Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Downsampling válasza sakal83 (#15548) üzenetére


Downsampling
senior tag

:R

(#15552) Vikth0r válasza ACE- (#15549) üzenetére


Vikth0r
újonc

Ezzel én is így vagyok. Nem kicsit csalódtam :( viszont ha WiFi helyett lan kábellel dugom rá a router re és úgy indítom a plex nevű lejátszóval van esély hogy jó legyen? Wifin keresztül is szaggatott bár nem annyira mint USB rol, de nem nézhető.
Köszi
Vic

[ Szerkesztve ]

(#15553) ACE- válasza Vikth0r (#15552) üzenetére


ACE-
addikt

Azért a tiéd nem egy mai TV, szóval nem biztos hogy tökéletes minden 4K formátumra, és az sem biztos hogy kellően erős a procija. Próbáld elsődlegesen direkt a TV-be kötve, és úgy lejátszva, ha úgy sem megy akkor egyszerűen a TV média lejátszója nem támogatja a formátumot.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15554) Vikth0r válasza ACE- (#15553) üzenetére


Vikth0r
újonc

:( elszomorit. Rendben próbálkozom. Viszont az érdekes, hogy a YouTube OS 4k s videókat gond nélkül viszi.

(#15555) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Egy ismerősöm keres tévét és egy ideje nem követem, hogy mik a tuti vételek, ezért hozzátok fordulok.

Mit ajánlanátok az alábbi feltételekkel:
- FullHD (lehet 4K, de fölösleges drágításnak érzem)
- Minél nagyobb képátló (46-49 azért jó lenne, de ha nem képtelenség, persze 55 collos is lehet)
- MiraCast vagy Screen mirroring támgatás
- Szép kép (ips/xva mindegy, csak az árkategóriában jó legyen)
- Megbízható garancia
- Lehet magyar bolt is és lehet amazon.de is, ha csak ott kapni, ez abszolút nem gond
- Elsősorban TV nézésre és filmekre
- Max. 160e Ft vagy €500-550,-

A szolgáltatásai őszintén szólva a Samsungnak tetszenek a legjobban (videólejátszással, creen mirroringgal soha nem volt gondom), oprendszerben a Sony Androidja visz mindent, kezelhetőségben meg az LG WebOS-e a legjobb. Szóval mindent tudok szeretni, ha jó modell, csak viszonylag messziről nézve is adjon értékelhető képet (ezért is nem kell 4K).

Nagyon köszönök minden segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15556) pvil válasza Sun (#15544) üzenetére


pvil
tag

Gratula a készülékhez! :C

Külső forrás csatlakoztatva, nem tapasztaltál akadozást a kép mozgásában?
Látom valamilyen kábel tv-s vagy műholdas boxot használsz...

(#15557) gr.bence válasza nagymadve (#15550) üzenetére


gr.bence
aktív tag

sziasztok.

ez engem is érdekelne amit a kolléga kérdezett, most állok tv vásárlás előtt, eddig márka-hű samsungos voltam, de nem zárkózok el Panasonic elől sem.

amit én kinéztem:

Samsung mu6452 55"

Illevte

Panasonic TX-58EX700E

melyik a nyerő?

előre is köszi a válaszokat.

Ja és igazából, főleg xbox menne rajta 4k illetve filmezés...

(#15558) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Philips TV-t érdemes venni? Ezt néztem ki. Igazából egy 55"-os megjelenítőt keresek, ha létezik ilyen. Egy IP TV-s setup box és egy médialejátszó lesz csatlakoztatva. Tehát két HDMI csatlakozó legyen rajta a többi nem érdekel.
Köszönöm a válaszokat.

(#15559) Antonio válasza Zaji (#15558) üzenetére


Antonio
senior tag

pont nemrég volt róla szó: [link]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15560) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok!
PS4 Pro mellé milyen 4k TV-t vegyek maximum 200k-ig?
Köszönöm!
Ui: gondolkodom még 40" körüli 4k monitorban is...

[ Szerkesztve ]

(#15561) Zaji válasza Antonio (#15559) üzenetére


Zaji
őstag

Sokkal nem lettem okosabb. Néztem Panasonic TV-t is ebben a méretben. Arra 5 év garancia van. Akkor lehet az lenne a befutó?

(#15562) #24556544


#24556544
törölt tag

Sziasztok!

Most tudnék venni 80000 forintért egy Samsung UE40K5100 tévét. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árkategóriában lenne jobb választás? Mert én igazából nem találtam ennyiért vagy közel ennyiért annyival jobbat, mint ami megérné. 100-110 ezer forint körül sem igen találtam sokkal jobbat, és ami jobb is lenne szerintem nem ér meg +20-30 ezret. De mivel annyira nagyon nem értek hozzá, ezért gonodltam megkérdezem, hátha valaki ki tud okosítani :D
Meg azért is vacilálok, mert mindjárt fekete péntek és nem tudom, nem igazán tudok dönteni, hogy mi legyen. Több pénzt nem szeretnék nagyon adni egy tv -ért, igazából max. egy jövőbeli ps4 mellé kéne, meg filmeket nézni, másra nem. Szóval nem kell semmi okosság bele, meg 4k stb.
Nekem ezidáig egy ősrégi nagy katód tévém van meg egy 25 colos 21:9 es monitorom, szóval nincsenek óriási igényeim meg elvárásaim, de azért egy iylen alacsony belépőszintű árkategóriában a lehető legjobbat szeretném venni, és csak azt szeretném tudni, hogy ennél a tv -nél tudnék e esetleg minimális söszeggel drágábban jobban járni, ami megérné, vagy bőven megfelelő ez a tv is.

Meg még annyi lenne, hogy szintén 80 ért tudnék venni Samsung UE40J5000 -t is, és hogy a kettő közül melyik leeht esetleg a jobb és miért? Én nekem a K5100 tűnik jobbnak, de érdekelne más véleménye is. :D

[ Szerkesztve ]

(#15563) CLAWz


CLAWz
tag

Sziasztok! Offtopik kérdés lesz, elnézést!

Berendeltem a 55B7V-t, viszont újra kell kábelezzem a nappalit, mindent cserélnem kell, a régi HDMI kábelek mennek a lecsóba. Jön még hozzá egy Onkyo HT-S5805, szeretném ha nem a kábeleken múlna a moziélmény.

Nyilván mindenből 2.0-s HDMI kell és mivel régen építettem a mostani rendszert nem tudom mi az aktuális trend, milyen márkát preferáljak? Belkin jó? Aranyozott bizbaszok ilyen belépő szintű hangnál nem osztanak szoroznak (szerintem felette sem, de mindegy) szal a racionális tippeket megköszönném, legyen jó minőség és kész.

Köszönöm! :R

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#15564) CLAWz


CLAWz
tag

Jut eszembe LG OLED-ekre 5 év gari jár!

http://www.lg.com/hu/5-ev-gondoskodas-oled-uhd-ledtv

[ Szerkesztve ]

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#15565) tomspice72 válasza ACE- (#15549) üzenetére


tomspice72
tag

Sokkal jobb a médiajátszó képe, mint a tvnek, messze jobb.

(#15566) Antonio válasza CLAWz (#15563) üzenetére


Antonio
senior tag

2.0 ás legyen vagy high speed, mivel csak digitális adatok mennek rajta bármilyen normális tartós burkolattal ellátott HDMI kábel elég. semmi kimutatható különbség nincs egy aranyozott vagy ilyen-olyan minőségi vezető szállal reklámozott termék közt. marketing duma. Talán high end szinten van valami kimutatható(?), de lehet az is csak placebo ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15567) gyuromoj válasza CLAWz (#15563) üzenetére


gyuromoj
veterán

AudioQuest Forest elég jó és még árban sem vészes.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15568) Piftuka válasza cotag (#15384) üzenetére


Piftuka
veterán

"Panasonic TX-65EX780E VS LG65UJ701V VS Samsung 65" UE65MU7052TXXH
Melyiket vennétek meg?"

Nem egy árkategóriában versenyeznek, bár most a Media Markt hétvégi akciójával az EX780 is közel került a másik kettőhöz.

Ám attól függetlenül is egyértelműen a legjobb vétel. Mivel - ha jól látom - filmeket néznél vele első sorban, akkor a mozgásmegjelenítés miatt a Panasonic előnye nagy, ráadásul általános képminőségében is egy fokozattal magasabb minőségi kategóriát képvisel, mint a másik kettő. Ez egy kiváló, 4K HDR prémium tévé, amely ráadásul 3D technológiával is rendelkezik.

Az 5 év gyári jótállás (regisztrációt követően) pedig nagyon erős versenyzővé teszi megbízhatóság szempontjából is.

Amennyiben van pénzed rá, egyértelműen a legjobb vétel.

"Aquila non captat muscas."

(#15569) Piftuka válasza _stick_ (#15383) üzenetére


Piftuka
veterán

"Költöztünk és az új nappaliban jóval messzebbről nézzük a TV-t (~5m), ezért a régi 32"-est viszem a hálóba. 43" és 49" között gondolkozom (FHD), kb ennyi is a keret rá."

Nyugodtan válaszd a nagyobb méretű készüléket. :K Egyrészt, ha tévé, akkor soha nem lehet elég nagy. :)

Másrészt ilyen távolságból a két fenti képátló közötti különbség bizony számít; a nagyobb készülék "jótékony hatása" egyértelműen látszik a képi élményben.

A szüleim nappalijában egy 42 colos tévét cseréltünk egy 50 colos tévére. SONY 50W808C lett a befutó, és ebben (az általad is megjelölt) árkategóriában amíg lehet még kapni, nem is tudok jobb tévét javasolni.

Ne félj a pixelek méretétől! Full HD tartalomnál a probléma úgy 65 colos méretig nem releváns. Sok méterről nézve pláne nem. :N

"Aquila non captat muscas."

(#15570) Piftuka válasza orbano (#15390) üzenetére


Piftuka
veterán

"Panasonic TX-65EX600E-ről mi a vélemény? Esetleg alternatíva az árkategóriában?"

Ebben a hozzászólásban írtam róla. Egy részletes tesztet is találsz a sorok között... ;)

Röviden: a mai mezőnyben input lag értékével "világbajnok", képminőségében viszont meglehetősen kompromisszumos megoldás.

Viszont a Media Markt áruházban 58EX780-at kapsz az árán...

Igaz, hogy méretben valamivel kisebb, viszont minőségben a másik kettő a fasorban sincsen hozzá képest. Ha számít, hogy a pénzedért a legjobbat vásárold, akkor ez a jó választás.

"Aquila non captat muscas."

(#15571) CLAWz


CLAWz
tag

Antonio, Gyuromoj , köszönöm! Delock, keskeny profiluval szemezek, mert menne a falba a csatornázásba.

https://logicit.hu/spd/Delock_85137/Delock-kabel-High-Speed-HDMI-with-Ethernet-HDMI-A

Ezen agyalok talán ennél egészen tűrhető a bullshit/forint arány.

[ Szerkesztve ]

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#15572) Piftuka válasza jano_77 (#15400) üzenetére


Piftuka
veterán

"Végül úgy döntöttem, hogy nem viszem vissza a 3 napon belül vett SONY 55XE8096-ot, hogy lecseréljem az ívelt Samura. "

És nagyon jól döntöttél! :K Az említett Samsung televízió minőségben olyan messze van a fent említett SONY készüléktől, mint ide Canberra. :)

"Aquila non captat muscas."

(#15573) Piftuka válasza sarkanyolo2 (#15412) üzenetére


Piftuka
veterán

Nyugodtan válaszd a számodra megfizethető lehető legnagyobb képátlójú tévét.

Azok a bizonyos táblázatok számos, a gyakorlatban észrevehető jelenséget nem vesznek figyelembe. Például a "relatív képméretet", ami alatt azt értem, hogy minden kijelzőnél van egy optimális nézési távolság, ahol a lehető legtöbbet látod a képtartalomból.

Ez általában valamivel távolabb van az ajánlott minimális távolságnál, és az optimum miatt a képet még nagyobbnak is látod, mint közelebbről nézve.

(Egyébként pedig mindenki olyan távolságból nézze a saját tévéjét, amilyenből számára a legkényelmesebb! ;) )

"Aquila non captat muscas."

(#15574) Piftuka válasza Alex1978 (#15423) üzenetére


Piftuka
veterán

"1. Általánosságban véve egy közép- vagy majdnem felső kategóriás 50-65"-es TV-t kb. hány év után lesz célszerű lecserélni?"

A pénztárcádtól függ. :DDD

Komolyra fordítva... biztos lehetsz benne, hogy egy jó tévé az 10 év múlva is jó tévé lesz, ha még működik akkor. Én biztosan nem cserélgetném 2-3 évente.

Hozzá kell tenni, hogy az alsóbb szériákban a háttérvilágítást kb. 3 éves üzemidővel tervezik. Nem én mondom; hivatalos LG szervizben tudtam meg, amikor felhívtam őket, édesanyám ~3,5 éves LG tévéjének meghibásodása miatt.

Egyelőre csak remélni tudom, hogy a prémium kategóriát még nem ez jellemzi...

2. A FullHD -> 4K felskálázás mennyire szép, mennyire elfogadható képet eredményez?

Ebben a témában érdemes olvasgatni az RTINGS tévé tesztjeit! Mindig kitérnek a felskálázás minőségére.

Általános igazság, hogy minden képanyag az annak megfelelő natív felbontású tévével a legszebb, de manapság számos olyan felső-közép, vagy prémium kategóriás tévével találkozhatsz, amelyek kiváló minőségben skálázzák fel az alacsonyabb felbontású tartalmakat.

"3. Valaki egyszer azt írta, hogy egy adott TV "outlet-es". Ez a kifejezés mit takar?"

Olyan üzlet, ami csomagolás sérült és/vagy sérült és/vagy sérült és/vagy újracsomagolt, és/vagy használt, de visszaküldött (pl. elállás), és/vagy javított, gyárilag "refurbished" (még az ellenőrzés során hibásnak ítélt, de a gyár által kereskedelmi forgalomba a gyár általi javításig nem került, majd csak ilyen formában értékesített) készülékeket értékesít.

Én magam csak és kizárólag az importőrök hivatalos forgalmazó partnereit javaslom mindig, mindenkinek.

"Aquila non captat muscas."

(#15575) Piftuka válasza air76 (#15425) üzenetére


Piftuka
veterán

"Am egy D6500-át váltana,félek is tőle hogy nem lesz meg az a képminőség."

Ha azt váltanád, akkor inkább a 7xxx sorozat tagjai között nézelődj... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#15576) Piftuka válasza myke7 (#15434) üzenetére


Piftuka
veterán

Panasonic 50EX700e

Az input lag értéke kiváló, van elegendő HDMI és USB csatlakozó rajta, a képminősége pedig korrekt a maga kategóriájában. Filmekhez (jó a mozgásmegjelenítése) és játékokhoz is elég jó választás. És most 5 év jótállással vásárolhatod meg.

"Aquila non captat muscas."

(#15577) Piftuka válasza Benhill (#15451) üzenetére


Piftuka
veterán

"Plazmáról nincs tapasztalatom, ez egy általános kérdés lenne, hogy ki melyiket venné és miért?"

Egyiket sem. Még ha gyári új példány volna bármelyik, vagy ingyen adnák... De miért akarsz te ilyen régi, elavult plazma tévéket venni?

"Aquila non captat muscas."

(#15578) Piftuka válasza Vikth0r (#15454) üzenetére


Piftuka
veterán

Abból a pénzből, amennyibe ezek kerülnek, én inkább Neked is ezt javaslom.

Egyszerűen jobb készülék azoknál.

Nyugodtan maradj a 49-es méretnél, a megadott távolságban nagyjából éppen az optimális távolságból fogjátok nézni. :K

"Aquila non captat muscas."

(#15579) Piftuka válasza kromatika (#15468) üzenetére


Piftuka
veterán

Mennyi pénzt tudsz és vagy képes költeni az új tévére? Milyen tévéd volt eddig és milyen célra, milyen körülmények között használnád a tévét?

"Aquila non captat muscas."

(#15580) Piftuka válasza FBButcher87 (#15470) üzenetére


Piftuka
veterán

Az általad megszabott feltételek szerint az alábbi két készüléket tudom ajánlani:

PHILIPS 32 PFS 6402

LG 32 LJ610V

"Aquila non captat muscas."

(#15581) Piftuka válasza arelim (#15474) üzenetére


Piftuka
veterán

"egyelőre várok feketepéntekig, nincs vételkényszer. esetleg típustipp, vagy a listából valamelyik ajánlott-e?"

A listából a Sony 55XE7005 ajánlott, esetleg "listán kívül" a Panasonic 58EX700e. Nagyjából egy kategória a kettő. Vannak hiányosságaik, hiszen a "belépő szintű 4K" tévé kategóriába tartoznak, de általánosságban filmekhez szerintem ezekkel járnál a legjobban, mindent figyelembe véve.

"Aquila non captat muscas."

(#15582) Piftuka válasza MaLacccKa (#15475) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezekről mi a vélemény? Érdemes?
Esetleg más típus javaslat?"

Mennyi pénzt tudsz és vagy hajlandó elkölteni a vásárlásra?

"Aquila non captat muscas."

(#15583) Kys


Kys
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem, hogy emagról érdemes tv-t rendelni? Mért van az, hogy szinte minden készüléket a konkurenseknél lényegesen kedvezményesebben tudnak értékesíteni? Hallottam olyat, hogy gyengébb minőségű az ő részükre gyártott tv-ket árulnak, de ez lehet csak butaság. Kíváncsi lennék a véleményekre, tapasztalatokra.

Azt tudjátok esetleg, hogy a korábban említett PANASONIC TX-50EX700E tvnek matt vagy fényes a kijelzője?

[ Szerkesztve ]

(#15584) Piftuka válasza lcee79 (#15487) üzenetére


Piftuka
veterán

"Eddig nem is motivált az lcd tv-k vásárlása, mert ennek a plazmának még most is bőven jó a képe, kontrasztja meg szerintem a legtöbb lcd tvnél még mindig jobb."

Egy ideje már nem az. :N Mindazonáltal ha nem égett be, és megelégedettséggel használod, akkor nincsen értelme lecserélned.

Az viszont biztos, hogy az OLED általános, "statikus" képminősége fényévekkel jobb bármi más megjelenítőnél.

Egy modern, HDR képes OLED tévén a megfelelő 4K HDR tartalmat megtekintve csodát láthatsz. Egyelőre a mozgásmegjelenítés és az ár billenti a mérleget a prémium kategóriás LCD-k felé a legtöbb esetben.

A helyedben várnék 1-2 évet, de a jövő évi, új LG sorozatok megjelenéséig mindenképpen. Meglátjuk, hová tudják feltornázni a fényerőt az új panelekkel, és milyen fejlesztést eszközölnek a mozgásmegjelenítésben. (Utóbbit mondjuk nem az LG-től várom, mert ők a "TruMotion"-ön kívül eddig nem tettek le az asztalra semmit, az pedig finoman szólva sem a megfelelő megoldás.)

"Aquila non captat muscas."

(#15585) CLAWz válasza Kys (#15583) üzenetére


CLAWz
tag

Ilyen nincs. Szinte mindent neten rendelek, EMAG-ról is, MALL-ról is, mindenhonnan (Amazon.de, kínai webshopok) semmivel sem jobb rosszabb bármilyen tőlük rendelhető termék mint máshonnan. Bájdövéj, az emag egy gyűjtőoldal (mint az amazon), sok termékhez nincs is közük, csak a keretrendszerüket bérli egy egy értékesítő.

[ Szerkesztve ]

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#15586) Piftuka válasza Sun (#15493) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyértelműen a QLED modellt. 120 Hz-es, valódi 10 bites panel, szélesebb színpaletta... minden szempontból jobb a másiknál, ha megengedheted magadnak.

Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy bár kontraszt és fekete szint szempontjából természetesen az OLED tévékkel szemben elvéreznek ezek a QLED masinák, azért a színviláguk, a fényerejük kiváló.

Gyönyörű képet adnak megfelelően jó minőségű tartalommal.

"Aquila non captat muscas."

(#15587) spileraaa


spileraaa
senior tag

Melyik jobb a smart funkció nem fontos azt ne nézzétek hanem a képminőség érdekelne hogy melyiknél jobb

Samsung UE32M5502
[link]

LG 32LH530V
[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#15588) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok!

Irodába szeretnék egy normális kivetítőt, ami vagy projektor vagy TV lenne! Leginkább csak képek és 1-2 prezentáció menne rajta. Kérdés ugye, hogy a TV-re lehet-e Notebook-ról vagy akár Tabletről, vezeték nélkül, küldeni a fényképeket, powerpointokat, preziket? Azaz, pontosabban vezeték nélkül rá lehet-e lőni a tablet vagy notebook képét?

Illetve, esetleg lehet e ezeket lejátszani rajta USB-ről? Mármint a Prezit vagy PowerPoint-ot?

Van ilyen TV bruttó 200.000 alatt?

(#15589) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

SAMSUNG UE55MU6102 SMART UHD 4K TV

Van valakinek véleménye / tapasztalata a fenti készülékről?

Telekomnál 217 ért adják, amennyire meg tudom ítélni, jó ajánlatnak tűnik...

(#15590) Piftuka válasza Leslie13 (#15494) üzenetére


Piftuka
veterán

Mind a kettő jó tévé a maga kategóriájában, ám a 3D képessége, a klasszisokkal jobb mozgásmegjelenítése (BFI + Scanning Backlight) és a nagyobb natív kontraszt értéke miatt a Panasonic modelljét választanám. Az állítható, forgatható állvány és az 5 év jótállás már csak az a bizonyos "hab a tortán". :K

Ami a 200 Hz-es panelt illeti, annak utána kell néznem, mert legjobb tudásom szerint "csak" 100 Hz-es.

Egyébként igen, aktív 3D-s tévéknél (márpedig ez az) van jelentősége, mégpedig azért, mert csökkenhet a "crosstalk" jelenség, élesebb lesz a 3D kép.

Mondjuk belegondolva abba, hogy milyen jó minőségű 3D-t tud, és hogy a Panasonic kínálatában volt korábban is 200 Hz-es panellal szerelt tévé, akár ennek is lehet ilyen panelja.

"Aquila non captat muscas."

(#15591) frizso


frizso
senior tag

FullHD Tv-t keresek, az MM-ban az alábbi Panát találtam:

PANASONIC TX-49DSU501

Milyennek számít a kategóriájában, ezen az áron lenne jobb vétel?!
Magasabb áron láttam, hogy a PANASONIC TX-50EX700E a best buy.

Semmi extra csak Digi Tv, +filmek nézésére kellene.
Minden további tudás nem hátrány, de eddig sem volt kihasználva.

Ami fontos legyen szép a képe és filmek terén ne nagyon legyen válogatós :K

szerk:
Most néztem, hogy ez is ajánlott: SONY KDL50W808CBAEP

Ez jobb mint a Pana???

Mivel tud többet, vagy kevesebbet?

[ Szerkesztve ]

(#15592) Yany válasza Yany (#15555) üzenetére


Yany
addikt

Skacok, erre senki nem tud valami tippet? Szerintem tök alap szitu. Nincs jó TV 150-160 körül? Mondjuk a keret kitolható 180-190-ig, ha valamiért indokolt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15593) Piftuka válasza Ra's al Ghul (#15495) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mi a véleményetek az LG 55UJ635V LED TV -ről?
[..]Ha szerintetek van ilyen árkategóriában jobb akkor kérlek ne habozzatok megosztani."

Játékra alkalmas, mert 19 ms körüli input lag értéket produkál, ám az IPS panelje a tesztek szerint meglehetősen felhős, és a kontraszt értéke is kifejezetten rossz.

A SONY 55XE7005 sokkal jobb vétel ebben az árkategóriában.

Edge LED-es VA panel, jó mozgásmegjelenítés, sokkal jobb kontraszt jellemzi, és ~22 ms körüli input lagot produkál. Emiatt játékra ugyanolyan jó, filmekhez, tévézéshez viszont egyértelműen jobb.

Az LG előnye egyedül a nagyobb betekintési szög. (Az OS-t nem mondom, mert az ízlés dolga. Személy szerint van problémám az Android-dal, az LG rendszerét pedig kifejezetten jónak találom, de a képminőséget mindig az első helyre teszem a fontossági listán. A saját SONY tévé kapcsán a csodás képminőség miatt hajlamos vagyok elnézni az Android hibáit.)

"Aquila non captat muscas."

(#15594) Piftuka válasza semmiramutal (#15498) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha nem számít, hogy "csak" Full HD a natív felbontása, akkor a SONY KDL50W808C egyértelműen jobb vétel. Nem véletlenül ajánlom mindenkinek ebben az árkategóriában. :K

"Aquila non captat muscas."

(#15595) Piftuka válasza Pacee87 (#15501) üzenetére


Piftuka
veterán

A Philips 32PFS6402 nagyjából egy kategória vele. Talán mozgásmegjelenítésben jobb egy kicsit, és az Ambilight egy "extra" funkció, ami az LG-ből nyilván hiányzik.

"Aquila non captat muscas."

(#15596) Piftuka válasza Alg (#15505) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, Neked is azt ajánlottam volna, de örülök, hogy olvasod is a témát! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#15597) sting2 válasza Piftuka (#15568) üzenetére


sting2
addikt

Ezt a készüléket csak is a Sony XE9005 tévéjével lehet egy lapon említeni, minden értelemben.
Nagyon jól sikerült darab.
2 hét "téma körbejárás" után magam is ezt a behemótot (65") választottam.

Esetleg valami használható általános beállítás található hozzá?
Meglesnék egy - két kivesézett szettinget..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#15598) ACE- válasza tomspice72 (#15565) üzenetére


ACE-
addikt

Hát hogyne :D Az máshogy rajzolja ki a pixeleket, mi? :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15599) Piftuka válasza polonic (#15509) üzenetére


Piftuka
veterán

Annyi pénzért az egy kifejezetten jó tévé. 100 Hz-es, Edge LED VA panel, kiváló kontraszt, remek színtér...Mi kell még? :)

"Aquila non captat muscas."

(#15600) Piftuka válasza lordantrax (#15510) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos nem tudtam még személyesen tesztelni, de az ára és a technikai paraméterei alapján jó vétel.

Mivel 3D technológiával rendelkezik, ezért 100 Hz-es panelja van, aminek köszönhetően filmek esetében finomabb lejátszást várhatsz.

Ha hozzá tudsz tenni még ~30.000 forintot, és még kapsz az üzletben SONY 50W808C egyértelműen jobb vétel, de egyébként ~130.000 forintért szerintem kifejezetten jó vételnek számít ez a SHARP tévé.

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.