Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#15701) frizso válasza GEPESZ66 (#15700) üzenetére


frizso
senior tag

Van egy hasonló Philips az aprón, kérdezz rá mi volt a használati tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#15702) Dareiosss válasza GEPESZ66 (#15700) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Attól függ mire kell, de itt csak a Samsung a VA panelos.

Még nézd meg ezt
Inkább, mint a teljesen belépő kategóriás UHD.

(#15703) Sundesz


Sundesz
őstag

Én most két TV között vacilálok, egyik a Panasonic 50EX700, másik a Sony 55XE7005.

Mindkettő 60 Hz-es VA paneles, előbbit sokat ajánlották itt, utóbbiról viszont nem sokat olvastam a fórumon. Kettő közül melyik lehet a jobb?

Hörcsög Powa'

(#15704) Alg válasza Dareiosss (#15702) üzenetére


Alg
veterán

Na köszi, már azt hittem az LG701 személyében megvan a választott, de ez most kicsit jobbnak tűnik :O :DDD

Megy ez is szülőknek, döntsék el mi tetszik

(főleg IPTV lenne, a sok SD adás miatt jobban járnak szerintem a HD-vel, de abból igazán jót nem láttam, csak drágábban vagy kifutó szériában amiből már nincs sehol)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15705) XZeuszX


XZeuszX
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dilemma foglalkoztat!!
Új monitort szeretnék vásárolni de amit normálisnak találnék és HDR-es az nagyon drága.
Így jutott eszembe egy 4k-s hdr es tv,viszont fő monitorként használnám
videóvágásra. játékra net stb.
A kérdésem az hogy nem vagyok egy nagy gamer max casual, mennyire gáza tv monitornak sokan itt az input lagról beszélnek de én nem veszek nagyon észre semmit mikor játékokat tesztelnek YT-n hogy rossz lenne!
Tényleg nem éri meg 4k tv munkára és játékra? ink monitor?
Ha mégis akkor milyen tvt ajánlanátok viszont nem nagy a keret rá.
Olyan 150-170k között gondolkodom.
Ami szóba jöhet samsung lg sony vagy panasonic!
Vagy ezen árból csak nagyon rossz minőségű lenne?
Az összes opció érdekelne sorozat szám stb. hogy utánna nézzek tehát aki tud és ért hozzá konkrét pl, jöhet.
Vagy hogy miért jobb mint a másik stb.
amiket én néztem ki az :

LG 43UJ701V
Samsung UE40MU6452 ez most 200k de akciós lehet majd Black Fridayen.
vagy hasonlók.
tán még ő: Sony Bravia KDL-43WE750
a lényeg hogy 40 vagy max 43 " legyen köszi. :R

(#15706) q13579 válasza sakal83 (#15683) üzenetére


q13579
senior tag

No, egy barátom párja ugyanezt a típust ugyanebben a konstrukcióban szerette volna megvenni a E-digiben Kecskeméte. Én ajánlottam neki a tesztek és az itteni vélemények alapján.

Gyakorlatilag megalázták az üzletben, mondván miért akar Panasonic tv-t (tx-58ex700e), miért nem vesz Samsung-ot, vagy Sony-t, mert ezekhez képest a Pana mérföldekkel le van maradva. Mintha Hyundai-t akarna venni nagyon drágán (megjegyzem nem mintha bármi gond lenne a mai Hyundai-kal)....

Szegénynek totálisan elment a kedve az egésztől, nem is merte megrendelni. Azért ritka nagy .... dolog volt így leoltani és nem is hinném, hogy túlságosan szakmai érvek mellett foglaltak állást az üzletben...

Apropó, ajánlották alternatívaként az UE58mu6122 Samsung-ot. Erről esetleg hallott már valamelyőtök? Nem sok tesztet látok róla és fórumokon sincs nagyon vélemény egyelőre.

(#15707) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Sziasztok!

Kérnék én is egy választ a korábban feltett kérdésemre.

(#15708) gyuromoj válasza q13579 (#15706) üzenetére


gyuromoj
veterán

Esélyes hogy a Samu és a Sanyi eladások után kapnak valamennyi jutalékot, aztán próbálják megtéríteni az embereket...

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15709) Dareiosss válasza XZeuszX (#15705) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem véletlen drágábbak a monitorok, azokban teljesen más az elektronika. Munkára és játékra ne TVt vegyél monitor helyett.
Nem véletlen ekkora az árkülönbség.
Milyen monitor topikban segítenek neked.
Amúgy kicsivel drágábban lehet 4ks monitort is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#15710) Dareiosss válasza q13579 (#15706) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Belépő kategóriás Samu, nem ajánlom.
Attól, hogy még ott dolgoznak eladóként, még nem jelenti azt, hogy értenek is hozzá sajnos :( .

Alg (#15704)Kvantumpöttyös FullHD, a színei szépek, de sajnos már ez is csak 60hz es. De ettől a belépő kategóriás UHDk se jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#15711) Dareiosss válasza Alg (#15704) üzenetére


Dareiosss
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#15712) ACE- válasza q13579 (#15706) üzenetére


ACE-
addikt

Azért én nézegettem, és pl. a Panaban engem nagyon zavarna, hogy nem hogy DTS-t, még az AC3-at (Dolby Digital) sem tudja lejátszani... nincs benne bluetooth sem. Az meg hogy VA panelos, meg ízlés kérdése. Szóval én ennek ellenére az SJ810V-nél fogok dönteni úgy tűnik...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15713) q13579 válasza ACE- (#15712) üzenetére


q13579
senior tag

Világos, de az az LG nem is a Pana árkategóriája. A Pana 58asa kerül annyiba kb, mint ennek a 49ese.

(#15714) Dareiosss válasza ACE- (#15712) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Szóval a tvn akarod lejátszani a filmeket, értem, akkor búcsúzz el a kadencia helyes lejátszástól és a jobb képtől is.
Filmezésre ott vannak a külső média lejátszók. Ha évente 2 filmet nézel akkor oké a tv lejátszója, de oda nem tudom minek kell neked a DTS.

[ Szerkesztve ]

(#15715) ACE- válasza Dareiosss (#15714) üzenetére


ACE-
addikt

Mutass már nekem egy tesztet, hogy mivel jobb a képe egy média lejátszónak, mint egy TV-nek. Eddig is TV-n néztem a filmeket, és bár fingom nincs milyen egy médialejátszó képe (mivel jobb) de nekem tökéletesen megfelelt. Optikán szépen átadta a házimozinak az 5.1-et, és nekem ez bőven elég. Nem szívesen vennék egy 250ezres TV-hez még 50ezerért média lejátszót olyan képminőség eléréséért, amit ember nem vesz észre...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15716) Dareiosss válasza ACE- (#15715) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nagyon nagy a különbség, olvass bele a milyen asztali médialejátszó topikba, ott vannak tesztek.
Amúgy csak szólok, hogy optikán nem mennek át a HD hangok. :D

Más

Remélhetőleg senki nem vett semmit a Mall.hu tól, ugyanis innentől sanyi a garijának.

[ Szerkesztve ]

(#15717) ACE- válasza Dareiosss (#15716) üzenetére


ACE-
addikt

Hát a média lejátszós topicban természetszerű, hogy azt fogják favorizálni, ez olyan mintha egy Samsung telefon topicjába mennék azt kérdezni, hogy miért szarabb az Apple. :D Nem tudom mik azok a HD hangok, nem is érdekel, engem a 384bit-es 5.1-es AC3 vagy DTS érdekel, az meg átmegy rajta. Nem fél milliós hangrendszerem van, aminél bármilyen különbséget is észrevennék, még ha lenne olyan vájt fülem, akkor sem.
De ha mutatsz olyan nem vájtfülüeknek szóló tesztet, és látóknak szólót, ahol észrevehető volt a különbség a kadenciahelyes média player és a TV lejátszója között, akkor várom szeretettel, és el fogom olvasni. Addig pedig a szememre hagyatkozom, már nem a régi ahogy öregszem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15718) Dareiosss válasza ACE- (#15717) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Eddig is TV-n néztem a filmeket, és bár fingom nincs milyen egy médialejátszó képe (mivel jobb) de nekem tökéletesen megfelelt

Ezek után még okoskodsz, hogy neked van igazad. Ha valamihez nem értesz és nem fogadod el a tényeket, akkor nincs értelme veled erről beszélni. Én a témát lezártam

(#15719) Downsampling válasza ACE- (#15715) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hajaj, már az 50 ezres médiajátszó is úgy viszonyul a tévéadások képéhez (akár HD, akár nem), mint ég és föld. És akkor még a legalsó, majdnem teszkós lejátszókról beszéltünk. De nyilván nem veszed ezt észre, ha a hangnál is megelégedsz azzal, ami az optikai kábelen megy át... Nem kötözködésből írom mindezt - pár éve én sem hittem még ezt el... :K

(#15720) Piftuka válasza spileraaa (#15587) üzenetére


Piftuka
veterán

Mindent figyelembe véve az LG a jobb választás.

Az idei Samsung 5500 sorozatok a korábbi évek 5xxx, vagy még inkább 4xxx sorozatának felelnek meg (kép)minőségben. (Hogy az M4xxx milyen minőséget képvisel, abba bele sem merek gondolni...)

"Aquila non captat muscas."

(#15721) Piftuka válasza Zlcsi (#15589) üzenetére


Piftuka
veterán

Milyen tévéd volt eddig? Milyen elvárásaid vannak? Milyen tartalmakkal használnád? Mennyit tudsz maximum szánni rá?

"Aquila non captat muscas."

(#15722) Piftuka válasza frizso (#15591) üzenetére


Piftuka
veterán

"[..]Ami fontos legyen szép a képe és filmek terén ne nagyon legyen válogatós :K
[..]szerk:
Most néztem, hogy ez is ajánlott: SONY KDL50W808CBAEP [..]Ez jobb mint a Pana???"

Nem lehet egy napon említeni a kettőt, a SONY annyival jobb tévé. Gyakorlatilag minden szempontból.

Számodra - ha jól látom - fontos a beépített lejátszó kompatibilitása is... a Panasonic válogatósabb, mint a SONY Android operációs rendszere. (Mindazonáltal, javaslok egy dedikált médialejátszót használni hozzá, illetve bármelyik tévéhez.)

Ha még kapsz valahol, akkor ne habozz megvásárolni! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#15723) Piftuka válasza sting2 (#15597) üzenetére


Piftuka
veterán

"Esetleg valami használható általános beállítás található hozzá?"

Örülök, hogy ennyire tetszik neked! Nagyon jó tévét vettél, kívánom, hogy sok örömöd leld benne!

Ha elfogadsz egy tanácsot, most pár hétig a default beállításokkal, "Normal" képmódban (vagy ha a gyári módok közül valamelyik kifejezetten tetszik első látásra, akkor azzal) használod, és hosszasan teszteled mindenféle képtartalommal.

"Szokod", teszteled a látottakat, esetleg 1-2 fontos beállításon módosíthatsz (kontraszt és fényerő). Miután úgy látod, hogy tetszik, vagy nem tetszik a látvány, akkor érdemes nekiállni egy komolyabb finomhangolásnak.

"Aquila non captat muscas."

(#15724) Piftuka válasza Yany (#15608) üzenetére


Piftuka
veterán

Én írtam választ neked. :K

"Továbbá valaki legyen szíves felvilágosítani, mi a nyű a különbség a 6517-es és 670V LG TV-k között?[...] Miért van 4 számjegyű és 3 számjegyű elnevezési metódus is ugyanannál a gyártónál?"

Íme a megoldás:

"Aquila non captat muscas."

(#15725) Piftuka válasza Alex91 (#15617) üzenetére


Piftuka
veterán

"40-43” meretben mely TV-k ajanlottak, ha a penz nem szamit? Es 150 ezres arhatarral?"

:) Most akkor számít a pénz, vagy nem számít?

Milyen tévéd volt eddig? Milyen tartalmakkal néznéd? Milyen elvárásaid vannak a tévétől?

"Aquila non captat muscas."

(#15726) frizso válasza Piftuka (#15722) üzenetére


frizso
senior tag

Köszi a választ, de sajna azóta valamiért 30-al feljebb ment az ára a Euronics-ban a SONY KDL50W808CBAEP-nak :Y

Sajna 200-ért már nagyon a kereten felül van :O

(#15727) Pro Koryak válasza q13579 (#15713) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az ár nem jelent semmit, a pana ex780 képminőségben, megépítettségben kb. megeszi reggelire az sj810-et! :K

[ Szerkesztve ]

(#15728) Piftuka válasza Sundesz (#15618) üzenetére


Piftuka
veterán

"És ha a HDR-t hagyjuk egy VA paneles 55XE7005 jelentene minőségbeli ugrást a méreten kívül?"

A VA panelja, és a mozgásmegjelenítése miatt jelentene, de nem szignifikáns ugrást.

"Vagy lehet inkább érlelem még tovább a 49XE9005, esetleg az 55XE8505 gondolatát. A Panasonic a talpa miatt nem játszik."

Ott már egyértelműen más a helyzet!

A VA panel miatt azért kisebb betekintési szöggel számolhatsz., ám a 4000:1-es natív kontraszt arány miatt jobb fekete szint, érzetre is szebb képet fog eredményezni, ráadásul a 100 Hz-es panel, és SONY híres mozgásmegjelenítési képessége minden szempontból abba az irányba billenti a mérleget, hogy érdemes váltanod. (Amennyiben anyagilag megengedheted magadnak a cserét.)

Egyébként az XE8505 Edge LED-es, ami gyors mozgású képtartalmak esetében előnyt jelent, az XE9005 Direct LED megoldásához képest.

Az XE8505 esetében pedig még a 42-ről 55 colos képátlóra váltás is nagyon sokat számítana. Már az 50-esre váltást is "megérzed", de az 55 col annyival nagyobb, hogy a korábbi, 42 colos tévédet kicsinek fogod találni.

(Mivel nálam, és a szüleimnél is 42-es, IPS paneles LG-ről történt a váltás 55, illetve 50 colos, VA paneles, felső-közép kategóriás SONY televízióra, így elég konkrét példával tudok szolgálni. :K )

Egyébként mindkettő remek készülék. A SONY topic-ban már több fórumtag használja ezek valamelyikét. Érdemes beleolvasnod a témába.

"Aquila non captat muscas."

(#15729) Piftuka válasza Vikth0r (#15621) üzenetére


Piftuka
veterán

"a Samu ku 6400 már meg van. Igazából már az a kérdésem hogy 4k s filmet pendrive rol, vinyorol, vagy hálózaton keresztül lejatszik e bármilyen tévé, vagy kell a média lejátszó mindenképpen. Kezdő vagyok a 4k teren."

No, azért elkeseredni nem kell! Ha már megvetted, és tetszik neked, akkor az a lényeg. ;)

A 4K-s tévék természetesen képesek lejátszani a natív 4K tartalmakat a fent említett módon, de azt tudnod kell, hogy soha nem lesz olyan tökéletes a megoldás, mint egy dedikált, médialejátszó használata esetén.

És ez még a legjobb prémium televíziók esetében is így van. Így ha fontos számodra a kadenciahelyes lejátszás, a megbízható működés, széles körű fájlformátum támogatottság, akkor érdemes segítséget kérned az asztali médialejátszóknak szentelt témában.

"Aquila non captat muscas."

(#15730) Baritone


Baritone
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt vagyok és a véleményetekre lennék kíváncsi.

Méret: Vsz. elég lenne 49-50"

Használat: Házimozi (nem lemezről), stream (hbo go, netflix, sport), ps4 (nem pro). Ezekre használnám, vagy digi vagy upc hd előfizetéssel.

Kiegészítők: Hangrendszert, ps4 konzolt, set-top-box, pc vagy médiabox lesz rákötve.

A rászánt összeg 200-250.000 Ft. A jó ár/érték arány számít, nincs preferált márka, lehet kevésbé ismert is, ha jó.

Mit ajánlanátok???

(#15731) Piftuka válasza Alg (#15624) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos, az Euronics-ra jellemzőek az ilyen balfaxságok, ez tény...

Nagy általánosságban elsők között nem is szoktam ajánlani őket. Viszont hivatalos forgalmazóként már csak náluk érhető el ez a készülék, és ennyi pénzért tényleg nincsen jobb vétel a piacon, ezt nyugodtan ki merem jelenteni.

Azt megértem, ha 200+ km-t nem akartok autózni. Sajnálom, hogy így alakult! :(

"Aquila non captat muscas."

(#15732) Piftuka válasza Yany (#15625) üzenetére


Piftuka
veterán

"Köszi. Ahogy nézem, utolsó darab. Ha ez közben elfogy, van alternatív ajánlatod? Az általam felsoroltak közt egyik sem ajánlott?"

Egy ilyen tulajdonságú tévének sajnos még csak a közelében sincsen az ára az általad megadott kerethez!

"szerk.: Látom, Alg már le is csekkolta."

Miért, te is szolnoki vagy? Neked is csak az egri áruház jöhet szóba?

"Aquila non captat muscas."

(#15733) Backrau válasza Backrau (#15663) üzenetére


Backrau
aktív tag

A 15663-as hozzászól ásomhoz valakinek ötlete?

(#15734) Alex91 válasza Piftuka (#15725) üzenetére


Alex91
félisten

Mind a kettore kernek ajanlatot. Tehat mi az ami ebben a meretben csuvpcsnak tekintheto, valamint erdekelne az is, hogy 150k-s arszinten mi az, ami az arahoz kepest megeri? Egyebkent egy 9 eves, 32”-os hd ready tv-m van... :D Ennel mondjuk valoszinuleg barmelyik jobb lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15735) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Bocsi, ha rossz helyre írok. Van egy Samsung UE40H6400 TV-m és egy egyszerű, stereo 2.0-s hangfalat szeretnék hozzá venni. Erre Gondoltam. Ez a hangfal USB-ről működik, amit a TV-be tudnék csatlakoztatni, a JACK dugót viszont ahogy néztem a TV-n csak a fejhallgatóba tudnék bedugni. Kérdésem, hogy ez így jó lenne, illetve a hanfgal hangerejét tudnám szabályozni a TV távirányítójával?

Your car, your life ;)

(#15736) szaki0003


szaki0003
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit!
Tv vásárlás előtt állok és segítségre van szükségem. Én már elvesztem az erdőben. Film nézésre kell falra szerelve. Van 3 lehetséges áldozat. A Sharp teljesen ismeretlen számomra.
Melyik ajánlottabb? Esetleg más ebben a méretben uhd?
Sharp AQUOS LC-55CUF8372ES
LG 55UJ6307
SAMSUNG UE55KU6400SXXH
Köszönöm előre is.

(#15737) Mege válasza sakal83 (#15677) üzenetére


Mege
csendes tag

Köszi, de az 58" már nem fér be a szekrénybe :)) még valami 55-s?

PÜ-re válaszolj pls. akkor is ha nemleges.

(#15738) ADAMOOOO89


ADAMOOOO89
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje már nézegetem a újabb tv-t. De a fő problémám hogy az új LG tv-ken nincs jack kimenet. Ez igen fontos lenne számunkra, hiszen sokat nézzük így a tv-t, szomszéd szobában alvó gyerkőcök miatt. Létezik valamilyen működő, megfizehető megoldás erre a problémára? Biztosan voltak már erről szó korábban, de sajnos nem találtam rá.

Köszönöm a segítségét! :)

(#15739) frizso válasza Pardise (#15735) üzenetére


frizso
senior tag

Mire szeretnéd használni???
A 4 watt teljesítménye elég karcsú, zajkeltésen kívül nagyon sokra nem elég, főleg ha a TV 2x10w-os teljesítményéhez hasonlítom!

10 körül már elfogadható teljesítményű és vállalható minőségű Genius 2.0 is kapható, bár ezek nem usb-ről üzemelnek, de legalább értékelhetően szólnak (persze csak ha ragaszkodunk a márkához).

Szerk.: A hangerőt elvileg a jack-en keresztül is tudod majd a TV hangszabályzójával állítani, persze ehhez az aktív hangfalon célszerű max. hangerő közelébe tekerni a potmétert.

[ Szerkesztve ]

(#15740) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok,
Mégegyszer megkérdezem:
Fontos-e a Hz szám a TV/PS4 viszonylatában?
50/60/100/200/600/1000 hz
Totál össze vagyok zavarodva hogy milyen kell illetve hogy számít-e...

(#15741) ACE- válasza Downsampling (#15719) üzenetére


ACE-
addikt

Eddig is optikán ment át a hang, és nem tűnt fel hogy kellett volna hallókészülék a hangok hallásához. :D Így ez nekem bőven elég, ahogy mondtam is, ne próbálj meggyőzni az ellenkezőjéről. Kb. mintha arról akarnál meggyőzni hogy a 192kbit-es mp3 "sokkal jobb" mint a 128 kbit-es :D A TV adások képe teljesen hidegen hagy, azt fogok a TV-n nézni a legritkábban. Amit nézni fogok, minimum fullHD.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15742) Piftuka válasza géeles (#15627) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nincs bevált típusom, méretben határeset a 49"; árban 300-350körül találok?"

A 49 col fölé, vagy alá nem szeretnél menni?

Egyébként ebben a méretben - mivel számodra a HDR számít - szerintem a Panasonic 50EX780 az egyik legjobb választás. Nem csak a tesztek, de immár sok felhasználó is nagy megelégedéssel méltatja ezt a televíziót.

Minden tartalommal kiegyensúlyozottan, remekül teljesít, ráadásul még 3D technológiával is rendelkezik, ami a 2017-es kínálatban "unikummá" teszi.

Alternatív megoldás lehet a SONY 49XE9005 készülék.

Én a két tévéről ebben a hozzászólásban írtam egy összehasonlítást.

"Aquila non captat muscas."

(#15743) ACE- válasza Pro Koryak (#15727) üzenetére


ACE-
addikt

Egye is meg mert cirka 100ezerrel drágább...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15744) Yany válasza Piftuka (#15724) üzenetére


Yany
addikt

:R

Továbbítottam is az infot. Köszi szépen a fáradságot.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15745) Pardise válasza frizso (#15739) üzenetére


Pardise
senior tag

Filmnézés, PS4, TV nézésre használnám, de köszönöm a véleményt. Nem ragaszkodok a márkához, jöhetnek még jó minőségű hangfalak 10 ezer körül!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#15746) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan 40" környéki TV-t ajánlani, amin játszani is lehet? A keret az 100-120k környéke lenne.
5éve egy Samu 32D5000-en játszok, ezzel semmi gondom nem volt még FPS-ek esetén sem. Ugye lényeges, hogy ne legyen benne mindenféle képjavító hülyeség vagy ha van, legalább lehessen kikapcsolni.

Tudom, erre vannak a monitorok... De azok a kijelző méretéhez képest drágábbak. Nincs kizárva az sem, de hátha van TV-k közt is valami jó modell.

Köszi előre is.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15747) Attila0 válasza Pardise (#15745) üzenetére


Attila0
őstag

A márka nem rossz de pl. filmezéshez, a HF160 kevés lesz. Szóval én is a Genius 1250B-t javaslom!

[ Szerkesztve ]

(#15748) frizso válasza Pardise (#15745) üzenetére


frizso
senior tag

Ne hamarkodd el, a választást!
Menj be pár boltba ahol van kiállítva (MM és Auchan) és próbálj ki pár hangfalat.
2.1-ben nem gondolkodtál, ha már PS4-hez is kell???
Ez emlékeim szerint árkategóriában az egyik legjobb: Logitech Z333 2.1
2.1-ben 10 körül még ezt találtam ami körülbelül ugyan azt tudja mint a Logitech.

[ Szerkesztve ]

(#15749) géeles válasza Piftuka (#15742) üzenetére


géeles
aktív tag

Köszönöm szépen, holnap megnézem a szememmel valahol...
49" fölé nem tudok menni, nem férünk majd el tőle rendesen.
Egy régi Toshiba REGZA-t cserélek és csak megerősíteném, hogy az biza komoly márka volt; még most szép a kép, de a háttérvilágítás fáradt egy picit.
:R

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#15750) Yany válasza Pardise (#15745) üzenetére


Yany
addikt

Ha valahol belefutsz egy Creative T20-as, vagy adj' Isten T40-esbe, mindenképp hallgasd meg! Nincs az zoknival kitömött Genius, ami szebben szólna. Max. hangosabb. Jújj, most látom, már 10 éves az enyém. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.