Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) LouiS22 válasza Olympia76 (#41749) üzenetére


LouiS22
veterán

Ah, ok :) Ha jön új fw, meg kint a márciusi frissítés, akkor majd nekifutok újra és referálok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41752) Lorantz24


Lorantz24
csendes tag

Sziasztok!
Hogy kéne szerintetek ebbe az úszókapu vezérlésbe bekötni egy Shelly unit-t?
[Vezérlés leírása]

(#41753) beers válasza gyuri81 (#41744) üzenetére


beers
addikt

Szerintem ne az izzó legyen okos, inkább az aljzat vagy a kapcsoló!

M&N

(#41754) sambenez válasza Lorantz24 (#41752) üzenetére


sambenez
addikt

A száraz kontaktját kell a kapu vezérlő nyomógomb leírás szerint bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#41755) ojb válasza Lorantz24 (#41752) üzenetére


ojb
tag

pl:

Tejes nyitás 3 - 5
Kiskapu funkció 4 - 5
Vezérlő panel sorkapocs

[ Szerkesztve ]

(#41756) Lorantz24 válasza ojb (#41755) üzenetére


Lorantz24
csendes tag

És @sambenez
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, tökéletesen működik! :)

(#41757) gyuri81 válasza beers (#41753) üzenetére


gyuri81
veterán

Igen, csak attól félek hogy kell a falba egy plusz vezeték a nulla miatt :(

(#41758) LouiS22 válasza gyuri81 (#41757) üzenetére


LouiS22
veterán

vannak olyan kapcsolók, akikhez nem kell nulla :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41759) gyuri81 válasza LouiS22 (#41758) üzenetére


gyuri81
veterán

Na ezt sem tudtam :)

Tudsz egy ilyet mutatni?

(#41760) beers válasza gyuri81 (#41759) üzenetére


beers
addikt

Pl. [link]

M&N

(#41763) wroadd válasza blackfly (#40200) üzenetére


wroadd
csendes tag

Mihez szeretnéd kötni az adaptert? Az Ariston saját bus protokollját használja, lehet hozzá kapni Pl ebus adaptert, amit már több minden tud kezelni.

Gurulunk, Waze?

(#41764) wroadd válasza gyuri81 (#41759) üzenetére


wroadd
csendes tag

Legrand "with Netatmo" dimmer kapcsolója, vagy a Shelly 1L pogácsa relé például.
Főleg Zigbee/Z-wave/Thread eszközök ilyenek, mert ezeknek elég a fogyasztón átáramoltatott áramerősség, ami nem indítja még el a fogyasztót, de elég a kapcsoló működéséhez. (Ezek Pl nem működnek routerként ezeken a hálózatokon )
A Wifi (Mint Pl a Shelly 1L) esetében lényegesen nagyobb áramerősség kell, emiatt ezzel szoktak lenni bajok.(Eszközfüggő)

Gurulunk, Waze?

(#41765) szat8


szat8
tag

Sziasztok!
Újabb redőnyhöz használt shelly 2.5-öm adta meg magát... :(
Mivel ez már a 3. eset 2-3 év alatt, és csak 5 redőny van, kezd kicsit elegem lenni. Tényleg ennyi a megbízhatósága?

Keresem mit lehetne berakni HA alá.
Ezeket a tuya alapú kapcsolókat találtam elsőre, ami ránézésre megfelelne (L1/L2 kábel a motorhoz):
[link]
[link]
Szerintetek local tuya-val menne simán?
Van valakinek jó tapasztalata valami hasonló termékkel?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#41766) cOxeR válasza szat8 (#41765) üzenetére


cOxeR
Ármester

Feszültség rendben? Valamelyik nap láttam fél szemmel egy posztot, ahol pont ez volt a baj és rendre a magas fesz miatt haltak meg (meg is javította őket, ha jól láttam). Nekem 4 db van, 3 éve mennek gond nélkül.

(#41767) szat8 válasza cOxeR (#41766) üzenetére


szat8
tag

Tucatnyi shelly van még a házban a lámpáknak, van köztük 1-es és 2.5-ös is, semmi baj nincs velük. A garázskapun lévő is rendben. Csak a redőnyöket nem szereti valamiért.
Nincs kizárva, hogy van feszültség ingadozás, de sehol, semmilyen más készülékkel nem volt még gondom emiatt.
Ó, és nem ugyanannál az egy redőnynél szállt el mindhárom relé, hanem különbözőeknél. Igaz, ugyanazon a körön vannak.

De mindemellett zavar az a sustorgó-pittyegő hang is, ami a shelly relékből jön. Tennék egy próbát más termékkel, ha van jó alternatíva. Inkább kapcsolóval egybeépített megoldáson gondolkodom most, nem kapcsoló mögé rejtett relében.

(#41768) cOxeR válasza szat8 (#41767) üzenetére


cOxeR
Ármester

2.5-nem bírja, megkerestem ha gondolod lesd meg. [kép]
Feszültség fázis függően számít, nem lokalizáció. :)

Nekem most egy EM nyekkent meg… második bekapcsolásra, pont próbálok dűlőre jutni a bulgárokkal.

[ Szerkesztve ]

(#41769) LouiS22 válasza cOxeR (#41768) üzenetére


LouiS22
veterán

bolgár, de az ország Bulgária

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41770) cOxeR válasza LouiS22 (#41769) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jogos. :K

(#41771) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,
Homeassistant Yellow-ban egy zigbee-s eszközt eltávolítottam, és nem tudom újra hozzá adni… ez a hiba jelenik meg

Device seen - marking the device available and resetting counter
Update device availability - device available: True - new availability: True - changed: False

tud valaki segíteni?

Köszi,

sim

(#41772) gya/352


gya/352
tag

Ismét ráment egy estém míg rájöttem hogyan lehet egy manuálisan létrehozott Battery entitást úgy bekonfigurálni hogy az értékétől függően változzon az ikonja. Pedig csak egy plusz sor. :))

(#41773) LouiS22 válasza gya/352 (#41772) üzenetére


LouiS22
veterán

Én ezt használom erre: [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41774) Chal válasza gya/352 (#41772) üzenetére


Chal
addikt

Just for fun:

Az alábbit a chatgpt generálta egy két mondatos kérdésre:

sensor:
  - platform: mqtt
    name: "Battery Level"
    state_topic: "battery/level"
    unit_of_measurement: '%'
    value_template: '{{ value | round(0) }}'
    icon_template: >
      {% if value <= 25 %}
        mdi:battery-outline
      {% elif value <= 50 %}
        mdi:battery-30
      {% elif value <= 75 %}
        mdi:battery-60
      {% else %}
        mdi:battery
      {% endif %}


Ezzel a konfigurációval egy új icon_template beállítást hoztál létre, amely a kapott adat függvényében változtatja az akkumulátor ikonját. Az ikonokat a Material Design Ikonok (mdi) adatbázisából választottad ki, de más ikonokat is használhatsz, amennyiben rendelkezel velük.

Ezzel az ikon változtatási lehetőséggel szemléletesen jelenítheted meg az akkumulátor töltöttségi szintjét. Indítsd újra a Home Assistant-t, hogy az új beállítás hatályba lépjen.

(#41775) kzkz válasza Chal (#41774) üzenetére


kzkz
őstag

Viszont ezzel indítás után ezt a hibát dobja indításkor. Vagy rossz helyre tettem???

A manuálisan konfigurált MQTT sensor figyelmet igényel
Változás: 2022.12.0. verziótól kezdve a jelenlegi beállítás nem fog működni. Kérem, még frissítés előtt kezelje a helyzete
A manuálisan konfigurált MQTT sensor a sensor platformkulcs alatt található.
A probléma megoldásához helyezze át a konfigurációt az "mqtt" integrációs kulcsra, és indítsa újra a Home Assistant alkalmazást. További információért tekintse meg a dokumentációt.

[ Szerkesztve ]

(#41776) LouiS22 válasza kzkz (#41775) üzenetére


LouiS22
veterán

A ChatGPT 2021 nyaráig szerzett infókból "okos". Pont emiatt is lett tiltott a HA communityben a használata. Mert nem naprakész.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41777) Chal válasza kzkz (#41775) üzenetére


Chal
addikt

Mondtam hogy just for fun... Amúgy ott írja hogy mi a teendő, magyarul, mivel azóta volt változás az mqtt sensor kapcsán, és ahogy Louis is írta, erről még nem tud a ChatGPT. Egyáltalán mqtt alapú a szenzorod az akkuhoz?

(#41778) kzkz válasza Chal (#41777) üzenetére


kzkz
őstag

Jogos, a rohanásban nem vettem észre, hogy nem mqtt alapú az akku, amin próbáltam volna. NUT kliens akkujára tettem volna rá...

(#41779) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdekes jelenséget produkál a zigbee2mqtt-m:

(Nem kell megijedni, alapvetően működik... :))

Jelenleg egyetlen Sonoss konnektor megy nálam Zigbeen, amit köszöni szépen, lát és kezel is.

Csakhogy jelez még egy Xiaomi WXKG01LM okoskapcsolót is, ami viszont sosem volt itthon, a szomszédok pedig hatótávon kívül vannak. Ez mennyire tekinthető normálisnak?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41780) LouiS22 válasza MaCS_70 (#41779) üzenetére


LouiS22
veterán

Biztos, hogy hatótávon kívül van a szomszéd is?

Egyébként töröld ki és egyúttal tilsd le, és ne foglalkozz vele.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41781) siminhu válasza siminhu (#41771) üzenetére


siminhu
tag

Sziasztok,

Tud valaki segíteni ebben?

köszi,

sim

(#41782) gya/352


gya/352
tag

Nem tudom ismeri-e, használja-e valaki a Govee termékeit.
Nekem ma jött meg egy ilyen szenzor. Nem a legolcsóbb, de még mindig kevesebbe kerül mint a Shelly hasonló szenzora.
A legjobb, hogy jó nagy kijelzője van. HA a BLE Monitor integrációval gond nélkül felismerte, bár van Govee integráció is, az viszont nem látja.
A kis Xiaomikkal összehasonlítva, hőmérsékletet kb fél fokkal többet mér, a páratartalom 2-3 %-al tér el.

(#41783) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Frissen telepített HA-ban hogy lehet korrigálni az Otthon lokációját (Zona beállítása)? Valahova Amsterdamba tesz most engem, holott - sajnos - nagyon nem ott lakom. Hiába nyomkodok bármit, nem hajlandó módosulni.

[ Szerkesztve ]

(#41784) kpityu2 válasza (ex)Cat (#41783) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, akkor nincs más csak a költözés... :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41785) kpityu2 válasza (ex)Cat (#41783) üzenetére


kpityu2
őstag

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41786) (ex)Cat válasza kpityu2 (#41785) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ezen már túl vagyok. Szerintem minden beállítás jó, mégis Amsterdamba tesz vmiért...

[kpityu2] XD ez jó ötlet! :)De talán gyorsabb lenne megtalálni, hol tudom átállítani :)

[ Szerkesztve ]

(#41787) radio11


radio11
tag

Valamiért nem akart összejönni több nap alatt sem a Duck DNS újraélesztése. https-en az otthoni gépen és hálózaton láttam, de a mobilapp már nem engedett fel rá (még saját hálózaton sem). Próbáltam mindent is, új accountot regisztráltam, átnéztem (újraírtam) a port forwardokat, HA alatt minden beállítást végigpróbáltam de semmi. Végül berágtam és felraktam a Tailscale-t, ezzel úgy néz ki jól leszek.

(#41788) flegga92 válasza (ex)Cat (#41786) üzenetére


flegga92
senior tag

Böngészőből valamiért nekem sem akart összejönni telepítésnél sem tudtam állítani, több helyen olvastam, hogy bugos.
Mobil appban viszont megy: Beállítások/Rendszer/Általános alul a térképen pedig a pint kell húzni, nem elég oda bökni.

(#41789) Degeczi válasza kpityu2 (#41785) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szoftveres környezetben a "lokalizáció" az országfüggő beállításokra vonatkozik: nyelv, dátum- és számformátumok, ezért adta ezt a választ.

Itt a kérdés azonban most nem ez, hanem a hely koordinátáinak beállítása, ami az Általános beállítások alján a "Helyszín szerkesztése", ami a /config/zone-ra linkel, a zónaszerkesztővel a térképen lehet mást helyszínt beállítani. Az alapértelmezett valóban Amszterdam, hiszen holland eredetű a HA.

(#41790) ViZion


ViZion
félisten

friss userként nem akarok beleszólni, de amit észrevettem, h a ctrl+F5 csodákra képes néha...

Nálam az ESPEasy MQTT-n küldi az adatokat, a neten azt láttam, h megjelenik az entitás ilyenkor az integrációban. Nálam nem jelenik meg...
sensor.yaml fájlom nincs. Erre példát sem találtam, hogy hova kellene létrehozni, mindenhol csak az van, h ezt vagy azt írjuk bele. De a teljes file hogy néz ki vagy ilyesmi, hova van mentve... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41791) Degeczi válasza ViZion (#41790) üzenetére


Degeczi
nagyúr

MQTT eszközök akkor jelennek meg maguktól, ha az autodiscovery-nek megfelelő formátumban küldik be az adataikat. Tasmotán pl. ezt vezérli a Setoption 19 opció.

De ha nem ennek megfelelő, akkor sem vészes kézzel beállítani a configation.yaml-ben az mqtt-t

(#41792) ViZion válasza Degeczi (#41791) üzenetére


ViZion
félisten

oh, köszönöm. Megpróbálom este :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41793) fo_di válasza kpityu2 (#41785) üzenetére


fo_di
őstag

a chatgpt "megoldásokról" itt is szokjunk már le, mint a home assistant fórumban, mert a másfél éves nyelvi adatbázis miatt sokszor már elavult, kivezetett megoldásokat hoz (amellett, hogy nem is mindig helyes a megoldás)

[ Szerkesztve ]

(#41794) daninet


daninet
veterán

Sziasztok, egy HA szenzorral segítsetek: nem tudom értelmezni a dokumentációt hogyan használom a last_reset-et hogy havonta lenullázza magát:

template:
- sensor:
- name: "Havi energia költség"
state_class: total_increasing
device_class: energy
last_reset: ide mit írok hogy elsején 00:00-kor nullázza?
unique_id: "sum_of_energy_cost"
unit_of_measurement: "HUF"
state: "{{ [ states('sensor.shelly_em3_channel_a_energy_cost'), states('sensor.shelly_em3_channel_b_energy_cost'), states('sensor.shelly_em3_channel_c_energy_cost')] | map('float') | sum | round(0)}}"

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41795) Olympia76 válasza daninet (#41794) üzenetére


Olympia76
tag

Sehogy, a last_reset nem erre való. Utility Meter-t tudod és kell erre a célra használni. Nézd meg és ha nem világos, nem sikerül, segítünk.

(#41796) Steady74 válasza daninet (#41794) üzenetére


Steady74
addikt

Ez nem lehet megoldás? Felveszel egy segéd entitást, ami nullás havonta, eltolást is be tudsz állítani:

(#41797) Degeczi válasza daninet (#41794) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez ciklikus gyűjtőszenzor felhasználás, amire a utility meter való (akár úgy is, h ezt átvezed összköltség-re, és a havi periódusú szenzorod fog ebből dolgozni)

(#41798) daninet válasza Steady74 (#41796) üzenetére


daninet
veterán

Most ezt beállítottam, köszi.
Viszont csak egy szenzort tudok egyszerre mérni, és nekem 3 szenzor kerekített szummája kellene az alábbi state szerint:
state: "{{ [ states('sensor.shelly_em3_channel_a_energy_cost'), states('sensor.shelly_em3_channel_b_energy_cost'), states('sensor.shelly_em3_channel_c_energy_cost')] | map('float') | sum | round(0)}}"

Ezt hogyan érhetem el?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41800) Steady74 válasza Olympia76 (#41799) üzenetére


Steady74
addikt

Így van, összesíteni kell a 3 szenzort. Először fel kell venni a csoportot, utána pedig ennek a csoportnak a mérését végezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.