Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) HunChris válasza TaaT (#50225) üzenetére


HunChris
senior tag

Tavaly szeptemberben ismerős kérdezte, hogy napelemet rakasson?
2 ből 2 ember rávágta, hogy ne! Inkább Otp részvényt vegyen. :D
(És mennyire igazunk lett.)

Ennyit a kiszámíthatóságról....

[ Szerkesztve ]

(#50252) hevepapa válasza sakal83 (#50249) üzenetére


hevepapa
senior tag

Értem. De gyakorlatban érezhető lehet a különbség - a ténylegesen fizetendő villanyszámlában?

(#50253) 313313 válasza hevepapa (#50245) üzenetére


313313
addikt

Sehogy, egyenlőre elfogadják a klímát/hőszivattyút megújulónak. 100m2-re elég egy 3,6kw-os klíma...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50254) Z_A_P válasza Polllen (#50168) üzenetére


Z_A_P
addikt

"ablakon dől a meleg, "

Redőny? :F

OK

(#50255) axioma


axioma
veterán

Na most olvastam vegig. Kenjek a hajukra az osszes igeretet.
Ami engem a legszarabbul erint, hogy a teton levo napelemmel nott volna az ingatlan erteke, es valtani tervezunk. Most mar az is felmerult bennem, hogy viszem at, dupla konverzios akkus megoldas eseten [erdemi merete nem lenne, csak jogi okokbol], kitermeles tiltassal nem is lenne hmke-s a szerzodesem, igaz? Csak fogyaszto vagyok a szolgaltatonak. Akku ahhoz is kene h haz akkor siman 1f-on, meglevo inverter meg 3f.

Ha igy lesz a brutto, akkor en is lekapcsolok amikor havira jol vagyok.
Amugy multkor valami hiba miatt hetekig nem kommunikalt a villanyoram a kozponttal, evfordulo included. Egyreszt jo lenne eloallitani a hibat, masreszt meg lehet meg kene reklamalnom azt amit kiszamlaztak, jovo majusban jobban alljak...

[ Szerkesztve ]

(#50256) hevepapa válasza 313313 (#50253) üzenetére


hevepapa
senior tag

Mondjuk 100 m2-t befűteni vagy lehűteni 1db 3,6-os klímával az szép mutatvány :)

(#50257) 313313 válasza hevepapa (#50256) üzenetére


313313
addikt

Nem érted, az előírt kötelező megújuló energiához elég volt felrakni egy 3,6kw-os klímát, egy 2-2,5kW-os napelemmel szemben. Árban nem ott van a kettő...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50258) korcsi válasza hevepapa (#50236) üzenetére


korcsi
veterán

"kormány 1-2 évvel ezelőtti propagandáját és a gáz fűtést kiváltotta napelem + elektromos"

Volt ilyen propaganda?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#50259) süti5


süti5
őstag

[link]

A magyar helyzet
Az Európai Unióban manapság bizony Magyarország az egyetlen, ahol még a szaldó elszámolás működik a napenergia rendszerek kapcsán. Ez röviden azt jelenti, hogy a megtermelt energiával arányosan fel is tudunk venni energiát a szolgáltatótól. Tulajdonképp ezt a két oldalt egyeztetik az év végi elszámolásunkban.

A szaldó elszámolás arra nyújt lehetőséget, hogy megfelelő tervezésű és méretű napelemes rendszerrel lenullázhassuk a villanyszámlánkat. Ez az elszámolás az Európai Uniós szabályozással összhangban 2023. december 31-ig fog maradni.

Én ettől a dologtól féltem a legjobban, hogy akku kell majd meg hasonlók, ehhez képest ez egy közepesen szar dolog. Ha nyáron pl. nap közben nyilván nem tudom otthon tölteni a kocsit, még a nyár is szívás lenne. Ehhez képest ez a havi még mindig nem szar, az EU-ban sztem a seggüket vernék a földhöz sok helyen, ha ilyen lenne.
Szóval ne csak az eddigi extra helyzetet nézzük, most lehet nekem esni :DDD

(#50260) 313313 válasza korcsi (#50258) üzenetére


313313
addikt

2019/2020-ban a 100%-os pályázat: ablak+napelem+hőszivattyú

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50261) axioma válasza korcsi (#50258) üzenetére


axioma
veterán

erre hirdettek meg a 100%-os tamogatast... en itt nyafogtam hogy hulyeseg, futesi energiat nem aramban kell tarolni

(#50262) tbc2 válasza Andras6800 (#50221) üzenetére


tbc2
tag

Teljes mértékben egyetértek. Az általad írtak és az általam írtak között nem látok ellentmondást. Kifejezetten veszélyesnek gondolom úgy általában az ígéretek be nem tartását, a tervezhetőség teljes hiányát, valamint azt, hogy le van építve mindenféle fék és ellensúly, tovább azt, hogy minden ilyen akciójuk válaszlépés nélkül marad részünkről.

Ugyanakkor én 2021-ben (igazából 2020 végén), amikor meghoztam a beruházási döntésemet, már 10 éve ebben az országban éltem (mert 2010 előtt még más volt ez az ország, nem feltétlenül jobb, csak más). Számítottam arra, hogy lesz benne csavar. Nem ide tartozik, de számítok arra is, hogy a PMÁP visszaváltás sem 1% lesz (jövőre vagy '25-ben). Ezek tudatában hoztam meg annó a döntésemet. Arra is készítettem modelleket, hogy 20-30% közötti helyi felhasználást fogok tudni elérni (stimmel), arra is készítettem modelleket, hogy 2024. január 1-ig mennyi térül meg belőle (60%, bejött), arra is készítettem modelleket, hogy utána valószínűleg lassulni fog a megtérülése, hiszen a '24-től vége lesz az éves szaldónak c. gondolat ismert volt. Az, hogy NEKEM is vége lesz, nem volt ismert. De azért az mondani, hogy ez a tegnapi hír most itt egy derült égből villámcsapás volt, nem lehet. Ahogy írtam is, wishful thinking volt végig az, hogy a régieknek marad az éves szaldó. Amire szintén számítok, hogy kb. 10 év egy Fronius inverter élettartama, és hogy utána cserélnem kell majd.
Amire számítottam, és továbbra is számítok, az az, hogy az áram nominális ára nőni fog, de ez eddig nem következett be, a 37 Ft az egy szent tehén.
Amire nem számítottam, az a háború, az ennek következtében kialakult tavalyi energiaár-emelkedés, és a TÖBBEK KÖZÖTT a külkereskedelmi mérlegünk miatt kialakuló űr-kamatszint. Az űr-kamatszint rontja a relatív megtérülést, mert a hasonlóan kockázatmentes hozam jelentősen nőtt.

Végtelenül undorodom a jogbiztonság szisztematikus leépítése miatt, de itt ezt a konkrét ügyet elemeztem ki. Erről írtam, hogy konkrétan emiatt nem dőlt/dől össze a világ. Ne felejtsük el, hogy ez egy 10+ éves beruházás, aminek még a harmadánál, negyedénél sem vagyok. De ha hozzátesszük a többit, meg azt, ami még előremenő ágban jönni fog, akkor már összedől(t).

(#50263) hevepapa válasza 313313 (#50257) üzenetére


hevepapa
senior tag

Opsz... így már OK. Elnézést.

(#50264) Rolly válasza H-Mano (#50248) üzenetére


Rolly
veterán

Én most hogy elkezdték ennyire tolni az allampapírt elkezdtem leépíteni :)

(#50265) axioma válasza 313313 (#50257) üzenetére


axioma
veterán

napkollektor is eleg?

(#50266) korcsi válasza axioma (#50261) üzenetére


korcsi
veterán

100%-os pályázattal csak a járulékos költségeket tudod bukni, nem?

Ha van napelemed kevesebbet számlát fizetsz mintha nem lenne, elszámolástól függetlenül. és ez "nem került semmibe" Valamit félre értek?

Amúgy a 100%-osok menek bruttóba jan. 1-től, nem?

Szerintem ez így nem is témája a "felháborodásnak".

Ha reálisan akarok(unk) gondolozni, ennek az egész változásnak az a problémája, hogy nem tíz éve jelentették be, hogy öt év múlva így lesz.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#50267) hevepapa válasza süti5 (#50259) üzenetére


hevepapa
senior tag

Azért fel lehetne sorolni még pár dolgot ami az EU-ban csak Agyarországon van. Pl. a 27% ÁFA. Gondolom ettől már nem örömükben vernék a seggüket a földhöz az EU-s országok lakói. :D

(#50268) 313313 válasza axioma (#50265) üzenetére


313313
addikt

Ezt nem tudom, a klímást is csak azért, mert villamos iparban dolgozok.
Utána kell járni... De én még mindig azt mondom, jelenleg lakhatási engedélyhez a legolcsóbb "pluszköltség" egy 3,6 kw-os klíma. Kivéve ha alapból padlófűtés+hőszivattyúban gondolkozol, mert ugye az alapból elég.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50269) snooze válasza Rolly (#50264) üzenetére


snooze
veterán

nagyon helyes..😊😊szerinted miért hirdetik annyira?🤔🤔

GO Gunners!!!

(#50270) snooze válasza korcsi (#50266) üzenetére


snooze
veterán

érdekes lenne,ha nem kerülne semmibe..olvass kicsit utána az mekkora szívás lett..🤔

GO Gunners!!!

(#50271) Tiédetis válasza süti5 (#50259) üzenetére


Tiédetis
senior tag

[link]
....."
A szaldóelszámolásban Magyarország maradt az egyedülálló az Európai Unióban: az uniós direktíva szerint 2024. január 1-jéig ki kell vezetni ezt a fajta elszámolást. „A legjobb választ a szolgáltató tudja adni arra, mi lesz azokkal, akik 31-éig beadják a jelentkezést” – mondta. A Manap lengyel mintára azt javasolta, hogy még 15 évig elérhető legyen a szaldós elszámolás, a napelemek élettartamát figyelembe véve.
Gulyás Gergely kancelláriaminiszter korábban azt mondta, jelenleg 3500 MW naperőmű működik Magyarországon, és 5000 MW van előjegyezve, amely a következő egy-két évben megvalósul. A jelenlegi termelésből 300-400 MW-ot tesznek ki a lakossági, háztartási kiserőművek. A tavalyi év végén összesen 140 ezer háztartási kiserőmű volt Magyarországon."

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#50272) süti5 válasza hevepapa (#50267) üzenetére


süti5
őstag

Nem ide tartozik, de ha már felhoztad: maximálisan egyetértek a forgalmi adó emelésével és a munkát terhelő adók csökkentésével. Ily módon lehet elérni, hogy ha feketén vagy szürkén is szerzel jövedelmet, a boltban a forgalmi adónál ugyanúgy magasan adózik mindenki, azt nem tudod kikerülni. Nyilván jobb lenne, ha mindkettő alacsony lenne, de valamiből kell a bevétel az államnak. Nyugaton azért több fokkal más az adózási kultúra, lényegesen kevesebb a fekete/szürke foglalkoztatás.

(#50273) süti5 válasza Tiédetis (#50271) üzenetére


süti5
őstag

Ezt a 15 évet nem tudom, de idén a lengyeleknél már kivezették a szaldót:

[link]

Lengyelországban az elmúlt években fellendült a napenergia hasznosítása. Az Európai Unióban 2022-ben Lengyelországban telepítették a harmadik legtöbb új napenergia-kapacitást, Németország és Spanyolország után. A „háztáji” napelemes rendszerekből származó villamos energia tavaly több mint kétszeresére nőtt, amiben nagy szerepe volt annak, hogy áprilisban kivezették a szaldóelszámolást, ez pedig, ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a határidőt megelőző hónapokban hatalmasra növelte a telepítési kedvet.

(#50274) Bandiahegyro válasza snooze (#50269) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Mi a helyes?
Pmápból most kiszállni, amikor elkezdene lassan reálkamatot hozni?
Hergelésnek jó.

(#50275) korcsi válasza snooze (#50270) üzenetére


korcsi
veterán

De az ő esetükben nem változott semmi, hogy jött ez ide most ehhez a témához?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#50276) tbc2


tbc2
tag

https://kiszamolo.hu/havi-szaldo-lesz-a-napelemeknel/

Kiszámoló Miklós tollából, ő sem örült neki olyannyira :)

(#50277) snooze válasza korcsi (#50275) üzenetére


snooze
veterán

"Ha van napelemed kevesebbet számlát fizetsz mintha nem lenne, elszámolástól függetlenül. és ez "nem került semmibe"

mert ki tudták hozni abból az árból amit meghatároztak a pályázatba?hát sokaknak nem,ahogy panaszkodnak,hogy rá kellett jócskán fizetni a napelemre is!!

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#50278) senki68 válasza riffirafi (#50243) üzenetére


senki68
senior tag

Ha leánynyékolom akkor le van árnyékolva. Mindegy milyen G.

(#50279) gorbep válasza korcsi (#50275) üzenetére


gorbep
senior tag

Ilyen szinten nem követem a lengyel HMKE szabályozást.... de azért mérget ne vegyél rá, hogy nem lesz ott is hasonló lépés...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50280) kardkovacsi válasza hevepapa (#50240) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Argentinában 70 éve nem koppantak akkorát. Ez van. Így jártunk, én alapvetően csak egy néppel szemben szoktam rasszista lenni, a magyarral :) Szánalmasan béna, ezer év alatt elértük, hogy Európa harmadik legnagyobb országából egy porbafingó hely legyünk. Eltelik még 30-40 év és az trianonnal levágott országrészek majd összeteszik a kezüket, hogy milyen fasza, hogy nem az anyaországban laknak (Soproniak biztos anyáznak már egy ideje :) ).

(#50281) H-Mano válasza Rolly (#50264) üzenetére


H-Mano
tag

Nem én írtam, tbc2 kolléga: " de számítok arra is, hogy a PMÁP visszaváltás sem 1% lesz (jövőre vagy '25-ben)."
Annyit hozzátennék, hogy lejárat előtt NEM kötelesek kifizetni sem (már) tudtommal...

(#50282) senki68 válasza tbc2 (#50276) üzenetére


senki68
senior tag

"Talán van évente két olyan hónap, amikor a havi fogyasztásod közel megegyezik a termeléseddel. A többi tíz hónapban nagyon rosszul fogsz járni. "

Na őt se az eszéért szeretjük. :)

(#50283) Andras6800 válasza süti5 (#50273) üzenetére


Andras6800
senior tag

Oké. De itt kevered a szezont a fazonnal. A hivatkozott lengyeleknél kivezették. De aki megkapta a szaldó, az meg is tarthatta 15 évig tudtommal. Ezt jelenti a jogbiztonság.
Az, hogy 2024.01.01-től nincs szaldó, kb 5 éve szajkózóit dolog. Az EU azt várja el, hogy ezután ne legyen új belépő a szaldó rendszerbe.
Továbbá a lengyeleknél nem 5Ft-ért veszik az áramot amit 37Ft-ért vagy 70 Ft-ért vehetsz meg. Igaz erről nincs információk, hogy miként tervezik ezt a havi szaldót. :W

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#50284) axioma válasza korcsi (#50266) üzenetére


axioma
veterán

Nekem 2019-es, teljes sajat zsebbol rendszerem van, 17kWp, 4,5M.
A rezsicsoki nelkul is megterulne, eves szaldonal 8 ev utan, igy most nem. Es ha adoztatjak a 4kWp felettieket, akkor visszaszerzodessel jobb.
Sajna csalad miatt a kulfoldre koltozes nem megy, amig nincs nagyon menekulos helyzet, de lassan a bekafozest se kene turni... sajnos en mennek es nyelvet is tudok, nem rajtam mulik...

(#50285) Noukoum válasza süti5 (#50259) üzenetére


Noukoum
veterán

Kár hogy az egész nem igaz, hiszen máshol is van még szaldó. Éves, nem havi. (lásd lengyelország)

Az embernek meg nem azzal van baja hogy megszűnik a szaldó, hanem azzal hogy megint kirúgják az ember alól a talajt, és egyben ellehetetlenítették a magánszemélyeknek a jövőbeli napelemtelepítést.
Itthon a nép mint mindenben itt is az gondolja hogy a magyar szaldó mekkora isten (ov) adta ajándék, miközben minden uniós országban szaldó nélküli rendszerek is jobbak mint ami itthon volt az éves szaldó...

ha már fel lettek hozva a lengyelek, ott érdekes módon mindenki bentmaradt x évig a rendszerben, nem baszták ki őket a szaldóból egyik napról a másikra utólag egy rendeleten keresztül mindenféle hazugsára hivatkozva, és nem lehetetlenítették el a jövőbeli napelem telepítést. És ez nem a hanyatló nyugat, hanem lengyelország...

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50286) axioma válasza 313313 (#50268) üzenetére


axioma
veterán

En foldregiszteres-rekupatoros max kieg futeses megoldasban gondolkozom hosszu tavon, de akkor a napkolit ami itt megvan a villany + ket hocserelos bojlert is vinnem, azt barki engedely nelkul barhova kotheti alapon.

(#50287) Tiédetis válasza süti5 (#50273) üzenetére


Tiédetis
senior tag

"Az utóbbi öt évben a családi erőműben termelt villamos energia feleslegének a hálózatba táplálását azzal honorálta az állam, hogy a háztartás ingyen visszakapta a kedvező időjárás idején átadott energia 70-80 százalékát (általában télen vagy felhős napokon). Aki még ebben az esztendőben szereli fel a PV-berendezést, 15 évig ezen elszámolási rendszerben marad.
A változás után viszont ...."
2021-es cikk, tehát ők ezt már megoldották és nem azokat szívatják, akik már a rendszerben vannak, persze értem én a tábor híveit, hogy nekik 10kg krumpli elég ahhoz, hogy ne foglalkozzanak a visszamenőleges módosításokkal, a megszerzett kedvezmények eltiprását. azt is értem, ha ezt gyf tette volna, már második roham lett volna a "független" média ellen.
Azt is értem, hogy kell tankolni a csónakot, amiben a férgek napoznak, és azt egyszerűbb, ellopott pénzekből. Akik számítanak, azok úgyis tapsolnak erre is. Majd jön TV öninterjú a kossuth rádióban ahol homlokráncolva a nép gyermeke azt mondja, harcolunk de trüsszel

ÉBRESZTŐ!

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#50288) gorbep válasza senki68 (#50278) üzenetére


gorbep
senior tag

Nálam kifejezetten felhívták a figyelmemet arra a cserénél, ha tartósan áramtalanítok (pl szerelés miatt), akkor ne a kismegszakítókat lőjem le, mert kommunikáció hiányában a dispécser kiküldi a javító teamet... az óra kontaktorával áramtalanítsak... persze még nem próbáltam. Eddig minden javítást megoldottam 1 órán belül...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50289) süti5 válasza Andras6800 (#50283) üzenetére


süti5
őstag

Tudtoddal megtarthatták a lengyelek és nincs információnk hogyan tervezik a havi szaldót. Lengyeleknél hogy veszik az áramot vissza? Ezt sem tudjuk. Szóval te sem tudsz szinte semmit, de abból stabilan következtetsz bármire.

(#50290) H-Mano


H-Mano
tag

Ezt csak úgy itt hagynám....(EU-Solar Zrt, 2018. nov.)

(#50291) Tiédetis válasza süti5 (#50273) üzenetére


Tiédetis
senior tag

[Annyira mégsem egyedi a szaldó, ébresztő]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#50292) gorbep válasza H-Mano (#50290) üzenetére


gorbep
senior tag

Életete végéig.... jajj... :U

... fogd meg a söröm...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50293) asdf_ válasza snooze (#50277) üzenetére


asdf_
veterán

mert ki tudták hozni abból az árból amit meghatároztak a pályázatba?hát sokaknak nem,ahogy panaszkodnak,hogy rá kellett jócskán fizetni a napelemre is!!

Nem tudták, vagy nem akarták tudni?

5 kW-ra 2,43 millió járt. 5kw inverter +12 napelem bekerbruttója 1,05 millió. Tehát 1,4m lenne a villamos cucc, a tartószerkezet a munkadíj és a haszon. Ne mondjuk már, hogy nem jön ki most.

(#50294) cOxeR válasza asdf_ (#50293) üzenetére


cOxeR
Ármester

Fossá, rommá keresték magukat a cégek, az elmúlt 3-5 évben... nem kell azért félni, azért foglalkozott minden bánat ember ezzel... amilyen "cégek" jöttek hozzám is felmérni, meg amilyen szaktudással... sajnos ezek az életművészek állandóan keresnek újabb és újabb kasza területet.

(#50295) asdf_ válasza senki68 (#50282) üzenetére


asdf_
veterán

Ha kihúzzuk a nagyont, akkor megáll. 2 hónapban mínuszos az ember, 2 hónapban egálban van, 10-ben meg eladhatja a fölösleget fillérekért. Ez persze akkor áll, ha az igényeket fedező méretű rendszert rakott fel és nem kétszer akkorát.

(#50296) 313313 válasza asdf_ (#50293) üzenetére


313313
addikt

Kijön az Sungrow és Solplabet inverterekkel és noname panelokkal, EON ezekkel dilgozik....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50297) snooze válasza asdf_ (#50293) üzenetére


snooze
veterán

akksit,meg a hozzá való szabályzót kihagytad,mert az is kell a 100-as pályázatba.. vagy nem?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#50298) KilgoreTrout válasza asdf_ (#50295) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

És gázzal fűt.

Nekünk évi 900e mínuszt jelent például a havi szaldó.

Nyilván másra kellett volna költeni a napelemre költött pénzt, de hát ki gondolta volna, hogy szembe megyünk a világgal és a fatüzelést és a fosszilis energiahordozókat jobban támogatják majd az áramhasználatot.

[ Szerkesztve ]

(#50299) asdf_ válasza snooze (#50297) üzenetére


asdf_
veterán

Csak komplexen.

(#50300) Rolly válasza süti5 (#50272) üzenetére


Rolly
veterán

De ez csak globális szinten megy... mert így nekünk Pest mellől olcsóbb Szlovákiába menni vásárolni...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.