Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17024) MASSlag válasza Joshi (#17023) üzenetére


MASSlag
tag

A Berd-Air gyakorlatilag egy vákkumpumpa plusz egy hajlított cső a nyomtatófejen, közvetlenül a nozzle körül.

Előnyei:
++ Zárt nyomtatótér esetén is hideg levegőt fúj
++ több fej esetén nem kell több pumpa csak szelepekkel vezetni a levegőt
+ Közvetlenül, koncentráltan a nozzle alatt hűt egy körben
+ nagyobb teljesítményű hűtéshez nem kell nehezebb ventilátort feltenni a fejre
+ Nagyon nagy statikus nyomást csinál, gyakorlatilag bárhogy vezetheted a levegőt
+ Volumetrikus gép, a térfogatáram nem függ a nyomástól
+ Az alkatrészeket összevásárolva 20$ alatt megcsinálható (pumpa, szilikoncső, alu cső, esetleg mosfet)

Hátrányai:
- Volumetrikus gép, ha lefojtod nagyon megnő az áramfelvétele, akár le is égetheted a motort
- Egyébként is nagy az áramfelvétele, vagy egy táposabb külső vagy bed mosfet kell hozzá
- A használt DC motor kefés, nem tudom mekkora az élettartama (mondjuk nálam már egy pár 100 órája üzemel látványos kopás nélkül két gépen is), a halk BLDC-s pumpák már nem olcsók
- Rezeg nagyon a pumpa kell neki egy csillapított rögzítés (gumis valami)
- Elég macera meghajtani/megfúrni a csövet (Thingiversen van hozzá szerszám)
- A kitaláló makerhive-os ember nem szállít USA-n kívülre

A hátrányai miatt nem ajánlanám kezdőnek és igazából egy gyári Kosselen nem fognak annyira kijönni az előnyei, kivéve, ha olyan dolgokat nyomtatsz amik igénylik a nagyon intenzív hűtést (pl. lattice cube, Eiffel torony, miniatűr figurák stb.)

Nekem a delta egy kísérleti gép, a legtöbb dolgot ezen próbálom ki először, mivel bevált, rajta is maradt.
Terveztem hozzá egy BMG/Zesty Nimble keverék extrudert legközelebb az kerül rá. :D
Utána vízhűtéses fej és bedobozolás következik vagy, ha jó áron jön az oDrive klón akkor BLDC hajtás.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.