Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) DJGABI válasza jézusom (#18299) üzenetére


DJGABI
addikt

hostnamectl
uname -a

de ja, akkor csinál ilyet ha nem megy végig, asszem én olyankor ráereszttem mégegyszer. ez hogy miért kell a mobil, passz. de ja flasheléskor rá kell csatlakozni

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#18302) vampire17 válasza ojb (#18300) üzenetére


vampire17
addikt

https://www.home-assistant.io/integrations/somfy/

gain information on whether a cover is open or closed (e.g., RTS devices). It will attempt to track the status within Home Assistant

https://www.somfysystems.com/en-us/discover-somfy/power-technology/radio-technology-somfy

(#18303) vampire17 válasza vampire17 (#18302) üzenetére


vampire17
addikt

Kis kieg. Csak akkor tud poziciot követni, ha a gyári Gatewayel használod. Rfxcom al nem megy a pozíció követés.

https://m.emag.hu/somfy-connexoon-box-vezerlokozpont-1811429/pd/DRF218BBM/?cmpid=87138&gclid=Cj0KCQjwu8r4BRCzARIsAA21i_Aq7io3XCOnk2hbwsjQxdXai9M1gVJVjqHal5quo-P6fECeEmhkhDAaAnHeEALw_wcB

[ Szerkesztve ]

(#18304) GIJoe


GIJoe
addikt

Lenne 1 kérdésem hozzátok, adott 1 Livolo érintő kapcsoló 3 éve van fent, ha nincs világítás kék, ha van piros..
Nos a a wcben az egyik vihar után megzavarodott az e27es foglalatban lévő
kukorica led alakú "izzó" és villogott, kicseréltem de mind hiába nem kapcsolható
a kapcsoló nem jelzett színt sem. Nem rég kicseréltem a tartalék kapcsolóra de most ugyan világít pirosan de nem kapcsolja a delejt az "izzó"ra. Van vmi ötletetek? :R

(#18305) szat8


szat8
tag

Eső érzékelőnek most jutottam oda, hogy kirakjam a tetőre a xiaomi vízérzékelőt a raindrops modullal kombinálva, és élesben kipróbáljam.
Gyorsmegoldásnak tűnt, de mivel a xiaomin nem lehet (tudtommal) érzékenységet állítani, túl érzékeny. Igazából elég kézzel megfogni a modult, máris bejelez. Ennek megfelelően a párát is pillanatok alatt jelzi.
Ha egy pici ellenállást beiktatnék, az megoldaná?
Mekkora ellenállás jöhet szóba? A nagyságrendet sem tudom belőni.

Köszi előre is a segítséget!

(#18306) ojb válasza vampire17 (#18302) üzenetére


ojb
tag

Köszönöm az infót.
Valószínű én vagyok értetlen, de számomra ezek alapján sajnos nem derült ki, hogy az RTS protokol mitől kétirányú :F Nekem csak annyi jött le, hogy a GW képes tárolni a távirányító utolsó parancsát és ebből lehet következtetni, hogy a redőny éppen up; down vagy my állapotban van.

(#18307) mr.perfect


mr.perfect
tag

sziasztok, nemrég vettem egy Xiaomi smart home kit-et.. megy is minden rendesen, viszont egy kérdés, ebből már kihagyták volna a net rádió lehetőséget? valahogy rá lehet hekkelni a Control hub-ra?

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18308) takacska válasza mr.perfect (#18307) üzenetére


takacska
csendes tag

A globál verzióban nincs tudtommal, a kínaiban meg más menübe tették. Magyar adók csak az orosz ximiraga trükkjével jönnek, de az meg egy idő óta fizetős lett. Csak a Rádió 1 a free, azt az oroszok lettnek hitték xD Amúgy se volt nagy választék, meg nem is egy nagy minőség. Pedig még domoticzba is integrálható.

(#18309) zsamiatt


zsamiatt
őstag

használ valaki ikea wifis hangfalat? Netán domoticz alatt?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18310) mr.perfect válasza takacska (#18308) üzenetére


mr.perfect
tag

hmmm. köszi akkor ez sajna felejtős..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18311) Degeczi válasza zsamiatt (#18309) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sonos gyártmány, azzal az integrációval megy HA alatt, Domoticzban is kell neki.

(#18312) zsamiatt válasza Degeczi (#18311) üzenetére


zsamiatt
őstag

a kérdés, hogy működik e felhő meg regisztráció nélkül.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18313) vampire17 válasza ojb (#18306) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, sajnos en voltam pontatlan, elnezest erte. Ugy van, ahogy irtad, a gateway tarolja ezt az adatot, az RTS nem ket iranyu... Kicsit sajnos felreolvastam...

Viszont Gateway-el ettul fuggetlenul megoldhato a pontos vezerles. HA ala pedig az official api-val integralhato a gateway.

(#18314) Degeczi válasza zsamiatt (#18312) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg, mert a HA integráció nem felhőazonosítót kér, hanem helyi hálózatos IP címet. De ettől még elképzelhető, h kell felhő az első beállításhoz a Sonos alkalmazásában (meg túl sok értelme nem is lenne anélkül, hisze a fő erényét pont a jó netes szolgáltatások adják, mint a Spotify kliens, a többféle netrádió, stb)

(#18315) zsamiatt válasza Degeczi (#18314) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem csak sima értesítés bemondásra és lokális zene lejátszásra kell valami. A bluetooth meg a kábel ne megoldható. Ezért néztem wifit.
Tök jó lenne egy ilyen de domoticz alá nincs plugin.
https://tavvezerles.hu/?t=ieast-audiocast-(m5)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18316) LouiS22 válasza zsamiatt (#18315) üzenetére


LouiS22
veterán

Lehet én emlékszem rosszul, de sonos plugin van. Márpedig ez egy sonos hangfal és mennie kell azzal.

Amúgy szerintem a hang bemondás nem fog vele működni, de lehet, hogy tévedek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18317) LouiS22 válasza jézusom (#18299) üzenetére


LouiS22
veterán

Tök egyszerű amúgy: # van a parancssorban, mielőtt indítod a scriptet? Ha nem, akkor sudo su és így indítod a ./start_flash.sh-t. Bónusz kérdés: egészen biztos vagy benne, hogy minden függőség telepítve lett? A tuya-convertet szvsz legjobb szűz telepítéssel, egy másik kártyával csinálni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18318) zsamiatt válasza LouiS22 (#18316) üzenetére


zsamiatt
őstag

melyik sonos? az ikeást tuti de az audiocast szerintem nem

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18319) Degeczi válasza zsamiatt (#18315) üzenetére


Degeczi
nagyúr

HA alatt normál médiajátékos lesz belőle, amire persze lehet küldeni hangbejelentést is. Amúgy pusztán wifis hangbejelentésre egy Google Mini harmadannyiba kerül (de az zenére alkalmatlan, míg az Ikea korrekt)

(#18320) zsamiatt válasza Degeczi (#18319) üzenetére


zsamiatt
őstag

domoticz van fen. HA DLNA ként használja?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18321) LouiS22 válasza Degeczi (#18319) üzenetére


LouiS22
veterán

Médiajátékos, beszarok :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18322) Degeczi válasza LouiS22 (#18321) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lassan 20 éve forgalmazták a Yamada DVD játékost
Akkoriban még Google fordító sem volt szerintem, de persze vmi gépi megoldás hozhatta össze. Mindenesetre sokunkban rögzült :K

[ Szerkesztve ]

(#18323) Degeczi válasza zsamiatt (#18320) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a Pysonos-t használja, ami meg ezen alapul.

(#18324) LouiS22 válasza Degeczi (#18322) üzenetére


LouiS22
veterán

:D :D :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18325) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok.
Van itthon egy régi tabletem (Google Nexus 7) és szeretném valami Google Home Hub szerűségre befogni, találtam a Google appnak az Ambient Mode-ját, de sajnos nem elérhető rá, pedig nagyon jó lenne, egy pillanat alatt meg is oldaná a dolgot. A cél hogy lássam az időt, tudjam fel, le kapcsolgatni a Yeelight izzót, akár naptárat mutasson meg jól nézzen ki.
Esetleg valaki csinált már hasonlót?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18326) noorbertt válasza szpeti40 (#18325) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem is hülyeség, pont van a szekrényben egy Nexus 7 :D

(#18327) szpeti40 válasza noorbertt (#18326) üzenetére


szpeti40
addikt

https://youtu.be/t3COZKa0BYI
Egy ilyesmit elég király lenne belőle faragni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18328) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Mosó-, mosogató- és szárítógép fogyasztás mérésére Shelly 1PM-et, vagy Blitzwolf BW-SHP8-at érdemesebb választani? (egy eszköz, egy aljzat)

(#18329) LógaGéza válasza golya87 (#18328) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szia!
Nálam az SHP2 jól teljesít ugyanerre a célra. Annyiért tartom jobbnak, hogy van rajta fizikai bekapcsgomb, ezért be tudom azt állítani, hogy ha 25W alá kerül 3 percig a teljesítményfelvétel, akkor kapcsoljon le. Ez kétszer fordul elő, a program elején és a végén, ezért volt olyan, hogy ha kicsit lassabban indítottam el, akkor lekapcsolt a legelején a programnak - ezt azzal oldottam meg, hogy a gomb megnyomása után fél órán keresztül ne kapcsoljon le.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18330) sambenez válasza golya87 (#18328) üzenetére


sambenez
addikt

Ha domoticz/HA amivel használod, a Shelly saját FW-rel is kompatibilis mindennel, a BW-t tasmotásítani kell ehhez. Árban sok különbség nincs, használd azt ami neked szimpatikusabb.

(#18331) Degeczi válasza LógaGéza (#18329) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehát ezt egyszerűen ki tudnád kerülni számlálóval egy otthonautomazálási rendszerben.

Amúgy igen, az SHP2 kellően masszív, megbízható cucc és elvéből adódóan mobilis, de persze valóban kell rá a Tasmota, míg a Shelly gyári állapotában is fölhasználható, viszont parányi cucc, nagy terheléshez nem túl bizalomgerjesztőek már a csatlakozói sem.

(#18332) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok,

Keresek E14-es foglalatba valo, RGB-s Wifis (HA ba illesztheto) villanykortet. A plusz kitetel (Ami megneheziti a dolgot :) ) hogy legyen hozza sima Infras taviranyito is.

[ Szerkesztve ]

(#18333) LouiS22 válasza vampire17 (#18332) üzenetére


LouiS22
veterán

Milight (nevével ellentétben nem xiaomi termék). Emlékeim szerint volt hozzá távirányító is, viszont saját bridge kell hozzá.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18334) vampire17 válasza LouiS22 (#18333) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, csak ezt talaltam en is...

(#18335) vampire17 válasza LouiS22 (#18333) üzenetére


vampire17
addikt

Esetleg Zwave-ben letezik ilyen? Van Z-wave gatewayem...

(#18336) fo_di válasza vampire17 (#18335) üzenetére


fo_di
őstag

muszáj az infrás távirányító az izzóba építve? ha van bármi másod, akkor próbálhatsz egyrészt egy infrás távot betanítani pl egy broadlinkre és azt a ha játssza át az izzónak, vagy keresel bármilyen szabvány szerinti távot és szintén a ha játssza át (ha már van egy rendszered, használd is)

(#18337) LouiS22 válasza vampire17 (#18335) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem. Az infra a szűk keresztmetszet, én azt elfelejteném. Miért szükséges egyébként?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18338) golya87 válasza Degeczi (#18331) üzenetére


golya87
őstag

Igazából sem az ár, sem a mókolás nem zavar. Viszont a tűzveszély, wifi jelerősség és a megbízhatóság igen.
De így akkor eldőlt Blitzwolf SHP8 lesz.
Köszönöm a segítséget!

(#18339) fo_di válasza golya87 (#18338) üzenetére


fo_di
őstag

én egy mosógépet most shp2-vel (talán 16 amper), mosogatógépet és konyhai vízmelegítőt papíron 16 amperes shp6-tal nézek (előtte 12-es volt az shp6)

(#18340) zsamiatt válasza fo_di (#18336) üzenetére


zsamiatt
őstag

vagy van zwaves távirányitó is

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18341) sambenez válasza golya87 (#18338) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem klíma megy SHP8-ról. Tasmotásítás után érdemes kalibrálni.

(#18342) vampire17 válasza LouiS22 (#18337) üzenetére


vampire17
addikt

Nem szukseges infra. A lenyeg, hogy kell egy taviranyito az izzohoz, amivel az direktben kommunikal (lehet ez felolem BT, RF, zwave, barmi...) de mellette az egot lehet HA-hoz is kapcsolni.

Az ok, hogy mindenkepp maradjon egy vezerlesi mod, ha pl teljesen megall minden.

[ Szerkesztve ]

(#18343) fo_di válasza vampire17 (#18342) üzenetére


fo_di
őstag

ha minden megáll, akkor a mesh alapúak mennek, amiben lehet direktben bindolni is, pl zigbee vagy zwave (pl https://www.ikea.com/hu/hu/p/tradfri-fenyero-szabalyozo-keszlet-10435926/, ez pl zigbee, amit a sokat emlegetett max 10 dolláros cc2531 stick is megeszik)
ha úgy gondolod, mindenképpen kell valami olyan, ami bármikor kapcsolja a lámpát, ha áram is van, inkább az okoskapcsolót ajánlom az okoskörte helyett (mert abban mégis van egy fizikai relé, ami a kapcsoló megnyomására vált)

[ Szerkesztve ]

(#18344) vampire17 válasza fo_di (#18343) üzenetére


vampire17
addikt

Zigbee-t talaltam, Zwave lenne jo, mert olyan gateway-em van, egy 100+1. gatewayt meg mar nem akarok (igy is van vagy 5 :D )

Illetve RGB kellene. Most egy Sima IR-es RGB izzo van, ez teljesen szepen mukodik, de jo lenne , ha HA alol is kapcsolni tudnam (emeleten van a gyerekszobaban es van hogy csak azert kell folmenni, hogy felkapcsoljam)

Mikor Furdetjuk a gyerkocot, akarok irni egy ilyen scriptet, hogy "minden redony le, kislampa folkapcs" es csak megfuttatom , ha furdesido van.

[ Szerkesztve ]

(#18345) Chal válasza fo_di (#18343) üzenetére


Chal
addikt

Az egyszerűsége és a beszerezhetősége miatt én is a Tradfrit javasolnám.

E14 rgb
rgb-t is tudó táv
sima on/off táv (ez ugyanaz mint amit fo_di is linkelt, csak nem szettben)

A kiválasztott távot az izzóhoz bind-olod, az izzót meg a HA-hoz (cc2531 stickhez) és megvagy. A sticket kivéve így minden hazai beszerzés lenne, számlával, garival és a "ha nem tetszik akkor visszaviszed" IKEA feature-el.

[ Szerkesztve ]

(#18346) vampire17 válasza Chal (#18345) üzenetére


vampire17
addikt

Ez teljesen jol hangzik, valami hasonlo felallas kene Zwave--ben, hogy ne kelljen masik gateway :)

(#18347) golya87 válasza sambenez (#18341) üzenetére


golya87
őstag

Mire gondolsz kalibrálás alatt?

(#18348) LouiS22 válasza vampire17 (#18346) üzenetére


LouiS22
veterán

Felejtsd el a z-wave-et ebben az esetben. Még ha találsz is, a royalty miatt rohadt drága lesz.

Vagy. Vagy becsavarsz a foglalatba egy ilyet :https://aeotec.com/z-wave-led-lightbulb/

Mondjuk nem tudom mi történik akkor, ha az asszony off állásban hagyja a billenőkapcsolót (update: semmit, a leírás szerint folyamatosan on állásban kell lennie).

Én is inkább tennék egy relay-t a kapcsoló mögé, aztán azzal tényleg azt csinálsz és onnan kapcsolgatod, ahonnan szeretnéd. Ha meg ez az LED van benne, akkor buzerálhatod a színeket is :)

E14-E27 átalakító meg kb 200 forint.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18349) vampire17 válasza LouiS22 (#18348) üzenetére


vampire17
addikt

A billenokapcsolo nincs buzeralva, ez mar meg lett tanulva az IR miatt :D

Esetleg meg RF iranyban kene szetnezni... a milight-nak vannak RF cuccai, de a bulb-ok 2.4 Ghz-esek... csak a led szalag vezerlok 433-asok, aztan meg ott is ott van, hogy melyik gateway ismeri (rfxcom pl?)

[ Szerkesztve ]

(#18350) LouiS22 válasza vampire17 (#18349) üzenetére


LouiS22
veterán

A milight-ot az rflink egy NRF24L01 chip beszúrásával kezelni tudja/fogja. De ha akarsz, építhetsz is dekódert, a protokoll rég vissza van fejtve :)

Értem, hogy minél kevesebb gateway-t akarsz, de mindenegyben nemigen lesz olyan, ami mindent egyben kezel :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.