Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116101) szasanyi válasza ImI882 (#116098) üzenetére


szasanyi
félisten

Hellyel közzel... ti.csak a QD típusról találtam részletes teszte(ke)t, és az egyikben említik a non QD jelzésű (korábbi) típust is. Aszerint nem szabad összekeverni őket mert a mgejelenítés sebessége nem olyan jó, valamint annál nem használnak Quantom Dot technológiát (nyilván különböznek a panelek) És persze nem véletlen az árkülönbség sem, valamint a nagyon jó tesztértékelés sem. Az egyetlen ami sajnálatos, az az ára.

(#116102) ImI882 válasza szasanyi (#116101) üzenetére


ImI882
tag

Gondoltam, hogy nem véletlen az árkülönbözet. Kár, mert 167-ért hozzá jutottam volna, de így az általad tesztelt DELL jobb vételnek tűnik. Sokat olvasom a forumot és figyelemmel kísérem, hogy melyiket vegyem. Sajnos vagy nem sajnos az ívelt képernyőt próbálom elengedni, de nem akaródzik. Sose volt és kíváncsi vagyok. Viszont az IPS panel előnyét szeretném élvezni... :D A hitvány minőségű panelekről meg ne is beszéljünk. Nehéz ez a monitor vásárlás minden szempontból... :W

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#116103) aleister válasza szasanyi (#116096) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ezeket a tesztekben említik is. Emiatt nagyon nagy dilemmában vagyok. 100-ért van itt LG 27GL850 használtan, garisan. Dell S2721DGFA meg 164 újként. Felbontott van Alzán, de még úgy is 153, gondolom pixelhibás volt, azért küldték vissza, akkor már inkább megveszem bontatlanul.

Szóval szerinted annyira jobb a Dell, hogy a kevesebb, mint 2/3-ad-ba kerülő LG-vel szemben is azt válassza az ember?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116104) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok!
Meg is jött a monitor. AOC CU34G2
Merre találok hozzá esetleg szín beállításos configot?

(#116105) Goose-T válasza Goose-T (#116066) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt az iiyama-t találtam, most kell megrendelni, nem várhatok a Dell S2721DS-re. Tud mindent, amit kell, és a márka is jó. Szerintetek is vehetem?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#116106) szasanyi válasza ImI882 (#116102) üzenetére


szasanyi
félisten

Valóban nem könnyű. Főleg, mert akkora a szórás uo. típuson belül is, ami szégyen a gyártókra nézve. Íves monitorból a G7 nagyon szép képet ad, de 1000R... pfff ... számomra megszokhatatlan lenne. Ráadásul ugyanaz igaz erre is mint amit az előbb írtam, plusz a VA panelek (black smearing bár ez is a G7-nél a legjobb) és az íves panel sajátosságait is figyelembe kell venni
Nincs más mód ha bitosra akar menni az emben: netes rendelés, és az adott darabot megvizsgálva, letesztelve eldönteni tetszik-e ill. ha toleranciahatáron kivül eső jellemzői vannak akkor el kell állni és kész.

aleister: igen, összességében a DELL-t jobbnak tartom (megjegyzem én br. 160k-ért vettem, de elvétve még picivel alatta is előfordult már). Viszont az összehasonlításod sántít kicsit, ti. a használt hw árát nem lehet összehasonlítani az újjal (mivel az ugye használt :) ). Azon kívül pontosan ismerni kellene az adott 27GL850 milyen darab (esztétikai állapot, panel, garancia, tartozékok, stb.). Nagyon ajánlom, hogy semmit (se újat, se használtat) NE vegyél látatlanban, esetleg úgy mint fentebb írtam. Szerencse kérdése milyen darabot fog ki az ember (panel homogenitás, színek, háttérvilágítás és bleedig) tökmind1 milyen gyártót vagy típust választasz.

(#116107) Motion_Blur válasza S.Zoliy (#116104) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116108) S.Zoliy válasza Motion_Blur (#116107) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm. Ez mire jó? :)

(#116109) Motion_Blur válasza S.Zoliy (#116108) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Driver a monitorhoz + színprofil ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116110) S.Zoliy válasza Motion_Blur (#116109) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm! :) :R

(#116111) ImI882 válasza szasanyi (#116106) üzenetére


ImI882
tag

Nem ismersz olyan boltot, ahol ezt nem kell eljátszani, megbízható és egyből olyat küldenek, ami viszonylag "normális" (pixel hiba mentes, IPS glow elfogadható...stb. )???

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#116112) dannyl válasza ImI882 (#116111) üzenetére


dannyl
addikt

Oázis. Kell kérni kalibrálást, meg szólni kell, hogy nézzék meg. Nagyon normálisak.

(#116113) Źşë'


Źşë'
addikt

esetleg vakai képben van a jövőben megjelenő monitorokkal? mi várható '21-re, érdemes e várni akár egy LG (CX) típusú OLED-es monitorra?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#116114) szasanyi válasza ImI882 (#116111) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha ismernék olyat szerintem én rendelek 3 monitort? :U Tudomásom szerint sehol nem vállalják ezt (azt csak hallkan jegyzem meg, hogy az ki esetleg ellenőrizné nem te vagy, és neki minden eladó + az esetben nincs elállási lehetőség, mind1 milyet küldenek).

(#116115) kecso2009


kecso2009
tag

Sziasztok!
Két monitort néztem, pontosabban 2 Acert.
1. Acer Nitro VG240YSb ( [link] )
2. Acer Nitro XV240YPbmiiprx ( [link] )

Van valakinek tapasztalata a fenti termékek valamelyikéről esetleg? Ajánlanátok ezt? Casual player vagyok, emellett filmnézésre, böngészésre, néha szövegszerkesztésre.. stb használnám. Eddig egy LG 22MP55 ( [link] )-t használtam, nincs überállat lézer szemem ami megmondja hogy ez 0,9 vagy 1 ms válaszidővel rendelkezik..stb, csupán szeretném hogy ne legyen hibás illetve szép képe legyen.
Mit ajánlotok? Jó ez?

Ui.: Előzőleg úgy jártam, hogy megrendeltem az OázisComputertől a 2. monitort, pixelgaranciát kértem, majd vissza utasították azzal az indokkal, hogy nem vállalnak rá mivel annyi a hibás modell ebből, hogy nem szeretnének "végtelenségig rendelni", így ehelyett az 1. számú monitort ajánlotta nekem az úriember. :F
Ez valami üzleti fogás, vagy valós hogy ennyire bajos lehet ez a monitor?
Esetleg hasonló árkategóriában tudnátok ajánlani még?

Köszönöm hogy végig olvastátok! :R

(#116116) dannyl válasza szasanyi (#116114) üzenetére


dannyl
addikt

Oázis pixelgari 5k

"HA MÁR ÚGYIS KIBONTJÁTOK, AKKOR MEGTENNÉTEK, HOGY MEGNÉZITEK MINDEN MÁS IS RENDBEN VAN-E VELE? HALLOTTAM RÓLA, HOGY LEHETSÉGES EXTRÉM MÉRTÉKŰ INHOMOGENITÁS, FOLTOSSÁG, HÁTTÉRVILÁGÍTÁS BESZŰRŐDÉS EGYES ROSSZUL SIKERÜLT MONITOROKON. EZT IS MEGNÉZNÉTEK NEKEM?
Persze, ha már fizetsz, és úgyis kibontjuk, ez igazán belefér. Egyébként is megnézzük, nincs-e valami feltűnő hibája azoknak a monitoroknak, amiket valamilyen okból kibontunk. De egyéni kéréseket is szivesen teljesítünk ."

(#116117) S.Zoliy válasza Motion_Blur (#116109) üzenetére


S.Zoliy
tag

Bocsi ha teljesen hülye kérdés, de ezt hogy tudom telepíteni? :)
Mert nekem nem akarja.

(#116118) Motion_Blur válasza S.Zoliy (#116117) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Klasszik módon be kell tallózni manuálisan a drivert (illesztőprogram frissítése mappából).

Színkezelésnél pedig az ICC-profilt, beállítani vagy 3x alapértelmezettnek mire betölti a Win, de azt úgyis látni fogod.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116119) S.Zoliy válasza Motion_Blur (#116118) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm, akkor ezzel próbálkozom. :R

(#116120) szasanyi válasza dannyl (#116116) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt nekem nem erősítették meg. Próbáltam velül telefonon 1eztetni, de azt mondták nincs idejük, el vannak havazva. Beírtam ide a topikba is vagy 2x hasonlót, de senki semmit nem reagált rá (pedig úgy sejtem jár itt oázisos emberke is). Egyrészt úgy vagyok vele, hogy ami nem megy azt fölösleges erőltetni mert annak ált. úgysem olyan a kimenetele mint azt várná az ember. Másrsézt - bár macerásabb és nem teljesen költségmentes - az a biztos amit én látok, és gyakorlatilag kockázatmentesen. Sokáig úgy voltam vele, hogy ez nem korrekt ha vki - főleg többször - rendel és küld vissza, de aztán azt gondoltam: ha a ygártók tesznek rá, akkor nekem miért kellene elgadnom a "sz@rt" is sok pénzért? Megjegyzem én elég körültekintően választok és rendelek, ezek előtt - mióta ez a lehetőség adott - összesen 2 alkalommal éltem ilyennel. De ha más, elfogadható alternatíva nincs, akkor ezt kell kihasználni ha már biztosították a lehetőséget.

(#116121) dannyl válasza szasanyi (#116120) üzenetére


dannyl
addikt

Brekk volt itt régebben, aki ott dolgozik/zott. Jófej srác volt. Nem utolsósorban elsőkézből tudtunk infókat a monitorokról. De amúgy egyetértek. Ami a te szemednek jó, az a jó.
Ezért dilemmázok napok óta ezen a VA vs ips kérdésen.

(#116122) rmatyi


rmatyi
tag

Sziasztok!

Milyen monitort tudnátok ajánlani?
-24"
-FHD
-Irodai felhasználás, fotószerkesztés
- Árkeret: ~70.000 HUF

Előre is köszönöm!

(#116123) aleister válasza szasanyi (#116106) üzenetére


aleister
veterán

Teljes mértékben igazad van. Alapból, új árakat tekintve tán 155 körül van az 27GL850 és 163 körül a Dell. Ha csak újként tudnám megvenni őket, akkor nem lenne kérdéses. Bár nekem valahol a 6 számjegyet átlépve van a lélektani határ egy monitor kapcsán.
Akkor sem lennék gondban, ha lenne pl 110-ért garis, használt, jó állapotú Dell S2721DGF, hisz az is anyagilag egy szinten mozogna az említett, szintén használt LG-vel, ami 100-ért van HA-n.
Mindkét esetben pár ezer forintos az árkülönbség. Nincs miről beszélni.
Viszont sajna használt Dell-t nem találok, és így már azért sok a 100 vs 163 differencia. Tapasztalatom szerint egy 2 éves monitornak álltában nem sok baja lehet. Szóval bár valóban nem ugyanaz a használt hw, mint a bontatlan, de pont azért, amit említettél (gyártási szórás), simán elképzelhető, hogy egy használt panel akár jobban is szerepeljen, mint egy új.
Én nem fázok a jó állapotú használttól. A jelenlegi Dell is refurbished-ként vettem.

Az ideális valóban az, amit írsz, de vidékiként sajnos elég nehezen kivitelezhető élőben szemrevételezni a monitorokat. Csak bízhatok benne, hogy jó példányt kapok. :((

Az lehet megoldás, hogy egyszerűen várok egy használt Dell S2721DGF-re. Igazából nem sürgős a vétel. Tökéletes addig a jelenlegi Dell Ultrasharp 2410f is. :)

Köszönöm még egyszer a válaszaid! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116124) Goose-T válasza rmatyi (#116122) üzenetére


Goose-T
veterán

Dell U2419H, U2419HE, U2419HC. Attól függ, milyen szolgáltatások kellenek.

Szerk.: nem figyeltem a keretet, így maradt az alapmodell, az U2419H.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#116125) szasanyi válasza aleister (#116123) üzenetére


szasanyi
félisten

...simán elképzelhető, hogy egy használt panel akár jobban is szerepeljen... Nem elképzelhetetlen, bár a típus jellemző tulajdonságai nagyban nem térhetnek el így jelentős különbségekre nem lehet számítani. Az, hogy 1-2 év múlva milyen egy monitor nem csak a gyártón hanem a hsználón is múlik. Talán annak a menüjében is van üzemidő számláló, és az sem mindegy 1-2-3 vagy akár 4ezer órát ment 2 év alatt. És még ott az esztétikai, azaz ki mennyire igényes és hogy vigyázott rá, dohányzó környezetben volt-e, stb., stb. Megkell nézni, ki kell próbálni anélkül komoly kockázatot vállalsz (és fontos kérdés az is, hogy meg van-a a maradék 1 év hivatalos garija). Legyen szerencséd!

(#116126) ImI882 válasza dannyl (#116112) üzenetére


ImI882
tag

Köszi. Régen a forumon ?Hexa? néven volt fennt egy ember, én Nála vettem monitort. Korrektebb sráccal monitor témában senkivel se találkoztam. 3db-ot bontott ki előttem és tesztelt le, én választhattam. Ritka korrekt volt, az árakkal is, mondjuk ez kb. 8-10 éve történt.

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#116127) noobspieler


noobspieler
csendes újonc

Sziasztok!

Gondoltam megírom kis történetem első részét, hátha kapok jó ötleteket vagy másnak esetleg ez hasznos lehet. Elnézést, egy kicsit hosszú lett.
Mivel a legtöbb teszt és fórum vélemény az, hogy mindenkinek magának kell látnia a monitorokon lévő különbségeket, ezért rendeltem 2 teljesen különböző monitort, hogy megtudjam, hogy mekkora, milyen képarányú és milyen panel típus tetszik nekem legjobban. Nem szertek szivatni egyetlen boltot sem, ezért amazontól(.de) jött mindkettő, nekik meg már fizettem nem keveset. Az első a Xiaomi Mi Curve, 34 colos, 21:9-es képarányú, VA paneles míg a második az Acer XB323UGP 32 colos, 16:9-es, IPS paneles lett. A felhasználás napi 8 óra home office (emailek, számlák pdf-ben, excel, AS400, semmi grafikus) és játék (World of Tanks). Minden másra ott a tv vagy a telefon. Még az is ide kívánkozik, hogy nem vagyok sem szakember sem egyéb guru, csak egy egyszerű user.

Színek

Egymás mellet az Eizo teszteken az Acernek láthatóan élénkebbek a színei, eleinte még zavart is a 24 colos, 60Hz-es TN munkamonitor után. A fekete természetesen szebb a Xiaomin, de az Acer feketéje amúgy is nagyon foltos, fent egy fényesebb fehér, jobb lent egy nagyobb pirosas és bal alul egy kisebb kékes. Ami meglepett, hogy a Xiaomi fehérje valahogy világosabbnak, de mégis természetesebbnek tűnt, mint az Aceré, ami vagy kékes vagy szürkés vagy túl fényes volt. Ezért nekem a Xiaomi jobban tetszett a munkához, ahol sok fehér alapon fekete betűs és számos ablak van nyitva, talán a jobb kontraszt vagy a jobb dpi, esetleg a rosszabb szemem vagy megszokásaim miatt :-)

Méret és méretarány

Mivel a Xiaomin lehet kb. egy 27 colos monitort szimulálni, ezért lett a másik 32 colos, így megvolt az összes méret. Munkához a 27-es nekem kicsi volt, ugyan elfért rajta minden, de akkor túl kicsik voltak a karakterek. A 34-es túl széles volt. A munkánál felesleges teret nyertem, míg a játéknál a kép jobb és bal alsó sarkában lévő térkép és cset esett ki nagyon a látóteremből. Nekem a 32-es lett a legjobb, kb. 80 centiről nézem (ekkora az asztalom is), nem túl pixeles és szerintem ez is elég "immerzív" (csak 10 centivel keskenyebb, mint a 34-es).

IPS vagy VA

A színekről már írtam, az Eizo meg az ufo sebességteszteken természeresen az Acer sokkal jobb. Ugyakkor a wot-ban én nem láttam akkora különbséget, mint a teszteken vagy az árban. Persze egy kicsit mosódottabb a Xiaomi képe a gyorsabb képmozgásoknál, de én azt hittem, hogy nagyobb lesz a különbség. Persze ez lehet amiatt is, hogy a nem túl erős kártyám (RX5500XT) miatt kénytelen voltam a részleteket sokkal lejjebb állítani, hogy meglegyen az átlag 120 fps. Valószínűleg ultrán jobban látszana. Majd ha lehet emberi áron kártyát venni, akkor majd lesz másik, most monitor lesz ... remélem.

Hibák

Már írtam, hogy az Acer-nek a sötét képeken elég nagy a bevilágítása. Ehhez jön még egy fényes pixel hiba a képernyő középétől kb. 15 centire jobbra. A Xiaomi-nál ugyan csak 4 fekete pixel hiba van a monitor szélein de két- három nap után a játék sötét képeinél elkezdett villogni. Az elején csak egyszer egyszer, de aztán egyre sűrűbben. Mostmár ha egy domb árnyékos részét nézem ott is villog. Túl sok időt nem töltöttem hibakereséssel, de állítólag valamilyen sync-es probléma miatt van. Ha valaki ilyet vesz (ez a Xiaomi, AOC CU34G2X, MSI PAG343CQR, Iiyama GB3466WQSU-B1, Gigabyte G34WQC, Acer XZ342CK P, ...), lehetőleg olyan helyről vegye ahová gond nélkül visszaküldheti, illetve legyen idő tesztelni, mert az első két napban nálam még nem jelentkezett.

Szóval, az Acer általában jobban tetszik, de a Xiaomi-ra sem mondanám, hogy rossz monitor. Sajnos a képarány és a vibrálás miatt kénytelen lesz visszamenni, de mivel tetszett a VA kontrasztja, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az Acer egy G7-es mellett ... továbbra is egy nem hozzáértő szemével.

(#116128) Biga123


Biga123
addikt

Azabaj , hogy az eMAG nak már én is visszaküldtem 2 monitort, nem tudom pebróbáljak e még1 et , vagy elküldenek a francba ha azt is vissza akarom küldeni . (nem az a terv, de ha az is fosh lenne)
Az első 2-t csont nélkül visszavették. De kezdek parázni.

Szerk:
"Az eMAG fenntartja a jogot, hogy az egy felhasználó által jelentős számban és/vagy több alkalommal vagy rendszeresen visszaküldött termékek közül egy vagy több termék vonatkozásában a visszaküldött termék(ek) befogadását elutasítsa, amennyiben a 30 napos termék-visszaküldés szolgáltatással történő visszaélést észlel, vagy alapos gyanú merül fel a 30 napos termék-visszaküldéssel való visszaélést illetően."

Kérdés mi számít " jelentős számban és/vagy több alkalommal" -nak

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116129) dannyl válasza Biga123 (#116128) üzenetére


dannyl
addikt

Kötelesek visszavenni. Amúgy se hiszem, hogy számon tartana egy ekkora üzletlánc egy embert, hogy ki-mikor-hányszor és mit küldött vissza. Persze ez az én magánvéleményem.

(#116130) Amerigo57 válasza aleister (#116103) üzenetére


Amerigo57
őstag

aleister .

Dell S2721DGFA vagy LG 27GL850 .

Én a technikai paraméterek, illetve a vásárlói vélemények alapkám , a Dell S2721DGFA monitort választanám, újonnan.

" The Dell S2721DGF is a bit better overall than the LG 27GL850-B. The Dell has much better ergonomics, better build quality, and better reflection handling. On the other hand, the LG is more accurate out of the box, and for the two units we tested, the LG has better black uniformity, but this varies between units. "
Link:

[ Szerkesztve ]

(#116131) Piistii


Piistii
tag

Érdemes váltani Acer XV272Up ról Dell S2721DGFA -ra ? Nagy a 2 között a különbség ?

(#116132) szasanyi válasza Biga123 (#116128) üzenetére


szasanyi
félisten

Elvileg nem, de gyakorlatilag lehet problémád belőle ha erősködnek (mondjuk feltételezik a rosszhiszeműséget). Én inkább kerülném, és máshonnan vagy akát más típust rendelnék. De ez csak egy tanáncs, az alapján ahogyan én gondolom. Ha mégis kipróbálod majd mondd, kíváncsi vok hánynál sokallnak be. ;]

(#116133) Biga123 válasza szasanyi (#116132) üzenetére


Biga123
addikt

Az a baj h kupon köt az emaghoz, de lehet másra lesz ellőve.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116134) Agri01


Agri01
csendes tag

Sziasztok!

Én is monitor vásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni tőletek.

22-24" méretben keresek monitort (2db-ot) irodai és home-office felhasználásra. Elsősorban levelezés, internet, táblázatkezelés, stb és filmnézés.

Először az IPS irányába indultam el, de hamar elbizonytalanodtam... IPS glow, foltosodás...

Ami fontos:
- jó betekintési szög (van, hogy többen nézzük)
- forgatható, billenthető, stb (ügyfélnek könnyen meg tudjam mutatni az irodában, otthon pedig lehet a Vesa lesz a megoldás a gyerkőc miatt)
- szerintem az FHD teljesen elég. Azt sem szeretném, hogy nagyon aprók legyenek a karakterek.
- villodzásmentes képernyő
- kékfény szűrő
- természetes színek

Jó lenne:
- FreeSync
- USB csatik
- hangszórók

Az örök kérdés: IPS vagy VA panelt ajánlatok?
Kell e a 75-85-100Hz?

Amiket néztem:
- Dell Ultrasharp U2414: itt tartok a 60Hz-től
- Samsung F22T450FQU vagy F24T650FYU ezek már 75Hz-sek
- ASUS BE24EQSK ez is csak 75Hz
- ASUS VP249QGR Monitor 144Hz

Jó lenne ha a 2db 130.000-ba beleférne, de ha a számomra tökéletes monitor egy kicsit több az sem gond.

Valami olyat keresek aminek szép képe van és mintha rárajzolták, -ragasztották volna az ikonokat, karaktereket, képet...

Tudnátok esetleg konkrét típusokat ajánlani?

Köszönöm szépen!

(#116135) Amerigo57 válasza Agri01 (#116134) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Dell UltraSharp U2412M monitor fekete színben itt még kapható , megbízható kisker.
Link:

BenQ BL2423PT
LG 24BK55WY
ASUS BE24AQLBH
LG 24BK550Y-B
LG 24BK750Y-B
AOC 24P1

(#116136) Agri01 válasza Amerigo57 (#116135) üzenetére


Agri01
csendes tag

Köszönöm az ajánlásaidat, vizsgálgatom őket :)

Ezek szerint az IPS-t látod jobbnak a leírásom alapján?

Mindegyik 60Hz-es. Akkor szükségtelen a magasabb képfrissítési frekvencia?

(#116137) Amerigo57 válasza Agri01 (#116136) üzenetére


Amerigo57
őstag

Levelezés, internet, táblázatkezelés, filmnézés, fotószerkesztésnél elég.

Még a Professzionális munkamonitorok 400.000,-Ft felett is 60 Hz- el jönnek ki.
Link:

(#116138) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni a következő feltételekkel:
27-28”, Pivot, magasság állítás, IPS / PLS, 1440P vagy 4K

Munkára kellene, ami 90%-ban SAP GUI, Outlook, Teams futtatása. Játék nem lesz, késleltetés és képfrissítés mindegy. Árat pontosan nem tudok, de 100 ezer körül kéne. Nagyon max. 120-130, ha van valami kihagyhatatlan.

És érdekelne, hogy szerintetek 28”-ig megéri egyáltalán a 4K-ban gondolkodni vagy elég az 1440P? Most egy Lenovo T490-es kijelzője megy, erre lenne kötve másodlagosként, viszonyítási alapom nincs. 4K-hoz kellene egy USB-C átalakító is, ha tudtok ajánlani esetleg.

Eddig ezeket néztem ki:
4K:
AOC U2790PQU
LG 27UL550-W
LG 27UL650-W

1440P:
AOC Q2790PQE
AOC Q27P2Q
Acer CB272U
Acer XV272UP
ASUS PB278QV
Dell S2721DS
Dell P2720D
Dell P2720DC
Samsung F27T850QWU
HP EliteDisplay E27q G4
Lenovo ThinkVision T27q-20
Lenovo ThinkVision P27q-20
Lenovo ThinkVision T27h-20

Köszi előre! :R

(#116139) Agri01 válasza Amerigo57 (#116137) üzenetére


Agri01
csendes tag

A Mysoft az tényleg jó. Tizenegynéhány évvel ezelőtt ott vettem az első laptopomat. Személyes átvétellel valahol a 6. kerületben, egy lakásban. A tulaj nagyon szimpatikus és segítőkész volt.

Valamikor a kilencvenes években a családi 13" monitort lecseréltül egy 14"-es LG 100 Hz-es síkképernyős flatronra. Hááát az hipertér ugrás volt. :))Ha néztem az egyik sarkot, akkor a másik három nem vibrált :)

Azért lovagolok rajta, mert a mostani laptopomon (Thinkpad T440) is szalad a kurzor maga után. Ezt nagyon szeretném elkerülni. Gondolom ez ezzel függ össze.

Az ajánlott típusokat tudnád rangsorolni kijelző minőség, általános minőség és megbízhatóság szerint?

A Samu felejtős?

Ezer hála :R

(#116140) Amerigo57 válasza Agri01 (#116139) üzenetére


Amerigo57
őstag

A táblázatban felül a legjobb, utána a rangsorban pici csökkenés a minőségben, de mindegyik monitor megbízható.
Link:

(#116141) Agri01 válasza Amerigo57 (#116140) üzenetére


Agri01
csendes tag

Az mitől függ, ha telefonnal befotózom a képernyőt, akkor csíkos, hullámos lesz a fotó?

Sajnos a képernyő fotózás a munka miatt sokszor szükséges...

[ Szerkesztve ]

(#116142) Amerigo57 válasza Agri01 (#116141) üzenetére


Amerigo57
őstag

Fényképezőgéppel fotózd, 1/2000 vagy 1/4000 zársebességgel.

Telefon fotózás lassú , bemozdul a kép.
( Záridő )


Azt befolyásolja, hogy mennyi idő, míg elkészül a kép. Hosszú záridő mellett sokkal több fény tud beérkezni, ami például egy éjszakai fotónál hasznos lehet. Viszont ugyanez elmosódottságot eredményezhet, ezért érdemes vagy egy állványon rögzíteni a telefonunk, vagy pedig letámasztani valahová. Hasonlóan, rövid záridő mellett egy gyors mozgást is el tudunk csípni, bemozdulás nélkül. (Kis segítségként 1-2 másodperc már hosszú záridőnek számít, a rövid záridők nagy törtértékek, például 1/160, 1/320.) - ez kevés.....

(#116143) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a 3 monitor közül melyik a legjobb?: [link]
Köszi!

(#116144) Amerigo57 válasza neo81 (#116143) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az AOC C32G1 Monitor.

Ebben az árkategóriában vedd inkább a szintén VA paneles,

ASUS TUF VG24VQE monitort.
Link: és Link: és Link:

[ Szerkesztve ]

(#116145) Agri01 válasza Amerigo57 (#116144) üzenetére


Agri01
csendes tag

Mindig tanul valamit az ember.
Azért telefonnal fotózom, mert így gyorsan el tudom küldeni mms-ben, az egyszerűség és a gyorsaság a szempont.

A Dell-nak van újabb verziója? Vékony keret, stb...
Egy újabbat akár használtan is bevállalnék, már ha szerinted szabad ilyet?
A gyártási idő és a minőség egyenesen vagy fordítottan arányos?

(#116146) Amerigo57 válasza Agri01 (#116145) üzenetére


Amerigo57
őstag

Agri01 .
Dell P2421 - Full HD 1920 x 1200 (WUXGA) , Képarány 16:10
Dell P2421D - 2560 x 1440 (WQHD) , Képarány 16:9
Dell P2421DC - 2560 x 1440 (WQHD) , Képarány: 16:9

(#116147) neo81 válasza Amerigo57 (#116144) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
De, még pl. ez a 2 monitor milyen szinten van az ASUS TUF VG24VQE-hez és az AOC C32G1-hez képest?: [link]

[ Szerkesztve ]

(#116148) sakal83


sakal83
addikt

Nem talaltam szaktopikot ezert teszem ide a kerdesem.

Hdmi/dp kimenetet szeretnek osszekotni typec bemenettel. Van erre mód? Sajnos eddig csak typec to hdmi megoldasokat talaltam

Koszonom a valaszokat :R

(#116149) Amerigo57 válasza neo81 (#116147) üzenetére


Amerigo57
őstag

neo81 .
Bocs elírtam, nem az ASUS TUF VG24VQE monitort, hanem az
ASUS VG32VQ Monitort akartam ajánlani. Link:

A belinkelt LG UltraGear 32GN500-B monitorról az értékelések - 4/5 az
LG UltraGear 32GN550-B - 4,4/5.

De nézd meg az LG 32GN650-B monitort, annak jobb értékelései vannak. Link: és Link:

[ Szerkesztve ]

(#116150) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Azt honnan tudom kideríteni, hogy Philips 325B1L és 345E2AE modellek háttérvilágítása "edge" vagy "direct" LED típusú?

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.