Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#15151) cotag


cotag
senior tag

LG 65UJ634V telekomnál 300.000Ft.
24hó kamatmentes részletre.
Mennyivel jobb a 670V ennél?
Falra lenne szerelve, minimum 5évre tervezek vele.
Egy chromcast2, és egy xbox one, illetve egy Jbl Bar 5.1 suond bar lenne csatlakoztatva.
Vegyem a drágább 670V-t??????

(#15152) Osynho válasza Bogyi007 (#15150) üzenetére


Osynho
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy egy hdmi kábel árába kerülő box (20-25 dollár) vásárlása a legjobb megoldás. Rendelkezik optikai kimenettel, a Kodi pedig egy nagyszerű mediaplayer platform. Nem tudom a PS4 hogy teljesít ilyen téren, de kétlem, hogy megközelíti a Kodi-t. Ráadásul egy ilyen boxszal a tv fontos tulajdonságai szerint lehet válogatni, nem az lesz a döntő, hogy vajon átengedi-e az 5.1 hangot.

[ Szerkesztve ]

(#15153) TA68 válasza senki66 (#15147) üzenetére


TA68
senior tag

"Az LG-m például a HDR-es filmeknél midig kiírja, hogy a "Ez a videó nem támogatja a hangot" de aztán még is van hangja."
Ezt azoknál a filmeknél írja ki, amelyiken nem csak AC3/DTS 5,1 hangsáv van, hanem TrueHD 7.1 is.
A Pana optikán sem adja ki a DTS hangot.

(#15154) so86


so86
tag

Meg tudja valaki mondani, melyik budapesti MediaMarkt bír a legnagyobb kínálattal? Vagy hova irányuljak, ahol a legtöbb aktuális típust össze tudom hasonlítani?

(#15155) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Az LG-s topicban már írtam de több szem többet lát elven titeket is megkérdezlek.

TV vásárlás előtt állok (még mindig) és kiszemeltem egy LG 55SJ810V-t , kérdésem csak annyi, hogy mi a véleményetek a TV-ről ?

Esetleg várjam meg a jövő évet a vásárlással? Vagy várjak karácsonyig ?

(#15156) ACE- válasza Partizan182 (#15140) üzenetére


ACE-
addikt

Nem igazán értem a dolgot. Ha benne van a szabvány, mitől lesz fakó a kép? Ha ezt csinálná a TV visszavinném, és mondanám hogy nem működik, és vissza az ára. Ez kb. olyan, mintha azt írnák rá a TV-re, hogy tudja a DTS hangot, de működéskor kiderülne, hogy nem. Nem a kiírásnak megfelelően tartalmazza a funkciókat, így garanciális igényem lehet.
Szóval akkor nem igazán értem, ha valamire rá van írva hogy HDR10, HLG, netán Dolby Vision támogatással rendelkezik, az ne legyen fakó, mert úgy röpítem vissza a boltba, mint annak a rendje.
Szóval ha veszek egy kinézett LG 49 SJ810V TV-t laza 250ezerért, akkor nem biztos hogy egyáltalán működni fog rajta a HDR? Vagy miszösz?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15157) Bogyi007 válasza Osynho (#15152) üzenetére


Bogyi007
veterán

A Ps4-el játszani szoktam - tudod egy egy JÁTÉKKONZOL! :C :DDD
Nem azért van a Ps4 hogy kiváltson egy médiaboxot...

Csak mint írtam az a szitu hogy az új boltokban kapható és inkább FullHd tartalmakhoz illő Ps4 konzolon (az erősebb változata a Ps4 Pro konzol) NINCS semmilyen más kimenet amin a hang is átmegy CSAK A HDMI - sem optikai, sem Coaxikális sem RCA - SEMMI MÁS!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#15158) Osynho válasza Bogyi007 (#15157) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi a tanítást! :D Eddig filmek lejátszásáról volt szó, arra reagáltam.

A hdmi-n kimegy a hang a tv-be, arról meg viszed tovább. Nincs ezzel gond, max 5.1 nem lesz. Vagy venni kell egy 5.1-es erősítőt. Esetleg hdmi splitter + hdmi->optikai konverter.

A nagybetűs kiemelést (kiabálást) nem igazán tudom hova tenni. :U

[ Szerkesztve ]

(#15159) Bogyi007 válasza Osynho (#15158) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szimpla kiemelésnek szántam -nem kiabálásnak. Bocsi.
Az kifejezetten gond lenne ha az 5.1 nem volna meg számomra. Játékoknál a hang az nálam majdnem többet nyom a latba mint a grafika. A Thomson tévéamit eddig a Telekom kínálatában láttam ezért is vérzik el.

Viszont ez a Philips típus egyre jobban (vagy a nagyobb kijelzős PUS6162/12-es VA paneles testvére) tetszik. És ez úgy tűnik minden tekintetben megfelelne.

Van tapasztalat esetleg valakinek erről a típusról? A Philips topicban is inkább csak kérdeznek róla még...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#15160) Partizan182 válasza ACE- (#15156) üzenetére


Partizan182
senior tag

A szabvány a jelformátumra és nem a megjelenítésre vonatkozik.

Kicsit olyan mint anno a HDready tévék fogadták a FHD jelet de megjeleníteni nem tudták teljesen.

HDR - hez kell brutál fényerő, széles színtér, 10 bit panel, minél nagyobb natív kontraszt és nagyon precíz local dimming (helyi sötétítése a ledeknek). Ezek egyszerűen nincsenek (mind) meg az altalad írt készülékekben.

Sony Xe900 kb a HDR belépőszintje, az alatt nem érdemes erőltetni.

(#15161) Pro Koryak válasza ACE- (#15156) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha a hdr megjelenítése is fontos, ezt a tv-t ne vedd meg!
Ebben még csak 8bites panel van, igazából nem képes a szélesebb színtér megjelenítésére sem normálisan, csak szoftveres úton mókol valami hasonlót.

Ahogyan felettem írták sony xe9000/pana ex780-tól van értelmes hdr lcd-n, talán még az lg sj850/sj950/samu mu8000 + a qled széria aranyáron.

[ Szerkesztve ]

(#15162) senki66 válasza TA68 (#15153) üzenetére


senki66
senior tag

"Ezt azoknál a filmeknél írja ki, amelyiken nem csak AC3/DTS 5,1 hangsáv van, hanem TrueHD 7.1 is."
Ja, most már értem, köszi, azt hittem csak egy WebOs bug.
"A Pana optikán sem adja ki a DTS hangot."
Az gondolom nem valószínű, hogy később egy frissítéssel felokosítják rá a tévé lejátszóját!?
Hallottatok már ilyesmiről, akár más márkáknál?

[ Szerkesztve ]

(#15163) junior11 válasza senki66 (#15162) üzenetére


junior11
veterán

Nincs licenszelve a DTS formátum, úgyhogy szerintem kizárt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15164) senki66 válasza junior11 (#15163) üzenetére


senki66
senior tag

Ja hogy ez is a spórolásról szól, csodálkoztam is, hogy mi a fenéért hagyják ki ezt a fícsört? Samukhoz voltak alternatív firmware-ek, vajon Panánál nincs ilyen?

(#15165) Osynho válasza senki66 (#15164) üzenetére


Osynho
addikt

Tényleg nem értem: tv beépített lejátszójának tudása deal breaker a választás során? :U

(#15166) TA68 válasza ACE- (#15156) üzenetére


TA68
senior tag

Nem lesz fakó a kép, ráadásul az SJ810V már Super UHD. Nagyobb a fényereje és színtere, mint egy sima UHD tévének. Nekem egy LG 49UH 7707 tévém van, és nagyon szép élénk színekkel és dinamikával játssza le a 4K HDR filmeket..

Egyébként a "virágbolti" 4K filmek közül is már rengeteg a HDR-es. :K

(#15164) senki66
Így van, a Pana spórolásból nem vette meg a DTS licenszet.

[ Szerkesztve ]

(#15167) #94529552 válasza Luck Dragon (#15142) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Persze, láttam, hogy írtál. Olvastad a tulajok írását a 810V-ről? Ez is tudja az említett dolgokat. A 850V még komolyabb, de 49"-ban itt nem kapható, ha jól tudom.
Írtam privit.

ACE- Szerintem biztos, hogy működik rajta a HDR, de inkább a felhasználókat kérdezd erről. A 10 bit az 10 bit, akármit is írnak, igazából nem képes a szélesebb színtér megjelenítésére sem normálisan
Ezt mondjuk nem tudom mi alapján írja.... :( , de nagyon vicces :O

[ Szerkesztve ]

(#15168) stanley00 válasza Partizan182 (#15160) üzenetére


stanley00
tag

Bocsi, hogy beleszólok de én is érdeklődtem már e téren amire te is válaszoltál valami hasonlót nekem.
Nekem is olyan TV-m van ami a specifikációk alapján tudja a HDR-t és amikor ilyen tartalmat szeretnék lejátszani akkor színtelen, fakó a kép. Nekem nem azzal van a bajom, hogy nem egy natív 10 bites panel szintjén jeleníti meg a HDR-t hanem azzal, hogy teljesen élvezhetetlenül. Ha az lenne, hogy csak simán 4K-ban HDR nélkül játszaná le így a filmet és legalább színek vannak akkor még azt mondom ok így jártam. De mivel nem ezt teszi a TV hanem simán lejátsza nézhetetlenül fakó színekkel ezért teljesen használhatatlan. És az ember csakis ezért vesz ilyen TV-t nem azért, hogy a HD adások egy full HD-hez képest kevésbé legyenek szépek az SD adásokról meg ne is beszéljünk. Ez egy olyan TV-től amit úgy árusítanak, hogy HDR Pro így már pofátlan átverés amire semmilyen magyarázat nem elfogadható.

(#15169) Zorbász


Zorbász
újonc

Vennék egy új dobozt, ami megfelel a következő paramétereknek:

- Márka: mindegy
- Ár: 100.000 körül, max. 120, ha tud valami szépet.
- Nézési táv: 2-4 méter között, max 30 fokos eltéréssel.
- Cél: sima mezei tévénézés, néha rádugnám a laptopra. Játszani nem fogok rajta.
- Csatlakozók: legalább 2 hdmi kell, egy a laptopnak, egy a tv beltéri egységnek, de van egy parabola is.
Jelenleg két scartot használok a beltérinek + a parabolának. Bár lehet, hogy a parabolát nem üzemelem újra be.
- Nem akarok rákötni semmilyen hangszórót, vagy erősítőt, ezért jó lenne, ha tudna egy közepes hangminőséget produkálni.
- Smart: nem fontos.

Jelenleg egy 15-20 éves 65 cm-es LG-m van, ezt kellene egy kicsit felülmúlni. A gyerkőc miatt már nem nagyon férünk, ezért gondoltam felteszek valamit a falra.

(#15170) senki66 válasza Osynho (#15165) üzenetére


senki66
senior tag

Nem, nem az, a DTS hiánya ellenére éppen folyamatban van az LG-től elállás (ami kezeli a DTS-t), Panasonic-ot már megrendeltem, de azért még is csak bosszantóak, az ilyen apróságok. A belső lejátszó, amíg nem veszek hozzá külső eszközt, azért fontos, mert a mostani LG pl képileg a 4K HDR-t szebben játssza le, mintha a számítógépen játszom le, a hang az persze már más kérdés. Már próbáltam olyant is, hogy párhuzamosan játszottam le a számítógépen és a tv lejátszójával ugyan azt a 4k filmet és így megvolt a jó 5.1 hang és a viszonylag jó hdr-es kép egyszerre, de nyilván ez csak alkalmi megoldás lehet. Rendeltem egy DAC-ot Aliról, de azt a Panával akkor nem tudom majd DTS-sel, csak AC3 Dolby 5.1-el használni, hát ezért rágódtam ezen. A legnagyobb probléma, hogy a csúcskategóriás tévéken kívül minden márkának van valami nyűgje.

(#15171) Pro Koryak válasza #94529552 (#15167) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mivel szoftveres úton számolja/alkotja = szimulálja a köztes árnyalatokat.
Amúgy 2-vel feljebb olvasható mennyit ér a 8bit+frc panel hdr-re.

(#15172) #94529552 válasza Pro Koryak (#15171) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem szimulál semmit, csak megint az a baj, hogy olyanról írsz, amit nem ismersz. Teljesen mindegy a 10=8+2, csak add össze magad is :O . Te vajon hány millió színt ismersz, a saját eszközeid alapján?! Ezek közül mennyit tudnál megkülönböztetni???
Az említett tv pedig annyit tud, mint a hasonló árú középkategóriás tévék, bármelyik másik gyártótól is lenne. HDR gamingre jól használhatók, erről többen is írtak, de aki a HDR filmekhez keresett tévét, az gondolom előtte tájékozódott, vagy nem. A tavalyi UH szériából az UH77 és felette volt ajánlott ehhez.

(#15165) Osynho Van ilyen. Sokan nem akarnak kábelrengeteget, meg extra kütyüket, + beruházást, és csak azért, mert lespórol a gyártó egy filléres licencet. Ha a komolyabb smart tudás lenne a lényeg a tévével, akkor ajánlható a kütyü, bár a mai tévéken már egyre jobb a smart, pl. webos, vagy tizen.

[ Szerkesztve ]

(#15173) Zοltta válasza #94529552 (#15139) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ez a 43" Samu nagyon szimpi , külalakilag :) Valaki vett már ugyan ilyen típust itt a fórumban esetleg ? jól esne pár személyes tapasztalat :) .
Bár karácsonyig még eldől ,hogy mennyi lesz a keret ,hogy 32 vagy 43 as verzió lesz a befutó :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#15174) ZephX válasza Castell (#15144) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszönöm a választ. Én a Full HD-s felé hajlok alapvetően. Már persze ha érdemes Tesco-ban tv-t venni, és megkapom rá a 2 év garit. Sat tuner-re nem hiszem, hogy nagyon szükségem lenne, mert vagy laptopról nézek filmeket, HDMI-n vagy DIGI-s set-top box lesz. :)

(#15175) Luck Dragon válasza #94529552 (#15167) üzenetére

Igen olvastam, már csak élőben kellene őket megtekinteni. :)
Köszönöm a táblázatot.
Kár hogy már nincs natív 200-as panel az LG-nél , kicsit félek a vissza lépéstől.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15176) ACE- válasza stanley00 (#15168) üzenetére


ACE-
addikt

Ez engem is idegesítene, és vinném is vissza. Egyszerűen nem hiszem el hogy ráírják hogy HDR, Dolby Vision, de semmit nem ér. Biztosan ér valamit, gondolom nem úgy, mint egy 3 millás OLED TV-nél, de annyim most nincs rá. Majd megnézem élőben, viszek egy vinyót a Media Markt-ba, és mindent lejátszok amire kíváncsi vagyok, és meglátjuk gyakorlatban.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15177) melan válasza Zοltta (#15173) üzenetére


melan
senior tag

Mi két hete vettük ennek a 32"-os tesóját a fiamnak. Nagyon jónak tartom, meg vagyok elégedve vele. A képe teljesen megfelelő (TV-zés, hálózaton keresztül FHD tartalmak), de a szélsőségekre (betekintési szög, fekete) nem teszteltem direkt, a mindennapi használat során mondom a pozitív véleményem. A smart része nagyon meggyőző: egy pillanat alatt feléled a TV és megy a műsor, mindent felismert ami elérhető itthon (NAS, telefonok, tabletek) ugyanez visszafelé is. Volt rákötve laptop is, tesztelve a Crysis-t, tökéletes volt... szóval én ajánlani tudom, az árához képest meg pláne.

Az új TV-n felbuzdulva (főleg az okossága miatt .) ) én is cserélném a Samu630-omat, egy hasonló tudású, de UHD-s 49"-es méretűre. Még tájékozódom a fórumot olvasva, remélem mire eljön a csere ideje, lesz megfizethető céltermékem is. Jelenleg a Samsung UE49MU6452-el szemezek, de elég húzós az ára, a kisebb tesóját (6102) nem nagyon ajánlják.

(#15178) Partizan182 válasza stanley00 (#15168) üzenetére


Partizan182
senior tag

10bitnek ehhez mondjuk nem sok köze van, az a color banding (színátmenetek sávosodása) ellen van, színtér és kontraszt okozhat nálad fakó végeredményt.

Színtér beállításokkal játszanék a helyedben hátha segít (lehet h csak hibás color mapping), de összességében egy max fényerőn hajtott IPS panelnek vannak korlátai ha nincs mögötte rendes local dimming.

(#15179) Partizan182 válasza ACE- (#15176) üzenetére


Partizan182
senior tag

Vicent UH770 tesztjéből:

"Second, because [Backlight] and [Contrast] needed to be maxed out to meet the high brightness demands of HDR, the vertical blooming/ haloing and backlight fluctuations on the television reached epidemic levels, detracting severely from the viewing experience. Of course, [Backlight] and [Contrast] could be dialled down to tame these artefacts, but then the resultant image wouldn’t look remotely close to HDR."

Sj810 kb ugyanez csak szélesebb színtérrel (qd filter miatt) meg kicsit nagyobb csúcsfénnyel (ami a fenti problémát pont erősíti). Csak hogy tudd mire számíts.

[ Szerkesztve ]

(#15180) TA68 válasza stanley00 (#15168) üzenetére


TA68
senior tag

Akkor az nálad egyedi probléma lehet. Pláne ha a tévé is kiírja HDR film indítása után a jobb felső sarokba a HDR-t. Ha jobb nem is lesz rajta egy HDR-es, mint egy normál film, mert ahhoz már SUHD tévé kell, (SJ810/SJ850) de rosszabb semmi esetre sem lehet.

(#15179) Partizan182
Látod ez a különbség, te csak kiguglizol egy tesztet, én viszont nap mint nap használom.

[ Szerkesztve ]

(#15181) ACE- válasza Partizan182 (#15179) üzenetére


ACE-
addikt

Azt, hogy nem használom ki maximálisan, és gyengít az élvezeti értékből, én nem ítélnem annak, hogy semmire nem jó. A mostani 32"-os Samsung C6000 -emhez képest feltehetően ég és föld lesz HDR nélkül is, és feltehetően HDR-el is szignifikáns különbség lesz megfelelő forrás választásával anélkül, hogy egy lakásnyi lóvét kiadnék egy TV-ért. Szóval mint mondtam, tesztelem élőben, és ha hanyatt esek a látványtól nem nagyon fog érdekelni a tudományos értekezésed. (már bocs) :) Ezt kb. ahhoz hasonlítanám, amikor annó volt a 128 bit-es, meg a 256 bit-es mp3, és a nagy tudorok a 256 bitre esküdtek, mert az "sokkal jobb". De a hétköznapi emberek semmiféle különbséget nem vett észre a kettő között...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15182) #94529552 válasza Luck Dragon (#15175) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezeket a felső kategóriás tévéket 120Hz-nek írják. 200-at nem nagyon látok a tesztoldalakon egyik márkánál sem. Igen, élőben jobb lenne csekkolni, de a beállításokat előbb helyrerakni, ne a túlhúzott üzleti módokban.

Partizan182 Az egyáltalán nem ugyanaz, de ez csak célzott guglizás :o (azt más is tud szerintem), otthoni hasonló paneles tévés ismeret nélkül, én inkább TA68-nak hiszek, nem neked és barátodnak, :N ;] mert neki van valós tapasztalata az SUHD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#15183) Luck Dragon válasza #94529552 (#15182) üzenetére

Na igen, de van gyári profil visszaállítás. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15184) #94529552 válasza Luck Dragon (#15183) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán inkább az Otthoni mód kiválasztása, majd egy ideális kép beállítás, de majd látod.

so86 Tippre a Westendben, ott rengeteg tv van kirakva, már talán túl sok is.

[ Szerkesztve ]

(#15185) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy vendéglátó helyre keresnék valami LED tv-t, méretben 50-55" környékén gondolkodnék. FullHD-t preferálnám, nem tudom a közeljövőben lesz-e 4k adás, de gondolom fullHD tv-n jobban mutat a sima tv adás meg a hd is. Vagy nem?

Főként sporteseményeket néznének rajta.
Van olyan aminek nem katasztrófa a mozgásmegjelenítése? Okos tv rész nem muszáj, bár lehet, nem tudom kapni-e még anélkül tv-t. 200 körüli a keret rá.

Mit ajánlotok?

(#15186) krx21 válasza BaLee (#15185) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ilyen felhasználásra, ennyi pénzért én lehet, hogy egy IPS paneles TV-t vennék. A fekete szint ilyen körülmények között nem annyira fontos, mint a betekintési szög.

(#15187) Pro Koryak válasza #94529552 (#15172) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mivel nem lesz otthon összehasonlítási lehetősége egy 10bites vs 8bites panel között, akár megfelelő is lehet neki.

(#15188) BaLee válasza krx21 (#15186) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Típust esetleg tudtok ajánlani ?

(#15189) Partizan182 válasza TA68 (#15180) üzenetére


Partizan182
senior tag

És nálad nem tolja az egész képernyő magas fényoszlopokat a hdr mód local dimminggel? Beállításokat kuldesz h mit használsz? Lecsekkolnám melóban.

(#15190) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok.

Vele szemezgetek LG 65UJ634V és egy samu ue48h6400-at váltana le. Akit érdekel írhat is :D
Engem a következők érdekelnének vagyis, hogy mennek-e rajta.

Plex app, DS video, (Nasról menne mindkettő nyilván)
HDR megy nem megy
DTS DD

A tv belső lejátszóját használnám és egy 5.1 erőlkődő lenne rajtam hdmi-vel. Kb ennyi.

Köszi a válaszokat!

(#15191) stanley00 válasza ACE- (#15176) üzenetére


stanley00
tag

Nem is marad nálam az biztos. Nézze az akinek ez a HDR. Kíváncsi leszek majd a tapasztalataidra.

(#15178) Partizan182 Én már azt is állítottam amit nem lehet. Ez úgy gagyi ahogy van, de legalább [itt] megértettem, hogy mi lehet az oka. Nekem 55 UH668V van de már az UH75-ös szériától ezt írják:
LG UH75
With UH75 we are entering the range of “regular” 4K TVs. It no longer has support for Dolby Vision but still claims support for HDR. Be aware that it does not have the hardware to reproduce true HDR. However, it will be able to process the signal from a UHD Blu-ray player or streaming service.
Már csak egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Akkor ha egy külső 4K HDR lejátszóval küldöm HDMI-n a TV-re akkor normális színek lesznek vajon?

(#15180) TA68 A TV kiírja, hogy HDR-es a film ha olyat játszok le de a kép sajnos fakó. A fentebb említett megoldás nem tudom változtatna-e a dolgon, ezért kár, hogy nincs itt olyan akinek UH668V TV-je van és tudna ezzel kapcsolatban mondani saját tapasztalatot.

(#15192) Zοltta válasza melan (#15177) üzenetére


Zοltta
senior tag

Köszönöm a gazdag válaszodat ! :) Én is pont így fogom használni, mint ahogy leírtad (TV-zés, hálózaton keresztül FHD tartalmak) kiegészülve + YT videókkal :) .
Nem semmi ára van a kiszemeltednek :O

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#15193) krx21 válasza BaLee (#15188) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem mennék bele, mert az LCD-ket már egy ideje nem követem. De szerintem lesz itt aki pontos típust megnevez. De amúgy az adott összegből oltári nagy különbségek nincsenek. IPS panelt leginkább az Lg alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#15194) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
PS4 melle keresek egy 32 colos FullHD tv-t 80-100e Ft magassagaban.
Melyiket erdemes venni a Samsung vagy LG 5os szeriaibol erre a celra?

(#15195) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Melyik 32"-os és 40"-os Full HD Smart Samsung,VA paneles tévét ajánljátok?
Elveszek a típusok között.
Olvasgatom, hogy a Samsung nem tudja az ipv6-ot.
Ez mit befolyásol?

(#15196) andor96


andor96
újonc

Sziasztok!

Egy ideje már kutatok egy olyan készülék után ami megfelel a célnak és bele is fér a rászánt keretbe.
Ps4 Pro-hoz szeretnék UHD Tv-t venni, viszont a keret csúcsa olyan 200 ezer lehet.

Sajnos amiket eddig megnéztem azok vagy 250+ vagy nem kaphatóak Magyarországon.

Ugye fontos az input lag, illetve 108-120 cm méret jöhet szóba.

Ha ebben segítenétek nekem azt nagyon megköszönném, mert már nem tudom melyik irányba induljak tovább.

Előre is köszönöm. :)

(#15197) sugarforce válasza Bogyi007 (#15159) üzenetére


sugarforce
őstag

A samu m5502 pl nem passthrough-olja az 5.1-et optikára.

(#15198) Sidositanaka


Sidositanaka
tag

Sziasztok. A segitségeteket kérem TV választásában.A két tv közül melyik lenne jobb választás?
Samsung ue55mu6102 vagy Lg 55uj6307?
Segítségeteket előre is köszönöm :R

(#15199) Trash


Trash
tag

Sziasztok!
Ti játékhoz(ps4) VA vagyIPS panel-es tv-t ajánlotok inkább?

(#15200) krx21 válasza Trash (#15199) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha fontos a kontraszt, akkor mindenképpen VA...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.