Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) DS39 válasza wlanbolha (#29700) üzenetére


DS39
nagyúr

most épp XP-n vagyok, de 7-esen is bejátssza ezt.

(#29702) wlanbolha válasza DS39 (#29701) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

nekem win7 van és én kilőttem a win update-t.nagyon sok gondom volt vele......

(#29703) DS39 válasza wlanbolha (#29702) üzenetére


DS39
nagyúr

hát mondjuk a win update teljes kikapcsolása nem túl szerencsés, biztonsági szempontból, de te tudod.

közben rájöttem a problémám megoldására, baromi kézenfekvő volt, nem tudom miért a windows service-kben kerestem először....

szóval: vmi flash-es tartalmon jobb klikk, Global Settings, Advanced fül és ott az Updates szekcióban tiltható.

(#29704) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
A következő lenne a problémám:
Az alkalmazások, vagy fájltípusok kezelésénél beállítottam, hogy a .torrent kiterjesztésű letöltött fájlokat a utorrent alkalmazás nyissa meg. Ez rendben is van, de csak az egyik oldalról leszedett torrent fájlokkal tesz így automatikusan, a másik 3 oldalról letöltött .torrent fájloknál rá kell klikkelni a felbukkanó letöltés ablakban arra , hogy megnyitás , és hiába van bepipálva, hogy minden hasonló fájlal tegyen így, nem jegyzi meg, újra és újra rá kell klikkelni. Pedig mindegyiknek ugyanaz a kiterjesztése ( .torrent)
Vajon miért van ez így?

[ Szerkesztve ]

(#29705) csako válasza Bodor (#29704) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29706) Bodor válasza csako (#29705) üzenetére


Bodor
veterán

Na jó, de ettől még nem lett megoldva a probléma.

(#29707) csako válasza Bodor (#29706) üzenetére


csako
veterán

A kérdés az volt, hogy "Vajon miért van ez így?" :P
Egyébként meg tessék, találtam egy kiegészítőt (Eddig a percig én se tudtam, hogy van rá megoldás)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29708) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Korábban könnyen be tudtam állítani a web oldalak nagyítását,de most valamiért minden megnyitásnál újra nagyítanom kell.
Hol tudom elmenteni a nagyítást amit szeretnék meg tartani?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#29709) Bodor válasza csako (#29707) üzenetére


Bodor
veterán

Igazad van, a kérdésre válaszoltál, én a probléma megoldását vártam ,de most már meg is kaptam.
Tökéletesen működik, köszönöm szépen!

(#29710) Eternitys


Eternitys
aktív tag

sziasztok

A Google keresési eredmények oldalához szeretnék beállítani egy a találatok szélességét megnövelő scriptet, de kellene egy kis segítség...
A script ez lenne:[link].

A gond csak annyi lenne a scripttel, hogy az első kidobott Google keresési oldalt tökéletesre megcsinálja de amint a második oldalra lépek a találatok szélessége a Google alapértelmezésére áll vissza.

Azért lenne rá nagy szükségem mert widescreen(1920x1200-as) monitort használok, és e nélkül a Google találatai teljesen a képernyőm bal oldalán jelennek meg és így a képernyőm felét se foglalják el, a jobb oldalát pedig teljesen üresen hagyják. A skript viszont megnöveli a találatok szélességét.

Ezzel a scriptel [link] pedig a képernyő közepére tudom hozni a találatokat, így a kettő jól működne együtt.

Hálás lennék ha tudna valaki segíteni abban hogy a további oldalakon(2,3.4...) is működjön a script ne csak az elsőn.

Köszönöm előre is.

(#29711) L7wy


L7wy
őstag

Írtam egy scriptet Youtube középre igazításához. A különbség, hogy a fej és láblécet is középre rakja, illetve a profil és egyéb oldalak is elvileg mind középen vannak.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#29712) pethYeti


pethYeti
addikt

Nincs olyan kiegészítő aminél ha beállítok bizonyos oldalakat akkor böngészőt bezárva automatikus törli azokat az előzményesek sütiket?

(#29713) Visormail válasza DS39 (#29703) üzenetére


Visormail
addikt

Jahh ez ugyanaz amit a vezérlőpultban is megtalálsz flash player néven.

pethYeti: rákerestem a kiegészítők között a delete cookie kifejezésre kiadott egy csomó mindent, pl CookieKiller Allows quick removal of cookies for selected sites/domains. [link] de van még ott selectivecookiedelete, stb nem tudom melyik milyen.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29714) pethYeti válasza Visormail (#29713) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi, megnézem őket.

(#29715) scope2007 válasza DS39 (#29699) üzenetére


scope2007
addikt

ezzel én is szembesültem.
direkt letiltottam mindenhol a flash update cumokat, de valamiért egy idő után öntudatra ébred, és kidobja, hogy frissités van. 11.1et használom.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29716) DS39 válasza scope2007 (#29715) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, de az öntudatában ki lehet kapcsolni. lásd: #29703-es hsz. :)

(#29717) scope2007 válasza DS39 (#29716) üzenetére


scope2007
addikt

közben láttam már azt a hszt.
de az nálam ki volt lőve. lehet tesóm nyomkodta el
még nincsen jelszó beállítva :)
ideje újra

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29718) BullZeye válasza Red_Bull (#29688) üzenetére


BullZeye
veterán

Ki akar belépni egy ilyen dolog törléséhez? O.o profil mappából törlöd azt jólvan, ezért lenne jó, ha a jelszókat tároló fájlba lenne jelszó építve, így hiába nyúlná le valaki, titkosítva lenne, és jelszóval védett....

(#29719) BullZeye válasza ak1ra (#29693) üzenetére


BullZeye
veterán

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/update-scanner/?src=ss

(#29720) Narancs


Narancs
őstag

Nah, mivel újabban hiába kapcsoltam ki a protected módot, megint visszajött a jó öreg összefossa magát a flashplayer szituáció, azért leszedtem a Mozilla honlapján kiemelten ajánlott kiegészítőt, ami képes ki/be kapcsolni a flasht:Flash On/Off
Na, azóta tök mind1, hogy ki vagy be van kapcsolva, videókat nem játszik le. Se YouTube, se IndaVideo, semmi nem megy. Eltávolítottam, és továbbra sem játszik le videót. Legújabb Firefox, minden más kieg kikapcsolva, legújabb flash újra föltéve, semmi változás. Javaslat?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#29721) BullZeye válasza Narancs (#29720) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Gyaluld le flash player-t.
2) Tedd fel a legújabbat.
3) Ne piszkáld a protected módot, meg úgy semmit.
4) Ha így se jó, akkor kezd a hibát keresni a készülékedben, mert egy ideje Flash tökéletesen müxik, mindenféle hiba nélkül nálam, és még sok más gépnél amit telepítettem.

(#29722) Narancs válasza BullZeye (#29721) üzenetére


Narancs
őstag

Megvolt, semmi változás. Közben gugli kidobta, hogy sokan mások is szopnak ugyanezzel Flash On/Off elbaszta a Firefoxukat. About:configban az addon látható nyomot nem hagyott

Mégis milyen hiba lehet egy olyan gépen, ahol minden tökéletesen működik, minden jogtiszta, alig néhány program van föltéve de a flash-sel mindig gond van :F

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#29723) Narancs válasza Narancs (#29722) üzenetére


Narancs
őstag

Újrarakom a mozillát, hátha...

Addig is jó lenne ha valaki elmagyarázná, mitől függ, hogy összeszarja-e magát állandóan a flash vagy tökéletesen működik. Nálam az előbbi van terítéken már jó ideje. :(((

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#29724) Kernel válasza Narancs (#29723) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van egyszerűbb lehetőség is. Címsorba: about:support

Tehát a könyvjelzők stb. megmaradnak, viszont a kiterjesztések és beállítások elszállnak, mintha friss telepítés lenne. Profilmappa mérete nálam például 50 MB-ról 15-re esett vissza.

Persze, én elmentettem a teljes profilt, és később vissza is állítottam, amikor ezzel kísérleteztem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29725) nokamiki


nokamiki
senior tag

Sziasztok!

Teljesen friss win 8 van a gépemen (eredeti oem), és az összes böngészőben hibák jelentkeznek (firefox, IE, chrome).

Egyes oldalakon csak kék szövegeket tölt be, máshol összevisszaság van, vannak amiket be se tölt. Mi lehet a probléma? Próbálkoztam már a böngészők újratelepítésével, egy két beállítás megváltoztatásával, de nem javult a helyzet. Elég idegesítő jelenség. Minden böngészőnek egy kicsit más a nyűgje, de 100%osan egyiket sem lehet használni.

Tettem fel friss nvidia drivert, kikapcsoltam a hardveres gyorsítást. Semmi változás. Egyéb ötlet valakinek?

Köszi.

V2 rider - Yamaha MT-01

(#29726) Kernel válasza nokamiki (#29725) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, milyen lehet az a "kék szöveg", ez melyik Internet-szolgáltatás egyébként?

Gondolom, proxyt nem telepítettél, de víruskereső vagy egyéb védelmi programok is bekavarhatnak, egy ilyen közös hiba esetén.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29727) nokamiki válasza Kernel (#29726) üzenetére


nokamiki
senior tag

A "kék szöveg" tényleg elég prosztó megfogalmazás volt részemről. :D

Hivatkozást értettem alatta. Akármilyen gomb, link stb, ami nem jelenik meg "kék szövegként" kvázi csupaszon jelentkezik. :)

A szolgáltató a T-Home.

Eddig win7alatt semmi hasonló problémám nem volt.

[ Szerkesztve ]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#29728) Mosanke válasza csako (#29679) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszi szépen :R és bocsi amiért ilyen sokára teszem meg, hogy megköszönöm a segítséget, de eléggé sűrűk a napjaim mostanában.

(#29681) Kernel
Neked is köszönöm szépen a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#29729) Kernel válasza nokamiki (#29727) üzenetére


Kernel
nagyúr

Így már sejtem, akkor szokott így kinézni, amikor túlterhelt a webszerver, vagy igen lassú a kapcsolat, nem töltődik be a stíluslap, hanem csak egyszerű kék szöveget látni, az egész oldalon.

Néha az Indexen vagy Origón is lehet ilyet látni, átmenetileg. Vagy akkor is lehet ilyen, amikor egy távoli proxy-szerveren keresztül haladva, belassul az Internet. Például anonym proxy megoldást telepít valaki és véletlenül bekapcsolva marad.

Internetkapcsolat sebessége rendben van? T-Home, akkor az gondolom nem mobilnet, hanem ADSL vagy kábel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29730) Narancs válasza Kernel (#29724) üzenetére


Narancs
őstag

Kösz ez király!

Beauty is pain

(#29731) nokamiki válasza Kernel (#29729) üzenetére


nokamiki
senior tag

20 megás a net, speedtest szerint is rendben van.

Itt van mellette a másik gép, azon win 7van és semmi gondja. Csak win 8 alatt csinálja.

Teljesen random oldalakon de mondok pár példát: index, hardverapro, freemail, youtube.

V2 rider - Yamaha MT-01

(#29732) Met


Met
nagyúr

A legutolsó frissítés óta (17.0.1) ha kihúzok egy képet valami weboldalról a tálcára és onnan tovább CorelDraw-ba nem azt a képet teszi be hanem egy üres képet a file nevével pl valami.jpg
Ezt lehet valahogy orvosolni hogy ne kelljen lementegetni a képet vagy jobbklikk copy-val másolni?

Még egy képes kérdés, van valami bővítmény amivel meg lehet jeleníteni a forrás képet olyan oldalról amin ilyen zoomolos nézegetős rendszer van? pl. ilyen
Innen úgy szedem ki a képet hogy kijelölöm a zoomolós részt, kijelölés forrása és ott van a link a nagy képhez. Erre kellene egy rövidebb út, nem csak ehhez az oldalhoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29733) scope2007 válasza Met (#29732) üzenetére


scope2007
addikt

a második kérdésre:
én ha rákattintok bal egérrel a "kis képre" akkor egyből megnyitja a nagyot.
nem kell a kép forrása részre kattintani.
próbáld ki, vagy sima bal egér vagy dupla bal egér

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29734) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!
Lenne még egy kérdésem. A Könyvjelzők menüben most nem tudok (pl egérrel) áthelyezni előrébb vagy hátrébb egy könyvjelzőt sem, mert ha rámegyek az egérrel és rajta tartom akkor nem viszi semerre sem. De a Könyvjelző eszköztáron sem tudok arrébb húzni egyet sem most. Hol kell ezt beállítani a FF-ban, hogy tudjak így szerkeszteni?

[ Szerkesztve ]

(#29735) Mosanke válasza Mosanke (#29734) üzenetére


Mosanke
senior tag

Közben megoldottam.
Elindítottam a FF telepítőt és írta a FF, hogy most egy kis takarítást végez, majd települt és attól kezdve tudom kezelni/áthelyezni a Könyvjelzőimet.

(#29736) Mosanke


Mosanke
senior tag

Kérnék szépen még egy kis segítséget.
A jelszavakat is vissza szeretném állítani. Megvan a Mozilla/Profiles mappa és azt ha megnyitom akkor egy gj68asq9.default nevű újabb mappához érek. Ebben van több minden (innen állítottam vissza a Könyvjelzőimet) de azt sajnos nem tudom, hogy melyikben/milyen név alatt vannak eltárolva a jelszavak így nem jutottam tovább. Megírnátok, hogy melyikben vannak a jelszavak?

Köszi előre is. :R

(#29737) DS39 válasza Mosanke (#29736) üzenetére


DS39
nagyúr

key3.db és signons.sqlite

(#29738) Kernel válasza Mosanke (#29736) üzenetére


Kernel
nagyúr

Recovering important data from an old profile

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29739) Visormail válasza Mosanke (#29736) üzenetére


Visormail
addikt

A mozbackup programmal is csinálhatod a mentést/visszaállítást ott ki lehet pipálni hogy mikor épp mit akarsz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29740) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Nagymeretu kepet szeretnek mozgatni mondjuk ugy hogy "markolos" modszerrel a FireFox ablakon belul.
Van ugye a jelenlegi, eger kozepsogomb lenyomasa utan megjeleno negyiranyu ikon, ezt szeretnem levaltani.
Szkriptet vagy kiegeszitot keresek, minnel egyszerubb annal jobb lenne.
Talaltam egy ilyet Image Tools 1.0.4 de ez eleg sokretu, ettol egyszerubbet keresek.

[ Szerkesztve ]

(#29741) csferke válasza ak1ra (#29693) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!

Próbálkozz ezzel kiegészítővel Update Scanner .

(#29742) SentryGun


SentryGun
aktív tag

A 16-os verzió óta a Firefox elkezdte kiegészíteni a beírt címeimet "https"-re, és az "oldal nem elérhető" hibát dobál állandóan, ha viszont átjavítom a https-t sima http-re, akkor tökéletesen megy. (Sajnos koli proxy mögül vagyok kénytelen netezni, nem tudom ez befolyásoló tényező-e.)
Ki lehet ezt a kiegészítős marhaságot kapcsolni? (Egy egyszerű google keresésnél szerintem nem szükséges a https...)

[ Szerkesztve ]

(#29743) DS39 válasza SentryGun (#29742) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyet magától nem csinál a Fox, ha egy adott oldal pl. bankok címét beírod simán azok átváltanak s-esre, de ott sem a böngésző, hanem weboldal irányít át automatikusan.

próbáld ki hogy letiltott kiegészítőkkel is ezt csinálja-e

[ Szerkesztve ]

(#29744) Kernel válasza Steelmanus (#29740) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, az alábbi alkalmas-e, de én egyszer olyan kiegészítőt kerestem, ami az Adobe Reader jól ismert markolóját hozza be a böngészésbe. Nem csak képeknél, hanem általában. Az egér görgőjével volt némi problémám, bár az egeret időközben lecseréltem, de attól függetlenül is gondoltam már régebben ilyen markolós cuccra, hogy jó lenne.

Másik fórumon ajánlották, azóta is használom:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/grab-and-drag/

Beállításait célszerű egyéni igények szerint belőni. Tud még mást is, például ha megdobom az oldalt a markolóval, akkor gördül tovább, "magától". Bár ezt annyira nem szoktam kihasználni. Sarokba tesz egy ikont is, amivel ki-be kapcsolható:

-------------------------------------
Előző hozzászólásomban rossz a link, javítva:

Recovering important data from an old profile

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29745) Steelmanus válasza Kernel (#29744) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszi' a linket, mar toltom is es megnezem.

(#29746) SentryGun válasza DS39 (#29743) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Utánanéztem, letiltott kiegészítőkkel is csinálja. (Összesen 5 darab van: Adblock, Flashblock + 3 helyesírásellenörző (usa, de, hun) - szóval nem hiszem, hogy ezek lettek volna.)
Viszont annyi kiderült, hogy valami kapcsolódási timeout lehet a dologban. Ugyanis újfent jött az üzenet, azonban, ha egy pillanatra kihúzom, de vissza is dugom a kábelt (noti), akkor egy frissítésre rögtön behozza. Ezek alapján a koli proxy szerverére tippelek... (Isten óvjon az ilyentől mindenkit! (Pedig otthon már 120-as UPC van. :O))

[ Szerkesztve ]

(#29748) jbl


jbl
aktív tag

Szeretném lementeni beállításokat, könyvjelzőket szóval mindent. Lehetséges ez? Mert újra akarom telepíteni az egész rendszert.

(#29749) Visormail válasza jbl (#29748) üzenetére


Visormail
addikt

mozbackup

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29750) scope2007 válasza jbl (#29748) üzenetére


scope2007
addikt

mozbackup leírás, bár egyértelmű

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.