Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) KAMELOT válasza Isual (#53650) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezeket nem ismerem. Full hd nálam már szóba sem jöhet! Ha te mondod akkor meggondolandó verziók az itt jelenlévő tagoknak! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#53652) Brekk válasza KAMELOT (#53651) üzenetére


Brekk
addikt

PB278Q WQHD-s. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#53653) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok!
Lehet tudni valamit a Gateway XHD3000-ről? Találkozott vele valaki?

(#53654) Télapó_


Télapó_
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 100-150 között valamit?,
Köszönöm.

Üdv.

(#53655) Geresics válasza Télapó_ (#53654) üzenetére


Geresics
addikt

Igen.
.
.
.
De ha elolvasod az összefoglalót, és úgy teszed fel a kérdést, akkor biztos más választ is kapsz majd...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53656) Crampus válasza Geresics (#53635) üzenetére


Crampus
csendes tag

Köszönöm a segítséged, ez a P2414H tetszetős darab, nagyon jókat írnak róla. Megnézem ma:) Az U nem sokkal tud többet, kicsit nagyobb a fényereje.

(#53657) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Mi a véleményetek az alábbi monitorról?

HANNS.G HS221HPB

Érdemes lenne megvenni ennyiért? Ami miatt szimpatikus mert IPS, hangszórós és HDMI csatlakozós. De ha tudnátok ajánlani hasonló árban jobbat vagy ami miatt nem érdemes ezt a típust megvenni azt is szivesen venném.

(#53658) szimi57 válasza SPeti1984 (#53657) üzenetére


szimi57
őstag

Ez nem sokkal drágább, a legujabb AH IPS panellel rendelkezik, villódzás mentes háttérvilágitás és jobban néz ki.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#53659) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Az ASUS PB 23/24 8Q között miért van ilyen nagy áreltérés?
a 23 colos változat 60tól indul árgép szerint míg a 24-es 90-től.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#53660) dragonfx válasza Isual (#53648) üzenetére


dragonfx
veterán

mondj érveket mitől ér ez az lg paneles asus 60-70-90e.t mikor az LG gyárilag ugyanezt adja 45-65k.ért? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#53661) Isual válasza dragonfx (#53660) üzenetére


Isual
veterán

Számtalanszor leírtuk. A panel csak a váz. Arra épülő elektronika, felhasznált anyagok minősége, állvány, kalibrálhatóság már az adott gyártón múlik. Szerinted miért kerül 190 ezer Ft-ba egy 23"-os EiZO, amiben ugyanúgy LG IPS panel van?

"mikor az LG gyárilag ugyanezt adja 45-65k.ért?" - Szóval közel sem adja ugyanazt az LG 45-65k-ért :N Akkor nem ajánlanánk Dellt meg ASUS-t, nemde?

Az ASUS és a Dell általában ugyanazt a panelt használva gyártanak sokkal jobb monitort (elektronika, színkezelés, felhasznált anyagok, összeszerelési minőség, megbízhatóság - ennyi érv elég?), mint az LG, s ez jó ideje már így van.
Kb amióta az LG jó IPS paneleket gyárt. Jó monitort meg nagyon nehezen. ;)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#53662) Brekk válasza Zyrius (#53659) üzenetére


Brekk
addikt

A PB248Q 80e-től indul, ígymár nem is olyan nagy a különbség, amúgy a Dell hasonló tudású termékei is kb ennyibe kerülnek. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#53663) namyang válasza Zyrius (#53659) üzenetére


namyang
tag

A 24-es 1980*1200-as felbontás. Én is ezzel a kettővel szemezek, csak nem tudok dönteni megér-e 20k-t ez a különbség (mer maga a méret nekem nem számít, a felbontás annál inkább...)

(#53664) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Akkor inkább maradok a tradicionális FHD mellett és a 23-as lesz.
Már csak egy megfelelő boltot kellene találni, mert ha jól látom ez a 75 körül ár, ami szintenki mindenkit jellemez csak 1-2 hónapja él, korábban 60 volt az ára mindenhol.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#53665) namyang válasza Zyrius (#53664) üzenetére


namyang
tag

(#53666) Zyrius válasza namyang (#53665) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Wow szuper ha jól látom még kalibrálás és pixel garancia is van az árban!
Még egy utolsó kérdés az érintett monitorral kapcsolatban asus PB238Q

Olvastam ezt a PVM mentes technológiát, hogy mennyire kíméli a szemet. Néztem a fenti monitor gyári honlapját, de nem találtam ilyen jellemzőt, vagy bármi mást ami más néven erre utalna.

Ebben van bármi ami ezt a villogást esetleg csökkentené?

köszi szépen!

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#53667) DanOfSzeg


DanOfSzeg
csendes tag

Sziasztok,
Monitorom a mai nappal felmondta a szolgálatot, nagyon sűrgűsen kell vegyek egy újat, 30-40k-s keretben mit tudnátok ajánlani? 22col vagy nagyobb körüli méret lenne ideális(de ami belefér a keretbe:P)
Segítségeteket előre is köszönöm, Dani

(#53668) szimi57 válasza DanOfSzeg (#53667) üzenetére


szimi57
őstag

Ebben az árban a legjobb vétel a legujabb AH IPS panellel szerelt LG. A 23 "-os egy ötössel drágább.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#53669) Richvargas válasza Isual (#53661) üzenetére


Richvargas
tag

Akkor szerinted egy LG 27MP75HM jó választás? Melyik másik Asus vagy egyéb gyártmányban van ugyanaz a panel, mint ebben? Ilyen infót hol lehet találni?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#53670) qltsar válasza szimi57 (#53668) üzenetére


qltsar
addikt

Itt nem: [link] ~40k.

(#53671) Isual válasza Richvargas (#53669) üzenetére


Isual
veterán

LG háza tájából mindenképpen.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#53672) old_artist válasza DanOfSzeg (#53667) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

30-40k keretbe csak az LG (pl.: 22MP55HQ vagy 22MP65HQ, 23"-osból a 23MP55HQ vagy a 23MP65HQ) monitor közül válogahatsz, de ha egy picivel megtoldanád, akkor az Acer G237HL abid szóba jöhet, ... vagy esetleg még a BenQ GW2265M monitorban is elgondolkodhatsz!

(#53673) DanOfSzeg


DanOfSzeg
csendes tag

Nagyonszépen köszönöm a gyors segítséget.
Dani

(#53674) Szilard7 válasza old_artist (#53672) üzenetére


Szilard7
csendes tag

Üdv

Bocsi, hogy idekontárkodok...meg tudnád esetleg mondani, hogy az LG 23MP55HQ-P és a 23MP65HQ-P között mi a különbség? Árban ugyanott van. Felettük árban pedig 5ezer Ft különbséggel a 23MP65VQ-P

Köszönöm!

(#53675) Télapó_


Télapó_
tag

A 21:9-es monitorok szerintetek jók játékra?
ezt néztem ki, szerintetek milyen?
Ha tudnátok ajánlani ezenkívűl valamit az is nagyon jó lenne.
A márka mindegy.
Köszönöm.

Üdv.

(#53676) Isual válasza Télapó_ (#53675) üzenetére


Isual
veterán

Ez jó. Acer, Asus és Dell hasonló képarányú modellje is ajánlott.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#53677) mOta


mOta
csendes tag

Sziasztok.

Monitor vasarlas elott allok. Atolvastam naggyabol a forumot es 2 markara szoritottam le az igenyeimet. Dell vs LG. a keret 50-55k.

A monitort a szamitogephez kotnem es Set-top-box-al TV-kent is hasznalnam. Van egy stereo analog erositom 2 hangfallal es ez lenne a gepre illetve meg az STB-re is kotve. 2 kiszemeltem van, de esetleg ha mas is szoba jkonne a TV/szgep kombo miatt szivesen varom. fokent filmnezesre lenne hasznalva.
DELL S2340L vs LG 24MP56HQ-T
koszi

(#53678) Télapó_ válasza Isual (#53676) üzenetére


Télapó_
tag

köszönöm a választ. :R

Üdv.

(#53679) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

Nagyon jó minőségű 27" monitort szeretnék venni (elsősorban munkára-alkalmanként egy kis játékra-), szerintetek milyen monitort lenne érdemes megvennem, ami még árban sem több 100-150e ft-nál. :U

(#53680) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Samsung Syncmaster 2233BW monitorom van, amivel meg is vagyok elégedve (kopp-kopp-kopp), gondoltma megnézem mennyit ér, de nincs a használtpiacon. :F

Na most már mindenkinek kipurcant vagy mások is ennyire szeretik és elvannak vele? Amikor 2010-ben vettem (használtan), már kifutott volt és elég sokan keresték használtan is...

Csak gondoltam megkérdezem...

Még mindig él az, hogy 23" alatt nem érdemes FullHD-s monitort használni? Anno ez volt a tanács...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#53681) Isual válasza RootRulez (#53680) üzenetére


Isual
veterán

Látom megfogadtad. :)
Anno nem tudom miért volt ez a tanács, első IPS-em egy 21.5"-es Full HD Dell volt és imádtam. Nincs vele semmi baj szerintem.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#53682) 22Gabris válasza mOta (#53677) üzenetére


22Gabris
csendes tag

Javaslom legközelebb olvasd ez összefoglalót, mielőtt kérdezel ;)

"Véleményünk szerint, ha valaki már kiadna legalább 50 ezret egy monitorért, akkor innentől illene/kötelező IPS panelest venni.50-55k körüli keret esetén a Dell P2314H-t és P2414H-t helyeznénk középpontba."

(#53683) RootRulez válasza Isual (#53681) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha jól emlékeszem, az akkori gép amúgy is ezt a felbontást bírta volna játékban... :U

═════════════════════════════════════════

(#53684) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ez a típus mennyire ajánlott?

AOC-I2269Vwm

[ Szerkesztve ]

(#53685) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali

Milyen monitort ajánlotok játékra? 50k t szánok rá de pár K plusz minuszba nem baj

Elvárások: 22" min, FullHd, 16:9 képarány, jó lenne legalább ha lenne rajta display port és vga vagy dvi vagy hdmi még sac per kb ennyi
Ja és szeretnék fekete színt engen nagyon zavar a bevilágítás

A display port azért kell mert a vga n az lesz és egy hdmi a hdmi meg kell a tv hez így vagy display vagy display-hdmi átalakító kell

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#53686) jim bcs válasza bandi0000 (#53685) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Acer S236HLTMJJ -->glossy !tükrös vagyis van egy üveglap a panel előtt
Dell S2340L -->glossy !tükrös vagyis van egy üveglap a panel előtt
Dell P2314H
Asus VX239H
LG 23MP75HM-P

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53687) Grafirka válasza vepe (#53679) üzenetére


Grafirka
őstag

Munka alatt gondolom grafikat ertesz .
27 inch 2560x1440 IPS panel a DELL 2713HM amit kiprobaltam es kepminosegevel meg voltam elegedve .Az altalad emiltett arba meg belefer.

[link]

Az emlitett DeLL en kivul meg letezik az Acertol a K272HUL , CB270HU, ezeket nam lattam mukodes kozben
aruk valahol a 100K korul van.

Vigyazz vannak 27" kepernyok 1900 felbontassal, ha grafikus vagy, azokra ne adj penzt.

(#53688) bandi0000 válasza jim bcs (#53686) üzenetére


bandi0000
nagyúr

És te melyiket vennéd?
Most az üveglaposoknál van lényegi különbség vagy csak annyi hogy nem karcolódik annyira, és a LED vs IPS között?

Xbox One: bandymnc

(#53689) vepe válasza Grafirka (#53687) üzenetére


vepe
senior tag

Köszi a választ, én is néztem ezt a monitort..kijelzője egyébként matt?, mert a "light AG bevonat" nem tudom mit jelent, fényes kijelzőt meg nem szeretnék.

(#53690) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

Nézegettem a topik elejét, összefoglalót. Acer-Asus- Samsungok közül tudok válogatni ennyit enged a keretem.
19,5" kell mindenképpen. 20-25max amit rá tudok szánni. Nem várom el érte a csodát nyilván, annyit csupán, hogy működik és egy elfogadható képet ad. Eddig csak sima 17-19" os LCD monitorjaim illetve laptopom volt tehát nem tudom mi az a "prémium" kategória nem lesz miről "buknom" :)
Viszont szeretném a pénzből kihozni a jelenlévő legjobb típust ebbe kérnék segítséget!

Köszönöm! :R

ACER K202HQLB- 22.5E
Acer V206HQLBB- 23.
LG 20M35A-B monitor 22E
AOC E2070SWN monitor 23.5E
Samsung S22D300NY monitor 25E.

A legutolsó jön be legjobban.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#53691) Dtomka


Dtomka
veterán

Olvastam h szóba kerültek az Asus monitorok. Tegnap érkezett meg az egyik típusa (24"). Tapasztalatom, h nincs képszétesés a játékokban :). Eddig a BF BC2 és BF4 alatt próbáltam ki, és ezért a tulajdonságáért már megérte nekem a csere. Tehát aki játékra (is) venné, annak nyugodt szívvel merem ajánlani. :K
+ programozáshoz is jól fog jönni a +120 sor (1080 helyett 1200)

A win 8.1 általános PnP képernyőként ismerte fel. Leszedtem drivert hozzá, de a win nem engedte telepíteni, mert nem volt digitálisan aláírva. A lényeg, ha a wint úgy indítjuk el, h ne figyelje az aláírást akkor a drivert fel lehet telepíteni :).

(#53692) bandi0000 válasza bandi0000 (#53688) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Most néztem ezt a monitort: ASUS VX229H Gondolom az általad javasolt asus kisebbik tesója, ez megtetszett ha az áldásod adod rá veszem is

Bár olvastam egyik DELL-él hogy fényes a panel és tükröződik minden, ennél az asusnál is fenn áll ez?

Xbox One: bandymnc

(#53693) Geresics


Geresics
addikt

Nos, tegnap hazavittem a Dell P2414H kalibrált monitorom! :C
Sajnos elég későn értem haza, így a színprofil aktiválását követően nem volt túl sok időm foglalkozni a monitorral, de azt már most is érzékelem, hogy ez nem az a minőség, mint amit eddig használtam! :DDD
Ami eddig kicsit fura, az a fényerő: ez nekem jelenleg szokatlanul alacsony, de lehet, hogy csak én használtam az eddigi monitoraimat rosszul. Feltelepítettem a driveren és színprofilokon kívül valami Display Managert, de az váltogatta a fényerőt a monitoron megjelenített tartalom függvényében, ezért azonnal le is pucoltam a gépről! :D
Sajnos a képernyő automatikus elforgatását (PIVOT?) még nem tudtam beállítani, erre este ráfekszem. (Ha valaki tudja, hogy hogyan kell, ne habozzon megírni! :B ) Azt hittem, hogy ezt a Win8.1 automatikusan tudja, de úgy tűnik, hogy ez beállítást igényel... Azt jól látom, hogy a monitort csak egy irányba lehet elforgatni?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53694) old_artist válasza Szilard7 (#53674) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az 55HQ normál "hagyományos kávás", de a 65HQ az már úgynevezett "rejtett kávás".

(#53695) old_artist válasza Geresics (#53693) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Jól, s jót választottál!

"Azt hittem, hogy ezt a Win8.1 automatikusan tudja" ... tulajdonképpen a monitornak illene tudnia, egy szenzort feltételezve, de sajnos csak a prof.szériáknál fordul elő, hogy a monitor elforgatásakor (pivot) autómatikusan vált - viszont ez igen csak megnövelné a monitor árát ... különösen az ilyen árszegmensben.

Sajnos, win-ben csak bizonyos szoftverekkel, vagy a Desktop/Képernyőfelbontás/Tájolás alatt lehet manuálisan állítgatni!
Igen, csak egy irányba lehet pivot-ba forgatni..

[ Szerkesztve ]

(#53696) Geresics válasza old_artist (#53695) üzenetére


Geresics
addikt

Monitorválasztás: ezt igazából ennek a fórumnak köszönhetem! :B
PIVOT: Ezek szerint marad a Ctrl+Alt+nyíl kombó... :U
Amúgy nekem bőven elég egy irányba forgatni, csak azért furcsálltam, mert ha pl. 2 ilyet vennék, akkor jó volna "összeforgatni", de arra is biztos vannak megfelelő (akár még vékonyabb keretű) monitorok - persze egész más árért! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53697) bandi0000


bandi0000
nagyúr

ASUS VX229H

Ennek zöld utat adtok? Csak annyi a kikötés hogy ne legyen bevilágítás, jó legyen játékra, állíthatóság ugye nincs rajta ez nagy hátrány ?

Xbox One: bandymnc

(#53698) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában lehet terveznék beruházni egy új monitorra.
A kérdésem annyi lenne hogy van e nekem való monitor 100k alatt?
Feltételek:
-Legalább 27 col, de a 28-29 a cél. (még talán a 31 is belefér) (igen tudom mekkora, nem, nem lenne nekem nagy :D )
-IPS panel. Volt már elég rossz tapasztalatom TN-el.
-WQHD-s felbontás. (lehet nagyobb is (felőlem akár 4k is), de szerintem az pláne nincs ennyiért. A FHD ekkorára nekem már kevés)
Elsősorban játékokra, de igen csak sok filmet is nézek gépen, és munkára (programozás) is kellene, szóval kb mindenre.

Vannak e ezek a készülékek 100k alatt, vagy ahhoz közel, vagy várjak még egy fél év-évet? Ha igen pár konkrétummal is megdobnátok?

:R

edit: Amit lefelejtettem:
Nem kell nekem semmi extra nagy ultra mega szuper gamer óriás frekvenciás monitor, elég a szabvány 60-70 körüli is.
Gsync nem kell, AMD-m van.

[ Szerkesztve ]

(#53699) DewiL


DewiL
senior tag

Sziasztok!

új monitor vásárlása előtt állok két versenyző van

Dell P2414H
valamint
Dell U2414H

a kérdésem megér-e +15k-t az U2414 ?
illetve szívesen olvasnék pro/kontra dolgokat, tapasztalatokat

amennyire én látom a a HDMI és a keskenyebb káva a különbség

Előre is köszi!

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#53700) kiskakas


kiskakas
senior tag

Urak! :)

már a sokadik noti fordul meg a kezeim között telepítés ügyileg, 15,6" 1366x768-as felbontás, matt/fényes..
majdnem az összes képernyője "pixeles", grízes.. nem tudok rá jobb szót. Ez valami technikai sajátossága az lcdnek?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.