Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) Hómanó


Hómanó
csendes tag

Kedves Jelenlévők!
Néhány éve mielőtt vettem egy (nekem) jó monitort, ide járogattam (a monitoros fórumba), nem haszontalanul. Tudom, hogy szoktak itt lenni igényes és hozzáértő emberek.
Tudja-e valamekyikőtök, hogy a mostani TV-k mindegyikére jellemző-e, hogy: a kontúrok mnintha nedvesek lennének, és pl. az arcokon nem egyenletes színárnyalatok láthatók, hanem egyszínű sávok, területek, éles átmenetekkel.
Tudom, hogy az itt lévő fórumozók (legalábbis nagy része) igényes az élethű képmegjelenítésre. Hátha tudja valaki, hogy létezik-e most a piacon olyan TV, ami szép, természethű képet ad. És megmondaná nekem, hogy miről lehet megismerni. (A boltokban általában csak be vannak kapcsolva, "oszt" kész...)
Előre is köszönöm, ha valaki írna erről pár hasznos sort.

(#54302) Brekk válasza Frenky89 (#54300) üzenetére


Brekk
addikt

Van valamilyen elvárásod a monitorral szemben? Mert így nehéz választani. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#54303) Frenky89 válasza Brekk (#54302) üzenetére


Frenky89
őstag

egy két (a 100e-es határt már elvetettem)

[ Szerkesztve ]

(#54304) Brekk válasza Frenky89 (#54303) üzenetére


Brekk
addikt

Sajnos mint láttad ez is 16:9 ellenben a fullHD felbontást rá tudod erőszakolni, ha nem bírná el a VGA karid. Az átméretezés miatt kicsit kevésbé lesz éles a képed mint natív felbontásban, de vmi mozgalmasabb játéknál pl FPS nem hiszem hogy ez észrevehető. Az biztos h komolyabb játékot csak így tudsz majd játszani. 24" ban 16:10 ben van pár jó monitor, a kistesó U2415 mondjuk elég drága, ASUS PB248, Dell U2412. Ez utóbbi mostanában PWM-es háttérvilágítású, de a többi nem.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#54305) hanslanda válasza Isual (#54249) üzenetére


hanslanda
tag

Januarban fog osszeallni a configom CS:GO-ra es meg mindig nem tudom melyik kijelzovel ...

ASUS VG278HE - 350 Eur
ASUS VG248QE - 293 Eur
EIZO Foris FG2421 - 409 Eur

Ami az EIZO mellet szol hogy nem kell Lightboost hackelni egy masik nemet teszt szerint, viszont szivesen kiprobalnam a 27"-os ASUS-t is mert szerintem meg siman be lehet latni.

(#54306) Télapó_


Télapó_
tag

Sziasztok!

Megtudná mondani valaki hogy ez a monitor miért nem jó játékra.

[link]

Üdv.

(#54307) jim bcs válasza Télapó_ (#54306) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mert 1920x1080 a felbontás ami 27"-nál igencsak pixeles képet eredményez, ha 27"-t akarsz játékra akkor mindenképpen legalább egy 2560x1440/1600 fog kelleni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54308) Télapó_ válasza jim bcs (#54307) üzenetére


Télapó_
tag

Világos beszéd köszönöm szépen.
24"-ba veszem akkor jó játékra.

Bocsánat 23" mert 24" nincs belőle ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#54309) jim bcs válasza Télapó_ (#54308) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen a 23"-os testvére az jó lesz, az egyik ismerősöm is az LG 23MP75HM-P-t vette és nagyon baba

B. verziónak:
Acer S236HLTMJJ -->glossy ! tükrös vagyis van egy üveglap a panel előtt
Dell S2340L -->glossy ! tükrös vagyis van egy üveglap a panel előtt
Dell P2314H

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54310) Télapó_ válasza jim bcs (#54309) üzenetére


Télapó_
tag

Ezer köszönet a válaszért sokat segítettél.
Köszönöm. :R

Üdv.

(#54311) Casanova*


Casanova*
veterán

fps játékokra Asus MX239H vagy PB238Q? EIZO FORIS FS2333 megéri a felárat?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54312) intuicio


intuicio
aktív tag

Az új szerelmem :o
U2715H

(#54313) Isual válasza intuicio (#54312) üzenetére


Isual
veterán

Pont most olvastam. Hatalmas eredmények (mondjuk a Discus rendszeresen tud ilyeneket csinálni :) ), el se akartam hinni. Remek monitor.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54314) Frenky89 válasza Brekk (#54304) üzenetére


Frenky89
őstag

Mivel gyakorlatilag nem találtam 16:10-es 27"-est a 2709W-n kívül, illetve a noPWM-ből és a matt felületből nem engedek, így ez a kettő maradt. Az a kérdés, hogy a kettő közül melyik.

(#54315) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!
27 colban milyen monitort ajanlotok? Csak ips johet szoba.

(#54316) bebe159 válasza asus1 (#54315) üzenetére


bebe159
aktív tag

Van ezer féle. Milyen árban gondoltad?

(#54317) Ombi5


Ombi5
őstag

Ti melyiket valasztanatok? :R

DELL S2715H 6ms ha joltudom ez a glossy fenyes,es napsutesben zavaro lehet,de ujabb tipus
DELL P2714H 8ms DVI/VGA Hdmi hianya,ez jelenthet hatranyt?

(#54318) Ombi5 válasza Ombi5 (#54317) üzenetére


Ombi5
őstag

Ez se rossz: ASUS MX279H
Csak ne nezne ki ilyen csunyan! :-)

(#54319) intuicio válasza Ombi5 (#54317) üzenetére


intuicio
aktív tag

P2714H = 1920 × 1080
U2715H = 2560 × 1440

szerintem nem is kérdés melyik a jobb :)

(#54320) steve_dox


steve_dox
újonc

Üdv mindenkinek!

Monitor vásárlás előtt állok a keretem max 35e Ft és sikerült leszűkítenem a dolgot 2 típusra:

- LG 22MP55HQ (AH-IPS)
és
- Benq VW2245Z (AMVA)

Otthoni felhasználás a cél ami azt jelenti, rendszeres böngészés; film; játék.
A neten már mindent felkutattam, utána olvastam, összeszedtem pro és kontra dolgokat és még így is bajban vagyok a választás terén. (Nem, nem akarom azt venni ami tetszik, mert ebben a keretben szeretném a lehető "legjobbat" ár/érték szempontjából. Nem várok csodát sem)

A kérdésem az lenne, hogy ti melyiket ajánlanátok, mik a tapasztalatok a glow-al (IPS), vagy black crush-al (*VA) kapcsolatban?
Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#54321) asus1 válasza bebe159 (#54316) üzenetére


asus1
aktív tag

Nincs konkrét ár.
Lényeg, hogy jó képe legyen és legyen rajta displayport bemenet.
Azért ha tudunk maradjunk valahol 80ezer környékén(természetesen olcsóbban is lehet).

(#54322) Bandi8407


Bandi8407
tag

Üdv!

Tervezek vásárolni egy monitort és láttam hogy itt is foglalkoztok a DELL Ultrasharp U2715H monitorral! Én inkább tapasztalatra lennék kíváncsi! A monitor méretéből adódóan nem zavaró hogy kb 1m-re ülök előtte és onnan nézem?

(#54323) Geresics válasza Bandi8407 (#54322) üzenetére


Geresics
addikt

Attól függ, hogy mire használod :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54324) Isual válasza Bandi8407 (#54322) üzenetére


Isual
veterán

Sztem kicsit sok az 1 m.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54325) Bandi8407 válasza Geresics (#54323) üzenetére


Bandi8407
tag

Játékon kívűl mindenre, film, netezés, hobbi fotósként képek útómunkája, ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#54326) Casanova*


Casanova*
veterán

[link] :U

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54327) Isual válasza Casanova* (#54311) üzenetére


Isual
veterán

Én az ASUS-t tartom a legjobb vételnek.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54328) Geresics válasza steve_dox (#54320) üzenetére


Geresics
addikt

22MP55 szerintem :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54329) Geresics válasza Bandi8407 (#54325) üzenetére


Geresics
addikt

Ha nem játszol, akkor még elfogadható. :K
Filmeknél legfeljebb majd hátradőlsz! :DD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54330) Bandi8407 válasza Geresics (#54329) üzenetére


Bandi8407
tag

Nyilván filmeknél nem téma mert hátrébb gurulok kicsit, inkább az egyéb dolgok miatt vagyok dilemmába mikor épp közel vagyok hozzá, viszont marhára bejön ez a cucc! :D

(#54331) haladó válasza intuicio (#54319) üzenetére


haladó
tag

Ez az U2715 nagyon szép és jó, árban is.. 1080p film viszont nem tud igazából szebb lenni rajta nem?

(#54332) Casanova* válasza Isual (#54327) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi,de melyik a jobb a kettő közül? egyébként,ha eizo annyiba kerül,mint asus,akkor melyiket vennéd?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54333) richard0135


richard0135
csendes tag

Sziasztok!

LG 27MP75HM-P
BenQ GW2760HS

tipusu monitorokat nézegettem elsősorban játékra szeretném használni! szerintetetek ebben az árkategóriában lehet jobbat találni is? (55-70 ezer között) ill. akinek van ilyen monitorja annak mi a véleménye rólla?

köszi előre! Ricsi

(#54334) Isual válasza Casanova* (#54332) üzenetére


Isual
veterán

Én akkor is az ASUS-t.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54335) Casanova* válasza Isual (#54334) üzenetére


Casanova*
veterán

és melyiket a kettő közül? :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54336) Isual válasza Casanova* (#54335) üzenetére


Isual
veterán

PB

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54337) Casanova* válasza Isual (#54336) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54338) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok.
Monitort készülök venni, és két típusra szűkítettem a keresésemet.

ASUS VS24AH
Samsung S24C650BW

Szívem szerint az ASUS-ra hajazok, mert mindig is ASUS monitoraim voltak, és nagyon megbízok bennük, de nem tudom, hogy megéri-e a +10e Ft-ot. Az IPS és PLS panelek közötti különbséggel se vagyok teljesen tisztában. Ti melyiket javasoljátok? Esetleg van valami másik monitor hasonló kategóriában, amit játékra ideálisnak tartotok?
Előre is köszönöm a segítséget. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#54339) intuicio válasza haladó (#54331) üzenetére


intuicio
aktív tag

az 1080p az marad mint konténer, csak nagyobb felbontásba élvezheted a filmet, de filmek terén nem vagyok otthon, mert arra ott van a nagy FullHD TV :D
Végül is itt a játék a fő szempont nálam, és a kinézete, Imádom az ilyen slim keretes monitort.. Főleg hogy 1440p :) Én is majd 1m fogom nézni, de nem fog zavarni játék közben sem :) Nem vagyok én se egy hardcore multis, Hanem az a (tátva a szám) FarCry4, The Crew.. stb.... Amugymeg megfogom a kontrollert, hátrébb gurulok a székbe, és annyi :)

(én már teszem félre a napi 1000ft-ot a monitorra)

(#54340) haladó válasza intuicio (#54339) üzenetére


haladó
tag

Én még annyira se értek hozzá, de itt az 1080p a szűk keresztmetszet, azaz egyszerűen nem tud szebb lenni nagyobb felbontáson.. vagy nem?

Amúgy megértem h szerelmes lettél ebbe a 27esbe, mert énis, meg még páran gondolom :) Pedig kb 2 napja egy U2414H van előttem..

(#54341) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, valahonnan lehetséges színprofilokat/beállításokat letölteni Fujitsu B24W-5 Eco monitorhoz? Most nincs lehetőségem kalibráltatni, úgyhogy addig jólenne kicsit többet kihozni belőle ha lehet...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#54342) dabadab válasza mufi (#54341) üzenetére


dabadab
titán

Annak semmi értelme, minden egyes monitor más, típuson belül sem hordozhatóak a színprofilok.
Ráadásul ha nincs rá valamiért konkrétan szükséged (amiről tudnod kellene), akkor igazából nem is hoz ki többet a monitorból a kalibrálás.

DRM is theft

(#54343) mufi válasza dabadab (#54342) üzenetére


mufi
senior tag

De szép sapkád van :D Ööö azt mondod hogy akkor ez szabad szemmel nem is vehető észre? Szeretném csak, hogy a színek minél természetesebbek legyenek....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#54344) cerberus82


cerberus82
újonc

Sziasztok. Asztali gép, és Monitor vásárlása előtt állok. Milyen monitort ajánlotok. 98% játékra lenne (fps,és Mmo). 22-24" gondolkodok. ~80.000-. Előre is köszi :)

Jobb égni a tűzben, mint ázni a hugyban.....

(#54345) dabadab válasza mufi (#54343) üzenetére


dabadab
titán

Az, hogy szabad szemmel észrevehető-e, elég sok tényezőtől függ, de a kalibrálás nem arról szól, hogy természetesebbek legyenek a színek, hanem arról, hogy (a sok közül a kiválasztott) színpalettát minél pontosabban adjon vissza a monitor, ráadásul azt is csak egy meghatározott fényerőn (délelőtt volt előttem két kalibrált monitor, de valamiért nagyon feltünően eltérő színeket mutattak - aztán rájöttem, hogy az egyiken a fényerő a kalibráláshoz használt 22-es érték helyett 50-en volt)

DRM is theft

(#54346) xerobyte válasza dabadab (#54345) üzenetére


xerobyte
aktív tag

UI.: nem válasz, hanem új kérdés, de már mind1...

Sziasztok!

LG IPS277L-BN monitorom mellé keresek dual-ba egy másikat. Mivel ez a széria kifutott, mi az ami az idei kollekcióból hasonló tudású és színképű? (ugye "vékony" keretesről van szó)
Nem szeretek dual monitort használni, úgy, hogy más a két IPS, szóval maradnék az LG-nél.
A házi feladatot megcsinálva ezt találtam: LG 27MP75HM-P.
Ez lehet az utód, vagy tévedek? Lenne jobb ennyiért?

Köszi
Tibi

[ Szerkesztve ]

(#54347) Ombi5 válasza intuicio (#54319) üzenetére


Ombi5
őstag

Sajnos a plafon 100k,ezek tudataban??
Raadasul ertelmes fps-hez nem letezik vga...

[ Szerkesztve ]

(#54348) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Filózok, hogy lecseréljem a régi 4:3-as Acer moncsimat valami újra (régen volt már több nem ledes világítású monitorom, favorit a 226BW volt). Igazából valami 120 vagy 144hz-es moncsi lenne az igazi BF4 multihoz (sokat számít a játékban, hogy több legyen 60fps), de kredit viszont nincsen rá. Mostani TN panelos olcsó moncsiktól félek egy kicsit, mert mindegyiknek nagyon kicsi a betekintési szöge.

Kinéztem egy nem TN panelos monitort: LG 24MP55HQ-P

Amit nem szeretnék az a felhősödés illetve nagy bevilágítás (tudom ez nem csak IPS-re igaz). TV-t is anno azért vettem plazmát, mert engem irritál ez a két dolog (kiszúrom, akkor már csak arra tudok odafigyelni :) ) .
Olvastam, hogy a vastag kávával rendelkező monitoroknak nem annyira zavaró a bevilágítása. Ez igaz lenne?

Igazából netezésre néha BF4 mulitra használnám a monitort.

Összefoglalót elolvastam, de pénz miatt nem tudok olyan monitort venni, mint amit szeretnék.

Köszönöm előre is a válaszokat, elnézést a hosszú a hsz-ért.

(#54349) bfecka


bfecka
csendes tag

Tudtok olyan monitort mondani ami nagyobb mint 32" és 4K felbontást tud? Akár TV is jó csak tudja az 50-60hz képfrissítést.... Az igazi 40-50" közötti megoldás lenne

Fecka

(#54350) Isual válasza bfecka (#54349) üzenetére


Isual
veterán

Olvasd el, amit írtál és te is rájössz, hogy rossz topicban jársz. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.