Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16051) proper


proper
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni
nézelődök de annyi féle fajta típus van hogy már belekavarodok
a lényeg hogy ezeket "keresem" és ennek kellene megfelelni:

55", 4k, hdr,
samsung - lg
xbox - digitv - kevés film
ősszegben kb 250-ig szeretnék elmenni

[ Szerkesztve ]

(#16052) dragonborn


dragonborn
tag

Sziasztok. LG UJ675V TV -ről tudna vki vmi infot mondani?semmit nem találok róla.érdemes-e megvenni vagy inkább árában nézzek mást.70col 480 e -620e -ről.köszi

(#16053) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Csak jelzem azoknak, akiket érdekelt, hogy az MM-ben a Panasonic TX-58EX700E -t megint leárazták, 255.000-ért hozható.

Én meg is rendeltem, de talonban van még egy LG 60UJ6307 rendelésem is ugyanennyiért, vasárnap estig kiagyalom melyiket tartom meg. :))

[ Szerkesztve ]

(#16054) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Na akkor én is osszeszedem még egyszer -rövidebben- az elvárásaimat, hátha kapok érdemleges választ. :R

-49-55 col
-VA panel
-4K, HDR (ps4 prohoz)
-700-1000€

Melyik márkák közt nézelődjek, és konkrétan melyik típusszámúak jöhetnek számításba nekem?

Köszi!

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#16055) balaggio03


balaggio03
újonc

Sziasztok!

Smart TV vásárlására adtam a fejem így a black friday közeledtével, a keret max 150k lenne.
Elvárások:
-4k UHD
-HDR
-gyors rendszer
-43col (108 cm)

Elsősorban LG és Samsung tv-k irányába érdeklődnék.
Főként masszív netflixezés, filmezés lenne a használati kör, illetve zenehallgatás (Spotify, youtube),
későbbiekben akár játék is (tervbe van PS4 beszerzése)

Van két kiszemelt, viszont nem tudok egyértelmű döntést hozni:
Samsung 43MU6102
LG 43UJ635V

Tudnátok tanácsot adni?

Köszi előre is!

(#16056) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Sony KD-55XE8505 VAGY LG 55SJ810V?

Nagyjából egy az áruk (320-360 között mindkettő), melyiket tudnátok javasolni mégis 4K filmek nézésére? Az OP rendszer jobb az LG-ben de a Sony VA panellel rendelkezik. Ha jól tudom mindkettő támogatja a DTS hangot.? Nehéz választás, melyik adhat szebb képet 4K filmeknél?

(#16057) GEPESZ66 válasza balaggio03 (#16055) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Erre nem fogsz egyértelnű választ kapni.
Van aki azt mondja, hogy ennek a Samsungnak jobb a képe, más meg az LG ezen modeljét dícséri.

(#16058) ACE- válasza oxide83 (#16056) üzenetére


ACE-
addikt

A VA panelnak szebb a feketéje, ellenben utánhúzás előfordulhat, legalábbis erről több véleményt is olvastam, és valakit zavar. (Engem pl. igen) Ellenben az IPS paneleseknek kevésbbé jó a feketéje (fingom nincs mennyivel lehet rosszabb, ezt még nem ecsetelte senki) viszont elvileg szebbek a színei, és ez az utánhúzás kevésbé zavaró. IPS-nek általában az input lag-ja is jobb, ami játékhoz lehet fontos.
Sony-ban Android ketyeg, de ezt is sokan szidták.
Tudja mindkettő a DTS hangot, bár úgy látom a Sonyban csak HDR10 van, az LG-ben meg az összes.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16059) Alex91 válasza DeFranco (#16049) üzenetére


Alex91
félisten

En ezt is megneznem esetleg: [link], nem smart...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16060) ACE- válasza Downsampling (#16047) üzenetére


ACE-
addikt

Teljesen objektívan leírtam a különbségeket, ezzel meg mi bajod? Szerintem pont Te tűnsz elfogultnak. Én csak magyarázatot vártam, hogy egyes személyek az állításaikat mivel igazolják, de általánosságban azt kaptam, hogy "ők értenek hozzá" és ezt el "kell" fogadni. Ők csak segítenek... De nekem nem olyan segítség kell, hogy még milyen média lejátszót vegyek...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16061) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok az volna kérdésem hogy a LG 32 LJ500V ajánlott típus vagy van valami hátul ütője?
Köszi :R

There is always hope

(#16062) DeFranco válasza Alex91 (#16059) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, néztem ezt is, de egyelőre inkább általánosan a választási szempontok érdekelnének, azok mentén a paraméterek mentén amikre rákérdeztem, plusz az egyebek, amik még érdekesek lehetnek csak nem gondoltam rá (közben a hang még eszembe jutott, nyilván nem házimozi szint az elvárt, csak hogy használható legyen)

aztán azok szerint még majd szűrök, kérdezek sok modell amúgy sincs ebben a kategóriában de mégis jó lenne eligazodni.

(#16063) oxide83 válasza ACE- (#16060) üzenetére


oxide83
aktív tag

ACE Egyet értek veled, anélkül tökéletesen kiváló minőségben lejátszom a filmeket a TV saját media playerével hogy vennem kéne külön lejátszó rendszert 50 ezerért. Itt valaki vett egyet régebben és elkezdte osztani az áldást hittérítőként majd sokan beálltak a sorba media player kérdésben :). Tiszta jehova tanúi :D. Egyébként nekem is ez a bajom, sokan elmondják a határozott véleményüket de alátámasztani, bizonyítani már nem sikerül így marad a jehova tanúi effekt, többen aztán birkaként megint beállnak a sorba és ugyanúgy osztják az áldást valaki pedig megakar győződni továbbra is az állítások helyességéről, de adatokat, normális információkat nem kap csak a fikázást :).

[ Szerkesztve ]

(#16064) basaja válasza DeFranco (#16049) üzenetére


basaja
senior tag

Hát én épp a kép miatt vettem Philipset...fogj egy pendrive-ot, tegyék rá különböző formátumokat és irány egy műszaki bolt...nem is ezt a tv-t akartam megvenni, de a kinézett darab számomra csak papiron volt jobb...így a több hetes net bújás ment a lecsóba, ott a helyszínen egy óra próbálgatás után a Philips mellett voksoltam. Tényleg a legjobb, ha a saját szemednek és fülednek hiszel, mert a papir sokmindent elbír... ;]

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#16065) gr.bence


gr.bence
aktív tag

sziasztok

van két tévé Samsung UE49MU8002 illetve Panasonic TX-58EX700E

melyik lenne jobb vétel?

samsung kisebb és csak 8bites panel van benne MM ár 310ezer
pana nagyobb és 10bites panel van benne (8bit+FRC) MM ár 255ezer

vélemény...

holnap mennék megvenni valamelyiket...

előre is köszi a segítséget

(#16066) ACE- válasza oxide83 (#16063) üzenetére


ACE-
addikt

Ezaz, de most erre az írásodra is valaki majd benyögi, hogy de a média lejátszó sokkal jobb minőség! De fingja nincs miért, csak mert csak... Meg hogy nem "támogassa" a feliratokat. Nekem rohatt régi TV-m van, a feliratot csak berakom az mkv mellé ugyanazon néven, és tökéletesen ment eddig mindig DLNA-n keresztül, mert rühellem az USB-re másolgatást. Én azt nem értem hogy miért nem raknak már a TV-kbe sima SMB browsert és működhetne ugyanúgy mint USB-ről... Ez maximum az előnye a média lejátszóknak, mert azokban általában van.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16067) lipido válasza basaja (#16064) üzenetére


lipido
senior tag

Szia. Melyik Philips lett a befutó? (én is a Philipseket nézegetem) :R

(#16068) B3ny00


B3ny00
aktív tag

Hello tv vásárlás előtt állok csak nem tudom melyiket válasszam, xbox one x hez lenne, 200.000ig. Előre is köszönöm.

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#16069) spileraaa válasza TJ22 (#16061) üzenetére


spileraaa
senior tag

Ez engemet is erdekelne mivel arukereson is eleg jo helyen szerepel de en szerintem csak az ara miatt ... de cafoljatok meg ha nem igy van

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#16070) Cufter válasza mutyi (#15982) üzenetére


Cufter
tag

nekem azt mondtak a boltban, hogy a jelenlegi 4e ftos havidijam helyett 6e ft-ra emelkedik. az ket ev alatt 50e. arra szamitottam csak hosszabbitas lesz. nektek hogy sikerult?

(#16071) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Max 150.000 - ért milyen 4K/UHD tv - t lehet venni, ami ezért a pénzért bestbuy?
Ha lehet, akkor LG - t vennék, de szívesen nyitok más, megbízható márka felé.
Köszönöm szépen a válaszotokat előre is!
Üdvözlettel: Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#16072) dellforeva válasza Piftuka (#15818) üzenetére


dellforeva
csendes tag

Sziasztok!
55" méretű tv-t szeretnék venni. LED, min. full hd. Fontos lenne, hogy ha nézem a képet, ne legyenek ilyen apró szaggatások, lassulások, borzasztóan idegesít, ha olyan a kép, mintha akadozna....
Továbbá szeretnék rajta youtube tartalmakat fogyasztani WiFin keresztül. Az ár max 200k. Esetleg olyan tv is szóba jöhet, ami nem képes internetezésre(youtube), de tudtok hozzá ajánlani vmi okos, külső kütyüt, amivel megoldható a dolog.
Köszönöm a segítséget! :DD :DDD

(#16073) bali75


bali75
csendes tag

Sziasztok!
A két tv közül szerintetek melyiket:
lg lh530v +okosítóval( esetleg ajánlat?), vagy
philips 32 pfs 6402 szokásos tv,film ,konzolos játék felhasználásra. :F

[ Szerkesztve ]

(#16074) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Az engem is érdekelne hogy az ips panel tényleg olyan szar?

(#16075) Alg


Alg
veterán

Nah megvolt a TV nézős kör nekünk is: MM+Auchan+Euronics Szolnokon. 150-180 ezres kategóriában 43-asból szinte csak a belépő kategóriások voltak mindenhol, jellemzően LG 624/634/635/6307, 5-ös sorozatú Samu, 7-es Sonyk.

6xx-es LG-k nem győztek meg, elég csúnya inhomogén világítás, sötétedő sarkok és szélek.

Sony-ból volt egy fullHD 750-es, annak a képe tetszett nagyon, de szegény elég butuska a többihez képest.

Maradt a végére a 7xxx Sony vs LG 701: OS, Magic Remote és ~10k árelőny az LG javára billentette a mérleget. Ezen már nem látom azt a sötétedést sem mint a 6xx-eken. 150ért szerintem jó vétel volt, bár jobb szerettünk volna egy fullHD felbontású VA panelt a 4k ips helyett, de ennyiért ez van csak úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16076) Dareiosss válasza ACE- (#16045) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ember, annak ajánlottam a Pana 50EX700 akinek 200 ezer a plafon.
Amint belinkelsz nekem egy LG 49SJ81 est 184 ezerért, mint most a pana, azonnal leírom, hogy annyiért megfontolandó.

De te egy kategóriával fölötti tvt hasonlítasz egy alsóbbhoz. Csak halkan jegyzem meg, hogy a 2 modell között 80E ft a különbség. Miért nem egy hasonló kategóriás LGt hasonlítgatsz a Panához? Ja, mert hogy akkor sehol se lenne az lg.....ugye...

Azt is már vagy 20szor leírtam, hogy a középkategóriából a Pana EX780, és a Sony XE85 a best buy.

[ Szerkesztve ]

(#16077) Dareiosss válasza oxide83 (#16056) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A Sony XE85 sokkal jobb TV, nem kérdés melyiket válaszd.

(#16078) Dareiosss válasza teo77 (#16071) üzenetére


Dareiosss
senior tag

150 ezerért nincs best buy, az manapság 300 felett kezdődik sajnos.

De egy Pana EX700 at próbálj megcsípni minél jobb áron. Ilyen árszinten azzal jársz a legjobban, és 5 év garit is adnak.

(#16079) Dareiosss válasza Alg (#16075) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Sztem a Sony WE75 járnál ezek közül a legjobban, mellé meg veszel egy tizenezres androidos médialejátszót, az meg tud mindent. A milyen asztali médialejátszót topikban kérdezz rá melyik most a best buy.

(#16080) StLui válasza Dareiosss (#16079) üzenetére


StLui
veterán

Még célirányosabban pedig itt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16081) Pacee87 válasza bali75 (#16073) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Szia!

A Philips mellé az LG 32LJ610V-t tudod tenni! Én végül a Philipsre voksoltam annak ellenére, hogy a "fő" TV egy LG LM660S még 2013-ból és tökéletesen elégedett vagyok vele a mai napig, csak kinyírták róla a YT-ot, de Android telefonnal ez is orvosolható... A MM-ban mától akciós, én is ma rendeltem meg...

(#16082) Pro Koryak válasza ACE- (#16058) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Ellenben az IPS paneleseknek kevésbbé jó a feketéje (fingom nincs mennyivel lehet rosszabb, ezt még nem ecsetelte senki)"

va panel 3000-6000:1 / ips 800-1200:1 Szerinted mennyivel jobb???

Pl. Pana ex780 input lag 20-30ms között va panel ;)

(#16083) basaja válasza lipido (#16067) üzenetére


basaja
senior tag

Hali! 49 PUS6561/12...most is HDR videókat néztem a Youtube-on...én imádom... :K

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#16084) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

43" -as tvt keresek 120.000Ft-ig, smart jó ha van, játékra nem lesz használva.
Tudom nem itt kezdődik a jó tv, de olyat ami kevésbé rossz, és használható a menüje tudnátok ajánlani?
Van ebben az ársávban tapasztalat?

Ja igen, falra tenném, vagy mindegyiket fel lehet?

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#16085) noblem1983 válasza Dareiosss (#16078) üzenetére


noblem1983
senior tag

És ha esetleg nem ex700 akkor szerintem ez is jó Samsung MU6400

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#16086) newclass


newclass
tag

Sziasztok!

Az alábbi 3 TV közül nem tudok választani.

Sony 55XE8505
Panasonic 58EX780
Panasonic 58EX700

Tudom, hogy az EX700 egy kategóriával kisebb modell (8 bites, 60 Hz-es modell), de a 6000:1-es kontraszt vonzó (illetve az ára, jelentősen olcsóbb mint a másik két TV).
A másik két modell elég hasonló a Sony kontrasztja kicsit jobb, a Pana kicsit nagyobb fényerőt tud (papíron).

Élőben csak a Sonyt láttam, így nincs összehasonlítási alapom.
Ha valakinek van infója megköszönöm ha megosztja.

(#16087) gr.bence válasza newclass (#16086) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Hello.

Pana ex700e 8bit+FRC van nem sima 8bit...

(#16088) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Sziasztok!

Kicsiny hálószobámba szeretnék egy tv-t venni, egy 32"-os (80cm-es) számomra elég lenne bele.
Ennek kiválasztásában szeretnék tanácsot kérni, hátha valakinek van ezek közül valamelyik modell és tudna róla infókkal szolgálni.

Filmeket főleg egy Android TV Box-al rákötve néznék róla, illetve láttam vannak olyanok amelyek Mobiltelefonról Direkt Wifi közvetítéssel is rendelkeznek, ez se jönne rosszul akár.
Emellett van még egy PS4-em, ez lenne még rákötve, így valószínűleg jó lenne egy olyan modell ami kis input lag értékkel rendelkezik, bár ezekről sajnos nem sok infót találtam a különböző típusoknál.

Amiket néztem:
Samsung UE32M5502
LG 32LJ610V
Sony Bravia KDL-32WD757S
Philips 32PFS6402

Ezeket nézegettem, de bármi más hasonló modell vagy más márka is szóba jöhet, bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16089) Zreal1992


Zreal1992
csendes újonc

Sziasztok! T home nál találtam egy LG 32LJ500U tvt cirka 40 000 körül listaáron egy otthoni ezer éves tv helyett lenne. Jelenleg készlet hiány van de azt írják, hogy újabb készlet várható. xboxozás és filmezés na meg tvzés van tervben volt aki esetleg vásárolt ilyet? Mik a tapasztalatok? Minél olcsóbban szeretnék egy kicsit jobb tv hez jutni.

(#16090) bali75 válasza Pacee87 (#16081) üzenetére


bali75
csendes tag

Köszönöm a választ , Philipset megrendeltem , várok és izgulok. :)

(#16091) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok
Vett már valaki online házhozszállitással tv-t az MM- ben? Csak az érdekelne, hogy ez miként mükődik , meg persze , hogy ilyenkor milyen garanciát kapunk :) köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#16092) GEPESZ66 válasza Zοltta (#16091) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Gyárit,futár hozza.
Volt mikor kaptam 6000 Ft ajándékkártyát is.

(#16093) united28


united28
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az egyes különböző méretű, de azonos típusú UHD-k "tudása" között van különbség? Pl. LG 65 UJ701V, LG 55 UJ701V, LG 49 UJ701V, LG 43 UJ701V
Köszönöm.

(#16094) teo77 válasza Dareiosss (#16078) üzenetére


teo77
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ!
Tényleg jó ez a Panasonic! (kár, hogy nem smart pluszban... na, de ne akarjak mindent)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#16095) newclass válasza gr.bence (#16087) üzenetére


newclass
tag

Igazad van, elírtam.

Ha valakit érdekelnek a panelek adatai, bemásolom ide a linket, illetve a legfontosabbakat.
Nyilván ezek csak egy, bár meghatározó részei a készüléknek, ugyanúgy sokat számít az elektronika, stb...

Sony 55xe8577:
[link]

VA, Edge Led, 120 Hz, 400 cd/m2, 4000:1

Panasonic 58ex780:
[link]

MVA, Edge Led, 120 HZ, 500 cd/m2, 3500:1

Panasonic 58ex700:
[link]

MVA, Edge Led, 80 HZ, 350 cd/m2,6000:1

Én még mindig nem tudtam dönteni. :(

(#16096) spileraaa válasza TJ22 (#16061) üzenetére


spileraaa
senior tag

Ez engemet is erdekelne mivel arukereson is eleg jo helyen szerepel de en szerintem csak az ara miatt ... de cafoljatok meg ha nem igy van

"Sziasztok az volna kérdésem hogy a LG 32 LJ500V ajánlott típus vagy van valami hátul ütője?
Köszi :R"

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#16097) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek ezekről az elektronikai outlet üzletekről? Megéri ott vásárolni? Megbízhatóak?

(#16098) szmayer1 válasza Pro Koryak (#16037) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#16099) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Amúgy pedig, vegyetek OLED-et, ahogy én tettem. Ott nincs takonykodás csak elkėpesztő képminőség. Persze, tudom, drága mulatság...

(#16100) Szila|H| válasza Gulyopapa (#16099) üzenetére


Szila|H|
tag

Hisz itthon mindenki megteheti hogy OLEDet vásároljon... és sokan úgy vannak, hogy ha meg is tehetik, nem fognak fél milliókat költeni egy tvre.

Life is better with a frenchie

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.