Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) #79335424 válasza Mr X (#34149) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ööö... ezt nem értem. Ha fontos ezeken a helyeken a net, akkor miért nem olyan szolgáltatónál vagy, amelyik az adott helyen tudja azt prezentálni? Ha nekem valamiért nem felelne meg a Telenor, akkor huss, már mennék is tovább.

(#34152) Mr X válasza #79335424 (#34151) üzenetére


Mr X
veterán

Nevetni fogsz, épp azért vagyok a Telenornál. :) A munhahelyem épülete annyira árnyékol, hogy amíg (akkor még) T-Mobil-os voltam, sokszor el sem tudtak érni, mert nem volt hálózatom. A cég a Telenorral áll szerződésben, ők raktak fel az épületbe egy erősítőt, ami sajna, mint kiderült, csak 2G hálózatot ad.

Én is szívesen voip-olnék, de túl sok lenne a lefedetlen idő hozzá. Munkahelyet pedig emiatt nem váltanék. Az előfizetéses csomagommal nem volt semmi bajom, az viszont zavar, hogy egy élő, bizonyos áron elfogadott szerződést módosítottak, többedszerre. Most, mivel csomagot váltottam, nem jöttem ki rosszabbul, mert azért a plusz 500 forintért háromszor annyi netet kapok, de az elv attól még bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#34153) #79335424 válasza Mr X (#34152) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK. De gondolom, hogy a GSM megy. Akkor bizony én ott is erőltetném azt a neten telefonálást. A callback -hez elég a 2G, a Local Access -hez meg elég a GSM. Így már nem annyira jóárasított, de még így is a baráti 20 -as ajánlatuk alatt maradsz.

(#34154) Mr X válasza #79335424 (#34153) üzenetére


Mr X
veterán

Holnap csinálok pár sebességtesztet bent, hogy mennyit is megy az a 2G hálózat, de sok jóra nem számítok.

(#34155) ryori válasza Mr X (#34154) üzenetére


ryori
senior tag

hát nem tudom, én voipozom wifiről itthon, ami 10 megás, és rossz a hang, vízhangzik, késik, nem hall, rossz.
pedig ez 10Mb/s - 2G kb 500Kb/s - 1Mb/s -t tud vagy hogy :(

(#34156) #79335424 válasza Mr X (#34154) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az lényegtelen. Callback esetén csak a kérés megy neten a VOIP szolgáltató felé. Aztán a szolgáltató felhívja VOIP - GSM tarifáért azt, akivel beszélni szeretnél, valamint téged is GSM -en, majd összekapcsolja a két hívást. Tehát, maga a beszélgetés az GSM -en történik. A Local Access -nél meg eleve GSM -en indítod a hívást, egy vezetékes számra, majd onnan a VOIP szolgáltatód továbbkapcsol a hívotthoz. Ez akár egy "butatelóval" is megy.

[ Szerkesztve ]

(#34157) Mr X válasza #79335424 (#34156) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm a felvilágosítást, a voip technológiában nem vagyok otthon. :)

(#34158) wwenigma válasza Viktor0610 (#34145) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Irtam online felületen is, kivancsi vagyok mit valaszolnak. Utána 3000ft az NMHH eljaras meginditasa, kifizetem, meglatjuk.

Somatom: a szűklátókörűség is az egyik ilyen dolog, ha nem magad miatt akkor a többi ember miatt is, összetartás kellene hogy ne tudjanak nekunk betartani. De amig neked az nem tétel és elfogadod... igy lesz megint lassan 160ft-os percdíj mint anno Praktikum Privát dijcsomagomban 1999-ben...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34159) gergejly


gergejly
aktív tag

Sziasztok! Azért írok most a telenor topikba, mert mai világunkra igencsak jellemző, hogy a vásárló ki van szolgáltatva multi cégeknek, és ha rásóznak valamit ami nem jó, legfeljebb egy fórumban tudathatja honfitársaival, hogy bizonyos terméktől maradjanak távol. Ilyen a huawei e372 hsdpa modem. Sose működött normálisan, állandóan "lekapcsol" ,de nem a windows beállításai miatt. Ebben az estben ráadásul nem segít az újra kapcsolódás. Az eszközt ki kell húzni az usb-ből, visszasugni, megint percekig várni amíg malmozik a windows mire felismeri, aztán pinkód, megint várni. Alapból az egész dashboard is egy nagy rakás **** .
Nyáron, hamar felforrósodik, van hogy 3 percenként le kell választani mert nincs fogadott adat egysyzerűen. Nagyon frusztráló dolog ez. Próbáltam már vagy 4 féle gépen, háromféle windowssal, Hdd-n, SSD-n, friss telepítéssel, amit el tudtok képzelni. Minden esetben ugyanannak a hasznavehetetlen eszköznek bizonyult.
Aki teheti maradjon távol a huawei e372 mobile broadband stictől!!!!!!

peace

[ Szerkesztve ]

(#34160) club1 válasza gergejly (#34159) üzenetére


club1
veterán

E372-es már nem kapható, ráadásul nem 4G/lte képes, így mostanában nem veszi már a kutya sem.

(#34161) #79335424 válasza wwenigma (#34158) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, ezzel tökéletesen egyetértek! Totális szűklátókörűség van, az emberek nem látják a fától az erdőt. Bármilyen közös dologhoz szívesen társulok, ami azt a célt szolgálja, hogy a szolgáltatók fejezzék be a GSM technológia mesterséges erőltetését és a net korlátozásait és a valóban teljes lefedettségre koncentráljanak. Az az igazi szűklátókörűség, amikor vki az előfizetési és a GSM percdíjakért harcol. Mindkettő elavult, viszont kasza a szolgáltatóknak. Ezért erőltetik. Bocs, de ez a harc engem nem érdekel!

[ Szerkesztve ]

(#34162) B.i.L


B.i.L
senior tag

Most pedig következzék : tádámmm !!!!

Nos nagyon kezd elegem lenni :(((
Éppen csak a hangposta ellenőrzéshez,vagyis lemondáshoz szerettem volna hozzáférni...

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#34163) Mr X


Mr X
veterán

Ennyire jó netem van a munkahelyen. :D

(#34164) club1 válasza Mr X (#34163) üzenetére


club1
veterán

4G képes a telefonod?

(#34165) wwenigma válasza Mr X (#34163) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A telenoros edge az egy rakat hulladék. Ráadásul a GPRS-t mar mindenutt lekapcsoltak igy ez marad csak ha nincs 4/3G... egyszeruen nem mukodik csak neha pár bit jön át, a GPRS sokkal megbizhatobb volt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34166) zseko


zseko
veterán

Múlt hó nyolcadikán aktiválták be a 2G+Deezer csomagot, most megint nyolcadika van, de nem vontak. A kártya ciklusa szintén nyolcadikától hetedikéig tart, leegyeztettük még mikor kártyára visszamentem.

HR24.hu

(#34167) Mr X válasza club1 (#34164) üzenetére


Mr X
veterán

Csak 3G-képes, de az előzővel, ami 4G-t is tudott, ugyanez volt.

(#34168) zseko válasza zseko (#34166) üzenetére


zseko
veterán

Viccesek, tíz perc múlva jött az sms, hogy meghosszabbították... :)

HR24.hu

(#34169) parkr


parkr
őstag

ezt nem hiszem el...
van egy tartalék praktikumos simem, pár napja néztem, 07.10-ig érvényes, erre ma már nem enged hívni semmit, pedig holnap akartam feltölteni :W

(#34170) karl_fischer válasza wwenigma (#34158) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Nem is volt olyan rossz az akkori Praktikum. Én 2000 elején vettem Praktikum Classic csomagot ( a számom ma is él, persze már előfizetéses), később váltottam Pro-ra. Másodperc alapú számlázás volt akkoriban, nekem sokkal jobb volt, mint a mai percalapú vackok.

(#34171) dptrsk válasza parkr (#34169) üzenetére


dptrsk
addikt

Tehát 07.10én jár le a 90 nap lekötési idő.
Az egyenleged 3 hónapja járt le a leírtak alapján.

(#34172) parkr válasza dptrsk (#34171) üzenetére


parkr
őstag

mi az a lekötési idő?
a múlt héten még használtam gond nélkül.

(#34173) dptrsk válasza parkr (#34172) üzenetére


dptrsk
addikt

Egyenleg lejár x időpontban.
x+90 napig még hívható és feltölthető
X+91 napon megszűnik.

(#34174) parkr válasza dptrsk (#34173) üzenetére


parkr
őstag

de akkor a mymenu miért írt 07.10-ét az egyenleg felhasználhatósághoz?

(#34175) erahurka


erahurka
félisten

Erről a 'július 15-én minden kiderül' akcióról lehet tudni valamit?

(#34176) St3ven válasza erahurka (#34175) üzenetére


St3ven
addikt

Akkor fog kiderülni, hogy tényleg csak a hűségidő lejártáig maradnak a régi tarifák az előfizetéseseknek. ;]

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#34177) dptrsk válasza parkr (#34174) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha az egyenleg felhasználhatósága az 07.10, akkor az az én példámban az x.
Tehát ha van rajta elég egyenleg akkor tudnod kéne telefonálni ma is.

(#34178) djculture válasza erahurka (#34175) üzenetére


djculture
félisten

akciósan mindenki ráiratja a telenorra az összes vagyonát.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34179) #79335424 válasza djculture (#34178) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem biztos, hogy rossz akció, ha a negatív vagyonra (adósságra) is érvényes. :D

(#34180) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok!

Hogyan történt ez???? Június 10.én Debrecenbe a forumba a telenorba vettem telefont részletre és új előfizetést is mellé. A csávó egy ajánlatott tett , hogy nem sokkal lenne drágábba (anyum nevén van az előfizetés, és már nagyon régóta telenornál vagyunk ) hogy úgy kérem az előfizetést , hogy plusz 40 perc hálózaton kívűl(220 így összesen) , plusz 1GB internet és így összesen 1,5GB illetve korlátlan hálózaton belül, ezt külön meg is kérdeztem , mivel rettenetesen sokat beszélek 20as számmal. Az előfizetés így 8990 Ft lett volna. Ma jött a számla , és 2,5x annyiba lett mint kellett volna. Természetesen kiakadtam amint megláttam , elő is vettem a szerződést. amiben ez áll:
8290 Ft, 120 perc hálózaton belül ,80 perc hálózaton kívül és 2GB inernet. MI VAN??? :Y :Y :Y Egyáltalán nem ezt mondta a fickó debrcenbe , én nem ezt kértem. (Persze én bűnöm is lehet , hogy helyszínen nem néztem meg a szerződést , de eddig minden rendben volt akárhányszor kötöttünk szerződést a telenorral)

Mi a teendőm ebben az esetben , hogy most kurv@ra átlettem b@szva??(Elnézést ezért a "csúnya" szavakért, de remélem érthető a kiakadásom)

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#34181) Beri78 válasza Benex (#34180) üzenetére


Beri78
őstag

Sajnos a Te hibád, hogy nem nézted meg, milyen csomagot kaptál.
Menjél be, és reklamáljál...de szerintem az lesz a megoldás, hogy egy magasabb csomagra váltasz.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#34182) Sayuar válasza Benex (#34180) üzenetére


Sayuar
őstag

Beszélj velük a 1220-on, és kérj méltányossági jováírást. Mivel ez döntően a te tévedésed, ezért itt csak a szolgáltatói jóindulatra számíthatsz.

(#34183) Benex válasza Beri78 (#34181) üzenetére


Benex
senior tag

Okolom is magam , de kb. 3x mondta el a csávó, hogy mi lesz benne a csomagba, rá is kérdeztem 1-2 dologra külön és tényleg mint írtam eddig mindig azt kaptam amit kértem , nem is feltételeztem, hogy ilyen lehetséges. :( :( :(

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#34184) club1 válasza Benex (#34183) üzenetére


club1
veterán

A szerződésben amit aláírtál, mi szerepel? Ezek szerint nem az, amit te elképzeltél...
Tanulság: A szó elszáll, az írás megmarad.

(#34185) CBool


CBool
tag

Új vállalati árlistát nézte valaki? 2 éves hűségnél minden készülék árát emelték, de annyira hogy az 1 éves hűséghez képest 1-2 ezer forint a különbség. A kedvencem az Alcatel One Touch POP8 tablet, ami drágább 2 éves hűséggel mint 1-el. Most akartam venni telefont, erre ezzel szivatnak.

Ügyfélszolgálaton érdeklődtem, de azt mondták, hogy ez halálosan komoly, hiába logikátlan. :(((

(#34186) Benex válasza club1 (#34184) üzenetére


Benex
senior tag

Ami vicces , most ,hogy jobban átnéztem a szerződést és a telenor oldalát is LG G4 készüléket részletre vettem mytarifa csomgban , de nekem smarttarifa extra 3 van .... Ebbe elvileg nem is lehetne részletre megvenni, az oldal nem ajánlja fel ezt a lehetőséget , illetve a telefon részlete pont annyiba kerül, mint amit én választottam mytarifa összeállítás.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#34187) Beri78 válasza Benex (#34186) üzenetére


Beri78
őstag

Az ügyintéző mellé nyomott...a Te károdra.
Sajnos át kell olvasni mindent, mielőtt aláírod. Azt nem tartom valószínűnek, hogy direkt szívatott..... ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#34188) zseko válasza Benex (#34180) üzenetére


zseko
veterán

Nahát, érdekes, nekem szinte ugyanezt az összeállítást ajánlották telefonon hűségidő lejárta előtt (korlátlan belső, 120 perc külső, 1.5GB net - mindezt annak ellenére hogy elmondtam, nekem kevesebb beszéd de több net kellene), ~9500-ért. De kiröhögtem, havi ötven perc beszélgetésért nem fogok tízezreket fizetni, majd akkor hívjon, ha 100 perc (természetesen nem megosztott) hívást + 25 smst + 5 GB netet tud havi 4500-ért biztosítani.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#34189) Tutu7030 válasza CBool (#34185) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nálunk a dolgozói díjcsomagban 36990 Ft az alca pop8 két év rabsággal.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34190) CBool válasza Tutu7030 (#34189) üzenetére


CBool
tag

És 1 év hűséggel? Az a bajom, hogy a legutóbbi 1 héttel ezelőtt árlistához képest minden készülék legalább 10 ezer forinttal lett drágább 2 éves hűségnél, így felzárkóztak az árak az 1 éves hűséges árakhoz. Erre nem lehet semmilyen logikus magyarázat sem, ilyet még nem láttam.

(#34191) Kolondrum

4G

(#34192) Tutu7030 válasza CBool (#34190) üzenetére


Tutu7030
veterán

1 év hűség opció most nincs a listában.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34193) Elementh válasza zseko (#34188) üzenetére


Elementh
aktív tag

Elég durva ez,nekem mytariff m van és ehhez nyomok még 3gb netet 9900ért..

(#34194) arkone válasza Kolondrum (#34191) üzenetére


arkone
aktív tag

Legalább segélyhívás van :D

(#34195) asdf_ válasza erahurka (#34175) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem keszulekbiztositas.

(#34196) Viktor0610 válasza erahurka (#34175) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon kíváncsi leszek, hogy fogadjátok majd! :)

Szerintem szuper lehetőség lesz!!! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#34197) B.i.L válasza Viktor0610 (#34196) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kicsit bővebbben,ha lehet.
Sokan maradnának,ha tudni szeretnéd.A szolgáltató váltás sok macera eggyesek* szerint,mint pl nekem is.
Nem is tudom mikor volt kedvezményem az elmúlt 5 évben...mindenért megfizettem.(telefonok_Sonyandroid,Samsungandroid az asszonynak,magamnak legutóbb LgF6,elötte nem volt szolgáltatói telefonom[mármint 5 éve volt,csak nem is emlékszek rá],annyi,hogy talán kicsit olcsóbb volt.40,talán 0,F6 35- valahogy így alakult.És mivel biztosítást nem lehetett kötni,maradtam az alacsony árfekvésű droidnál,de ez más téma.A legjobban viszont azt dijazom,hogy Lte/300 mb_a tarifám szerint...ezt hamar kileheli,aztán bejön a kép,hogy vegyek még adatjegyet.Meg is említettem az opos hölgynek,maga szerint az mire elég?Kicsit gyorsabban 10 perc?Kiváncsian várom,hogy a következő időszakban jelenteni fog valami nagy teccést"kiváltó dolgot.Addíg nézem a másik szolgáltató kínálatát.(Nokia635_de lehet benevezek 2 darab 640dualLTE_re)

Horgászni mentem...B.i.L

(#34198) club1 válasza B.i.L (#34197) üzenetére


club1
veterán

Van olyan, hogy Lumia dual Lte?

(#34199) Sayuar válasza club1 (#34198) üzenetére


Sayuar
őstag

A microsoft honlapján van olyan, hogy 640 xl dual lte, de hogy hol lehet megvásárolni?

(#34200) erahurka válasza B.i.L (#34197) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom nem szivárogtathat jobbra-balra.

Viktor0610: Annyi még beleférne, hogy meddig fog tartani a dolog? :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.