Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45761) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok,

pár hónapja írtam már ide, akkor is cpu problémám volt, most is az, vagyis inkább még mindig. :)
Létezik az, hogy egy CPU hibás lesz és random kékhalált okoz úgy, hogy előtte hónapokig nem volt gond vele? Nem volt OC soha, sőt, inkább próbáltam minél hűvösebben tartani.
Különböző hibakódokkal jönnek elő a kékhalálok, általában sima böngészés közben, stressztesztnél vagy játékoknál nem találkoztam ilyennel. Ma is volt már vagy 3-4 ilyen.. A mai legújabb furcsasága, hogyha az offset voltage-et beállítom -0.05-ös értékre, akkor már bootolni sem hajlandó, egyből kékhalál ahogy a windows betöltene. Azért gondoltam a voltage csökkentésére, mert alapból, idle-ben a cpu voltage simán felmegy 1.45-46-ra. Igaz a hőmérséklet rendben van, 35-8 fok között van.

Amiket eddig próbáltam:
- új alaplapot vettem, legfrissebb bios-ra frissítve
- új táp
- új ház (bár ez nem hiszem, hogy befolyásolná)
- új ram
- különböző ssd-ken való windows install/reinstall
- összes driver up-to-date
- másik VGA-val is próbáltam

Az új alkatrészeknél ugyanúgy előjöttek a hibák, mint a réginél, az egyetlen ami közös volt a kettőben az a proci. Így elkértem öcsém ryzen 2700x-ét, használtam egy hétig, sehol egy hiba vagy kékhalál.
A pontos konfigurációm az adatlapon megtalálható, annyi változás van, hogy a meshify C helyett már egy 500dx-et használok.

Neten bújva néha-néha találni ilyen cpu hibát, de én még nem tapasztaltam.
Létezik, hogy egyszer csak minden előzmény nélkül megadja magát a technika? :S

Elnézést, ha hosszú lett a post, de muszáj volt már kiírnom magamból, mert néha a falat kaparom már. :D

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.