Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok.

Na meglett ma az ST2000DM001-es winyóm. Munkából hazaérek aztán be is rakom. CC24 FW van rajta. Ez mennyire jó nemjó szerintetek? Illetve láttam 1 összehasonlító képet egyik oldalon, és enyémnél mélyebb a nyomódás, így szerintem 2 tányérost tudtam kifogni. De majd este HDS megmondja. Ha 2 tányéros akkor gondolom mindenképp érdemes felrakni a CC4H fw-t? Illetve este tudok szolgálni HD Tune mérési adatokkal.

Ha nem kattog akkor fölösleges frissíteni? Vagy mindenképp kellene mert mem parkoltatja a fejet?

iPhone 13 Pro Max

(#34152) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

Végül vettem egy WD20EZRX-t, és lenne néhány kérdésem.
- a wdidle program futtatását érdemes formázás előtt elvégezni, vagy mindegy a sorrend.
- XP alatt advanced format vinyó formázásánál kell valamire figyelni? Két partíciót tervezek, nem lesz rajta rendszer, csak adatok. Akkor is kell foglalkozni a partíció eltolással? Egyáltalán azt mikor kell végrehajtani, formázás után, vagy maga a WD align program formázza ilyenkor? A foglalási egységet gondolom érdemes 4kB-ra állítani. (vagy szerezzek egy win7-t és formázzam meg ott :) )

Haja

(#34153) CoolBoy323 válasza jozsi252 (#34151) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

lsd blogom ;)

(#34154) jozsi252 válasza CoolBoy323 (#34153) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi :R

Amúgy a 13232 date code mikori gyártásra utalhat? Amúgy érdemes a SeaTools-ot felrakni? Van valami értelme?

iPhone 13 Pro Max

(#34155) gent


gent
csendes tag

Sziasztok!

Sürgős kérdés a hozzá értőkhöz!
Adott ST1000DM003; date:13165; fw:cc44. A fimware hogy lehet cc44? Jó árban adják egy év garival.
Kérdésem az lenne, hogy mikori gyártású lehet mert googli össze vissza írja illetve az fw?
Előre is köszi a választ
Üdv

(#34156) Haja válasza Haja (#34152) üzenetére


Haja
tag

Valaki tud segíteni?

(#34157) CoolBoy323 válasza gent (#34155) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1 év garival ne vegyél!!

(#34158) Csori96


Csori96
tag

Sziasztok!

Bad szektoros volt a HDD-m, ahogy korábban írtam is: (#33866)
Postán visszaküldtem a PCLand-nek és ezt a választ kaptam:

"Tisztelt Címzett!
Értesítem hogy, a Pcland Online-nál garanciába beadott terméke.
FIZIKAI SÉRÜLT! Így a teremék GARANCIÁJÁT ELVESZTETTE!

Szemrevételezés:
Az érintkező felöli oldalon a fémburkolat sarka van megütődve. Fényképeket készítettünk.

Termék: Seagate BARRACUDA GREEN 1.5TB 3.5IN 5900RPM 64MB SATA 6GB/S

Értesítés napja : 2013.01.22. 11:06:14

Munkanapokon tudja átvenni 10-18 óráig.
Vagy kérheti házhozszállítását 2540 Ft.
Vagy Pik-pak ponti kiszállítás 1016 Ft.

Amennyiben a terméket (2013.02.01. 11:06:152012.07.09) ig nem veszi át vagy nem jelentkezik, minden megkezdett nappal 500 + áfa tárolási díjat számítunk fel, melyet a termék átvételekor kell rendezni."

Amikor feladtam postán, még nem volt rajta semmilyen fizikai sérülés. Vagy útközben sérülhetett meg vagy ők csináltak vele valamit, fogalmam sincs. Szerintetek van lehetőség, hogy megcsinálják, esetleg kicseréljék?
Mert 24 ezret nem akarok kidobni az ablakon! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#34159) Agyzuzo válasza Csori96 (#34158) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A legszebb hogy simán lehettek köcsögök, de ez sose fog kiderülni...
Én ezért veszek meg mindent személyesen és gariztatok személyesen... Itt nem tudod bizonyítani az igazad. :(

Sőt, szélsőséges esetben akár direkt el is adhatták neked a szart, de ez persze már összeesküvés-elmélet, nem ismerem a céget.

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#34160) hibavissza


hibavissza
veterán

Sziasztok!

Milyen 1 TB-os 2,5-ös merevlemeznek elég 1 db usb 2-es tápellátása (egy lik van csak)?

Thx!

(#34161) CoolBoy323 válasza hibavissza (#34160) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

külső vinyóknak van másik topikja...

amúgy annak elég, amelyiknek a felpörgési áramfelvételem 500mA alatt van!
de gyakorlatilag mindnek elég, én több usb3asat is használok 1 db 2-es porton, az egyiknek 900feletti az indulási mA-e, és mégis tökéletesen mukodik :)

(#34162) hibavissza válasza CoolBoy323 (#34161) üzenetére


hibavissza
veterán

én teszem bele a mobil rack-ba.... ok, 500 mA, köszi.

(#34163) KAMELOT


KAMELOT
titán

Hi! 2TB-s HDD közül ezeket néztem ki!
WD 2TB HDD Caviar Green WD20EARX 21 500ft
Seagate 2TB HDD Barracuda ST2000DM001 21 500ft

vagy 2,5TB-s HDD
WD 2,5TB HDD Caviar Green WD25EZRX 23 700ft

Melyik lenne a jobb? Esetleg más alternatíva?
Köszi előre is a segítséget!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34164) jozsi252 válasza KAMELOT (#34163) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

A Seagate nagyon jó választás, 2 napja vettem nagyon megvagyok vele elégedve, villámgyors rendszernek meg tárolásra is nagyon jó. HD Sentinellel a parkolást kikapcsoltam. Az első 20cm -es ventimnek nagyobb hangja van mint a winyómnak.

iPhone 13 Pro Max

(#34165) CoolBoy323 válasza KAMELOT (#34163) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mire hasznalnad?

(#34166) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

1 TB-os HDD-ből most melyiket lenne érdemes venni? SSD mellé lenne betéve, de azért 7200-as kellene.

Üdv.

(#34167) KAMELOT válasza CoolBoy323 (#34165) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak tárolásra. A 2,5TB-s WD 5400rpm-es és +0,5TB-t kapok pár ezer forintal többért.

(#34164) jozsi252: Akkor idáig +1 seagate.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34168) Minstrel válasza KAMELOT (#34163) üzenetére


Minstrel
senior tag

Hol 23.700 a 2,5TB-os?

(#34169) CoolBoy323 válasza banderasz77 (#34166) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Seagate 7200.14

@KAMELOT: arra jó lesz a legújabb green széria... a seagate 7200rpm-es, ezért csak tárolásra nem biztos h a legjobb megoldás, általában nem arra való...

[ Szerkesztve ]

(#34170) Minstrel


Minstrel
senior tag

EZRX garanciával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Sok boltnál nézem mostanában és egyik boltnál csak simán ki van írva, hogy 2 év garancia, másiknál pedig, hogy '3 Év hivatalos gyártói garancia'.
Ilyenkor ezek között van különbség? Pl. a gyártóinál nekem kell a gyártóval lerendezni a 2 évesnél meg a bolt ad egy újat és kész?

(#34171) KAMELOT válasza CoolBoy323 (#34169) üzenetére


KAMELOT
titán

OK. Akkor WD green!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34172) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Mehet NAS-ba 24/7-re ez a vinyó,vagy inkább vegyek külsőt tárolásra és pörgessem a WD Caviar Blue-t éjjel-nappal továbbra is?
köszi !

(#34173) Sotho


Sotho
őstag

Találtam egy elég alaposan tesztelő oldalt. [link] pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34174) CoolBoy323 válasza lacos001 (#34172) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En nem tennem, foleg nem ennyiert!!!

24/7re WD RED, Seagate Pipeline (azt hiszem ez a neve, vagy Conste... valami :)) )

(#34175) lacos001 válasza CoolBoy323 (#34174) üzenetére


lacos001
senior tag

Bocs,hogy nem irtam ide,de megtaláltam a megoldást......nem az ár volt a lényeg,hanem itt találtam meg gyorsan.......itt nem vennék én sem....
Veszek 2TB vinyót,aztán Usb 3-as házat hozzá és el van intézve.
Azért köszi ;)

(#34176) thomeef


thomeef
őstag

Hali, notiba kéne adattárolásra nekem egy vinyó. Ezt néztem ki! Ajánlott vételnek számít?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#34177) BullKoxa válasza jozsi252 (#34164) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! A Parkolást a kattogás miatt kapcsoltad ki? Milyen HD Sentinelel ( nekem 4.00 pro van) kapcsoltad ki,nekem már elégé kattog a vinyóm,valamit kellene már kezdeni vele! A hdparm nem működik és a progi sem ami kell hozzá!Az a baj hogy erre nem lehet feltenni a jó FW-t sem!

[ Szerkesztve ]

(#34178) jozsi252 válasza BullKoxa (#34177) üzenetére


jozsi252
veterán

Enyémre se lehet felrakni a CC4H fw-t. CC24 van nekem. 4.20pro van nekem.

Fenti menübe Lemez - fejlett energiagazdálkodás. Majd itt a csúszkát jobbra toljad teljesen. Mentés illetve pipáld ki hogy indulásnál alkalmazza.

Nem is annyira a kattogás miatt, mert tényleg alig lehet hallani és egyátalán nem volt zavaró, inkább azért hogx ne parkoljon olyan sokat.

iPhone 13 Pro Max

(#34179) Coolmat


Coolmat
őstag

thomeef: Tökéletesen megfelel, csak olyan helyen vedd, ahol 3 év garit adnak rá. Köszi, hogy felhívtad erre a típusra a figyelmem, megy is az ajánlott listába.

ko-ko82: Ahogy jozsi252 is írja, megoldható HDSentinellel is az APM kikapcsolása, lásd CoolBoy323 képén. Érdemes amúgy HDSentinelből 4.20-ra frissíteni többek között emiatt is: "fejlettebb "Lemezek leállásának akadályozása" opció a betöltés/parkolás ciklusok alacsonyan tartása érdekében". További módósítások listája: [link].

(#34180) woci01 válasza Coolmat (#34179) üzenetére


woci01
tag

Nem akarok okoskodni, de a WD10EZRX-nél már nincsen fejparkolási probléma nem?

(#34181) jozsi252 válasza Coolmat (#34179) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ahogy megláttam frissítettem is egyből. Az első 5 órába 106x parkolt kb a fej, majd ezek után kikapcsoltam, és most járok 17 óra winyó használatnál és 119 a parkolások száma, szóval HD Sentinel totálisan kikapcsolja. Még jó hogy a HDS-t is megvettem, rettentő hasznos program :K

woci01 De parkolgat az EZRX is.

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34182) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Sajnos meghalt az 1TB-s WD Passport Essential 2,5"-os külső HDD-m:(, most az utódját keresem ...

Ez ügyben szeretnék egy ki segítséget kérni Tőletek:

1. Milyen alapvető kiválasztási szempontjai vannak egy 3,5"-os belső HDD-nek?
2. Milyen alapvető kiválasztási szempontjai vannak egy 2,5"-os külső HDD-nek?
3. Tudnátok nekem mind a két kategóriában 3-3 terméket javasolni 500 GB - 1TB közötti tárolókapacitásban?
4. Melyek azok a gyártók, akikben lehet "bízni"?
5. Alapvetően ASUS párti vagyok, ami az alaplapokat illeti, HDD esetében is bátran választható?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
anytime

(#34183) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Laptop merevlemezt szeretnék venni, és a következő típusokból tudok választani,
ezzel kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket:

Hitachi HTS541010A9E680
Western Digital WD10JPVT
Seagate ST1000LM024
Toshiba MQ01ABD100

Jelenleg egy kisebb WD Scorp. Blue-t használok, most már sok éve megelégedéssel, teljesen hibamentes, viszont néha elkezd hangosan kattogni, és nem hagyja abba, csak ha kikapcsolom. Az újbóli bekapcsoláskor már nem kattog ismét, és van, hogy hetekig nem is csinálja, amikor viszont rákezd, rendkívül idegesítő.

A Hitachiról nem tudom, milyen laptop merevlemezeket készít, de 3,5"-esben csak ilyen márkát használok, és sok éve eddig alig volt velük hibám, nagyon meg vagyok elégedve a márkával - asztali gépekben.

Seagate és Toshiba fronton nem tudom, hogy mi most az ajánlott, Ti hogy vélekedtek róluk, de pár éve a Toshibákat a legjobb 2,5"-es merevlemezeknek tartották, nekem is van egy 80 GB-os, amit 10 éve egy rack-ben használok, és teljesen hibamentes, ugyanakkor látom, hogy az első hozzászólásban a Toshiba nem szerepel, úgyhogy nem tudom, most mi a helyzet ezekkel kapcsolatban.

A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#34184) ggg1 válasza ggg1 (#34183) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Nem kötözködni szeretnék, de szerintem azért van ideírva mindenhova, hogy mielőtt kérdezel, olvasd el az első hozzászólást, mert az itt fórumozók nem szeretnék minden héten háromszor újra leírni, hogy mik az alapvető kiválasztási szempontjai a merevlemezeknek (1. és 2. kérdésed).

Az első hozzászólásban ezek a szempontok szépen, érthetően és tömören pontokba vannak szedve (sebesség, melegedés, fogyasztás, rendelkezésre állás, terhelhetőség, fizikai ill. logikai felépítés, gyorsítótár). Ugyanitt vannak felsorolva az ajánlott merevlemez típusok és márkák is kategóriánként külön (3. és 4. kérdésed).

Ami az 5. kérdést illeti, az Asus nem gyárt merevlemezt, így azt nem tudod választani. Ha külső winchestert árul a saját neve alatt, akkor elsősorban azt kell megtudnod, hogy a kiszemelt típusban milyen belső winchester van, és e szerint kell választani. Ami a termék többi részét illeti, a sata-usb átalakító és egyéb elektronika az biztosan elég jó minőségű egy ilyen márkásabb termékben. Én amúgy a helyedben a márkája előtt inkább minőségi összeszerelési szempontokat néznék, és például az anyagát, hogy jól szellőzik-e, esetleg alumínium házas legyen, ami jobban hül, meg ilyenek.
Azon is érdemes gondolkodni, hogy inkább vegyél egy 2,5"-es belső winchestert, amikre épp az imént kérdeztem rá, és vegyél hozzá egy usb házat. Nekem van WD Passport usb3 winchesterem, és műanyag, szépen melegszik. Ugyanakkor vannak olcsón pöpec alu házak, és lehet, hogy még olcsóbban ki is jössz a végén; ráadásul variálási lehetőséged is van, ha mondjuk úgy döntesz, hogy a házba egy másik hdd-t akarnál tenni, ezt meg mondjuk betenni egy laptopba; vagy ha a hdd tönkremegy, a ház még felhasználható.

Nahát, pedig a #34182-re nyomtam a választ. Még a hozzászolás írása ablakban, ahol itt látom idézve azt, amire válaszolok, még itt is az szerepelt, mert onnan olvastam a pontokat. Érdekes hiba. :Y

[ Szerkesztve ]

(#34185) ggg1 válasza ggg1 (#34184) üzenetére


ggg1
aktív tag

Egy kiegészítés az előző hozzászólásomhoz:

Azért, mert egy jól csengő márkáról van szó, még nem biztos, hogy olyan jó minőségű a fedél vagy a matrica alatt lévő termék. Mondok egy példát, ami ide a winchesterekhez kapcsolódik.

Én ugyan jobban szeretem az összeválogatott alkatrészekből készült számítógépeket, de ami otthon egy géppel megy, nem biztos, hogy céges környezetben, vagy amikor sok gépet kell egyszerre venni, akkor is járható út. Volt egy kollégám, aki imádta az ilyen "márkás" "egybeépített" számítógépeket, és vett is cégek részére jó pár ilyen egybegépet, alapvetően HP-kat (Compaq), ami ugye az egyik legnagyobb név ezen a területen. Aztán egyszer csak kezdtek sorban tönkremenni a gépek, pontosabban a bennük lévő merevelemezek. Kinyitottuk őket, hogy cseréljük, és egységesen Seagate márkájúak voltak, és ezek most, 1-2 éve, amikor már a Seagate bőven a nem ajánlott kategória volt.

Szóval ennyit a címkékről.
A külső merevlemezekből sok az ilyen "matricázó" gyártó. Maxell, Verbatim és más nevek előszeretettel árulnak külső merevlemezt, ahol a név persze garancia lehet a minőségre, de azért érdemes megtudni, hogy mi rejtőzik a gépháztető alatt.
Az Asusról még annyit, hogy árulnak pl. belső DVD meghajtókat is, amiket szintén nem ők gyártanak, hanem átcímkézett LiteOn meghajtók. Nem rosszak, de nem is Asus - erről sokat lehet olvasni a DVD író topicban.

Még egy kiegészítés. Kérdezed, hogy mik a megbízható márkák. Én úgy gondolom, ez alapvetően egy buta gondolkodás, az ember legyen annyira igényes, hogy nem egy márka-címke alapján vásárol, hanem utánajár egy adott típusnak, nincs ilyen, hogy megbízható márka, és nincs ez másképp a merevlemezek esetében sem. Minden gyártónak lehet egy jó és egy rossz szériája is. Hogy messzebb ne menjünk, itt van egyből a Seagate.

(#34186) #85154688


#85154688
törölt tag

Köszönjük a sok hasznos infót ggg1-nek.Látszik,hogy keni a témát. ;)

(#34187) ggg1 válasza #85154688 (#34186) üzenetére


ggg1
aktív tag

Nos, én leginkább kérdeztem, úgyhogy remélem, jön majd valaki, aki tényleg keni-vágja a témát, és válaszol.

Még annyit tennék hozzá, hogy igen, látom, hogy az ajánlott 2,5"-os típusok között szerepel a WD és a Hitachi is, úgyhogy azért írtam még hozzájuk pár szempontot, hogy hátha ez megindít valakiben egy-egy ötletet, ami miatt az egyiket vagy inkább a másikat ajánlaná. És nagyon érdekel az is, hogy ebben a kategóriában mi a véleményetek a Seagate-ről és a Toshibáról is.

Előre is köszönöm szépen!

(#34188) woci01


woci01
tag

Sziasztok!
A megfelelő topicban nem nagyon akarnak válaszolni, ezért ide írok, hátha többen olvassák ezt.
Van, egy Wintech ex-mob-86-os külső házam és bele egy WD10EZRX, mikor rádugom a gépre minden USB-s eszköz megszűnik működni, le kell húznom a gépről, gép kikapcs, és után megint minden működik. A másik amit szokott csinálni, hogy felismeri a házat a vinyóval, aztán x idő múlva kiírja, hogy kevés neki az USB-ről felvehető áram(220ra is be van dugva), és lecsatlakoztatja magát.
Három gépen próbáltam, az egyiken felismerte, először meghaltak az USB cuccok, de aztán 3-4. próbálkozásra felismerte, azóta rendesen fut, a másikon vagy meghalnak az USB cuccok, vagy ha felismeri, akkor egy idő után ezt a hibát dobja és lecsatlakoztatja. A harmadik egyenlőre nem ismeri fel csak az USB-s egeret lövi ki.

(#34189) ggg1 válasza woci01 (#34188) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Igen, a leírás alapján ez akkor is táp-problémának tűnt volna, hogy ha nem írod, hogy kiírja, hogy nem elég az USB-ről felvehető áram.

Én azt gondolnám, hogy a számítógép előlapi usb kivezetését nem szereti, ezek többsége silány minőségű, és a teljesítmény igényesebb eszközök kimondottan irtóznak tőlük.
Én a helyedben kipróbálnám, hogy mi van, ha egy hátsó usb csatlakozóba dugod be, akkor is jelentkezik-e a hiba, vagy akkor stabilabb-e.
Aztán megnézném, hogy milyen hosszú és milyen vastag az usb adatkábel. Ha lehet, lecserélném a kábelt egy vastagabbra és leginkább rövidebbre.
Ezenkívül kitisztítanám még a rack elektronikai részeit, mert ha van valahol egy kis zárlat, akkor az is okozhat ilyet.
Aztán rá lehetne mérni arra a külső tápra, hogy rendesen működik-e, stabilak-e a feszültségek, adja-e rendesen az 5 és a 12 voltot is, és a winchester nem akar-e több áramot felvenni, mint amire az egész rendszer összesen képes.

Ha ezek mind megvannak, és még mindig nem jó, akkor elszállt az elektronika az usb átalakítóban, és kuka.
Remélem, menni fog!
Minden jót! :-)

(#34190) xatos3


xatos3
senior tag

sziasztok, új merevlemez vásárlását tervezem, 1-2 tb méretben, és olyan hdd érdekelne aminél kizárólag egy szempont van, hogy nagyon megbízható legyen, nem számít ha lassú, vagy hangos, csak az érdekel hogy az adataim biztonságban legyenek rajta és ne kelljen egész nap a hd sentinelt néznem

eddig seagate, samsung, hitachi merevlemezeim voltak az egyetlen ami hibátlanul üzemel a mai napig az a hitachi, wd-t sokan ajánlották még nekem, de tényleg annyira megbízhatóak?

mit ajánlanátok?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#34191) CactuS válasza vond (#34147) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Még mindig agyalok a két széria között. Ha azt nézem, hogy 6.000 Ftal drágábban kapok +1 év garit és elméletben egy jóval több üzemórára tervezett HDDt, akkor nem sok az az összeg. Egyébként egy ilyen 24/7-re tervezett HDDnek nem árt, ha naponta ki-be van kapcsolva? (Mármint rendesen kikapcsolom/bekapcsolom a gépet)

Hülyét kérdezek, de ez is ugyanaz az IntelliPower-es változat, csak itt NAS meghajtónak hívják?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#34192) ggg1 válasza woci01 (#34188) üzenetére


ggg1
aktív tag

Még annyi kiegészítés, hogy ha laptoppal használod, azok usb portjai sem feltétlenül egyenértékűek egymással teljesítmény szempontjából. Nekem egy laptopon van olyan usb port, amibe dugva külső hdd fel sem tud pörögni, de pendrájv tökéletesen megy benne. Másik porton ugyanezen laptopban már tökéletes ugyanez a hdd.

A vastagabb usb kábelben lehet, hogy vastagabbak az erek is, és akkor stabilabb rajta a fesz. De ha ez nem is, akkor komolyabb az árnyékolása, aminek a feszhez nincs köze, de a stabilitást és a sebességet mindenképpen növeli. Ugyanemiatt jó a rövidebb kábel is. Jók továbbá az aranyozott dugok is, meg az is, ha a meglévő kábelednek jól megtisztítod a csatlakozók fém részeit. Ezek csúnyán tudnak korrodálódni usb esetén is.
Ezenkívül még annyi érdekességképp, hogy én a tápegységgel rendelkező külső hdd-khez és más usb eszközökhöz is előszeretettel használok olyan kábelt, amik két usb portról vesznek fel feszültséget, és így minden sokkal stabilabb.
OFF: Canon Lide 200 táp nélküli szkenner például az 1,8 méteres usb kábel helyett 3 méteressel is működik, ha két usb-be van dugva.

A számítógépházon belül érdemes az előlapi kivezetéseket az alaplappal összekötő kábeleket minőségire cserélni, mert a legtöbben csak szabadon mennek a drótok, és nincs árnyékolás. Ezt érdemes figyelembe venni a ház vásárlásakor. Ezenkívül olyat is sokszor látok, hogy az előlapi csatlakozóhoz nem vezetik ki az alaplapról a külön testet, ez a 9. pin az alaplapi usb kivezetés aljzatán. Van, hogy csak a 2x4 pin megy ki, piros-fehér-zöld-fekete, és a 9. vastagabb fekete egyáltalán nincs. Na az ilyeneken is fagynak a külső winchesterek.

Minden jót!

(#34193) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok Kedves Fórumozók!Azt hiszem ggg1 fórumtársunk személyében egy új fontos topictagra leltünk szakmai szempontból.Reméljük ezentúl napi szinten figyelemmel követi ezt a topicot,és sok hasznos információval lát el minden kedves kérdezőt. :)

(#34194) ggg1 válasza xatos3 (#34190) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Ha kritikus adatokat tárolsz, akkor egyik merevlemezben sem szabad megbízni, akármilyen jónak és megbízhatónak mondják, mert mindből van gyári hibás, ill. mindegyikből megy tönkre az élettartamának minden szakaszában. Ha a kritikus adataidat biztonságban szeretnéd tudni, mindenképpen RAID-et kell használni, vagy automatikusan ütemezett biztonsági mentést, szinkronizálást.

Szerintem a Hitachik a legmegbízhatóbbak, én már százas nagyságrendben vettem Hitachi Deskstar merevlemezeket, és szerverben is csak ezt használom. 24/7-ben menő HDS merevlemezeket legutóbb 5 év működés után cseréltem ki, nem hiba miatt, hanem azért, mert úgy ítéltem meg, hogy most már elérték az élettartamukat, és kockázattal jár a továbbüzemeltetésük.
Az utóbbi 6-7 évben az általam vásárolt úgy 100-150 HDS merevlemezből összesen 1-2 ment tönkre. Az egyik egy héten belül, a másik 3 év 24/7-es működés után.

Valószínűleg ugyanilyen megbízhatóak a WD Black lemezek is, de azzal nincs tapasztalatom. Itt nagyon jónak tartják, én elhiszem. :-)

A Hitachiból mostanában rendszer winchesternek elsősorban a HDS721010DLE630-at használom, ez egy egylemezes terabájtos egység, ami miatt elég gyors, halk, hűvös, energiatakarékos, és valószínűleg a kevés lemez az élettartamának is jót tesz. Eddig kb. 30-at vettem belőle, és egy sem lett hibás. A 7K3000-ből is csatasorba állítottam már úgy 10-12 darabot, 2 TB-osakat (HDS723020BLA642), de ezek csak adattárolásra vannak, még nem futottak sokat.
Partícionálás előtt feltétlenül olvasd el a topic elején, amit az Advanced Formatról írnak. Én a MiniToolt használom, ahol a partíció létrehozásakor ki tudod választani az igazítást: nem "Cylinder", hanem "MB".

Minden jót!

(#34195) ggg1 válasza CactuS (#34191) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Minden elektronikának és gépnek rendkívül árt a ki- és bekapcsolás, és jelentősen csökkenti az élettartamát. Persze egy jobb minőségű egységnek kevésbé. A ki- és bekapcsoláskor a szerkezeteknek hirtelen megváltozik a hőmérsékletük, változik az anyagok térfogata, jobban öregszik, fárad az anyag és a szerkezet is. A legjobb a winchestereknek az, ha állandó fordulatszámon, állandó hőmérsékleten működnek, ekkor érik el a leghosszabb élettartamot. Vagy akkor, ha sosem kapcsolod be. :-D

(#34196) anytime válasza ggg1 (#34184) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
Köszönöm szépen a ki- és helyre igazítást, jogos volt!
A leírt tanácsokat is köszönöm.
Üdv:
anytime

(#34197) valory


valory
tag

Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy nagy vinyót, a kiszemeltem egy Western Digital WD20EARX. Főleg adatárolásra lenne használva, a rendszer másik vinyón lesz. Azt szeretném tudni, hogy jó választás ez? Itt ott utánanéztem, nagyjából csak jót írtak róla.
Másik kérdésem az, mikor megvan, hogyan formázzam? milyen programokkal, miket állítsak be? Mire figyeljek oda? Particiózást még nemtudom, nagyjából egybe is lehet az egész (na jó, 2 darabban). Windows 7 oprendszert használok.

Válaszotokat előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#34198) anytime válasza ggg1 (#34184) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Azért szeretnék még egy kérdést feltenni:)

Amennyiben az alaplapomon csak SATA2-es csatoló van, értelemszerűen csak SATA2-es csatlakozóval kialakított HDD-t vehetek?
Netán megvehetem a SATA3-asat is a jövő reményében, mert fizikailag össze tudom kötni a HDD-t az alaplappal, csak a az olvasás-írás sebességem értéke nem lesz olyan magas?

Előre is köszönöm!
anytime

Még egy, sorry ...:)

Jelen pillanatban a gépemben az SSD mellett (értelemszerűen ezen van az OS is) van egy 640GB WD Caviar Blue HDD 7200rpm, ami már betöltötte a 3-ik életévét. Arra gondoltam, hogy ezt a HDD-t kivenném és vásárolnék hozzá egy mobil rack-et. Igen, de milyet??? Tudnál ebben nekem segíteni?

A feladat ...

Az SSD-n fut az OS és a cégem összes dokumentuma, valamint a gépet és az irodai munkát kiszolgáló egyéb programok. A jelenlegi HDD-m (amit most kivennék) kizárólag a média cuccok tárolására van a házban, valamint ezen van az SSD-n lévő összes adat biztonsági másolata.

Mint azt korábban írtam, ez mellett volt egy 1 TB-s külső WD-m, ami meghalt. Szeretnék venni egy új 3,5"-s HDD-t, amit kicserélnék a jelenlegivel, ami a kért mobil rack-be kerülne. Ehhez kérnék segítséget, hogy milyet is vegyek. A cél ugye itt is csak a biztonsági mentés tárolása.

Az elsődleges és immáron gépbe tervezett HDD-nek egy WD Caviar Greent néztem ki, 5400rpm mellett, ha ezt megfelelőnek találnád és mint azt fentebb kérdeztem, SATA3-as is lehet:

http://ipon.hu/webshop/product/wd_500gb_caviar_green_5400rpm_64mb_sata3_wd5000azrx/199243

Segítséged előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34199) ggg1 válasza anytime (#34196) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Bocsánatot kérek, hogy ilyen nyersre sikeredett a hozzászólásom. Nem állt szándékomban helyreigazítani, csak hát tényleg azért írták ott azokat a dolgokat - nagy igénnyel -, hogy az alapvető szempontokat összefoglalják. És írtad, hogy ajánljanak 3-3 típust, ott meg nagy igénnyel össze van szedve az összes ajánlott típus. Tehát azt ott mindenképpen érdemes átolvasni, már csak azért is, hogy a fórum ne mindig ugyanarról az öt alap dologról szóljon, hanem az egyéni problémákról és a finomabb részletekről.

Minden jót kívánok!

(#34200) anytime válasza ggg1 (#34199) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
Tényleg nem cinikus volt a válaszom, el is olvastam az összeszedett anyagot!
Sőt annyira nem vettem nyersnek, hogy kaptál azóta egy újabb levelet, ami nem volt sokkal összeszedettebb, de nem vagyok egy nagy IT-guru, de igyekszem tanulni.
Köszi,
anytime

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.