Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) LouiS22 válasza MaCS_70 (#41546) üzenetére


LouiS22
veterán

Kérlek NE Dockerezz. Ott a Pi, telepítsd rá a HAOS-t és kezdd el használni. Mindannyiunk élete könnyebb lesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41552) LouiS22


LouiS22
veterán

Váratlan fordulatként az ELMŰ ma küldött egy értesítőt, hogy jövő héten "okosmérőre" cserélik a villanyórát. Indkokként azt írták, hogy 5000 kwh/év feletti a fogyasztás, aminek amúgy a közelében sem járunk (3000 lett, most adtam össze :D), ettől függetlenül örülök. Most már csak a szerelővel kell egyezkednem, hogy P1 portos órát hozzon magával.
Nincs valakinél elfekvőben egy "slimmelezer+"? :) (Én hülye, a múltkori stock feltöltésnél nem vettem egyet, hogy itt álljon a fiókban...). Másik megoldás, hogy ha már szerelik, akkor a jelenlétükben bedugok egy kellően hosszú RJ12 kábelt és arra bármikor rá tudom csatlakoztatni az eszközt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41553) Steady74 válasza LouiS22 (#41552) üzenetére


Steady74
addikt

Nálunk 600kWh a havi fogyasztás, akkor én igényelhetek egy ilyen órát? Pont be akartam szerezni hónap végén egy új shelly 3 pro-t vagy mi a 3EM utódja, de így akkor lehet felesleges.

(#41554) LouiS22 válasza Steady74 (#41553) üzenetére


LouiS22
veterán

Pont az a poén, hogy én nem igényeltem, ők döntöttek így :D (ráadásul a közelében nem jártunk az évi 5000-nek). Az is lehet, hogy szépen elkezdik kirakosgatni minden ügyfélhez. Értelme mondjuk lenne: nem kell leolvasó embert küldeni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41555) Audience válasza LouiS22 (#41554) üzenetére


Audience
aktív tag

Egyre több helyen cserélik met kellenek nekik az idősoros adatok a kapacitás tervezéshez. így 15 perces bontásban kapnak adatokat

(#41556) Primary92


Primary92
senior tag

Ismertek olyan olcsó fűtőtestet, ami wifi képes, és meg lehet mondani neki valamilyen határok között, hogy mekkora teljesítménnyel üzemeljen? Azt a megoldást keresem, amihez nem kell megbontani a készüléket, maximum szoftvert kell rajta cserélni?

A legegyszerűbb FK 333-as SAL fűtőtestben 750+1250W-os fűtőszál van, de 4 különböző fűtési teljesítmény kapcsolgatásához meg kellene bontani a készüléket (0W, 750W, 1250W, 2000W).

Esetleg nagyobb áramra képes dimmer is szóba jöhet, wifi-vel vagy analóg bemenettel (pl.: 0-10V, 4-20mA).

(#41557) LouiS22 válasza LouiS22 (#41552) üzenetére


LouiS22
veterán

Közben jött értesítés, hogy néhány slimmelezer+ újra elérhető, szóval aki esetleg vásárolni akar, az most megteheti. Szállítással 35-40 euro között lesz, attól függően, hogy kérsz-e tokot és PostNL vagy DPD.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41558) Speederer válasza LouiS22 (#41557) üzenetére


Speederer
senior tag

... és hipp-hopp 39 euró lesz a 18-ból. Ugye áfa + szállítás + a doboz/tok.
Itt egyébként azt írja, hogy 584 darab raktáron.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#41559) LouiS22 válasza Speederer (#41558) üzenetére


LouiS22
veterán

Így.

Nem is néztem a darabszámot, megjött az értesítő és mint az őrült mentem rendelni. Végülis nézőpont kérdése, hogy az 500+ db "limited"-e :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41560) sambenez válasza LouiS22 (#41552) üzenetére


sambenez
addikt

"ha már szerelik, akkor a jelenlétükben bedugok egy kellően hosszú RJ12 kábelt"
Ha megengedik. Nekem nem engedték meg. :O

(#41561) LouiS22 válasza sambenez (#41560) üzenetére


LouiS22
veterán

Kénytelenek lesznek :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41562) dom1n0 válasza cOxeR (#41489) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Gigabyte brix :DD

(#41563) MaCS_70 válasza Olympia76 (#41549) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagy lépéseket tettem előre!

Egyrészt mint kiokoskodtam, a coordinator_backup.json fájl törlése javíthat a helyzeten: és javított is!

Másrészt a Kodi is pályázott a 8080-as portra, csakhogy véletlenül sem írta volna ki, hogy ő a Kodi, csak egy üres panelben kért jelszót.

Harmadrészt meg az Általad írt test -w /dev/ttyUSB0 && echo success || echo failure parancs tényleg működött és success-t adott vissza. Tipikusan az a hiba volt részemről, amit látnom kellett volna, de sajnos ennyire nincs rutinom.

Úgyhogy éppen ott tartok, hogy van egy felületem a zigbee2mqtt-hez! Remélem, innen már azért jóval könnyebb lesz.

:R Nagyon köszönöm a segytséget! :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41564) MaCS_70 válasza LouiS22 (#41554) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam meg éppen 20 éves a villanyóra! Tehát már 10 éve feledkeznek meg a cseréjéről. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41565) LouiS22 válasza MaCS_70 (#41564) üzenetére


LouiS22
veterán

A kérdés jó. Rémlik (de ez csak emlék), hogy a villanyórát is hitelesíteni kell 12 éve (igaz, ez lehet plombacsere is). Szolgáltató üfsz biztosan (remélem :))) okosabb és naprakészebb.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41566) Olympia76 válasza MaCS_70 (#41563) üzenetére


Olympia76
tag

...na tessék, egy "szétinstallált" rpi-vel próbálkoztál, mi (én legalábbis) azt hittük egy szűz telepítés volt... :)

...de miért akarsz még Kodi-t is futtatni azon az rpi-n amin az mqtt szervered és z2m fog futni? Gondolom, hogy az előbb volt rajta, de továbblépés előtt, ha hosszú távra akarod ezt a setup-ot használni, akkor érdemes lenne csak azt futtatni rajta, amit használsz. Ki tudja mi van még rajta? :D

(#41567) MaCS_70 válasza Olympia76 (#41566) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen szűz volt a rendszer.

A Kodit, a nodeJS-t, a Mosquittot és a zigbee2mqtt-t telepítettem rá, most frissen.

A Kodira nem akarok még egy eszközt üzemben tartani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41568) LouiS22 válasza MaCS_70 (#41567) üzenetére


LouiS22
veterán

de ez legy lényeges infó lett volna, hogy bizony fut egyéb is a gépen ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41569) 6120 válasza sambenez (#41550) üzenetére


6120
tag

És te meg mernéd venni?

(#41570) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Olyan dologra lenne szükségem, ami vélhetően HA alól képes lenne nekem valamilyen hangszórón keresztül felolvasni magyarul szöveget. Gondolok itt olyan alap dolgokra, minthogy időjárás, aznapi teendők, bevásárló lista, ilyesmi. Egyelőre nem tervezek hangutasításokat is adni, tekintve, hogy finoman szólva sem túl jó az angolom és első körben nem akarok ezzel szenvedni.

Tehát arról kellene vmi kipróbált ötlet, hogy milyen megoldás kell ehhez SW és HW oldalon. (utóbbinál gondolok én a hangszóróra, ami ugye elmondaná nekem a szöveget)

(#41571) Olympia76 válasza MaCS_70 (#41567) üzenetére


Olympia76
tag

Hát, korábban azt mondtam, hogy jó ötlet, hogy az rpi-ről futtatod ezeket a funkciókat, HA-t pedig a NAS-ról, de Kodival is megfűszerezve már nem tartom annyira jó ötletnek. Véleményem szerint a két funkciónak (media center és IoT core szolgáltatások) nem nagyon van keresnivalója egymás mellett.

(#41572) Degeczi válasza (ex)Cat (#41570) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A legegyszerűbb, ha a HA-t futtató gépre kötöd a hangszórót, és telepíted a VLC addont, amivel megjelenik médiajátékosként. Onnantól már bármit küldhetsz rá, TTS-el előállított szöveget is.

@Olympia76: +1

[ Szerkesztve ]

(#41573) vkp válasza (ex)Cat (#41570) üzenetére


vkp
aktív tag

A HA bármilyen media playeren képes TTS felolvasásra, akár google tts, akár microsoft tts, akár a saját (nabu casa, ami szintén MS tts-t használ).

(#41574) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna tippet adni, hogy miért nőtt meg a backup egyik napról a másikra? A 2-ai mentés nem is sikerült, mert nem volt hely a drive-on.

:R

(#41575) LouiS22 válasza -ZeeZee- (#41574) üzenetére


LouiS22
veterán

Jó eséllyel meg is válaszoltad a kérdést: ha nem volt hely, akkor lehet, hogy ott figyel egy méretes (500 megás) temp zip valahol. De ez könnyen kiderül, ha 1. megnézed a foldert 2: összehasonlítod a 02.01. és 02.04 zipet. Látnod kell majd a különbséget.
A drive alatt a google drive-ot érted, vagy a meghajtót, amin a HA lakik? A backup először ott történik és onnan másolja fel a felhőbe.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41576) (ex)Cat válasza Degeczi (#41572) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ez nem járható út, mert a gép a garázsban van, a hangszórót meg a nappaliba tervezném tenni.

(#41577) koala69 válasza (ex)Cat (#41576) üzenetére


koala69
tag

Szia,
-ha nem zarkozol el egy kis barkacsolastol, akkor egy esp32, es egy aktiv pc-hez valo hangszoro erre alkalmas.
Az esp32-re esp-home fw-t teszel, igy azonnal megjelenik HA-ban mint media lejatszo, es tudsz ra akar hanguzeneteket, akar zenet/mp3/ akar webradiot "streamelni"

-ha stereo, jo minosegu hangot szeretnel, akkor az esp32-re kapcsolsz egy DAC-ot, aminek a kimenetet ra tudod kotni erositore/hangfalalkra, meglepoen szepen szol.

-ha ebbe az iranyba indulnal, szivesen segitek, nalam 4 ilyen mukodik megbizhatoan.
sok sikert!

(#41578) LouiS22 válasza koala69 (#41577) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha pedig elzárkózik, akkor kapható kész megoldás is: raspiaudio. Amazonról pár nap alatt itt van. Csak hát lesz ára is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41579) MaCS_70 válasza LouiS22 (#41568) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván nem lehet minden régi beírásra emlékezni, de azzal kezdtem, hogy kéne a Kodi, és január közepén meg is vitattuk, hogy DLNA-szervernek kell. Akkor nem esett szó arról, hogy problémás lenne.

Egyébként miért jelent gondot a Kodi? Az aktivitása gyakorlatilag nulla, az USB-hez nem nyúl.

Persze, ha gondot okoz, le tudok mondani róla és beizgatok egy másik egységet, csak szeretném látni, hogy mi miért történik.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41580) itg


itg
tag

Sziasztok,

Néhány napja nyitás érzékelőket keresgélek. Itt is átnéztem már a hozzászólásokat, de olyat nem találtam amit szeretnék.
Tudnátok ajánlani olyan olcsó wifis érzékelőt, amely LAN/DIY/API módban, internet nélkül is működik, lekérdezhető?
A neten egyedül a Shelly eszközénél láttam API hozzáférést, ha nem lesz olcsóbb/jobb akkor muszáj leszek abból bevásárolni.
Saját szoftvert kreálok, nem szeretnék függeni egyik ingyenes/fizetős megoldástól sem, illetve csak azt akarom kiengedni netre, ami valóban indokolt.
Köszi előre is a segítséget!

(#41581) MaCS_70 válasza Olympia76 (#41571) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Kodi kizárólag mint DLNA-szerver fut(na), nem játszana le semmit. Az egész RPI eleve headless eszközként megy.

De most ugye úgy néz ki, hogy vélhetően működik az MQTT -- már csak arra kell rájönnöm, hogy hogyan állítom be, de ez elvben tényleg csak olvasási feladat.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41582) LouiS22 válasza MaCS_70 (#41579) üzenetére


LouiS22
veterán

Például azért, amibe bele is szaladtál: blokkolt egy portot, amit használt volna más is. És igen, nem kell emlékezünk mindenre, de evidensnek vettük, hogy szűz gépen küzdesz és nincs más zavaró tényező :)
Olympia is leírta: "Véleményem szerint a két funkciónak (media center és IoT core szolgáltatások) nem nagyon van keresnivalója egymás mellett" és ezzel egyetértek. Ha valamelyik dől, viheti magával a másikat is (és ebben a felállásban a Kodi az esélyesebb a döntésre).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41583) MaCS_70 válasza LouiS22 (#41582) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, le tudok mondani a Kodiról, de szerintem nem ő blokkolt it bármit is.

Egy tőle teljesen független fájlt kellett törölni, a Kodinak meg nem sok köze van az USB-hez -- arról nem is beszélve, hogy a Kodi már akkor került fel a PI-re, amikor már bénáztam a zigbee2mqtt-vel.

Én próbáltam itt variálni a neten talált hibaelhárítások alapján, illetve egy kolléga innen távolról bejelentkezve kísérletezett még akkor, amikor az Asustorral való kapcsolatfelvétel volt a cél. (Amit ugye elvetettünk.)

Amúgy mit csinál ez a coordinator_backup.json? A neve alapján egy backup-fájl, és mint ilyen, számomra érdekes, hogy meg tudja akadályozni egy program elindulását -- ha viszont törlöm, nem hiányzik, és minden rendben van.

Ezek azok a dolgok, amelyeket szerintem a személyes tapasztalat alapján lehet megismerni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41584) -ZeeZee- válasza LouiS22 (#41575) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, ez valamiért nem jutott eszembe, hogy akár meg is nézhetem, mi a különbség:




Azt látom, hogy a MariaDB adatbázis states állománya hízott meg természetellenesen. Majdnem megduplázta a felével növelte a méretét. Megpróbálok majd SQLite adatbázis kezelővel rápillantani, de nincs valami "újraindexálás", ami helyrerántja az adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#41585) Degeczi válasza -ZeeZee- (#41584) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem SQLite: MySQL, amihez van kényelmes PHPMyadmin (addonként is telepíthető), amiben pl. egy ilyen paranccsal megnézed, főként mik szemetelik tele:
SELECT entity_id, COUNT(1) AS num
FROM states
GROUP BY entity_id
HAVING num>100
ORDER BY num DESC
majd a recorder configjában exclude alatt ezeket hozzáadod a kihagyandóak listájához (akár egyenként fölsorolva ha egyediek, akár entity_globs alatt wildcarddal, ha sok hasonló nevű akad), és ki is törlöd ezeket a napló DB-ből

(#41586) Asztee válasza vkp (#41573) üzenetére


Asztee
aktív tag

Szia!
HA-n TTS-sel Alexa-n is tudnék magyar nyelven üzenni ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#41587) -ZeeZee- válasza Degeczi (#41585) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, bocsánat, rosszul írtam. Ezt még emésztenem kell, de este megpróbálom. :R

(#41588) Degeczi válasza Asztee (#41586) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, Alexa nem médiajátékos, csak az Amazon által ismert szolgáltatásokat tudja használni. A Google Home eszközökre lehet castolva küldeni tartalmat.

(#41589) LouiS22 válasza MaCS_70 (#41583) üzenetére


LouiS22
veterán

A 8080 port a Kodiban a webes távirányítás portja (ha jól emlékszem).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41590) LouiS22 válasza Degeczi (#41585) üzenetére


LouiS22
veterán

Azon filózok amúgy, hogy esetleg ez a "probléma" kulcsa: [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41591) ojb válasza (ex)Cat (#41576) üzenetére


ojb
tag

Gogle Home Mini?
Használtan vettem az ősszel néhányat -- akkor még -- "fillérekért" (5 - 6.000Ft)
Nálam ezek dumálnak. Sőt van egy Nest az még néha zenél is a konyha sarokban.

(#41592) Degeczi válasza MaCS_70 (#41583) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak így tapasztalat híján kínlódsz a docker beállításokkal, míg ha az ajánlott HAOS-t rakod föl, az alatt egy-egy kattintás ezek telepítése (kb. minden létezik addon-ként, még Kodi is), garantáltan rögtön működnek, és egy mentés-visszaállítás is sima, automatizált ügy Google tárhelyedre

(#41593) Vodike válasza Degeczi (#41592) üzenetére


Vodike
tag

Ezerszer leírtuk/ták a HAOS-t és minden probléma meg lenne oldva.

exTiga

(#41594) kzkz


kzkz
őstag

qBittorrent szervert sikerült valakinek működésre bírni? [link]

Rászántam jópár órát, de nekem nem jött össze. Megy ez valakinek?

(#41595) Vodike válasza kzkz (#41594) üzenetére


Vodike
tag

megy, de a társa a transmission is. bár a qb-t jobban szeretem, mert az belül nyílik meg a HA-ban.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#41596) kzkz válasza Vodike (#41595) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi, akkor próbálkozom még vele. A GUID: user, GPID: user résznél a user-t kell hagyni, vagy kicserélni valami számra?

(#41597) kzkz válasza Vodike (#41595) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem ezt a hibát dobja indításkor:

[13:37:56] INFO: WEBUI username set to admin
[13:37:56] INFO: Alternate UI enabled : vuetorrent. If webui don't work, disable this option
curl: (3) URL using bad/illegal format or missing URL
cont-init: info: /etc/cont-init.d/91-qbittorrent_configuration.sh exited 3
cont-init: info: running /etc/cont-init.d/92-local_mounts.sh
cont-init: info: /etc/cont-init.d/92-local_mounts.sh exited 0
cont-init: info: running /etc/cont-init.d/92-smb_mounts.sh
cont-init: info: /etc/cont-init.d/92-smb_mounts.sh exited 0
cont-init: info: running /etc/cont-init.d/93-openvpn.sh
[13:38:01] INFO: Direct connection without VPN enabled
cont-init: info: /etc/cont-init.d/93-openvpn.sh exited 0
cont-init: warning: some scripts exited nonzero
s6-rc: warning: unable to start service legacy-cont-init: command exited 1
/run/s6/basedir/scripts/rc.init: warning: s6-rc failed to properly bring all the services up! Check your logs (in /run/uncaught-logs/current if you have in-container logging) for more information.
prog: fatal: stopping the container.

[ Szerkesztve ]

(#41598) Vodike válasza kzkz (#41596) üzenetére


Vodike
tag

én root nevében futtatom: 0

exTiga

(#41599) kzkz válasza Vodike (#41598) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi, nekem is 0-n van alapból.
Időközben sikerült működésre bírni, a DNS szervert kellett átállítani a 8.8.8.8-ról a saját belső DNS szerveremre.

(#41600) Asztee válasza Degeczi (#41588) üzenetére


Asztee
aktív tag

De a HA-ban media_player.-nek látszik. Az nem számít!? :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.