Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115551) Csandi válasza Casanova* (#115550) üzenetére


Csandi
őstag

Mert úgy is gyorsabb monitorok, kisebb input laggal :)

(#115552) Casanova* válasza Csandi (#115551) üzenetére


Casanova*
veterán

fix 144 fpssel 144hz nem jobb és simább,mint 150 fpssel 240Hz?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#115553) szasanyi válasza Casanova* (#115552) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, ha az egy jó 144Hz-es monitor. Igaz, ez függ attól, hogy 240Hz-es panel 144Hz-en milyen késleltetésre képes. De ne csak a késletetést nézd, hanem azzal együtt a többi jellemzőt is mint ahogy ebben a tesztben is szerepel. És csodálkoznék, ha pölö ez a monitor 150FPS körül nem lenne jobb, mint egy hasonló de 240Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#115554) Casanova* válasza szasanyi (#115553) üzenetére


Casanova*
veterán

Hú,ez a monitor nagyon fain. és 165Hz tökéletes. Köszi,utána nézek! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#115555) Komplikato válasza Casanova* (#115554) üzenetére


Komplikato
veterán

Mondjuk ennek nem a 165Hz a lényege, hanem az, hogy nem 4ms-es, nincs utánhúzása. Annyiba is kerűl.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#115556) Beri válasza Casanova* (#115552) üzenetére


Beri
addikt

Nem. Arra való az adaptive sync. Nameg nincs olyan, hogy fix 144fps.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#115557) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a monitorról érdemes e megvenni szerintetek?
[link]

(#115558) szasanyi válasza Komplikato (#115555) üzenetére


szasanyi
félisten

No meg azért is, mert a Nano IPS-ekhez képes jobb a kontrasztjaq (~800 vs ~1100) és a színtere is kiváló a Quantom Qot miatt. Sajnos ezek miatt 200k fölötti az ára...

(#115559) szasanyi


szasanyi
félisten

Most már bennem is felmerült egy kérdés, amire nem lelek megfelelő választ: az ASUS XG279Q miért 230k+ árú? Nem látok semmi különlegességet benne másrészt ez egy 2019-es 27" 1440p monitor, 8 bites panellal. :F

(#115560) Amerigo57 válasza szasanyi (#115559) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ráadásul , az Asus monitorok közül , nem az egyik legjobban sikerült monitor ,
az ASUS ROG Strix XG279Q .
Link:

(#115561) szasanyi


szasanyi
félisten

Szerintem alapvetően mind1 is olyan áron, de valóban nem dicsérik agyon. Viszont 2020-as, és a paraméterek alapján elég jónak tűnik az ASUS XG27WQ és - számomra még éppen elfogaható lenne az árcédulája is. De egyetlen teszt kivételével nincs más árdemi infó, videóteszt róla. :F Szeretnék jó feketével és széles színskálával rendelkező VA monitort de nem merem bevállalni. A G7-et már megvettem volna, de annak a túlzottan ívelt kijelzőjét nem tudnám megszokni, míg ha ez valóban jó lenne az 1500R talán megszokható.

to all: Brekk jó ideje nem látogatja a topikot ezért általában kérdezem, hogy az Oázis Computerben van-e lehetőség panel tesztelést kérni? Tehát, hogy ne lutri legyen a monitorvásárlás, hanem egy jó darabot külödjenek (termézszetesen kalibrálási vagy egyéb díjazás ellenében, de elkerülendő a szívást és az emiatti esetleges visszaküldözgetést).

(#115562) magellaner válasza szasanyi (#115561) üzenetére


magellaner
tag

Én a G7 íveltségét kb 1 nap alatt megszoktam mostmár felsemtűnik 1 hónap után.,szerintem mindenképp nagyobb élmény egy ívelten játszani,nekem ez volt az első benyomasom meg sokkal szélesebb így valahogy a kép amit látok,nehéz ezt leírni,de persze egyén fuggő kinek mi jön be.

(#115563) TheProb


TheProb
veterán

Rtings-es tesztekben a legtöbb monitor elég szegényes HDR eredményeket ér el, legalábbis a 100-200e-es kategóriában. Soknál kb úgy fogalmaznak, hogy kvázi alig van diffi az SDR-hez képest.

Ez a gyakorlatban tényleg ennyire drámai? Mert ha tényleg alig vehető észre a HDR ebben az ársávban, akkor nem üldözöm ezt a feature-t. Mert pl. a Xiaomi curved 34 ezért esett ki instant a rostából.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#115564) CabalX válasza TheProb (#115563) üzenetére


CabalX
aktív tag

HDR esetén a 400kb felejtős, 600asnál már van valami, az 1000es pedig már jó - a felett pedig nagyon jó. Igazán jó HDR minőséget FALD / miniLED monitoroknál van (HDR1400), azok pedig nem a 100-200e-es kategóriában vannak.

Kérdés mi kell és mennyire?
Játékhoz, néha filmezéshez elég a 400-600-as is, - szórakozni, kipróbálni - szerintem nem ez a döntő feature a mai monitoroknál - inkább csak egy plusz amivel lehet játszani.

(#115565) Amerigo57 válasza CabalX (#115564) üzenetére


Amerigo57
őstag

CabalX .
Ez így van. :K

TheProb .
A HDR 1000 , HDR 1400 ajánlott inkább játékhoz , de sokszor inkább zavaró tényező.

(#115566) Csandi válasza TheProb (#115563) üzenetére


Csandi
őstag

Így van, monitorból kb a milliós kateg az aminek jó a HDR-e, de még azok se közelítik meg egy TV HDR képességeit, ezért inkább azt szoktuk mondani, hogy engedje el ezt a szempontot aki monitort akar vásárolni. Emellett pedig a windows sem a legjobb HDR kezelésben. 1000-res alatt pedig eleve olyan, hogy rá van írva a monitorra, hogy tudja, de igazából semmit sem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#115567) szasanyi válasza magellaner (#115562) üzenetére


szasanyi
félisten

Számomra vállalhatatlan - pedig az a legjobb VA monitor -, ti. én nem csak játszok (sőt, az csaupán a használat kb. 1/4 részét teszi ki) viszont gyakran nézek filmet, sorozatot (Netflix, HBO Go) és nem tökéletesen szemben ülök a monitorral.

(#115568) TheProb


TheProb
veterán

Értem, köszi a HDR-es véleményeket mindenkinek. Akkor asszem elengedem ezt, mint igényt.
Jelenleg TV-t használok monitornak és ott sem voltam különösebben elcsöppenve a HDR-től. Sőt, ahogy Csandi írta is, sokszor csak a szopás volt/van vele.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#115569) nutella1 válasza TheProb (#115568) üzenetére


nutella1
őstag

A HDR 1000 azért jelentősen megdobja az élményt, természetesen csakis HDR tartalomnál. A filmek és a játék is onnantól egy jelentősen élethűbb/ látványosabb kategória. Tapasztalni, látni kell, előtte én sem hittem benne. Most viszont számít. HDR-ben megnézni egy filmet, eszméletlen szép.

https://erdélyízei.com

(#115570) szasanyi válasza nutella1 (#115569) üzenetére


szasanyi
félisten

De azok a monitorok többe kerülnek mint egy CX OLED... :U Azért az árért amit elkérnek egy olyan monitorért ki a fenét érdekel, hogy milyen?

Csandi: ez igaz, de vajon a vásárlók hány %-át teszi ki itthon azok száma ami ki tudja és ki is akarja fizetni egy olyan monitor ~700k-s árát? Talán 1% vagy annyi sem. 99%-nak teljesen irreleváns. :U

[ Szerkesztve ]

(#115571) Csandi válasza szasanyi (#115570) üzenetére


Csandi
őstag

Aki monitort akar venni és nem TV-t, és van rá pénze?

(#115572) nutella1 válasza szasanyi (#115570) üzenetére


nutella1
őstag

Azt biztos érdekli aki ezért vásárolja meg.

https://erdélyízei.com

(#115573) szasanyi válasza nutella1 (#115572) üzenetére


szasanyi
félisten

Én már tényleg nem tudom mi lehet az iazság: ennyi hülye vagy ennyi kőgazdag embet van itthon akik csupán szórakozáshoz - mert aki profi és munkához szükséges az tuti nem olyat vesz - lyen monitorokat, 500k-s VGA-kat, stb., stb. vesznek. :( Ti. ilyen horror árak mellett nem látom mi lehetne az a 3. ok ami miatt halandó ember - bérből és fizetsből, ép ésszel és belátási képessége teljes birtokáéban - megveszi.

(#115574) Lulu123rányo válasza Amerigo57 (#115513) üzenetére


Lulu123rányo
kezdő

Amerigo57
Szia!

Elnezest a zavarasert ezer a ket monitoron gondolkozok EIZO CS2740 vagy AOC U27P2 , akkora nagy kulonbseg van? Melyiket ajanlodű, :R

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#115575) proci985 válasza Csandi (#115571) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Asus PA32UCX, Dell UP3221Q. 5000 euroert.

van 27"es is 2800ert.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#115576) Csandi válasza szasanyi (#115573) üzenetére


Csandi
őstag

Bérből és fizetésből is vannak magasak, de egyébként igen, ezeket elsősorban szórakozáshoz veszi az ember.

(#115577) Csandi válasza proci985 (#115575) üzenetére


Csandi
őstag

Ezt miért nekem?

(#115578) proci985 válasza Csandi (#115577) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kerdezted, hogy mi lenne akkor a megoldas, ezek a monitorok vannak pl a piacon

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#115579) nutella1 válasza szasanyi (#115573) üzenetére


nutella1
őstag

Ennek semmi köze ehhez, kit dühít vagy kit nem. Ez nem utálat kérdése. Létezik 5000 HUF-os kabát, és 100.000 HUF-os is. Aki megveszi, tudja miért áldoz erre, és aki nem, az is.

https://erdélyízei.com

(#115580) Mackoisi


Mackoisi
csendes tag

Szeretnék egy Gamer monitort vásárolni 200 e forintig. Mit tudnátok ajánlani? Köszi :))

(#115581) Casanova* válasza Mackoisi (#115580) üzenetére


Casanova*
veterán

[link] 215 ezer ft. Legújabb rapid ips gaming monitor. Nagyon jókat mondanak róla. Legjobb gaming monitornak mondják.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#115582) CabalX válasza Mackoisi (#115580) üzenetére


CabalX
aktív tag

Kicsit több infót adj.
pl. hogy milyen méretűben gondolkodsz - 24", 27", 32" stb... ?
Milyen felbontásút szeretnél ? FullHD (1080p), WQHD (1440p), esetleg 4K (mondjuk ez 200e-ből necces).
"Mire használnád", csak játék vagy munka is, mennyire fontos a magas frissítési frekvencia ?
Van-e preferált panel típus - TN, VA, IPS ?
Mennyire fontos az ergonómia, állíthatóság ?
Bármi egyéb (legyen rajta szívárvány színű led csík avagy sem) kívánság ?

(#115583) Csandi válasza proci985 (#115578) üzenetére


Csandi
őstag

Nem kérdeztem semmit, szarkasztikus volt a kérdőjel, válaszként szántam arra amelyikre válaszként is meg van jelölve, hogy írtam :)

(#115584) Deer76


Deer76
aktív tag

Pont a monitoromról egy új teszt Prohardveren:
[link]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#115585) szasanyi válasza nutella1 (#115579) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem választ a kérdésemre másrést - és ezt hangsúlyoznám -, egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez úgy van! De nem akarok tovább OFFolni ezért nem részletezem mire alapozom ezt a véleményemet.
Maradjunk annyiban, hogy mindenarra költ és olyan megfontolás alapján ahogy gondolja.

(#115586) nutella1 válasza szasanyi (#115585) üzenetére


nutella1
őstag

A válasz pedig megvolt: igénye van rá. Off vége.

https://erdélyízei.com

(#115587) tisztelturam


tisztelturam
tag

32col méretben melyik a legjobb HDR-es monitor? Mert látom elég sokféle van hdr400-600 meg elvétve talán 1000-is..

(#115588) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Sziasztok,

Létezik ajánlott monitor az alábbi feltételek mellett: 1440p | 26-27" 16:9 | min 144hz | IPS | nem ívelt | legalább egy HDMI és egy DP | beépített hangszóró/jack/webkamera nem fontos | 100-130k között.
Valamelyik mindig hibádzott a google által talált monitoroknál.

Köszi.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#115589) CabalX válasza tisztelturam (#115587) üzenetére


CabalX
aktív tag

Ha csak a HDR számít és az ár nem akkor az ASUS PA32UCG (HDR1600) és a ASUS PG32UQX (HDR1400) monitorok a "legjobbak" - 1millió HUF körül vannak ha.
HDR1000-es model PA32UC pedig 700e HUF körül.

IreN!CuS - akcióban 130e-ért az ACER NITRO XV272UP lehet jó vétel.

(#115590) pbarany


pbarany
újonc

Sziasztok!
Szeretném kikérni a kollektív bölcsességeteket.

Nagyméretű, nagy-felbontású, nagy-képfrissítésű monitort keresek. Elég sok időt befektettem a kutatásba és review-k olvasásába, és a 115-135 eFt tartományban találtam is 6 különböző, amatőr szemmel egyaránt szóba jöhető alternatívát. Ezek (illetve az eltérő funkcióik) szűrésében kérném a segítségeteket.

A monitor feladata: office alkalmazások, internet, filmek/sorozatok, e-book olvasás (pdf), sport és egyéb streamek. Sem grafikus felhasználó, sem hardcore gamer nem vagyok, ne a játékok futtatására hegyezzük ki a döntést. Nem tervezem sokadmagammal nézegetni, ezért a betekintési szög sem szempont.

Az új monitor vásárlására azért van szükség, mert a jelenlegi készülék mellett visszatérő szem- és fejfájásom van, az orvos javasolta a magas képfrissítést (TV, monitor, mobil), valamint a villódzásmentes és alacsony kékfény-kibocsátású eszköz beszerzését.

Ami mindegyik monitorban azonos:
- VA panel
- 2560x1440 felbontás
- 31.5 (32) coll képátmérő
- ívelt kijelző
- 2020-as (vagy késő 2019-es) modellek
- HDMI és DisplayPort
- flicker-free és low blue light technológia

Amiben viszont különböznek azok az alábbiak, és ehhez kapcsolódnak a kérdéseim:
1. Márka: Lenovo, AOC, Samsung, Acer, Gigabyte, MSI. Eldönti-e ez a kérdést? Van-e ami mindegyik másiknál jobb, vagy amellyel bottal sem szabad megpiszkálni?
2. Válaszidő: 1-4 ms. Számomra ezek megkülönböztethetetlenül kicsinek tűnnek, különösen, hogy nem játékra van kihegyezve a felhasználás.
3. Képfrissítés: 144 vs 165 Hz. Van köztük valós különbség? Érezhető a 60Hz-es monitorom után?
4. Görbület: a 6-ból 4 1500R, egyik 1000R és van 1800R is. Ez lényeges szempont?
5. Statikus kontraszt: 1000/2500/3000 Befolyásolja ez a képminőséget és a vizuális élményt?
6. Dinamikus kontraszt: 30M-80M-100M-120M Úgy rémlik, az nem objektív, egymással is összehasonlítható kategória. Vegyem figyelembe?
7. Fényerő: 250/300/350/400 cd/nm. Nem különösebben világos a szoba. Elég a 250? Kell 350+?
8. Színmegjelenítés: 5 monitor 8 bites, az MSI 8+2 FRC. Ez döntő szempont? Látnám a különbséget a 17M és az 1B szín között? Számít valamit az FCR, vagy inkább hackelés?
9. Audio: ér valamit, hogy a monitornak legyen saját hangszórója (2x2W vagy 2x5W)? Illetve jack-kimenet?
10. HDR10: azt sem tudom, hogy ez mit jelent, de 2-3 monitor tudja. Fontos? Értékes? A HDR400 jobb? Legyen ez választási szempont?
11. HDCP (chip?): általnos felhasználás (stream, nCore, EZTV) esetén van hozzáadott értéke?
12. Wide Color Gamut: ér ez valamit? Jobb/rosszabb, mint a HDR?
13: Egyedi extrák: 5-way joystick, black equalizer, EcoDisplay, low input lag mode, screen size optimizer... érnek ezek valamit? Melyiktől induljon be a nyálelválasztásom?
+1 Van-e bármi, ami még fontos szempont lehet, és amire figyeljek oda?

Melyik apróság ezek közül, és melyik számít igazi gamechanger-nek?
Előre is hálásan köszönök minden tanácsot!

(#115591) Nergalos válasza t.imi (#115037) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Esetleg C27HG70?

(#115592) IreN!CuS válasza CabalX (#115589) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Köszi, meglesem. Ha esetleg van más márka/típus jöhet még ajánlás.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#115593) Shamli86


Shamli86
tag

Sziasztok. Mi a különbség a két monitor között? ROG STRIX XG279Q vs ROG Strix XG27AQ
Az aq jelölésű ahogy látom még nagyon friss mert még nem is lehet nálunk venni. Pár dolgot javítottak volna a 9q-hoz képest?

(#115594) Amerigo57 válasza Lulu123rányo (#115574) üzenetére


Amerigo57
őstag

Lulu123rányo
Mind két monitor nagyon jó.
Ha csak kisebb munkákhoz kel akkor , az AOC U27P2 monitort,
ha professzionális munkára használod , akkor az EIZO CS2740 monitort.

Ha elég a 2K , 2560 x 1440 (WQHD) felbontás , akkor viszont , az
EIZO ColorEdge CS2731 monitort.
Ez is egy nagyon jól sikerült monitor. Link:

Az EIZO- knál gyári kalibrálás van , adnak hozzá még EIZO kalibráló szoftvert ,
így később az EIZO professzionális monitorok , a szoftver feltelepítése után ,
beépített önkorrekcióval és homogenitás kiegyenlítéssel rendelkeznek.

(#115595) CabalX válasza IreN!CuS (#115592) üzenetére


CabalX
aktív tag

Esetleg még a Gigabyte M27Q - bár az picit drágább, de ki tudja mikor akciózzák.

(#115596) fairi válasza CabalX (#115589) üzenetére


fairi
addikt

HDR monitorokkal erős fenntartásaim vannak. Hány zónás, vagy milyen nevet tesznek rá, ha nincs megfelelő zónavezérlés akkor sokszor elég szörnyű hatást lesz a vége.

Zónavezérlés sokkal nehezebb mint a pixelszintű dimming.
PA32UCX tesztelve és nekem azt esett le inkább HDR TV (samsung, sony FALD) azokban jobb a zónavezérlés. [link]

(#115597) CabalX válasza fairi (#115596) üzenetére


CabalX
aktív tag

A TV az TV a monitor az monitor. Szerintem egy monitor előtt sem dolgozik az ember HDR módban napi 8 órákat mert már a 3.-4. órában kiégne a szeme.
A TV pedig tökéletes filmezésre, konzolon való játékra - de munkára már kevésbé - a monitor ugyanakkor tökéletes munkára, képszerkesztésre, valamint filmezni és játszani is lehet rajta.

Ahogy ma, korábban írtam - a HDR egy jópofa és adott esetben használható feature, de az alapvető felhasználását az eszköznek - legyen az TV vagy monitor - nem olyan mértékben befolyásolja mint pl. a méret és az ahhoz tartozó felbontás, a kontraszt stb...
Ritkán olvasok olyat hogy valaki egy adott monitort vagy tévét csak a HDR minősége/milyensége miatt vásárolja meg.

[ Szerkesztve ]

(#115598) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

médaimarktba be kell bemenni és
lehet látni borzalmas színminősége van a monitornak ugyan azt vetítik rajtuk így látni, hogy mit tudnak az új 4k tv-k HDR1000-től felfelé brutális
márpedig van igény a jobb filmezésre monitoron is most azért van külön 1 tv-m is :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#115599) fairi válasza CabalX (#115597) üzenetére


fairi
addikt

"Szerintem egy monitor előtt sem dolgozik az ember HDR módban napi 8 órákat mert már a 3.-4. órában kiégne a szeme."
miért égne ki. Ez inkább bug.
HDR nem azt jellenti hogy 1000 nites a kijelző nonstop (nem kéne annak lennie pontosabban). Valójában azt kellene jelenteni, hogy képet ugy jeleniti meg mind a valóságban.
Egy HDR film nem világosabb mint egy SDR, hanem csak ritkán pl ha robbanás van akkor az nem 200 nit, hanem akár 700-800 nit is. ha szeblámával világítanak az tényleg zseblámpa fényerejű lesz. És lehetséges hogy nagy dinamikakülönbségek is látszódjanak egy jeleneten belül.

Sajos: Sok kijelző ugy kezeli le az egész dolgot, ha HDR módba rakod akkor maxra tolja a fényerőt, és míg nem kap vmi metainfót addig maxon tartja.
Windows továbbra se tudja értelmesen értelmezni a HDR dolgot, innen erednek a problémák.

"nem olyan mértékben befolyásolja mint pl. a méret és az ahhoz tartozó felbontás, a kontraszt stb..."
pedig valóságban a HDR egyik aspektusa akontrasztarány. Kijelző képes leagkább 20'000:1-hez kontarsztot (és nem on off)

"Ritkán olvasok olyat hogy valaki egy adott monitort vagy tévét csak a HDR minősége/milyensége miatt vásárolja meg"
oka az hogy jelenleg HDR-t képtelenek kezelni a programok. Igy HDR módban, képeket a monitornak és VGA-nak furán eltorzítja. SDR anyagban hiányzik a plusz információ.

[ Szerkesztve ]

(#115600) fairi válasza CabalX (#115597) üzenetére


fairi
addikt

HDR és kontraszarány közt van összefüggés. Igaz sajnos HDr legtöbbször csak marketing hülyeség.

Dinamikatartomány definiciója: legnagyobb fényességbeli intenzitás és a legkisebbnek az aránya amit a kijelző tud megjeleníteni, vagy a fényképező leképezni
Mint a kontraszarány: kijelző hardveres tulajdonsága: legvilágosabb fehér intenzitása és a legsötétebb fekete fényességének az aránya.
Kb egy és ugyanaz csak nézőpont más.

Ha kijelző 600 nitre (fehéren mért) nyomja a fényerejét, úgy hogy közben képtelen a feketét dimmelni (lesz 0,6 nit) az nem lesz HDR, csak egy világos kijelző. :DDD

Máskülönben ASUS ROG Swift PG27UQ elég értelmesen kezelte, SDR módban megszabtad maximális fényerőt, pl 200 nit, és azt nem lépte át míg HDR metaadatot nem kapott. ám FALD folyamatosan mükődött és dimmelt, így akár képtől függően 2000-10000:1 kontraszt is lehetett. (mélyebb feketék voltak mint a VA panelen ritkán, zónaszám míg mindig kevés volt) ha HDR metaadatot kapott akkor ignorálta a beálításokat és mehetett az 1000 nit is.

probléma más volt, sajnos a zónavezérlés elég buta volt, így voltak bajok. IPS miatt gyakori volt a blooming, de azt durván tudta.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.