Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Eternitys válasza Kernel (#29640) üzenetére


Eternitys
aktív tag

ez a cimke vs. almappák eléggé megosztja sz embereket. kinek mi a megfelelőbb... szerintem az lenne a legjobb megoldás ha mindenki választhatna melyik módszert akarja használni.

amúgy a másik nagyot a Yahoo Bookmarks-t most próbálgatom, vélemény:
viszonylag szép a felület, lehet almappákat is csinálni benne, van egyes könyvjelzők gyors elérésére is lehetőség a Yahoo Toolbaron keresztül, stb... nem rossz.

viszont amit hiányolok a Yahoo-ban is az a "Leírás" megjelenítési lehetőség a könyvjelzők alatt.
régen volt benne de már nem találom, nem tudom hova lett, vagy miért/mikor vették ki belőle ezt és a weboldalak előnézetét is. Itt egy videó róla milyen volt: [link]

kár volt rajta változtatni. ebben benne volt mindkét kersési lehetőség is (cimke vagy mappa alapján).

uhogy még keresgélek valami megfelelőbb megoldást...

[ Szerkesztve ]

(#29652) creed33 válasza csako (#29650) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszi! :R

(#29653) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Nagyon lassú nálam az oldalak betöltése,az url utáni enter leütésére áll meg a keresés,és tölti be a keresett oldalt.Segítség valami?Köszönöm előre is!

(#29654) DS39 válasza wlanbolha (#29653) üzenetére


DS39
nagyúr

milyen keresés áll meg az enter leütésre? beírod a címet, majd entert nyomsz akkor kezdi betölteni az oldalt. ez pedig innentől az adott oldal szerverének gyorsaságától és a neted sebességétől függ, milyen gyorsan jön be. de hol van itt keresés?

(#29655) wlanbolha válasza DS39 (#29654) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Köszönöm a segítséged,de az enter leütést úgy értettem,hogy az első enter után szüttyög,utána mikor másodszor is leütöm akkor jön be a keresett oldal.De akkor rögtön betölt.Köszönöm a választ!

(#29656) DS39 válasza wlanbolha (#29655) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyennel még nem találkoztam, lehet vmi kiegészítő zavar be. próbáld meg letiltott kiegészítőkkel, ha nem jön be újratelepítés. más böngészővel is csinálja?

(#29657) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Hogy tudom elmagyarázni egy LINK-nek, hogy ezt ne az alapértelmezett böngészővel nyissa meg, hanem Mozillával?
Előre is köszi a választ! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#29658) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Mi az alapértelmezett böngésződ, és honnan akarod megnyitni a linket?
Mindig ott kell beállítani a böngésző típust, amelyik progival a linket tartalmazó anyagot megnyitottad.

(#29659) Visormail válasza Játékos (#29657) üzenetére


Visormail
addikt

Most egy parancsikonról beszélsz? Ha igen akkor így kellene beleírni "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" www.akarmi.hu

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29660) Játékos válasza Visormail (#29659) üzenetére


Játékos
addikt

Tökéletes, köszi szépen! :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#29661) joy77


joy77
csendes tag

Üdv!

A Startlap.hu van beállítva kezdőlapnak két gépünkön is. Az egyiken Firefox, a másikon Opera böngészővel. Amikor az oldal bejön folyton el van csúszva a fejléc és a tartalom. Már kezd idegesíteni.

Nem tudom milyen beállítással lehetne normálisan látni az oldalt.
Korábban nem volt vele gond.

:)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#29662) DS39 válasza joy77 (#29661) üzenetére


DS39
nagyúr

az oldalhoz tartozó sütik törlése, és gyorsítótár törlése megoldja. (nálam jól jelenik meg)

(#29663) Nobuo


Nobuo
tag

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani azt a firefoxon, hogy új lap megnyitásánál automatikusan a google-t nyissa meg. Azt olvastam, hogy alapból nincs benne ilyen beállítás és én sem találtam, egy kieget megpróbáltam, de az nem működött.

(#29664) #54715584 válasza #54715584 (#29635) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor még egyszer :DDD

Sziasztok,

Úgy van beállítva az új lap, hogy a leggyakrabban használt oldalakat dobja ki. De csak 9 oldalt látok. Lehet változtatni ezeknek a számát?

Válaszokat előre is köszi :)

(#29665) kispx válasza Nobuo (#29663) üzenetére


kispx
addikt

about:config -> browser.newtab.url
És beírod a kezdőoldal url címét.

(#29666) csako válasza #54715584 (#29664) üzenetére


csako
veterán

Próbáld meg ezzel

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29667) #54715584 válasza csako (#29666) üzenetére


#54715584
törölt tag

Wow, pont ez kell, köszönöm szépen :R

Viszont nem minden oldalnak van képe. Ez megoldható valahogy? Van ahol csak fehér háttér van.

[ Szerkesztve ]

(#29668) csako válasza #54715584 (#29667) üzenetére


csako
veterán

Korábban olvastam, hogy a https dologgal függ össze, vagyis némely oldalhoz nem tud képet generálni a FF a titkosítás miatt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29669) #54715584 válasza csako (#29668) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :)

(#29670) Nobuo válasza kispx (#29665) üzenetére


Nobuo
tag

Köszönöm.

(#29671) bpx


bpx
őstag

most éjfélkor törlődött az összes cookie, és nem én voltam
más is tapasztalt ilyet?

szerk: backupból visszaállítottam, nem tudom mi lelte :)

[ Szerkesztve ]

(#29672) Nobuo válasza bpx (#29671) üzenetére


Nobuo
tag

Nálam minden rendben és minden meg van.

(#29673) EmptyParadox válasza wlanbolha (#29655) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ilyen nekem is előfordul. Egyes oldalaknál csak a második enter leütésére reagál korrektül. Első enternél azt jelzi, hogy tölti az oldalt, de nem nagyon történik adatforgalom. Második enterre, pedig már rögtön betölti. De ez bizonyos oldalaknál jelentkezik csak.

(#29674) Midoriko


Midoriko
csendes tag

Sziasztok! kéne egy kis segítség mindig ezt az oldalt adja fel ha belépek a firefox-ba és nem tudom eltüntetni http://www.searchnu.com/406?tag=newtab már kipróbáltam about:config de azzal sem akar működni, légyszi valaki segítsen

(#29675) Sabber


Sabber
aktív tag

Sziasztok

annyi kérdésem lenne csak, hogy a firefox alatt hogy érem azt el, hogy ha görgővel akarok új lapon nyitni valamit akkor ne ugorjon rögtön arra a lapra, hanem maradjon az eredetin.

köszi a válaszokat
üdv

(#29676) Kernel válasza Sabber (#29675) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy érted, hogy a görgő lenyomására megy nálad (vagyis középső gomb)? Talán erről van szó:

Én egyébként jobbat tudok, egy Gesture programot használok régóta. Úgy állítottam be, hogy jobbgombbal húzok egy vonalat jobbra, balra, le vagy fel, ettől függően új lapon nyitja a linket, visszalapoz, lapot bezár, vagy előre lapoz.

Nagyon kényelmes így böngészni. A középső gomb (görgő) pedig nálam Alt+F4 (kilépés a programokból).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29677) Sabber válasza Kernel (#29676) üzenetére


Sabber
aktív tag

Köszi erre gondoltam, majd megnézem az általad ajánlott progit is

(#29678) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Volt egy kis probléma a WIN XP - vel. Nem bootolt be mert sérült lett néhány szektora. (Öregszik a gép, kezd eljárni az idő felette sajnos)Nem kellett teljesen újra telepíteni, csak javítás volt de a FF-ot, a NIS-t meg a többi programot az újra fel kellett tennem. A FF eredeti mappája megvan.
Az első hsz.-ben olvastam, hogy hol található meg az ahol eltárolta a könyvjelzőket, jelszavakat ...stb.

Nálam a C:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Mozilla
vagy
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Application Data\Mozilla
alatt megtaláltam.
Hogyan kell beletennem/bemásolnom a FF-ba, hogy újra ott legyenek a könyvjelzőim is meg a sok, megjegyzett jelszavam is.
Vagy egyszerűbben kérdezem inkább. Mit, honnan és hogyan csináljam, hogy újra meglegyenek a könyvjelzőim és a megjegyzett/eltárolt jelszavak is.
Elnézést kérek a nagyon tudatlannak ható kérdéseimért de ilyen helyzetbe eddig még nem kerültem.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#29679) csako válasza Mosanke (#29678) üzenetére


csako
veterán

Ahol megtaláltad ugyanoda visszamásolod az egész Mozilla mappát és voilá, minden újra a régi :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29680) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Azt meg lehet valahogy oldani,hogy a firefox kiegészítőket ne lehessen egy kattintással eltávolítani? Vagy legalább jelszavas védelemmel ellátni? Webszűrő Add-on miatt kellene, mert hiába állítok jelszót ha 1 kattintással le lehet tiltani vagy eltávolítani, úgy kb semmi értelme :U

[ Szerkesztve ]

(#29681) Kernel válasza Mosanke (#29678) üzenetére


Kernel
nagyúr

XP-t használsz eszerint, a két elérési út közül egyikben van a profil, a másik nem szükséges. Nem tudom most megnézni, hogy melyik a profil XP-ben, de meg lehet ismerni a tartalmáról.

Legegyszerűbb szerintem, ha telepítesz egy frissen letöltött Firefoxot, bezárod, lecseréled a profilmappát, utána lehet indítani. Először ellenőrzi a pluginverziók kompatibilitását, utána működik.

Árulkodó egyébként a profil-mappa mérete is, bár ez függ a telepített pluginoktól is stb. A másik mappa kisebb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29682) Kernel válasza Kernel (#29681) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen úgy gondoltam, hogy a Profiles és a profiles.ini egyaránt szükséges. A Crash Report felesleges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29683) Red_Bull válasza Red_Bull (#29680) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Megtaláltam a megoldást a problémámra :D
Leírom hátha valakit érdekel: A Public Fox nevű kiegészítővel bármit jelszóval védhetünk(beállítások, kiegészítők kezelése stb..) ,tehát csak böngészni lehet.

(#29684) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Tehát erre gondoltam,hogy szüttyög egy link betöltése,keres-keres és mikor megtalálta az oldalt,akkor is még utána hosszú másodpercekig tölt.....

(#29685) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

(#29686) KAMI911 válasza Red_Bull (#29683) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Ez hasznos köszi, felírtam :oD

(#29687) BullZeye válasza Red_Bull (#29683) üzenetére


BullZeye
veterán

És mi tartja vissza a jelszóra éhező emberkéket, hogy töröljék az addont?

(#29688) Red_Bull válasza BullZeye (#29687) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Nem lehet törölni, amint belépsz a kiegészítőkhöz egyből jelszót kér.

(#29689) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
reggel óta csak firefoxon nem tudom behozni a banki oldalakat sem a paypalt... ez mi lehet?
már mindent csináltam vele, nem vírusirtó, mert akkor másik böngészőn sem menne, sütiket ürítettem...
configban kellene valamit állítani?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29690) Jamboo529 válasza klambi (#29689) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Akkor valószínűleg a https oldalakkal lesz a gondod nem?

(#29691) klambi válasza Jamboo529 (#29690) üzenetére


klambi
addikt

nem! csak ezek a fizetős banki, paypal oldlalak nem mennek, más https megy...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29692) #54715584 válasza klambi (#29691) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem műxik.

(#29693) ak1ra


ak1ra
csendes tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Szükségem lenne egy olyan firefox kiegészítőre, vagy bármilyen más megoldásra ami egy megnyitott oldalon automatikusan, 30 másodpercenként keres egy vagy több karakter sorozatot és ha talál ilyet akkor valami hanggal jelzi. Az időzítés nem is annyira fontos azt Reload Every-vel megoldottam.
Átnéztem az összes addont, szkennereket, keresőket, de jó megoldást még nem találtam. Ha tudtok rá valamit megköszönném.

[ Szerkesztve ]

May the source be with you! - Linux

(#29694) DS39 válasza wlanbolha (#29685) üzenetére


DS39
nagyúr

ezzel általában nem foglalkozni, csak vmi szar reklám oldal, vagy statisztikai oldal (pl google analytics) miatt van ez. de ha nyomsz egy ESC-et abbahagyja.

(#29689) klambi: a proxy beállításokat nézd meg, hogy azon legyen hogy a rendszerbeállításokat használata. akkor az lesz amit az IE is használ, ha ott jó, akkor itt is mennie kell.

egyébként letiltott kiegészítőkkel próbáltad? adblock, noscript bejátszhat még.

[ Szerkesztve ]

(#29695) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Köszönöm a segítséged,,,,,nem is lenne gond hogy ott a sarokba szüttyög,de addig be sem tölti az oldalt!

(#29696) DS39 válasza wlanbolha (#29695) üzenetére


DS39
nagyúr

na de melyiket? mert ami képet betettél ott bejött az oldal tartalma.
más böngészőben ugyanazon oldalnál mi a helyzet?

(#29697) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Létezik,hogy a Shockwave Flash plugin csinálja?Ugyanis mindent leszedtem,viszza raktam csak ezt nem ,és azóta nem csinálja.....vagyis annyit változott hogy az oldalt azért betölti rögtön....köszönöm!

(#29698) wlanbolha válasza DS39 (#29696) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Betöltötte csak igen soká,vagy csak akkor ha ütöttem még egy entert.

(#29699) DS39 válasza wlanbolha (#29697) üzenetére


DS39
nagyúr

meglehet, nem tom. az újabb verziókat nem próbáltam.

egyébként ha már flash, nem frissítem, minden windows-ban fellelhető flash update-service-t kilőttem (ütemezett feladatok, msconfig, services.msc) ennek ellenére úgy 2-3 hetente win indítás után feldobja az ablakot hogy frissítsem. tudja vki, mi okozza ezt? a win update hívja meg netán, mert ma pont jelezte az is a frissítéseket. vagy hol van ez beidőzítve hogy előjön? köszi előre is, ha vki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#29700) wlanbolha válasza DS39 (#29699) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Milyen op van fenn Neked?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.