Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84) Mana86


Mana86
tag

Srácok! Nagyon király, hogy lett végre ilyen topic (még egyszer köszi az infót Pulsar! ). Eddig RPi topic-ban próbáltam felszedni némi tudást a témában, de azok mellett, hogy kívülállónak éreztem magam még nehéz is volt rátalálni egy-két hasznosabb információra. Nagyszerű, hogy valaki végre vette a bátorságot és csinált egy olyan témát ahol kizárólag (vagy legalábbis nagyrészt) hasznos infóba rohan az ember. Ezer hála!

Sajnos mostanában nem nagyon van időm, de igyekszem holnap átolvasni mind a 81 hozzászólást és infókat gyűjteni. Első ránézésre is sok új infóval találkoztam itt.

Egyelőre én itt tartok:
Van egy RPi 3 + egy Arduino (packban vettem, járt hozzá millió szenzor amikkel el lehet indulni és lehet tanulgatni). Egyelőre annyit csinál az RPi, hogy DHT11 szenzorból kiolvassa az értékeket és kiírja terminálra ssh-n.
Következő lépésként grafikonra szeretném íratni a jelet egy hasonló webfelületre mint amit Pulsar első kommentek között mutatott. Valami ilyesmi lenne az én elképzelésem is és ahogy jönnek a szenzorok és a tudás, szépen tömném tele az ábrát. Előbb gyorsan beleolvastam egy-két hozzászólásba és láttam, hogy a .txt írás nem a legjövedelmezőbb megoldás mert később gondokat szülhet. Célszerűnek tűnik az sql, már csak a későbbi lekérdezések kapcsán is.

Remélem lassan érdemben is tudok csatlakozni a témához! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.