Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16701) Gsx-rr válasza balkoger (#16700) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En Androindon is Plexet ajanlom. Tok jo ,hogy ha nezek egy filmet a nappalliban akkor a haloban ugyanonnan folytathatom.

(#16702) balkoger válasza feroooo31 (#16654) üzenetére


balkoger
tag

NTFS-re formázott merevlemezt simán olvassa az android, ha a TV "natívan" nem tudja, akkor alkalmazás kell hozzá (ami írni is tudja nemcsak olvasni) play-en simán találsz.
Én legutóbb egy android tv box-ra vettem meg talán 600ft volt a fullos verzió.

(#16703) balkoger válasza feroooo31 (#16687) üzenetére


balkoger
tag

Visszaveszik, de stornózzák a hiteledet is, vagyis készülj arra, hogy legyen nálad minden ami a hitel kiváltásánál is kellett!
Én egy kávéfőzővel jártam így, bekapcsolást követően nem is ment tovább pirosan villogot, nagy poén, hogy visszavittem és kicsomagoláskor a munkatárs leejtette :Y .
Persze manager meg ilyesmi, mondtam hogy azonnal másikat kérek!

(#16704) balkoger válasza gamegod (#16689) üzenetére


balkoger
tag

Ment a privi.

(#16705) Gulyopapa válasza sakal83 (#16699) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi. 100 centis belefér a keretbe...

(#16706) sakal83 válasza Gulyopapa (#16705) üzenetére


sakal83
addikt

Latom felmentek az arai 185kert is volt 50es. Han hirdetnek parnaposan 180kert 5 ev garral dupla vetel miatt. PS es társaira is kiváló.

(#16707) Solad


Solad
őstag

Srácok, normális hogy nem nyílik ki az összefoglaló? :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#16708) sutyesz96 válasza Solad (#16707) üzenetére


sutyesz96
őstag

Még gondolom nincs kész. pre-alpha :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#16709) boz82


boz82
tag

Hello !

Van lényegi különbség a 3 között ?
A 8-as széria jobb betekintési szöge aztán kb ennyi ?
Köszii !!

LG 49UJ7507
LG 49UJ701V
LG 49SJ810V (megéri a 20-50 e ft többletet?)

[ Szerkesztve ]

(#16710) feroooo31 válasza balkoger (#16703) üzenetére


feroooo31
tag

Köszönöm a válaszokat.
Nekem még a hang és a játék ami nem megfelelő. A hang torz, a játék képe késik! Az S6 edgemet se tudom csatlakoztatni, pedig azzal kezdtem, hogy a wifit bekapcsoltam!
SAMSUNG UE55MU6122KXXH Ultra HD
Ezt veszem meg helyette a hitelt törlik, nem gond. Ezt 20 havira kihozhatom! Ezzel tuti bem lesz gond! Megbízok a Samsungban! Mást nem is fogok venni tv ügyben. Esetleg Sony! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#16711) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok egy 7 éves FHD Samsung tv-t (LE40C530) szeretnék cserélni.
- átlagos tv nézés, filmek főleg Netflixről
- Ps4 pro
- okosfunkciók annyira nem érdekesek ( ott a PS meg van egy Amlogic 905ös box)

Első körben egy LG 49SJ800- ön akadt meg a szemem, 600euro itt nálunk a Saturnban. Mennyire ajánlott ez a TV? Van ebben a kategóriában (6-700eur) es meretben (49") jobb ? Van még SONY KD-49XE7077 ugyanitt most 650-ért.

Köszönöm előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#16712) Szajo


Szajo
őstag

(#16713) Uzi74


Uzi74
senior tag

Egyszer már kérdeztem, hogy a belépő Sony KD-XD70 -es széria és a Samsung MU61 között van képminőségben jelentős eltérés? A panel paraméterei nagyjából megegyeznek ahogy látom

(#16714) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Egy KRUGER-MATZ KM0248 tv-t néztem ki magamnak mindössze 120 ezer forint.
Van valakinek tapasztalata vélemény a márkával vagy a készülékkel kapcsolatban?

(#16715) Gulyopapa válasza lajtika (#16714) üzenetére


Gulyopapa
addikt

És miért ezt nézted ki ? :DDD

(#16716) lajtika válasza Gulyopapa (#16715) üzenetére


lajtika
aktív tag

A mérete és az ára miatt, illetve két év garancia van rá.

(#16717) Piftuka válasza jel1 (#16677) üzenetére


Piftuka
veterán

Furcsa, hogy nem láttál különbséget a betekintési szögben, mert az említett Samsung-nak elvileg olyan VA panelja van, amely oldalról nézve gyors szaturáció romlást produkál. Tehát látnod kellett volna a különbséget.

Fontos megjegyezni, hogy a Samsung legalább 1 éve képtelen megfelelő mennyiségű VA panelt gyártani, és a tavalyi modellek között is fel-feltűntek IPS (ADS) paneles tévék, miközben a specifikációk szerint VA panellel kellett volna rendelkezniük. (És nem véletlen, hogy az idei szériáik kzött is számos méret és modell IPS panelt kapott.)

Ezek alapján könnyen lehet, hogy te egy ilyen IPS paneles modellt láttál a boltban.

Ha így volt, akkor nem kérdés, hogy az LG éri meg jobban. Mindent összevetve sem sikerült túl jól a Samsung idei 6xxx sorozata. Ezek a 6100-asok minőségben közelebb állnak a korábbi évek 5xxx sorozatához, mint a 6xxx-ekhez.

Ha Dolby Digital fontos számodra (tartalomtól függ, bár megjegyzem, én vásárolnék hozzá egy külső médialejátszót a helyedben), akkor viszont az LG kiesik, mert azt valóban nem tudja a szabványt.

Mindenesetre én szívesebben ajánlom bárkinek az LG 6xx/6xxx szériáit, mint ezeket az idei Samsung 6xxx-eket. (Tőlük most a 7xxx felett lehet igazán jó vételeket találni. Csak azok sajnos drágábbak!)

"Aquila non captat muscas."

(#16718) Piftuka válasza Darth_Revan (#16680) üzenetére


Piftuka
veterán

Attól függ, mennyi pénzt szánsz a vásárlásra, milyen méretű tévét szeretnél, és mit jelent számodra a "jó akció" fogalma? :)

"Aquila non captat muscas."

(#16719) Solad


Solad
őstag

Sziasztok!

Párom szeretne venni a családjának a nappaliba egy TV-t. Minimum 32" de inkább nagyobb, és nem ártana a jó betekintési szög mert gyakorta többen nézik.
Keret 100-120K
Egyéb elvárás nincs. Van-e valami amit a szükös keretből értelmesen ki lehet hozni?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#16720) Piftuka válasza adika4444 (#16681) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagy általánosságban ebben az árkategóriában adott méretben a lehető legnagyobb számozású tévét érdemes megvenni a nagyáruházak (Aldi, Tesco, Auchan) saját márkás tévéi, esetleg a Media Markt kínai (Hyundai, Navon, stb.) tévéinek kínálatából.

A 80.000-100.000 forint közötti kategóriában már egy fokkal könnyebb "Best Buy"-t találni, de 80.000 forint alatt sajnos nehéz! A "lehető legtöbb formátum" lejátszása sem garantált. A legnépszerűbb formátumokkal nincsen gond, de csodát azért egy ilyen belépő szintű tévétől ne várjon senki, amikor még a prémium tévék sem érik el egy dedikált lejátszó szintjét ilyen tekintetben.

Az ALDI saját "Medion" márkáját érdemes megnézni, mert 3 év jótállást adnak rá, és általánosságban korrekt minőségű termékekről van szó. Legutóbb nálunk negyvenegynéhány ezer forintra árazva láttam a vitrinben egy 28 colos készüléket. Annyiért azt jó vétel.

Az Auchan nagyon korrekt még a náluk vásárolt saját márkás (Inexive) tévékkel. Általában 2 év jótállást adnak rá, és ha bármi gond van a tévével az adott időtartam alatt, akkor zokszó nélkül cserélik. (Nem vacakolnak a szervizzel.)

A TESCO-s Technika tévékkel hasonlóak a tapasztalatok.

A nem saját márkás tévék közül esetleg a Samsung 32M5002 jöhet szóba, vagy a Philips 4xxx szériás modelljei. Előbbinek a szervizháttere azért kiforrottabb, megbízhatóbb itt Magyarországon.

"Aquila non captat muscas."

(#16721) Piftuka válasza Szajo (#16686) üzenetére


Piftuka
veterán

Neked is ugyanezt tudom mondani.

Nézz körül a közeledben üzemeltetett ALDI áruházakban Medion tévét keresve. Illetve a Tesco, vagy Auchan saját márkás, 22-24 col körüli tévéi között. Egyébként ezek közül mindegyik IPS panellel szerelt már, így a betekintési szöggel nem lesz probléma.

"Aquila non captat muscas."

(#16722) Czimby válasza Solad (#16719) üzenetére


Czimby
addikt

IPS paneles Tv-t nézz, LG-k azok nagyrészt.

Pl a tescoban akciós a 43-as LG 110e Ft, már ha van még belőle valahol, mert eléggé elkapkodták úgy tudom.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#16723) Piftuka válasza #54715584 (#16691) üzenetére


Piftuka
veterán

A kérdés, hogy mennyiért láttad és hol?

"Aquila non captat muscas."

(#16724) Piftuka válasza Jamcsabi (#16697) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, többek között az ő Youtube tesztjükre céloztam fentebb...

A cikk tényleg jó, bár írhattak volna többet és részletesebben a kép tesztelésének eredményéről. A megállapításuk pedig, hogy "valószínűleg IPS paneles a készülék" nyilvánvalóan nem jó, mert mérettől függően 4000:1, illetve 8000:1 a kontraszt értéke ezeknek a tévéknek. (Legalábbis a "Displayspecifications" szerint.)

Ebben az esetben viszont csakis VA lehet. Ám, ha VA és a betekintési szög olyan jó, mint ahogyan mondják, akkor bizony még ritkább "madár", mert utoljára legjobb tudásom szerint a zseniális Toshiba 50L7335DG kapott olyan PSA/PVA panelt, ami erre képes volt.

"Aquila non captat muscas."

(#16725) senki66 válasza slezsi (#16434) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
Te kipróbáltad ezt a fícsört és tényleg működik, mert én felhívtam az LG üfsz-t hogy akkor ez csak a 7-es végűekre igaz e, de ott a srác azt mondta, hogy ez csak az analóg tévé jelét veszi fel (pl kábeltévé, de analóg kamera jelét nem?

(#16726) Piftuka válasza boz82 (#16709) üzenetére


Piftuka
veterán

Jelentős különbség van közöttük, és az nem a betekintési szög. (Abban ugyanis megegyeznek.)

A 810V egy 120 Hz-es panelt kapott, ami már önmagában is jelentős "fegyvertény" a másik kettő ellenében. Összehasonlíthatatlanul finomabb mozgásra számíthatsz tőle, akár filmeket nézel, akár játszol.

Ráadásul a színtere is sokkal jobb ennek a modellnek, így én azt mondom, hogy ha az említett többletet különösebb probléma nélkül rá tudod költeni, akkor a 810V-t válaszd.

"Aquila non captat muscas."

(#16727) Piftuka válasza sasa134 (#16711) üzenetére


Piftuka
veterán

"Első körben egy LG 49SJ800- ön akadt meg a szemem, 600euro itt nálunk a Saturnban. Mennyire ajánlott ez a TV?"

Annyi pénzért, ebben a méretben az egyik legjobb vétel odakint. Valódi 120 Hz-es panelja van, ráadásul 10 bites.

A másik, amit ajánlok az LG 49UH8509!

Ez ugyan 100 EURO-val drágább, viszont kiváló készülék. Passzív 3D-s, 120 Hz-es panel, IPS-ben nagyjából a csúcsot képviselő 1400:1 kontraszt, pazar színvilág jellemzi. Alaposan teszteltem, tapasztalatból beszélek. :K

Igaz, ennek csak 8 bit + FRC panelja van, de a HDR tartalmak ezen is szépen mutattak.

"Aquila non captat muscas."

(#16728) Piftuka válasza Uzi74 (#16713) üzenetére


Piftuka
veterán

Milyen képméretben nézted őket?

Egyébként a Samsung elvileg VA panellel szerelt, de csak 8 bites. A SONY 8 bit + FRC panelt kapott, szerintem szebb színvilág, jobb kép jellemzi összességében, és a mozgásmegjelenítése is jobb.

Samsung MU6100 teszt /Forrás: www.rtings.com/

SONY XD7005 teszt /Forrás: www.rtings.com/

SONY 49XD7005 teszt /Forrás: www.prohardver.hu/

"Aquila non captat muscas."

(#16729) Piftuka válasza lajtika (#16716) üzenetére


Piftuka
veterán

Mint sok más egyéb tévére is.

Hol laksz? Milyen célra, milyen méretű tévét keresel?

"Aquila non captat muscas."

(#16730) Piftuka válasza Solad (#16719) üzenetére


Piftuka
veterán

Van ilyen tévé.

Nagyobb méret, VA panel (jobb kontraszt és fekete szint, de rosszabb betekintési szög): SHARP 40CFG6352

Kisebb méret, IPS panel (gyengébb kontraszt és fekete szint, de jobb betekintési szög):
LG 32LJ610V (Edigital)

LG 32LJ610V (Media Markt)

Philips 32PFS6402
--> Ugyanaz, de még két oldali Ambilight-ot is kapott.

Összehasonlítás, minden fontos adattal (Displayspecifications.com)

"Aquila non captat muscas."

(#16731) Uzi74 válasza Piftuka (#16728) üzenetére


Uzi74
senior tag

55 -es méret környékén, Samsung MU6199 es Sony KD-55XE7004 a két konkrét versenyző. - mindkettő kb. 650 Eur (egyik BF-en rendelve, de még lemondhatom, a sony meg a mai ajánlat)

Olyan 800 Eur-ig elmennék, ha nagy ugrás lenne ezekhez képest

[ Szerkesztve ]

(#16732) feroooo31


feroooo31
tag

Sikerült megvenni a Samsung ue55mu6122kxxh uhd tvt.
Csak egy gond van! Az audio kimenet nem jó, a jack. Mivel a hangrendszeremen csak rca bemenet van így nem tudom használni!
Van valakinek ötlete, hogy miért nem szól?

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#16733) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
200Ezerért szerintetek megérte egy Samsung 55MU6202 ?
Más gyártók által alternatíva? Pl LG?Phillips stb...?

Nekem egy régi LG 32LB510 TV-m van.
TV vásárláskor milyen szempontokat kell nézni?
PQI-t láttam.Samsumg topicban láttam a "nem valós HDR" képalkotást.

Köszönöm előre is.

(#16734) Zοltta válasza feroooo31 (#16732) üzenetére


Zοltta
senior tag

Mert azok kompozit bemenetek. Scart stb lecserélésére. A hivatalos oldalon nem olvastál utánna? [link] ezzel fog csak megszólalni
Digitális Audio kimenet (Optikai) kell neked ,hogy hangfalon megszólaljon.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#16735) Solad válasza Piftuka (#16730) üzenetére


Solad
őstag

Köszönöm a segítséget.

Most a valahonnan elobanyaszta EZT a kettot. Mindketto 120. En a Philipsre szavazok dacára a fényes képernyőnek. A 4K-nak lehet valami hatranya? Kihasználva úgyse nagyon lesz.

Amennyiben nincs szigorú ellenjavallat, úgy fejet hajtok a női "deeznekemtetszik"-nek

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#16736) sasa134 válasza Piftuka (#16727) üzenetére


sasa134
addikt

Szuper, köszönöm a kimerítő választ és tanácsot!

Avanti Roma

(#16737) feroooo31 válasza Zοltta (#16734) üzenetére


feroooo31
tag

A beállításokban ott van, hogy hangkimenet :tv hangszóró és Audio kimemet/optikai mellette a jack és az optikai kimenet ikonja /képe.

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#16738) jel1 válasza Piftuka (#16717) üzenetére


jel1
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :)
LG-t rendeltem akkor

[ Szerkesztve ]

(#16739) feroooo31 válasza feroooo31 (#16737) üzenetére


feroooo31
tag

Szerintem ez megoldja a problémám :

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#16740) MIG21 válasza Jamcsabi (#16697) üzenetére


MIG21
tag

Elmentem, megnéztem a Tescoban akciós Thomson televíziót. Érdekesség, hogy mindenhol (újságban, honlapon, még az árcímkén is) hibásan szerepel a típusszám, ugyanis ez egy 49UC6306-os modell: [kép]

Európában több országban is kapható, azonban tudásban alulmarad a többször dícsért UC6406 sorozathoz képest. Például csak Dual Core processzorral rendelkezik, illetve csak 2.0-s szabványú USB csatlakozói vannak: [link]. Arról, hogy milyen panellal szerelték, nem találtam információkat. Sajnos a Thomson honlapján sem szerep ez a modell.

[ Szerkesztve ]

(#16741) Downsampling válasza feroooo31 (#16732) üzenetére


Downsampling
senior tag

Milyen hangrendszered van? Mondjuk egy AV erősítő? Tehát valamilyen házimozis cucc? Csak azért, mert azoknak általában van digitális bemenete (nem feltétlenül optikai - bár nem is ez a jobb feltétlenül - hanem koaxiális, vagyis RCA). Ha ez így van, szerintem az AV egységben jobb DAC van, mint az általad belinkelt 3-4 eurós kínai DAC... De talán még az is jobb verzió, ha veszel egy sztereó Jack-RCA átalakítókábelt, és azzal kötöd a tévét a hangrendszerhez (így megint kimaradna ez az ultragagyi kínai DAC)...

(#16742) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Véleményetek szerint melyiket vegyem?
LG 43UJ670V (ill. 43UJ701V, ha van Szegeden az Euronics-ban)
Samsung 43MU6102

(#16743) feroooo31 válasza Downsampling (#16741) üzenetére


feroooo31
tag

Csak RCA be és kimenet van. Sony gtk-x1bt van.

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#16744) Downsampling válasza feroooo31 (#16743) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ok, nem szóltam: ehhez szerintem bármelyik megoldás tökéletes (vagy a tévé saját DAC-ja - tehát jack-RCA átalakító kábel -, vagy az általad linkelt kínai csoda DAC, bár szerintem az optikai kábel többe fog kerülni, mint amennyit ez a hang megér).

(#16745) bigdady válasza Piftuka (#16671) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Megrendeltem az 55-ös philipset bf leárazva.

(#16746) feroooo31 válasza Downsampling (#16744) üzenetére


feroooo31
tag

A tvn lévő jack nem működik, azért lesz ez a másik megoldás!

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#16747) #Dániel


#Dániel
tag

Sziasztok,

Van ezzel kapcsolatban valakinek bármi tapasztalata? Samsung UE49MU6452 ?

Nagyon gyors, tényleg, ámulat bámulat, a színek ok, meg minden, más pozitív dolgot nem tudok mondani. Na jó, szép is.

A hangzása? Nagyon csúnyákat tudnék rá írni hogy milyen is a hangzás, olyannyira kritikán aluli, hogy arra szavakat nem tudok találni.
A panel, mennyire rendszeres az, hogy (nekem alul épp) tökre bevilágít a led mindig? Nagyon zavaró. Ez hiba, vagy éljek vele együtt?

Ma vettem meg..

Köszi,
D.

(#16748) Tuvix válasza Tuvix (#16585) üzenetére


Tuvix
tag

Erre valaki?

(#16749) H.lacika válasza GEPESZ66 (#16742) üzenetére


H.lacika
tag

43UJ701V főleg ha van Euronicsban, jó áron.

(#16750) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Üdv.
Telekomos LG 49LJ624V megéri az árát (127k kuponnal + 2 év telekom hűséggel) vagy tudtok mondani valami jobbat ár-érték arányban kb 150k alatt?
Thx.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.