Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62952) baloghgabor válasza Diák66 (#62950) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Térképen is kettő, külön helyen jelzi ,egymás közelében. Azokat váltogatja nálam is sajnos. A piros X lenne a volt torony, ami valóban ott van,csak nem üzemel .:(

bégé

(#62953) baloghgabor válasza #72445440 (#62951) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

A net mondjuk éppen jó, általában. Az előbb kellett megint a 3g után újra indítani, megint van 4g. Van egy pont, ahol általában jó a térerő (hűtő tetején 😄).
Kettő év múlva éppen válthatok ismét! Megjött az új telefon, a hűséggel együtt. 🙃 (Mondjuk Telekom mit produkálna nem is tudom, anno is csak antennával volt már használható).

bégé

(#62954) Diák66 válasza baloghgabor (#62952) üzenetére


Diák66
őstag

A 131/49056 GSM/EDGE a 3311/4905x pedig LTE. a 231/49051 (vagy hasonló) pedig a 3G lenne. Ez az app se a legjobb. Ezek ugyan ott vannak! Lehetséges, hogy a víztoronyra települt a Vodafone is. De ezt helyszíni bejárással lehetne csak kideríteni.

[ Szerkesztve ]

(#62955) baloghgabor válasza Diák66 (#62954) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Az általad ajánlott applikáció mérése. Fogalmam sincsen ezek hol vannak az 55 út mellett, még soha sem láttam, de egyszer ezeket is megkeresem. Vagyis lehet,csak egyet? A másik is kettőt mutat, hasonló távolságban, de mégsem egy helyen. Értelmét én sem nagyon látom. De anno is ezt hallottam szakértőtől, hogy azért váltogatja nálam is, mert
hol az egyikre csatlakozik, hol a másikra.
Az antennát meg lehet egyszer megpróbálom azért. A mostani routernek van csatlakozója, lehet fixebb lenne a net sokkal vele.

bégé

(#62957) baloghgabor válasza #72445440 (#62956) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a Telekom ezen a helyen működne rendesen. Anno az antennával, a készülék hátuljára szorítva, hagyományos telefon akkor működött. De azóta, milyen torony, itt egyáltalán lenne-e érzékelhető térerő, egyáltalán nem biztos. A netet is mondjam fel, az is még hűséges,nem tudom meddig? Utána valaki, aki ért hozzá, majd jön és kiderül, hogy ezen a helyen egyáltalán mi is van? Telenort is mértek műszerrel ,amikor volt korlátlan netcsomag náluk, de ezen a helyszínen nem volt értékelhető jel szinte sehol. Igen, ez a világ vége, amit az 5 g árnyékában picit nehéz elképzelni. Van olyan szomszédom, aki a fenti tonyokhoz kb. 500 m-el közelebb van. Pályázatíró, nem csak itthon dolgozik, de ha kell valami gyorsan, megy a faluba ~4km, mert itthon sokszor lehetetlen a helyzet. Próbált már sokmindent, nyilván nem mazohista, de eredménytelen eddig, az évek alatt. (Ő szorgalmazta a SZIP programot errefelé is, csak hát a milliárdok elmentek arra is, csak éppen semmi sem lett igazán belőle).

bégé

(#62958) Diák66 válasza baloghgabor (#62957) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem kültéren az emeleti erkélyen lógva a telefonnal ekkora a különbség a Tp-Link Archer MR600 + 2 db ATK 20/800-980 MHz 20 elemes antenna között. Aztán nem a szomszédban van az adótorony. Neked a határ közelsége miatt az adóteljesítmény okozhatja a problémát, valószínűleg alacsony, nehogy zavarja a szomszédos ország hálózatait.

(#62959) baloghgabor válasza Diák66 (#62958) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Valószínű a határ is gond. Persze nem a szerbeknek! Volt, hogy szerb kártyát itthon használtam, anno 1 Dinár (~3Ft) volt az SMS. Persze a hazai szolgáltató meg betartja, túlzottan is.
Közben lett három torony megint. :Y

Na, ha lesz időm, kirándulok torony ügyben, engem is izgat már. :)
Közben meg lett VOLTE a telefonon, idebent, kettes tererővel. Hm. Próbára ÜF pár percig. Azonnal csörög, nem bugyog, nagyon szokatlan. Lehet megneszeltek valamit? :D

bégé

(#62960) Diák66 válasza baloghgabor (#62959) üzenetére


Diák66
őstag

Írtam, csak Te nem hiszed el. Ez a bázisállomás egy és ugyan az. 131-es GSM/EDGE, 231 3G/HSPA+ és a 3311-es kezdetű a 4G/LTE cellákat jelzi az adott állomáson. Azért jelez neked 3 piramist, mert a 2G/3G/4G között váltogat a telefonod. De ezek a cellák ugyan azon a bázisállomáson foglalnak helyet! Ez az app [link] mutatja értelmesen a szomszédos cellákat is általában. Csak az első oldalán és nem a térképen kell nézni. Ezen pontosabb a térkép, de felhasználók szerkesztik az adótornyok helyét. [link]

[ Szerkesztve ]

(#62961) baloghgabor válasza Diák66 (#62960) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Pont a netmonitor mutatja térképen ezt a helyzetet. Meg szövegesen sem ugyanaz a címe, a kettőnek. Nyilván értelmetlen száz méterenként tornyot rakni, az is biztos. De meg fogom nézni,valóban hol is van. Valami rémlik nekem, az út mellett. Mondjuk ha felhasználó adta hozzá, akkor lehet valaki ismét hozzáadta és így lett egy új torony, miközben ugyanott van. (Az én címem sem jó helyen szerepel, hiába jelzem a Google mapsnek a jó címet, a tagi, rossz a mai napig itt maradt). :N

bégé

(#62962) baloghgabor válasza Diák66 (#62960) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

A nemzetközi helyzet fokozódik, Virág elvtárs! :Y

Torony megvan még. De úgy látszik dísznek. De van másik három mégis valahol? (torony aljában néztem cellmapper):

Ha kedvezőbb idő lesz, megyek kirándulni toronynézőbe :N

bégé

(#62964) baloghgabor válasza #72445440 (#62963) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Írtam már, hogy nem egyszerű ez. Nem tudom felrúgni a netes előfizetést sem, meg a most kötöttet is hirtelen. Ha jól járok egy csomó kötbért fizetek, utána meg a Telekom sem lesz esetleg jó semmire sem, az tökéletes lenne ám! :DD Semmi biztosíték arra, hogy antennával jó lenne a konkurencia. De rá fogok kérdezni, hogy mi a menete egyáltalán?

bégé

(#62965) bociusz válasza baloghgabor (#62962) üzenetére


bociusz
aktív tag

Miért lenne dísz? Ott vannak a tetején a szektorsugárzók.
Ezt az appot felejtsd el, nem a tornyok valós helyzetét mutatja, hanem azt, ahonnan eddig a legerősebb vett jelerőt mérték. Nem meglepő módon ez pont az utakra esik. :)

(#62966) baloghgabor válasza bociusz (#62965) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Lehet sugároz valamit, de hogy nem Vodafone az biztos. Jópár éve megszűnt, azóta a Vodafone sz@r a környéken.

bégé

(#62968) #50449408 válasza #72445440 (#62967) üzenetére


#50449408
törölt tag

Ő írta, hogy Westeles (20 évvel ezelőtti) tapasztalatai vannak, de mégsem próbálja ki hogy 2021-be változott-e valami a telekom lefedettségében. Voda nem jó nála....ennek ellenére aláír hűséget.
El kell engedni a témát.

(#62969) Boond válasza bociusz (#62965) üzenetére


Boond
addikt

Ha már appok, jó pár app van ami elméletben megmutatja, hol tartózkodik hozzávetőlegesen egy adott szám. Erre van Magyarországon is működő app? Vki próbálta? Megnéztem párat, de teljesen használhatatlan... Az egyetlen ami működött az a saját helyemet mutatta, meg útvonaltervet... más lényegi részt nem találtam benne...

Vagy ez csak fizetős appba müködik? Gondolom az alapján (kellene) számolná, hogy melyik cellán log a telefon vagy rosszul gondolom? Van vkinek tapasztalata, hallott/tud vmit ez ügyben?

(#62970) baloghgabor válasza #72445440 (#62967) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Az antennát ki fogom próbálni, azaz megnézem a lehetőséget ehhez a meglévő modemhez. Amennyit telefonálásra használom a telefont. :))

bégé

(#62971) bociusz válasza Boond (#62969) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem kell ehhez külön app, ha kikapcsolod a pontos helymeghatározást (vagy épületen belül vagy, ahová nem ér el a GPS jele), akkor cellainformációk és a közeli Wifi+bluetooth adók alapján határozza meg a helyzeted mind az Android, mind az iOS.
A Googlenél API formájában is elérhető a szolgáltatás, de kínál ilyet a Mozilla is és még sokan mások.

[ Szerkesztve ]

(#62972) baloghgabor válasza #50449408 (#62968) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Bocsánat, ha nem írtam le az egész életem történetét azóta. :DD Nyilván az összes szomszédom debil, velem együtt, hogy mindenkinek Vodafone van, ami sz@r, de valamennyire használható. Persze ott, ahol sokaknak az 5g hiányzik máris, nehéz lehet ezt felfogni. :))

bégé

(#62973) #50449408 válasza baloghgabor (#62972) üzenetére


#50449408
törölt tag

Bár gúnyolódni akartál velem, de inkább őszinte beismerésre sikerül a hsz-ed.
Te magad írtad, hogy fogalmad nincs arról, mit produkálna a telekom: magyarán sem személyes sem ismerős/szomszédi tapasztalt nincs birtokodban.



(#62974) baloghgabor válasza #50449408 (#62973) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Jól van, hamarosan írok egy regényt a kedvedért akkor, csak hogy nyugodt legyen a mai napod is, jó? Szerinted miért nem Telekomos senki sem errefelé? Biztosan a te kedvedért, hogy bele tudj állni esetleg? De lehet előfizetek inkább arra a változatra, ahol az ilyeneket lehet láthatatlanná tenni. Szerintem jobban járok. :))

bégé

(#62975) #50449408 válasza baloghgabor (#62974) üzenetére


#50449408
törölt tag

Ritkan találkozom olyan emberrel, aki egyszer A-t mond (nincs tapasztalata telekommal), majd B-t mond (ennek ellenére a sok évvel ezelőtti lefedettségre alapozza a jelenlegit), mégis hitelesnek tartja magát.

Tudod mit: mindenben igazad van.

Szerk.: tavaly anyuméknál a voda (B20) verte a telekomot (B20).
Ha a te logikádat alkalmaznám, akkor ez most is így lenne...csakhogy idén lett B3-as telekom, ami által 2-3x sebessége van a telekomnak a vodához képest.

Évente 1x nem árt ránézni a szolgáltatók lefedettségére/sebességére, mielőtt újabb hűséget vállal az ember.....

[ Szerkesztve ]

(#62976) baloghgabor válasza #50449408 (#62975) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Mondtam, leírom a többi tapasztalatomat is, csak várd már ki! :R
De addig még maradj már a topik témájánál, amit egyáltalán itt vagy. :P

bégé

(#62977) tkomlosi válasza tkomlosi (#62915) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Békéscsaba sokkal jobb a helyzet.

(#62978) Boond válasza bociusz (#62971) üzenetére


Boond
addikt

És ez müködik akkor is, ha nem saját telefonszámra keresnék, használnám?

(#62975) Hazafi
"Ritkan találkozom olyan emberrel, aki egyszer A-t mond, majd B-t mond, mégis hitelesnek tartja magát."
És ezt hogy sikerül? :D Kapásból rengeteg név jut eszembe...

(#62980) Boond válasza #72445440 (#62979) üzenetére


Boond
addikt

én úgy tudom van köze technikailag... de akkor nem nyilvános.

Akkor úgy kérdezem van olyan használható app amivel meg lehet nézi, egy egy telefon körülbelüli helyét? (és müködik is)

(#62981) Diák66 válasza baloghgabor (#62962) üzenetére


Diák66
őstag

Azon az adótornyon vannak antennák, de a térképes nézetből semmit nem lehet kideríteni. Ezek az adatok hasznosak, a térképet felejtsd el. Ha a screendhotod az adótoronynál készült, a pálcikák alapján jó volt a vétel. De jelerősséget eddig nem láttunk.

[ Szerkesztve ]

(#62983) bociusz válasza Boond (#62978) üzenetére


bociusz
aktív tag

Dehogy működik. Azt, hogy fizikailag melyik cellában van (vagy volt legutoljára) egy adott ügyfél (IMSI), azt a szolgáltató kezeli a Home Location Registerben (HLR), mivel ez a rendszer működéséhez, így a hívások és SMS fogadásához szükséges információ. Viszont a felhasználók lokációja személyes adat, melynek védelmét biztosítani kell, nem véletlenül ezeket a szervereket fegyveres őrök vigyázzák.

A lényeg, hogy ha azt állítja egy app, hogy ezt egy tetszőleges számról kikeresi neked, akkor valószínűleg csak a te adataidat akarja ellopni.

[ Szerkesztve ]

(#62984) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám hogy van nekem egy Red Infinity World csomagom. Egy samsung s9+ ban van benne a kártya. Jó a lefedettség mert ilyen 70-80 mb/s szoktam mérni. Rendesen működik a netflix HBOGO stb mikor megosztom róla a netet, de mikor a youtube-ot akarom használni az istenért sem tudom 480p-nél feljebb varázsolni a felbontást. Se az LG b9 tv-n se laptopon se konzolon. Próbáltam újra telepíteni az alkalmazást és a telefont is alaphelyzetbe állítani/frissíteni semmi sem segít. Szerintetek miért csak a youtube szar? Nagyon idegesít, mert sokat nézném de így nagyon tré... :R

Csak az ASUS!

(#62985) 4Grider válasza Hubba12 (#62984) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az eszedbe sem jutott, hogy felhívd az ügyfélszolgálatot és levetesd a YT-ról a sávszélesség korlátot?

(#62986) Hubba12 válasza 4Grider (#62985) üzenetére


Hubba12
senior tag

Felhívtam őket azt sem értette miről beszélek. De megpróbálok erre rá kérdezni.

Csak az ASUS!

(#62988) 4Grider válasza Hubba12 (#62986) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Vodának ilyen agyonoptimalizált hálózata van. Érdemes pl. ezt a megfogalmazást egy kicsit megpróbálni értelmezni:
"A Red Infinity World szolgáltatáscsomaghoz Előfizető kérése esetén a video tartalmakhoz való hozzáférést a Szolgáltató 1080p felbontásban, korlátozott minőségben teszi elérhetővé. Ezen korlátozással az Előfizető a hálózati leterheltség függvényében optimalizált hálózati kapacitáshoz jut, amely elősegíti számára a videótartalmak zavartalan használatát. Az Előfizetőnek az 1080p videó felbontás igénylésére és lemondására az Előfizetői Szerződés megkötése során, illetve a Szolgáltató személyes vagy telefonos Ügyfélszolgálatán van lehetősége."

(#62989) MadMancs válasza Hubba12 (#62986) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem szokásuk "érteni" mert nem érdekük kikapcsolni. pontos néven SD Video Pass. Na ezt kapcsoltasd ki. ennek régi redeknél volt jelentősége ahol nem korlátlan volt a keret, de youtube nem fogyasztotta. Ha ezt kikapcsoltatta az ember akkor ketyegett forgalom számláló.na ezt előszeretettel meghagyták korlátlan redeknél is. Legtöbb ember észre se veszi és már mennyit spóroltak adatban.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#62990) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok! Rokonom küldött nekem jópár képet. Sms-ben?
"Megosztottam veled egy képet:"
share.vodafone-os link szerepel benne.

Kérdésem az lenne hogy ez mennyibe kerül neki? Küldött vagy 50-et:F

(#62991) Hubba12 válasza MadMancs (#62989) üzenetére


Hubba12
senior tag

(#62992) asdf_ válasza gorje (#62990) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem MMS-t küldött, csak mivel a te telefonod offline volt, rosszul van beállítva, emiatt SMS értesítőt kaptál róla. Ha kell, mentsd le, mert talán valami 2 hétig tárolják csak, így később már halott link lesz, ami sms-ben jött.
Ja, hogy nem a kérdésre válaszoltam, szerintem sokba.

[ Szerkesztve ]

(#62993) Dracula72 válasza gorje (#62990) üzenetére


Dracula72
senior tag

Telekomról vodára 135ft/db.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#62994) gorje


gorje
senior tag

Csóri... Hát akkor ki is fizetem neki... 74db-ot küldött, pedig mondtam neki direkt hogy nehogy, majd szemelyesen. 70+év.

(#62995) MadMancs válasza gorje (#62994) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt nem tudjuk milyen szolgáltatótól küldte. Voda Red esetén ingyenes MMS is, voda egyéb 150ft/MMS. Többi szolgáltatónál is ilyesmi árba van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#62997) MadMancs válasza #72445440 (#62996) üzenetére


MadMancs
veterán

De mindig is ingyenes volt MMS redek esetében. Most is az. :) Időnként szoktam egyet egyet küldeni egy olyan rokonnak aki semmilyen IM appot nem használ.
Igen méretkorlát probléma. De azért szabadra állítva elég korrektül átmegy.

Linkedből:

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#62999) asdf_ válasza #72445440 (#62998) üzenetére


asdf_
veterán

A nem klikkelők (nem is tudnak, mert nem link a link, haha) kedvéért említsük meg, hogy a mobilvásálás is szünetel majd, tehát se parkolás, se autópálya-matrica.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.