Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132768) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

A múltkori (LG-s) félresikerült vásárlások után úgy voltam vele, hogy egy darabig nem érdekel a monitorvásárlás.
Viszont időközben elkezdtem a fotós vállalkozásomat, megvolt az első munkám, és majdnem kiszúrt velem a mostani (7-8-9 éves) monitorom. Szerencsére a tömeges nyomtatás előtt csináltattam tesztnyomtatást, és ott derült ki, hogy amit monitoron szemre nagyon szépre megcsináltam, az a valósággal (nyomtatás) köszönőviszonyban sincs. Oké, persze, más színtér is, de olyan elcsúszások voltak, amik miatt ebben a monitorban nem bízom többé.

Szóval a következő paraméterekkel keresnék monitort:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Max 250e Ft.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32", QHD (2560x1440), 100+ Hz, mert játékra is szeretném használni.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Képszerkesztés, játék. Nem a 100%-os Adobe RGB színtér a lényeg, inkább a helyes kalibrálás lesz a kulcs.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Radeon RX 7800 XT
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
1 x DP
2 x HDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Az összes felsorolt jól jöhet.

Plusz még, hogy mivel TV-nek is használnám (Telekom Android box), hangszóró is jó lenne. Nem a legfontosabb dolog, de jó lenne, ha lenne.

Ez a monitor került elém egy keresésnél:
ASUS ROG Strix XG32AQ
Papíron majdnem tökéletes, egyedül a hangszóró hiányzik. Ami fura, mert a 27"-os változatában pedig van.

Tudtok még pár alternatívát ajánlani, amire érdemes lenne ránézni?
BenQ, Dell monitorok vannak megfelelő konfigokkal, de 300e Ft fölött láttam csak (bőven fölötte), ahova már nem mennék.

A következő fotózásom 1 hónap múlva lesz, szóval addig még van időm válogatni, nézelődni.

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.