Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) mAiNiAc


mAiNiAc
csendes tag

Heló! Nyilván monitor vásárlása miatt írok, úgyhogy nem is ragoznám :D
30000 és 40000 Forint között árazott FullHD LED monitorokat keresve találtam két -nálam- befutót:

PHILIPS 228C3LHSB
SAMSUNG S22B300H

Nagyjából ugyanazt tudják szerintem, viszont ha esetlegesen valakinek valamelyikkel lenne tapasztalata, vagy úgy egyáltalán a véleményét elmondaná, megköszönném :)
Magam abból a szempontból hajlok a Philips felé, hogy kevesebbet fogyaszt, szebb a kialakítása, valamint (iponon) olcsóbb is valamivel.

(#25252) vond válasza mAiNiAc (#25251) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Felejtsd el mindkettőt, és mozdulj rá egy 40 ezres IPS paneles LG IPS224-re...

Ha esetleg még hozzá tudnál tenni 4-8 ezret a kerethez, akkor pedig válassz a minden szempontból komolyabb Dell U2212HM vagy U2312HM monitorok közül...

A Dell U2212HM 44-45 ezerért brutál jó vétel... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25253) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Sziasztok!

Elolvasva az 1hsz-t az alábbiban kérem a segítségeteket.

TN-paneles 20-22"-os hd felbontásos monitort keresek 5ms es frissítési idő bőven elégséges.

DVI-elég, de nem hátrány ha van HDMI (bár az ár végett ez nem lesz nem vsz)

amit szánok rá az kb max 30-33k

A versenyzők amiket én találtam a következők:
-ACER V223HQVBD 29.200-
-FUJITSU L22T-3 30.000-
-LG E2242T-BN 33.600-

Tuner nem kell.
60%játék 20% filmezés 10% office alkalmazások 10% netezés

Melyikkel kapom a legjobb ár/érték arányt illetve megbízhatóbb-e egyik mondjuk mint a többi márka.
ILLETVE
milyen más alternatív vannak amik említésre érdemesek és elsiklottam esetleg felettük?

KÖSZÖNÖM!
:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#25254) mAiNiAc válasza vond (#25252) üzenetére


mAiNiAc
csendes tag

a HDMI hiánya és a +3ms válaszidő nem hátrány? Vagy kompenzálja az, hogy IPS?

(#25255) vond válasza mAiNiAc (#25254) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezeket nem lehet így egymással szemben állítani... Meg egyébként is, hogyan kompenzáljon egy paneltípus egy csatlakozót? :F

HDMI nélkül abszolút meg lehet lenni (a DP még jobb is, a DVI meg kb. tök ugyanaz, hangátvitel nélkül), és az a 8ms is tökéletesen elegendő (sőt, még jobb is, mint némely 2-5ms-os TN), és emellett az IPS panel rengeteget hoz...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25256) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Illetve még rajta is gondolkodom:
-AOC E2243FW2 33.000- (2ms-es)

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#25257) vond válasza ClayMore (#25256) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha 35 még belefér, akkor én EZT venném a helyedben... :K

TN panelesek közül talán Benq G(L)2250 30-33 ezerért, de a fenti IPS paneles LG sokkal jobb vétel...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25258) Isual válasza < CyberBob > (#25250) üzenetére


Isual
veterán

Azért IPS-est tervezel venni, nem ezt az A-MVA-sat, ugye? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25259) mAiNiAc válasza vond (#25255) üzenetére


mAiNiAc
csendes tag

Úgy értettem hogy megéri-e a kompromisszumot? HDMI-n amúgy több biten, tisztább jel jön A másik az hogy nem nagyon akartam többet költeni rá, plusz 10k-val meg végképp nem számoltam.

(#25260) hamyka válasza raziel01 (#25229) üzenetére


hamyka
senior tag

Értem, köszyke a választ :) :K

Comodó új távlatok...........

(#25261) vond válasza mAiNiAc (#25259) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"HDMI-n amúgy több biten, tisztább jel jön" - Ezt majd elmagyarázhatnád, hogy hogyan gondolod... Mert szerintem nem így van... De ha még így is lenne, akkor is mit kezdene vele az a két fapados monitor (amit kinéztél magadnak)?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25262) < CyberBob > válasza Isual (#25258) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Elvileg igen, de azért megnézem majd élőben ezt is (nem voltam még eddig elájulva egyik LCD-től sem). Amúgy szerinted mi a gond az A-MVA panellal?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#25263) Isual válasza < CyberBob > (#25262) üzenetére


Isual
veterán

Az, hogy szubjektíve szerintem az IPS szebb, élethűbb.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25264) Jazz válasza < CyberBob > (#25250) üzenetére


Jazz
veterán

Itt milyen fóliára gondolsz? "u2412m előtti"

free your mind

(#25265) Isual válasza Jazz (#25264) üzenetére


Isual
veterán

a tükröződésmentes AG coating

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25266) tibi72


tibi72
aktív tag

Mit szoltok hozá? lg monitorrol leszedik a monitor fóliát!
[link]
[link]

(#25267) d@minator válasza < CyberBob > (#25262) üzenetére


d@minator
addikt

Én már eldöntöttem, hogy A-MVA-t veszek. Többnyire böngészéshez használom a monitort.

(#25268) mAiNiAc válasza vond (#25261) üzenetére


mAiNiAc
csendes tag

Nem is tudom hol, de azt olvastam, hogy magasabb bitszámú színt tud szállítani, szinte veszteség-, és zajmentesen..
Tudom hogy fapadosak, csak nem akarok ezen a szinten sem mellényúlni.

(#25269) Isual válasza mAiNiAc (#25268) üzenetére


Isual
veterán

"szinte veszteség-, és zajmentesen" :DDD igen, a DVI-n kimegy a 8bit, de sokszor csak 4 ér el a monitorhoz, a többit vagy elfújja a szél, vagy az egér rágja ki, a HDMI ebből a szempontból jobb sokkal :K

Komolyra fordítva a szót, ilyen szintű monitoroknál nincs jelentősége ennek, amit mondasz (DeepColor, xvColor), bőven jó a DVI is. Feljebb, a 8+bites panellel és/vagy elektronikával rendelkező monitoroknál van/lehet ennek értelme, de azoknál én inkább a Displayportot preferálom- meg egyébként a gyártók is.:)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25270) mAiNiAc válasza Isual (#25269) üzenetére


mAiNiAc
csendes tag

Értem, köszönöm! Viszont még mindig nem tudom mit vegyek :D Most láttam ezt az IPS paneles LG-t, 35-ért az elektrooutletben, ami kicsit elgondolkodtató a másik két választásommal szemben, amik szintén ennyibe kerülnek.
Tehát:
1
2
3
4
5
6

[ Szerkesztve ]

(#25271) Isual válasza mAiNiAc (#25270) üzenetére


Isual
veterán

Az összes TN, kivéve az uccsó LG. Ezek közóül egyértelműen az! :K
Esetleg még nézz szét ezek között, itt van még pár kedvezményes árú cucc. De alapvetően az lenne tanácsos, hogy lecsapj arra az outletesre...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25272) Jazz válasza Isual (#25265) üzenetére


Jazz
veterán

És ez jót jelent vagy rosszat?

"Nekem a 2412M előtti fólia sem okozott gondot, de itt többen zavarónak találták."

Erre lettem volna kíváncsi, itt mire gondolt, ezt kicsit bővebben kifejteni.

free your mind

(#25273) Nyugdíjas válasza Jazz (#25272) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Már úgyérted, hogy pontosan micsinál az AG bevonat? Írjuk le szavakkal a jelenséget? Ezt szeretnéd?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#25274) < CyberBob > válasza Jazz (#25272) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ez egy tükröződésgátló bevonat ami szétszórja a rásütő fényt. Cserébe a világos részek (főleg a tiszta fehér) közelről úgy néznek ki mint a "kristálycukor" (na ezt jól megmagyaráztam) és kicsit "piszkosabb" is a fehér. Kevésbé tűnik a kép kontrasztosnak és a fekete sem olyan mély. Persze enélkül tükörnek is lehetne használni úgy mint az almás monitorokat. Mindenképpen nézd meg személyesen, de nincs vele gond bár lehetne kisebb mértékű.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#25275) Jazz válasza Nyugdíjas (#25273) üzenetére


Jazz
veterán

Ok. :U

free your mind

(#25276) Nyugdíjas válasza Jazz (#25275) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Eldöntötted, hogy uálsz engem? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#25277) Jazz válasza < CyberBob > (#25274) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi.
Ha lesz rá időm, mindenképp' megnézem személyesen is, akartam is.

Ezek szerint akkor ez annyira nem jó.
Írtad hogy enélkül tükörnek is lehetne használni: Ez az IPS monitorok sajátja? Vagy alapból van egy tükröződő "üvegszerű" bevonat is?

Nekem a jó öreg LG 1730B-m totál matt, semmi bevonat (ha jól tudom), csak a pixelek előtt egy műanyag lap. De nagyon vékony lehet, mert amint hozzáérek akármilyen finoman, már látszik is a kristályoknál hogy benyomódott.

free your mind

(#25278) < CyberBob > válasza Jazz (#25277) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azt, hogy neked jó vagy rossz csak a személyes próba után tudod eldönteni. Én a szükséges rossznak tartom és nem foglalkozok vele. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#25279) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Van egy BenQ XL2410T monitorom, olyan embert keresek akinek ilyen van és sikerült a színeket beállítani.
Nem találtam ilyen topikot itt PH-n, azért ide írok.

A játék az nem játék!

(#25280) Isual válasza < CyberBob > (#25274) üzenetére


Isual
veterán

"Kevésbé tűnik a kép kontrasztosnak és a fekete sem olyan mély." - ez szerintem butaság, a fekete szintre nem nagyon van hatása, vagy nem tudom pontosan mire gondolsz...

(#25277) Jazz : a fehér részek enyhén gyöngyház fényűnek látszanak ettől a coating-tól, van akit zavar, van aki elviseli és van aki észre se venné...

"Ez az IPS monitorok sajátja" - nem, egy TN előtt ülök, ezen is látom a bevonatot, lényegében minden tükröződésmentes (tehár nem glossy) monitoron van ilyen réteg.

"matt, semmi bevonat" - épp azért matt mert van rajta valamilyen bevonat (az a műanyag lap)

"De nagyon vékony lehet, mert amint hozzáérek akármilyen finoman, már látszik is a kristályoknál hogy benyomódott." - Ez a TN monitor sajátja, az IPS nem csinál ilyet, akárhogy nyomod, semmi köze a bevonathoz, annak vastagságához...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25281) Jazz válasza Isual (#25280) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi a részletes választ.
Az öreg monitoromon 1730B akárhogy nézem, tökéletesen homogén, semmi ilyet nem látok. Kristálytiszta. Továbbá ha direkt belevilágítok kis lámpával a monitorba, az se zavaró, annyira matt, annyira szétszórja a fényeket.

De kárhogy is, gondolom minimum két világkorszak lesz a monitorom és az U2412M között látványban, tudásban, mindenhogyan. Bár amikor ezt vettem, ez annyiba került és olyan volt kb. mint most egy u2410. :)
Nekem a PC mindig ott kezdődött hogy monitor. A legfontosabb része. Hisz azon dolgozol, azt fogod bámulni éveken keresztül...

free your mind

(#25282) Isual válasza Jazz (#25281) üzenetére


Isual
veterán

ez nálam is így van :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25283) Sheol


Sheol
aktív tag

Üdv!

Egy Dell Ultrasharp U2713HM típusú monitort néztem ki magamnak.

1. Eddig milyen vélemény alakult ki róla a hozzáértőkben?
2. Jön ki a közeljövőben más márkában esetleg olyan, ami árban, tudásban stb. a konkurenciája lehet neki?
3. Van arra esély, hogy rá lehet majd venni a monitort a 72/75 Hz-es működésre?

Köszi annak, aki válaszol!

(#25284) Jazz válasza Nyugdíjas (#25276) üzenetére


Jazz
veterán

Szó sincs róla. :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#25285) Dency01


Dency01
aktív tag

Épp most akarnák rendelni monitort (u2312hm) de látom hogy jöttek ki újabb monitorok delltől. Arra lennék kíváncsi hogy a S2340L vajon van-e olyan jó mint a 2312hm. Vagy miben jobb, esetleg rosszabb. Teszt kb mikor szokott felkerülni tftcentral-ra? S2440-ről már van azt látom.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#25286) adam3


adam3
aktív tag

Helló!

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Egy albérletben vagyok ahol nincs TV. Emellett programozni marha kicsi a laptopom 15,6-os kijelzője. Így azon gondolkodtam, hogy megoldom a két problémát egyszerre, és veszek egy LG 2352D-t, ezzel lesz egy nagy monitorom és a TV hiányos gondjaim is megszűnnek.

Erre rátaláltam erre a topikra, és látom hogy beszéltek le mindenkit a monitorTV-ről a Dell 2412-re. Most ez a Dell 68ezer körül mozog tuner nélkül, az LG 60ezer. Az LG-vel több legyet ütnék egy csapásra, a kérdés az, hogy milyen hátrányai lennének ennek a választásnak számomra... Esetleg egy más "csomag" :F

Amire nekem szükségem lenne az:
- Digitális TV (egyelőre az ingyenes is elég, később esetleg majd digiextra)
- Éles kép, értem ezalatt, hogy a kis betűk is szépen olvashatók legyenek
- Széles betekintés (ha lefekszem ágyra nézhető maradjon)
- fényerő könnyen szabályozható legyen

Ami nem fontos:
- nem fogok játszani
- sem grafikus szerkeszteni

Egyéb kérdés: Sima monitor kábel normálisan kiküldi a HD filmet a monitorra/TV-re? Mennyivel jobb egy laptop-monitor összeköttetésre egy HDMI?

Köszönöm előre is

(#25287) MPeter87


MPeter87
őstag

Péntek este nagy örömömre vettem egy U2312HM monitort, véégre! :C
Köszönet érte Oáziséknak! :R

Lenne egy kérdésem.
A laptop csak 1366*768 tud a saját kijelzőjén, amivel nincs is probléma, de a beállított hátteret a laptopon és a monitoron is csak ezen a méreten jeleníti meg. Meg lehet oldani valahogy, hogy a monitoron is teljes képernyős legyen a háttérkép (ami amúgy 1920*1080 méretű)? Nézegettem a win7 beállításokat, de nem jöttem rá egyelőre. :(
Hirtelen ennyi. :)
Illetve még valami: annyira jó a monitor képe, hogy a laptopra kb rá sem akarok nézni :W , úgyhogy még az is lehet, hogy váltok ismét asztali gépre még egy monitorral. :DDD

(#25288) SOAD19 válasza MPeter87 (#25287) üzenetére


SOAD19
addikt

A háttérkép felbontása mekkora, gondolom kis felbontású, és azért akkora amekkora a monitorodon. :F
Szedj le full HD-s háttereket... :)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#25289) MPeter87 válasza SOAD19 (#25288) üzenetére


MPeter87
őstag

"...a háttérkép (ami amúgy 1920*1080 méretű)" :)

(#25290) SOAD19 válasza MPeter87 (#25289) üzenetére


SOAD19
addikt

Bocsi, de azt hittem, hogy a monitorra írtad a méretet. :B Bár sejthettem volna, hogy a képre írod. :) A képernyőfelbontás full HD-n van?! Asztalon jobb klikk/Képernyőfelbontásnál tudod megnézni. És szintén jobb klikk/Személyre szabás/Az asztal háttérkép-énél tudod még beállítani a háttérrel kapcsolatos dolgokat. Persze, ha ezeket mind tudod, evidens számodra, akkor újfent bocs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#25291) MPeter87 válasza SOAD19 (#25290) üzenetére


MPeter87
őstag

Igen, ezeket néztem, de nem találtam erre beállítási lehetőséget. A monitor 1920*1080, a laptop pedig 1366*768 felbontáson van és úgy tűnik, hogy a monitoron is csak 1366*768 felbontásban jelenik meg az 1920*1080 felbontású kép. :(

Szerk.: Tévedtem :B , a kép 1920*1200 méretű, pedig direkt 1920*1080-ra gugliztam rá. :W
Bár szerintem sokat nem befolyásol, mert úgy tűnik a laptopon az aljából és tetejéből lemetszett kicsit... Keresek egy másik képet.

[ Szerkesztve ]

(#25292) SOAD19 válasza MPeter87 (#25291) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkor, itt megáll az én hatalmas tudományom. :DDD Talán nem tudna nagyobb felbontást a laptopod beépített videokártyája?! :F Más nem jut eszembe, de csak segít mindjárt egy szaki. ;) Rákereshetnél a laptopod vga-jára, megnézni, hogy mekkora felbontást tud megjeleníteni.

(#25293) MPeter87: Furcsálltam volna is, hogy csak annyit tudna a kártya.

(#25294) Isual Köszi, amúgy kicsit hasonlítok is rá, az orrméretünk nagyjából egyezik, meg tudok lütyő lenni olykor, mint tapasztalhattátok párszor, ja meg persze én is olyan kis pöttöm emberke vagyok, mint Lütyő, szóval sok hasonlóság is van köztünk. :D
Amúgy, majdnem lenyúlták az avatar ötleted :) :[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#25293) MPeter87 válasza SOAD19 (#25292) üzenetére


MPeter87
őstag

A felbontással nincs gond, mert a monitor max-on van, tudja a kártya.

Szerk.: A kép felbontása nem befolyásolja az eredményt. :(

Szerk.2.: Beállítottam alapértelmezettnek az U2312HM-et, így teljes képernyős lett a háttérkép, viszont a laptopon csak a közepe látszik. Fos win7... :W
Ha valaki tud megoldást, ne tartsa magában! :DD
(nem cserélem le a win-t :U )

[ Szerkesztve ]

(#25294) Isual válasza SOAD19 (#25288) üzenetére


Isual
veterán

most nézlek csak! naggyyon jooo! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#25295) Tarill


Tarill
őstag

hello! olvastam itt egy hozzászólásban hogy driver módosítással a dell u2312hm tudja a 72 hz-es frissítést, azt hogy kell megcsinálni? szoftveres a dolog vagy komolyabb annál?

(#25296) Nyugdíjas válasza MPeter87 (#25293) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A windows úgy intézi ezt, hogy a "primary display" felbontásában teszi ki a wallpapert minden kijelzőre. Gondolom a noti kijelzője a primary...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#25297) MPeter87 válasza Nyugdíjas (#25296) üzenetére


MPeter87
őstag

Igen, rájöttem, miután a monitort tettem alapértelmezetté. :(
Ki lehet ezt játszani valahogy? :)

(#25298) azbest válasza MPeter87 (#25293) üzenetére


azbest
félisten

kerülő megoldás, ha te szerkesztel egy olyan háttérképet, amin rajta van mindkét monitor leendő háttere és mozaik módra állítod. Gyakorlatilag a fullhd kép mellé kell odamásolnod a másikra méretezett változatot, megfelelően odapozicionálva. Valószínűleg a végeredmény olyan széles kell legyen, mint a két monitor együttes szélessége, a magasság meg 1080 (ha jól számolok 3286x1080 méretű kép).
Két azonos méretű monitor esetén így szoktam különböző hátteret tenni.

[ Szerkesztve ]

(#25299) MPeter87 válasza azbest (#25298) üzenetére


MPeter87
őstag

Már elkezdtem törni a fejem, hogy hogyan lehetne megoldani, de erre nem gondoltam. :D
Köszönöm!!! :R

(#25300) vond válasza Tarill (#25295) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Letöltöd valamelyik drivert innen, majd ez alapján aktiválod...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.