Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16601) sarkanyolo2 válasza Ekka86 (#16558) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lincshangulat. :D

Kis közérdekű:
Szeged Tesco Extra, 40 db volt belőle, 20mp alatt fogyott el. 55-ös Philipset még lehetett venni 15 perccel 6 után is. :D

Tesco BF LG 43UJ620V a kiírástól eltérően nem tartalmazta a Magic Remote-ot.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#16602) Uzi74


Uzi74
senior tag

Egy Samsung 58MU6199-et berendeltem, szerintetek megbánom, hogy nem a MU64-es szériára vagy jobbra mentem rá? (2 évet bekkelnék ki vele)

(#16603) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Sziasztok!

Nagypapának skypolós smart tv-nek mit javasoltok? Van még olyan ami kamerával is megy?

Mintha a saját Samsung tévénken megszűnt volna a skype támogatás.

(#16604) Batib válasza gekkoXT (#16603) üzenetére


Batib
őstag

Minden smart tv-n megszünt. A jogtulaj (microsoft) letiltotta.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#16605) spileraaa


spileraaa
senior tag

LG 32LH530V
megrendeltem szuper aron ezt
hetfon kerdeztem hogy fel van e adva a csomag azt mondtak igen
ma megkerdeztem ujbol kiderult hogy tevedtek mert 4 db volt keszleten es en kb 10 rendelo voltam
na lenyegtelen de igy kb 7 napig hiaba vartam a semire mert mult penteken rendeltem toluk

a lenyegre terve ehez hasonlo tvt tudok ajanlani vagy meg mindig jobb ha ezt megveszem dragabann

a szuper ar 60 000 ft lett volna
jelenleg a legolcsobb ar 66 500 ft

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#16606) tomspice72 válasza gr.bence (#16587) üzenetére


tomspice72
tag

Jól tetted.

(#16607) Szpisti


Szpisti
addikt

Úgy néz ki jelenleg sehol nem lehet venni LG AN-MR650A (2017) Magic Remote-t. Mindenhol elfogyott.
Hiánycikk?

(#16608) sarkanyolo2 válasza Szpisti (#16607) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lehet, hogy ez nem jó neked, de ugyanezzel a típusszámmal fut.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#16609) Tendd


Tendd
tag

Mi a véleményetek 210 000 Ft-ért egy LG 49SJ800V jó vétel?
10bit, 120hz, ennyiért nagyon jónak tűnik!

(#16610) gekkoXT válasza Batib (#16604) üzenetére


gekkoXT
senior tag

androidos smart stickkel megoldható tévére?

(#16611) Darth_Revan válasza Tendd (#16609) üzenetére


Darth_Revan
veterán

hol ennyi ?

(#16612) Batib válasza gekkoXT (#16610) üzenetére


Batib
őstag

Nem tudom.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#16613) Tendd válasza Darth_Revan (#16611) üzenetére


Tendd
tag

Szlovák webáruházban, szlovákiai vagyok... (690€)

(#16614) Darth_Revan válasza Tendd (#16613) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah, az csodálatos ...

(#16615) Tatopulos válasza smekone (#15155) üzenetére


Tatopulos
csendes tag

Nekem van egy 49sj810v tvém, 2 hete vettem. Gyorsan leírom a tapasztalataimat.
Főleg ps4 pro-hoz vettem, de sorozatok, 1080p filmek és tv adások is mennek rajta esténként.

A feketék elég rendben vannak. Be lehet állítani úgy a tv-ét, hogy akár oled hatásúnak tűnjön.
Én azt a megoldást találtam az olyan filmeknél, ahol alul-felül fekete sáv van, hogy ott bekapcsolom a helyi fényerőt, maxra felnyomva, ez szép fekete sávokat eredményez alul-felül, mert egyébként szurkés-kékes enyhe bevilágítás zavaró tud lenni. Ez a képet nem nagyon befolyásolja ha be van kapcsolva, ahogy megfigyeltem, nem lesz tőle sötétebb, feketébb.
Viszont itt jön elő az a probléma, amikor a teljesen fekete képernyőn megjelennek a betük a film végén vagy a távirányító kurzorát megjelenítjük egy fekete háttér előtt, például üresjáratban, mert akkor bizony egy fentről lefelé 30 cm vastag fény csík jelenik meg, bevilágításként, mozgatva a kurzort, mozog a sáv is vele együtt.
Ezért ezt a funkciót igyekszem nem bekapcsolni, csak a már említett alsó-felső feketék elmélyítésére használom, ha szükség van rá. Arra viszont tök jó.

Ami zavar a Tv-ben, hogy akármit is állítok, mindenféle variációban a gyors jeleneteknél, filmeknél, megjelenik a kép akadása. Legjobb beállítást a true motion felhasználói módban, mindkét csuszka a maximumon + real cinema bekapcsolva. Ez a szappanopera hatás, ami nekem még tetszik is, simább, tisztább és folyamatosabb a gyors mozgások, addig amíg nem hibázik az algoritmus és be be szaggat. Szóval lényeg, hogy nincs olyan beállítás kombo 2017-ben ezen a tv-én, ami elégedettséggel töltene el a folyamatos mozgások tekintetében. Ha alapbeállításon hagyom a tv-ét, tehát real cinema ki és true motion ki, akkor folyamatos nagyon pici ugrásokkal viszi a filmeket, tv adásokat, pattog a kép. Nekem ez nagyon zavaró. Ez kisebb méretű tv-nél nem biztos, hogy nagyon meglátszik, de egy 50 colosnál már a hibák is nagyobbak és zavaróan meglátszanak.

Egyelőre ennyit akartam leírni, hátha érdekel valakit.

(#16616) spileraaa


spileraaa
senior tag

Melyik és miért?

LG 32LJ500V

vagy

LG 32LH530V

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#16617) Tendd válasza Tatopulos (#16615) üzenetére


Tendd
tag

Szia!
Ezt az említett "akadozó, pattogó" képmegjelenítést milyen viszonylatban érted? Mondjuk hasonló árkategóriájú konkurens márkákhoz képest rosszabb a mozgásmegjelenítés gyors jeleneteknél; vagy önmagában nem tökéletes, de az árszintjén rendben van? Illetve érdekelne hogyan bánik a hd sportcsatornákkal a tv, kimondottan a foci érdekel. Köszi

(#16618) beriv


beriv
tag

Sziasztok 65-70 coll környékén keresgélek tévét LG 65UJ634V ezt találtam türhető áron erről vélemény esetleg?
Valami best buy típust tudtok?

[ Szerkesztve ]

(#16619) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok!
Ti melyiket vennétek?
Sony kd65xd7505 339999ft vagy Samu ue65mu6122 350000ft. Csak a képminőség érdekel az okos tv része nem.

(#16620) Szpisti válasza sarkanyolo2 (#16608) üzenetére


Szpisti
addikt

Sajna nem. A 2017-es (WebOS 3.5-höz) ez való: [link]

(#16621) Motar


Motar
tag

Tajokaztato jelleggel: az árkád médiában még fél órával ezelőtt volt kb 7db Sony xe85 250ért. 1etvettem én is... Lemondtam a 3dről.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#16622) xmad


xmad
őstag

Tv vel kapcsolatban egy olyan kerdes merult fel bennem hogy:

Ha pc vel össze kötöm hdmi kabellel es úgy filmezek az képminosegben ugyanolyan mintha mondjuk egy usb-t dugnék a tv be es onnan jatszanam le?
Az szamit valamit hogy a pc-n a felbontas full hd de a tv meg 4k?

Még nem volt idom probalgatni.. ha pedig pc n inditom el a filmet akkor a hang is a pc habgszorojabol jon vagy a tv-n?

Irtátok hogy a 4k tv feltudja skálázni a full hd felbontasu filmet, ez akkor is igaz ha oc rol jatszom le?

(#16623) StLui válasza tcarina (#16619) üzenetére


StLui
veterán

Egy Sony PH tesz igaz 49-es

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16624) Motar válasza xmad (#16622) üzenetére


Motar
tag

Ne tukrozd az asztalt! A pc egy külön kijelzokent fogja kezelni ebből kifolyólag a felbontást külön állítod. A hangot meg szintén te tudod beállítani, hogy a HDMI-n menjen ki, vagy az alapot használja.
Mindent fel tud skalazni, de az nem jelenti azt hogy olyan szép is lesz...
Pc ről akár szebb is lehet szerintem mint usb ről. Nyilván a lejatszotol és a géped teljesítményétől is függ.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#16625) Motar válasza StLui (#16623) üzenetére


Motar
tag

A nagyobbik baj, hogy ez a tavalyi modell, nem pedig az idei ajánlott.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#16626) xmad válasza Motar (#16624) üzenetére


xmad
őstag

Köszi, PC-n ha megnyomom a windows jel+ P betűt akkor valasszam a kiterjesztést?
Es akkor a tv kepernyore athuzom az egeret ott pedig tudom kulon a felbontast is allitani?
Köszi az infot

[ Szerkesztve ]

(#16627) Motar válasza xmad (#16626) üzenetére


Motar
tag

Huh hát így pontosan nem tudom, de igen a kiterjesztést kell választani. Szerintem alapba a natív felbontást fogja beállítani, azaz a UHDt.
De én inkább a VGAd driverébe probalnam ezt beállítani, mint a winen belül.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#16628) StLui válasza Motar (#16625) üzenetére


StLui
veterán

bocs, google megetetett, bedobta találatnak, én is 65-öt keresnék, ezért kezdtem én is utána nézni

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16629) Nando36


Nando36
tag

Sziasztok!

Úgy általánosan, van valakinek tapasztalata a Horizon készülékekről? Elég jó áron van és nem rossz a tudása sem meg 36 hónap garanciával adják ma.

(#16630) m@tthew válasza ACE- (#16577) üzenetére


m@tthew
csendes tag

Köszi, ez jó hír!

(#16631) Gabooor


Gabooor
csendes újonc

Sziasztok!
Tudtok olyan 40" - 43" készüléket ajánlani, ami 4K, smart, VA panel és működik vele egy média szerver(ZyXEL NAS326)?

(#16632) xKRIPAPAx válasza Gabooor (#16631) üzenetére


xKRIPAPAx
csendes tag

Samsung ue40mu6452

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#16633) Gabooor válasza xKRIPAPAx (#16632) üzenetére


Gabooor
csendes újonc

köszi a tippet, esetleg egy UE40MU6122 is tudja ezeket? (közelebb lenne a keretemhez)

(#16634) goodwill válasza Pro Koryak (#16578) üzenetére


goodwill
tag

nem hiszem, 750e volt a 850 ez meg kb 40-50e-rel alatta... igaz, 2 hónapja. vagy az 55colt mondod

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#16635) Getcrazy


Getcrazy
újonc

Sziasztok!
49"-es tv-t keresek minden finomsággal 200e ft körüli áron.
van még egy óráig a Samsung 49MU7002 240e-ért az emagon. ez elég jónak tűnik bár kicsit drága és nem tudom, hogy megéri-e. valakinek tapasztalat a készülékről? esetleg jobb alternatíva?
Köszi!

(#16636) goodwill


goodwill
tag

Sziasztok,

Megvettem az lg 65 sj 810-et. ma este hív a pacek, hogy ne mtudják odaadni a tv-t 486e-ért csak +6000 Ft költség mellett. hétfőig döntsem el hogy akarom e.

Na erre mit mondjak? :F :W

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#16637) Motar válasza goodwill (#16636) üzenetére


Motar
tag

Fogyasztó védelem?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#16638) Gulyopapa válasza goodwill (#16636) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Azt hogy így nem ...

(#16639) goodwill válasza Gulyopapa (#16638) üzenetére


goodwill
tag

Még így is jó áron van, de így tuti nem utalok előre.

holnap futok egy kört az MM-es ismerősnél hogy mit tud tenni az érdekemben, mert inkább ott venném, csak leég már a pofámról a bőr annyit segített már.

fa..sz kivan. szerintem is inkább skippelem. fogyasztóvédelem mi tud tenni? dádáz? mert tévét nem ad ennyiért. egyébként most módosították a tv árát 634e-re :U

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#16640) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv! Nem rég vettem egy LG 49uj635v. Olyan kérdésem lenne hogy azt lehet állítani hogy a videókat ne ilyen nagy fps-sel vagy frekvencián játsza le ha nem szépen 23 fps el :) nem tudom megszokni olyan mintha jóval több kepkockaval menne a film mint kellene. Talan érthető :)

(#16641) goodwill válasza goodwill (#16639) üzenetére


goodwill
tag

hétfőn benyögöm neki hogy akkor szerintem annyiért veszem mint amennyiért regisztráltam, vagy fogyvéd. meg esetleg egy ingyen hdmi kábel ajiba hogy ekkora faxok voltak :DDD

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#16642) balkoger válasza Szpisti (#16607) üzenetére


balkoger
tag

Szia, most vettem egy ilyen Magic Remote-t az ebay-en, van lengyel és török forrás is EU szállítást vállalnak, nézd meg őket, sajna 15e.-re számíts kb.

(#16643) Ekka86 válasza Ekka86 (#16584) üzenetére


Ekka86
csendes tag

Minden igyekezetem ellenére a fórumon nem találtam véleményt egyikről sem. :( Így még mindig aktuális, hogy ki melyiket választaná? Ezzel amúgy tök sokat segítenétek nekünk "kispénzűeknek", mert ahogy láttam egy csomóan kérdezték pl. a Samsungot, de választ nem kaptak ők sem. :(

(#16644) goodwill válasza Ekka86 (#16643) üzenetére


goodwill
tag

a samsung menüje lassabb és nem annyira használható. ez is érzés kérdése.

neked kell kiderítened hogy melyik kép tetszik jobban. nekem 6 éve samsungom van, ha nem FHD tartalmat nézek, akkor azt mondom hogy nem egy nagy szám a képe. LG-t veszek jelenleg (többet is) mert úgy gondolom hogy jobb lesz. szerintem jobb oprendszert is tettek alá, szerintem.

menj el egy euronicsbe, nézd meg hogy neked melyik tetszik. ma azt mondom hogy az lg 2+3 év garija jobb, és én azt venném. a két panel tudása kb ugyanaz. belépő modell mindkettő.

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#16645) balkoger válasza Gabooor (#16631) üzenetére


balkoger
tag

Szia, médiaszerverrel a dlna képes tv-k tökéletesen működnek, szerintem nem sok olyan tv van a mostani piacon amiben nincs DLNA ficsőr.
Attól is függ, hogy a NAS-odon mit futtatsz, DLNA szervert érdemes beindítani rajta.
Ahogy látom simán tudja, Zyxel oldaláról idézve:

Network protocol
CIFS/SMB for Windows
NFS for Linux/Unix
AFP for Mac
DHCP client
PPPoE
Network Time Protocol (NTP)
iSCSI

Network applications
Media server
Twonky media server with DLNA 1.5 and UPnP AV
iTunes server
Logitech media server
Photo album server

(#16646) Gabooor válasza balkoger (#16645) üzenetére


Gabooor
csendes újonc

Szia, akkor ezek szerint egy Samsung ue40mu6122 készülékkel működne? Csak azért kérdezem mert minap akartam venni egy ilyet és az eladók meg voltak esküdve rá, hogy a Samsung-gal ilyen, hogy NAS nem fog működni.
Jelengeg a NAS-on egy Twonky server fut ami tökéletesen működik egy LG smart készülékkel (webOS 2), de le szeretném cserélni az IPS-t VA-ra és FHD-ről UHD-re váltanék.

(#16647) Livius


Livius
őstag

Hello!
Tudnátok ajánlani Ultra HD-és LCD TV-ét? A keret 200k lenne rá, lényeges dolog, hogy a Youtube és értelmes smart applikációk legyenek benne. Mérete 43"-nál nagyobb legyen, és az mkv filmekből H264 és esetleg H265-öt is tudja lejátszani. És persze jó lenne egy olyan modell, amire van már valami pozitív tapasztalat a nem meghibásodások terén.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#16648) zalman90


zalman90
őstag

nem a true motionra gondolsz?

Ezt ide akartam:

(16640) Norbika88

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16649) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Mennyire igaz, hogy a hdr képes tv-k hez már 2.0 hdmi kábel kell? Csak mert egyik helyen azt írják kell, míg a másikon azt mondják csak placebo és elég annyi hogy high speed legyen. Egyáltalán mennyiért ésszerü venni, mert határ a csillagos ég :(

(#16650) Gsx-rr válasza Gabooor (#16646) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez a Samsung Va paneles?

Goodwill: Én is ez a 2 tv között gondolkozok. Ezek szerint az Lg Ips a Samsung V Paneles?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.