Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116751) padi68 válasza Tutivesztes (#116750) üzenetére


padi68
senior tag

Bocs
[Acer Notro XV270]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#116752) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Sziasztok!

H410M alaplap
i3 10100 proci
16 GB RAM

24" FHD-s monitorra szeretnék ajánlatot kérni kb. 40 K-ig, főleg netezés, film, ha játék akkor max. Path of Exile.

Köszönöm.

(#116753) syIex válasza arcitec (#116743) üzenetére


syIex
veterán

Hát igazából az AW3420DW az nem alternatíva, hisz kisebb mind felbontásban mind méretben az AW3821DW-től. Én pont most fogom azt lecserélni az utóbb említettre. :DDD
A 38GL950G-B egyébként sajnos sehol nem kapható már és igazából annyi előnye volt, hogy nem 144 Hz hanem 175 Hz-re fel lehet OC-zni ezen kívül más nem sőt talán minden másban jobb is az Alienware hisz újabb, szebb és jóval testreszabhatóbb is. Aki mindenképp LG-t akar annak a 38GN950G verzió érhető még el jelenleg az egy árban van kb az említett Dell-el viszont "csak" 160 Hz-ig OC-zhető valamint nincs benne G-Sync modul, de attól teljes mértékben működik már az nvidia kártyákkal is! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116754) Drenadar válasza syIex (#116753) üzenetére


Drenadar
veterán

gondolom ezt a felbontást bőven elég 144hzen is kihajtani :D

(#116755) syIex válasza Drenadar (#116754) üzenetére


syIex
veterán

Igazából a 144 és a 160 között lévő elenyésző különbség miatt döntöttem a minőségibb Dell mellett (személy szerint).
Ha lenne még GL verzió elérhető az LG-ből akkor a 175 Hz már elgondolkoztató lett volna, de mivel ez már majdnem 4K felbontás így igen valóban komoly vas kell már ahhoz, hogy ez ténylegesen ki legyen használva! :K :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#116756) arcitec válasza syIex (#116753) üzenetére


arcitec
addikt

Durva árazása van annak a monitornak, de egyébként ebben a méretben tényleg nem nagyon létezik más, max. kisebb, vagy nagyobb méretben mint pl a G7 vagy G9.

(#116757) LittleBoss67 válasza LittleBoss67 (#116752) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Azt elfelejtettem, hogy egy ideig az i3 IGP-je lesz használatban, de videokártya terén 1050 ti ,1650 körüli tudású lesz beszerelve.

(#116758) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
150k ért ez a 3 monitor lenne a kiszemelt (ezért az árért egész jó deal)
Dell S3220DGF
LG 32GN650-B
ASUS VG32VQ
MSI RTX 3070 SUPRIM tolná alá a kraftot.
Csak játékra lenne használva, néha sorozat is menne.
Ki melyiket venné, és miért?
:R

(#116759) Biga123 válasza intuicio (#116758) üzenetére


Biga123
addikt

Én kb egyiket se ;]
Dark Total Response Time 20ms körüli érték mind3 nál, + a Dell még flckeringel is g-sync nél.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116760) padi68 válasza padi68 (#116733) üzenetére


padi68
senior tag

na ma sikerült 1 árat kicsikarni telefonon keresztül az MM ügyfélszolgálatától:
Garancia plusz Silver: a +3 év ( egyben 5 év lesz a Samu monitorra) 14.999Ft
Garancia plusz Gold: 5év biztosítás melyben benne van a baleset is 19.999Ft,

Én a gold mellett döntöttem, 5évig nyugodt lehetek, bár balesetnek kevés az esélye, mert olyan helyen van....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#116761) Busterftw válasza intuicio (#116758) üzenetére


Busterftw
veterán

En az Asus es a Dell kozott agyaltam, de vegul a Dell lett, tudom ajanlani.
Remek szinek, jo IO es 165Hz

(#116762) Biga123 válasza Busterftw (#116761) üzenetére


Biga123
addikt

Tényleg jószívvel ajánlod :F :F
[link] [link]
Komolyan nem értem, ez kb olyan mint az árukeresős értékelés : 5csillag - amúgy szar :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116763) Busterftw válasza Biga123 (#116762) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, mert nalam flicker nincs, csak elment a kep 1 masodpercre, de a CRU-s megoldassal mar az sincs.
Legtobb jatekban eleve megvan a 144fps+ amikkel jatszom, szoval nem kellett a G-Sync.

Plusz ahogy irtam anno, ez valszeg a Pascal kartyak miatt van, neten inkabb ezekkel fordult elo a gond.

(#116764) Biga123 válasza Busterftw (#116763) üzenetére


Biga123
addikt

Csak én vagyok kompromisszumképtelen?
Ja és azt még ki is felejtettem , hogy a dell üf kritikán aluli. Ahogy az ASUS is.
Uh nálam mostmár ez a 2 márka alapból tiltólistás.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116765) Busterftw válasza Biga123 (#116764) üzenetére


Busterftw
veterán

Tokeletes monitor nincs.
Az osszes ajanlott IPS monitornal ott az ips glow, csak a merteke mas.
A VA-nal ott a ghosting, csak a merteke mas.

Nezz vissza az osszes ajanlott LG monitort, megis vannak veluk gondok.
Szoval igen, mindegyik kompromisszumos, el kell donteni mi mennyire zavar.

(#116766) jackooo84 válasza Busterftw (#116765) üzenetére


jackooo84
tag

Aki nem játszik annak jobb választás lehet a VA panel, nem?

(#116767) arcitec válasza Busterftw (#116765) üzenetére


arcitec
addikt

Egyetértek a kolléga hány monitort is küldött már vissza? Ötöt? Megmondták a hozzáértők még a nagyon drágába is bele lehet kötni, mondjuk ami 300-600eft forint értékű is.
Azon túl létezik szórás, ha valaki a szórás alján fogott ki egyet az úgy járt, de a szórás felső ágán sem biztos, hogy tökéletes.

(#116768) leroyclub válasza noobspieler (#115785) üzenetére


leroyclub
senior tag

Pont ezt a monitort nézegetem. Mennyire gyakori hiba ez? Gondoltam Banggodról megrendelem, de akkor lehet érdemesebb lenne itthoni forgalmazótól? Ez egyébként garis hiba? Cserélik?

[ Szerkesztve ]

(#116769) Busterftw válasza jackooo84 (#116766) üzenetére


Busterftw
veterán

Attol is fugg mivel jatszol, de atlagban igen.
En pl shooterket is VA-n jatszom, nem erzek semmi hatranyt.

(#116770) Aslan


Aslan
aktív tag

Mélyen tisztelt Monitor Guruk! :R

Segítsetek kérlek nekem. A következő munkára keresek fasza monitort (több lehetséges ajánlás is érkezhet) 27"-os de inkább 32"-os méretben.

A felhasználás főleg: Adobe Premiere Pro és egyéb Adobe termékek (After Effects, Photoshop) ... de elsősorban videoszerkesztés/vágás.

Ár szerinti megkötés: Hát nem kell abszolút sok sok százezres studio szintű csúcsmonitor, elég olcsóbb - de még videóvágásra ajánlott - cuccos!

Nagyon szépen köszönöm előre is a kedves segítségeteket!

:R

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#116771) Ogodej


Ogodej
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlásban vagyok (mint itt a legtöbb hozzászóló). Segítséget kérnék, mert van elképzelésem, de egy-két pontban bizonytalan vagyok.
Jelenlegi konfigurációm: B450 tomahawk max, Ryzen 5 2600x, 2x8gb 3200 ram, RX580 GPU (ezt a videókártya piac normalizálódása után frissítem, várhatóan 6700xt-re).
Mire használnám: Scripek, matematikai számítások, multi tasking, 3D modellezés, és néha játék is (nem kompetitív, Witcher 3, Dragon Age, Skyrim, GTA V ilyesmi).

A fentiekhez én egy 21:9-es monitorra gondoltam, hajlított kijelzővel (R1500/R1800); 3440x1440 felbontással. Anyagi részét tekintve 150-200.000 Ft körül szánnék rá. Hosszú távra vásárolnék, 5+ évre, ezért nem akarok olyat ami gyorsan "kiöregszik".

Kérdés az lenne, hogy kell-e a 144Hz, vagy a 100Hz a fentiekhez elég? Feltétlen fontos hogy a spec-ben fel legyen tüntetve a 2560 × 1080 felbontás, ha bizonyos játékoknál le akarom butítani (amíg nem lesz meg az új GPU), vagy az összes lecsökkenthető erre a felbontásra?

Következők jöttek szóba, tesztek és leírások alapján (Tom's hardware, hardware unboxed, stb):

GIGABYTE G34WQC
AOC CU34G2 (esetleg az X ha kell a 144Hz)
LG 35WN65C-B

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

Üdv:
Ögödej

(#116772) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Már kérdeztem, de megint feltenném:

H410M alaplap,
i3 10100 cpu,
16 GB RAM.

Egyenlőre IGP, majd később egy 1050ti vagy némileg erősebb videokártya. Videok, filmek, netezés. Játék csak POE ( ha egyáltalán ).
Monitorra a keret max. 50 K.
Mit ajánlotok?

Köszi

Ui: néztem AOC 24V2Q (75 Hz, D port, HDMI port, alacsony fogyasztás, FreeSync , dönthető stb.)

[ Szerkesztve ]

(#116773) A Zéé válasza LittleBoss67 (#116772) üzenetére


A Zéé
addikt

sajnos úgy nézem ebben a topicban jelenleg nem nagyon van senki sem, aki kicsit átfogóbb tapasztalatokkal rendelkezik, és valós szakmai segítséget tudna adni.
Én azt javaslom, hogy keresd fel az Oázis Computert, ott fognak tudni segíteni. Tegnap este írtam nekik email, ma délelőtt felhívtak, hogy ők mit javasolnának, mit nem javasolnának.

Just a simple Lineman...

(#116774) LittleBoss67 válasza A Zéé (#116773) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Köszönöm

(#116775) arcitec válasza A Zéé (#116773) üzenetére


arcitec
addikt

És mit javasoltak, illetve mit nem? Tegyed közzé,hátha segít másnak is... ;)

(#116776) A Zéé válasza arcitec (#116775) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez volt az itt is feltett kérdésem, amire igazából megerősítést kaptam. Azt mondta az eladó, hogy ezek a középkategóriás IPS panelek mindegyike egész jóra bekalibrálható, szóval jelentős eltérés a végleges képminőségben nem várható. A design és a csatlakozási lehetőségek mennyisége igazából az árbefolyásoló tényező.
Volt még javaslat 27"-ra, de az nekem már túl nagy lenne arra a helyre, ami rendelkezésre áll. Illetve meg lett még említve az U széria is, aminek szerintük a felára nem éri meg a különbséget.

Just a simple Lineman...

(#116777) deadwing válasza Ogodej (#116771) üzenetére


deadwing
addikt

GIGABYTE G34WQC nálam 2560-on csak villogott, először azt hittem hogy hibás :)
De lebutítva, nem natívon egyébként is okádék lenne a kép sztem.
Egyébként maximálisan elégedett vagyok vele, nekem ez van, így ezt tudom ajánlani. :)
Vegyél ilyet, használd game alatt 100Hz-en, aztán ha jön a bika vga, mehet a 144.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#116778) #52221184


#52221184
törölt tag

Ha az ASUS Vivo Mini Pc-en van HDMI kimenet és Displayport kimenet is, akkor lehet 2 monitort rákötni úgy,hogy két különböző műsor menjen rajta?

(#116779) phorest


phorest
friss újonc

Hello!

Már vagy 2 hete nézelődöm monitor után de egyszerűen nem jutok dűlőre, szóval ebben kérnék segítséget.
Az alap koncepció, hogy van egy BenQ Zowie XL2411P monitorom amin jelenleg játszok és filmet nézek.
E mellé keresek egy másodlagos monitort, a legfőbb kritérium, hogy szép képe/színei legyenek mert elsősorban filmezésre használnám (illetve az ergonómikus állvány is egy nagy plusz pont).
Méretre 24-27" ami megfelelő lenne, 1,5 méterről nézném (eddig a 24" -al semmi bajom nem volt de viszonyítási alapom nincsen).

Elsőnek a Dell P2419H- t néztem ki de elbizonytalanított a 60hz, olvastam viszont, hogy elméletileg lehet Oc-zni 75hz -re, kérdés, hogy szereti e az ilyesmit. Illetve, hogy egyáltalán alkalmas e főként filmezésre használni.

A másik monitor ami megtetszett az az ASUS PB278QV, igaz tesztet nem nagyon találtam róla de az itteni hozzászólások biztatóak voltak.

Igen, a két monitor kicsit eltér egymástól, méretben, árban, felbontásban is, valahol a kettő között lenne jó találni egy jót.
Az Asus az jónak tűnik de sokallom érte a ~93 ft-ot, a Dell meg lehet, hogy kevés lenne erre a feladatra.

A felbontást se tudom melyik lenne a jó, sehol se találok konkrétumokat.
A 27" fullHD-ra azt írják, hogy csúnya de valaki szerint ugyan ez elmondható az 1440p-n való filmnézésre is (főleg 1080p-s filmet :D) mert az nem az a formátum amin jó filmet nézni.
A 24" fullHD meg megint csak snassz a filmezéshez.
Szóval van baj.

Köszönöm a válaszokat :)

(#116780) arcitec válasza phorest (#116779) üzenetére


arcitec
addikt

Elég sok zavaros gondolatot felsoroltál,főleg a mérettel és felbontással kapcsolatban.
27" amit javaslok WQHD 1440p-ben. Az FHD 25"-ig max amíg jó lehet. Nekem 21,5" FHD volt, az "pixel" szemszögből kb mint 27" WQHD, a lényeg semmi pixelt nem látni, talán a WQHD még jobb is. Egy mai jó monitor színekben meg szebb is, a 27" meg egyáltalán nem nagy. Az hogy 90eft kb a felső határ az az ajánlottak alatt vannak amiket tudok. Elég csak úgy kb 1 hónapot visszaolvasnod és sok mindenre fény derülne számodra. Ha így sem megy, hívd fel az Oázist és javasolnak neked megfizethető árú monitort.(Persze az áron belül ;) ). Egyébként is mind jó lehet önmagában, csak épp egymás mellett jöhetni ki a lényegi eltérés. Az tény állítólag, hogy az elég olcsók azért talán gyengébbek, de ezt sajna nem tudom,mert nem láttam. Itt egy teszt a képi minőségre: [link]
U.I: A WQHD 27" monitoron u-a szép sőt szebb lesz a YouTube 1080p filmek is,, ;)

[ Szerkesztve ]

(#116781) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok , lenne itt pár 21:9-es monitor és érdekelne róluk a véleményetek, tapasztalatotok. Lehet, hogy eddig párról már itt is írtatok, legalább most itt egyben is meglehetnének.
Film nézése és komolyabb FPS játék nem érdekel rajtuk.

Samsung Odyssey C32G75TQSRXEN
GIGABYTE G34WQC
MSI Optix MPG341CQR
MSI Optix MAG342CQRV
AOC CU34G2/BK
AOC CU34G2X
AOC CQ32G1 16:9
Köszönöm a hozzászólásokat.

(#116782) BerserkGuts válasza phorest (#116779) üzenetére


BerserkGuts
őstag

hát ezt nagyon benézted :DD monitoron szar filmet nézni
filmre 4k tv az igazi

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#116783) arcitec válasza BerserkGuts (#116782) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem meg TE beszélsz félre. 4K amikor nincs is forrás ráadásul a lemezen eladott 4K filmek többsége is kamu 4K, csak fel van húzva "lentről", olvass utána. :K Íme: [link] ;]
TV-ben egy jó plazma FHD is tökéletes. Monitoron is lehet filmet nézni egy jó képi minőségű 27" már egész jó. Tudod, kinek mi. Jó filmet TV+HM mi is,de mint írtam még akár laptop is jó, ha valakinek csak a kép elég. ;)

[ Szerkesztve ]

(#116784) phorest válasza arcitec (#116780) üzenetére


phorest
friss újonc

Értem, köszönöm szépen a választ :). Keresgélek tovább.

BerserkGuts

Limitáltak a lehetőségeim, nincs hely egy nagyképernyős tv-hez, másodlagos monitor meg úgy is kell szóval kompromisszumokat kell kötnöm. A lényeg ha már veszek egy másik monitort akkor jobb legyen rajta a filmnézés mint a TN paneles BenQ-n.

[ Szerkesztve ]

(#116785) Góliát


Góliát
senior tag

Szia! Ebben a videóban beszélnek arról, hogy a Dell S3220DGF 3-ik fajta panellal érhető el.
Ebben a videóban már a 4-ik panelról beszélnek. Ettől függetlenül az újabb panelek már jobbak lehetnek?
Másik kérdés, hogy a Samsung g7-ről rebesgették, hogy lesz Flat verzió. Mikor lesz elérhető?

Köszönöm

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#116786) Komplikato válasza Góliát (#116785) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez mennyire volt biztos hír? Mert hivatalosan a G3 széria lesz lapos, de az még számozás alapján a G5 sorozatnál is gyengébb lesz.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116787) Góliát válasza Komplikato (#116786) üzenetére


Góliát
senior tag

Nem, biztos itt a fórumon olvastam valahol, csak már nem tudom hol, persze lehet tévedés is.
De itt van némi infó róla.

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#116788) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Hat kb mar egy hd 720p tv teljesen mas dimenzio pl: karibtenger kalózait nézni amit ncorerol barmely minőségben megszerezhetek :DDD pc-hdmi4everlove

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#116789) Komplikato


Komplikato
veterán

ASUS TUF Gaming VG34VQL1B
Ígéretes 34" - 1440p -165Hz wide gamer és mindenes VA paneles monitor.
Nagyon jókat írnak és mondanak róla az összes tesztben és review-ban.
Nyilván a Samsung G5 verziójával vetik össze főleg, sokkal jobb lett.
Me vele a baj? Hát a szokásos. Ez egy OLCSÓ wide gamer monitor, kemény 499USD. Na most ez felénk röpke 286.000 forint.
Miért? :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116790) Amerigo57 válasza helgi (#116781) üzenetére


Amerigo57
őstag

helgi .
Erre a három monitorra szűkítsd le a keresést.
MSI Optix MAG342CQRV
GIGABYTE G34WQC vagy az
AOC CU34G2/BK

(#116791) Csandi válasza Komplikato (#116789) üzenetére


Csandi
őstag

Mert 1USD=1EUR, + áfa + kisker haszon :)

(#116792) Alex18 válasza Komplikato (#116789) üzenetére


Alex18
tag

Szia
Mivel vám és ez után jön az áfa.
499usd~154k Huf ami vám és áfával kb 200k Huf
Viszont szállítási költséget nem számoltam ami ugyan úgy rámegy a vám és az áfa. A többi meg a haszon. :)
Hiába kint 500usd de azt nem hozza el neked senki ingyen.
Sajnos ezeket a költségeket nem szokta senki számolni.

[ Szerkesztve ]

(#116793) Komplikato válasza Csandi (#116791) üzenetére


Komplikato
veterán

Csak azért, hogy értsd a kiakadásom okát, konkrétan odaát a monitor olcsóbb mint a Samu G5. A megadott forintosított árban meg ott az LG 34GL83A, ami tök más kategória. VA panelért, legalább is "lassú" nem QD-s verzióért ez túl sok(k).

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116794) Komplikato válasza Alex18 (#116792) üzenetére


Komplikato
veterán

Ezt az indoklást láttam párszor, csakhogy a hazai nagyker NEM az USA-ból hozza be. Ahogy az amcsi nagykernek IS kell szállítást fizetnie, ilyen indoklással viszont a keleti parton minden sokkal drágább lenne, mert messze van Kína és Dél-Korea meg Taiwan. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116795) A Zéé válasza Komplikato (#116793) üzenetére


A Zéé
addikt

USA árak mindig, minden terméknél nettó árak, mivel államonként eltérő az adó mértéke. Ezért figyelembe kell venni minden ár összehasonlításnál. Az már más kérdés, hogy ott általában 5-10% körül van a VAT, itthon meg jó kis 27% az ÁFA

Just a simple Lineman...

(#116796) Komplikato


Komplikato
veterán

A Displayninja oldalán lévő G5 teszt alapján a Samsung g5 550-600 USD, konkrétan írják, hogy nem éri meg. Az Asus TUF meg 499USD. És akkor most nézzünk rá mindkettő forintosított árára ... van árban köztük 100.000 forint! :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116797) Biga123


Biga123
addikt

[link]
Lesz flat G7 :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116798) Komplikato válasza Biga123 (#116797) üzenetére


Komplikato
veterán

Kérdés mennyivel lesz drágágbb a mini LED-es G7 lapos verzió, hiszen pl. HDR szinten eléggé szintet lép az előd kamu FALD háttérvilágításához képest.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116799) Biga123 válasza Komplikato (#116798) üzenetére


Biga123
addikt

Ha bővül a 32" os kínálat én annak csak örülök.
Mert most elég gyér IPS vonalon. VA meg max G7 játszana , ha nem lenne annyira görbe, apropo G7 tulajok bleed mennyire gáz rajta ?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#116800) Beri válasza Biga123 (#116797) üzenetére


Beri
addikt

Azt a rohadt élet, mennyire fake még a reklám is :DDD
Ha a gyerek kompetitív játékos, akkor 100%, hogy nem UW-n gyakorol. A standard képarány még mindig a 16:9 a tornákon, a felbontás pedig továbbra is 1080p. Az, hogy konkrétan melyik modellt kell nézni egy tornán, csak attól függ, hogy ki a szponzor, de még képátlóban sincs nagyon szórás, mindegyik gyártó általában az aktuális leggyorsabb 24-25"-os monitorát hozza.
Az igazi oldszkúl LoL fanok meg egyenesen a 4:3-ra esküsznek.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.