Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) a1200 válasza vlevi (#29250) üzenetére


a1200
aktív tag

A portable-ből 5-6 példány is felrakható? Még a rendesen telepített 1 példány mellé is, ami az alapértelmezett böngészőm?
Milyen hátrányai vannak még?
A neten semmi értelmes infót sem találtam, csak valami külön profilt beállítani Mozillához, de az 1. lépésnél leakadtam:
Itt [link] van ez a link
[link]
Már a firefox.exe -P-nél hibát jelez a gép, nem találja a file-t.

Én is évek óta netezek, nekem csak a Mozilla jött be, nem is tudom hogy hogyan tudják az emberek évek óta a másik 4-et (IE, Chrome, Opera, Safari) használni. Még a Netscape Navigatort is használtam 1 ideig 2008-ban, ez is jó volt. Bárki kipróbálhatja hogy mi lesz, ha 1 böngészőben 25 lapot kinyit, pl. mind a 4 fajtában 25-25-öt, nem is tudom milyen erős gép és mennyi RAM kéne neki, hogy ez működjön, és akkor még csak böngészők vannak nyitva, semmi más nem fut mellette.

(#29252) vlevi válasza a1200 (#29251) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felrakható, mert nem nézi, hogy hova van telepítve. Viszont közben eszembe jutott egy dolog, ami miatt neked nem biztos hogy jó. Ő sem szereti, ha több fut belőle :(

Tehát hiába van külön exe, ami külön process lenne windows szinten, de úgy rémlik, nem hajlandó a firefox így elindulni több példányban :(

(#29253) a1200 válasza vlevi (#29252) üzenetére


a1200
aktív tag

Akkor mi legyen?

Nem hiszem el hogy 10 év óta én vagyok az 1., aki több független példányban akarja futtatni a Mozillát (vagy bármelyik másikat), mert egyszerre 10 lapnál többet használ, 10-nél több lapot nem is kéne kinyitni 1 böngészőben.
Több 100 millió Mozillát használó emberből nincs min. pár millió, akinek kéne ez a funkció?
Ezt nem hiszem el.
Rengetegen fórumoznak, játszanak, mailoznak, chatelnek, olvasnak híreket, stb. egyszerre több oldalon, kizárt hogy nekik elég 1 böngésző.

Az Operát miért lehet így használni kb. a V9-es óta? Miért nem lehet semelyik másikat sem?
Csak azért vegyek 30e-ért egy jobb alaplapot, rakjak bele 30e-ért 6-8 GB RAM-ot, tegyek bele 30e-ért erős CPU-t, vegyek 25e-ért Winfos 8-9-et, telepítsek 1-1 példány Mozillát, IE9-et, Safarit, Chrome-ot, Operát is, hogy 5 böngészőben tudjak egyszerre 100 lapot használni, mert sokminden érdekel? Ez vicc.

Bárki kipróbálhatja, telepítse az 5 fő böngészőt, nyissa ki mindben ugyanazt a 10 átlagos lapot, írja fel az 5 RAM foglalást, használja a rendszert 2-3 órát, és figyelje a feladatkezelőben hogyan változik, majd a végén újra írja fel, a sebességeket is figyelje. Nagyon meg fog lepődni.
Nem kell itt szuper tesztprogram, ezzel is meg lehet állapítani minden böngészőről, hogy milyen, hogyan működik. Többször csináltam ilyeneket, nem találom hova írtam fel az eredményeket.
Asszem az lett a vége, hogy a legkevesebb RAM-ot a Mozilla, utána az Opera használja, ugyanezeknél burjánzik el legkevésbé a RAM foglalás az idő előrehaladtával, mert időnként felszabadít RAM részeket.

Elég csak az IE8-at nézni. 4 (NÉGY) lapot nyitottam ki 1 (EGY) ablakban, nem tudtam így 1 (EGY) órán át használni, mert addigra a kezdeti 200 MB körüliről több, mint 1 GB (GIGABYTE) RAM-ot foglalt el, akkor 1-2 funkció leállt, az egészet be kellett zárnom, mert használhatatlanná vált.

Hogyan tudják ezt így órákig 5-10 lappal használni? Érthetetlen.
Hogyan lehet az, hogy ennyi év alatt nem fejlesztették ki normálisra? Az IE9-et nem lehet XP-re feltenni, de ez sem lehet sokkal jobb.
A Mozillánál, Operánál is csökkent a RAM foglalás.
A Chrome meg minden egyes kinyitott lapra és ablakra külön RAM-ot foglal le, látni a feladatkezelőben, és még 1 adag RAM-ot a főprogramnak. 5 lapnál 6 db chrome.exe lesz a listában, ez nagyon zabálja a RAM-ot, ez a sebesség ára.

Valahogyan csak bele lehet nyúlni a Mozillába, hogy ne tudjanak egymásról a példányok. Biztosan van a 2. telepítésnél is olyan cucc, amit az 1. példányba ír bele, vagy valamilyen módon összekapcsolja az 1. példánnyal, ezt kell kiiktatni, és úgy fog futni, mint az Opera.

[ Szerkesztve ]

(#29254) S-Attila válasza a1200 (#29253) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mit szólsz ehhez?

(#29255) a1200 válasza S-Attila (#29254) üzenetére


a1200
aktív tag

Csak kicsit beszélek angolul, valaki leírhatná a lényeget magyarul.
Azt értem hogy több profilt kell létrehozni, írtam is hogy ezzel már próbálkoztam, csak nem működött.
Ha ezt megcsinálom mondjuk 5 Mozillára, utána hogyan indítom ezeket? Külön állítgatni kell minden indítás előtt, hogy működjenek?
Úgy látom több linken hosszan leírt dolgokat kell végigcsinálni, nem tudom működni fog-e 5 példánynál, csak 2-ről beszél.
Lennie kell magyar leírásnak is, pl. ezen, vagy másik magyar fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#29256) S-Attila válasza a1200 (#29255) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem. Elvileg, ha beírod a parancsikonba, hogy -no-remote, akkor minden indítással egy újabb firefox.exe indul el.

Ja igen, és még kiemeli, hogy sose az alapértelmezett profillal tegyük ezt.

[ Szerkesztve ]

(#29257) S-Attila válasza S-Attila (#29256) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Na, nekem két profillal simán megy. Annyi profilt célszerű létrehozni, ahány példányt akarsz, és mindegyikhez egy külön parancsikont, és hozzáadni mindegyikhez a -no-remote kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#29258) TigerCat válasza a1200 (#29253) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem megy 40-50 lappal is a Firefox. Mellette Chrome, Thunderbird, Winamp, Skype, VLC, Corel Draw, Photo Paint, Adobe programok, TC másolás hálón, szóval akad néhány. Mindezt pár éve a Core2Duo-s notesszel is megtettem. Konfig az adatlapomon, nem egy csúcs gép, bár kicsit több a memóriám...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29259) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. XP-nél a letöltés befejezésekor a letöltö ablak bezáródott és ki is ürült a tartalma, hogy a firefoxot még nem zártam be. Windows 7-nél a letöltés végeztével bezárodik a letöltés ablak(a firefoxot még nem zártam be), de ha felül megnyitom a letöltés ablakot, akkor az előzmények ott vannak benne. Xp-nél tőrlődött még a bezárás előtt. Ez így működik Windows 7-nél? Nem lehet beállítani valahogy, hogy a letöltés ablakból, a letöltés befezeztével eltünjön az előzmény a Firefox bezárása nélkül? Előre is köszönöm a segítséget.

(#29260) potyi23 válasza S-Attila (#29232) üzenetére


potyi23
senior tag

hali.en regebben ezt csinaltam meg a firefoxon,mert nekemis ssd m lett. : Ha nincs másik vinyó, akkor a lemez cache teljes kikapcsolását.

Browser.cache.disk.enable / FALSE legyen

En ezt csinaltam meg rajta.Igyis jo ?

(#29261) EmptyParadox válasza Adler (#29242) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jaja, FF alapú, minden kiegészítő kompatibilis (legalábbis én még nem találkoztam olyannal, amivel gond lenne, pedig jó párat használok). Elvileg biztonságosabb is, stabilitással sincs semmi probléma.

(#29262) embe


embe
nagyúr

Hali!
Olyan problémába futottam mostanában bele, hogyha a böngészőt a képernyőn hagyom, és a beállított időn belül a monitor kikapcsol - akkor olyan mintha a böngésző lefagyott volna. Nem reagál semmire. Minden más igen, csak a böngésző nem. Ilyenkor feladatkezelővel kilövöm, majd újra indítom. Ekkor az előzőleg meglátogatott oldalakat nyitja meg. Hiba üzi nincs.
Konfig az adatlapomon, a legújabb béta ATI driverral.
Köszi a választ! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29263) Faterkam


Faterkam
addikt

Hi!

A FF 16.02-s magyar verzióját nem lehet külön letölteni már?

A 16.01 megvan.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#29264) DS39 válasza Faterkam (#29263) üzenetére


DS39
nagyúr

dehogynem. sőt a világ legelső betáját is ha kell, minden ott van az ftp szerverükön.

neked viszont ez kell: [link] :)

(#29265) mrszitya válasza Faterkam (#29263) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hír: No more Windows 64-bit builds of Firefox Leállítják a 64-bites Windows változatok fejlesztését

[ Szerkesztve ]

(#29266) a1200 válasza S-Attila (#29257) üzenetére


a1200
aktív tag

Akkor a portable verzió felejtős?

A rendes Firefox több profilos átalakítására gondoltok itt?
Akkor nem is kell 5-ször telepíteni? Az eredeti 1 példány fog 5 profillal 5 külön példányban működni?

Jó lenne ha valaki összwefoglalná miket kell sorban csinálni hogy több profilban működjön min. 5 Firefox, DE ÚGY, MINT A MOSTANI RENDESEN TELEPÍTETT RENDSZER.
Nem akarok a többpéldányosítás után meg más dolgokkal szívni, hogy az egyik 5-10 szívást felcseréljem másik 5-10 szívásra. A mostani alap Firefoxot meghagyom úgy, ahogy most van, e mellé kéne még kb. 4.
Értem hogy ha van sok RAM, akkor több ablakban is futhat ugyanaz a Firefox, akár össz. 40-50 lappal is.
Most 1 ablakban 21 lap van nyitva Firefoxban, és fél órával a gép bekapcsolása után 300 MB-ot foglal el.
Kb. 1 éve kipróbáltam, hogy másik ablakban még kinyitok lapokat, de úgy láttam 500 MB fölé nem érdemes menni, lelassul a böngésző.
Amúgy is csak 10,5 lap fejléce fér el fent, utána scrollozni kell, amit nem akarok.
Csak 10 lapot kéne kinyitni 1 Firefoxban, ha rányomok valamire, akkor a 11. lap még látszik.
Esetleg lehet olyat, hogy 2×10 lapot 2 ablakban 1 Firefoxban, így csak kb. 5 példány kell 100 lapra.

Ha 1 Firefoxban 2 ablakot használok, akkor mindkettőt kinyitja a következő gépbekapcsoláskor?

[ Szerkesztve ]

(#29267) Faterkam válasza DS39 (#29264) üzenetére


Faterkam
addikt

Wooooow, kösz!!!! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#29268) S-Attila válasza a1200 (#29266) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Telepíted a legújabb Firefoxot. Létrehozol annyit profilt, ahány példányban szeretnéd futtatni, mindegyiknek külön nevet adva. Létrehozol az asztalon minden profilhoz egy külön parancsikont, és az egyes parancsikonok tulajdonságainál az "Indítás helye" mező végére beszúrod, hogy -p "profilnév" -no-remote. Ezek után a parancsikonokra sorban kattintva elvileg minden példány új folyamatként indul.

(#29269) a1200 válasza S-Attila (#29268) üzenetére


a1200
aktív tag

Most nézem hogy a 16.02 után tegnap próbálta telepíteni a 17.0-t, de ott van, hogy sikertelen ismeretlen okból. A részletekre nyomva valami Firefox desktop notes jön ki. Sosem volt még ilyen, ezt mi okozhatja?
Percre pontosan ott van a telepítési kísérlet időpontja, tegnap nem sokkal ez előtt kapcsoltam be a gépet, és ezután órákig be volt kapcsolva.

(#29270) S-Attila válasza a1200 (#29269) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Passz, de ha nem megy automatán, töltsd le a telepítőt és tedd fel manuálisan.

(#29271) a1200 válasza S-Attila (#29270) üzenetére


a1200
aktív tag

Az nem jó, mert akkor a nulláról kell minden lapot egyenként kézzel újra kinyitnom.
Miért nincs olyan a beállításokban, hogy bármikor kézzel indíthatom ugyanazt a letöltési és telepítési részt, mint ami az automatikus frissítésnél is lefut? Érthetetlen.

Még várom az 5 példányos leírás összefoglalását. Azzal kezdve hogy hogyan kell plusz 4 profilt létrehozni.

(#29272) S-Attila válasza a1200 (#29271) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Akkor Beállítások ⇒ Súgó ⇒ Firefox névjegye. Ha van új verzió, akkor ezt megnyitva rákeres.

Új profilt létrehozni meg úgy lehet, hogy az parancsikonban hozzáadod a -Profilemanager kapcsolót az Indítás helyéhez. És ekkor indításnál megjelenik a Profilkezelő.

(#29273) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A TabMixPlus nagyon hiányzik, remélem hamarosan lesz a 17-es FF verzióhoz is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29274) csako válasza Winner_hun (#29273) üzenetére


csako
veterán

A Dev-build kiválóan működik nekem a 18-as Aurora alatt, és mikor még 17-es volt, akkor is használtam, szóval a 17-es stabil sem lehet gond neki.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29275) Fandango válasza Winner_hun (#29273) üzenetére


Fandango
veterán

Hasznald a dev buildet, az mukodik.

(#29276) embe


embe
nagyúr

Erre nincs valakinek valami tippje, hogy mi okozhatja?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29277) Winner_hun válasza csako (#29274) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha ezt felteszem akkor a régi TMP beállításai megmaradnak? Meg ez a dev verzió is frissül vagy külön kell mindig új verziókra vadászni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29278) BullZeye válasza Winner_hun (#29277) üzenetére


BullZeye
veterán

Beállítás ugyanaz, dev verzió meg felülírja a final-t. Új verziókról annyit, leszedtem március környékén egyet, és azóta használom.

(#29279) KAMI911 válasza a1200 (#29271) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

firefox.exe -P
firefox -P

(#29280) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Két kérdésem és egy kérésem lenne:
* Ha indulna egy Mozilla Blog az ITCafe hasábjain, kinek lenne kedve cikkeket és/vagy hasznos tippeket írni a blogba? Néha tudok érni én is cikket, amikor időm engedi.

* Tök jó hogy megy itt nagyon az user support, van esetleg valakinek kedve a Facebookon is segíteni a felmerült kérdésekben?

* Ha van kedvetek részt venni a Mozilla munkájában, akár QA, akár felhasználó segítés, akár SUMO oldalak fordítása, akkor nyugodtan keressetek meg engem vagy itt a fórumon vagy PÜ-ben és megvitatjuk a lehetőségeket.

Köszi,
KAMI

(#29281) a1200 válasza KAMI911 (#29279) üzenetére


a1200
aktív tag

Nem működik a futtatás ablakba beírva egyik parancs sem, mindig az a válasz, hogy a fájl nem található. XP SP3-am van.
Hogyan oldjam meg a problémát, ha már az 1. lépésnél elakadok?
Max. ma estig tudok ezzel foglalkozni, nem megy hogy napokig írkáljak itt.

(#29282) S-Attila válasza a1200 (#29281) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem az ablakba kell beírni, hanem a parancsikonba.

(#29283) netpeti98 válasza KAMI911 (#29280) üzenetére


netpeti98
addikt

Az ITCafe-s blogba tudnék néha írásokat küldeni. :K (mondjuk valószínű hogy inkább ritkán, de szoktam írni néha kiegekről és pár tippről trükkről most is a Blogomban)
De szerintem legyen a neve Mozilla blog és akkor jöhetnének a Thunderbirdről és a Seamonkeyről is írások a Firefox mellett.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#29284) a1200 válasza S-Attila (#29282) üzenetére


a1200
aktív tag

Itt egyértelmű hogy oda kell beírni: [link]
Akkor ez most baromság?
Ez a jó? [link]
Ha ez a jó, akkor ezt írja le valaki magyarul. Addig nem fogok hozzá, amíg az elejétől a végéig nem tiszta minden.

(#29285) a1200 válasza S-Attila (#29282) üzenetére


a1200
aktív tag

Mikori ez a mozillazine oldal? Valahol még XP sincs a listában. Nem 10 éves leírásra vagyok kíváncsi, hanem frissre.

(#29286) netpeti98 válasza a1200 (#29285) üzenetére


netpeti98
addikt

Parancsikonnál be kell tallózni a a firefox.exe-t és az idéző jel mögé rakni a -p részt.
Jobb klikk az asztalon Új->Új parancsikon.
Valahogy így kell kinéznie:

Üdv netpeti98

(#29287) S-Attila válasza a1200 (#29285) üzenetére


S-Attila
aktív tag

10 éve még a Firefox is csak alfa állapotban létezett. Bocsi, de szerintem minden segítséget megkaptál, ami kell... én feladom.

(#29288) a1200 válasza netpeti98 (#29286) üzenetére


a1200
aktív tag

Az egész folyamatot írja már le valaki szépen időrendi sorrendben 1 üziben, olyan ember lenne a jó, aki már megcsinálta, lehetőleg XP-vel, nem win7-8-cal, mert infómorzsákból sosem tudom végigcsinálni. Nem telepíthetek 2. Mozillát, mert nem fog különálló böngészőként működni, hanem az 1. részeként. Az oldalon meg az van, hogy ne a fő Mozillával csináljam a -P dolgot. Akkor hogyan kapok 2. Mozilla paracsikont, amin beállíthatom a dolgokat?

Valaki ezt linkelte [link]
De itt 1 csomó oldalra linkel, és alig tudok angolul, nem fordítgathatok mindent magyarra.
Ha olyan egyszerű művelettel meg lehetne oldani, mint ahogyan itt írtátok, akkor miért kell 20 oldal leírás?
Nem akarok semmit sem szétbarmolni a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#29289) S-Attila válasza a1200 (#29288) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"Akkor hogyan kapok 2. Mozilla paracsikont, amin beállíthatom a dolgokat?"

Nyilván úgy, hogy az eredeti parancsikont lemásolod, és azt szerkeszted.

(#29290) dethroner válasza S-Attila (#29232) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#29291) a1200 válasza S-Attila (#29289) üzenetére


a1200
aktív tag

Az egész többpéldányosítás nem lehet csak ennyi.

(#29292) S-Attila válasza a1200 (#29291) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Telepíted a Firefoxot. Van egy parancsikonod. Beírod, hogy "-Profilemanager". Dupla katt. Létrehozod a profilokat. Utána lemásolod a parancsikont annyit példányban, ahány profilod van, és mindegyiket megszerkeszted úgy, hogy a végén a -p "profilnév" -no-remote szerepeljen. Tetszés szerint indítod a böngészőt.

(#29293) a1200 válasza S-Attila (#29292) üzenetére


a1200
aktív tag

Ezeket kérem részletezni.

(#29294) S-Attila válasza a1200 (#29293) üzenetére


S-Attila
aktív tag

De mit lehet ezen részletezni? :O

(#29295) a1200 válasza S-Attila (#29294) üzenetére


a1200
aktív tag

Hogyhogy mit? Az egészet lépésről lépésre leírni. Az elejétől ezt kértem. Semmit sem akarok elrontani.

[ Szerkesztve ]

(#29296) netpeti98 válasza a1200 (#29295) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez a leírás nem jó:[link]?

Üdv netpeti98

(#29297) Fandango válasza a1200 (#29295) üzenetére


Fandango
veterán

:O :W

(#29298) a1200 válasza Fandango (#29297) üzenetére


a1200
aktív tag

Ne a fejedet verd a falba, a másik meg ne csak sírdogáljon, hanem rendesen írjátok le 1 üziben hogy mit kell csinálni. Az izélés helyett régen megírhattátok volna mostanra, már mostanra meg is csináltam volna, és már nyitogatnám ki a Mozillában az opera oldalaimat.

(#29299) netpeti98 válasza a1200 (#29298) üzenetére


netpeti98
addikt

De itt le van írva:[link], hogy hogy kell lépésről lépésre két verziót egymás mellé raknii (mindegy hogy teszt van nem teszt, XP vagy nem XP)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#29300) S-Attila válasza Fandango (#29297) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mi az, piros és árt a fogaknak? Tégla.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.