Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) soultrapp


soultrapp
senior tag

Csáótok!van valami gyorsabb böngésző a firefoxtól?vagy csak be kellene állítani valamit,hogy gyorsabb legyen?
SSD-vel használom,de lehetne gyorsabb is:-( ugyanolyan mit hdd-vel. sőt....

Évek óta használom,de ssdvel gyorsabbra számítottam.

(#29152) darvak válasza soultrapp (#29151) üzenetére


darvak
senior tag

Hogy érted,h gyorsabb? Gyorsabban elinduló, v a weboldalakat gyorsabban betöltő??

Persze,h be kéne állítani, history+cache-t törölteted? Felesleges pluinokat száműzni, akárcsak kiegészítőket.

Úgy tudsz ilyenekre rákeresni, h speed up firefox pl.

Én operát használtam éveikg, webezés gyorsaságra kb. egyszinten vannak (operea 11 vs FF16 esetében)

Nyiván az ssd csak az indítrásnál hoz a konyhára, meg disk cache esetében.

[ Szerkesztve ]

(#29153) soultrapp válasza darvak (#29152) üzenetére


soultrapp
senior tag

Elindulni elindul 1másodperc alatt.
Inkább a weboldalak jöhetnének be gyorsabban.pl:prohardver:-) ez elég lassú:D
miért töröljem a cache-t?akkor csak lassabb lenne gondolom.
Ezt megcsináltam,de nem változik semmi:

[link]

(#29154) darvak válasza soultrapp (#29153) üzenetére


darvak
senior tag

Milyen firefox verzió? Pl. FF16-ban a maxrequest száma 100-on áll defaulton, én azt hagytam is annyin.

Ez a teszt mennyit mutat?

A konfigodtól is függ, h milyen gyors, meg a net kapcoslatodtól is.

Én ezt használtam, kivéve a 3-mas pontot, mert már újabb a FF-om, mint a cikk.

Alap beállítások mellett is gyors a FF.

Cache törlés? Hát minden fehalmozódás jól belassítja a géped, én minden kilépésnél töröltetem. Meg a history-t is. Utána úgyis újra lementi magának, ha oda-vissza lépegetnék az oldalra.
[link]

Esetleg mérhetsz Ph betöltődés időt ezzel.
Érdemes többször mérni, mert tud fals méréseket produkálni.

Persze előtte ki kell törölnöd mindent a böngészőből, különben nincs releváns adat.
Ugye elsőre x érték jön ki, de ha utána törlés nélkül újra megnyitod, nyilván töredéke lesz a cache miatt.
Ha nem több 4 secnél, nem hinném, h lassú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29155) darvak válasza darvak (#29154) üzenetére


darvak
senior tag

Vagyis, ha nem több, mint 2.5 sec.

Lejárt a szerkesztés :U

(#29156) soultrapp válasza darvak (#29154) üzenetére


soultrapp
senior tag

Verzió:16.0.2
teszt:60+fps mire jó ez?
konfig:leírásomban van.
net:50mb
oldal betöltés 3másodperc46századmásodperc és 4ms26század.
De nem a főoldal tölti be lassan,hanem inkább a fórumokat itt ph-n
.

(#29157) darvak válasza soultrapp (#29156) üzenetére


darvak
senior tag

Nekem 1000 éves régi konfigom van, és a főloldalt nekem max 2.5 sec alatt hozza, a fórum is megfelelően gyors.
FF 16.0.2-es és csak 10Mbit net.

60+ teszt csak azt mutatja meg,h hardveres gyorsítás működik-e nálad.

(#29158) soultrapp válasza darvak (#29157) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát nekem nem 2.5 sec:-(

(#29159) darvak válasza soultrapp (#29158) üzenetére


darvak
senior tag

Nekem se annyi, inkább kevesebb:).

Nem tom, ott az első link amit küldtem, nekem az alapján van beállítva. De többeknek itt alap beállításon is gyors.

Használok Ccleanert +még kitöröltetem a browserrel is a search history-t+cache-t+sütiket is.

Tisztán raktad fel a FF-et, vagy sokadik frissítést raktál egy régi verzióra?

(#29160) soultrapp válasza darvak (#29159) üzenetére


soultrapp
senior tag

ez a legújabb firefox.nincs frissítve.

De mindegy nem agyalok inkább rajta.

[ Szerkesztve ]

(#29161) DS39 válasza soultrapp (#29156) üzenetére


DS39
nagyúr

ph fórum lassú napok óta, ez nem böngésző függő.

(#29162) soultrapp válasza DS39 (#29161) üzenetére


soultrapp
senior tag

akkor jó,mert minden más hasít.
csak itt olvasgatok legtöbbet és erre lettem figyelmes.

(#29163) darvak válasza DS39 (#29161) üzenetére


darvak
senior tag

Azért az főoldal betöltése se túl gyors nála, pláne a konfighoz képest.

(#29164) vlevi válasza soultrapp (#29153) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a temp, a cache HDD-n van, és bőven lehet hallani, hogy kerreg a vinyó, mint állat. Hülyeség, de minél nagyobb a cache, annál nagyobb kínlódás a vinyónak kibogarásznia onnan, hogy mi van már letöltve, és mi frissebb a weben, mint a cachelt változat. Egy gyors nettel már rég lejött volna addigra...
Amúgy nekem a FF a leggyorsabb. Próbáltam operát, gyors, meg izé, de vannak rossz viccei, elég sok oldal nem szereti, ha operával nézegetik. A króm pedig az elmúlt 3-4 verzió óta a többfüles böngészéskor szar. Fül váltáskor krómban a két fül közé bevillant egy disznónagy világosszürke lapot, ami engem marhára idegesít. Amúgy sincs benne kedvencek oldalsáv, meg a címsorban lefelé nyíl, szóval hanyagolom. Marad a FF.

(#29165) scope2007 válasza vlevi (#29164) üzenetére


scope2007
addikt

ha marad elég ram akkor ramba tárolja, vagy.ramdisk, azt menteni is lehet hdd gép kikapcsolaskor. aztán csá.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29166) atesss


atesss
addikt

Üdv !
XP Prof., legújabb Firefox, egy céges gépen használva (ahol legközelebb - valószinűleg holnap - fél óránál többet nem leszek remélhetőleg, ezért jó lenne előre kitalálni hogy mi lehet a gond, mert közben már nem nagyon fogok tudni fórumozgatni).
A letöltések ablak mindig üres.

A fájlt letölti, múltkor már beállítottam hogy meg is kérdezze hova, de a listából eltűnik.
Be volt állítva az is, hogy a "Firefox nem jegyzi meg az előzményeket" (most linux alól vagyok, ezért csak fejből mondom, nem biztos hogy szó szerint így hívták a menüpontot), de hiába állítottam át, nem változott.
XP restart után sem.
Körbenéztem még a beállítások közt alaposan, de semmit nem találtam ami ezt okozhatná.
Hol lehet a gond ?

(#29167) darvak válasza atesss (#29166) üzenetére


darvak
senior tag

Haaj!

Valahol az Options/privacy--->settings részen nézz körül. Az options general tabon meg beállíthatod, h a letöltés befejeztével eltűnjön-e automatikusan az ablak.

(#29168) atesss válasza darvak (#29167) üzenetére


atesss
addikt

Utóbbit tudom, de amúgy direkt nem lett beállítva. Csak lassítja a gépet ha állandóan megjelenik és eltűnik, márpedig ez egy P4 Celeron 2.0, 256MB(!) rammal.
(Holnap fogom bővíteni 768MB-ra - ha valamelyik modult megeszi végre az a hulladék Sis chipset.)

Előbbinél elvileg már körbenéztem; minden szóba jöhető helyen igazából.
De este körbenézek még a saját Win-em alatt is, hogy hol lehet a gond - hogy tudom ezt magamnál is "beállítani".
Ha esetleg valamit nagyon elállítanék, létezik valami olyan megoldás, hogy a FF beállításait vissza tudom tölteni ?

(#29169) darvak válasza atesss (#29168) üzenetére


darvak
senior tag

Persze:
back up

mod:
Erre gondoltam:

[ Szerkesztve ]

(#29170) atesss válasza darvak (#29169) üzenetére


atesss
addikt

Back Up:
Köszi. :R

Rémlik is, hogy ez be volt pipálva, de kiszedtem, és ugyanaz maradt a helyzet.
Meg ez elvileg arra vonatkozik, hogy a Firefox bezárásakor mit csináljon.
Jelen esetben a letöltés az elkészülte után eltűnik a letöltési listából (és én semmit nem zárok be).
Azt hiszem a letöltés közben még ott van (mutatja a %-ot hogy hol tart), de utána eltűnik.
(De ezt azért nem mondom 100%-ra, lehet hogy a letöltés közben sem jelent meg a listában.)

(#29171) L7wy


L7wy
őstag

Ha jól látom a Nightyban megcsinálták a fülek animálását.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#29172) HZoli87 válasza L7wy (#29171) üzenetére


HZoli87
veterán

Na az jó, ha szerencsénk lesz, akkor 1 éven belül megkapjuk, addig még kétszer kiveszik, majd vissza. Pont tegnap néztem, hogy milyen újdonságokat hoz a 17-es verzió (jövőhét kedd)(amúgy semmi említésre méltó), panel-based download managert nem át tolták a 20-as verzióra? Dehogynem, pedig eleinte a 15-ös verzióra írták, csak tolják és tolják. Nem lesz így jó, konkurencia elrobog / elrobogott mellette.

(#29173) S-Attila válasza HZoli87 (#29172) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Milyen gyakorlati haszna van ennek a fül-animálásnak?

(#29174) HZoli87 válasza S-Attila (#29173) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem sok, de rossz nézni, hogy mit szerencsétlenkednek vele.

(#29175) Steelmanus válasza HZoli87 (#29174) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Nighty-ban levo fulanimalas nem egyenlo a 16.0.2-ben talalhatoval, mert azt alapbol mindig kikapcsolom.

(#29176) HZoli87 válasza Steelmanus (#29175) üzenetére


HZoli87
veterán

16.0.2-ben nincs fülanimálás, csak egy kis nyíl mutatja, hogy éppen hova kerülne az aktuális.

(#29177) Steelmanus válasza HZoli87 (#29176) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igy mar ertem, tehat a fulek mozgatasanal van valtozas animalasnal a Nightly-ban. Koszi.

(#29178) HZoli87 válasza Steelmanus (#29177) üzenetére


HZoli87
veterán

Ilyen lenne (vagy hasonló), ha egyszer elkészülne. Akárcsak az IE9 / IE10-ben.

YouTube

(#29179) S-Attila válasza HZoli87 (#29178) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ó, egek. Erre feleslege programozói erőforrást fordítani. :N

(#29180) HZoli87 válasza S-Attila (#29179) üzenetére


HZoli87
veterán

Szólhattál volna nekik előbb is, mert jó ideje ezzel (is) szenvednek. Nem emlékszem pontosan, de talán az 5-ös / 6-os verzió volt megjelölve, hogy landol ez a funkció.

Engem nagyon nem izgat, mert nem ez alapján választok böngészőt.

(#29181) #54715584


#54715584
törölt tag

16-os verzió óta nagyon lassú az oldalbetöltés...
Mi a fene történt?
Fél perc, mire néha egy index.hu-t betölt, de teljesen mindegy melyik weboldalról van szó, teljesen random működik, gondol egyet és nem jó...

(#29182) Steelmanus válasza HZoli87 (#29180) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a videot, hat engem sem hoz lazba ez az animacio, nekem jo a kisnyil is. Utalok minden animaciot, azt szeretem ha pattognak a dolgok / ablakok, a W7 sem animalhat, meg kulonben is feleslegesen terheli az animacio a VGA-t.

(#29183) scope2007


scope2007
addikt

hali.
valaki megtudna dobni egy Adblock listtel?
magyar + külföldi is jöhetne.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29184) BullZeye válasza L7wy (#29171) üzenetére


BullZeye
veterán

Valamit rosszul látsz, mert belerakták kb 12 körül, aztán ki is szedték pár héten belül. Azóta sincs benne.

(#29185) mrszitya


mrszitya
senior tag

Hír: Shumway: Mozilla working on JavaScript Flash Player implementation
=> A Mozilla saját, JavaScript-alapú Flash Playeren dolgozgat.

Még ne örüljön senki, csak pár játékdemóval működik, nem megy vele a YT, Indavideo, Armorgames, stb.

(#29186) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Tegnap találkoztam egy hibával, ami azóta is fennáll és szeretnék rá megoldást találni. Az axa bank weboldalát nem tudom megnyitni a mozillaval, ezt írja ki hibának: " Probléma az oldal betöltése közben - A kapcsolat megszakadt"
A gépen található explorerrel megy az axa oldala, de a google böngészőjével már ismét nem sikerül megnyitni, igaz ott konkrét hibaszámot (hiba: 107 SSL-protokoll hiba) is kapok a sikertelenség okának.
Ebben kérném a jelenlévők és erre járók segítségét, melyet ezúton köszönök.

(#29187) darvak válasza Zaji (#29186) üzenetére


darvak
senior tag

Gyors google:
[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29188) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

Nagyjából az idegösszeomlás szélén állok, nem tudom már, hogy hol keressek egy telepített bővítményt, vagy akármit, ami a következőt okozza:

Ha új lapot nyitok meg, nem az alapértelmezett kezdőlap ugrik fel, hanem, egy korábban már a vezérlőpult/programok/eltávolításnál leszedett, illetve a Mozilla bővítmények közül kigyalul Sweettökömtudja milye ugrik fel:

Segítsetek a megoldásban. Köszi előre is!

(#29189) DS39 válasza Steady74 (#29188) üzenetére


DS39
nagyúr

címsorba: about:config -> majd rákeresel erre: browser.newtab.url és az értékét kitörlöd vagy about:blank-ot írsz helyére. esetleg about:home, vagy about:newtab, tetszés szerint. (ezek sorban: üres lap, kezdőlap, speed dial-t eredményeznek új fül megnyitásra)

[ Szerkesztve ]

(#29190) Steady74 válasza DS39 (#29189) üzenetére


Steady74
addikt

Isten vagy, köszi!!!!!! :R:R:R

(#29191) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
A keresés találati listában tegnapig baloldalon függőlegesen jelent meg a találatok további speciális keresésének lehetősége (kép,térkép,milyen időintervallumon belül keressen,stb),most meg nem tudom az okát,de fent vízszintesen van ez meg.
Hogy tudnám visszacsinálni?

(#29192) DS39 válasza creed33 (#29191) üzenetére


DS39
nagyúr

milyen keresési találatokról van szó? Google, Bing, Yahoo?
először az oldal beállításait nézném meg, aztán ha semmi, akkor töröld az oldalhoz tartozó sütiket, és a böngésző gyorsítótárát, akkor visszaáll az alapértelmezettre.

(#29193) darvak válasza creed33 (#29191) üzenetére


darvak
senior tag

Haaj!

Nem is igazán értettem, h mire gondolsz, amíg meg nem tapasztaltam ma én is személyesen.

Nyomj rá a képernyő jobb felső fertályában található kis fogaskerék ikonra (beállítások), majd --> internetes előzmények, ott a "A keresési tevékenység alapján történő személyre szabás kikapcsolása" linkre katt.

[ Szerkesztve ]

(#29194) creed33


creed33
aktív tag

Köszönöm nektek a segítséget :R ,végül a ccleanerrel való tisztítás megoldotta a problémát. :C

(#29195) darvak válasza creed33 (#29194) üzenetére


darvak
senior tag

Okéj, azt elfelejtettem írni, h a google belül, mikor rákerestél valamit, ott nyomj rá, de már mind1.

(#29196) TFSi válasza darvak (#29195) üzenetére


TFSi
őstag

Amióta kijött a 11.5-ös flashplayer, random módon befagy az Fx alapú IceDragonom. Egy idő után magához tér, de ezek percek. Találkozott-e már valaki a hibával?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29197) darvak válasza TFSi (#29196) üzenetére


darvak
senior tag

Rakj fel tisztán 11.1-es Non IE Flash-t, a 11.5 instabil-laggol, nekem is volt fenn, kb 2 percig:D

(#29198) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok,

A mozilla firefox esetében hol tudom beállítani, hogy amikor az url-be írok bele szöveget, mint keresési szöveg, akkor azt például a bing, google keresőjével keresse automatikusan?

A válaszokat előre köszönöm :)

(#29199) Visormail válasza Lacces (#29198) üzenetére


Visormail
addikt

about:config-ba van egy browser.search.defaultenginename ha ezt átírod bing-re vagy google-re?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29200) kispx válasza Lacces (#29198) üzenetére


kispx
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.