Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) AusWolf válasza schawo (#54899) üzenetére


AusWolf
őstag

Értem, akkor a Samut hanyagolom. Igazán feltüntethetnék a háttérvilágítást is a monitor adatai között.

A javaslatod alapján elolvastam 1-2 tesztet erről a Dellről, elég pozitívan értékelték. Látom, neked is ilyen van. Nem sok egy kicsit a 8 ms válaszidő?

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#54902) pacorro válasza spanyoll (#54868) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha nincsenek extra igényeid és a fotófeldolgozás a fő feladat, akkor használt monitor is szóba jöhet.
Régi HP-k, NEC-ek, amikben nagyon jó panel volt, és remekül kalibrálhatók.
Persze akkor a HDMI-ről meg az egyéb nyalánkságokról le kell mondanod.
Pl. HP LP2065-öt 20000 körül biztosan kapsz, fotószerkesztéshez kiváló.

Az sem mindegy, hogy milyen színtérrel fotózol, mert a sima sRGB-t azért a legtöbb olcsóbb monitor is rendesen megjeleníti kalibrálás után, de ha AdobeRGB-ben, akkor annak a minél színhelyesebb megjelenítéséhez már nem fogsz nagyon olcsón monitort kapni. Akkor sem, ha újat keresel, akkor sem, ha nagyot keresel. Az egész a kompromisszumokról szól, ha megelégszel kisebb, régebbi monitorral, akkor azért olcsón meg lehet úszni a dolgot. Ha nem elégszel meg, akkor a felső határ csillagos ég, de szerintem hobbifotósnak teljesen felesleges erre százezreket költenie.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#54903) AusWolf válasza AusWolf (#54901) üzenetére


AusWolf
őstag

Találtam mégegy típust, amit ajánlanak ebben a kategóriában: ASUS PB248Q. Erről van valakinek véleménye, tapasztalata? :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#54904) macskea válasza AusWolf (#54903) üzenetére


macskea
őstag

Az is egy remek monitor, szerintem még jobb is, mint a kicsit túlhypeolt P-s Dellek. Én bátran ajánlanám. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54905) AusWolf válasza macskea (#54904) üzenetére


AusWolf
őstag

Köszönöm a tippet. :R

Találtam mégegyet: használt Dell U2410. Erről mit gondolsz/gondoltok? Igyekszem nem kérdezősködni többet. :B

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#54906) Geresics válasza macskea (#54904) üzenetére


Geresics
addikt

A P-széria nem azért van túlhypolva, mert jobb volna az U-szériánál, vagy az ASUS PB248Q-nál, hanem mert közel azonos a minőség, de jelentősen kevesebbet kell fizetni érte! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54907) macskea válasza AusWolf (#54905) üzenetére


macskea
őstag

Nem egy gamer monitor, de ha tényleg nem nagy problémára a nagyobb válaszidő, ezzel sem jársz rosszul. De mivel használt, jó lenne tudni az árát, illetve hogy garanciális-e még vagy már nem.

(#54906) geresics Nekem eddig az jött le, hogy a legnagyobb különbségek épp ott vannak a P és U szériák között, amiket majd otthon is hamar kiszúr a delikvens. Szeretik azt mondani, hogy a P majdnem U, de nem.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54908) schawo válasza AusWolf (#54901) üzenetére


schawo
titán

Nem, egyáltalán nem jellemző rá az utánhúzás. A 8ms vs 5ms (rendes méréssel mindkét monitorról kiderül, hogy valójában 6-7ms-os, lásd a linkeknél) helyett játékok szempontjából sokkal nagyobb jelentősége van a 1ms vs 9ms-os lagnak (szintén a linkeknél). [link] vs [link]

(#54906) geresics
Nem értem, hogyan lehet egymás mellé tenni gondolatban egy 16:9-es P24-est és egy 16:10-es PB24-est.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54909) Mikisys válasza spanyoll (#54877) üzenetére


Mikisys
őstag

Philips 234E5QDAB, nézd meg ezt is.

BUÉK!

Üdv!

(#54910) Mikisys válasza kromatika (#54898) üzenetére


Mikisys
őstag

Neked is, Philips 234E5QDAB, nézd meg.

Üdv!

(#54911) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Nem tudom volt-e róla szó, de az NV driverekbe belekerült az alábbi opció,

Alapértelmezetten a driverben a dinamikatartomány "korlátozott" módban volt, és ezidáig állítani sem lehetett. Annak idején nem értettük, hogy miért produkál a monitor az elvárhatónál gyengébb kontrasztarányt... valószínűleg ez a "kedves" NV-s húzás állt a háttérben!

Teljesre átállítva új életre kelt monitorom... más kérdés, hogy így a kalibrálásomat is dobhatom a "kukába"... :S

www.smart-bus.hu

(#54912) dabadab válasza -Solt- (#54911) üzenetére


dabadab
titán

Ez csak a HDMI kimenetre vonatkozik, nem? Ha hozzaerto kalibralta a monitorodat, akkor az teljesen jo, 0-255-re van kalibralva.

DRM is theft

(#54913) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem pont jó helyen teszem fel, de ha tudtok segítsetek kérlek, honnan tudnék szerezni HP L1906-os lcd monitorhoz kalibrációs színprofilt? Mert egy kicsit furák a színek talán fakóak. Vagy ha mondtok olyan oldalt ahol ilyen profilok vannak fönn az is jöhet.

Előre is köszi!

(#54914) -Solt- válasza dabadab (#54912) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem DP-n van összekötve... ég és föld a különbség!

Tudtommal, ha a driverben a 16-235-s érték az alapértelmezett, ( eddig állítani sem lehetett ) akkor a kalibrálásnál is ez lesz a kiinduló alap... szerintem ezt támasztja alá az is, hogy minden kipróbált U2414H esetében az átlagnál jóval rosszabb kontrasztarányt kaptunk, ha NV kártyához történt a kalibrálás, és emiatt lehet az is, hogy jóval fehérebb a fehér ha teljesre állítom.

( old_ artist csinálta )

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#54915) schawo válasza -Solt- (#54914) üzenetére


schawo
titán

16-235-s érték az alapértelmezett
Jesszus, dehogy, szerencsére nem így van. DP-n mindig 0-255 volt a szabvány, fogalmam sincs, mit keres ott a 16-235 mint lehetőség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54916) -Solt- válasza schawo (#54915) üzenetére


-Solt-
veterán

NV driverben a 16-235-s érték az alapértelmezett, és, ha átállítod rengeteget javul a képminőség. Na most nekem DP-vel van összekötve... :)

www.smart-bus.hu

(#54917) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdv,

A közeljövőben szeretnék monitort vásárolni főleg munkához (szoftverfejlesztés) és szokásos multimédiás tartalmak fogyasztásához; játékra egyáltalán nem használnám. Amit szeretnék:

* ~ 50.000 Ft ár
* ~ 23"
* fHD felbontás
* DisplayPort
* Matt felület

Amikor ezeket megfogalmaztam magamban, és elkezdtem nézelődni, kellemes csalódás ért, hogy a Dell P2314H (majdnem) minden elvárásomnak megfelel, sőt, még itt az összefoglalóban is ajánlott termék. Vásárlás előtt azért megkérdezném, hogy milyen alternatívákat érdemes megnéznem. Ha jól látom, a Dell-en nincsen integrált hangszóró, aminek örültem volna, de nem létszükséglet. A panelnek (meg általánosságban IPS-nek) vannak olyan tulajdonságai, ami esetleg zavarhat? Jelenleg egy EliteBook 8560w 1600*900-s TFT kijelzőjéhez vagyok szokva, annál legyen jobb :))

(#54918) proof88 válasza Shrike7973 (#54917) üzenetére


proof88
addikt

Ha találsz használtan, garis U2312HM-et, akkor érdemes lecsapni rá. Én kettőt vettem decemberben használtan, darabját 42-ért és nem bántam meg. A feltételeidnek megfelel.
Amúgy programozás szempontjából lehet hogy 16:10-zel jobban járnál, bár abból kevesebb van. Viszont ez a monitor forgatható, tehát ha úgy van kedved, vertikálisan is megkaphatod az 1920p-t, és hirtelen 5 tonna programkódsor lesz a szemed előtt. :D
Egyébként a P2314H az U2312HM utódja!

[ Szerkesztve ]

(#54919) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Nos akkor megpróbálom harmadszor is. :R cserélni a lassan kiöregedő Asus VH228D[link]21 colos FHD monitorom.Jelenleg külföldön vagyok és itt találtam kb 43000 Ft os áron(leértékelve) vadi újjan egy HP Envy 23 IPS monitort[link]Két kérdésem is lenne. :R 1:Mennyivel jobb ennek az IPS panelnak a kép minősége ,a jelenleg lévő Asus monitoromnál? 2.Nem találok sehol otthoni árat mennyiért lehet ezt otthon kapni,és hasonló 43 000Ft-os áron van e ennél otthon jobb minőségű 23 colos FHD ,IPS monitor?Játszani nem nagyon játszok a gépen,inkább a minnél jobb láthatóság ,és minőség a cél. Mikisys fórumtárstól kaptam válasznak hogy nézzem meg a Philips 234E5QDAB-t.De ilyen itt nincs itt.Engem konkrétan a HP Envy 23 Full HD IPS érdekelne mert ez van itt akcióban 43 000ft ért kb.Hogy mennyire jó ez a monitor ennyiért,és mik a tapasztalatok róla.

[ Szerkesztve ]

(#54920) szimi57 válasza kromatika (#54919) üzenetére


szimi57
őstag

A képminőséggel nem lesz gond, az ASUS TN paneles, elbujhat a HP mögött. Viszont nem a legujabb IPS panel került a HP-be, de ez inkább a játékosokat érinti. Itthon viszont olcsóbban kapsz AH IPS monitort, pl. LG 23MP55HQ-P, LG 23MP65HQ-P.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#54921) lm83 válasza lm83 (#54884) üzenetére


lm83
őstag

Valaki tud adni egy pár sorost választ a fentebb feltett, ezek szerint nem túl érdekes, kérdésemre?

(#54922) ggbuffon1897 válasza lm83 (#54921) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

hát kinek mi a szép...mert én abban a felbontásnak nem nevezném annak, pláne ha már fhd-s monitoron nézi az ember..a film az megint mástészta és megint más igényszint

(#54923) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#54852) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Erre valaki harmadszor :DDD ?

27"-os monitort keresek újonnan 60-80K között játékra, és filmezésre. Előny a magasság állíthatósága (persze ha egy fali konzol ára a felár akkor kibírom nélküle), és a fényes fekete borítást kerülném.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#54924) macskea válasza Cthulhu Dawn (#54923) üzenetére


macskea
őstag

Ebben a méretben és ársávban valamilyen VA paneles BenQ-t tartanék jó választásnak. Sajnos konkrét modellel nincs tapasztalatom, de eggyel kisebb méretben elég jó ár-érték arányú monitoraik vannak, szóval valószínűleg fogsz találni a kívánalmaidnak és a keretnek is megfelelőt. Jó válaszidők, szép feketék, nézz meg egyet, hátha mégis megtetszik.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54925) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Lehet vennék monitort, viszont elég szűk a keret több szempontból. Olyan kellene amin van DVI, HDMI vagy Mini DP. Az asztalom is szűk keret szó szerint, mert 47,8cm széles lehet max a monitor. Találtam egy variációt: DELL P2014H.
Jó vétel lenne? Valaki tud esetleg mást ezen kritériumok szerint? Ja és játszanék is rajta szóval gagyibb fajta annyira nem nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#54926) dragonfx


dragonfx
veterán

ma mediaba megnéztem lg ips.seke hát elég szükr e a samu 24 pls.ei tök jok.
a pls panel az milyen? led?lcd?ips? tn?va?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#54927) schawo válasza dragonfx (#54926) üzenetére


schawo
titán

PLS tulajdonképpen az IPS egy változata, amit a Samsung gyárt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54928) sbazsi válasza sbazsi (#54895) üzenetére


sbazsi
veterán

valaki? :U

(#54929) Cthulhu Dawn válasza macskea (#54924) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Erre gondoltál? Ezzel csak az a baj, hogy nem állítható, és ahogy látom nem is lehet falra szerelni :( .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#54930) devisking04


devisking04
csendes tag

Sziasztok.
Főleg játékra szeretnék monitort venni.
A kérdésem az lenne, hogy IPS vagy TN vagy PLS lenne e jobb játékra?
LG és Samsung monitorokat néztem, 21,5 inch, FullHD, Nagyonmax: 40 ezer Ft.
Mit tudnátok nekem ajánlani?

(#54931) dragonfx válasza schawo (#54927) üzenetére


dragonfx
veterán

aha vagyis akkor az is faja?
mennyire pixelhiba gyanusak ezek?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#54932) schawo válasza dragonfx (#54931) üzenetére


schawo
titán

A világ összes monitorján van esélye a pixelhibának. Még a teljes pixelhiba-garanciásokon is (hiszen pont ezért van a garancia). Nagy-e az esélye? Nem igazán. Annak meg különösen kicsi az esélye, hogy olyan pixelhibával találkozol, ami olyan mértékű, hogy napi használatban észrevedd, de még nem éri el a kötelező garancia mértékét. Leginkább csak a használtpiaci értéket csökkenti. Há' némmá'. Ezen tiszta piroson látható egy pici pötty. Hogyhogy hol? Nézd csak, itt ni, ez! Igen az a pici. Áááá, ez így ennyiért nem kell! Mínusz tízezer!!4!négy!

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54933) schawo válasza Cthulhu Dawn (#54929) üzenetére


schawo
titán

Ennyiért LG 27EB22PY van jó képminőséggel és állítható talppal. Kár, hogy nincs benne overdrive, így játékra nem tökéletes. A 27"-ból nem lehet lejjebb adni? 24" nem lenne elég?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54934) Cthulhu Dawn válasza schawo (#54933) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Most egy 23"-os van, és ha már váltok, akkor ne csak képminőségben :) . Talán akkor szóba jöhet a 24" is, ha vannak annyival olcsóbbak (ez akkor már egy kérdés is lenne, mert 24-es monitorra már nem költenék 60-80 között).

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#54935) dabgergo


dabgergo
őstag

Szerintetek mennyiért lehetséges eladni egy Dell P2314H-as vadi új monitort, amit nemrég kaptam garanciális cserében a Dell-től?
50 egy-két ezer forint reális?

(#54936) macskea válasza schawo (#54933) üzenetére


macskea
őstag

Átlag alatti filmes és játékos képességekkel. Plusz PWM, ami magában mindig egy nagy kérdőjel.

Ennyi pénzért egy ekkora monitor mindig egy baromi nagy kompromisszum. Ez van. :(

(#54934) Cthulhu Dawn Az a baj, hogy ennyi pénzért valójában vagy méretben vagy képminőségben fogsz masszív fejlődést látni. Nyugodt lelkiismerettel ilyen igények mellé szerintem "kétszer" ennyi pénzért lehetne monitort ajánlani. Én is a 24" felé terelgetnélek, vagy pár dolgot tényleg fel kell adni. :R

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54937) macskea válasza dabgergo (#54935) üzenetére


macskea
őstag

Az Oázisnál 56.500 egy bolti új, de olcsóbban is ki lehet fogni. Mondjuk pont ötven egy-két ezerért. Szóval abszolút nem reális. Új bolti ár 2/3-a amiért igen hamar el fog menni, esetleg 3/4 árért várhatsz kicsit többet. Negyvenezernél sokkal többre ne számíts. :(

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54938) Cthulhu Dawn válasza macskea (#54936) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát, ha azt mondjátok ennyiért nincs nagyon rendes 27"-os, akkor lejjebb adok 24-re, képminőség fontosabb :K. 27-nél annyira nem fontos az állíthatóság, ha nyugodt lelkiismerettel ajánljátok.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#54939) Gerzsi


Gerzsi
tag

Így kari után januárban menni fognak le a monitorok árai?

(#54940) benfolds válasza Gerzsi (#54939) üzenetére


benfolds
őstag

én nem tudom mi lesz januárban, de ha a pillanatnyi árakat vetem össze a karácsony előttieket, akkor most magasabb számokkal találkozom. a karácsony előtti hetekben több helyen lehetett jó akciókba futni, én is viszonylag jó áron vettem akkor monitort.

[ Szerkesztve ]

(#54941) dragonfx válasza schawo (#54932) üzenetére


dragonfx
veterán

én 4-5 évre veszem a monitort. de azt láttama samu t és s szériának szebba feketeéje a knézete valóságban mint az lg ips.nek és igen erre képes lennék akár +15e.t kiadni mivel 4-5 évre tervezem. :B
mm.be plusz garit adnak de nincs pixelgarancia.. a pcx.be nincs plusz gari de van pixelgari külön és olcsóbb..is nagy a vacillás melyik éri meg jobban... :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#54942) dabgergo válasza macskea (#54937) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a választ, de azért ez picit fura lenne, hiszen a u2312hm-ek mennek használtan 40 fölött.
Akkor egy vadi új, újabb modell csak el kell h menjen drágábban nem?

(#54943) haladó válasza dabgergo (#54942) üzenetére


haladó
tag

Sztem is. De ha nem olcsóbb egy tizessel, akkor már inkább várnék egy következőre.

(#54944) Gerzsi válasza benfolds (#54940) üzenetére


Gerzsi
tag

Akkor jó lesz ha várok vele

(#54945) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Hali!

A közeljövőben egy ilyen G Sync-es monitor vásárlását tervezem. AOC

Csak nagy vonalakban vagyok képben a témát illetően, ezért szeretnék némi plusz infóhoz jutni.

Azt tudom, hogy a technológia lényege, hogy max. 144fps-ig a monitor szinkronizál a VGA-val és V Sync nélkül sem lesz elmosódott a kép...meg azt is vágom, hogy ún. display portal csatlakozik a kártyához.

Ez a kérdésem, most lehet elég nevetségesen fog hangzani elnézést, de itt is úgy működik a dolog, hogy összekötöm a kártyával és "képet ad" mindenféle trükkös beállítás nélkül?
Alapból beállítja magának a 144hz-et és nekem semmit nem kéne beállítanom a fényerőn kívül mondjuk?
Én max. annyit szeretnék egy monitorral vesződni, amennyit eddig is, hogy max. felrakom a driverét és ennyi...

A G Sync-es monitorok esetében szükség van egyéb felhasználói beavatkozásra, hogy működjön a G Sync technológia? Vagy minden automata? Tehát összekötöm a kártyával a display porton keresztül és kész is, működni is fog a G Sync...?

Ha van valami fontos infó vagy buktató a technológiát illetően, szívesen venném a felvilágosítást. :R

Előre is megköszönném a választ, bármennyire is triviális a kérdés. :R

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#54946) Montesantos válasza SSJPeter (#54945) üzenetére


Montesantos
senior tag

Azt hiszem h1mpi vett most ilyen monitort, a gtx 980-as topikban írt róla.....

Gabi

(#54947) SSJPeter válasza Montesantos (#54946) üzenetére


SSJPeter
őstag

Igen, köszi azt tudom, de az abban a topicban még is csak off téma, ott nem akartam ilyesmit kérdezni, de akkor majd megkérdezem tőle privátban a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#54948) d@minator válasza SSJPeter (#54947) üzenetére


d@minator
addikt

Neki[link] is bátran írhatsz rendkívül segítőkész bár csak GTX780-nal nyomja.

(#54949) devisking04 válasza devisking04 (#54930) üzenetére


devisking04
csendes tag

Utána nézegettem jobban, de így sem tudok dönteni, hogy Samsung vagy LG. IPS vagy TN vagy PLS? Főleg játékra lenne!
Elvileg már a mai IPS ek is jók játékra mint a TN ek?
Ezt: LG-22mp55hq-p
És ezt néztem: Samsung-s22d390q

(#54950) szimi57 válasza SSJPeter (#54945) üzenetére


szimi57
őstag

G-Sync probléma.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.