Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) saen válasza dabadab (#53450) üzenetére


saen
veterán

Köszönöm a válaszokat!
Megnéztem a Dellt ami említve lett, Asushoz képest egy picit gyengébbnek tűnik, picit olcsóbban és jobb garanciális feltételekkel. Egyelőre az Asus szimpatikusabb, de ha eljutok egy boltba fennt lesz a listán a Dell is, megnézem majd. lyen kis árkülönbségnél (5k) már nem az árat fogom nézni.
Jött egy szavazat az Asusra is, 80k árkülönbség szerintem is jelentős, ezért is tettem fel a kérdést. Itt azért nem profi grafikus monitorról volt szó, sokkal inkább egy univerzális modellről és otthoni használatra. Ha az Eizo megy 50k órát és az Asus 25k-t, akkor is mégcsak egálban van a kettő egymással, hiszen azért a pénzért két Asus jár. Ráadásul az otthoni 25k is sok év lenne... Anno amikor a jelenlegi monitort vettem, akkor is drágább volt, mint a többi, de közel sem volt ilyen különbség, ezért lepődtem meg.
Kalibrálás: gondoltam rá, hogyha veszek újat akkor viszem a régit is magammal és mindkettőt kalibráltatom, úgy nem külön macera meg végülis árban sem a világvége.
Jöhetnek még gondolatok ha valakinek van valami újdonsága, főleg Asusos tapasztalatok érdekelnének, de persze bármi ami a témához kapcsolódik.

(#53452) Haapaet


Haapaet
csendes tag

Sziasztok
én is mint mások a fórumon tanácsot kérnék monitor ügyben
a mostani monitorom kezdi megadni magát, így szeretnék egy új 22-24"-es monitort
ezt használnám a mindennap mindenre film, játék (Bf 4), net; grafikai munka nem játszik
látom hogy sokat ajánljátok a Dell P2414-et, nekem is nagyon tetszik a dizájn, egyedül az ára az ami egy kicsit visszafog, az LG-k pl [link] külsőre annyira nem tetszenek, leginkább a talpa, nem tűnik valami stabil megoldásnak
ASUS, Samsung oldalon ajánlott esetleg valami? erről mi a véleményetek Samsung_S24D390HL?
50-55e lenne a keret
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#53453) dgabor9


dgabor9
csendes tag

Sziasztok!
Egy Fujitsu Siemens kb. 10 éves monitorom van, 1024 x 768,15", baja sosem volt és most sincs, de úgy érzem cserére érett, meglepném magam karácsonyra. Kb. 30 ezerért keresnék monitort, egy Asus T100-ra lenne ez is kötve (HDMI fontos), IPS és fullHD monitort keresek. Hangszórós, matt előnyben lenne, de nem létszükség. Egyetemi dolgokra lenne használva, tanulás, netezés, beadandók, ritkán film. Játszani nem játszom rajta, fotó, grafikai munka nincs. Méretileg rugalmas vagyok, 19-20" körül már jó lenne, ha nagyobb nem hátrány :D .
Használt garis és új is játszik.
Erről mi a véleményetek? [LG 22MP55HQ-P]
Köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#53454) drzozo


drzozo
senior tag

Na sikerült bejutnom az Oázisba megnézni pár Dell monitort (sajnos nem mind volt kitéve azok közül, amik az oldalukon szerepelnek, ráadásul amiért mentem, szintúgy nem volt, pedig reménykedtem, hogy ez egy akkora bolt, ahol ki lehet próbálni nagyjából az összes terméket). Eredetileg a Dell S2715H-re lettem volna kíváncsi (leginkább a vékony keretére), de sajnos csak a DELL S2740L volt üzembe helyezve. Megkértem az eladó srácot, hogy tegyen be valami filmet, mert össze szeretném akkor legalább azokat hasonlítani, amik kint vannak. Első benyomás: botrány. A film helyett egy az egyben magamat láttam a kijelzőjén. Egyszerűen élvezhetetlen volt rajta a filmet nézni. Sajnos a laptopom kijelzője is fényes, tn panel, így a közel 5 éves laptophasználat alatt igen csak sikerült elrontanom a szemem. Pontosan ezért tervezem a monitor vásárlását, hogy ezt a folyamatot részben megakadályozzam/lelassítsam, illetve laptopon, ilyen panellel nézni filmet szintúgy egyenlő az élvezhetetlen fogalmával. Konklúzió: S tükröződős szériát messziről kerüljem.

Mivel közvetlen az S széria mellé be volt téve egy P2714H, így nem igazán volt nehéz dolgom rájönni, mennyivel élvezhetőbb a matt felületen nézni ugyanazt a filmet, úgy, hogy nem látom vissza magam... Összességében tehát azt gondolom, hogy filmezésre és elsődlegesen WOW-ra, másodlagosan BF3-4-re mindenképpen matt monitor lesz a nyerő a számomra.

Az Ultrasharp-oknál ez a "tükröződéscsökkentő, 3H keménységű bevonattal" kifejezés mit jelent? A matt és a fényes közötti átmenetet jelentené? A P és U széria játékra és filmezésre mennyire alkalmas? Nagyjából az ágyból 1 méter távolságból nézném a monitort, asztalról játék közben kb. 80 centiről.

Kérdés1, hogy a P szériához képest az U széria megéri-e a felárat, abban az esetben, ha mindkét szériából csak a 24 colosat nézzük (P2414H és U2414H)? Az U-ban mindenképpen csábító a vékony, "cinema" style, főleg ha esetleg még egyet be akarnék szerezni mellé.

Kérdés2, hogy a P szériában a P2714H megéri-e a közel 30 ezres felárat a P2414H-hoz képest a fentiekre figyelemmel, főleg úgy, hogy mindkét kérdés vonatkozásában még a pixelhiba gari ára is hozzácsapódik az alapárhoz? A keret egyébként nagyon max. 90k, de inkább a lehető legolcsóbban szeretném megtalálni a helyes megoldást. Valamint attól is tartok, hogy amennyiben 24 colosra esne a választás, úgy azt abban a pillanatban megbánnám, mert kicsinek tartanám, és fognám a fejem, hogy miért nem 27 colosat vettem inkább.

[ Szerkesztve ]

(#53455) d@minator válasza drzozo (#53454) üzenetére


d@minator
addikt

A 3H semennyire sem tükröz vissza semmit. Amikor olyanom volt még a lézert sem verte vissza. A mostani Light Coatingnál az erős fények láthatók pl. ha közvetlen belevilágítasz a monitorba de ez is matt és nem látod magad benne. A 3H azonban egy kicsit szemcsésíti a képet. Van akinek ez nem tetszik.

Méretben a 27" nagyon nagy élményt nyújt. Olvasáshoz a legjobb azonban ha 1méterről filmezel oda elég a 24". FPS játékoknál én azt szeretem ha minél jobban a látóteremben van minden ezért szintén a 24" tetszik jobban. Stratégiára meg a 27".

Játékra minden mai monitor alkalmas, mert alacsony válaszidővel és input laggal bírnak. Dellnél (de másnál is) előfordul a bevilágítás jelensége. Ez filmnél idegesítő lesz ha egy ilyet kifogsz.

(#53456) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Lassan két hete használok én is Dell P2414H-t, eddig meg vagyok elégedve. A talpazata elég masszív, nehezebb is jóval, mint maga a monitor, szépen, könnyen lehet állítani, forgatni, fel-le dönteni, és elforgatni 90 fokkal a monitort. Az U2414-nek a vékony kávája, ami tetszett nagyon, de végül erre esett a választás és tökéletes ez is. Eddig film, net egy kis játék volt még csak, komolyabb képszerkesztést még nem végeztem, de így is látszik, hogy az eddig használt laptop kijelzőjéhez képest sokkal jobb képe van.
D-Sub, Display port csatlakozót van hozzá, az alaplapon nincs Displayport így a D-subbal van még csak összekötve. (igaz vettem egy HDMI-t, csak a boltba már nem emlékeztem, hogy az alaplapon van hdmi a monitoron nincs :) )
Akkor, ahogy olvasom a HDMI az hangot is tud át vinni? (bár így hogy nincs mindegy)? Mert arra gondoltam, hogy settop boxal összekötve tv-t is tudnék rajta nézni. (?) (esetleg ha van olyan, hogy HDMI-Display port csatlakozó) gondolom akkor az átvinné a képet a box-ról a monitorra. Hangot meg külön egy külső hangfalra küldeném. ... ? :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#53457) dragonfx válasza qltsar (#53389) üzenetére


dragonfx
veterán

van olcsóbban is bőven.
de kivi avgyok ha megveszed mit mondasz róla. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#53458) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni monitorvásárlással kapcsolatban nekem és egy barátomnak.

Én jelenleg egy Samsung 206BW-t használok ezt szeretném lecserélni egy IPS-LED monitorra.
23-24” játék illetve internetezés, filmnézés NEM a max. keret 50,000 Ft.

Sokat olvasgattam itt a fórumot és ezeket találtam számomra megfelelőnek:
LG 23MB35PM-B 44e link
LG 24MP55VQ-P 46e LINK
LG 23MP65HQ-P 46e LINK
LG 24MP56HQ-T 50e LINK

Esetleg ha valaki tud, még tippeket adni azt szívesen elfogadom.

Most jönne a barátom monitora.
Ő neki is 23-24” játék illetve internetezés, filmnézés NEM és a max keret 60.000 Ft.
Itt gondolom a BestBuy a Dell P2414H (60.000 Ft).

Egy érdekes kérdésem lenne még hozzátok.
Megéri az a 14-15e ft különbség a Dell javára az LG-vel szemben egy átlagos mezei felhasználónak.

Minden véleményt meghallgatok tőletek.
Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#53459) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

apósoméknak kellene egy új monitor.irodai felhasználásra,képnézegetésre,netezésre lesz használva.játék nem lesz.
az összeghatár ~35k,illetve mivel van egy elég gagyi számítógépasztaluk,így kötött a monitor maximális magassága is: 350mm.16:9 arány lenne ideális,valamint nem ártana,ha lenne rajta hdmi és dvi csatlakozó.

(#53460) #73270272 válasza dabadab (#53435) üzenetére


#73270272
törölt tag

Ennél a típusnál nem látok HDMI csatlakozót: DELL P2314H
Tudnátok ajánlani valami mást? köszi előre is!

(#53461) Hexaa válasza #73270272 (#53460) üzenetére


Hexaa
aktív tag

DVI-D - HDMI kábel kell hozzá.

http://www.monitorguru.hu/

(#53462) #73270272 válasza Hexaa (#53461) üzenetére


#73270272
törölt tag

köszi. tehát külön kell vegyek hozzá egy ilyen kábelt és az megy a laptop HDMI-be?

(#53463) Hexaa válasza #73270272 (#53462) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Igen.

http://www.monitorguru.hu/

(#53464) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

hali

Fekete péntekes akcióra keresek monitort az edigital webshopjáról.
Konkrétan játékra és filmnézésre használnám. A felső határ a 70000 forint! ( akció nélkül,szóval kb 50-60k körül lenne rá keret)
Nagy monitort szeretnék szóval 27" lenne az elképzelés.

Ebbe a kategóriába ezt a két monitort találtam.
samsung
benq

vélemény a kettőről? illetve ennyiért van e jobb?

választ előre is köszönöm

(#53465) Mikisys válasza Geresics (#53440) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezt köszönöm.

Üdv!

(#53466) boz82


boz82
tag

lehetne több jó nevű monitoros boltba is black friday :DD :W

(#53467) Mikisys válasza dabadab (#53441) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem értünk egyet.
Pont a fotósnak, filmesnek kellene a 16bites felbontás színenként, mert a jobb APSC formátumú digitális gépek is legalább 14bites felbontást tudnak és illene ezt egy monitornak is tudnia erre a célra.
Éppen ezért nem értem a kalibrálás lényegét, hogy az általad leírt 10bit szerinted elég lenne a fotós munkákhoz, képfeldolgozáshoz?
A szemünk azért jobb, elkelne az a színenkénti, valós, legalább 16bit, akkor látnám értelmét a kalibrálásnak.

Üdv!

(#53468) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

hello

erről mi a vélemény ?
"előző hozzászólásom mellé"
[link]

(#53469) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

Esetleg valaki tudna segíteni nekem ehhez a hozzászóláshoz.

Fekete péntekhez kellene ami az Edigital-nál lesz most pénteken.

Köszönöm

(#53470) Peathee válasza Dr.Én (#53400) üzenetére


Peathee
aktív tag

Olyan messziről nézd, hogy pl: a Full HD film részleteit még lásd. Ne mosódjanak egybe a hajszálak, vagy egy étlap szövege...

(#53471) Peathee


Peathee
aktív tag

Lassan két hete gyűjtöm a tapasztalatokat a Dell P2214H-ról. Szép képe van, de még az IPS Glow-t néha furcsálom. De ritkán látom meg szerencsére :)

(#53472) dabadab válasza Mikisys (#53467) üzenetére


dabadab
titán

"Pont a fotósnak, filmesnek kellene a 16bites felbontás színenként"

Minek? Marmint minek megjeleniteni ennyit?
(Arra ra se kerdezek, hogy ezt hogyan kalibralod be szemre.)

DRM is theft

(#53473) Grafirka


Grafirka
őstag

Sziasztok.

Acer - 27inch 2560x1440 felbontasu kepernyokrol van valakinek tapasztalata? ( CB270HU vagy K272HUL )

[link]

Mennyire tartosak? ismert szerihaiba?
Kalibralhatosag nem lenyeges.

P.S.
Sokkal gyengebb minoseg ( kepminoseg, elektronika , anyag , osszeszereles ) mint egy DELL 2713HM ?

(#53474) Dtomka


Dtomka
veterán

Lehet "hülye" kérdés, de azért felteszem. Az ASUS PB248Q monitor támogatni fogja a Freesync -et?

(#53475) arminlok válasza trol75 (#53458) üzenetére


arminlok
senior tag

Én nem rég olvasom a forumot de kb minden második hozzászolás arrol szol hogy az Lg gáyrtja a kijelzö panelt de a monitorai szarok kivéve ami nagyon drága.

(#53476) minek?:S


minek?:S
őstag

Hali! Haverom akar monitort venni, ajánlottam neki a 23MP65-öt, de neki 2 HDMI kell. ezt nézte ki [link]

Veheti ezt, vagy van ennél jobb is? árban ne menjen -sokkal- fölé.

Üdv.:M.

(#53477) Hexaa válasza Grafirka (#53473) üzenetére


Hexaa
aktív tag

K272HUL nem rossz, de B276HUL a nyerő. Nagyjából hozza DELL U2713HM szintjét. Acer B széria nagyon jóra sikeredett (B236HL, B276HUL, B296CL). Érdemes egymás mellett megtekinteni mindhármat. Van két üzletben is lehetőség. Magyar üzlet, nem pedig valami hazánkba pofátlankodó cég akik azt sem tudják mi az az IPS panel...

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#53478) Grafirka válasza Hexaa (#53477) üzenetére


Grafirka
őstag

Kosz a valaszt sajnos a B276HUL -t nem tudom beszerezni. Nem MO elek, es errefele ismeretlen az altalad ajanlott modell :( Csak CB270HU es K272HUL bol valaszthatok.

errol a CB270HUL rol velemeny esetleg ? ....bar ez mar alig olcsobb mint egy dell 2713

(#53479) Hexaa válasza Grafirka (#53478) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Sajnos CB270HU -val nincs tapasztalatom.

http://www.monitorguru.hu/

(#53480) Hexaa válasza arminlok (#53475) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Azért annyira nem "szarok". Pláne, hogy lassan feleannyiba kerülnek mint konkurensei. Anyaghasználatban, állványfunkcióban, elektronikában gyengébbek mint egy DELL, de ha ár/teljesítményt vesszük figyelembe, úgy talán a legjobb választás.

http://www.monitorguru.hu/

(#53482) jim bcs válasza betyarr (#53481) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

LG 22MP65HQ-P

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53483) minek?:S válasza minek?:S (#53476) üzenetére


minek?:S
őstag

Erre valaki? Sürgős :O (#53476)

Üdv.:M.

(#53484) jim bcs válasza minek?:S (#53483) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. a link nem jó
2. Mire is kell a 2 hdmi?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53485) betyarr válasza jim bcs (#53482) üzenetére


betyarr
veterán

állítható a magassága?mert ha nem,akkor 3 centivel magasabb,mint ami beférne.

(#53486) Emu


Emu
őstag

Nem ide tartozik, de nem találtam jobb helyet. Remélem van valaki aki ért hozzá:

Dell U2312 monitorom van, Ati videokártyákra kalibrálva. Olyat lehet csinálni, hogy ezt a kalibrációs fájlt Nvidia kártyára átültetni?

(#53487) batt


batt
aktív tag

Erre nem tud valaki válaszolni? Tudom nem egyszerű!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#53488) Geresics válasza batt (#53487) üzenetére


Geresics
addikt

Kinézted a P2414H-t. Ne is keress tovább mást! :))

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53489) jim bcs válasza betyarr (#53485) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53485) betyarr
nem, sajnos ebben a kategóriában van amiről le kell mondani

(#53486) Emu
nem, gtx alá megint kalibrálás kell

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53490) syler123 válasza Raz3raddict (#53464) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem tévedésben vagytok, nem lesz minden akciós, csak 250-300 termék, ez nem olyan sok egy Edigital méretű webáruház kínálatában, lehet hogy egy monitor sem lesz akciós, ez majd holnap kiderül. Hozzáteszem, ha az lesz, akkor én is veszek monitort :D

[ Szerkesztve ]

(#53491) Isual válasza jim bcs (#53489) üzenetére


Isual
veterán

a monitor felső 3 cm-éről :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#53492) dabadab válasza jim bcs (#53489) üzenetére


dabadab
titán

Miert kell ujrakalibralni? Az NVidia mas nullakat meg egyeket kuld ki, mint az AMD?

DRM is theft

(#53493) trol75


trol75
tag

valaki erre a hsz-re tudna érdemben reagálni, sürgős lenne az Edigital fekete péntek miatt.
Hátha lessz esetleg valami jó monitor is.

Köszönöm.

(#53494) intuicio


intuicio
aktív tag

Üdv.
Szokásos kérdés a Nagy Tisztelt hozzáértőktől:
Milyen FullHD, ?LED? monitort ajánlotok.

Lecserélném az évekig nyúzott Samsung 223BW
Amire használnám: netezés, Games, nagyon ritkán film (azt inkább TV-n teszem)

Gép amivel hajtanám
Részletes a profilomban
ASUS Strix GTX970 OC

Tehát mindenképp jó lenne rajta a HDMI csatlakozás.
24" érdekelne, nagyobb sajnos nem jó, mert a számítógép asztalon nem fér el.

Márka mindegy, bízom bennetek
örök hálám üldözzön mindenkit aki segít :R

(#53495) Geresics válasza intuicio (#53494) üzenetére


Geresics
addikt

Jó lett volna, ha még egy anyagi keretet is megjelölsz, ennek híján, és ha a HDMI helyett beéred DP-vel, akkor Dell P2414H az általánosan ajánlott monitor. :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#53496) intuicio válasza Geresics (#53495) üzenetére


intuicio
aktív tag

Upsz.. igaz, azt lefelejtettem :P

Én kb 70k fordítanék rá :) És nem tudom miben jobb egy HDMI és a DV közt.

(#53497) jim bcs válasza dabadab (#53492) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem kell, én máshogy tudtam vagy mondjuk úgy hogy akik eddig kalibráltattak új vga esetén azok át lettek baszarintva, viszont Isual kolléga volt olyan rendes és szólt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53498) Isual válasza intuicio (#53496) üzenetére


Isual
veterán

Dell P2414H, U2414H tökéletes erre.
HDMI-t monitornál felejtsük el, az TV-kre való, van Displayport a kártyádon, használd.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#53499) boz82 válasza Isual (#53498) üzenetére


boz82
tag

Én is a 2414 mellett döntök azt hiszem...de P vagy U...olvastam hogy az U-ban más a panel a keret miatt...ez a képminőséget befolyásolja ? Ezért ajánljátok jobban egymonitoros rendszerhez a P-t mert nem éri meg a többletet ?

(#53500) betyarr válasza jim bcs (#53489) üzenetére


betyarr
veterán

lehet kisebb átmérőjű monitor is,19-20 coll is tökéletesen megfelel,csak korrekt legyen a képe,meg beférjen a 35 cm magas helyre.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.