Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Norbee833 válasza Piftuka (#16928) üzenetére


Norbee833
csendes tag

Köszi szépen a segítséget. ;)

(#16952) Gulyopapa válasza Pardise (#16949) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Rendben van ez ennyiért.
Ahhoz hogy lényeges jobbat kapj, 300 fölött kell nézelődni.
Nekem játékra tökéletes lesz.
Persze az 55-ös OLED-et lent a nappaliban meg sem közelíti :D

(#16953) Pardise válasza Gulyopapa (#16952) üzenetére


Pardise
senior tag

Tehát akkor bármelyiket választhatom, mellé nem fogok egyikkel sem :)

Your car, your life ;)

(#16954) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
55"-ig keresek kifejezetten jó képpel rendelkező készüléket, FullHD felbontással,
maximum 200-230eFt értékben. 100 Hz előny.
Szerk.: TV és filmnézés
Igazán köszönöm a segítséget!

B

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#16955) tibi970307


tibi970307
tag

Egyébként a cikkekben bekalibrált értékek szerintetek mennyire adják vissza a valóságot?
Konkrétan egy Samsung KS7000-en állítottam be egyszer ugyanazokat az értékeket (kivéve fehéregyensúly, mert az ha minden igaz, akkor minden darabnál más az optimális), de először azt hittem, hogy a Meleg2 színhőmérséklet elírás, mert annyira sárgák voltak a színek.

Majd egy Panasonic EX700E TV-m lesz, de kíváncsi vagyok, hogy a flatpanelshd-n szereplő cikkben beállított értékek milyenek lesznek.

Szerintem meglehetősen nehéz kalibrálni, mert nincs referencia, amihez hasonlítani lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#16956) Gulyopapa válasza tibi970307 (#16955) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Jó, vagyis jobb lett. Én épp most "loptam" pár kalibrálást Darkótól a YT-on. Lett rendes feketéje a TV-nek ( nem oled persze ).
A színhőmérsékletet és a gammát kell finomhangolni...IRE értékek ( 10-100-ig )

[ Szerkesztve ]

(#16957) Piftuka válasza goodwill (#16865) üzenetére


Piftuka
veterán

"arukhaza.com"

Jaj, hát miért ilyen helyről rendelted? :(

Egyébként a termék akció előtti felárazása, majd az akció alatti leárazása címén a korábbi áron (vagy akár még magasabb áron) értékesítés nagyon súlyos szabálytalanság.

Sajnos nehéz bizonyítani! Ám van rá "precedens" kis hazánkban is.

Mindazonáltal a panaszoddal teljes joggal fordulhatsz a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fogyasztóvédelmi ügyekkel foglalkozó osztályához.

Valamint a Gazdasági Versenyhivatalhoz is fordulhatsz, "tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatra" hivatkozva.

"Aquila non captat muscas."

(#16958) Piftuka válasza denis77 (#16879) üzenetére


Piftuka
veterán

Mire vagy kíváncsi? Mennyiért vennéd? Milyen jótállási feltételekkel? Hol vásárolnád meg? Milyen körülmények között használnád? Milyen tartalommal?...

"Aquila non captat muscas."

(#16959) Piftuka válasza spgabor (#16882) üzenetére


Piftuka
veterán

A SHARP (remélhetőleg) most talált ismét magára, miután a japán anyavállalat (a Foxconn csoport támogatásával) ismét a kezébe vette az európai készülékek sorsát.

Ez a tévé még azt megelőzően készült, és a palettáról egy meglehetősen belépő szintű modell. A mozgásmegjelenítése a lehető leggyengébb.

Ha "csak legyen valami, ami képet ad" alapon szeretnél tévét, akkor megveheted. Még a hazai szervizháttere is viszonylag korrekt, de szerintem jobban jársz egy 5XX sorozatba tartozó (minél nagyobb számozású) Full HD LG tévével. Minden szempontból.

"Aquila non captat muscas."

(#16960) Piftuka válasza Ekka86 (#16885) üzenetére


Piftuka
veterán

Mondjuk úgy, hogy a technológia egyik negatív velejárója lehet a felhősödés. A "lehet", mert nem szükségszerű, bár kétségtelenül gyakori jelenség, és kisebb-nagyobb mértékben látható. (Van azért teljesen homogén LCD panel is.)

Hogy garanciális javításra vagy cserére jogosít-e, az függ a jelenség mértékétől, valamint a hivatalos szerviz jóindulatától.

"Aquila non captat muscas."

(#16961) Piftuka válasza Lankadatlan (#16862) üzenetére


Piftuka
veterán

Általánosan igaz, hogy minden tartalom az arra a célra készített natív felbontású kijelzővel a legszebb.

Ám a modern, jó minőségű, felső-közép kategóriás és prémium 4K tévék a Full HD tartalmat is kiváló minőségben jelenítik meg. (Az emberek döntő többsége semmi különbséget nem vesz észre.)

Az említett Samsung viszont nem ez a kategória. Egyébként is írtam az elmúlt időszakban sokszor... annak az árából inkább más gyártók termékei közül érdemes választani. Samsung-ot a 7000-es sorozattól felfelé.

Megjegyzem, ha tényleg csak játékra használod, akkor nem kérdés, hogy egy "gamer monitorral" jobban jársz.

"Aquila non captat muscas."

(#16962) Piftuka válasza flash- (#16864) üzenetére


Piftuka
veterán

A legfontosabbat (az ár) nem írtad ugyan, ám a képernyő mérete és a dedikált Full HD felbontás determinálja a kategóriát is. (32 colban nem készül már közép, felső-közép, vagy prémium kategóriás modell.)

Azért megírhatnád, hogy mennyiért szándékozol tévét venni, mert az sokat segítene! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#16963) Piftuka válasza tigor (#16892) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesen jó választás lesz az EX700 játékra és időnként filmet nézni is vele. Szép, kontrasztos képe van, Full HD és 4K tartalmakkal egyaránt, jó az input lag értéke... Az egyik "jolly joker" a maga kategóriájában a minőségre vágyó felhasználók számára. :K

(A cimborák javaslatára.... "Kibicnek semmi sem drága!" Az említett két tévé finoman szólva nem egy árkategóriában versenyez az EX700-zal.)

"Aquila non captat muscas."

(#16964) Piftuka válasza SzaboDeGergo (#16894) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezek közül ti mit vennetek? Vagy ilyen árkategóriában más lenne a befutó?"

Panasonic EX700

"Aquila non captat muscas."

(#16965) Piftuka válasza nagymadve (#16899) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha kifejezetten játékhoz keresel, akkor nem biztos, hogy a legjobb választás a ~35 ms körüli input lag értéke miatt (bár az még "határeset"), viszont a 10 bites, 120 Hz-es panel, az Ambilight valóban jó "extrák", ennyi pénzért pedig ez egy jó vétel.

Ha le tudsz mondani a VA panel nyújtotta fekete szintről, jobb kontrasztról, akkor bevállalhatod.

Bár én százból százszor inkább a Panasonic 50EX780-at venném helyette.

"Aquila non captat muscas."

(#16966) Piftuka válasza martin66 (#16911) üzenetére


Piftuka
veterán

Thomson 49UC6306 - 144.990 forint (TESCO)
Panasonic 50EX700 - 209.990 forint (Edigital)
A neked szimpatikus LG televízió 63x/63xx feletti számozással méretben és árban, ami belefér a keretbe.

"Aquila non captat muscas."

(#16967) Bogyi007 válasza Piftuka (#16959) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azért ez a korábbi tulajdonos akit egyébként megvettek konkrétan csinált jó dolgokat is a márkával többek között 2016-ban Red Dot Award győztesek voltak.

Vagyis nem a béka feneke alól jöttek vissza.

Apropó a Foxxconn csak a SHARP európai jogokat vette meg vagy az egész komplett UMC-t?
Ez alapján azt gondolnám hogy az egészet...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#16968) Piftuka válasza boz82 (#16917) üzenetére


Piftuka
veterán

A kettő közül a 120 Hz-es panel miatt én az LG-t választanám. Az ugyanis filmek, sportközvetítések, játék esetében szvsz többet számít még kikapcsolt Trumotion esetén is, mint a SONY 60 Hz-es panelja, BFI-vel kombinálva. (Más kérdés, hogy az LG nem natív 4K felbontású a speciális pixelstruktúrája miatt, a SONY-nak pedig Triluminos panelje van, amelynek köszönhetően a színvilága talán szebb egy fokkal...)

Ha pedig a jobb fekete szintre és kontrasztra számítasz, akkor a Panasonic 50EX700 az ajánlott típus. Ebben ráadásul a saját "Scanning Backlight" megoldásuk üzemel, ami a mozgásmegjelenítésre szintén jótékony hatással van.

"Aquila non captat muscas."

(#16969) spgabor válasza Piftuka (#16959) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Közben én is elkezdtem inkább az LG felé tapogatni.

Üdv:
spgabor

(#16970) Piftuka válasza spileraaa (#16931) üzenetére


Piftuka
veterán

"hol lehet megnézni hogy 32 inches LG tvk közül melyik VA paneles 100%-ra?"

Az üzletben, ha a polcon demózik a készülék. :)

Egyébként bár az LG az IPS paneles készülékeiről híresült el, minden évben van néhány olyan készüléke, amit VA panellel szerelt, sőt olyan is, amelyet panelgyártótól függően VA, vagy IPS panellel is legyártott! :K

"a másik fórumon azt írták az jobb mint az ips paneles mert jobb a feketéje"

"Jobb a feketéje"... és a kontrasztja. Ez igaz. Viszont nem "jobb", mint az IPS, hanem más.

Eleve... egy olcsó VA panel és egy professzionális IPS panel összehasonlításában vajon melyik a "jobb"? :)

"Aquila non captat muscas."

(#16971) Wayne válasza Wayne (#16927) üzenetére


Wayne
aktív tag

Erre senki? ;)

(#16972) Piftuka válasza PrometheusX (#16932) üzenetére


Piftuka
veterán

Jelen hozzászólásodhoz képest kettővel feljebb találod azt a hozzászólásomat, amelyben válaszoltam neked!

"Aquila non captat muscas."

(#16973) Piftuka válasza koxkids (#16933) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha nem baj, hogy IPS paneles és "csak" Full HD felbontású, akkor ajánlott.

A maga kategóriájában egy korrektül összerakott tévé, ráadásul Triluminos panelt kapott a gyártótól, így a lehetőségekhez mérten szép képet ad. A mozgásmegjelenítése jó, az Android operációs rendszere és a csatlakozási lehetőségei pedig sokoldalúak. Jó az input lagja, így játékra is kifejezetten alkalmas, mindezek mellett jó szervizháttérrel rendelkezik.

Ha általános felhasználásra keresel egy korrekt Full HD tévét, akkor nyugodtan megveheted.

"Aquila non captat muscas."

(#16974) goodwill


goodwill
tag

felhívott az áruk háza ügyvez úgyhogy mégis lehet hogy lesz Lg 65sj810 tv.

elméletben pénteken hozzák.

majd reflektálok.

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#16975) goodwill válasza Piftuka (#16957) üzenetére


goodwill
tag

mert ez volt a legolcsóbb. a két év garit meg úgyis az LG adja, nem a kereskedő. de erről még holnap reggel beszélek az MM.es ismerőssel.

Egyébként elmondtam neki hogy a szaros ászf-jét felülírja a fogyasztóvédelmi törvény de nem akarta megérteni. mindenesetre néztem a céget. érdekes.

egy esélyt kapnak. az úrlap már ki van töltve, ha bármi szarakodás lesz, megy a jelentés.

vannak emialek és visszaigazolásokmeg print screen hogy az árat nem vette vissza, stb. ráadásul egy black fridayen ment be legolcsóbbnak... hülyék a másik oldalon vannak. :U

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#16976) bbanati


bbanati
csendes tag

Sziasztok!

Ezt mennyire érdemes megvásárolni?
LG 55UJ670V UHD webOS 3.5 SMART Active HDR Bluetooth LED Televízió

Főleg filmek, TV és némi konzol lenne vele.

https://edigital.hu/led-televizio/lg-55uj670v-uhd-webos-35-smart-active-hdr-bluetooth-led-televizio-p506945

(#16977) koxkids válasza Piftuka (#16973) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi a választ. :)
És UHD felbontásban mondjuk max 180k-ig? LG,Samsung,Panasonic márkák közül? Szintén csak 43” max.

Kicsit gondolkodtam, egyszer veszek tv-t, kicsit hosszabb távra, lehet kéne már 4K.

(#16978) Tuvix válasza Piftuka (#16913) üzenetére


Tuvix
tag

Köszi az ajámlatot, de mindenképp maradnék 4k, HDR vonalon és az LG-nél. Hétvégén lesz egy kis időm, szétnézek majd pár üzletben.
Azt még elárulnád, hogy amellett hogy 6xx/6xxx sorozatot nézek, mire kell még figyelni, mit keressek ha a játék és a filmek is fontos? Nem szeretnék gyors mozgásoknál elmosódott képet.

(#16979) sutyesz96 válasza koxkids (#16977) üzenetére


sutyesz96
őstag

43”-ban végképp semmi értelme a 4K-nak. :N

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#16980) koxkids válasza sutyesz96 (#16979) üzenetére


koxkids
őstag

Csak 55" felett kb? :B

(#16981) sutyesz96 válasza koxkids (#16980) üzenetére


sutyesz96
őstag

50-55 felett.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#16982) #74266624


#74266624
törölt tag

Sziasztok!

Melyik 40 vagy 43 colos uhd tv a legjobb vétel 200.000 Ft-ig? Leginkább Xbox one X és Ps4 pro lenne használva rajta.

Amiket néztem: Samsung 40mu6452 és Lg 43uj701. De más javaslat is jöhet. Az árban e kettő alattiak mennyire felejtősek? Pl Samsung Mu6102.

Köszi

(#16983) Gulyopapa válasza #74266624 (#16982) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Panasonic ex 700e?

(#16984) #74266624 válasza Gulyopapa (#16983) üzenetére


#74266624
törölt tag

Néztem azt is csak régebbi keskeny állványom van és az ex700 lábai a szélein vannak.

(#16985) Gulyopapa válasza #74266624 (#16984) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Flex :DD

(#16986) #74266624 válasza Gulyopapa (#16985) üzenetére


#74266624
törölt tag

😁 De gondolkodtam állvány cserén is. A Pana Ex700 lenne a legjobb választás?

(#16987) Gulyopapa válasza #74266624 (#16986) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Azt nem mondom, de nekem tegnap jött meg. Van egy pixel hibám ( piros pixel). Képe rendben van de azért sötétben látszik a bevilágítás ( mindegyiken). Szép képe van. PC-re és ps4 pro-ra is rákötöttem. Ott is rendben van. A pixel hiba miatt valszeg csere lesz, de amúgy jó kis tv ez.

[ Szerkesztve ]

(#16988) noblem1983 válasza #74266624 (#16982) üzenetére


noblem1983
senior tag

Azt javaslom ha van rá lehetőséged menj be egy üzletbe és nézegesd meg a tv-ket. A Samsung 6452-t senki se ajánlgatja én a 49-es 6402-t láttam és gyönyörű volt a képe és a lejátszója se buta. Nézd meg pl amazon oldalán a vásárlói értékeléseket az valamennyire mérvadó lehet belőle véleményt alkotni

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#16989) air76 válasza Gulyopapa (#16987) üzenetére


air76
tag

Hali!A nov 10.én vásárolt Samsung UE55MU7002 -tvmen is van egy fekete pixelhiba.Én annó amikor a monitort vettem azt írkálták,hogy full-hd ban megengedett az 5 pixelhiba.Most ezeka nagyfelbontású tvknél meg se merem kérdezni,mi a ráta.Azért nem bolygatom,mert féltem nehogy szarabb jöjjön mint van.De persze egy háromkilós tévétől nem ezt várnánk.Bevilágítási problémám nincs.

(#16990) Gulyopapa válasza air76 (#16989) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szia. Hat igazából 4K-nál pár pixel megengedett, szerintem. Annyi hogy elállhatok a vásárlástól, kérdés hogy van-e értelme. Értelme akkor lenne ha letesztelt tv-t kapnék helyette...

(#16991) StLui válasza sutyesz96 (#16979) üzenetére


StLui
veterán

Ez a kijelentés így értelmetlen, nézési táv kérdése, nézd meg a telefonok felbontását. Én pl 1 méterről néztem a tv képernyőt amikor azon játszottam, és cockpitben ültem, kormánnyal. Most 2 méter, és 230 cm széles a vászonra vetített kép.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16992) StLui válasza Gulyopapa (#16990) üzenetére


StLui
veterán

Ha "szívóznak" akkor sajna nem cserélik, hanem visszaveszik, majd valamikor visszautalják, közben vehetsz egy másikat. Nekem viszont volt, hogy cseréltek így már terméket, rugalmasak voltak.
Pedig nektek is mennyivel egyszerűbb lenne hozzák az újat, és egyben elviszik a régit.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16993) Isner


Isner
újonc

49"-ban 200e +-, filmnézés médialejátszóról és játék xbox one x ( barátnő tv adás nézése ) mi lehet value vétel ?
LG 49UJ670V néztem, 175 körül van és egyébként ahogy rákerestem külföldi oldalakon a vásárlók eléggé jó értékeléseket adtak , erről vélemény pro / kontra esetleg más alternativa ? :R

(#16994) PrometheusX válasza Piftuka (#16972) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

:R

Elnézést kérek, elkerülte a figyelmemet. Nagyon jónak tűnik ez az LG tévé is, lehet hogy átgondoljuk a választásunkat. :)

Köszönöm még egyszer!

(#16995) Yodamest


Yodamest
addikt

Véleményeteket kérném kedves elvtársak :)
Elsősorban PC monitornak, játékhoz keresek egy szép képpel rendelkező 32"-os TV-t. Olyan nagyon sokat nem szeretnék rá költeni, nem kell, hogy okos legyen meg wifis stb, tényleg csak annyi, hogy jó input lagja legyen, szép képe, és full HD legyen.

Így első körben amiket találtam:

LG 32LJ500V: nagyon jók a visszajelzések róla, továbbá apósomnak LG 32LJ500U-t vettünk és rettentő szép képe van, meg is lepődtem rendesen, jobban néz ki rajta a hd/pendriveról lejátszott film mint az otthoni sonyn, ami 3X annyi volt! Magam sem értem, biztos azért lehet mert ez az LG legújabb típusa és valami fasza képjavító eljárás van benne, de ebben erősítsetek meg nemtudom.

Sony Bravia KDL-32RE405: ez meg ha a sonynál maradnék, így szépnek, jónak tűnik, nem tudom az LG-hez képest ebben milyen képjavító találmányok vannak. A HDR része gondolom csak valami kamu HDR lehet, de ebben is megerősítést kérnék vagy cáfolást :) Illetve még annyi, hogy HDR tartalom is kell a HDR kihasználásához, tehát pl. egy mezei blueray film ettől még nem lesz szebb ha jól gondolom.

Ezeken felül bármi ajánlást szívesen fogadnék, márka terén viszont az LG és SONY háza táján maradnék. Felső határ olyan 150K lenne, de ahogy írtam is nekem okos funkciók nem kellenek, csak hogy játékra kiváló legyen. :)

(#16996) sutyesz96 válasza StLui (#16991) üzenetére


sutyesz96
őstag

Azért írtam így, mert pont a te hipotézised nem egy hétköznapi példa, ritkán látni azért tévé előtt 1 méterre csücsülő embereket.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#16997) sNyPeX


sNyPeX
csendes tag

Sziasztok !

Ezt a PHILIPS 55PUS6262/12 TV-t szemeltem ki.
[link]
A véleményeteket szeretném kérni, hogy megéri-e az árát, filmnézésre, tv nézésre?
Esetleg van-e jobb max 200 000 forintig?

Válaszotokat előre is köszönöm !

(#16998) StLui válasza sutyesz96 (#16996) üzenetére


StLui
veterán

Moziba IMAX 6-7 sor, stb, telefonok stb kijelzője? Egyszerűen csak félnek az emberek a nagy kijelzőtől, vagy közel ülni a kicsihez. Egyébként most rengetegen játékra, PS4 Pro-hoz, Xbox One X-hez keresnek tévét. Teljesen abszurd és szakmaiatlan kijelenteni, hogy ekkora meg akkora mérethez értelmetlen. Van aki 40-es tévét rak az íróasztalára! És ez nem hipotézis, ha tudod mit jelent, én így használom, használtam.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16999) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek!

jelenleg egy Sencor 40" FHD-t nyúzunk itthon Xbox S-sel, lassan szeretnék váltani valami nagyobbra és jövőre megvenném az új X--et is!
Jól gondolom, hogy nincs értelme 4K 43"-as méretre ugrani?

[ Szerkesztve ]

(#17000) encoder válasza Jamcsabi (#16863) üzenetére


encoder
tag

Én is beneveztem egy ilyen Thomsonra! ;) BT, USB3, négymagos proci és a neten található infók alapján sokkal szimpibb volt, mint a teszkóban 119-ért kapható végletekig lebutított kistesója... :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.