Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#15951) Bestspiler7 válasza sanyi_386 (#15949) üzenetére


Bestspiler7
tag

szerintem is XE9005, local diming, android, brightnes, VA panel, ennél már csak az oledes tvék a jobbak, iletve még pár felsőbb kategoriás tv (zd9), de hát ezzek nagyok drágák

(#15952) viharhozo


viharhozo
addikt

90 eves nagyanyamnak megveheto ez vagy ennyit se er?

CI slot es falra szerelhetoseg a feltetel, csak tévéadast nezne rajta.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15953) goodwill


goodwill
tag

oled elfogyott az edigitalban. hát ez mi? pedig a 499-es ár igazán nem rossz. de akkor azt se veszünk :( :W

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#15954) V.T. válasza Dareiosss (#15913) üzenetére


V.T.
aktív tag

Amiket kinéztem mind drágább lett ma. Nem kerültek be az akcióba. Így a telekombol rendeltem egy LG65uj634v 400helyett 267ert.
Az a méret miatt nekem megérte remélem tényleg jó lesz :)
Köszi a segítséget azért

[ Szerkesztve ]

(#15955) BMS


BMS
őstag

hali

Szüleimnek keresek TV-t és ebben kérném a segítségeteket.

Ami nekik fontos,hogy minimum 49-50 colos legyen,uhd és smart.
A keret kb 140.000Ft.
Én találtam egyet ami most a BF miatt pont beleesik a költségbe: Philips 50PUS6162/12
Erről mi a véleményetek?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#15956) hosi27


hosi27
csendes tag

Sony kd49xe8005, 200 ér jò vétel? Mert egyet berendeltem :F

(#15957) Zsolto válasza BMS (#15955) üzenetére


Zsolto
őstag

BMS:

Nem egy nagy engedmény, úgy látom, mert a Euronicsnál normál áron is csak egy tízessel több. Amúgy ha a forint a szűk keresztmetszet, akkor nem sok választása van az embernek, azt kell megvenni, ami belefér. Az a Philips ennyiért biztosan nem rossz, és az ára sem vészes.

Van még egy lehetőség, ez a Strong 55 coll a MM-ben, kerek százezer, eleve két év garival, én megvennék hozzá még három évet egy tízes körül és hátradőlnék, hogy van öt év garim és még spóroltam is (pl. egy korrekt médialejátszónyit, ha az lenne az igény).

Hosi27:

Olyan 230-240 körül adják máshol (az edigital 299e-es "normál" ára pofátlan csúsztatás), szóval nem rossz ár, és 800-s sorozat, szóval ebben az árkategóriában tuti jó vétel. Nagyon igényes cimbinek van droidos Sonyja pár hete, pár apróságtól eltekintve nagyon szereti.

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#15958) BMS válasza Zsolto (#15957) üzenetére


BMS
őstag

köszönöm a választ:)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#15959) dontibee válasza hosi27 (#15956) üzenetére


dontibee
tag

Szia!

Szabad tudni, hogy honnan sikerült rendelni? Nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#15960) mutyi


mutyi
őstag

Ezt most találtam, akit érdekel.
https://euronics.hu/termekek/samsung-ue60j6240awxxh-full-hd-smart-led-tv/p/208203

(#15961) hosi27 válasza dontibee (#15959) üzenetére


hosi27
csendes tag

Szia [link] itt :D
Zsolto: köszi, kivàncsi leszek rà :DD

Közben pont most fogyott el sikerült még berendelni?

[ Szerkesztve ]

(#15962) dontibee válasza hosi27 (#15961) üzenetére


dontibee
tag

Nagyon köszönöm!

(#15963) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Erről a Hitachi-ról mi a véleményetek? Ez is kínai minőség már?

Hitachi 48HK6W64

(#15964) Batib válasza SPeti1984 (#15963) üzenetére


Batib
őstag

Inkább török. (Vestel)
Vestel is rebranding some of its TV sets as Hitachi, in some countries.In Europe, Hitachi tv sets are manufactured by Vestel, while in other regions, they are manufactured by chinese or taiwanese oem manufacturers

wiki

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#15965) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok,

Most, hogy jönnek az akciók, milyen TV-t érdemes venni, ami 124cm körül van, fullHD, használható smart és természetesen normális panel van benne? IPS nem biztos hogy jó mert sötétben lenne használva gyakran, inkább VA.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15966) msl válasza msl (#15817) üzenetére


msl
csendes tag

Sziasztok,

most nagyon aktuális, ezért bemásolom újra, hátha valaki tud segíteni:

teljesen elvesztem a kínálatban, tudtok nekem segíteni?
UHD TV-t szeretnék, 55" körül, max 250-300 ezerért a lehető legjobbat.
Tv szolgáltatás előfizetésem nincs, letöltött filmeket néznék rajta vinyóról, + wifin szeretnék online cuccokat nézni (HBO Go-t valószínű veszek hozzá).
Játszani nem fogok.
Annyit már kihámoztam, hogy nekem VA kell. Inkább legyenek minél jobbak a feketék.

Azóta ezt néztem ki, egy kis akciót kivárva ez mennyire jó vétel?
SAMSUNG UE55MU7002TXXH
kicsit túllépi a keretet, érdemes ennyiért megvenni? vagy ennyiért már lenne jobb? esetleg megvárva egy jó akciót?

Köszi

(#15967) Ekka86


Ekka86
csendes tag

[link]

Úgy láttam az előbb, hogy már elfogyott, de megint felrakták, hátha valakinek jó lehet még rajtam kívül. :D Véleményeznétek légyszi?

(#15968) TheProb


TheProb
veterán

LG 43UJ634V-ről van tapasztalat/vélemény?
Samsung UE43MU6122-vel versenyzik nála, de nem tudom melyik lenne a jobb.
Lényeges, hogy játszani is lehessen rajta.

LG mellett szól az 5 év gari, meg hogy kicsit olcsóbb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15969) Ekka86 válasza TheProb (#15968) üzenetére


Ekka86
csendes tag

Pont az előbb linkeltem be a Samsungot, szerintem nem olcsóbb így az LG (bár nem tudom hol nézed).

(#15970) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Aki vett már telekomtól tv-t előfizetés meghosszabbításával annak is módosult a havi díj vagy csak kitolták 24 hónappal az előfizetést? Mert nekem most van Telefon alap + IPTV alap + Netmánia XXL 120 kb 6465-ért és azt mondták, hogy csak úgy vehetek tv-t ha átvariálom a csomagomat vagyik a telefon és tv maradna a net meg csak 100-as lenne és így fizetnék 7100-at. Szóval kevesebbet kapnék többért. Ez valóban így van? Mert chaten meg mást írt az ügyintéző hogy simán csak mondjuk kitolják a net vagy a tv előfizetés határidejét 24 hónappal.

(#15971) TheProb válasza Ekka86 (#15969) üzenetére


TheProb
veterán

Bakker, tényleg. MM-nél 20k-val olcsóbb, mint Edigital-nál. :Y
Már meg is rendeltem, Edigitalt meg akkor lemondom... Bár erre 1 hónapot kell várni? :F :W

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15972) Ekka86 válasza TheProb (#15971) üzenetére


Ekka86
csendes tag

Na, a mai napi jó cselekedetem is megvolt. :D Mivel éjjel rendeltem, nekem még azt írja, hogy 1-5 napon belül szállítják, utána elfogyott a készlet, most megint felrakták és gondolom az új megrendelésekre várni kell majd, de hát azért 20.000 Ft az 20.000 Ft különbség. :)

(#15973) TheProb válasza TheProb (#15971) üzenetére


TheProb
veterán

Meg az is fura, hogy nem kaptam se értesítést, de a rendelések között sem szerepel a tv az mm oldalán. Viszont letöltöttem a rendelést igazoló doksit... Remélem csak késik az esetleges túlterhelés miatt és nem esek a 2 szék közé...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15974) Ekka86 válasza TheProb (#15973) üzenetére


Ekka86
csendes tag

Jah tuti nincs gond, írták is a Fb-oldalon a hozzászólások között, hogy kis türelmet, mert szétvannak. :) Amúgy ez ennyiért jó? Én csak random megvettem, tipikus hülye vásárló, látom, hogy máshol akcióval is 140, mondom jó lesz ez nekem 120-ért. :D

(#15975) okiszPSX válasza sanyi_386 (#15949) üzenetére


okiszPSX
tag

Azért eléggé nem egy árkategóriában vannak a versenyzőid. Szerintem a Samu most a legjobb vétel, ár-érték arányban.

(#15976) ACE- válasza TheProb (#15968) üzenetére


ACE-
addikt

Miből gondolod hogy 5 év van az LG-re?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15977) Shummo


Shummo
aktív tag

Uhd tvt vennék 49 - 50es méretbe. Nyilván smartot szeretnék lehetőleg WiFivel is. Árkategória 150 - 170 maximum. Kérlek mondjátok meg mi az ajánlalott. Szeretnék mostmár végre egy tvt venni a black Fridayen. Köszönöm

Laptop monitorjakent is kívánom használni a nappaliba. (nem tudom ez fontos e valamilyen szempontból)

[ Szerkesztve ]

(#15978) GEPESZ66 válasza ACE- (#15976) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A 2017-es LG tévékre van mos az "5 év gondoskodás" garancia akció.

(#15979) mutyi


mutyi
őstag

A 6100-as és 6400-as Samsung tv-k között van érdembeni különbség?

(#15980) hun_zaba


hun_zaba
újonc

Sziasztok!
Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok:
Adott az az élethelyzet, hogy este lefeküdtek a gyerekek, mi meg meg szeretnénk nézni egy filmet a TV-n, de...
Most az van, hogy van 3,5-es jack a monitoron és bele tudunk dugni egy elosztóval 2 db drótos fejhallgatót.
Ez egy áldott állapot, mert így viszonylag nagy képernyőn tudjuk nézni a filmet, viszont a mostani kínálatban már gyakorlatilag nincs olyan TV amin lenne fejhallgató kimenet.

Szeretnénk venni egy nagyobb, max 50 collos smart TV-t de hogy oldom meg azt, hogy este két fülessel tudjam nézni a filmet?
A gyártók helpdeskje általában nem tudja megmondani mi a megoldás, mert

- A) a bluetoothos csatlakozás csak 1 db BT-s fülest kezel
- B) BT-os TV nem fogja tudni kiküldeni egy másik gyártó minihifire az audio-jelet BT-n keresztül. (ezt mondjuk nem értem miért?!)
- C) az optikai kimeneten kiküldött jelet egyik minihifi hátán található (általában legfeljebb RCA aljzatba) sem tudom bekötni.

Ezen felül fontos még, hogy nem szeretnék 5.1-es hangrendszert, soundbar-t mélynomóval, BT-s mobil hangszórót, optikai átalakítót, amit csak a TV hátuljába lehet bedugni és külön tápot kér, szóval legfeljebb egy minihifit és egy TV-t.

Vagy törődjek bele, hogy a marketingesek belekergetnek olyan tárgyak vásárlásába, amire nincs szükségem?!

Javaslat TV-re? és esetleg minihifire?
Elég-e a FullHD, vagy erősen javallott a 4K 2,5-3,5 m távolságra egy 43-50'-os képátlónál?

[ Szerkesztve ]

(#15981) J00hnny válasza ACE- (#15976) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Itt megtalaod a reszleteket az 5 ev gondoskodas akciorol

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#15982) mutyi


mutyi
őstag

Ha valakit érdekel, most nagyon durva áron lehet a Telekomtól a 65 colos tv-t venni aki előfizető.

LG 65UJ634 - 267 000 Ft
________________________

Javítottam a linket. Kérlek, legközelebb vedd a fáradtságot és használd te is a linkelést. Nem egy nehéz feladat, még mobilon sem. - vond

[ Módosította: vond ]

(#15983) rento válasza mutyi (#15982) üzenetére


rento
őstag

Basszus, ez egy számtech oldal, tanuljunk már meg linkelni mert ez így borzasztó, mind kinézetre, mind pedig használhatóságra.

(#15984) Szila|H|


Szila|H|
tag

Sziasztok!

Véleményt kérnék, egy LG 55uh605V megéri még megvenni? Ismerőstől 130e, jó magyar forintért megválna tőle.

Life is better with a frenchie

(#15985) Shummo válasza Shummo (#15977) üzenetére


Shummo
aktív tag

Bár már kicsit meghaladta a keretet, érdeklődnék, hogy erről mi a vélemény az LG 49UJ701V ről? Mennyire jo ez az ár?
Jelenleg Samsung UE32 van, IPSem még nem volt. [link]

A 49 es méretbe van sokkal olcsóbb is, de az arukereson semmilyen különbséget nem látni. MIben jobb ez mint az olcsóbb társai? Megéri a plusz kb 30 e felárat?

[ Szerkesztve ]

(#15986) PartyNewl


PartyNewl
tag

Ennyi kész végem van... venni akartam még egy Lg 4k 3D tévét ha tudok, de úgy tűnik le kell mondjak róla ez nem fog menni már. 55uh950v akartam de nincs, csak 65ben annyit meg már nem szánok rá (550)... :(

(#15987) okiszPSX válasza PartyNewl (#15986) üzenetére


okiszPSX
tag

Ha képes vagy lemondani a 3Dről, akkor a 850v nagyon jó választás sztem. Én is a között meg a Samu mu8000 között agyalok.

(#15988) PartyNewl válasza okiszPSX (#15987) üzenetére


PartyNewl
tag

Nem akarok lemondani róla, van közel 2tb fhd 3d anyagom, ragaszkodnék hozzá sőt már 4k is van ezért a kettő együtt lenne a legjobb, nem értem miért kellett eldobni a 3d-t, én szeretem.

(#15989) basaja válasza hun_zaba (#15980) üzenetére


basaja
senior tag

Szia!
Nekem a Philips-en van...

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#15990) attiati


attiati
veterán

LG 49UJ634V 49" 4K Smart UHD TV-ről mit gondoltok? :R 170-től indul, nekem olcsóbban sikerült megcsípni.

kb 3 méterről nézném

(#15991) Piftuka válasza Petie (#15819) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem "áldozat", mert szívesen segítek, ha tudok, de nyilván csak az erre szánt szabadidőmön belül tudom mindezt megtenni. (Van, volt olyan időszak, amikor hetekig nem tudom követni a PH! történéseit.)

Ráadásul, a fenti, ominózus kérdésem ("ki nem kapott még választ?") kérdésem óta ~120-130 új hozzászólás érkezett. Ha azoknak csak a fele egy-egy külön kérdés... :(

Ami a kérdésedet illeti...

"Képbe került az LG Sj810v, tetszik a magic remote illetve webos3.5 is, de félek a kép minőségtől.
Az előző pár hszben láttam hogy ajánlott a Pana ex700 is. meg az 5 év gar se kutya."

Mindig azt kell eldönteni, hogy számodra milyen tulajdonságai fontosak a tévének. Egyszerűen fel kell állítanod egy sorrendet.

Az említett LG egyáltalán nem rossz tévé a maga kategóriájában. Az általános képminőségétől nem kell félned. Az tény, hogy pl. az említett Pana EX700-hoz képest a kontraszt értékében és a fekete szintben jelentősen elmarad. Ezeknek az általános képminőségre van hatása. De...

Amennyiben nappali viszonyok között nézed a készüléket, és este felkapcsolt világítás mellett, ez a különbség nem annyira számottevő. Én "elfogyasztottam" pár CCFL és IPS LED tévét, jelenleg VA paneles van (az egyik legjobb), így van viszonyítási alapom. Én a Panasonic tévéjét választanám, de én nem te vagyok.

Az tény, hogy OS szempontból most az LG a legjobb. A Panasonic OS felhasználóbarát, és "egyszerű, mint a faék" (kinek hátrány, kinek előny), az Android sokoldalú, de ha rajtam múlna, tévét nem szerelnék vele. (Sőt, semmit.)

Az 5 év jótállás pedig mindezeken túl is erős fegyvertény, bármelyik gyártó is él vele.

Szerk.: A jövőbeli HDR tartalmakat viszont felejtsd el! Sajnos, ebben az árkategóriában egyik tévé sem alkalmas a HDR megjelenítésre! Legalábbis abban a minőségben, ahol a HDR-nek van értelme.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#15992) Piftuka válasza Gulyopapa (#15820) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egy kérdés : oled-en kívül ( az van ) mi az a tv ami hasonló feketét tud?"

Ha így kérdezed, akkor a válasz: igen. A VA paneles tévéknél azok a példányok, amelyek legalább 5000:1 natív kontraszt aránnyal rendelkeznek, azok megfelelő beállításokkal, még sötét szobában is nagyon szép fekete szintet adnak.

Ám LCD televízióknál a "tökéletes" élményhez (ha ugyan van olyan) szükséges az is, hogy a panel a lehető leghomogénebb legyen. Ez azt jelenti, hogy a háttérvilágítás fénye nem szűrődik be a sötét tartalmaknál a képernyő egyetlen részén sem. (Vagy tényleg olyan minimális mértékben és/vagy pozícióban, hogy az a használat során nem tűnik fel, nem zavaró.)

Például a saját tévém (SONY 55W809C):

"Aquila non captat muscas."

(#15993) GEPESZ66 válasza attiati (#15990) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A 43 colos méretnél a 634V -hez nem adnak Magic távirányítót,viszont a 701V-hez igen,s ez jobb hangrendszerrel rendelkezik.
Gondolom itt is ez a helyzet.
Ez a választás nehéz dolog.
Valaki pl. a 701V képét dicséri,más pedig azt írja,hogy többet várt tőle.
Bele lehet zavarodni.

(#15994) Brave_86


Brave_86
aktív tag

MM-ban most van kuponkód, vagy már a feltüntetett árak az akciósak?

(#15995) Gulyopapa válasza Piftuka (#15992) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi a választ. Egy ilyen tv-t szívesen vennék 200 körül, az sem baj ha kisebb...
Egyáltalán honnan tudom hogy egy tv va paneles? Azt nem szokták odaírni a specifikációkba...

(#15996) noblem1983


noblem1983
senior tag

Samsung UE49MU6402 vagy Lg 49UJ701V ? Ps4 Pro-hoz illetve 4K/sd/hd filmekhez használnám

[ Szerkesztve ]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#15997) Piftuka válasza Zsolto (#15823) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Legszívesebben bekeretezném a hozzászólásodat, és "kiragasztanám" a fórum tetejére, hogy még véletlenül se tudja senki nem észrevenni!

Amit írtál, ugyanis általános jelenség. (Nem csak ebben a témában.) Én persze mindent megértek... azt is, ha valakinek extra sürgős a válasz, és egyáltalán nem ér rá elolvasni az előzményeket, de azért...

Hozzátéve, hogy ebben a konkrét témában (televíziók), tényleg nincsen nagy "mágia" manapság. A kínálat, annak elérhetősége, és adott pénzösszegből adott elvárásoknak megfelelő ajánlás adott időszakban változatlan; gyakorlatilag sok hónapon keresztül.

Egyszerűen megvan, hogy adott árkategóriában melyik az a néhány készülék, amely a legjobb vételnek számít.

(Egészen különleges igények változtathatnak az általánosságokon, de a kérdezők zömének ugyanazt a pár típust lehet ajánlani, az egyéni preferenciáik alapján.)

"Aquila non captat muscas."

(#15998) Piftuka válasza Downsampling (#15826) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az elismerést! (A magyar nyelv helyes használatát kiemelten fontosnak tartom. :K )

"Aquila non captat muscas."

(#15999) jaffa 2843 válasza Piftuka (#15997) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Egyszerűen megvan, hogy adott árkategóriában melyik az a néhány készülék, amely a legjobb vételnek számít."

Ezt kellene csak megcsinálni egy google táblába és nem lenne annyi felesleges kérdés.
Igazából csak az a meglepő, hogy ilyen még nincs és egy összefoglaló sincs írva egy ekkora érdekeltségű topikban.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#16000) Zοltta válasza jaffa 2843 (#15999) üzenetére


Zοltta
senior tag

Volt összefoglaló, de ahogy Pumma eltünt , úgy az ment vele együtt is :( ...

Jaja el kéne egy Ajánlott Tv lista :) adott összeghez pl 50-100k , 100-150k etc.. Lásd, egér , bill, tápos topik.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.