasza club1 (#10586) üzenetére


kankalin
csendes tag

Köszön, :R most már nagyjából értem a router értelmét (fogalmát), tulajdonképpen csak egyszerűen szokatlan volt ez a felállás. Nem a programok miatt azokat le tudom tiltani a Kaspersky-ban. Abban tudnál még segíteni, hogy a két gép között tudok-e így megosztani fájlokat, hogy az egyikről át lehessen húzni a másikra cuccokat?

(#10589) club1 válasza kankalin (#10588) üzenetére


club1
veterán

Jobb egérgomb a megosztandó könyvtárra
megosztás ezzel
megosztod az otthoni csoportodnak vagy egy személynek adott (írás/olvasás) jogokkal
másik gépen is jelen kell legyen az a felhasználó/jelszó, akinek megosztottál
másik gépen jobb egérgomb a számítógépre
hálózati meghajtó csatlakoztatása (vagy valami ilyesmi)
kiválasztod, milyen meghajtóként csatolja fel
\\távoli gép neve vagy ip címe\megosztásnév (pl.: \\192.168.1.5\megosztott)
és lesz egy meghajtód a gépen
vagy az utolsó 5 teendő helyett a számítógépben a hálózatot elkezded kattintgatni, és előbb-utóbb megtalálod az első 4 sor által megosztott mappa

(#10590) kankalin válasza club1 (#10589) üzenetére


kankalin
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom, az előzőhöz még annyit… most néztem, ha a pc a routertöl kapja netet és én nem tárcsázok be az említett módon, akkor az utorrent azt írja, hogy nem jó a port és csak letölteni tudok. Tartok tőle, hogy valahol a router beállításában meg kellene adnom az utorrent port-át. Vagy nem?

(#10591) club1 válasza kankalin (#10590) üzenetére


club1
veterán

Így van, a router elrejti a LAN-on lévő gépeket a net felől. Az utorrent beállítások\beállítások\kapcsolat menüpontjában látsz egy portszámot. A router menüjében port mapping vagy port forwarding-al ki kell tenni az utorrentes gép IP címét és ez előbb említett portszámot a router WAN lábára. Ilyenkor az adott port közvetlen elérhetővé válik a net felől (a többi port viszont változatlanul rejtve marad).

(#10592) kankalin válasza club1 (#10591) üzenetére


kankalin
csendes tag

Köszi, ezt is, :) holnap megkeresem a routerben, most viszont elrontottam valamit a hitelesítő jelszavaknál és azért nem tudok egy gébből a másikba mászkálni. Pedig a hálózatoknál tök jól látom mindkét gépet. Nem lehet ezt felhasználó/jelszó, újra meg adni valahogy, ja és ezek tetszőleges jelszavak, vagy amit a Win 7 generált?

(#10593) and1ao


and1ao
őstag

Sziasztok remélem jó topicba keveredtem kérdésemmel de már most tanácstalan vagyok és szeretnék segítséget kérni!
A probléma a következő adott egy vezeték nélküli hálózat internet kapcsolattal aminek (2db számítógép a része), és az a probléma hogy amikor ok online játszok (böngészésnél nem csak játékoknál) akkor ha valamilyen módon töltő képernyőre kerülök akkor a hálókártya és a router között megszűnik a kapcsolat amikor pedig szeretnék újrakapcsolódni a routerhez akkor mindig lefagy a gépen.
Légyszíves akinek van valami ötlete azt nagyon megköszönném
Üdv.:Szép napot
And1ao

Guild Wars2!

(#10594) zeorsdfd válasza cluttermap (#10569) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Típusa?

(#10595) kankalin válasza club1 (#10591) üzenetére


kankalin
csendes tag

Szia, club1!

Csak szeretném, megköszöni a segítségedet, :R sikerült a routerben az utorrent portját megadnom. És az otthoni csoportot is össze tudtam hozni, :DD Win7-ben ez már elég egyszerűnek tűnik csak a jelszót rontottam elsőre el.

Szebb jövőt és szép napot kívánok!

(#10596) ambrus14


ambrus14
tag

Itthon a hálozattal akad egy olan gondom hogy kaspersky IS 2010 miatt nem tudok kapcsolatot létesíteni fájlmegosztásra két gép között nem tudja valaki hogy tudom beállítani hogy ne blokkolja a gépet?Kaspersky nélkül minden ok velük de nem akarok mindig ki-be lépkedni ha át akarok vinni egy-egy fájlt!

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#10597) agemate


agemate
addikt

Szervusztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy Win7 alatt hol tudom megnézni, hogy mi a gép IP címe?
T-online ADSL internet van, telefon alapú, modemből routerbe megy.
A router változtathatja az IP-t?

(#10598) club1 válasza agemate (#10597) üzenetére


club1
veterán

A gép IP címe az összes Windows alatt parancssorból az ipconfig parancs kiadása után tudható meg.
A gyanúm az, hogy téged a routered WAN lábának IP címe érdekel. Azt pedig vagy a routerre belépve tudod meg (a routered LAN oldali IP címét szintén az ipconfig mutatja meg, ő ugyanis az alapértelmezett átjáró), vagy nyitsz egy böngészőt a routolt hálózaton bármelyik gépen, és meglátogatsz egy olyan oldalt, ami megmutatja, honnan látogattad meg. (pl. http://whatismyipaddress.com )
A router - adsl esetében újraindítás, vagy az adsl kapcsolat bontása és újra felépítése után - általában új IP-t kap a szolgáltatótól.

(#10599) agemate válasza club1 (#10598) üzenetére


agemate
addikt

"A router - adsl esetében újraindítás, vagy az adsl kapcsolat bontása és újra felépítése után - általában új IP-t kap a szolgáltatótól."

-Ez a dinamikus IP? Az oldal, ami írtál, azt írja.
Ha jól étrtelmezem, van egy külön IP címe a routernek és minden arra kötött számítógépnek, azoknak IPv4, IPv6, alhálózati maszk.
Cmd-ben az alapértelmezett átjáró nem egyezik a weblap által megállapított címmel, a formátuma is más.
Az az IP cím, amit pl a fórumok látnak, az routeres hálózat esetén a router címe?

(#10600) club1 válasza agemate (#10599) üzenetére


club1
veterán

Akkor még egyszer:
A routerednek van egy WAN lába, az egy publikus IP címet kap az internet szolgáltatótól, ami lehet statikus és dinamikus (állandó és változó). Adsl esetében az esetek 99%-ában ez dinamikus IP cím. Erre írtam, hogy router újraindítás/kapcsolat bontás esetén új IP-t kapsz.
A routerednek továbbá van LAN oldali IP címe is, ez statikus, mivel a routert ezen az IP címen éred el a belső hálózat felől.
A LAN-on lévő gépek a routertől kaphatnak privát IP címet (az esetek 90%-ában így van), az az IP cím általában dinamikus. Beállítható a LAN-on lévő gépeknek fix privát IP cím is, erre akkor lehet szükség, ha pl. az egyik LAN-on lógó gép valamelyik szolgáltatását ki kell tenni a router publikus (WAN felöli) oldalára.
Az alapértelmezett átjáró a routered LAN oldali privát IP címe, ahogy írtam.
Az az IP cím, amit a fórumok látnak, az a routered WAN oldali, szolgáltatótól kapott publikus IP címe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.