Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) spider23 válasza sambenez (#18946) üzenetére


spider23
aktív tag

Rendben, köszönöm nektek.

(#18952) nimfas válasza takacska (#18935) üzenetére


nimfas
addikt

Az ajánlott app hozzá az AcFreedom. [link]

(#18953) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Sziasztok!

Megjött a 2db Sonoff T0 2 gang-es csomagom, és érdekelne, hogy a kettőt van-e esély váltókapcsolóra építeni, vagy felejtős?

(#18954) nimfas válasza erdeidaniii (#18953) üzenetére


nimfas
addikt

Kérdés hogy szeretnéd használni. Saját Ewelink szoftverével lehet logikai kapcsolást csinálni vele. Tehát ha felkapcsolod az egyik kapcsoló egyik ágát, akkor kapcsolja fel a másik kapcsoló egyig ágát is..... nekem 2db sima 1-es érintőssel sikerült alternatív kapcsolót csinálni. :)

Domoticz vagy Smart szerver alatt passz, de gondolom ott is megoldható.

(#18955) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Wifis termosztátot keresek radiátor szelepekkel. Társasházi lakás, házközponti fűtéssel, tehát nem kell kazánvezérlő stb.
Honeywell Evohome jött szembe, de egy kicsit gagyi hatású a központi egység (Honeywell ATC928WIFI evohome)

Esetleg tudnátok jobb alternatívát javasolni?

(#18956) LouiS22 válasza #68270080 (#18947) üzenetére


LouiS22
veterán

Aha :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18957) erdeidaniii válasza nimfas (#18954) üzenetére


erdeidaniii
csendes tag

Őszintén nem igazán gondolkodtam még gyári FW-en kívül máson, aztán kitudja. De ha ezt a 2-2 kapcsolót meglehet oldani szoftveresen, ráadásul a saját ewelink-kel, akkor az tökéletes volna.
Márcsak a nullát kell behúznom, köszi a választ. :D

Edit: Jajj gondolom a beépített IFTTT-re gondolsz, először nem esett le, az mondjuk valóban egy működőképes megoldás lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#18958) takacska válasza nimfas (#18952) üzenetére


takacska
csendes tag

Akkor passz, nem tudom, erre az appra nem hivatkoznak az ewpe-smart-mqtt leírásban, tételes típuslista meg nincs. Egy próbát én mindenképpen tennék a gree+ appal, mert ha az kezelné a klímát, akkor már egyenes út.

(#18959) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Ahogy olvastam a Shelly-re rá lehet rakni egyéb szoftvereket. Meg valami open source is rémlik. Felmerül benne kérdésként ez utóbbiról, hogy vajon egy sonoff-ra (vagy egyébre amire menne mondjuk tasmota) is lehet shelly szofvert rakni?

(#18960) LouiS22 válasza vtechun (#18959) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem. A Shelly firmware nem open source. Ami neked rémlik (és ez zavar be, az az ,hogy a Shelly1-nél ott volt, hogy open source, de ez "csak" azt jelentette, hogy voltak flashelési pontok szabadon hozzáférhetően, illetve le tudtad tölteni a shelly firmware-t utólag is .bin formátumban és nem volt benne olyan megkötés, mint mondjuk a Sonoffnál - ahol, ha nem mentetted a magadnak a gyári firmware-t, akkor beszoptad a visszaállást).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18961) erdeidaniii válasza nimfas (#18954) üzenetére


erdeidaniii
csendes tag

Végül megoldottam a beépített IFTTT-vel, a 2-2 kapcsolóhoz kellett csinálnom 8 profilt, így minden teljesen jól működik, köszi. :DD

(#18962) nimfas válasza erdeidaniii (#18961) üzenetére


nimfas
addikt

Örülök hogy jó alapötlet volt.

(#18963) fecus


fecus
őstag

Valaki próbálta az Ada asszisztenst? Tapasztalat?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#18964) vampire17 válasza spider23 (#18951) üzenetére


vampire17
addikt

Esetleg alternativa meg (ha elfer):

[link]

Ez melle pedig a megfelelo darabszamban: [link]

Osszekotod minden kapcsolonal a fazist egy vagoval es kesz. A regi kapcsolok helyere meg felcsavarozod ezeket.

(#18965) vtechun válasza vtechun (#18901) üzenetére


vtechun
veterán

tegnap jól mutatta, erre ma reggel 8-kor megint ezt mutatja...

Mi miatt lehet ilyen jelenség? GPS koordináták alapján megfelelő a hely. Az előrejelzés is pontos, csak az épp aktuális hőmérséklet rossz mindig kb. ill. nem is nagyon változik.

(#18966) amdk7 válasza aicon (#18807) üzenetére


amdk7
aktív tag

Szia!

Csak gondoltam jelzek... (igaz későn, de a tesztnek is kellett egy kis idő, meg nyaralás is volt.)

Szóval feltettem a routerre az általad javasolt openwrt firmware-t és minden problémám megoldódott... még az IP reserválással se kellett bajlódnom. Minden megy, mindent kezel és a memória 44%-ával elketyeg!

eltenni kb.: 2 perc volt, konfigurálni ugyanennyi, szóval megérte a ráfordított időt! :D

Köszönöm szépen, igen hasznos volt a tipp! ;) :R

Üdv: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#18967) LouiS22 válasza vtechun (#18965) üzenetére


LouiS22
veterán

Ma reggel jöttem rá én is: a 33,1 a napi várható legmagasabb. Egészen biztosan nincs 9:46-kor 33,1 fok, maximum ha telibe süti a szenzort nap.

Én most beraktam az OWM-et forrásnak, az legalább valós értéket mutat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18968) Degeczi válasza vtechun (#18965) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Használj Accuweathert, nekem messze a legjobban bevált.

(#18969) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Migralnam az Ubuntu(Docker) alapu HA Supervised-em hass.os-re (qcow2 proxmox ala)

A kerdesem, hogy a beepitett snapshot funkcioval (full) miket tudok athozni? HACS pluginek, mentett adatok, stb? Mi az, amit mindenkepp ujra kell allitani? Csinalt mar valaki hasonlot?

(#18970) aicon válasza amdk7 (#18966) üzenetére


aicon
senior tag

rendes tőled, hogy visszajeleztél, ez talán másoknak is hasznos lehet,
és még pénzbe se került :) , nem kell azonnal rohanni az eszközcserével...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#18971) golfvariant válasza golfvariant (#18955) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Erre valaki?

(#18972) LouiS22 válasza golfvariant (#18955) üzenetére


LouiS22
veterán

Google? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18973) golfvariant válasza LouiS22 (#18972) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Azt hittem a topikot információ csere, segítségnyújtásra hozták létre. Ha nem tévedek és mégis a googlehoz kell fordulnom akkor a topik zárható szerintem :DDD

(#18974) vampire17 válasza golfvariant (#18973) üzenetére


vampire17
addikt

Erre tényleg nem lehet mást irni, mert google első három találat kb lefedi "smart radiator Valve"

Tado, netamo, danfoss , drayton... Home assistant hoz van integráció is.

[ Szerkesztve ]

(#18975) vtechun válasza Degeczi (#18968) üzenetére


vtechun
veterán

értem, de ahhoz nem kell valami API kulcs?

(#18976) LouiS22 válasza golfvariant (#18973) üzenetére


LouiS22
veterán

Valóban, csak amikor hetente felteszi valaki ugyanazt a kérdést, ahelyett, hogy picit visszaolvasna és használná a keresőt - akkor agy idő után meg fogod unni.

Bónusz: amikor az illetőt erre figyelmeztetik, még ki is kéri magának. Holott csak a szokásos oldja meg helyettem más kényelmessége van ismét.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18977) Degeczi válasza vtechun (#18975) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyetlen mondat a telepítési leírása, az írja, hogyan hozhatod létre.

(#18978) LouiS22 válasza Degeczi (#18977) üzenetére


LouiS22
veterán

Hihetetlen, hogy mennyire nem olvasnak már az emberek és mennyire mástól várják a megoldást...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18979) vtechun válasza Degeczi (#18977) üzenetére


vtechun
veterán

természetes, hogy első dolgom volt azt elolvasni, de ott a Limited szó láttára már zártam is be az oldalt. De most beállítottam. Viszont ezzel nem tudom a légnyomást beállítani grafikonra mint ezen a képen látható (a norvég met-tel)

Van az adatai között légnyomás érték is, de valamiért nem tudja így kiszedni, hanem egy egyenes csíkként jeleníti meg.

[ Szerkesztve ]

(#18980) Degeczi válasza vtechun (#18979) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Attól limited, h ingyenesen napi 50 lekérdezést enged.
A nagy weather entity-je ír aktuális légnyomást, talán kihámozható külön szenzorként (úgy valóban nem jelenik meg, csak a tendencia), vagy megemlíthető a fejlesztőnek, h megtegye.
Nekem azért nem fontos, mert az Aquara Zigbee szenzorok adnak légnyomást is, és a helyi mérésnek úgyis elsőbbsége van egy fene tudja hol lévő adatforráshoz képest.
Ami számomra fontos, az az előrejelzés, és abban messze a legjobb a többi elérhetőhöz képest.

(#18981) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Tasmotával tudok több eszközt egyszerre kezelni?
Perpill ESPHome alatt van egy ESP32-esem, ami kezel egy WS2812B szalagot, két relét kapcsol, és BLE Gatewayként üzemel. Ezt meg tudom csinálni Tasmotával?
Sajnos az utolsó ESPHome frissítésben elszúrtak valamit az ESP32-esek WiFijével kapcsolatban, ugyanis nagyon sűrűn ledobál, és ha betöltöm a NeoPixel könyvtárt, akkor nem is csatlakozik fel...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18982) vtechun válasza Degeczi (#18980) üzenetére


vtechun
veterán

majd tesztelem, köszi. nyomtam egy restartot rá, azóta nem volt elérhető a HA, ssh-n nyomtam egy restartot a gépnek - miután portainerben sem tudtam sehogysem elindítani - aztán azóta meg az egész raspi nem indul el (ha nem megy a TV- amire kötve van, akkor nem indul újra ssh-n rebootolva - érdekes, hdmi cec van és kell is)

[ Szerkesztve ]

(#18983) nemethsza válasza vampire17 (#18974) üzenetére


nemethsza
tag

Nem lehet, hogy a kollégán a tapasztalat segített volna?
Azért egész más gyártói oldalon leírást olvasni, mint felhasználók tapasztalataiból okosodni.
De lehet, hogy csak én szocializálódtam rossz féle fórumokon...

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#18984) LouiS22 válasza nemethsza (#18983) üzenetére


LouiS22
veterán

A probléma nem ezzel van. Ez is egy olyan kérdés, amit 5 másodperc kereséssel meg lehet találni. Az egész fórum nem szól másról, mint redundáns tartalmak felesleges ismételgetéséről. EGy idő után nagyon unalmas már. (Ez is jópárszor le lett már írva, ezért is teszem offba).

Akinek nem inge, nem veszi magára, de tény (nemcsak itt, általában is), hogy érkezik valaki és közli, hogy ő ugyan nem talált rá megoldást, de más oldja meg neki, legyen link, MAGYAR nyelvű leírás, sőt, ha már válaszol is, akkor meg is csinálhatná neki.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18985) nemethsza válasza LouiS22 (#18984) üzenetére


nemethsza
tag

Elég messzemenő következtetés az “Esetleg tudtok jobb alternatívát javasolni?” kérdés alapján.
De simán lehet, hogy te látod jól. Peace 🙂

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#18986) insight


insight
aktív tag

Nagy örömmel ruháztam be egy Broadlink RM4 Pro wifis univerzális RF távirányítóba, hogy aztán ugyanezzel a lendülettel vissza is küldhessem: sajnos csak 315-433MHz között működik, viszont én a tizenvalahány éves redőnytávirányítókat szerettem volna kiváltani vele, ami - ha jól gugliztam - 868.3 MHz-n működik.

Ismer valaki olyan wifis távirányítót, ami komolyabb frekvenciatartományt is képes lekezelni? További feltétel az iOS app, de az kevésbé szűkíti a kört, gondolom.

Köszönöm!!!

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#18987) LouiS22 válasza insight (#18986) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát, megépítheted magadnak. A 868.3 ebből a szempontból egy sötét lyuk.

Amúgy a "komolyabb" frekvenciatartomány a 433, lévén idősebb és agyonhasználtabb. A 868-ban pedig már inkább a z-wave, de az egy másik árkategória.

Lehet (ismétlem lehet), hogy olcsóbban megúszod, ha a redőny vezérlését cseréled ki, pl egy Shelly redőnymozgatóval. Az wifis lesz, ios app adott.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18988) insight válasza LouiS22 (#18987) üzenetére


insight
aktív tag

annyira sajnos nem vagyok mérnök, hogy megépítsem magamnak :DDD

ha meg le akarnám cserélni az egész rendszert, drágább lenne a leves, mint a hús... Még a szerencsétlen garázskapum is 325MHz, véletlenül sem szabvány....

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#18989) DJGABI


DJGABI
addikt

Ismét visszatérve: Home Assistant-nál mi lehet az a gép, amin már eldöcög? Nézzük mondjuk x86 vonalon. Gondolkozok egy AMD E1-2500 procis csodán, 20k körül. Nem lesz az kevés? Ahogy nézem kb gyengébb mint az Amlogic S905. Illetve lett közben 2 vinyóm, NAS/letöltős célokra is befognám akkor már (vagyishát innen indult az egész. A TV boxra 1 vinyót még csak-csak rákötök, kettő, külső házban már a kábeldzsungel esete :DDD, 2 slotos házak 15k körül vannak... Tudom, vegyek NAS-t.)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#18990) fo_di válasza DJGABI (#18989) üzenetére


fo_di
őstag

én egy j4105 szériás celeronon futtatom ssdről, kellően gyors (asszem kb 8-10 éves i5ös talán fujitsu kockagépem hasonló teljesítményt nyújtott előtte, csak 4x akkora áramfelhasználás mellett, végül kilehelte lelkét, ezért vettem újat)

(#18991) DJGABI válasza fo_di (#18990) üzenetére


DJGABI
addikt

nyilván látom ajánlásban ilyen i3 NUC-ot írnak, az a no way kategória. tied is kb ilyen erős. azon persze megy, nem kell h gondot okozzon neki

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#18992) drogery válasza DJGABI (#18989) üzenetére


drogery
tag

nekem ilyenen fut 1 eve kb. az ssd-t csereltem nagyobbra.
a boot az tud 3-4 perc lenni, de utana nincs panaszom a gyorsasagara.

(#18993) fo_di


fo_di
őstag

Tadot használó kollégáktól érdeklődnék:
- Van bárki, aki Home Assistantba a Homekit integráción keresztül köti be? Működik így offline is? Mert ellentmondásos, amit találok róla, talán a nagyja megy, de bizonyos funkciók mégsem.
- A V3+-ban ha jól értelmezem, akkor az automata funkciók azok, amik offosak az előfizu nélkül (ablaknyitásra szünetel a fűtés és elmenetelre lentebb teker), de ezeket igazából Home Assistanton keresztül lehet automatizálni, nem?
- Régebbi (kb 18-20 éves) Vaillant 24V analóg vezérlésű kazánnal megy ugyanilyen módon, vagy csak 230as on/off módon? Igazából a közeljövőben akarok újabb kazánt venni, de ezt az egyet látom, ami úgy tűnik, kb minden buszt és vezérlést támogat, így elég jövőbiztosnak tűnik egyelőre. (Rendeltem régebben egy Z-wave termosztátot, de mivel csak 230-as on/off módon megy és másfél év alatt nem jutottam oda, hogy 230-at húzassak be a 24V analóg vezeték helyett, azt el kéne adnom, mert hőmérőnek drága volt :))

(#18994) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Aqara Enviroment / Motion szenzorokat használ valaki? Esetleg hosszabb távú tapasztalat van velük? Le szeretném cserélni a Fibaro szemeket, de Zigbeeben nincs Multisensor, valamint nem is probléma, ha külön van (mozgás/fényérzékelőt inkább mennyezet alá raknék, hőmérsékletet meg az ágy mellé). Erre keresek valami jó megoldást, és eddig az Aqara látszik jónak.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18995) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,

Használ valaki ilyet?
SONOFF® S55 Waterproof WIFI Smart Socket Switch
Mi a tapasztalat? Sikerül domoticz kompatibilisá tenni?
köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18996) szat8 válasza LógaGéza (#18994) üzenetére


szat8
tag

Nekem van Aqara motion sensor. Nem volt vele problémám eddig.
Annyi, hogy ha nem heckeled meg, akkor kb. 1 perc után vált vissza off-ba bekapcsolás után, de van rá megoldás a neten, mit kell összeforrasztani, hogy némi elemmerítés árán gyorsabban visszakapcsoljon.
De nekem megfelel gyári állapotban, nem moddoltam.

[ Szerkesztve ]

(#18997) Vodike válasza zsamiatt (#18995) üzenetére


Vodike
tag

Én használok, tasmotával simán. HA-ba és Domoticzbe is tudod integrálni.

exTiga

(#18998) LógaGéza válasza szat8 (#18996) üzenetére


LógaGéza
addikt

Fényérzékelése mennyire pontosan működik? Mennyi változástól jelent?
Mennyit bír kb egy elemmel?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18999) zsamiatt válasza Vodike (#18997) üzenetére


zsamiatt
őstag

És tényleg tudja a vízállóságot a kínai csoda? :)
Illetve ezt a típust hogyan tasmotáztad meg? Szét szerelés meg egyéb buherálással vagy megy sima szoftveres megoldással is?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#19000) Vodike válasza zsamiatt (#18999) üzenetére


Vodike
tag

Nekem 1 éve van rászerelve a kocsibeálló mellett egy oszlopra és erről töltöm az elektromos autónkat. Hóban-fagyban-melegben-szakadő esőben fedés nélkül és semmi baja. Szét kellett szedni a tasmotásításhoz, de semmi extra.

exTiga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.