Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115851) Amerigo57 válasza Zedz (#115846) üzenetére


Amerigo57
őstag

Zedz .
A Dell 2720Q monitor paramétereivel jött ki az új ASUS ProArt PA279CV monitor.
Link és Link:
3 év garancia , de most a ProArt szériás monitorokra gyári beregisztrálás esetén
5 év garancia.

(#115852) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Sziasztok,

Már korábban beszéltük, hogy cserélném a meglévő monitorm, ha egyáltalán érdemes (vagy inkább maradjon, mert jó ez).

2 jött szóba:

- Dell Alienware AW2721D
- Acer Predator XB323UGPbmiiphzx

Utóbbiról nagyon jókat hallottam illetve mondtatok. 9900K+3070 mellé lenne. Játék, munka, és egy kis hobbi fotó.

Köszi előre is a segítségetek/véleményetek :D

(#115853) Csandi válasza Capt.Obvius (#115852) üzenetére


Csandi
őstag

Véleményem szerint az az Alienware a legjobb 1440p-s monitor ami játékra kapható, de neked kell eldönteni, hogy 27 vagy 32 colt szeretnél. Szerintem 1440p mellé a 27 nagyon jó :)

(#115854) Amerigo57 válasza Csandi (#115853) üzenetére


Amerigo57
őstag

Capt.Obvius , Csandi.

+1 Dell Alienware AW2721D Monitor

(#115855) Biga123 válasza Capt.Obvius (#115852) üzenetére


Biga123
addikt

Biztos nem váltanék 31.5" ról 27 re .
Amúgy mi a baj a mostanival ?
Ha cserélsz átveszem a régi predatorodat ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#115856) Capt.Obvius válasza Biga123 (#115855) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Igazából gond nincs vele, csak elgondolkoztam a vérfrissítésen. Talán a színek a VA panel esetében. Az IPS szebb - I think so.

De az is játszhat, hogy még egy ilyen emellé. Most van is aprón. :D

(#115857) Biga123 válasza Capt.Obvius (#115856) üzenetére


Biga123
addikt

Szerintem annyival nem lessznek szebbek a szinek mint amennyit rá kell fizetned.
Viszont a feketéből szürke lesz ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#115858) szasanyi válasza Biga123 (#115857) üzenetére


szasanyi
félisten

Én láttam VA paneles monitorokat, a többsége ott sem teljesen fekete csak feketébb volt (és cserébe ott a black smearing). Viszont a Nano IPS és QuantumDot IPS panelek színe kitűnők, szóval kinek mire kell, mi a fontosabb.
Talán G7 volt az, ahol a fekete és színek is nagyon jó szinten voltak és még nem horror árú, de ott meg az 1000R elrettentő sokaknak (nekem is az volt).

(#115859) Capt.Obvius válasza szasanyi (#115858) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Kezdek egyre bizonytalanabb lenni :D :D

(#115860) szasanyi válasza Capt.Obvius (#115859) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha biztosra akarsz menni ne higgy senkinek hanem nézd meg a saját szemeddel! Na, nem ezért mert itt félre akarnánk vezetni hanem mert az a lényeg amelyik motort te nézed és ahogy azt te látod.

(#115861) Zedz válasza Amerigo57 (#115851) üzenetére


Zedz
addikt

Koszonom, megfontolom! :K

(#115862) Capt.Obvius válasza szasanyi (#115860) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Igaz ami igaz. Elsőre tetszett a 32-es Odessey is, mert szép na... TV-ből is bejön a VA paneles quantum dot. Szeretek rajta TV-ni...

A Samu annyira rossz amúgy? Mert szinte minden összesítő tesztben azt mondják, hogy király monitor.

(#115863) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

Üdv
Szeretnék egy uj monitort,ami LG,1080p,IPS,27" és 144hz.
most is ilyenem van,144hz nélkül,és szeretem,de azt száműzném "segéd" monitornak és a 144hz lenne amin játszok.
kinéztem egy tipust,pontosabban 2 variánsát,és az lenne a kérdésem mi a különbség köztük?mert azon kivül hogy a nevük picit eltér,szinte ugyanazok..
LG 27GL650F-B
LG 27GL63T-B
elöre is köszi a válaszokat.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#115864) szasanyi válasza Capt.Obvius (#115862) üzenetére


szasanyi
félisten

Mármint melyik Samu?

(#115865) Capt.Obvius válasza szasanyi (#115864) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

(#115866) szasanyi válasza Capt.Obvius (#115865) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó, ahogy a címben is szerepel. De annak is uo. heterogén a minősége mint bámelyik másiknak szóval előfordul jól látható bevilágítás és inhomogén panel is. Ezért mondtam, hogy csak az számít amit te nézel és ahogyan azt te látod.
Egyébként a legnagyobb görbülettel készített monitor, ha másért nem akkor azéért mindenképpen látni kell az neked jó-e (én képtelen lennék megszokni). G5 viszont más tészta, annak nem tetszett a képe (uo. 1000R az is).

(#115867) Tiszaaa


Tiszaaa
csendes tag

Sziasztok!

1080p, IPS, 144 hz monitort keresek 24-25 inch méretben, max 70-80.000 Ft. Nvidia kártyám van, így a G-sync kompatibilitás fontos.

Az alábbiakat találtam eddig, van ami különösen ajánlott vagy nem ajánlott?

ASUS VG249Q
ACER XV240YP
ASUS VG24VQ
MSI G24C4
HP x24c

Köszi előre is a segítséget.

(#115868) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Ps5 konzolhoz milyen monitor ajánlanátok? Ami nekem fontos 34" legyen esetleg kicsit nagyobb,és jó lenne saját hangszoró de annyira az nem fontos. Igazaból azt nem tudom hogy ott is számít a késleltetés és a hz is mint pl pc nél?Köszi a választ :R

(#115869) Capt.Obvius válasza szasanyi (#115866) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Alzában láttam egy G7-et kirakva, szerintem nem olyan vészes. Szemből nekem az 1800R is olyan mintha egyenes lenne.
De lehet az lesz, hogy megveszem apróról a másik Acer Z32QU-t aztán kalibráltatom oázisban és jóidő :D

(#115870) Amerigo57 válasza Tiszaaa (#115867) üzenetére


Amerigo57
őstag

ASUS TUF Gaming VG249Q Link: vagy

Acer Predator XB253QGPbmiiprzx Link:
( Az USB portok , 2:0 , 3:0 , illetve a 400 cd/m2 fényerő miatt inkább ezt ajánlanám.)

(#115871) Szeleya válasza Dr_Senkihazi (#115863) üzenetére


Szeleya
tag

Hétfőn jön nekem a 27gl650f-b, ha érdekel ìrok majd ròla véleményt

(#115872) Tiszaaa válasza Amerigo57 (#115870) üzenetére


Tiszaaa
csendes tag

Köszi a gyors választ!

(#115873) fullane


fullane
csendes tag

Sziasztok,

Monitort szeretnék vásárolni és az alábbi két típus között gondolkodom.

Dell Alienware AW2721D
vagy
Samsung G7 Odyssey (LC27G75TQSUXEN)

Elsősorban játékra használnám. Ívelt monitort még nem használtam, nem tudom mennyire van értelme. Viszonylag közel ülök a monitorhoz, kb 60cm távolságról nézem a képernyőt.
Van valakinek tapasztalata ezzel a két típussal? Ti melyiket választanátok?
Előre is köszi a válaszokat!

(#115874) Csandi válasza fullane (#115873) üzenetére


Csandi
őstag

Én az Alienwaret venném mert IPS paneles, monitornak meg játékra jobban szeretem mint a VA :)

(#115875) szasanyi válasza fullane (#115873) üzenetére


szasanyi
félisten

Nézd meg! És a 100+ árkülönbözet jelentős ám szóval így egyszerűen nem is összehaonlíthatóak.

(#115876) fullane válasza szasanyi (#115875) üzenetére


fullane
csendes tag

A nagy kérdés számomra, hogy ívelt vagy sima legyen a kijelző. Nem használtam még ívelt monitort. Nem igazán tudom eldönteni, hogy érdemes-e azt választani. Erről a két monitorról elég jó teszteket olvastam ill láttam.

(#115877) Csandi válasza fullane (#115876) üzenetére


Csandi
őstag

Van akit zavar, van akit nem, van aki azt hiszi, hogy zavarja amíg ki nem próbálja. Nem lehet megmondani, neked kell valahogy kipróbálni :) Én jobban szeretem a simát, íveltet inkább csak ultrawide-ból fogadnék el.

(#115878) szasanyi válasza fullane (#115876) üzenetére


szasanyi
félisten

Pont az a meredek (1000R) kijelző ami ami miatt meg kell nézned, mert csak te tudod eldönteni. És mert 100k+ nem kicsi különbség, ahhoz látni kell az adott monitort (neked) milyen különbséget érzékesz és az megér-e neked akkora felárat. Több infó hiányában mondom, de RTX3060-hoz 240Hz-es monitor (CS:Go és társai kivéve) fölöslehges. 1440p RTX3070 is kevés a 165Hz-hez (mondom, nem olyan játékokhoz bár gondolom ezt tudod).

(#115879) fullane


fullane
csendes tag

Köszi szépen az infókat! Elmegyek valahova és meglesem a Samsung ívelt monitorát.
144Hz elég lenne az RTX 3060-nak legjobb tudomásom szerint, csak azért gondoltam a 240 Hz-esre, hogy egy jó darabig ne kelljen monitort vennem :)

(#115880) Motion_Blur válasza Amerigo57 (#115814) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És valóban, pár órája nyüstölöm csak, de úgy látom hogy nem lesz gond :)

Szerencsére egy zavaró bevilágításoktól mentes, és teljesen újszerű monitort kaptam, ami VA panelhez képest szép homogén :R

állítólag a CD-jén van betölthető ICC színprofil, ez igaz lehet? nincs ODD-m :B

@ AOC CU34G2X/BK

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#115881) atok666 válasza fullane (#115873) üzenetére


atok666
őstag

Ekkora meretben szerintem inkabb a flat.

Atok

(#115882) szasanyi válasza Motion_Blur (#115880) üzenetére


szasanyi
félisten

A gyártói oldalról letölthető driver talán tartalmaz színprofilt is. Nem nézted?

(#115883) Motion_Blur válasza szasanyi (#115882) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, valóban :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#115884) szasanyi válasza Motion_Blur (#115883) üzenetére


szasanyi
félisten

:) Települ is ahogy felteszed a drivert.

(#115885) CabalX válasza fullane (#115879) üzenetére


CabalX
aktív tag

Mitől lenne "időtállóbb" a 240hz-es monitor mint egy 144hz-es? Semmivel hamarabb nem avul el egyik a másiktól. Kb a monitor az a hardver amit normális körülmények között a legritkábban cserélgetnek általában az emberek.

(#115886) Komplikato


Komplikato
veterán

Most néztem az Rtings.com videós GigaByte M27Q tesztjét YouTubeon.
Ebben két érdekes infó volt.
1. A monitor TUD 10 bitet, konkrétabban 8 bit + FRC-t a videó szerint. A hozzászólásokban az is benne van, hogy ilyenkor max. 120Hz lehet a képfrissítés az elszabott csatlakozóknak hála. (Akkor a gyártó oldalán ez miért nincs kint?)
2. Ha valakinek nem jön be a BGR subpixel eloszlás és ezért fejre állítja a kijelzőt ... ilyenkor RGB módban megy ugye, ÖTSZÖR akkora lesz az input lag!!! :Y
Na most ha ebben van logika, akkor biztos NEM véletlen, hogy BGR megoldásként adták ki.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#115887) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok.

Elsősorban azokhoz szólna ez, akik jártasak a használt monitor piacon. Akit nem érdekel a monológ, az nyugodtan skippelheti az offot, a kérdés szempontjából nincs fontos infó benne.

3 hónapja írtam ide, hogy vettem egy Dell U2711-et használtan a 2709W után. Már aznap sem igazán tetszett (utólag belátom: sokkal jobban döntöttem volna ha inkább ott hagyom, annyiért amennyiért vettem biztosan nem tudom eladni). Úgy voltam vele akkor, hogy csak megszokom, újabb 200km-t már nem utazok vele. Hát nem sikerült, le is írom miért. Elsősorban az alacsony fényerő miatt. A 2709W bőven 400 cd/m2 feletti fényerővel bírt, az U2711 pedig a gyári speckókkal ellentétben 300-at sem tud. Filmezésben rögtön 3 fokkal rosszabb. Másodsorban HDMI-ről képtelen natív 1440p60hz-re, illetve ha nem kap jelet a gépről, folyamatosan no signal cable-t ír és nem kapcsol le. Harmadrészt, az egész monitor leggyengébb pontja a képernyőt védő borítás. Annyira rettenetes, hogyha középről nézem, olyan mintha valami őskőkori TN panelt néznék, konkrétan visszaveri a saját fényét a monitor! Csatolok is egy képet. Továbbá, a gammát sem nagyon lehet OSD-ből állítani, ami az EIZO monitortest szerint 1,3 körül van...

Kérdés: 100.000 Forintig bezárólag lehet-e ma kapni olyan monitort, amely képes legalább 400cd/m2-es fényerőre és legalább 27"-os, valamint nem egy nagyon rég kifutott széria (a használt darabok nem járták meg a II. vh-t állapotukat tekintve)? 1080p is lehet, nem zavar, HDMI vagy DP legyen rajta, márka mindegy. VA/IPS legyen. Aki tud segíteni, azt hálám üldözze! :R

[ Szerkesztve ]

(#115888) fullane válasza CabalX (#115885) üzenetére


fullane
csendes tag

A hosszabb távot úgy értettem, hogy ha pl: két év múlva vennék egy erősebb VGA-t amivel nagyobb képfrissítést tudnék használni akkor monitor már tudja ezt.

(#115889) nemlehet


nemlehet
őstag

Sziasztok,

kb 100k-ig keresek monitort 24-27" méretben. Jelenleg egy TN paneles Samsung BX2440-em van ami kb full fapad, ezt megtartanám 2. monitornak és e helyett kellene valami jobb.

HO irodai munka és játékra vegyesen kéne (pivot módot nem használok), szóval valami IPS paneles Freesync-es monitorra gondoltam elsősorban, de őszintén szólva a TN panellel sincs semmi bajom, mert nem végzek grafikus munkát és filmezni sem szoktam rajta.

Egy GTX 1080-am van jelenleg amit belátható időn belül úgy sem fogok lecserélni ilyen árak mellett szóval 75 max 120 Hz bőségesen elég nekem. Esetleg annak tudnék örülni ha lenne rajta DP és HDMI is, de nyilván meg tudom oldani átalakítóval.

Használt is szóba jöhet ahogy nézem van bőséges választék HA-n. Ha tudnátok javasolni pár jó vételt akkor megköszönném.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#115890) Biga123


Biga123
addikt

És tényleg batman jel van a monitoron.

A flat panelekre ez nem jellemző?
Vagy ott meg teljesen random bleed lesz/van?
Létezik Direct ledes monitor ? Vagy mind Edge ledes?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#115891) szasanyi válasza Biga123 (#115890) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt te vetted vagy vhol találtad a képet?

(#115892) Biga123 válasza szasanyi (#115891) üzenetére


Biga123
addikt

Ez az enyém .
Péntek óta nyúzom, de nem tudom megszokni.
Kicsit állítottam az iso értéken a telón így már kb visszadja a valóságot.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#115893) Hani


Hani
aktív tag

Sziasztok,

Édesapám monitora végleg feladta, szüksége lenne egy újra.
Eddig egy Dell 2412M (azt megelőzően pedig egy 2311H) volt, most is valami hasonló lenne jó, bár most már nem lényeges a szuper színhűség vagy a portré mód. Az oldalsó USB hub-ot használta, de ha nincs, nincs, megoldjuk máshogy. Extra képfrissítési képesség szintén nem szükséges, 60-75Hz és környéke pont elég.

Amire használja: netezés, filmek és sorozatok, pár régebbi játék (Heroes III és társai, klasszikusok, semmi gyors).

Ami fontos lenne:
- a méret (23-24", esetleg 27")
- a felbontás (Full HD vagy kicsit felette (eddig 1920x1200 volt, jól elvolt rajta), nem nagyon kell több, mert pár régi programján az átméretezés nem annyira működik jól)
- a képminőség (eddig az IPS panelekkel jól megvolt, TN-t már rég nem használt (bár lehet, hogy azóta sokkal jobbak, ha ez a helyzet, oké, lényeg, hogy ne változzon a szín/kontraszt/... jelentősen, ha pár centivel arrébb mozdítja az ember a fejét))
- a garancia (minél több, annál jobb)
- az ár (50-60, ..70?K környéke, fölé már csak indokolt esetben mennék).
- a bemenet: a videokártya tud HDMI-t és DVI-t (és esetleg mini DisplayPort-ot, úgy rémlik)

Lényegében szeretnék venni neki egy új, jó, megbízható monitort, amit sokáig elégedetten használhat.

Mik az ajánlott termékek erre a kategóriára?

Köszönöm:
/H

(#115894) szasanyi válasza Biga123 (#115892) üzenetére


szasanyi
félisten

A bevilágítás vagy az 1000R (mert gyanítom az egy G7) amit nem tudsz megszokni? Előbbi szvsz annyira gáz, hogy semmit sem teszteltem volna mert bekapcsolás uán ezt látva már csomagoltam volna vissza.

MOD - OK, abből a képből nehéz megállapíteani, és mert G7-et láttam hasonlót. De a lényeges nem változtt azt gondolom, és igazad is van.

[ Szerkesztve ]

(#115895) Biga123 válasza szasanyi (#115894) üzenetére


Biga123
addikt

A bevilágítás a gondom.
Acer Nitro XZ322QUP 1500R-es de nem tűnik homorúbbnak mint az 1800R es Dell.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#115896) Amerigo57 válasza Hani (#115893) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Dell UltraSharp U2412M monitor fekete színben itt még kapható , megbízható kisker.
Link:
Még ajánlott monitorok ebben az ársávban :
BenQ BL2423PT
LG 24BK55WY
ASUS BE24AQLBH
LG 24BK550Y-B
LG 24BK750Y-B
AOC 24P1

(#115897) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mert nem követem a monitorokat, de vennem kéne egyet.
Munkára + személyes felhasználásra keresnék, a megadott árban a lehető legjobb megoldást.
Jelenleg egy ASUS VA249HE-t használok.

Ár: 50-100 között.
Felbontás/méret: FullHD, 24 vagy 27" (bár utóbbiról az a vélemény, hogy fullhdnak már sok)
Felhasználás
Munka: Felhasználói kézkönyvekkel dolgozom, így sok-sok szöveg + rengeteg internetezés. Webappok teszelése, UX szempontból is, így designt is nézem.
Magán: Sok-sok film, néha játék, de utóbbi ritka.
Csatlakozók: 2 hdmi vagy 1 hdmi és 1 DP

Természetesen, a filmek miatt szeretném a lehető legkevesebb glow-t és jobb feketét.

Eddig, általam kinézett lehetőségek:

Dell P2419H: ez a budget lehetőség.
Acer Predator XB253QGPBMIIPRZX: Ez inkább multimédia tartalmak felé hajlás miatt. Meg 5 év gari és a g-sync, 144HZ is vonzó. :)
Dell Ultrasharp U2421HE : Ez pedig a jobb képminőség és kényelem miatt. Van benne USB-C hub egyéb portokkal (lan, usb stb), ami a notival történő használatot kényelmesebbé tenné, hogy csak egy usb-c-t rádugok és minden más mehet a monitorba.

(#115898) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Sziasztok!
Kinéztem pár monitort, de nem tudok dönteni, pedig leszűkítettem amennyire lehet.
Tehát ár max 50k környéke, 24", 75Hz, Freesync, legyen rajta DP, VA vagy IPS. Freesync fontos hogy jól működjön. Ezért is kell a dp, de ha esetleg megy dp-hdmi átalakítóval is, akkor még bonyolultabb a helyzet :D
Játékra, főleg fps-re kellene, és desktop. Filmet tv-n nézek. Utolsó két monitorom VA volt, tetszett a kontraszt, de nem voltak a leggyorsabbak. Nem tudom azóta mi változott mit tudnak ezek a mostani 4ms VA-k. IPS-em még nem volt.
[PHILIPS 242V8LA/00] [AOC 24V2Q] [PHILIPS 242E2FA/00 ] [LG 24MP59G-P] [SAMSUNG F24T452FQU]
Designra az AOC tetszik legjobban, tudásban a Samsung a legjobb , van pivot és usb hub is.
:F

(#115899) Hani válasza Amerigo57 (#115896) üzenetére


Hani
aktív tag

Köszönöm az időt és segítséget - nagyra értékelem.

(#115900) villifog válasza Hani (#115899) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Nálunk is 2db. Dell U2412M monitor van használatban, a méret is megfelelő általános használatra. Nekem jobban bejön az 1920x1200 felbontás. Az a baj, hogy ez már kifutó széria, és már csak viszonylag drágán lehet hozzájutni. Én szintén Dell monitort fogok választani ugyan ilyen méretben. 64000 Ft-ért szerintem nem rossz vétel, elég sok bemenet van rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.