Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) macskea válasza Isual (#54700) üzenetére


macskea
őstag

Ó, ameddig a magyar rögvalóság az, hogy egy "népszerű árösszehasonlító oldal" szerit a TOP10 monitor közül 6 valamilye "lifestyle" Samsung, és a TOP20-ba még egy Dell P2414H (de más Dell sem) fért bele, addig én ennek is tudnék örülni. :DDD

Viszont az dícséretes, hogy egyre több boltban jelenik meg a kalibráció, mint szolgáltatás.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54702) benfolds válasza dabadab (#54656) üzenetére


benfolds
őstag

mármint, hogy magam mögé tegyek valami lámpát, ami a környezetemet bevilágítja kicsit, nem?
ja, meg ért egy másik meglepetés is a wide formátum miatt: büngészéskor szinte minden oldal két szélén ez a rengeteg üres hely...azért vettem én 24"-es monitort, hogy legyen hely a sok reklámnak, vagy a nagy semminek? :DDD ez már tényleg istenkáromlás, de crt-n a videók sem "szagattak" ennyire. válaszidő? asszem még mindig várnom kellett volna a crt-ről tft-re váltással, mert még mindig nem kielégítő számomra a technológia. :DDD oké, a színek sokkal jobbak. :DDD

(#54703) Nowi válasza Munkas (#54671) üzenetére


Nowi
tag

jobb ár érték arányú nincs.. .vállalható minőség is..

de ha nagyon érzékeny a szemed akkor vegyél 80k-s kategóriában...

úgyis azokat ajánlják itt csak :DD

(#54704) macskea válasza Nowi (#54703) üzenetére


macskea
őstag

Ha szigorúak akarunk lenni, 27"-ban úgy egyáltalán a FullHD sem ajánlott, kivéve ha valaki kizárólag filmezni és/vagy játszani veszi. Arra még azt mondom, hogy oké. Számomra a határ valahol 100 ppi környékén van, ami FullHD felbontás mellett 22-23 incsnél már megvan. A 24 incset még tiszta lelkiismerettel lehet ajánlani, de a 27 incsre már tényleg kell a WQHD, meg még kétszer nyolcvanezer forint. Ez egyik pluszba a monitorra, hogy tudj venni mondjuk egy Dell U2713HM-t, a másik meg egy videókártyára, ami értelmesen meg is hajtja. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54705) Geresics válasza Dilikutya (#54697) üzenetére


Geresics
addikt

ugyan az, mint a 24MP55-ről, csak ez (szerintem) még csúnya is! ;]
A monitor vállalható, de a talpa nagyon gáz. 22"-os esetén még elég stabil, de 24"-nál már billegős. Ha stabil az asztalod, és nem löködi senki (véletlenül sem), akkor...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54706) Dilikutya válasza Geresics (#54705) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kezdek besokallni a betűktől és számoktól. :)
Ezek mind ugyanazok. 24MP55VQ miben különbözik a 24MP55HQ-tól? Teljesen ugyanazokat látom, csak az egyik levehető, a másik két állású, de mindkettő dönthető. Egyéb paraméterek ugyanazok, hacsak valami nem kerülte el a figyelmem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54707) Geresics válasza Dilikutya (#54706) üzenetére


Geresics
addikt

a VQ egyel több bemenetet kapott (DVI).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54708) batt válasza Dilikutya (#54706) üzenetére


batt
aktív tag

VQ kapott DVI-t is! Kb ennyi!

Megelőztek! :D

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#54709) dragonfx válasza Geresics (#54707) üzenetére


dragonfx
veterán

de amugy dvi vagy hdmi.n a jobb az átvitel megjelenítésnél?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#54710) Isual válasza dragonfx (#54709) üzenetére


Isual
veterán

A monitorok 99%-nál ugyanolyan átvitelt biztosít a DVI, mint a HDMI. HDMI nem monitorra való, arra a DVI és a DisplayPort szabvány lett kifejlesztve.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54711) Dilikutya válasza Isual (#54710) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor miért van egy halom monitor (nem monitortévé) D-SUB/HDMI csatlakozóval?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54712) macskea válasza Dilikutya (#54711) üzenetére


macskea
őstag

A D-SUB-nak szerintem történelmi oka van, az egy '87-es szabvány, ami a mai napig életben van, a legtöbb helyen még mindig azzal dugdossák rá a laptopokat mondjuk a projektorokra. :F

A HDMI meg számomra egyértelműen a mobilok, tabletek és fényképezőgépek valamint kamerák miatt van. Azokon szokott lenni microHDMI csatlakozó, annak kell a másik végére valami. Én sem vennék új monitort HDMI nélkül, de sosem kötném rá a számítógépemre azzal. Másra való. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54713) Geresics válasza Dilikutya (#54711) üzenetére


Geresics
addikt

dragonfx
macskea

Van itt egy remek kis cikk, ami a Display Portot és a HDMI-t veti röviden össze. Külön tanulságos a végén a táblázat! :U
Jó olvasgatást mindenkinek! :K

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54714) Smish


Smish
tag

Sziasztok!

Én is monitort szeretnék venni, teljesen univerzális felhasználásra.
A korábbiakban már tárgyalt LG monitort néztem ki én is, a 24MP55HQ-P-t. Ennyi a keret rá.
Az 55HQ-P-n ugye nincs DVI, csak HDMI.
Az 55VQ-P-n meg van mindkettő, de 7000 ft-al drágább.

Elolvastam a fenti cikket, de angolul nem tudok, a magyar részekből meg nekem totál nem jön le hogy egy átlag júzernek miért jobb a DVI. Főleg hogy nem is azzal hasonlítsák össze, hanem a DP-al ugye. Szerintem csak ködösítésre jó ami magyarul van leírva.
Kábelhosszúság, audió video usb jel egyszerre mi van?
Jobb teljesítményt nyújt a DP? Egy átlag embernek miben nyújt többet?

Nekem, ha megjön a monitor, arra kel hogy egy kb 1,5m-es kábellel rádugom, azt csók. Hozzá nem nyúlok többet a kábelhez amíg tönkre nem megy a monitor.

A lényeg. Most akkor játszani filmezni, dolgozni word-ben meg excel-ben érdemes a DVI csatlakozósat megvenni, drágábban, van köztük valami képminőség különbség, vagy nem ér meg 7000-et?

A videokártyámon van mindkét fajta csatlakozó.

(#54715) macskea válasza Smish (#54714) üzenetére


macskea
őstag

Egyszerűbb volt megkeesni, mint beírni:

"Először is tisztáznunk kell valamit, ami gyakran megtéveszt minket: a DVI és a HDMI - képminőség szempontjából - egy és ugyanaz. A különbség a kettő között annyi, hogy a HDMI hangot is továbbít a video mellett, és más csatlakozót használ - de mindkettő ugyanazt a kódolási eljárást alkalmazza. Ezért van az, hogy a DVI forrás egy DVI/HDMI kábellel ráköthető a HDMI monitorokra és fordítva, átalakító használata nélkül. "

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54716) Isual válasza Geresics (#54713) üzenetére


Isual
veterán

Épp ezt akartam én is linkelni. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54717) Dilikutya válasza Geresics (#54713) üzenetére


Dilikutya
félisten

Érdekes, szép is, de DP-t még viszonylag drágább monitorokon sem látni, és a videókártyáknál is lemarad az olcsóbbakról. És nem biztos, hogy otthonra megérné a felárat. A komolyabb videókártya nyilván adva van annak, aki sokat áldoz pl. egy játékos gépre, de egy drága monitor még ott is sokat dobhat a költségvetésen. A munkaeszköz más kérdés, azzal pénzt keres az ember, ott ha hasznot termel, könnyebb ráfordítani a plusz összeget.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54718) Isual válasza Dilikutya (#54717) üzenetére


Isual
veterán

"Érdekes, szép is, de DP-t még viszonylag drágább monitorokon sem látni, és a videókártyáknál is lemarad az olcsóbbakról." - ez tévedés, az hogy drága, meg relatív. Az AMD már 5xxx óta minden VGA-ra tesz referencia szinten DP-t, az nVidia meg 6xx óta. A drágább, pontosabban profi monitorokra meg mindig tesznek. De már egy 60 ezres Dellre is... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54719) benfolds válasza benfolds (#54651) üzenetére


benfolds
őstag

közben sikerült többé-kevésbé megbarátkoznom a monitorral. vak sötétben fényerő 0, kontraszt 64, + f-lux programmal általában 4100 k-n a színhőmérséklet, és mindjárt jobb a komfortérzetem. (még jó, hogy nem kalibráltattam a monitort, mert így teljesen felesleges lett volna). éjszakai böngészéshez nekem egy kisebb előnyösebb lett volna, de ha objektíve nézem, akkor nagyon tényleg nem lehet belekötni ebbe a p2414h-ba, kivéve a feketljét, ill. hogy a videót én szaggatottnak látom (gondolom a relatíve alacsony válaszidő miatt, de lehet, hogy tévedek). amitől tartottam, az ips glow nálam egyáltalán nincs semekkora fényerőnél full fekete háttérnél sem...viszont lehet, hogy túl jó a szemem, de nekem a 24" sok a full hd-hez, szóval ilyen szempontból is a 21-22 lett volna a nekem való. tanulság: többet nem vásárolok úgy, hogy ne nézném meg a portékát a saját szememmel. ezért jó a szakbolt, csak itt a környékemen (vp) nem igazán van olyan monitorbolt, ahol van választék és több monitort ki lehetne próbálni egymás mellett. mondjuk nappal, kikapcsolt állapotban meg tuti, hogy ugyanezt vettem volna le a polcról (már ha nincs u2414h). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54720) Dilikutya válasza Isual (#54718) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 60 ezres már a viszonylag drága. Magyarországon élünk, az egy diplomás közalkalmazott fizetésének a fele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54721) DR|FTK|NG válasza csako (#54693) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Hát, vesz csak miattad(igen, a saját pénzéből) egy ugyan olyan monitort, aminek odaadja neked a dobozát. :DDD

(#54722) Isual válasza Dilikutya (#54720) üzenetére


Isual
veterán

Erre mondtam, hogy relatív.
És nincs igazad. 60 ezer Ft egy IPS monitor esetében, amik 5 éve még ha 100k alatt kaphatóak voltak (nem ilyen EUR árfolyam mellett), akkor olcsónak számítottak, nem drága. 200k felett drága, ha nem nagyobb 24"-nál.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54723) Geresics válasza benfolds (#54719) üzenetére


Geresics
addikt

Magánvéleményem következik:

"még jó, hogy nem kalibráltattam a monitort" :W

"éjszakai böngészéshez nekem egy kisebb előnyösebb lett volna"
nappal és éjszaka más a betűméret?

"nagyon tényleg nem lehet belekötni ebbe a p2414h-ba, kivéve a feketljét"
IPS. :B Esetleg próbáld meg más beállítások mellett, mert aki szemre "kalibrál", az gyakran csak ront a helyzeten...

"videót én szaggatottnak látom"
A hiba nem a monitorodban van. HW vagy SW gondod lesz. :K

"...gondolom a relatíve alacsony válaszidő miatt, de lehet, hogy tévedek"
Sajnos tévedsz. :U

"viszont lehet, hogy túl jó a szemem, de nekem a 24" sok a full hd-hez, szóval ilyen szempontból is a 21-22 lett volna a nekem való"
Dőlj kényelmesen hátra, és ha már távolabb van a túl jó szemed, mint 15cm a monitortól, akkor nem lesz baj. Ha eddig is távolabb voltál, akkor vagy menj el természetfotósnak, és 200m-ről szúrd ki a nádiposzátát sűrű ködben, vagy valamit kényszeresen belemagyarázol...

"nem vásárolok úgy, hogy ne nézném meg a portékát a saját szememmel"
Ezt nem győzzük eleget hajtogatni! :K Viszont egy áruházban a polcon egész másképp hat minden monitor, mint otthon! :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54724) november válasza macskea (#54698) üzenetére


november
tag

Igen az IIYAMA-t most megint nem lehet kapni. De lehet hogy megint felbukkan belőle 1-2 darab. Amúgy 68 ezer volt az ára, szemben a BenQ-val ami most 49 ezer forint között van. Viszont ha jó értem akkor az AMVA+-os panelnek jobb a színhűsége. Hm, megfontolandó. Szerintem még várok egy picit. Még egyszer köszönöm a segítséget.

(#54725) khorvat


khorvat
senior tag

Sziasztok!

Egy Green gl-tg241w monitort gondolkozom, hogy lecseréljek vmi újabbra.

Mit tudtok ajánlani 24"-ban gondolkozva és max 100ezerig, de olyan 60-70ezerig lenne a legideálisabb?
Egyáltalán érdemes most váltáson gondolkozni, van olyan ami tudja azt hozni amit a Green ad most vagy még előre lépés is lenne és belefér a keretembe?

(#54726) benfolds válasza Geresics (#54723) üzenetére


benfolds
őstag

:)
azért gondolom, hogy felesleges lett volna kalibráltatnom, mert ahhoz, hogy vaksötétben is elviselhető legyen számomra egy 24 colos monitorba bámulni 8-10 órán kerersztül, teljesen el kellett állítani a színeket f.lux segítségével. persze nem a színek átállítása volt a cél, csak a fényerő és a kontraszt csökkentése kevésnek bizonyult, ezért a színhőmérsékleten változtattam, így pl. a fehér már szinte sárgás.
videók: "a szaggatást" úgy kell érteni, hogy ha nézek youtube-on egy full hd klipet, akkor az alakok mozgása picit "töredezett".
való igaz, hogy túl messziről nézem a monitort (szintén a szemkímélés miatt), legalább egy méterről. ha közelebb megyek, akkor nem csak a szememet bántja jobban a fény, hanem zavar, hogy a betűk "pixelesek", egy méterről meg már az én sas szemeimet is erőltetni kell, hogy rendesen tudjam olvasni a szöveget.
emiatt egyébként fel is húztam 110%-re a nagyítást a böngészőben, a képernyőtartalom pedig jelenleg 125%-on van. egyelőre ezekkel a beállításokkal egész jól elvagyok. ti ilyen szempontból alapbeállításokkal használjátok a monitort?

[ Szerkesztve ]

(#54727) #75128832 válasza benfolds (#54726) üzenetére


#75128832
törölt tag

1.) Az inkább fehéregyensúly - de ha szemkímélésre megy a dolog, legyél home-made LG-mérnök, és húzd vissza a kékeket.
2.) Szaggatás: alakok? VGA-d milyen, hány éves, esetleg össze tudod számolni, hogy hány helyen van eltörve a kábel?
3.) Én a helyedben a ClearTypes-ot kapcsolnám be.

(#54728) benfolds válasza #75128832 (#54727) üzenetére


benfolds
őstag

totál sárgás az egész. amúgy alapból a hideg színeket szeretem (a sony telefonom színei is tök hidegek), de kénytelen voltam. próbáld ki az f.luxot, szerintem érdemes.
clear type természetesen be van kapcsolva.
a vga-m mondjuk eléggé elavult, egy radeon 4350 512 MB és egyelőre még a monitorhoz kapott vga kábellel használom, mert még nem volt időm dvi kábelt venni. amúgy szemmel látható lesz a különbség a vga-hoz képest?

(#54729) Geresics válasza benfolds (#54728) üzenetére


Geresics
addikt

a VGA-d nem FullHD videók lejátszására van kitalálva, hanem inkább Office alkalmazások megjelenítésére. Ezt megfűszerezed egy korosodó Windowsal, és máris szaggatnak a videók... :K
Ja, és nem kell venned DVI kábelt, van DP kábel a monitorhoz. Már csak egy olyan VGA kell, amin van DP kimenet! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54730) haladó


haladó
tag

1080p nekem is csúnyán szaggat youtube-on, ami nem is csoda mobility radeon 3470 :W A 720p oké :N

(#54731) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok. Ezt a monitort néztem ki magamnak, de nem tudom, hogy mennyire ajánlott? Tapasztalat?

LG 22MP55HQ-P

34k

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#54732) arch7nGel válasza Andris837 (#54731) üzenetére


arch7nGel
csendes tag

Sokat olvasgattam utána és csak a talpára van panasz. 22'col még szerintem stabil, de 27 már igen csak be inog. Én a 23'colost rendeltem meg, majd kedden kiderül milyen. A vastag keretest választottam, hát ha nem lesz akkora beszűrődés a sarkokba.
Bár arra kíváncsi lennék, hogy miért nehezebb a vékony keretes (mp65), mint a vastagabb (mp55)?

(#54733) Khaal


Khaal
őstag

Megérkezett a P2414H, első benyomások:

Összeszerelési minőség a régi fémházas Fujitsu után max. elmegy kategória, a máshol látott középkategóriás Samsungokhoz, LG-khez képest jó. A műanyagok korrekt minőségűek. A talpat nem mondanám atom masszívnak, de a célnak megfelel, a széles állítási lehetőségekért pedig amúgy is jár a piros pont.

Bevilágítás elfogadható mértékű, a fényerő brutális így a közel 8 éves CCFL-es lcd után.

A menüje rengeteg beállítási lehetőséget tartalmaz, de könnyen navigálható.

A laptopomra d-sub-on csatlakoztatva nem tökéletes a kép élessége, de ezzel a korábbi monitor se tudott mit kezdeni, egyedül a gagyinak számító sok éves TN paneles LG tv-n éles a kép d-subon :)) .
Displayporton már sokkal jobb a helyzet, asztali gépen pedig tökéletes, de ott nem is fogadnék el mást.

A feketétől jobbat vártam, igazából szinte semmivel sem jobb az eddigi P-MVA-nál, azt hittem nagyobb lesz az előrelépés.

És végül két láma kérdés:

-Megkaptam hozzá a kalibrált icm fájlt, windowsban telepítettem is, a kijelzőn kell valamit állítanom, vagy hagyjam a standard profilban? Illetve milyen brightness/contrast beállításokat ajánlanátok? Most 75/75-ön van, de így eléggé süt.

- A power led villogása standby módban is kikapcsolható valahogy? A menüben csak a bekapcsolt állapothoz tartozik led on/off menüpont, mást nem találtam.

(#54734) schawo válasza Khaal (#54733) üzenetére


schawo
titán

A feketétől jobbat vártam, igazából szinte semmivel sem jobb az eddigi P-MVA-nál, azt hittem nagyobb lesz az előrelépés.
Egy VA-nak alapvetően mélyebb a feketéje, mint egy IPS-nek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54735) Isual válasza Khaal (#54733) üzenetére


Isual
veterán

Hol kalibrálták?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54736) Andris837 válasza arch7nGel (#54732) üzenetére


Andris837
senior tag

Köszönöm. Közben én is utánaolvastam a monitornak és a talpán kívül én sem olvastam más negatív véleményt. Ha minden jól megy akkor ma, vagy holnap meg is veszem. ;) :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#54737) OTika


OTika
aktív tag

A Dell P2314 és a P2414 között a méretbeli különbségen kívül van még valami érdemi különbség?
A fogyasztást is látom, esetleg kalibrálhatóságban?

(#54738) khorvat válasza khorvat (#54725) üzenetére


khorvat
senior tag

Erre senki?

Hétvégén kellene lépnem, mert a Green-t lehet elvinnék.

(#54739) schawo válasza khorvat (#54725) üzenetére


schawo
titán

Dell U2412M, ha továbbra is 16:10-et szeretnél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54740) Khaal válasza Isual (#54735) üzenetére


Khaal
őstag

Monitorgurutól rendeltem, vagyis Hexabyte.

(#54734) schawo: Na jó, de az mégiscsak egy 8 éves monitor, a Dell meg relatíve friss modell. A magasabb árkategóriában is ez a helyzet egyébként?

(#54738) khorvat: Én a helyedben várnék inkább a cserével és akkor már nagyobb felbontásút / képátlójút vennék.

[ Szerkesztve ]

(#54741) Mentior


Mentior
csendes tag

Hali!

Garanciális cécó ügyem van épp az iponnál..
1 LG E2441V-BN típusú monitorom volt aminek a panelja felmondta a szolgálatot, a garanciális ügyintézés abba a fázisba jutott, hogy felajánlottak egy csere monitort mivel a beszállítójuk nem tudott ilyet szerezni. A felajánlott termék: 24MP55VQ-P nevű terméket "cserébe".

Mondtam, hogy nem érdekel, 20 k-val olcsóbb ez mint amit vettem, email csata stb...jogszabályokkal megdobáltam őket stb.

Írtak egy levelet tegnap:

"A termék garanciális ügyintézése befejeződött, az üzletünkben
átvehető, illetve GaranciaFutár szolgáltatás esetén 2 napon belül
küldjük Önnek.
Termék neve: LG E2441V-BN
Garanciális ügyintézés új helye: 1134 Budapest Tüzér u. 13.
Udvozlettel,
iPon Computer Kft.
rma@iPon.hu"

A mai nap hozta a futár a csomagot, szolidan jelezve, hogy siet aláírtam átvettem és fogadott egy levél, hogy a garanciális rendezés során egy lg 24MP55VQ-P típusú monitort adnak.

Megelégedjek vele? Vagy verjem a huppot még? Mit gondoltok?

(#54742) Isual válasza Khaal (#54740) üzenetére


Isual
veterán

És az e-mailben amiben küldték a profilt mit írnak?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54743) schawo válasza Mentior (#54741) üzenetére


schawo
titán

A szar E2441V-BN helyett kaptál egy sokkal jobb monitort. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54744) Khaal válasza Isual (#54742) üzenetére


Khaal
őstag

Igen :K

(#54741) Mentior: Egy gyertyát esetleg gyújthatsz a régi monitor emlékére ;]
Egyébként meg élvezd a rég kifutott modell, sokkal gyengébb TN paneles ***** helyett kapott vadiúj IPS-es monitort.

[ Szerkesztve ]

(#54745) Isual válasza Khaal (#54744) üzenetére


Isual
veterán

Mit írnak? Hogy néz ki az icm profil, mia neve?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54746) Mentior válasza schawo (#54743) üzenetére


Mentior
csendes tag

Az ok csak a story része az h a régi monitort 60 rugóért vettem ez meg 40-be kerül.
20 .000 a diffi, szóval olyan mintha megvágtak volna 20 ronggyal.

Ptk:
"(1) Vállalkozás által fogyasztónak eladott ingó dolog (ezen alcím alkalmazásában: termék) hibája esetén a fogyasztó követelheti a gyártótól, hogy a termék hibáját javítsa ki, vagy - ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges - a terméket cserélje ki.A termék akkor hibás, ha nem felel meg a terméknek a gyártó által történt forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
(2) Ezen alcím alkalmazásában gyártónak minősül a termék előállítója és forgalmazója."

Csereutalvány: jogszabály ilyet nem ismer, a vevő az üzlettel áll szerződésben, a szervizzel nem, ergo utalvánnyal vagy anélkül, de javítás, ugyanolyanra való csere vagy teljes vételár visszafizetése a választási lehetőség, egyedül ezeket köteles elfogadni a vevő. Meg lehet egyezni más megoldásban, de csak ha a vevő is akarja.

A csere fogalmilag ugyanolyanból másik példányra való cserét jelent. Tehát ha nem tud ugyanolyan másikat adni, köteles a teljes vételárat visszatéríteni a vásárló részére.

Kifolyólag a fentiekből 60 rugóért kellett volna felajánlaniuk monitort a legrosszabb esetben és még az sem lenne törvényes. Törvényes az lenne, hogy ha nem tud ugyanolyan monitort adni akkor vételár visszautálás.

(#54747) Khaal válasza Isual (#54745) üzenetére


Khaal
őstag

GalL_P2414H_3175_sRGB.icm plusz linkelve a leírás a driver telepítéshez és az ICC profil aktiválásához.

(#54746) Mentior: Egyébként milyen hiba miatt kellett gariztatni?

[ Szerkesztve ]

(#54748) Mentior válasza Khaal (#54747) üzenetére


Mentior
csendes tag

Panel hiba

(#54749) macskea válasza Mentior (#54746) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem hívd fel a fogyasztóvédelmet, illetve csatold bele az e-mail levelezésetekbe. Maga a monitor amit kaptál az jó, ennek örülj, de szerintem ki lehet ebből a történetből még hozni azt a 20e forintot valahogy. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#54750) Isual válasza Khaal (#54747) üzenetére


Isual
veterán

31 a Br érték. 75 a kontraszt és bár nem egyértelmű, de gondolom Standard módban kell használni, mert talán ezt már szerviz menüben kalibrálták.
Azonban, ha ezt nem írták le neked e-mailben, az baj, mert nem lehet tudni, hogy akkor hogyan is csinálták és a Standard módot vagy a Custom color módot használd. Mondjuk, ha utóbbit kéne, akkor ahhoz általában az állított gain-eket bele szokták volt írni az icm profil nevébe. Mivel ez elmaradt itt, így feltételezem, hogy szerviz menü és Standard módban kell használd, ami már kalibrált képet mutat, mindössze a fényerőt kell visszavenned 31-re, amely beállítás a 120 cd/m2-es fénysűrűségnek lesz megfelelő. Ezt egyébként tetszés szerint bátran állíthatod a környezeti fényviszonyoknak megfelelően.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.