Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99151) pazo77 válasza csernak75 (#99148) üzenetére


pazo77
tag

4G/LTE ír ki.
Network cell info ezt mutatja: [kép]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#99152) Manimaci


Manimaci
tag

Üdv! Mai nap megigényeltem a flottás Hipernet Ultimate-et. Be is aktiválódott a kártya, első mérések (igaz késő este): 130-150Mbit/s. :C Ott ahol a voda max 40-50-et tudott, persze éjjel. Nappal inkább 10-15 volt max.
A kérdésem az lenne, hogy kb mennyi idő után látható egy ilyen előfizetés a yettel fiokomban/alkalmazásban?

(#99153) sfdrakex válasza Manimaci (#99152) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem azonnal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#99154) Colos1


Colos1
őstag

Egy kis off: a magentások mi a francot csináltak, hogy lett egy rakás helyen - itt nálunk is - 5G-jük, de gyakorlatilag 1,5-2X annyit mérek Yettel 4G -n, még itt a szobámban elérhető, egyetlen osztott telekomos B20-as vackon is, CA nélkül? :U A lefedettségi térképen is érdekes, hogy ezek az újonnan bekapcsolt cellák nem teljesen olyan színűek, mint az, ahol eddig is volt nekik. A terjedése alapján gyanítom, ezek 700 MHz -es n28 -as cellák, ezért ilyen sz@r, vagy van más oka is?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#99155) martonl válasza szkaroly (#99131) üzenetére


martonl
senior tag

Ez biztos chipfüggő, de gondolom bele kell rakni a gyártónak két rádiós modult is az eszközbe.

(#99156) TomPack válasza Colos1 (#99154) üzenetére


TomPack
őstag

Most megy az "5G Rákapcsoltunk" kampányuk! Ki van plakátolva az egész város.
Engem a napokban tettek át 5G-re (van egy Domino kártyám, melós és autóban navigáló telefonban, eddig csak 4G-n ment), én napi 8-12 órát autózom Budapesten föl-alá, és azt vettem észre hogy folyamatosan 5G-n lóg a Telekom Domino-s telefonom, míg a Yetteles csak helyenként itt-ott. :O
Sőt, tegnap konkrétan a 12.-kerületben az Edvi Illés úton az erdő közepén megszakadt a Yetteles hívásom mert elment a térerő, és a Domino-kártyáról kellett visszahívnom az illetőt, amin persze akkor is fullon volt az 5G! :(((
Igaz, sebességtesztet nem csináltam, de telefonálni tudtam az biztos.

(#99157) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok! Tegnap este ugye aktiválódott a flottás kártyám. Hasított is rendesen a net, de ma reggel arra keltem, hogy nincs szolgáltatást ír a simre. Kis x van a térerős rublikákon, mintha le lenne tiltva a kártya. Ez mennyire normális? :F

(#99158) bociusz válasza Colos1 (#99154) üzenetére


bociusz
aktív tag

Igen, n28-as DSS 5G-t kapcsoltak be.

(#99159) Viktor0610 válasza Manimaci (#99157) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha teheted, próbáld ki egy másik készülékben.
Hívd a 1220-at, keress fel egy üzletet, ha ott sincs térerő.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#99160) Manimaci válasza Viktor0610 (#99159) üzenetére


Manimaci
tag

Kipróbáltam, ott is halott. Bemegyek yettelbe, nincs messze, mert kaptam olyan infót is, hogy lehet a sim kártya hibásodott meg. Sose hallottam ilyenről még, de ha ez lenne, legalább cserélik egyből.

(#99161) Somatom válasza Manimaci (#99160) üzenetére


Somatom
veterán

Símán lehet SIM hiba. Az enyém legutóbb tavaly nyáron lett oda.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#99162) Zsolt,72 válasza Manimaci (#99160) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

"Sose hallottam ilyenről még"

Nem csoda, mert elég ritkán történik. Magam 1998 óta mobilozok, azóta egy db ilyen eset jött szembe a való életben (fórumon persze többször olvastam róla).

(#99163) TiMoN válasza Zsolt,72 (#99162) üzenetére


TiMoN
senior tag

Nekem már mondta a Yettel, hogy cseréljek sim-et térerő problémáim megoldásához...
mondom oké eSimet is kell? :D síri csend majd mondták nem akkor máshol lehet a gond... 2x év alatt valóban cseréltek egy párszor sim kártyát mert meghibásodott.
eSim nél nincs ilyen.

-TiMoN-

(#99164) Balanna

Sziasztok!
Segítséget kérek, vagy egy olyan fórumra irányítást, ahol - esetleg - tudnak segíteni.
Próbálom röviden (nem fog menni):
S23U-nál hívás közben - egyre gyakrabban - vagy csak a hívott fél hangja kezdett el gépszerűen torz lenni, majd halkulni -, vagy az enyém is (az ő számára). Vagy visszajött a hang, vagy le kellett tenni, újrahívásnál ugyanez.
Kaptam egy kölcsöntelefont S21 (futár elvitte az enyémet szervizbe), és bakker, azzal is ugyanez a pálya!!! Na, ezért aggódom...
Amit már megcsináltam:
- gyári visszaállítás,
- naponta újraindítás,
- naponta frissítések ellenőrzése, letöltése,
- Yettel-nél SIM-csere,
- diagnosztika lefuttatása,
- hálózatbeállítások visszaállítása. Több ötletem nincs.
Nem lakom bunkerben, térerő van.
Nincs jellemzője, a hívott fél van hogy butatelefonos, van hogy okostelefonos, Vodás, Telekomos, Yetteles, rövid hívás, hosszú hívás - mindegyiknél előfordul az eset.
Mégegyszer elnézést, van valakinek ötlete.....???

(#99165) martonl válasza Balanna (#99164) üzenetére


martonl
senior tag

Ha mindig ugyanazon a helyszínen fordul elő (ezt nem írtad), akkor én a cellára gyanakodnék. Próbálj a hálózaton állítani, kapcsold ki a volte-t, vagy tedd 2G-re stb.

[ Szerkesztve ]

(#99166) sfdrakex válasza Balanna (#99164) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az oké hogy van térerő, de vajon a hívás 4G VoLTEn megy és mikor romlik levált 2Gre? Ezt kellene megnézni. Fix helyen van mindenki, vagy utazás, mozgás közben csinálja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#99167) Balanna válasza martonl (#99165) üzenetére

Igen, általában itthonról telefonálok.
Köszönöm, kipróbálom!!!

(#99168) Balanna válasza sfdrakex (#99166) üzenetére

Én fix helyen vagyok, a hívott fél változó.
Ma én itthonról, a hívott mozgás közben, mindkettőnknél érthetetlen lett a hívás.
(Yettelről Yettelre, egyazon város, kb. 1 perces beszélgetés - lett volna.)
A kölcsönkészüléken kikapcsoltam (most) a VoLTE hívást, és "csak 2G"-re állítottam.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99169) AtHoS válasza Balanna (#99164) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sógorom hasonló problémával küszködik, csak Ő Telekom SIM-mel.
Nekem Y+T SIM is van, mikor velem beszél mindkét SIM-emről beszélve vele ugyan úgy meg van a jelenség: szakadozás, darabos hang, másodpercekig némaság adott esetben megszakad a hívás is.

Miskolc, de ugye Y és T össze vannak kötve infrastruktúrát illetően ahogy olvasgattam a fórumot.

Az biztos, hogy nála és nálam is -100 dBm környéke és ettől rosszabb a T jelszintje. HD hívást jelez nálam a készülék. Ugyanott, ugyanakkor szinte azonos jelszint látható a sógor Nova 5T és az én S23 készülékemen T hálózatos SIM-en.

VoLTE mindkét telefonon be van kapcsolva Nova 5T 1-2 napja gyári visszaállításon is átesett. Ma bekapcsoltam nála Nova 5T-n a VoWifi-t, amit Wifi preferáltra raktam.
Ha otthon van bizonyára javulni fog a probléma, de városi "forgatag" és a külvárosi terület között ez nem fogja megoldani a problémáját.

A jelenség pár hete kezdődött, lehet "modernizáláshoz" kötődik az eredete :B

read-only mode on the forum

(#99170) 4Grider válasza AtHoS (#99169) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nagyvárosokban nem jellemző B20-on sem a T és yeti összeborulása, ez a ritkábban lakott területekre jellemző csak.

(#99171) TODI1111 válasza Balanna (#99164) üzenetére


TODI1111
addikt

Nálam ez éppen tegnap fordult elő. (szintén S23U)
Az ügyfélszolgálatot hívtam (1220) otthonról (Szeged) és a beszélgetés közben panaszkodott a hölgy, hogy nagyon darabos a beszédem. Néhány mondatot meg is kellett ismételnem mert nem értette. A készülék térereje folyamatosan 3-4 pálcikát (4G) mutatott és HD hívást jelzett. A készülékben egy darab Yettel e-sim van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#99172) Balanna válasza AtHoS (#99169) üzenetére

Nálam is pár hete kezdődött, azóta próbálom megkeresni hogy miért, rettenet kellemetlen.

A wifit a sajátomon kikapcsoltam, mert ha a wifi és a mobiladat is be volt kapcsolva, akkor a Galaxy Store nem tudott frissíteni, csak "homokórázott", majd szerverhibát jelzett. (Ugyanekkor a Play Áruház gond nélkül frissített.) Ha a mobiladatot kapcsoltam ki, ugyanez volt a helyzet, viszont ha a wifit kapcsoltam ki, azonnal tudott frissíteni a Galaxy Store is...
Mondjuk ennek sem tudom az okát, de beletörődtem...

(#99173) Balanna válasza TODI1111 (#99171) üzenetére

Sajnos nálam ebből már rendszer van...napi szinten fordul elő.
Szintén egy darab Yettel sim, de fizikai.
Miután mindent megpróbáltam, ami eszembe jutott, azon gondolkodtam, hogy a csúcstelefonnak kikiáltott készülékkel van-e a gond, vagy a Yettel hálózattal. Miután a kölcsöntelefon ugyanezt produkálja, esélyes, hogy utóbbi.
Valószínűleg tök fölöslegesen van szervizben a telefonom...hurrá...
Én most kaptam tippeket itt, megpróbálom, hátha...

(#99174) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok

A Yettel Prime+ csomagban lehet netet megosztani? (Hello Data-ról tettek át ebbe, ott nem lehetett.)

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#99175) 4Grider válasza Phobion (#99174) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha adatmegosztóra gondolsz, azt nem lehet hozzá kérni.
Ha hotspotra, az HD-val is ment.

(#99176) Phobion válasza 4Grider (#99175) üzenetére


Phobion
őstag

Rendben, köszi! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#99177) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Srácok szerintetek az mitől lehet, hogy van egy jól működő flottás internet kártyám, átraktam egy másik telefonba, és nem megy fel az internetre?

Térerő pálcikák vannak, kiírja, hogy Yettel HU, de mégsincs internet.
Mellette egy vodafone kártyám van bent, azzal van internet, bármelyk sim tálcába rakom.

Hozzáférési pontok neve:
Telenor Online
online

(#99178) 4Grider válasza Atomgeszi (#99177) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezerszer leírtuk már, hogy mitől lehet.
A yetinél két APN van, a beszédcélú kártyáké az online, az adatkártyáké a net. A telefonok automatikusan csak egyet tudnak beállítani, az pedig az online lesz, ami nem működik adatsimekkel.

(#99179) Atomgeszi válasza 4Grider (#99178) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm! Valóban csak az utolsó 2 oldalt futottam át kérdés előtt. :R

(#99180) aprokaroka87 válasza 4Grider (#99178) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk nekem most az redmi note 7-en olyan rom ( pixel expereince ) amiben benne van a rendszerben a net apn-is, de mivel nem abban van a sim, így nem tudom hogy olyankor felismeri-e automatikusan hogy melyik apn kell hozzá.

(#99181) 4Grider válasza aprokaroka87 (#99180) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmilyen eszköz nem simeri fel, hogy adatsim, vagy beszédcélú sim van benne, mert ez a simből magából nem derül ki sehogy sem. Ezért a telefonok beszédcélú sim-et feltételeznek, a modemek/routerek pedig adatcélút, így előbbiek online, utóbbiak net apn-t állítanak be automatikusan egy yeti simnek.

(#99182) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy korábbi árlistákat megtaláljak a szolgáltató oldalán?

Konkrétan a "Készülékárlista kedvezményes dolgozói és flotta számlás előfizetésre jogosult ügyfelek részére" néhány archív példánya érdekelne :B

(#99183) Viktor0610 válasza Fifi (#99182) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs.
De miért fontos.ez?

Samsung Galaxy A54

(#99184) Fifi válasza Viktor0610 (#99183) üzenetére


Fifi
őstag

Csak ellenőrizni szeretnék egy készülékárat. :B
Úgy néz ki van fórumtag, aki lementette ezeket, elkértem tőle.

(#99185) 4Grider válasza Viktor0610 (#99183) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom a korábban vásárolt de még garanciális készülék javíthatatlansága miatti jóváírás/beszámítás összegét szeretné kitalálni.

(#99186) Orgi válasza Balanna (#99173) üzenetére


Orgi
őstag

De ha már több hete ez a hiba fordul elő, nem lenne egyszerűbb venni másik szolgáltatótól egy nem előfizetéses simet és 2. kártyaként használni pár napot? Igaz hogy van egy minimális költsége, de elég egyértelműen kiderül, hogy a szolgáltatónak van gondja vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#99187) Fifi válasza Fifi (#99184) üzenetére


Fifi
őstag

Meg is kaptam a korább árlistát, ezúton is köszönöm a fórumtársnak! :R

(#99188) akaszajanos


akaszajanos
tag

Sziasztok,

Van valakinek információja arról, hogy korlátlan vállalati kártyával – én annyit látok, hogy Megújuló Vállalati Mobilnet – van-e valami felső határ, aminél már korlátoz a Yettel? Lenne egy időszak, amit lehet, hogy egy 4/5G-s routerbe rakva vészelne át ez a SIM, és mivel otthonról dolgozom és fogyasztok minden tartalmat, jó eséllyel tekintélyes fogyasztás jönne össze havi szinten.

Olyasmi rémlik, hogy a lakossági csomagoknál egy ponton túl szólhatnak, nem tudom, vállalati előfizetésnél mi a helyzet.

Köszi előre is. :)

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#99189) 4Grider válasza akaszajanos (#99188) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem jellemző hogy szólnak. Jellemzőbb a qos, de azt is egyre kevésbé alkalmazzák.

(#99190) sfdrakex válasza akaszajanos (#99188) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom azért nem lesz folyamatosan, napi több száz gigás forgalmad.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#99191) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A feltöltős kártyához rendelhető 1 napos korlátlan internet lejárati ideje hogyan működik?
Ha ma megrendelem, akkor holnap éjfélig, vagy a megrendeléstől számított 24 óráig használható?

Köszönöm :R

(#99192) szemy94


szemy94
senior tag

Üdv!
Ma váltottunk egyik számon Prime Plus+ra, a másik számom is át akarták tenni, de időben szóltak, hogy elvileg a konferenciahívás nem elérhető az új csomagban. Valakinek tapasztalata, ha nem mondja le a konferenciahívást, de vált tarifát, megmarad vagy nem? Vagy valahogyan esetleg meglehet még rendelni? Bent az ügyfélszolgálaton azt mondják, hogy nem lehet most egyik csomagban sem hozzárendelni.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#99193) kovacsmi_74 válasza Jim74 (#99191) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Appos feltöltés esetleg (és a válasz)? [link]

"Töltsd le a Yettel alkalmazást, ahol 10% kedvezménnyel vásárolhatod meg kiegészítő szolgáltatásainkat, továbbá minden Yettel appos egyenleg feltöltés után egy Korlátlan belföldi napi Mobilnetet aktiválunk neked díjmentesen! A díjmentes adat aktiválásáról SMS-ben értesítünk, és a korlátlan adatot az aktiválást követő nap éjfélig használhatod fel."

(#99194) Jim74 válasza kovacsmi_74 (#99193) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tehát, ha mondjuk holnap reggel feltöltöm akár a legkisebb összeggel a kártyát, akkor kapok hozzá 1 nap korlátlan netet, amit holnapután éjfélig tudok használni, ugye?

(#99195) Viktor0610 válasza szemy94 (#99192) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha esetleg meg is maradna, az ilyen, hibás szolgáltatások riport alapján törlése szoktak kerülni.

Samsung Galaxy A54

(#99196) kovacsmi_74 válasza Jim74 (#99194) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Csak linkeltem az infót, yetteles simem nincs.
Azt írják, illetve volt már itt párszor szó erről.
Majd megerősíti helyettem valaki más.
Igen, elvileg lehet így majdnem 2 nap belőle.

(#99197) Jim74 válasza kovacsmi_74 (#99196) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Remélem csütörtök reggelig valaki megerősíti ;).

(#99198) Viktor0610 válasza Jim74 (#99197) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem vagyok most gép mellett, de mintha többször olvastam volna itt ilyet. :K

Samsung Galaxy A54

(#99199) Dave1984 válasza 4Grider (#99170) üzenetére


Dave1984
őstag

Nagyvárosokban is megvan az összeborulás.
Csak jellemző a B20 nál magasabb frekvencia, ezért nem arra áll,de Elő szokott fordulni azért,ha nem sikerül a B3 cella váltás, akkor pár percig B20 on van.
Tudtommal egyedül BP a kivétel.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#99200) sfdrakex válasza Jim74 (#99194) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, 3000-el töltöttem a gyereknek, következő nap éjfélig kapott korlátlan netet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.