Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A 18-ba lesz valami lényegi újítás?

(#29852) DS39 válasza Gedeon31 (#29851) üzenetére


DS39
nagyúr

[link]
persze ez még változhat a kiadásig.

(#29853) Gedeon31 válasza DS39 (#29852) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :)

(#29854) HZoli87 válasza Gedeon31 (#29851) üzenetére


HZoli87
veterán

Gyorsulni fog. IonMonkey is debütálni fog. Bővebben a cikkben.

Mozilla blog: gyorsabb JavaScript-futtatás és pdf-megjelenítő

(#29855) Gedeon31 válasza HZoli87 (#29854) üzenetére


Gedeon31
addikt

A grafikon elég meg győző :)

(#29856) SkyS1gn válasza Gedeon31 (#29855) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A grafikon meg a Győző? ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#29857) Gedeon31 válasza SkyS1gn (#29856) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ne kötözködj :)

(#29858) Greius


Greius
csendes tag

Akkor a 18-asban már lesz olyan privát böngészési mód, hogy a sima böngészési munkamenet közben is lehessen futtatni?

(#29859) KAMI911 válasza Greius (#29858) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Tudtommal egylőre csak a nightlyban van ilyen (20). De ott könnyedén tudod tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#29860) KAMELOT


KAMELOT
titán

Hellosztok!
Mégsem oldódott meg ez a flashplayer crash. Tudna valaki segíteni!
Hiába teszem újra a flash playert mindig crash reportot dob a mozilla!?
Thanks!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29861) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Ha van kedvenc kiterjesztésetek, beállításotok, akkor azt küldjétek el nekem egy üzenetben. Klasz lenne összeállítani belőle néhány cikket.

KAMI

(#29862) netpeti98 válasza KAMELOT (#29860) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez?

Üdv netpeti98

(#29863) KAMELOT válasza netpeti98 (#29862) üzenetére


KAMELOT
titán

Megpróbálom. Kiváncsi vagyok miért van ez így? Hogyhogy öcsémnek is firefox van és neki nem csinálja ezeket a bugokat?
1. felteszem a falsplayert mennek a dolgok
2. eltelik 5-10 perc már nem megy semmi. bugozik össze vissza

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29864) Visormail


Visormail
addikt

Folytatódik a 64 bites Firefox fejlesztése Windows rendszerekre

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29865) KAMELOT válasza Visormail (#29864) üzenetére


KAMELOT
titán

Már ideje lenne kiadni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29866) BullZeye válasza KAMI911 (#29861) üzenetére


BullZeye
veterán

volt már erre kezdeményezés, nem lett belőle semmi, de keress rá topicban, még megvannak a listák

(#29867) VásRló


VásRló
tag

Hi

Nem tudjátok, miért csak alap nézetben jeleníti meg a Win7-es gépem Gmail-t? A legújabb FF van rajta.

(#29868) DS39 válasza VásRló (#29867) üzenetére


DS39
nagyúr

sütik törlése, vagy válassz másik témát

(#29869) VásRló válasza DS39 (#29868) üzenetére


VásRló
tag

Ezek nem segítettek, de rájöttem, mi a probléma: az Adblock-ot kellett letiltani a gmail honlapját illetően, most már jól működik!

[ Szerkesztve ]

(#29870) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Miért ilyen pixeles szinte az összes videó még 720p-ben is?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29871) DS39 válasza Bjørgersson (#29870) üzenetére


DS39
nagyúr

tegyél fel másik flash playert, vagy nézd html5-ben, valószínűleg a hardveres gyorsítása nem kompatibilis a hardvereddel. (nálam is ez volt ezért használom 11.1-es playert az új helyett, mert az nvidia kártyámmal rühellik egymást, és szellemképes lesz a videó)

(#29872) Bjørgersson válasza DS39 (#29871) üzenetére


Bjørgersson
félisten

nVidia van nekem is, de a hardveres gyorsítás ki van kapcsolva. Nem hiszem el, hogy minden verzióval van valami gebasz.. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29873) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

friss win8-ra feltettem a firefox-ot (17), minden ment rendesen, aztán frissítette a flash playert a legújabbra, azóta meg behal (megáll percekre) minden oldal betöltésénél akár többször is. ha kikapcsolom a shockwave flash plugint, akkor megy rendesen megint.

mit lehet ezzel kezdeni? érdemes visszatenni korábbi flash verziót? ha igen, azt honnan tudom leszedni? :F

(#29874) Steelmanus válasza scott_free (#29873) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elso javaslatkent kapcsold ki a ProtectedMod-ot.
Ennek az a feladata hogy kulon taszkban fusson flashpalyer elkulonulve a bongeszotol, van akinek mukodik, de sokaknak csak fagyast okoz.
Keresd meg a C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\mms.cfg fajlt, ezt kell majd szerkeszteni.
Rendszergazda joggal indits egy Jegyzettombot szerkesztesre, es ird be az mms.cfg fajlba:
ProtectedMode=0 Ha az ertek 0 akkor tiltva van, ha 1 akkor engedelyezve van.

Ha ezutan is fagy, akkor tegyel fel regebbi falshplayer-t, sokan a Adobe.Flash.Player-11.1.102.63 hasznaljak, pl innen szedd le Flash Player 11.1.102.63 (Non-IE)
Azert javaslok alternativ letoltohelyet, mert az Adobe oldalan a regebbi verziok egyben egy nagy csomagban vannak letarolva, es azt meg ki kell csomagolni, kikeresni stb.

(#29875) scott_free válasza Steelmanus (#29874) üzenetére


scott_free
senior tag

:R :C
SZUPER!!! a ProtectedMod kikapcsolása megoldotta!!!

nagyon szépen köszönöm! :R

(#29876) Steelmanus válasza scott_free (#29875) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen segitettem.

(#29877) potyi23


potyi23
senior tag

yutubrol mivel szoktatok tolteni filmet ? valami egyszeru programom volt regen,de nemtudom mivolt az . :(

(#29878) HZoli87 válasza potyi23 (#29877) üzenetére


HZoli87
veterán

YousableTubeFix vagy YouTube Center (mind a kettő támogatja a megújult külsővel rendelkező oldalt).

(#29879) SkyS1gn válasza HZoli87 (#29878) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az a durva hogy nálam visszaállt a youtube a "régi" kinézetre fogalmam sincs hogy hogyan, Explorerben az új van és szomszédnak FF-ban is az új van, ez hogy lehet? :F

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#29880) potyi23 válasza HZoli87 (#29878) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi... :R

(#29881) scope2007 válasza lsc (#29809) üzenetére


scope2007
addikt

használd ezt a kieget.. kiteszed, és csak rányomsz és már törli is a gyorsítótárazott tartalmat.
Empty Cache Button 2.0

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29882) lsc válasza scope2007 (#29881) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, megpróbálom.

Az élet kegyetlen .

(#29883) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Kellene egy kis segítség ...

Szükségem lenne a FireFox-hoz a Google PageRank-jára, innen a kiegészítőt letöltöttem, ill. futtattam, egy kis idő múlva meg is jelent a címsor és a kereső ablaka között, de a gép újraindítását követően már nem nem jelenik meg .....
Az Eszközök ---> Kiegészítők -nél ott látható a PageRank 2.0, nincs letiltva, ennek ellenére nem jelenik meg a FF böngészőben.

Szerintetek, hogy lehetne a PR-t elővarázsolni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29884) Csepe válasza sz.j (#29883) üzenetére


Csepe
aktív tag

Itt nézd meg:
Nézet -> Eszköztárak -> Testreszabás

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#29885) sz.j válasza Csepe (#29884) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ááááá, előzőleg a Nézet --> Eszköztára-ig eljutottam, de a Testreszabást nem nyitottam meg .... :W

Köszönöm a segítségedet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29886) scott_free


scott_free
senior tag

az mitől lehet, hogy az új lapon nem jelennek meg a korábbi oldalak előképei? (ha föléjük megyek az egérrel, akkor kiírja, hogy mi az az oldal, csak épp a képe nem látszik)

(#29887) lsc válasza scope2007 (#29881) üzenetére


lsc
nagyúr

El ne kiabáljam de úgy néz ki beválik, köszi még egyszer.

Az élet kegyetlen .

(#29888) DS39 válasza scott_free (#29886) üzenetére


DS39
nagyúr

vannak olyan oldalak amiknek nem jelenik meg képe, leginkább https-es oldalaknál van ez.

(#29889) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Be lehet azt állítani valahol, hogy amikor egy oldalt nyomtatóbarát verzióra állítok, akkor a képeket ne szedje ki, hanem azokat is tudjam nyomtatni? :F
Pl. ezen az oldalon...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29890) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Először is mindenkinek BUÉK!

Amúgy az FF-nek nem sikerült szerintem a memória csökkentés, mert 2 oldal megnyitva: facebook és azon flash játék a másik pedig ez az oldal. Így nálam több mint 1 giga memóriát elhasznált. ez szerintem egy kicsit sok. :) ja még ment a torrent is, de az nem foglalt sokat max 100 mega kb. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#29891) S-Attila válasza Adler (#29890) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Kérdés, hogy a Firefox használja-e, avagy a Flash.

(#29892) DS39 válasza Adler (#29890) üzenetére


DS39
nagyúr

de azt a flash player foglalja le, nem a böngésző. egyébként szerintem nálad leakel vmi kiegészítő, mert ennyit két füllel nem kéne használjon azért. (nálam 3 füllel, az egész windows nem használ fél gigát se, nem hogy a firefox.)

(#29893) Adler válasza DS39 (#29892) üzenetére


Adler
aktív tag

több mint valószínű, mert a plugin-container.exe foglalja ezt a méretes memória helyett, a facebook-on meg csak flash játék van.
Amúgy ez a flash-től is durva. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#29894) myke01


myke01
senior tag

Létezik olyan böngésző-tesztoldal ,ahol nem a Google Chrome foglalja el az első helyet ? :D Itt pl. a Chrome az első.

(#29895) zileut


zileut
tag

Tudja vki, hogy a Australis UI mikor fog megjelenni a Firefox-ban?

(#29896) Myers


Myers
senior tag

Egy lehetséges megoldás Comodo+Firefox esetén az alábbi hibára:

Win 7-en böngészőből egy ideje nem lehet nyomtatni:

Firefoxon ez a hibaüzenet (ctrl+P megnyomására):
"Nyomtatási hiba" - "Nyomtatóval kapcsolatos feladatok (például oldalbeállítás vagy dokumentum nyomtatása) végzése előtt telepítenie kell egy nyomtatót. Elvégzi most a nyomtató hozzáadását?"

Majd ha igent nyomok, akkor ezt írja:
"A Nyomtató hozzáadása program megnyitása sikertelen. A helyi nyomtatásisor-kezelő nem fut. Indítsa újra a nyomtatásisor-kezelőt vagy a számítógépet."

Ami nem igaz, mert fut és automata indítású. Minden másból megy a nyomtatás: word, excel, foxit, paint, jegyzettömb.

Internet explorerből sem megy: Ott ezt írja:

Amit csináltam hogy leszedtem a firefoxot, és újra raktam de nem emiatt. Ja és a gépen van telepítve 2 fizikai nyomtató, működnek is, az egyiket el is távolítottam, majd újra telepítettem.

3 órányi guglizás után csak találtam megoldást, bár IE-ből továbbra sem megy.
A Comodo tűzfal okozta.

Jobb klikk a Comodo ikonon/Konfiguráció almenü. A Comodo - Internet Security-ről átállítottam Comodo - Firewall Security-re, és egyből jó lett.

Nagyjából ezen leírás utolsó hozzászólása alapján:
"Solved it!
While looking for options I looked under Miscellaneous -> Manage My Configurations and when I paid a bit more attention to the settings, I saw that I had it set to COMODO - Proactive Security, which is what I had chosen when installing the firewall. (I installed only the firewall, not the antivirus part of the package, thinking that that looked like the highest setting for security and that must surely be the best setting for the average home user). This time I noticed that one of the settings was simply (or specifically!) COMODO-Firewall Security and when I looked at the help associated with that, I saw that that was the appropriate setting for just the firewall, selected that, and that solved the problem.
When I went to the other PC on the network and changed that setting, it allowed me to print. I had to run the install new printer wizard, and it obviously tries to look on the network and you are prompted that System is trying to access the internet (i.e., in this case, access the home network). Click Allow, and everything works!
.... so, I hope this helps, just in case someone else finds themselves in the same predicament as myself. "

http://www.muszaj.hu/

(#29897) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!

Thunderbird-ben egy linkre kattintva - amennyiben már fut a firefox -, nem nyílik új tab, hibaüzenetet kapok, miszerint FF már fut, zárjam be. FF nálam 2 profillal is futhat, de próbáltam profil nélkül indítva, ugyanaz a helyzet. Ja, TB is profillal van indítva. :)
Van valami megoldás? Kösz.

(#29898) ltamasi


ltamasi
csendes tag

Firefox nem indul el, ugyanakkor a háttérben fut. Nem tudom törölni sem, mert előtte be kell zárni. Hol tudom ezt megtenni?Mivel csak alapismereteim vannak, igy ennek megfelelő magyarázatot várnék.

(#29899) S-Attila válasza ltamasi (#29898) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Feladatkezelőben próbáld meg a firefox.exe-t leállíani.

(#29900) DS39 válasza ltamasi (#29898) üzenetére


DS39
nagyúr

ctrl+shift+esc -> ezzel megnyitod a Feladatkezelőt, majd a Folyamatok fülnél keresd ki a firefox.exe-t és leállítás

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.