Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) GML válasza Pilács (#10747) üzenetére


GML
őstag

A helyzet nagyon egyszerű az 1. számú routereden DHCP bekapcs és valamelyik LAN portba kell dugni egy PATCH kábelt. utána a 2. routeren a WAN beállításokba azt kell mondani, hogy DCHP client( vagy valami hasonló beállítást kell adni neki) utána a LAN beállításoknál a DHCP-t kikapcsolni, ha azt akarod, hogy a 2. routerre fűzött gépek elérhetőek legyenek az 1. routerre fűzött gépekről.
kb ennyi.

(#10752) GML válasza Tendd (#10743) üzenetére


GML
őstag

Kérdések: router vagy switch? az a gép, amelyik nem megy a net, egyszerre van UTP-n és USB-n összekötve?
próbáld meg a következőt: kiveszed a switch-et a dologból
egyik gépere UTP-n keresztül teszed a netet, a másikon meg CSAK USB-vel

(#10753) zeorsdfd válasza GML (#10750) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Tényleg, most h jobban megnéztem a 802.11g tulajdonságait....Köszi, csere indul!

(#10754) GML válasza zeorsdfd (#10753) üzenetére


GML
őstag

akár egy USB-s is jó lehet, de mindenféle képpen olyat vegyél, ha már PCI-osat akarsz, hogy leszedhető antennásat. a gép eléggé sokat leárnyékol

(#10755) zeorsdfd válasza GML (#10754) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Sajnos csak olyanra tudom visszacserélni, ami épp van raktáron; így egy TL-WN821N lesz, de a gép szerencsére majdnem hátulról kapja a jelet.

(#10756) netboy


netboy
senior tag

A céges hálózaton van egy gép amit látok a windows, hálózatok menüben, tudom milyen munkacsoportba tartozik.
Az érdekesség hogy ha kiadom a parancssorban a ping "pcneve" parancsot akkor csak a mac címét írja ki az ipcímét nem!

Honnan jött ez a pc?

Jah, végig szkenneltem az egész ip tartományt de nincs közte a pc!

[ Szerkesztve ]

(#10757) GML válasza netboy (#10756) üzenetére


GML
őstag

tracert gépneve

(#10758) mezis válasza Pilács (#10747) üzenetére


mezis
nagyúr

Az asztalin leállítottad a korábbi, PPPoE-s internetkapcsolatot indító programot ?

mezis

(#10759) Pilács válasza GML (#10751) üzenetére


Pilács
senior tag

Hehe, ennyire egyszerű lenne? :C Valamiért erőltettem, hogy mind 2 router DHCP-t osszon... Na hamarosan kipróbálom, köszönet!!!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#10760) GML válasza Pilács (#10759) üzenetére


GML
őstag

ennyire eccerű igen :DDD
sok sikert:)

(#10761) dokee78


dokee78
félisten

Mit ajánlotok netmegosztásra?
Olcsó legyen,de jó.

(#10762) Echoo


Echoo
senior tag

Szervusztok!

2 napja szívok, muszály megvitatnom a problémámat. Vettem egy TL-WR941N routert, 3 antennás, 300Mb/s-es jószág, BGN-es. Nos, ha az otthon található 2db Acer Aspire One (gyárilag XP Home) netbookok bármelyikével akarok csatlakozni a hálózathoz, az egészen addig működik, míg nem állítom WEP "fölé" a titkosítást. Ha WPA vagy ennél erősebb titkosítást állítok be, meghal a Wifi hálózat, de úgy, hogy a HP és a Dell 15-ös Win7-es notik csatlakoznak. A netbookok csak látják a hálót, de sem automatikusan, sem pedig kézi konfigurálás után nem képesek csatlakozni, még IP-t sem kapnak. Mi a retek lehet a gond, miért nem használhatok WPA-PSK titkosítást?

(#10763) Tosee válasza dokee78 (#10761) üzenetére


Tosee
őstag

Routert! ;]
Van belőle olcsó és jó is, esetlegesen mindkettő egy készülékben!
Írd le, hogy mekkora netet szeretnél vele megosztani! Megosztás módját (kábel, wifi, esetleg mindkettő)! Esetleg további igények...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10764) dokee78 válasza Tosee (#10763) üzenetére


dokee78
félisten

120MB/s-es netet osztanék kábellel.

(#10765) Tosee válasza dokee78 (#10764) üzenetére


Tosee
őstag

Ehhez a sebességhez már nem elég a pár ezer forintos router... Gigabites kell!
TP-Link TL-WR1043ND
Gigabites a wan portja is! Van rajta wifi, ami a későbbiekben jól jöhet (kikapcsolható wifi, és az antennákat is le lehet szedni), és egy USB port is!
Ha esetleg más véleményére is kíváncsi lennél, vagy esetleg további típusokat is megnéznél, akkor tedd fel a kérdésed ebben a topikban is! Természetesen ott is írd le a sebességet...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10766) Echoo


Echoo
senior tag

Na, ma sem leszek okosabb. Megyek, bepálinkázok bánatomban.

(#10767) Tosee válasza Echoo (#10762) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Nézd meg a telepített frissítéseknél, hogy ez fel van e telepítve, ha nincs akkor megoldhatja a problémád! Egyébként az XP -re fel vannak telepítve a frissítések?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10768) dokee78


dokee78
félisten

120 as net megosztásához kellene HELP.

Ez és ez jó?

Mert úgy osztanám,hogy pl az egyik gép 100/8MBit a másik 20/2MBit ha lehet így egyáltalán.

Mási kérdés az az,hogy a Wi-Fi-s routerekhez adnak valami wi-fi csatolót (USB vagy PCI-ost?)

(#10769) KicsiUbul válasza dokee78 (#10768) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha szeretnéd is kihasználni a 120M sebességet, akkor egyik sem jó, mert csak 100M ethernet / WAN portjai vannak.
Kb 15000HUF tól kezdj el gondolkodni.
Ha pedig statikus sávszélkiosztás is kell akkor 25+.
Ha kitben veszed, akkor kapsz hozzá jellemzően USBs adaptert, de az az alsó kategóriában jellemző

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#10770) localhost válasza dokee78 (#10768) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Kicsiubul által leírtakhoz : Vigyázz! Sima gyalog WIFI-n csak elméleti és nem gyakorlati az a sávszélesség, amit beállítani remélsz a klienseknek!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10771) Echoo válasza Tosee (#10767) üzenetére


Echoo
senior tag

Hali!

A két netbookon SP3-as Home XP van.

(#10772) Tosee válasza Echoo (#10771) üzenetére


Tosee
őstag

Ezen kívül nincs több ötletem... esetleg annyi, hogy frissítsd a wifi drivereket!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10773) netboy válasza GML (#10757) üzenetére


netboy
senior tag

nem segít, üres marad a helye, próbáltam!

(#10774) cluttermap


cluttermap
csendes tag

Sziasztok olyan router kellene amely tud olyat, hogy a gépek között melyek rá vannak kötve "elosztja az internetet". Mert az a gond, hogy az egyik srác állandóan tölt, torrentel. És a legnagyobb baj, hogy internetes game-eknél a ping felmegy az égbe, meg persze internetezni se lehet csak nagyon szarul.

Na most nem tudom mi a neve ez ilyen szolgáltatásnak QoS (quality of service)? Vagy van más is? Nekem olyan kell ami tényleg teljes körűen, csont szétszedi kétfelé az internetet, és bármit csinál az egyikünk semmilyen ráhatással ne legyen a másik internetére.

Van ilyen? Köcce

[ Szerkesztve ]

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10775) Alex91 válasza cluttermap (#10774) üzenetére


Alex91
félisten

Ket internet elofizetes? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10776) cluttermap válasza Alex91 (#10775) üzenetére


cluttermap
csendes tag

Hát ha nincs más akkor, az,de nem kéne. Valami megoldás nem igaz nincs ebben a elnagyolt Computer világban :O

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10777) GML válasza cluttermap (#10776) üzenetére


GML
őstag

Hát olyan lehetőségeid vanna, hogy vagy veszel, egy Q drága routert, vagy építesz egy gépet. atom proci, kb 15 w árban kb ugyan ott vagy fogasztásban is majdnem, de legalább nem fog megnyekenni a a router a router+onlinegame mellett.

(#10778) ravebacsi válasza cluttermap (#10774) üzenetére


ravebacsi
csendes tag

QoS az teljesen más. Csak router-es megoldás az esélyesen drága lesz, mint ahogy írták is már páran. :W
Napszakokra viszont általában lehet korlátozni a kilensek net hozzáférését.

Ha nagyon nincs más, akkor ollózni még lehet ;)

(#10779) cluttermap válasza ravebacsi (#10778) üzenetére


cluttermap
csendes tag

De basszus, nem válaszoltok a kérdésemre. Mi az a szolgáltatás amit a routernek tudnia kell, hogy megoldhassam problémámat?????????? Drágra, drága ezt már hallottam, de mitől, milyet kell vegyek? :W

A cluttermap a radartechnológiában az állócéltérkép neve. Minden jel, amely a térkép egyes pontjainál mért amplidúdó érték feletti, megfigyelendő lehetséges célpont.

(#10780) KicsiUbul válasza cluttermap (#10779) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Saját tapasztalat: Vegyél ciscot.ACLekkel nagyon jól meg lehet valósítani azt, amit szeretnél.

Értem én...

(#10781) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert már nem tudom mit tegyek :(
Adott egy Motorola SB5100-as kábel modem és most tettem fel a win7-et (64bit), de nem találok sehol drivert hozzá és a vista-s sem jó és nem tudok netezni win7 alatt (USB-vel szeretném) :(((
Legyetek szivesek és adjatok valami tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

(#10782) shev7 válasza McBJani (#10781) üzenetére


shev7
veterán

miert szeretned USB-vel? Masikg gephez kotod UTP-n keresztul? Ugye tudod, hogy altalaban az nem mukodik, hogy az USB-t es az UTP-t is hasznalod...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10783) club1 válasza cluttermap (#10779) üzenetére


club1
veterán

Sávszélesség menedzsmentre (Bandwith management) van szükséged. Olcsóbb routerekben nem szokott lenni, a következő árkategóriában is vigyázni kell mert az esetek egy részében csak az interface-kre működik (pl. WAN1, WAN2 és LAN) tehát IP-re nem. Ahol IP-re működik, az kell tehát neked. Ha ilyet használsz, fix ip címeket kell kiosztani, ezekre leosztani a sávszélt (persze ez lehet több, mint ami a rendelkezésedre áll, a lényeg, hogy a renitenseknek le legyen korlátozva a sávszéle), a maradékra pedig 0-át beállítani (ha esetleg próbálkozna a kolléga másik ip-t beállítani a tartományból).

(#10784) McBJani válasza shev7 (#10782) üzenetére


McBJani
tag

Igen azért szeretném az USB-s megoldást. Eddig tökéletesen működött, ahogy most is xp-vel. Nincs rá semmilyen megoldás, hogy win7-el se legyen gond? Megpróbálom majd UTP-vel is. :R

(#10785) club1 válasza McBJani (#10784) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk veszel egy olcsó routert, az biztosan megoldást jelent a problémádra...

(#10786) McBJani válasza McBJani (#10784) üzenetére


McBJani
tag

UTP-vel működik...
Akkor csak a router maradt?
Vagy lehet kapni 15m-es USB-t? :D
Mert a tesóm a földszinten van :)

club1: egyszerrre írtunk:)

[ Szerkesztve ]

(#10787) localhost válasza McBJani (#10786) üzenetére


localhost
Közösségépítő

USB: gyakorlat max. 5 méter! Akkor is ha a tesód a földszinten van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10788) Surranó


Surranó
aktív tag

Üdv!
Úgy látszik, én is kényszerülök a 3G-s táborba beszállni :) A gond, hogy nem itthon. Franciaországba megyek, és vsz 3G-s lesz a legegyszerűbb (ha nem egyetlen) megoldás.
Keresek jó minőségű, de költségkimélő cuccot. Mobilitás nem fontos, főleg a lakásban kell.

- Bejövő jel: 3G, kimenő jel: wifi, esetleg drót (magyarul: valami router kéne)
- Szegényemberesen: lehet valami, ami 3G-t egy szál ethernet dróttá alakítja, mert wifi routerem van :)
- Lehet külön router + 3G kártya, vagy egybe épített megoldás is, flash-elhető router, NAS, stb...
- Legyen hálózatfüggetlen, vagy max francia SIM-kártyától függjön :) (a szolgáltatók oldala csak franciául van... nem nekem való )
- A Novatel Mifi 2352 lenyűgöző, de az 57k-t sajnálom érte.

(#10789) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Decemberben cseréltem a sorban a 3. routeremet egy komolyabb darabra. Eddig soha semmilyen gondom nem volt, mindent meg tudtam csinálni velük, amikre szükségem volt. Azonban ebben a D-link Dir-655-ös csodában elveszek, annyi beállítása van.

Találkoztam egy olyan problémával, hogy a Cod2 multija kb. 2 perc után indul csak el és próbál csatlakozni. Nem vagyok nagy multis, így csak ezt próbáltam. Állítólag ha Windows-ban kilövöm a DHCP-t, akkor azonnal indul. Köszönöm, ez nem megoldás. A másik,hogy nem tudok 2 géppel azonos szerveren játszani. Ha az első már fennt van, a másik a végtelenségig próbál csatlakozni.
Van valakinek valamilyen ötlete, min kellene állítgatnom?Mindkét gép kábellel van kötve.

(#10790) Spirit válasza Spirit (#10789) üzenetére


Spirit
őstag

Egyik probléma megoldódott. A DMZ-t kilőttem,mostmár engedi a csatlakozást több gépről azonos szerverre. Az előző routereimben is be volt kapcsolva a saját gépemre,még se volt belőle gond soha. Maradt az,hogy miért vár 2 percet a játék induláskor ha van netkapcsolat, másik routerrel miért nem.

(#10791) KicsiUbul válasza Spirit (#10790) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Pár játéknál előfordul, hogy bizonyos portokat forwardolni kell, ez esetben is érdemes lenne utánanézni.

Értem én...

(#10792) Tendd válasza GML (#10752) üzenetére


Tendd
tag

Az érdekes az, hogy egyszerre csak egy gépen megy a net, de mintha random osztaná ki, hogy melyik laptop kapja a kapcsolatot :DDD . Ma pl. megprobaltam megosztani wifin kereszül megosztani a másik gép számára a netet. Allítgattam az wifi ip címét majd egyszercsak azt vettem észre, hogy nem megy a netem. Másik gépbe be lett szúrva az UTP, ott meg ment. Ez, hogy a fenébe lehet?:D.
Most próbáltam meg úgy ahogy írtad. Modemot kikapcsoltam, reset is volt, vártam 30 percet is. ahogy írja a cd-n... Az USB kábelt beszúrtam a modem softverének telepítése közben kért időpontban. Tehát egy gép volt csatlakoztatva a Modemhez, az is USB-vel, de nem megy a net. Itt gubanc:kep1 kep2. Mit kellene beállítani?

(#10793) GML


GML
őstag

Az IP beállítások? DHCP, avgy kézi? esetleg ott (is) lehet a baj...

(#10794) Spirit válasza KicsiUbul (#10791) üzenetére


Spirit
őstag

Ez így van, de sosem volt gond ezelőtt. Ráadásul egy adott portot két gépnek a LAN-on nem tudok forwardolni.

(#10795) KicsiUbul válasza Spirit (#10794) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Javaslom esetleg az UPnP bekapcsolását, hátha az javít a dolgon

Értem én...

(#10796) Tendd


Tendd
tag

Rájöttünk, hogy miért dobálta a netet egyik gépről a másikra.
Jelenleg ott tartunk, hogy van net az egyik gépen, és szeretném megosztani wifin keresztül a másik noti számára. Ezt tartom jelenleg az egyetlen jó útnak. Ott vagyunk, hogy sikerült kapcsolatot létrehozni a két gép között wifin keresztül. Ping megy mindkét irányban. Egymás megosztott fájlai is látszanak, csak a lényeg nem működik, az internetmegosztás. Nálam internetelérést jelez a wifin keresztül. A másik laptopon "nincs internetkapcsolat" van a hálózat neve alatt. Feltételezem nálam lesz a probláma. Itt egy kép a jelenlegi beállításrol. Mivel próbálkozzak?

(#10797) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

Sajnos van egy probléma:
Ismimnél 2 megabites volt eddig az adsl internet(t-online)
majd nemrég 5 megabites lett.Lehet hogy nincs összefüggés de azóta,amióta növekedett a szávszélessége,nagyon gyakran elmegy az internet.netezik,egyszer csak nem jön be semmi oldal.Ilyenkor reseteljük a modemet,és mégis azt írja ki hogy kapcsolódás wan miniporton keresztül,majd nem kapcsolódik,csak kb 5-10 perc mulva.

Ez egész gyakran van.

Router nincs.
Oprendszer: Windows xp sp2
a modem d-link 360r

tanácstalan vagyok
hol keressem a hibát?
mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10798) Alex91 válasza flash- (#10797) üzenetére


Alex91
félisten

Szolgaltato...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10799) flash- válasza Alex91 (#10798) üzenetére


flash-
veterán

Hát egy városban élek ismimel,nekem is ilyen netem van, és nálam nincs ilyen baj.

Javasoljam ismerősömnek hogy hívja ki a t-online szerelőit?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10800) Alex91 válasza flash- (#10799) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, meg egy hazban is? Hivja fel az ugyfelszolgalatot, mert lehet naluk is hiba, esetleg a modem haldoklik, de azt is ok tudjak cserelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.