Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116651) arcitec válasza 4264adam (#116645) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem tévesen értelmezted, mert ott is írja hogy a 30Hz az ami biztos és minden monitorra azt adja meg. Ráadásul a hivatalos oldalon kell az adatokat megnézni és az a mérvadó,vagy ha ellentmondás van utána kell járni. ;)
Tehát először gondolkodni, utána cselekedni.Már bocsi de ez van.
Bármely fórumon, csak is bemondásra nem vennék semmit, mindenképp meg kell erősíteni, egyéb infóval is.. :K

[ Szerkesztve ]

(#116652) sanya53 válasza arcitec (#116644) üzenetére


sanya53
aktív tag

Szóval, ha jól értem ami G-sync az jó az AMD kártyákhoz is és megy rajta a FreeSync?
Vagy nem jól értem amit írtál?

(#116653) arcitec válasza sanya53 (#116652) üzenetére


arcitec
addikt

Igen ezt írtam. De kérdezd meg az Oázist, még is csak monitor szakértők.

(#116654) Csandi válasza 4264adam (#116645) üzenetére


Csandi
őstag

Igen erre emlékszem, viszont máshol is látni, hogy tud FreeSyn-et a monitor, csak most pont ezt linkeltem

(#116655) sanya53 válasza arcitec (#116653) üzenetére


sanya53
aktív tag

Nehogy félre értsd, nem arról van szó, hogy nem hiszek neked.
Csak megkérdeztem, hogy jól értem e amit írtál.
Ha ez így van akkor ennek örülök mert nagyobb a választási lehetőségem. Különben tényleg jó lehet ez a Dell Alienware AW2721D.

(#116656) 4264adam válasza RobberBaron (#116648) üzenetére


4264adam
veterán

- Gyakorlatban az, hogy 48Hz alatt képtörés van. Ezt tudja a 60 ezres monitorom is.
- 10bites a színmegjelenítés, nekem nem lett előnyösebb, mert a zöldből erőltetett neon zöld lett.
- 2K 27 colon kicsi, kisebbek az ikonok és az internetes tartalmak középsávra töltenek be, nem nyúlik szét mint FHD esetén, nem 2K-ra méretezték az oldalakat. 2K-n a bal és jobb szél internetezés közben üresen álló fehér sáv. 32" méretet javaslok.
- Számomra a Fallout4 bughalmaz jelenti a heti 3-4 óra játékidőt, ez a 2K-t nem támogatja csak mókolva és 60Hz-en, nem tudja a 144Hz-et mint FHD esetén. Így a 48Hz VRR nagyon gyorsan elhasal, mert nincs tartalék. FHD 144Hz esetén is van dropp, de akkor 80-90FPS (Hz)-re esik be bőven a VRR alsó tartománya felett.

Ezért maradtam a FHD-n és küldtem vissza a monitort. Ha Emagon megjelenik újracsomagolt termékként vegyétek nyugodtan, 3 órát töltött az asztalaomon és megfelelően van vissza csomagolva, az átlátszó fóliákat sem vettem le róla.

[ Szerkesztve ]

(#116657) syIex válasza sanya53 (#116655) üzenetére


syIex
veterán

Én úgy tudom, hogy a FreeSync-es monitorok támogatják a G-Sync-es kártyákat (tehát az nvidiát) viszont a G-Sync monitorok nem támogatják a FreeSync-es kártyákát (AMD). Ez lehet változott már, de fél éve biztosan így volt! :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116658) sanya53 válasza syIex (#116657) üzenetére


sanya53
aktív tag

Na ez nagyon jó! Te pont az ellenkezőét mondod mint mások.
Mindegy, írtam az oázisnak, remélem válaszolnak.
Azért köszönöm, hogy hozzászóltál.

(#116659) syIex válasza sanya53 (#116658) üzenetére


syIex
veterán

Nekem volt egy AW318DW (Native G-Sync) amit eladtam és másnap hozta vissza a kolléga, hogy nem megy az AMD kártyájával.. :(
Azóta lehet ez már az új kártyákkal változott, de fél éve ez volt a helyzet. :B

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116660) sanya53 válasza syIex (#116659) üzenetére


sanya53
aktív tag

Na akkor ez nálam is igaz lehet, mert elég öreg a kártyám Radeon RX Vega 64 nem mai darab már, viszont amire kell arra jó nekem.
Szóval akkor kockázatos lehet.

(#116661) arcitec válasza 4264adam (#116656) üzenetére


arcitec
addikt

"2K 27 colon kicsi, kisebbek az ikonok és az internetes tartalmak középsávra töltenek be"

Ne haragudj már, de megint csak a szamárságot terjeszted. Nálam az FHD 21,5"-on is 125%.on volt a win10-en és 27" WQHD-n is. Így csak kicsivel kisebbek az ikonok, ami nyilván való,hiszen nagyobb a terület. Mindenben ma már lehet állítani a méretet, így a böngészőben is, CTRL+középső egér görgető. Mi a probléma? Példaként a Total Commandert is méretezni kellett, de akármekkora méretezés lehetséges. Szóval nem térnék vissza 27" collról semmikép. Szebb, több minden elfér, és pl a filmeket nézni, legyen az akár a youtube is látványosabb,kellemesebb. Ráadásul pl az RDR2 1440P-ben simán megy 1660S-el is, igaz nincs meg a 60-80 FPS-nél több, de még pont jó.
Az hogy neked az FHD kis monitor jön be az egy dolog, de nem kellene téves infókkal másokat félrevezetni. Pont pár napja kérdezték merjenek-e váltani,mint ahogy én is voltam úgy látatlanul. Részemről kár volt vaccilálni, mert első perctől, mintha mindig is ilyet használtam volna. ;)

sanya53 : Nem is azért írtam, csak pontosítottam és most már komolyan kérdezzed meg.

sylex1: Az rég volt már amit írtál. Alant is linkeltem, olvassátok el az elejétől a végéig: [link]

[ Szerkesztve ]

(#116662) syIex válasza arcitec (#116661) üzenetére


syIex
veterán

Ez továbbra is csak azt erősíti meg amit én írtam! :U
Nvidia kártyával megy a FreeSync viszont AMD kártyával nem megy a G-Sync. :N

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116663) arcitec válasza syIex (#116662) üzenetére


arcitec
addikt

Hol olvastad. Mutasd meg kérlek... :U
Ez [hír] alátámasztja azt amit a linkelt leírásban található. Nem én találtam ki, csak már megint félinformációkra félreértelmezésekre van a komment alapozva. Írtam az elejétől a végéig el kell olvasni és persze megfelelően értelmezni. ;] Az RTINGS is azt írja a jelzett DELL-re hogy igen FreeSync compatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#116664) syIex válasza arcitec (#116663) üzenetére


syIex
veterán

Te elolvastad amit küldtél és ennyire érvelsz mellette vagy csak a címet? :B
Alapból az egy két éves írás amikor az Nvidia bejelentette, hogy most már támogatni fogják a FreeSync monitorokot és erről is szól az a cikk.
A legutóbbi megbízható infó ezzel kapcsolatban az talán ez a cikk ami továbbra is azt mondja, hogy majd valamikor jönni fog, de még mindig nincs AMD + G-Sync a piacon! :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116665) Busterftw válasza syIex (#116662) üzenetére


Busterftw
veterán

Pontositsunk:
G-Sync Compatible (adaptive sync) monitor megy AMD kartyaval.
G-Sync (hardveres modul) szinten megy AMD kartyaval, viszont nincs variable refresh rate (ami az egesznek a lenyege).
Tehat utobbival "sima" monitorkent tudod hasznalni, viszont nincs hagyomanyos ertelemben vett G-Sync.
Hardveres G-Synchez VRR csak Nvidiaval megy.

(#116666) syIex válasza Busterftw (#116665) üzenetére


syIex
veterán

Ezt próbáltam elmagyarázni én is. ;]
Megjelenítőként nyilán alkalmazható ez nem kérdés, de a lényeges funkció az nem működik viszont fordított esetben igen! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116667) arcitec válasza syIex (#116666) üzenetére


arcitec
addikt

Csak nem érted. Baromság amit írsz, megjelenítőként miért ne működne, mindig is lehett használni olyan soha nem volt,hogy nem. KAPÍSI? Szerintem nem, de feladom ... :DDD
Ja az a cikk amit linkeltem legutóbb, az majd 2,5 évell ezelőtti. És azt írod rá, hogy az van benn, hogy majd. De a majd az már rég eltelt TE. Ááéááá ez nagyon nem ok, hogy nem érted a dolgokat. De mint írtam feladom ... ( a veled való vitát, hogy értsed is.) ;]
U.I: Tudom mit , hagyjad ... mert csak magadat égeted, már megint mit állítasz , az alapot amit senki sem cáfolt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#116668) syIex válasza arcitec (#116667) üzenetére


syIex
veterán

De itt nem megjelenítésről van szó, hanem hogy tudja-e a G-Sync-et kihasználni egy AMD kártya vagy nem... :DDD KAPÍSI?
Megjeleníteni egy megfelelő csatlakozóval rendelkező 20 éves laptop is meg tudja.... :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116669) syIex válasza arcitec (#116667) üzenetére


syIex
veterán

Itt írtad, hogy megy az AMD kártyákkal a G-Sync tökéletesen. Ez nem igaz, mert nem működik csak simán kompatibilis tehát képet nyilván fog adni.
De természetesen továbbra is én vagyok a hülye! :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116670) Busterftw válasza arcitec (#116667) üzenetére


Busterftw
veterán

O is ezt irta.
Normal monitorkent mukodik, de a VRR ami a G-Sync lenyege viszont nem.

(#116671) 4264adam válasza arcitec (#116661) üzenetére


4264adam
veterán

1 - nem terjesztek szamárságot. Csupán kihagytam a különböző nagyítási lehetőséget.

2- nem jön be a FHD kis monitor, hanem a Fallout4 nem támogatja a 2K-t. Később ha változik a futtatott program igényem biztosan veszek 2K-t, de akkor már 32"-ban.

2. esetben vissza lépés a 2K, ezt mérlegelni kell ki mire használja.

3 - 165k nem kicsi összeg, első ponttal az általad írt megoldással együtt tudok élni :R. 2. ponttal később majd elengedem. De amin nem változtat semmin, hogy a VRR akkor is 48-165Hz. 70 ezres AOC is tud ghostling mentes lenni és kicsi IPS glowinggal, 48-140hz VRR-el AMD és Nvidia kártyával (RX570 GTX1070 RTX3070 ezekkel használtam az AOC-t).IPS Glowing a DELL-nek is megvolt.
Mérlegelve akkor is negyed mosoly volt meg, 2K ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#116672) BerserkGuts válasza Busterftw (#116670) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mi az a VRR?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#116673) 4264adam válasza BerserkGuts (#116672) üzenetére


4264adam
veterán

Variable Refresh Range. Ahol a sync (Freesync / G-sync) dolgozik

[ Szerkesztve ]

(#116674) syIex válasza BerserkGuts (#116672) üzenetére


syIex
veterán

-

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116675) Busterftw válasza 4264adam (#116673) üzenetére


Busterftw
veterán

Variable Refresh Range Rate :)
De ugyanaz.

(#116676) sanya53


sanya53
aktív tag

Jött válsz a sivatagos boltból.
Ezt írták.

Elméletileg, igen! A G-Sync Compatible monitorok működnek FreeSync és
G-Synckel is.

Akkor most mi a helyzet, gyakorlatilag mert az elmélet az kevés számomra.

(#116677) syIex válasza sanya53 (#116676) üzenetére


syIex
veterán

Rendelj egyet neten és, ha nem megy akkor 14 napig el állhatsz a vásárlástól! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116678) sanya53 válasza syIex (#116677) üzenetére


sanya53
aktív tag

:C Kemény, már a második monitort küldöm vissza, kezdem unni. Lehet megtartom az Eizomat. Igaz ez csak 24 colos.

(#116679) syIex válasza sanya53 (#116678) üzenetére


syIex
veterán

Én továbbra is azt mondom, hogy NVIDIA kártya esetén mindegy, hogy G-Sync vagy FreeSync (2) a monitor viszont AMD kártyához jelenleg még csak a FreeSync-et ajánlanám! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116680) sanya53 válasza syIex (#116679) üzenetére


sanya53
aktív tag

AMD karim van, ezért FreeSync monitor volna a nyerő.
Már nem akarok több monitort visszaküldeni.
Mondjuk, ha megint hibásat fogok ki akkor muszáj lesz, de ilyen az én formám.

(#116681) Csandi válasza sanya53 (#116680) üzenetére


Csandi
őstag

Lehet jobban jársz vidikari váltással, bár nem a mostani helyzetben :D

(#116682) syIex válasza syIex (#116650) üzenetére


syIex
veterán

Erre esetleg? :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116683) metron válasza Intelligencs (#116374) üzenetére


metron
tag

"27" 4K monitor erősen romló szemmel? Nekem is romlik a szemem, és már a 27" 1440p-t is megéreztem FullHD 24" után. "

Na kicsit eltuntem. Nem igazan a betumerettel van a problemam, kozelre jol latok. Tavolra nem :) Csak "pixeles" a kep, nem eles annyira mint szeretnem etc.. Es elfarad, "vibral" a szemem. Fejfajas, megrosszabbul latok tavolra.
Szal vmi mac-hez hasonlo "retina" display kellene nagyban. Az tok kellemes a szememnek, mikor azt hasznalom. pedig csak egy 13". 13"-on 2560*1600. Ezert gondoltam min 4K 27". De persze nincs tapasztalatom a tartos hasznalatban.

(#116684) Csandi válasza syIex (#116682) üzenetére


Csandi
őstag

Teljesen jó, de szerintem vedd számításba az AW3821DW-t is :)

[ Szerkesztve ]

(#116685) sanya53 válasza Csandi (#116681) üzenetére


sanya53
aktív tag

Hát most nem akarok kártyát cserélni, túl vannak árazva, igaz minden drága lett nagyon.

(#116686) sanya53


sanya53
aktív tag

Megint jött válasz a sivatagosból.
Ezt írta a srác miután megírtam neki, hogy Vega 64 karim van.

Igen, működni fog. Ez a monitor elméletileg egy G-Sync Compatible
monitor, a G-Sync Ultimate besoroláson lazított az NVIDIA így ezért
kerülhetet rá az G-Sync Ultimate plecsni.

(#116687) Biga123 válasza sanya53 (#116686) üzenetére


Biga123
addikt

Akor ez most a Dell Alienware AW2721D monitor, amiről kiderült h nem is native G-sync es , csak compatible ? :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116688) syIex válasza sanya53 (#116686) üzenetére


syIex
veterán

El olvastam pár külföldi tesztet és elvileg ebbe már benne van az a modul amivel a VRR is működik, de csak DP-n keresztül és 144 Hz-ig. Ha ez neked elég akkor jó választás lehet, bár így sok értelme nem lesz a 240 Hz monitornak. :D

[Ez] egy nagyon jó és részletes teszt a monitorról. :)

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116689) syIex válasza Biga123 (#116687) üzenetére


syIex
veterán

"G-sync" = a screen with Native G-sync module
"G-sync Ultimate" (aka "G-sync HDR") = a screen with Native G-sync module and top-end HDR (1000 nits, FALD or better backlights)
"G-Sync Compatible" = a screen with normal adaptive-sync (FreeSync), where it can be used from later generation NVIDIA graphics cards and has passed a range of tests to certify the VRR experience, VRR range etc. It lacks the G-sync module and so might not offer other benefits like variable overdrive or super low lag, but should perform well for variable refresh rates.

Csak, hogy minden tiszta legyen és peace. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116690) sanya53 válasza syIex (#116688) üzenetére


sanya53
aktív tag

Köszönöm, hogy utána néztél. :R
Sajnos ezt nem fogom megvenni, mert egy 240 Hz monitor ne menjen 144Hz -n.
Akkor venék 144H-est 100k val olcsóbban.
Majd nézek valami mást, ha találok.

(#116691) Biga123 válasza syIex (#116689) üzenetére


Biga123
addikt

Ez így mind oké , és tiszta, no offense .

"Igen, működni fog. Ez a monitor elméletileg egy G-Sync Compatible
monitor, " ezért kérdeztem rá sanya53 -nál.
bár ez így külön furi h kell egy HW a G-sync hez + még1 HW a Freesync hez ??
"elvileg ebbe már benne van az a modul amivel a VRR is működik"

Tényleg nem kötekedés de most lett teljes káosz a fejemben.
Ezt így kicsit öngólnak érzem, G-synces monitort freesync komapibilissé tenni . :D
Mert akkor tényleg ott van feleannyiért egy sima freesync es monitor :D

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116692) arcitec válasza sanya53 (#116690) üzenetére


arcitec
addikt

Megjegyzem így nézve egyébként sem lett volna értelme, mert nincs olyan hardver ami kihajtaná. Akkor vegyed a gigát, illetve költséghatékony még ez és a maga nemében jó is:
DELL S2721DGFA de még gyorsan tegyed, mert ahogy nézem ezek is el fognak tűnni ..

(#116693) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Most mélyen ár alatt tudnék kér 22" monitort venni. Az egyik samsung SA300, a másik Philips 223V5LSB. A samsung 2011, a Philips 2015ös gyártású. Úgy láttam, a paraméterek nagyjából megegyeznek, de a Philips kevesebbet fogyaszt, de kisebb a kontrasztarány. Melyiket válasszam? DVI mindkettőn van.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#116694) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
60k-s ársávban, IPS panellal, max 24" méretig van jobb vétel mint az Oázistól egy Dell P2419H? FullHD elég, játék nem nagyon van (esetleg a PS4 csatlakozhat majd hozzá néha), netezés, CAD rajzolás, alkalmanként kis fotó/grafikai szerkesztgetés a felhasználás.

Just a simple Lineman...

(#116695) Alex18 válasza 4264adam (#116671) üzenetére


Alex18
tag

Amúgy miért vagy ennyire ráfeszülve hogy csak 48hz-től megy a VRR? Aki vesz 165k ért egy ilyen monitort és nincs hozzá kb olyan hardver ami 48fps minimum hozza az ne vegyen ilyen monitort.
Nekem ha 20hz től tudná se érdekelne mert mi értelme ha leesik ennyire az fps akkor az már rég rossz nem akarok diavetítés nézni egy 165k monitoron :D .

(#116696) sanya53 válasza arcitec (#116692) üzenetére


sanya53
aktív tag

Szia!
Megnéztem amit ajánlottál.
Nem tűnik rossznak, de még azt hiszem nézelődöm kicsit.
Ma délután adom fel az alzának a monitort.

(#116697) 4264adam válasza Alex18 (#116695) üzenetére


4264adam
veterán

Mert ezt 50%-al olcsóbban is szinte mindenki tudja.
Ez volt az első dolog amivel kerestem monitort,akkor is szúrta mindenki szemét.
optimalizáltság miatt kell és nem mindegy ha 60FPS a maximum, hogy 48 a Range alja vagy 30FPS abban az 1-2 másodpercben amikor szükséges. A konzol is 30FPS filmek felvétele. Monitort nem pár hónapra veszünk és még az RTX3070 is droppolt 140-ről 80FPS-re

(#116698) padi68 válasza padi68 (#116620) üzenetére


padi68
senior tag

szomorú, hogy a tényleges segítség nyújtás helyett ez a csoport is a csatározásokról szól! :W

Köszönöm a rengeteg tanácsot!!!! :C :F :Y :( :(((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#116699) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Gsync-hez dp kábel is kell nem?
gsync compatibilishez is akkor működik?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#116700) syIex válasza Csandi (#116684) üzenetére


syIex
veterán

Köszi!
Lehet inkább az lesz, mert az AW eddig nagyon bejött! :P

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.