Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116051) dragon11


dragon11
aktív tag

Sziasztok!

Az új Alienware AW2721D az LG Nano IPS paneljét használja vagy csak sima LG IPS panelt ?

Ha igen, ezen is nagyon durván látni 1ms használatban a motion blur -t, azaz ghostingolást, mint a LG 27GN950 esetében ?

Az LG monitorja jobb választás lett volna számomra a 4k felbontás miatt, de az normálisan, motion blur és ghosting nélkül csak 4ms módban használható, aminél elég lassúnak nevezhető a monitor sebessége.....

Köszönöm a választ. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#116052) szasanyi válasza Amerigo57 (#116047) üzenetére


szasanyi
félisten

Azokkal nem tudom összehasonlítani, csak a G7-tel. Annál sokkal gyengébbnek láttam (az ív meg ugyanúgy 1000R ami nálam kizárt, szóval haza nem vittem).

(#116053) Amerigo57 válasza Garsza (#116050) üzenetére


Amerigo57
őstag

Garsza .
AOC CU34G2X vagy Gigabyte G34WQC, egy kis segítettség.
Link:
Vásárlói vélemények, a két monitorról.
AOC CU34G2X Link:
Gigabyte G34WQC Link:

Én az AOC CU34G2X monitort választanám, az USB portok és a Samsung panel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#116054) Garsza válasza Amerigo57 (#116053) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm. Én is a fele hajlok.

(#116055) aleister válasza aleister (#116041) üzenetére


aleister
veterán

Erre esetleg valaki?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116056) Amerigo57 válasza aleister (#116055) üzenetére


Amerigo57
őstag

aleister .
IPS panellel.
ASUS VG249Q

TN panellel.
ASUS VG248QE
BenQ ZOWIE XL2411P
HP 25x (3WL50AA)

(#116057) Komplikato


Komplikato
veterán

Már akartam kérdezni az elmúlt kb. 8 hónapban ezerszer. Miért pont Asus (TUF) monitorok? A tesztek alapján aktuális Panda, AUO panelekkel SEMMIBEN sem jobb a többi gyártóénál, se képminőség, se menü*, se ár, se garancia idő. Az ELMB meg biztos tök jó, csak nem hiszem, hogy ha valaki PWM mentes monitort keres, akkor pont vevő az ilyen fényerő villogtató módszerre, meg a vele járó rosszabb kontraszt és szín problémákra. (*A menü szinte az összes teszt szerint túl fapados.)

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116058) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Egy 240hz-es 1080p-s monitort szeretnék (főképp fps játékokra..csgo)
Benq zowie xl2546-ot szerettem volna elsősorban, de az sajnos nem a budget kategória.
Most egy [MSI Optix MAG251RX]monitoron akadt meg a szemem, ami most le van akciózva 120k-ra. 30-40k-val olcsóbb mint a zowie.
Jó vétel lehet ennyiért? Vagy mit ajánlanátok?

(#116059) Csandi válasza MacEdm (#116058) üzenetére


Csandi
őstag

Ez IPS, a Zowie TN, neked kell eldönteni milyet szeretnél. De amúgy jó monitor az az MSI. A TN roszabb színekkel rendelkezik, de alacsonyabb válaszidő és kevésbé blurry mozgásmegjelentítés.

(#116060) MacEdm válasza Csandi (#116059) üzenetére


MacEdm
tag

Igazából ez a 2 vidi alapján gondoltam, hogy jó alternatívája lehet a zowie xl2546-nak.
[MSI MAG251RX - Is THIS The Best 240Hz IPS Gaming Monitor?!]
[The BEST Gaming Monitors of 2020: 1080p, 1440p, 144Hz, 240Hz]

(#116061) Csandi válasza MacEdm (#116060) üzenetére


Csandi
őstag

Jó monitor, ismerem, csak mondom más panel, azt meg te tudod mi fontosabb neked. Én pl. mivel csak kompetitiv fps-ekkel játszom magas rankon meg versenyeztem, így a fő monitorom mindig is egy TN volt, már pár éve 240hz-es, de aki nem ennyire hardcoreban tolja annak én is inkább IPS-t szoktam ajánlani.

(#116062) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok!
Monitort szeretnék venni. Ezt néztem ki [link] AOC CU34G2
Valaki esetleg ismeri? Vagy ilyesmi adatokkal másik?
Árban és tudásban én nem találtam mást.
Előre is köszönöm!

(#116063) aleister válasza Amerigo57 (#116056) üzenetére


aleister
veterán

Köszi szépen az ajánlásokat! :R
Átnézem őket. Az első Asus rögtön szimpatikus. :)

Az eredeti kommentben lévő kérdésekre esetleg tudsz válaszolni?
Ami különösen érdekel, hogy mennyire ragaszkodjak a 24" 16:10-hez csak azért, mert a másik monitorom is ilyen, és ugye együtt fogom őket használni. Valamint, hogy mennyire kell nekem az 1 ms válaszidő FPS játékok esetén? A jelenlegi 6 ms-t tud.

Köszi előre is!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116064) Amerigo57 válasza S.Zoliy (#116062) üzenetére


Amerigo57
őstag

S.Zoliy .
Az AOC CU34G2 és az AOC CU34G2X ajánlott monitorok. Akiknek ajánlottam, mind elégedettek ezzel a két monitorral.
Link:

aleister
16:10 Képarányban, nem gyártanak Gameer monitort 24 colosban, csak 16:9 -es méretben.
Office és munkamonitorokat gyártanak csak 16:10 Képarányban. :)

[ Szerkesztve ]

(#116065) S.Zoliy válasza Amerigo57 (#116064) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm szépen!
Ez nagyon bíztató!

(#116066) Goose-T


Goose-T
veterán

Sziasztok! Van most két Dell U2412M monitorom, de szeretnék még több helyet a képernyőn. Szoftverfejlesztéshez és zeneíráshoz sosincs elég hely. :D Az asztalomon korlátozott a hely (Ikea Fredde), ezért 27"-es monitorban gondolkozom, az még pont elfér. A mostani monitorom 1920x1200-as felbontású, szóval ennél nagyobb kellene, 2560x1440-es pont jó lenne, a 4K-sok szerintem drágák, és nem is kell egyelőre akkora felbontás.

Munkára kellene, napi 8 órát bírnia kell évekig. Összegben bruttó 100 ezer körülre gondoltam (per darab). TN panel kizárva, rá sem bírok azokra nézni, legjobb az IPS lenne. Legyen állítható a magassága is, ez létfontosságú. Legyen továbbá minél vékonyabb a kávája, bár ahogy néztem, már szinte csak az Asus gyárt ilyen vastag kávájú vackokat ebben a kategóriában. Először a Dell S2721DS-re gondoltam, de a napokban hirtelen felugrott 100-ról 140 ezerre az ára, és nem tudom, mikor megy vissza. A nem állítható magasságú tesója (S2721D) még mindig 90 ezer körül van.

Mit ajánlotok?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#116067) proci985 válasza Goose-T (#116066) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

HPnak is van olyan szeriaja, aminel a vekony kava miatt a 27"es modell pontosan akkora meretre, mint egy regebbi 24"es (tapasztalat irodabol). bar igazabol neked low blue light + allithato miatt egyertelmuen irodai monitor kell, es azert ilyet eleg sokan gyartanak. annyi, hogy ezeket jellemzoen cegeknek szanjak, szoval annyira nem egyszeru kifogni beloluk egy jo akciot, mint a jelenleg nepszeru hajlitott sokHz gamerekbol.

HP E27q szeriat pl nezted?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#116068) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!
Monitor váltáson gondolkodom, leírom röviden a jelenlegit + az elképzelést:
5 éve vásároltam egy DELL P2414H monitort (DELL U2312HM után), itthonra netezni, filmezni, néha játszani. Mostanában viszont egyre többet játszom (CS:GO), és egyre jobban zavar hirtelen képváltáskor jelentkező elmosódás, képtöredezés (gondolom a 60Hz, meg a nagy válaszidő miatt lehet).
"Gamer" ismerősök javaslatára a 144Hz-es monitorok felé vettem az irányt, és rátaláltam a DELL S2421HGF modellre (szeretnék a DELL-nél maradni). Nézegetve a specifikációt, láttam, hogy TN paneles, szemben a mostani P2414H-mmal, ami IPS.
Kérdés (mivel nem tudom a 2 monitort egymás mellé téve kipróbálni): vajon mennyivel lesz másabb (rosszabb / jobb?) a TN paneles, de 144hz-es monitor a 60hz-es IPS-nél a fentebb leírt felhasználás esetében?
Köszönöm előre is a válaszokat :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#116069) saen válasza Bengio (#116068) üzenetére


saen
veterán

Kisebb kontrasztot azonnal észre fogod venni, fakóbbnak tűnik majd az egész. Cserébe a mozgás viszont sokkal jobb lesz.

Egyébként meg már van 144hz IPS is.

[ Szerkesztve ]

(#116070) Goose-T válasza proci985 (#116067) üzenetére


Goose-T
veterán

Néztem, az is szóba jöhet. Esetleg erről a Samsungról lehet tudni valamit? Még ez is szóba jöhetne. Speckók alapján jobbnak tűnik a HP-nál, viszont volt régen egy Samsung 215TW monitorom, és minőségre elég vacak volt. Nehezen tartotta a magasságot, lötyögött, aztán nekiadtam egy barátomnak, nála meg tönkre is ment. Biztos volt már vagy 10 éves akkor, de ahhoz képest sokkal régebbi működő monitorokat is lehet még kapni aprón. Szóval úgy éreztem, hogy bírhatta volna tovább is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#116071) Csandi válasza saen (#116069) üzenetére


Csandi
őstag

360hz-es IPS is van :D

(#116072) Amerigo57 válasza Goose-T (#116066) üzenetére


Amerigo57
őstag

Goose-T .
Nézd meg még a 27 colos 75 Hz-s
BenQ PD2700Q - Link:
Asus ProArt PA278QV - Link:
ASUS PB278QV - Link:

A 27 colos 60 Hz-s
Dell P2720D - Link:
AOC Q2790PQE - Link:

4K 27 colos IPS monitorok közül, nagyon jól sikerült az AOC U2790PQU Monitor
ez nagyon megéri az árát, vásárlói és a tesztvélemények, igen jók róla.
IPS Panel, Színmélység 10 bit, USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) ,
Flicker-free, Kék fény szűrő.
sRGB : 108% , NTSC 91% .
Link:
Link:
Link:

(#116073) Bengio válasza saen (#116069) üzenetére


Bengio
tag

A 144Hz IPS-ek nagyon drágák? Tudsz nekem típust ajánlani?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#116074) szasanyi válasza Bengio (#116073) üzenetére


szasanyi
félisten

Attól függ... milyen méretben, milyen felbontással és/vagy egyéb elváráásal.

(#116075) saen válasza Bengio (#116073) üzenetére


saen
veterán

Konkrét tipust ajánl inkább más, de nem drágák, vagyis nem feltétlen drágábbak, mint a TN. Boltok kínálatát szűrd le rá, Acer/Asus/AOC vonalon van több ilyen is

(#116076) Bengio válasza szasanyi (#116074) üzenetére


Bengio
tag

1080p full HD + 23-24" között. Nekem az a lényeg, hogy a mostanihoz képest rosszabb ne legyen + 144hz.

Gyors keresésem alapján DELL kínálatában nincs 144Hz-es IPS paneles monitor?

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#116077) szasanyi válasza Bengio (#116076) üzenetére


szasanyi
félisten

(#116078) aleister válasza Amerigo57 (#116064) üzenetére


aleister
veterán

Értem. Ezek szerint a kérdésem irreleváns, mert ha akarnék sem tudnék a képarány mellett maradni. Egy gonddal kevesebb. :)

Átnéztem az ajánlott monitorokat. Egyetlen problémám, hogy mindegyik FHD, ellenben gamer célra 1440p-t ajánlanak. Találtam három monitort, ami szimpatikus. Mindegyik QHD és 27".

Dell S2719DGF: 40-155 Hz, Freesync (és elvileg támogatja a Gsyncet is), 1 ms, TN panel - 91e használtan

LG 27GL83a: 48-144 Hz, Freesync, 1 ms, IPS panel - 150e új
...valamint a nála nagyobb színterű, de más tekintetben ugyanezt tudó:
LG 27gl850 - 100e használtan 1 db pixelhibával

Acer XV272UX: 48-270, Freesync, 0.5ms, IPS panel - itt a tesztben kicsit összezavart, hogy a Freesynchez elég nyűgös.Csak bizonyos módban használható, és képi hibákat okozhat.

Szerinted/szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116079) atok666 válasza dragon11 (#116051) üzenetére


atok666
őstag

Nano panel es igen, latni (bar nem tudom mennyire latszik az LG-n).

Atok

(#116080) saen válasza Bengio (#116076) üzenetére


saen
veterán

Magasabb frissítéssel van Dell (Alienware AW2521HF), 240hz-s biztosan, de az drágább, mint a 144hz.

(#116081) dannyl


dannyl
addikt

Már totális dilemmában vagyok. Jelenleg egy 27"-os IPS, de csak 60Hz FHD monitort használok. Szeretnék váltani:
- 1440p-re
- 144Hz-re
- Freesync (ami nV kompatibilis), vagy g-sync.

Dilemma:
27" IPS vs ~32" VA. őszintén tartok a VA-tól (ghosting, meg ez a black smearing tuti kikergetne a világból. A mostanimon van egy kis blb, az nem zavar túlságosan). De a 32" meg csábít.
Hülyeség ezektől tartani, vagy valós a félelmem, és inkább (nano?)IPS?

Köszönöm a segítséget előre is.

Szerk.: Ja, a pénzt lehagytam. 150k környéke.

[ Szerkesztve ]

(#116082) Amerigo57 válasza aleister (#116078) üzenetére


Amerigo57
őstag

aleister .
Mint írtad :
" LG 27GL83a: 48-144 Hz, Freesync, 1 ms, IPS panel - 150e új ".

Ha anyagilag belefér, akkor Dell S2721DGFA Monitort vegyél.
Link:

szasanyi .
Alaposan tesztelte a Dell S2721DGFA Monitort .
Link:

(#116083) Piistii


Piistii
tag

érdemes váltani acer xv272up ról Dell S2721DGF monitora főleg játékok miatt sok különbség van a 2 között ?

(#116084) Goose-T válasza Amerigo57 (#116072) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi, sajnos a BenQ és az egyik Asus kávája túl vastag, azok kiesnek, ahogy írtam fentebb, mivel kettőt tennék egymás mellé. Az Asus ProArt az jó tipp, csak kicsit drága. Ha lenne Dell S2721DS (reggel óta már nem is drága, hanem egyszerűen nem kapható), akkor annál nem lenne jobb.

Meg közben változtattam az igényeimen, azt már elvárnám, hogy tudja a FreeSyncet legalább. Nagy freki nem kell, csak ne szakadozzon a kép, ha néha játszanék rajta. Így a 60Hz-esek is kiesnek. 4K-sat szintén nem akarok venni, félek, hogy kevés hozzá lenne a Ryzen 5 Pro 4650G-ben az IGP.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#116085) aleister válasza Amerigo57 (#116082) üzenetére


aleister
veterán

Egyetlen dolog aggaszt a Dell S2721DGFA kapcsán. Nevezetesen, hogy nincs sRGB színtérhez dedikált profilja. A játékok meg azt használják.

"As there’s no sRGB clamp provided in the monitor’s OSD (On-Screen Display) settings, you won’t be able to restrict the color output to ~100% sRGB for a more accurate representation of sRGB content, unless you have a dedicated colorimeter."

"For PC gamers, we recommend the LG 27GL850 instead as it offers an sRGB mode."

Viszont van egy Spyder Elite 3-as kalibrálóm. Ha jól értelmezem az első idézet végét, akkor a saját profillal kiküszöbölhető ez a probléma.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116086) Amerigo57 válasza Goose-T (#116084) üzenetére


Amerigo57
őstag

Goose-T .
Ha nem sürgős, pár héten belül érkezik ide DELL S2721DS monitor, elfogadható áron.
Link:

(#116087) Goose-T válasza Amerigo57 (#116086) üzenetére


Goose-T
veterán

Az jó lenne, majd hamarosan kiderül, mennyire sürgős. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#116088) szasanyi válasza aleister (#116085) üzenetére


szasanyi
félisten

sRGB inkább akkor szükségeltetik, ha olyan programot használsz ahol a pontosabb színhűsége kell (fotó-, videószerkesztő, stb.). A játékok szvsz pont jobban néznek ki, ha nem 100% hanem mondjuk 135% az megjelenített sRGB színtér. ;)

(#116089) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!
Új monitort szeretnék venni a jelenlegi 7 éves AH-IPS LG 27MP65-öm helyett amivel igazából elégedett vagyok azt leszámítva, hogy max 70 Hz-et tud, szeretnék 144Hz-re váltani.
Szal nézegettem ezt a Samsung LC27RG50FQUXEN-t ami jó árban van, de VA-s és több helyen is írták, hogy van neki ez a "black smearing" baja. Kérdés, hogy ez mennyire zavaró, látható egy IPS után? Vagy maradjak az IPS mellett?
Köszi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#116090) fLeSs


fLeSs
nagyúr

2005 elején készítettem egy tesztet a Samsung 193P-ről, amibe belinkeltem két videót az utánhúzásról(a lap alján): [link]
Szóval valami ilyesmire kell számítani manapság is a VA paneleknél? :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#116091) aleister válasza szasanyi (#116088) üzenetére


aleister
veterán

Szvsz inkább az Adobe RGB jobb választás DTP-re és fotófeldolgozásra. Az sRGB akkor jön szóba, ha netre kell az anyag, pont jellemzően a monitorok sRGB-t többé kevésbé tudó, de az Adobe RGB-n már megbicsakló színtere miatt.

De igazad van, hogy jó a nagyobb színtér. Amikor használtad a monitort, akkor találkoztál a menüjében szoftveresen beadható custom színtérrel? Vagy miben lesz megoldás a tesztben említett rész ("unless you have a dedicated colorimeter")?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116092) szasanyi válasza aleister (#116091) üzenetére


szasanyi
félisten

Vannak színprofilok és egyéni színbeállítások. Ha a játék a fő szempont, akkor nem fogsz csalódni. És neteztem és filmet is néztem rajta, szerintem jó monitor. Csak azért nem tartottam meg, mert kipróbáltam az MSI Optix MAG274QRF-QD monitort, ami minden téren übereli (árban is, és ennél sincs sRGB mód).

(#116093) aleister válasza szasanyi (#116092) üzenetére


aleister
veterán

Köszi az ötletet, megolvasom mindjárt az MSI tesztjét is jól. :R
Ahogy átfutottam itt is szóba került alternatívaként az LG 27GL850. Esetleg hozzá volt szerencséd?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#116094) Amerigo57 válasza szasanyi (#116092) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az MSI Optix MAG274QRF-QD monitornak nagyon jók a specifikációi.
sRGB 147% , Adobe RGB 100% , DCI P3 97%.
Link:

(#116095) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Sziasztok!

2 napja vásároltam egy Samsung Odyssey G5 monitort. 1. Bekapcsolásnál semmi gond nem volt vele. 2. Bekapcsolás után a samsung logó felett iszonyú felhősödés tapasztalható. A fehér szín teljesen sárga kb. öklömnyi területen, 10 perc után teljesen elmúlik. Ez mitől lehet? Legújabb firmware-re felfrissítettem, nem oldotta meg a problémát. Valakinek tipp esetleg mielőtt visszaviszem? :)

(#116096) szasanyi válasza aleister (#116093) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos az MSI ára 208-220k között mozog - már ha kapható -szóval nem csekély az árkülönbség. Ez egy jó és részletes teszt róla [link] míg a saját tapasztalataimat alább linkeltem. Igen, ismerem a LG 27GL850 -et, fiam olyat használ. Bár a Nano IPS panelnek szép a képe (színek és képélesség is) a összességében inkább a DELL-t javaslom. Az MIS-nek meg főleg nem alternatívája. A tesztben leírt alacsony kontraszt, pocsék feketeszint és egyenletesség némi bevílágítással együtt nem éppen ideális ~150k-s áron.

Amerigo57:: és nem csak az. :) Szívtam a fogam az ára miatt, de amikor megláttam a képét és összehasonlítottam a DELL után, azt mondtam ez kell, ez marad! :N Egyébként az MSI Optix MAG274QRF-QD -ről is leírtam a szubjektív véleményem.

(#116097) kchris78


kchris78
veterán

sziasztok! munkara cserelnem le a 23-as 2013-as itthoni dellemet...
Alapvetoen VA alpu QLED tvm van ugyhogy annak alpjan inkabb a VA fele hajlanek.. Az ujabb VAk mar talan eleg jo szinter lefedettseguek es alap a minimum 3000:1 kontraszt.. (tvm brutalis de ugye amennyire tudom a qled az nem sima VA)
4k is jo lenne. Mi az ami szamba veheto? Egy gyors kereses alapjan csodalkoztam hogy ilyen parameterekkel minimum 32" a meret a tobbi mind IPS? No gaming frissites mindegy.
Masik: kisebb notebookom a 4kt nem tudna kihajtani de mivel a fullhd 4x van a 4kban azzal nem nagyon lehet elmosodas - csak fullhd 32"on eleg nagynak tunik :). Ennyire azert meg nem szar a szemem :D. koszonom a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#116098) ImI882 válasza szasanyi (#114492) üzenetére


ImI882
tag

Szia!

Erre a kérdésedre megtaláltad a választ?

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#116099) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,
Egy baratom megkert, hogy segitsek neki monitort valasztani, de kicsit elvesztem.

Kizarolag munkara kellene neki, Macbook Airt kotne ra - a munka tanacsadas, leginkabb PPT-k, PDF-ek, Excel legyen olvashato rajta, de semmi extra igeny. Meretbol 23-24" lenne idealis. Fontos szempont meg az allithato magassag, a vekony kava es az elegans megjelenes (dizajnos home officeba lesz).
USA-ban el, Amazon.com-rol venne (vagy mas ajanlott webshop).

Ezek alapjan Dell Ultrasharpokat neztem leginkabb, U2421-ek csak fHD-k, esetleg U2520D.
Mit ajanlotok, ezek alapjan mi lehetne a legjobb valasztas neki? :R

(#116100) dannyl válasza dannyl (#116081) üzenetére


dannyl
addikt

Esetleg valaki ránézne erre? Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.