Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) spileraaa válasza spileraaa (#15345) üzenetére


spileraaa
senior tag

anyival egeszitenem ki hogy fekete penteken rendelnem meg igy lehet dragabb tv is enyibe fognak kerulni

a lenyeg oldalrol is jol lehesen latni

markak kozul pl csak a samsung es lg jo vagy jo meg a horizon is?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#15352) ZephX válasza czanga (#15338) üzenetére


ZephX
senior tag

Nekem hatalmas szerencsém volt. Kérdeztük az eladót és mondta, hogy már nincsen és valszeg csak a következő szállítmánnyal lesz, de azt nem tudja mikor. Hát mondjuk köszönjük. Mentünk tovább épp valami tányért nézegettünk, meg edényeket, mikor jön utánunk az eladó. Mondja, hogy a kedvünkért megnézett egy új raklapot és pont ez a tv volt rajta :D Mindezt este fél 10 kor. Nagyon rendes eladó volt mi meg eléggé meg örültünk. :D A TV maga meg tetszik, szerintem jó vásár, főleg ennyiért.

(#15353) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Szerettem volna egy LG 43LF630V-t venni, de már nem kapható!
Hasonló paraméterekkel mit ajánlanátok!
:R

M&N

(#15354) Rebellion.! válasza #94529552 (#15344) üzenetére


Rebellion.!
csendes újonc

Szia. Jelenleg egy 40"os 5 éves Samsung 6-os szériás TV van. Nappaliba menne. Átlagos felhasználásra (TV csatornák nézése, időnként filmnézés). Nagyjából szemből néznénk, így a betekintési szög annyira nem számottevő, inkább a kontraszt. Nappal mivel dolgozok így leginkább késő délután és este nézném, de nem külön besötétített szobában. Köszi! :)) :R

(#15355) #94529552 válasza beers (#15353) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van az utódja a 43LH630V, de már szintén elfogyott online, annak az utódja most a 43LJ614V vagy 624V.

spileraaa Ez egy elég jó alap tv, és ha nem sok mindenre kell, akkor egyszerűbb egy smart tv, amúgy meg az okos eszköz a nagyobb tudású és praktikusabb.[link], [link] horizon :N

[ Szerkesztve ]

(#15356) #94529552 válasza Pacee87 (#15347) üzenetére


#94529552
törölt tag

100Hz tévé 32"-ban már nincs, amúgy meg ezt a 2 FHD-t mondanám, hogy nézd meg, esetleg nézd meg, hogy neked melyiknek jobb a mozgásmegjelenítése.
HELLAFLUSH Ha saját részre vennék, az első jelölted nálam kapásból kizárva, ennek már írtam az okait(megbízhatóság, android op rendszer szervizháttér,stb).
Az UJ63 input lagja 13 ms(PC vagy Játék módban), van róla egy leírás a fórumról[link].

(#15357) plaschil válasza ACE- (#15340) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ha a TV-n nincs fejhallgató (jack) kimenet, akkor sehogyan sem lehet megoldani, hogy rá legyen kötve a hangrendszer a TV-re? Lehetséges valahogy a TV hangkimenetét átalakítani olyanra, mint a hangrendszeren a bemenet?
Utólag gondolkodva, nem szeretném a box-ra kötni, mert akkor csak az azon keresztül érkező tartalom jelentkezne a hangrendszeren, egyébként a TV hangszórói szólnának.

Ha nem lehetséges átalakítani, akkor milyen TV-k jöhetnek szóba (nem smart, jack kimenet, kb. 43").

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#15358) cotag


cotag
senior tag

Panasonic TX-65EX780E VS LG65UJ701V

Melyiket vennétek meg?
Tv saját lejátszója kellene hogy vigye a javában FHD filmeket, és a 4K-t is.
Egy Chromcast 2 lenne rádugva, HBO GO filmek azon keresztül lejátszva.

(#15359) beers válasza #94529552 (#15355) üzenetére


beers
addikt

Köszönöm!

M&N

(#15360) #94529552 válasza Rebellion.! (#15354) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor neked inkább egy va paneles kellene ismét, az XD75 nem az, hanem ips paneles. Egy magasabb szintű UE65MU7052 például, és esetleg hamarosan, a Joy napok alkalmával van esély ennél olcsóbban is megvenni. Vagy még van itt 2 alacsonyabb szintű változat is, de minél nagyobb tv, lehetőleg annál jobb kellene szerintem.[link]

(#15361) spileraaa válasza #94529552 (#15355) üzenetére


spileraaa
senior tag

koszi hogy irtal
de sajnos az emagnal nincs ez a tv [link]

a lenyeg oldalrol is ep olyan szep kepe legyen mint szembol
es fekete penteken rendelnem hatha lesz valami jo akcioban csak elore kene tudjam mikre figyeljek (milyen adatokra a leriasban es kb melyik markak johetnek szoba ) hogy a nagy sietsegben nehogy olyet rendeljek amit vegul megbanek

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#15362) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok hibátlan UHD 4K Samsung UE40JU6400 120 ért mennyire számít jó vételnek? :R

(#15363) Pacee87 válasza #94529552 (#15356) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszi! Tartottam ettől a választól, hatalmas parasztvakítás megy ma a TV piacon sajnos, ráadásul releváns információkhoz jutni sem egyszerű!! A Samsung végül e-mailben tájékoztatott, hogy az UE32M5502 50 Hz-es és edge LED-es, de tudsz, tud valaki infót az LG hasonló paramétereiről?
Ezek tudatában igazából az előző 200 hsz ellenére is fontolóra venném a Philips és a török márkacsoport termékeit, mert akkor minek adjak ki annyit ezekre amennyiért már majdnem UHD (parasztvakítás) TV-t is kapni nagyobb méretben?

Nem szeretnék hosszasan kifakadni, de a 3D-t kinyírták mielőtt elterjedt volna, egyes bugyuta portálokon meg egyenesen közellenségnek titulálják, pedig 3D tartalom van és folyamatosan jön, míg 4K nincs és nem is jön, míg ha mindehhez még a magyar nyelv is elvárás, akkor egy értelmezhetetlen kategóriában találjuk magunkat! Mire meg esetleg bármi ilyesmi lesz a mostani 4K TV-ket lehet kilökni lomtalanításba! Az egyetlen "innováció" az OLED már évek óta, de ha azt veszem, hogy a Nokia C7-00-nek OLED kijelzője volt 2010-ben... Szomorú, hogy ezt le tudják tolni a torkunkon!

(#15366) Zsolto válasza Pacee87 (#15363) üzenetére


Zsolto
őstag

Ha a UHD-t semmi másra nem használnád, mint képnézegetésre és számítógépes monitornak, már akkor is megérte a felárat a FullHD-hez képest. Ég és föld a különbség, érdemes megnézni jó minőségű fotókkal például. És akkor még nem beszéltünk az igenis létező UHD tartalmakról.

Pumagyilkos: Ezért valóban érdemes volt regelned. :U

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#15370) maszibmw válasza tomlac14 (#15329) üzenetére


maszibmw
tag

Én is most vettem a szülőknek egy MU szériás Samsungot, természetesen fejhallgató kimenet nélkül.
Én EZT a kütyüt illesztettem hozzá, profi minőség, kiválóan szuperál a Sony MDR-RF865 vezeték nélküli fülessel. A saját tápját sem kell használni, a tv egyik usb aljzatáról kapja a tápot, kikapcsolt tv-nél áramtalanítva van.

[ Szerkesztve ]

(#15371) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok !

A következő kérdésem lenne:
Használ itt valaki MU szériás Samsungot UPC mediacard-al ?
Az a problémám, hogy létrehozok a pc-n egy saját csatornalistát ( a HD verzióban létező csatornák SD változatait törlöm a listából ), felküldöm a TV-nek usb-n, majd eltelik pár óra, és szép lassan magától elkezdi visszatenni a törölt csatornákat a helyükre. A TV-n sehol sincs ilyen jellegű beállítás, esetleg maga a mediacard csinálja ?

Várom a válaszokat, köszönettel, Maszibmw

(#15372) #94529552 válasza maszibmw (#15371) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán itt kérdezd meg.

kromatika Kicsit sokallom érte, garancia van még legalább? Ha a jelenlegi árára vagy kíváncsi: [link], de nézd meg esetleg az utódját mennyiért adják az aprón(KU64xx például. Jobbak az újabbak sztem. Nem sokkal többért MU61xx is volt nemrég.

(#15374) kocker


kocker
csendes tag

Kedves Szakértő urak!

TV választásban kérem a segítségeteket.
Alaphelyzet: kb. 2,5-3 m távolság, elsősorban filmezésre, TV adásokhoz kellene, így gondolom gyakran SD tartalmak is előfordulhatnak. Márkában az LG-vel szimpatizálok. Árban max 130-140k.

Ezeket néztem ki:
LG 43UJ701v - 135k (ami tetszik benne: 7-es széria, PMI 1900, 4K, webOS 3.5, Magic Remote jön vele, Active HDR, Harman Kardon hang)
LG 43UH668v - 125k (ez a legolcsóbb)

LG 49LH630v - 130k (jókat olvastam róla, DE! sokan panaszkodnak, hogy lassú a smart-ja)
LG 49LJ624v (az ára miatt már kicsit húzom a farom, de mintha láttam volna valahol 140k-ért)

Pár alapkérdésben nem tudok dűlőre jutni:
1. 43" vagy 49" a jobb ebben a helyzetben? (a 49" felé hajlok, de úgy nem fér bele az UHD ebbe az árba)
2. UHD vagy FHD? (csábít az UHD, de gyanítom, hogy egy hét után megunnám a youtube-os 4K tartalmakat, Netflixre meg nem akarok költeni, 2 kicsi gyerek mellett amúgy sincs időm sokat filmezni)

További kérdések:
1.Az UHD-n az SD tartalmak tényleg rosszabbak, mint egy FHD-n?
2. Az MM-ben egy LG promóter azt mondta, hogy a LG 43UJ701v paneljének, illetve általában UHD-knek ebben az árkategóriában kisebb a kisebb a fényereje, mint az FHD-seknek. Ezt meg tudjátok erősíteni?
3. A nagyobb méretért cserébe megéri lemondani az 4K-ról, a webOS 3.5-ről, meg a HDR-ről?

Szóval ti melyiket választanátok? Esetleg más javaslat?

Bocs a terjengős hozzászólásért, és köszi előre is a válaszokat!

(#15375) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok,

mi a lényeges különbség a kettő modell között, képminőségben lehet jelentős különbség? Melyiket ajánlanátok?
Samsungból más Edge-LED IPS UE55MU64* modell is szóba jöhet hasonló árkategóriában (250000 Ft alatt).

Samsung UE55MU6402
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/ue55mu6402-p367510695/

LG 55UJ6517
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/55uj6517-p364529061/#

Ezeket találtam hozzájuk a többször is ajánlott oldalon (nem egyezik meg teljesen a neve, de az utolsó karakter talán nem olyan fontos, vagy nem tudom):
https://www.displayspecifications.com/en/model/69b8b40
https://www.displayspecifications.com/en/model/6bddb32

Mindenképpen 55" UHD Edge-LED IPS-t vennék, az Edge-LED sportközvetítések miatt, IPS a nagy betekintési szög miatt lenne nekem hasznos.

Eredeti kérdésem itt volt,
https://prohardver.hu/tema/milyen_tv-t_vegyek_2/hsz_14959-14959.html
amire kaptam is választ (ezúttal is köszönöm)
https://prohardver.hu/tema/milyen_tv-t_vegyek_2/hsz_14985-14985.html
de az IPS-es Samsung vonal még felkeltette az érdeklődésemet.

Köszönöm a segítséget.

(#15376) #94529552 válasza Peter_ (#15375) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hasonló szintű tévék, de akár mindkettőt összehasonlíthatod így, és láthatod az eltérést köztük. Az árukereső adatai elég hiányosak vagy tévesek is lehetnek[link], azokat a gyártók oldalán nézd meg. Az összes MU64xx ugyanolyan.

Pacee87 A 32LJ610V-nek magasabb a képfrissítése(1000)[link], és az M5502(600) sajnos csak 43" mérettől tud interpolációs mozgásjavítást.
spileraaa Van ott, úgy látszik[link].

[ Szerkesztve ]

(#15377) Pacee87 válasza Zsolto (#15366) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Ez nyilvánvaló, hogy megfelelő tartalommal ég és föld, csak egy televízió készülék elsődleges felhasználási módja (nálam legalábbis) TV adások vétele.

(#15379) Pitasama válasza #94529552 (#15327) üzenetére


Pitasama
csendes tag

Köszi a választ!
Sajnos nagyobbat nem áll módomban venni, mert nem fér el. :D
Anyagilag sem mind1 sajnos, hogy mennyi az annyi, szóval én max 300k-ig mennék.
Akkor szerintem a LG lesz a befutó, igaz már a boltokban egy sem volt belőle tegnap...
Köszönöm szépen még egyszer!

(#15380) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Tegnap körbejártam pár elektronikai üzletet tévéket koslatva és jópár tapasztalattal gazdagottam és sok olyan dolog is megerősítésére került amit eddig sejteni lehetett.

Egyrészt nagyon kilóg a lóláb hogy a Samsung és Lg mennyire tolva van. Erre az Euronics "minőség szakértőktől" emberei a jó példa. Hogy a saját cuccokat eladják simán elferditik a valóságot csak azért hogy a két "futtatott márkát vegyed. De erről kicsit később.

Előttük a Media Markt Szegedi üzletben jártam ahol végre élesben láttam Philips 43PUS6162/12 és Panasonic TX-49EX600E-t valamint Samsung UE43MU6102-t egymás mellett. Tetszett a Panasonic is és persze a Samsung is, de a Philips lenyűgözött. Egyrészt az eladó hajlandó volt annak dacára is lekapcsolni mindent alapra hogy mondtam neki hogy most csak látni szeretném a Tv-t működés közben. A teszt alanya az M4 Sport volt ahol éppen Focimeccs volt (magyar bajnoki nem Hd kamerás anyaggal). Szépen futott a kép, folyamatos volt nem láttam sem szellemképet sem a játékosok vagy a labda utólagos vonalát. Sőt mutatott a csávó olyat hogy ki lehetett kapcsolni az Ultra Hd felbontást és így a Tv adás képét szebben lehetett tálalni.
Ez nagyon nagy piros pont!!! Szemmel láthatólag jót tesz ez a funkció harcol kisebb bitrátával való adást nézünk kábelen vagy MindigTv-N.

Na itt jön a fent említett Euronics dolog. A Philips náluk most akciós 129999 forint 139099 helyett de ezek kiállított darabok. Nos itt a csávó azt mondta (persze kikapcsolt állapotában a tévénél) hogy az ki van zárva hogy a 4K kikapcsolható legyen az Hdr funkció lehetett - ja persze csak a szemem előtt fél méterrel csinálták - meg különben is a Philips rossz meg török gyártás ( egyébként lengyel) ő nagyon nem ajánlaná, de persze van Lg és Samsung (persze duplaáron ) vegyem azt. Kérdem hogy Panasonic van-e? Mondja hogy nincs, mivel kilistázták egyrészt az miatt mert már az sem minőségi termék - mondjuk az a temérdek Navon tévé nem tudom miért van akkor náluk...

Szóval ők felejtősek.

Emarkt outlet zárva volt így őket nem tudtam megnézni, ellenben még az Auchan és a Tesco árait néztem meg. Az Auchan Jvc-t futtat relatíve jó áron meg a saját márkáit, a Tesco meg meglepő módon (dolgozói kártyát feltételezve -10% kedvezmény) jó árakkal operál már-már Telekomos hűségárak közelében. Itt voltak Thomson tévék is csak éppen dobozolva vagy nem bekapcsolva valamint a Philips 50PUS6162/12 is (ami tényleg VA paneles már egyébként a 43"-as Ips paneljával szemben) 164990 forintért.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#15381) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!

Samu 60" KS7000 ,még mindig egy jó alternatíva PS4 Pro - XOX vonalra, vagy már ezen az áron azért vannak kihívók?

Igazából a 60-as méret ami a legjobb lenne(2,5 méterre ülök a tévétől) de ha nem lesz más akkor 65" táján kell keresnem.
Amiket még néztem és nem titkoltan várok valami akciót a vásárlásnál :
Pana 65" EX780
Sony 65" XE9005
és talán még Samu 65" MU8000..
Azt gondolom ezekkel nem nagyon lehet mellényúlni, viszont ezt a szintet "meg kell ugorni" ha 4-5 évig szeretném élvezni a tudásukat..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#15382) tomspice72 válasza sting2 (#15381) üzenetére


tomspice72
tag

A Pana és Sony egy szint, a Samuról ezt nem modhatjuk el, de jó tv

(#15383) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Költöztünk és az új nappaliban jóval messzebbről nézzük a TV-t (~5m), ezért a régi 32"-est viszem a hálóba. 43" és 49" között gondolkozom (FHD), kb ennyi is a keret rá. Az a kérdésem, mivel úgy tapasztalom, hogy 49"-nál már inkább az UHD felé terelik a vásárolót, hogy digitlális adás tekintetében, ajánlottabb inkább a kicsit kisebb TV? Az a ~15cm átlóban, ennyire széthúzza a pixeleket?

Most kezdtem el még csak a TV keresgélést, ha a fenti árkategóriában tudtok ajánlani 43"-os FHD-t, akkor megköszönöm. :R

(#15384) cotag


cotag
senior tag

Panasonic TX-65EX780E VS LG65UJ701V VS Samsung 65" UE65MU7052TXXH
Melyiket vennétek meg?
Tv saját lejátszója kellene hogy vigye a javában FHD filmeket, és a 4K-t is.
Egy Chromcast 2 lenne rádugva, HBO GO filmek azon keresztül lejátszva.

(#15385) Pro Koryak válasza cotag (#15384) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha a képminőség másodlagos akkor lg.

Ha fontos lenne egy tv-nél talán a kép is, akkor pana egyértelműen.

Azt sem értem van 5-600e ft-od tv-re, de nincs vagy sajnálsz kiadni 30-50e ft-ot egy 4k/hdr/atmos... kompatibilis médialejátszóra. :K

(#15386) cotag válasza Pro Koryak (#15385) üzenetére


cotag
senior tag

Nem vagyok otthon ebben. Mutatsz ilyen lejátszót? Ebbe beledugom a pendrivot, és ezen keresztül játszom le a panán a filmet?

(#15387) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Érdekelne a nagyobb fun-ok véleménye, hogy van-e értelme, létjogosultsága az ÍVELT TV-knek vagy csak inkább parasztvakítás?
Pl, hogy a SAMSUNG UE55MU6202KXXH ívelt 4K UHD Smart LED tv-t érdemesebb megvenni vagy inkább a SONY KD-55XE8096BAEP 4K UHD HDR Android LED tv-t?

Köszi előre is a segítséget! :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15388) mtibee2 válasza jano_77 (#15387) üzenetére


mtibee2
tag

Szia!

Nekem ívelt TV-m van, de nem azért, mert ilyet szerettem volna, hanem a specifikációja ennek a TV-nek felelt meg. Szoktam rajta teniszt is nézni, de a TV íveltsége annyira alacsony, hogy még extrém szögből nézve is alig fedezhető fel a vonalak ferdesége. Hátránynak tehát abszolút nem nevezném, de előnye sem sok van. Szerintem inkább hit kérdése, hogy ki, és mit vesz. (Amúgy a telefonom is ívelt kijelzős, annak speciel annyi előnye van, hogy kényelmesebb kézben tartani.)

Ha konkrét kérdésed van, kérdezz nyugodtan, hátha tudok rá válaszolni!

M. Tibor

Ui.: Amúgy szerintem csak akkor érdemes a drágább TV-t venni, ha kell a DVB-S vétel, vagy kell a fejhallgató csatlakozó, minden más esetben inkább az ár dönt.

[ Szerkesztve ]

(#15389) #94529552 válasza sting2 (#15381) üzenetére


#94529552
törölt tag

A KS 7000 Best buy minősítést kapott(10/9), de már nem kapható az árukereső szerint. Egyes szériáknál voltak hátlap leválási problémák.
Az XE9005 ugyanott Recommended(10/8) lett. Ennek a droidos szofveréről csak ennyit[link], és ezek tartós használatnál jönnek ki inkább, nem egy pár órás teszt alatt.

Bogyi007 A Philips tévék képe nem rossz, hanem inkább a körítés, de ezt látod a topikjában is.
cotag A legjobb lenne, ha megnéznéd a tévéket élőben, mert akinek nincs egyik se, az könnyedén osztogatja a tanácsokat. Én nem lennék biztos abban, hogy majd' 100k-val többet ér a 780, + még egy lejátszót venni hozzá :( , akkor már inkább egy OLED-et, az mindnél jobb. De még egy SJ850-et is megnéznék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#15390) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Panasonic TX-65EX600E-ről mi a vélemény? Esetleg alternatíva az árkategóriában?

A képminőség és az input lag érdekel csak egy tv-ben (gépre lesz kötve)

Köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#15391) Partizan182 válasza mtibee2 (#15388) üzenetére


Partizan182
senior tag

LG Oled ív <> Samsung LCD ív (ha jól gondolom neked oled van), Samsung jóval meredekebb.

Én 55KU6500-at láttam havernál, szemből jól néz ki de VA panel alapból gyenge betekintési szögei önmagukba omlanak az ív miatt, szal egy ilyen TV kb kétszemélyes használatra jó csak.

(#15392) mtibee2 válasza Partizan182 (#15391) üzenetére


mtibee2
tag

Igen, OLED van, de ezt a relációt nem értem: "<>".

(#15393) orbano válasza mtibee2 (#15392) üzenetére


orbano
félisten

nemegyenlő

A vér nem válik VAZZE!™

(#15394) Partizan182 válasza mtibee2 (#15392) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem egyenlő. ;)

Nekem is ívelt Oled van, ott nem oszt nem szoroz az ív. Samun nagyon látványos (jó és rossz értelemben is).

(#15395) mtibee2


mtibee2
tag

Megint tanultam valamit, köszi... :)

(#15396) sting2 válasza #94529552 (#15389) üzenetére


sting2
addikt

Ma megrendeltem a 65EX780-at - Szerdán hozzák.
Megbékéltem.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#15397) spileraaa válasza #94529552 (#15376) üzenetére


spileraaa
senior tag

igen de kell figyelni mert sok a partner ceg
es en csakis az emagtol akarom kitudja menyire megbizhatoak ezek a partner cegek
a leirasban irja Vandut de: Quattro vagyis nem emag

emag kinalataban csak 31 db 80 cm tv van
itt a link a 31 db -rol
[link]

a lenyeg oldalrol is ep olyan szep kepe legyen mint szembol
es fekete penteken rendelnem hatha lesz valami jo akcioban csak elore kene tudjam mikre figyeljek (milyen adatokra a leriasban es kb melyik markak johetnek szoba ) hogy a nagy sietsegben nehogy olyet rendeljek amit vegul megbanek

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#15398) #94529552 válasza jano_77 (#15387) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak az számít, hogy te milyennek találod, pl őt nem tudták lebeszélni az íveltről. Persze olyanok próbálkoztak, akiknek nincs is íveltjük.
Vannak hátrányai is, pl a szűkebb betekintési szögek, vagy a magasabb vételár, ezért mérlegelni kell mindent. A másik, hogy milyen panelt szeretnél, mert ez így vegyes, az XE80-as ips az MU62 meg va panel. A nem ívelt 55" között vannak a Samsungnak is ips paneles tévéi, és tán még olcsóbbak is. Az is szempont lehet, hogy milyen tévét váltanál vele. De van íveltből is jobb annál, pl az 55MU6502. Általában a magasabb számozás felé emelkedik a tudás és minőség.

spileraaa Ok, ezt a részét nem ismerem, hogy ott melyik milyen cég. Ezeknél szerintem jó lesz[link], egy LJ610V lenne a jobb választás minőségileg, ha belefér.

[ Szerkesztve ]

(#15399) Pro Koryak válasza #94529552 (#15389) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mivel 65"-t kérdezett, nem tudom 500-ért hol kap 65"-os oledet, az ~1misi.
Az pana 65ex780 egy áron van az sj850-el, amit ajánlottál, de a médialejátszás miatt inkább ezt venni :F
Amúgy ezt a 4-5 tv-t + még az oledeket hol lehet egy helyen mind megnézni?

(#15400) jano_77 válasza #94529552 (#15398) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm szépen Mindenkinek, aki válaszolt és elmondta véleményét! :R
Végül úgy döntöttem, hogy nem viszem vissza a 3 napon belül vett SONY 55XE8096-ot, hogy lecseréljem az ívelt Samura. Nem kell a villogás az ívességgel úgy határoztam. :N
SONY-nak nagyon megnyerő a képe, jól működik eddig - remélem ez így is marad még több évig is.
Amúgy egy nagyon régi LG 32" LCD tv-t váltottam le rá.

Köszi még1x. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.