Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) whited válasza Cthulhu Dawn (#54849) üzenetére


whited
addikt

új/használt?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#54852) Cthulhu Dawn válasza whited (#54851) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Új, a fekete fényes lakk borítást pedig kerülni szeretném.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#54853) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

120Hz es monitorok honnan kezdődnek árban?
méretben 23" körül gondolkozom (23 colos monitorom van most, de jó 24 is)
a 2ms még feltétel lenne

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#54854) Luck Dragon válasza maxika2004 (#54850) üzenetére

A samsung c sorozatú monitorjaihoz van távírányitó pl: T28C570EW :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54855) Luck Dragon

BenQ XL2420Z 120E indul az ára.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54856) maxika2004 válasza Luck Dragon (#54854) üzenetére


maxika2004
őstag

Ez méretre nagy... meg árilag is, majdnem kijön külön...

(#54857) Mascot21 válasza Dexter-2000 (#54853) üzenetére


Mascot21
csendes tag

BenQ XL2411Z

(#54858) intuicio válasza Ombi5 (#54846) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ez nem érrrrrrrrrr! Megjött a jézuska? :) De jó neked :)
Én jó esetben pár hónap múlva tudom majd megvenni...
Gratula! :P

(#54859) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Sajnos tönkre ment a monitorom és kellene egy másik. 22-24" körül kellene egy Full HD monitor. Csak játék,film és net megy rajta szóval semmi extra. Maximum 30k-t tudok rászánni de ha nem muszáj akkor inkább csak 25k.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#54860) Dexter-2000 válasza Mascot21 (#54857) üzenetére


Dexter-2000
őstag

Tetszetős monitor
Esetleg van valami hátulütője?

Szépnapot!

(#54861) Ombi5 válasza intuicio (#54858) üzenetére


Ombi5
őstag

Mar 1 hete megleptem vele magam,csak nemvolt idom kiprobalni eddig.. :C

(#54862) Pingvin1985 válasza Isual (#54835) üzenetére


Pingvin1985
tag

Köszi szépen a tanácsot. Valószinűleg a P2414H lesz. (Az ASUS kalibrálással, pixelgaranciával már 87k lenne.)
Csak úgy kíváncsiságból megkérdezem, hogy mit ajánlanál (ajánlanátok) 27"-os méretben. A feltételek változatlanok: legyen PWM mentes, ne legyen tükröződő a kijelző.

(#54863) intuicio válasza Ombi5 (#54861) üzenetére


intuicio
aktív tag

Majd egy kis részletes infót szeretnék kérni róla, ha lehet, pl hogy teljesít játékok alatt.. Ezt csak azért kérdezem, mert nekem csak egy Strix970 van, és nem akarok befürdeni vele.

(#54864) Mikisys válasza Tomessz85 (#54843) üzenetére


Mikisys
őstag

Nekünk van egy régebbi Samsung P2470D TV-monitorunk.
Azt tudni kell az ilyen készülékekről, hogy tunerjük elég érzéketlen, vagyis nagyobb antenna-jel kell nekik, mint a normál TV-nek.
A képétől TV-üzemmódban nem voltunk elragadtatva, de analóg KTV esetén ez nem csoda.
Monitorként kifogástalanul működik, FullHD, meg minden egyéb kép jó, nem szaggat, nem látható digitális zaj rajta. Inkább monitornak való, mint TV-nek.
Újat semmi esetre sem vennék ilyen "hibridben", vagy monitor, vagy TV.
Sajnos a sok kábel bekötése egyébként a kifogástalanul működő készüléknél okozhat gondot, földhurok, vagy éppen a földelés hiánya, vagy többszörös úton való földelés okozhat képhibát, esetleg csipked a monitor, vagy az antenna bedugásakor esetleg csíp, ráz(!), ami KTV esetén sajnálatosan tapasztalható.
Szóval nem ajánlott vétel.

Kellemes Ünnepeket és BUÉK!

(#54865) arminlok


arminlok
senior tag

Tegnap megrendeltem a monitort de én nem xeltem be a pixelgaranciát se kalibrálást se semmit rendeléskor akkor ezt módosítanom kéne? Most plusz 4ezer forint az fájna.

(#54866) szimi57 válasza arminlok (#54865) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem felesleges, megmarad 4K.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#54867) Geresics válasza arminlok (#54865) üzenetére


Geresics
addikt

Szerintem simán megéri! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54868) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok! Tervben van (középtávon) egy monitor vétele. Nagyrészt sima gépezéshez használnám, néha filmezéshez, plusz néha fotós utómunkához.
Milyet ajánlanátok olyan 22" környékén? Lehetőleg minél olcsóbb legyen és azért legyen még értelmes kereteken belül kalibrálható színhelyesre úgy, hogy ne mászkáljon el fél nap alatt.
Köszi!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#54869) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#54870) whited válasza arminlok (#54865) üzenetére


whited
addikt

mindenképp megéri, főleg ha ne adj isten pont a képernyő kellős közepén lesz ph :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#54871) Geresics válasza spanyoll (#54868) üzenetére


Geresics
addikt

"fotós utómunkához" vs. "minél olcsóbb legyen"
Ugye Te is érzed az ellentmondást? :U

Javaslom olvasd el az összefoglalót, és ha még utána is kérdésed van, akkor bátran tedd fel! Esetleg írd hozzá, hogy mekkora összeget tudsz áldozni egy monitorért, amit remélhetőleg sok-sok éven át fogsz napi sok-sok órán keresztül nézni... Ja, és hogy csak új, vagy használt... :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54872) spanyoll válasza Geresics (#54871) üzenetére


spanyoll
addikt

A minél olcsóbb legyen alatt azt értettem, hogy mivel a fotós munkát megemlítem ne instant az legyen a válasz, hogy 100ezres eizo, hanem, hogy az ajánlott választékból az olcsóbbakat venném :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#54873) Gerzsi


Gerzsi
tag

Acer 5738ZG laptopom van amin dsub és hdmi csatlakozó van. Nagyon megtetszett a Dell P2414H monitor. Dsub van de hdmi nincs... Valahogy megoldható hogy hdmivel kössem össze? Mégis jobb minösége lesz mint egy dsubbal kötném össze, igaz? Netezésre , filmezésre és fejlesztésre venném.
Gép bírni fogja? Köszi.

(#54874) haladó


haladó
tag

U2414H-nál meg lehet nézni vhol, h hány üzemorát futott?

(#54875) Isual válasza arminlok (#54865) üzenetére


Isual
veterán

Ha fáj a 4k, akkor legalább a pixelgarit érdemes berendelni.

(#54874) haladó: Talán szerviz menüben benne van. De most nem mernék rá megesküdni. Meg ahhoz, hogy azt elérd, haladónak kell lenni. ... jah... pipa

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#54876) Geresics válasza spanyoll (#54872) üzenetére


Geresics
addikt

Mivel nem vetted a fáradtságot, hogy megjelölj egy összeget, sem pedig, hogy használt is szóba jöhet-e, így csak ezt tudom válaszolni:

50k alatt van egy-két 21.5"-es, 23"-es IPS-es LG, ASUS, AOC és a fényes kijelzős Dell S2240L valamint 50k körül mozog a Dell P2214H, S2340L, illetve ilyen kerettel tanácsos szétnézni hardveraprón hátha talál az ember egy még garanciás IPS paneles monitort ebben az árkategóriában (jellemzően mindig van 1-2 ilyen eladó darab). Gyakorlatilag ilyen kerettel TN paneles monitort venni elég nagy mellényúlás.

Véleményünk szerint, ha valaki már kiadna legalább 50 ezret egy monitorért, akkor innentől illene/kötelező IPS panelest venni. 50-55k körüli keret esetén a Dell P2314H-t és P2414H-t helyeznénk középpontba.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54877) spanyoll válasza Geresics (#54876) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem a fáradságot nem vettem, hanem nem tudom még, hogy mennyim van rá (ezért is írtam a középhosszú távú kiadást). Ha legolcsóbban meg lehet úszni 40ből (tekintsünk el a postodtól), akkor nem írom, hogy 60 van rá, mert nem akarok annyit költeni rá, viszont ha 40nél olcsóbban nem lehet megúszni, akkor meg nem írom, hogy 20at szánok rá, ha annyiból úgysem jön ki. Feltérképezni szeretném jelenleg, hogy mennyiért milyen kompromisszumokat kell bevállalni.
Azt viszont elismerem, hogy elfelejtettem megírni a használtságot : belefér, ha van gari vagy nem kell félni, hogy elrohad 1 év alatt.

Amiket másoltál utolsó hozzászólásodba azokat végignézem, és akkor nagyjából úgy tervezek, hogy 50-60 körüli rászánással már lehet kapni használható darabokat, és nem árt aprón nézelődni még garival rendelkezők után. Köszi :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#54878) haladó válasza Isual (#54875) üzenetére


haladó
tag

Szerviz menüt többször átnéztem, de nem találtam semmit, amiből kiderülne, hány órát ment.

(#54879) Geresics válasza spanyoll (#54877) üzenetére


Geresics
addikt

- Jó napot kívánok, egy autót szeretnék venni!
- Üdvözlöm, jó helyen jár! Milyen autót szeretne?
- Jót!
- Hmm... és mire szeretné használni?
- Egy kicsit erre, egy kicsit arra...
- Aha, értem. Ebben is tudunk segíteni! Mennyit szán rá?
- Még nem tudom olcsó legyen!

Remélem érted a célzást! ;]

Viccet félretéve: az ajánlott monitorokon kívül a legolcsóbb még ajánlható monitor (újonnan) az LG 22MP55HQ 30eFt körül. Érdemes rákeresni itt a kommentek között, mert van egy-két hátulütője, de a munkahelyemen jól szerepel... :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54880) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.le szeretném cserélni a lassan kiöregedő Asus VH228D [link]
21 colos FHD monitorom.Jelenleg külföldön vagyok és itt találtam kb 43000 Ft os áron(leértékelve) vadi újjan egy HP Envy 23 IPS monitort.[link] Két kérdésem is lenne. :R 1:Mennyivel jobb ennek az IPS panelnak a kép minősége ,a jelenleg lévő Asus monitoromnál? 2.Nem találok sehol otthoni árat mennyiért lehet ezt otthon kapni,és hasonló 43 000Ft-os áron van e ennél otthon jobb minőségű 23 colos FHD ,IPS monitor?Játszani nem nagyon játszok a gépen,inkább a minnél jobb láthatóság ,és minőség a cél.Előre is köszi.

(#54881) schawo válasza spanyoll (#54877) üzenetére


schawo
titán

Hobbifotós felhasználása minimumként egy Dell U2412M vagy ASUS PB248Q kalibrálva. A 16:10 meg a jó kalibrálhatóság jól jön.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54882) Great_Muta


Great_Muta
tag

Üdv mindenkinek!

A topik címéhez igazodva pro-kontra érveket várnék, és bármilyen javaslatot. :)
Egyik kiszemelt:
LG
Másik:
Dell

A keret max 90 lenne, kalibrálást is beszámítva, valamint a vékony káva lenne az egyik kitétel.
Tudom az egyik 24 a másik 27-es...a dell-ről sok jót olvastam, viszont a másik se rossz.
Játékra, netezésre használnám leginkább, néha filmre, de igazából arra ott a TV... :DDD
Dell U2312HM-et váltaná le.

[ Szerkesztve ]

(#54883) spanyoll


spanyoll
addikt

@geresics & @schawo: Köszi a segítséget, utánanézek a monitoroknak, aztán amint eljön az ideje és esetleg meglenne a kiválasztott darab még beírok gyorsan, hogy biztos jó döntés-e akkor az a darab :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#54884) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Én is kinéztem ezt az LG 22MP55HQ-t.
Most 1360*768-as a monitor és ezt a felbontást használom. Játékban sem szoktam nagyobbra rakni.
Na most ha ezen a full HD-s monitoron ugyan ebben a felbontásban játszok, szép lesz a kép?
Ha ezen a monitoron nézek SD-ben filmet, vagy a 32"-os HD Ready tévén akkor a szememnek jó :)
(Ami még fontos infó lehet, egy R7 260-van a gépben)

(#54885) arminlok


arminlok
senior tag

Köszi a válaszokat, akkor már csak az a kérdés hogyan lehet módosítania rendelést oázison.

(#54886) Birsmann


Birsmann
tag

Sziasztok!

Következő három monitorból van lehetőségem választani kb. ugyanannyiért. Melyiket ajánlanátok/nem ajánlanátok?

DELL
P2210f 22" Wide
Displayport / DVI / D-Sub / USB UP
1680*1050, 5 ms, 250 cd/m2, 16.7m szín, 0.282 dpi, 1000:1, 4x USB HUB, PIVOT

E228WFPc 22" Wide
DVI / D-Sub
1680*1050, 5 ms, 300 cd/m2, 16.7m szín, 0.282 dpi, 800:1

E2009WT 20" Wide
DVI / D-Sub
1680*1050, 5 ms, 300 cd/m2, 16.7m szín, 0.282 dpi, 1000:1

Az USB hub nem szempont.

Köszi előre is!
A.

(#54887) PAUBEN


PAUBEN
tag

Sziasztok!

Gamer monitort szeretnék vásárolni!
Keret: 70-80 k
hz: 120 de inkább 144

Ezeket néztem ki eddig : [Asus VS278Q] [benq xl2411z]

Tudnátok ajánlani mást, vagy ezeknél jobbat illetve melyik lenne jobb választás?

(#54888) benii1210


benii1210
csendes tag

Hali, Van 25 max 30-ezrem egy monitorra, nem tudom mennyire számít itt a márka vagy ilyesmi, de majd valaki biztosan segít. Szóval kéne ebben az árban 1 monitor, sokat szoktam filmezni, meg játszani szóval nem árt ha szép a képernyője.

(#54889) proof88 válasza benii1210 (#54888) üzenetére


proof88
addikt

olvass vissza néhány hozzászólást, 30 körül van már IPS paneles LG, 22 inch körül. Igaz a bevilágítás nem a legjobb!

(#54890) schawo válasza Birsmann (#54886) üzenetére


schawo
titán

A 2210-est. De írd meg, hogy mennyiért lenne, és megmondjuk, hogy érdemes-e megvenni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54891) Birsmann válasza schawo (#54890) üzenetére


Birsmann
tag

20k

A.

(#54892) bgunne


bgunne
tag

Sziasztok

Meglévő monitorom mellé tervezek venni egy az összefoglaló szerint II. ill III. katergóriába eső, 24", 16:9 vagy 16:10 monitort.

Mostani monitorom: Samsung 2243SN

Legfőképp szöveges felhasználásra ( böngészés, olvasás, programozás(!) ) használnám, fontos, hogy hosszú órákon át nézve se zavarja a szememet.
Második legtöbbet játékra használnám, de nem fontos a szupergyors gamer kijelző, leginkább olyan játékkal játszok, ahol nem feltétlen szükséges ez a tulajdonság. (DayZ, PayDay 2, Portal 2 stb.)
Filmeket, sorozatokat is szoktam nézni, de a mostani monitorom színvilágával is meg vagyok elégedve. (vagy csak hozzászoktam már :D )

Láttam, hogy sokan ajánlják a P2414H-t, de az kicsit drágább, mint a fent említett kategóriák, de ha nincs jobb ár/érték akkor max spórolok még rá. :)

Egyébként néztem a Samsung S24D390HL monitort. és BenQ RL2455HM monitort, de az összefoglaló elolvasása után a BenQ már nem tűnik jó vételnek.

Várom a véleményeket, egyéb ajánlásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#54893) bsh válasza haladó (#54874) üzenetére


bsh
őstag

monitor kikapcs, 1. és 3. gomb nyomva tart, monitor bekapcs, elvileg.

(#54894) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#54852) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Erre valaki?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#54895) sbazsi


sbazsi
veterán

Dell P2414H monitorral kapcsolatban lenne pár kérdésem:
Ki lehet kapcsolni valahogy a bekapcsológomb villogását sleep állapotban?
Az már szinte mindegy, hogy ég, vagy sem, csak ne villogjon. Vagy marad a szigszalag?

A másik, hogy van értelme feltenni a hozzá kapott drivert?
Az első bekapcsolásnál a gép felbontást váltott, mit tud még a driver?

Van valami, amit a monitor menüjében érdemes beállítani?
Pl mi az az LCD conditioning? Image Enhance?

[ Szerkesztve ]

(#54896) haladó válasza bsh (#54893) üzenetére


haladó
tag

Köszi, de ha "nyomom" az érintőgombokat, akkor nem lehet bekapcsolni.

(#54897) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Samsung S24C650BW monitorról (vagy a C650 szériáról úgy általában)? Játékhoz venném, de nem fontos az extragyors válaszidő, inkább RPG-kkel játszok, ahol a szép színek/kontraszt fontosabbak.

Egy ASUS VH228D-t váltana, így gondolom már csak a TN/PLS panelek közötti különbség miatt is jól járnék, de ha már kiadok 70 ezer Ft-ot, akkor nem szeretnék csalódni. Kerestem teszteket a neten, de nem igazán foglalkozott ezzel a típussal senki. Esetleg milyen egyéb monitorokat érdemes keresni ebben az árkategóriában? Mindenképpen IPS/PLS monitort szeretnék, és a 16:10 képarány is előny (a 16:9 nekem egy csöppet túl széles).

Előre is köszönöm a tanácsot. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#54898) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok tudna esetleg nekem is valaki segíteni ez ügyben,?[link]

(#54899) schawo válasza AusWolf (#54897) üzenetére


schawo
titán

Az a Samu nagyon durva, 180Hz-es PWM háttérvilágítást használ. Sokkal inkább Dell U2412M, ami lagmentes, kisebb a bevilágítása, PWM-mentes, és jobban kalibrálható. Igaz, kicsit drágább is. De a 180Hz PWM igazi dealbreaker. Nem is értem, hogy ha már PWM, miért nem csinálták gyorsabbra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54900) Ombi5 válasza intuicio (#54863) üzenetére


Ombi5
őstag

Remenyeim szerint ma felnovok a feladathoz,es letesztelem.. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.