Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89551) Eugene Roe válasza SchumiBácsi (#89550) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Csak teremben heti 3*18*2 percet van használva, gép előtt munkahelyen heti ~30 órát, otthon pedig 7*3 órát, ráadásul fps közben nincs pihenés, mert vagy mozog, vagy be van feszülve, hogy hirtelen mozoghasson.

Nem azt mondom, hogy belehalsz, hanem hogy valósabb a probléma, mint gondolnád. + Ne grammokban számolj, hanem úgy hogy 130gr-os egér után a 60gr az 55%-os súlycsökkenés, vezetéknélkülinél a kábel tehetetlenségének elvesztése miatt inkább 60%. Vagy fordítva, 120%-kal nehezebb a másik :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#89552) 4nick8


4nick8
őstag

Desktop :

(#89553) Evil Snowman válasza 4nick8 (#89552) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az milyen bill? :))

(#89554) 4nick8 válasza Evil Snowman (#89553) üzenetére


4nick8
őstag

Akko 3084b

(#89555) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Tudtok olyan egér gomb "remapper" programot, amivel be tudnám programozni a G400s-nek a felső gombjait. Pl. ctrl+c / crtl+v és ilyesmikre? Lehetőleg olyan kellene ami portable is.

Több megoldási javaslat is jöhet.

Köszi!

(#89556) NightGT válasza SunMount3r (#89555) üzenetére


NightGT
senior tag

Én neki a Key Manager-ét használom. Ha nem akarsz fizetni érte, a 30 napos trial visszaállitható ezzel :)

Esetleg ha a Logi szoftverében van makró funkció, azzal is lehet.

Speed is the only truly modern sensation

(#89558) Synthwave válasza yorgashx (#89557) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az durva, hogy ennyi idő alatt kifényesedett.

Semmi fura nincs abban, hogy a Logi alapból elég gyenge talpai pikk-pakk elkoptak üvegen.

Nem adod valami olcsón, de fórumon egybként is tilos hirdetni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89559) yorgashx válasza Synthwave (#89558) üzenetére


yorgashx
tag

Ha tudod szerkeszteni, kitörölheted a hirdetés részét :)

A fényképet direkt úgy csináltam, hogy kijöjjön, de tény és való, hogy az anyaga (sima, nem az érdes, kicsit hasonlatos az Endgame Gear-hez) hajlamosabb az indokoltnál a fényesedére.

A talpakra számítottam, hogy kopnak üvegen, de azért a legtöbb valamire való egér jobban bírta. Már készenlétben tartottam a jobb talpak rendelését, amikor végül a leváltása mellett döntöttem, így viszont ugrott.

(Gondoltam a 70% még egy reális ár egy hónap használatért és ~fél év mínusz garanciáért, de lehet, hogy lejjebb kellene vinnem...)

(#89560) Zaied válasza yorgashx (#89559) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A hirdetés valóban tilos a legtöbb szakmai fórumba!
Hozzászólást nem lehet szerkeszteni, csak törölni, ha az alapelvekkel/szabályokkal ütközik.

Volt már több határesetes ilyen jellegű kommented pl.: Fanatic Bolt, jobban figyelj ezekre oda.
Érezd magad figyelmeztetve. Komolyabb következményekkel is járhat a dolog, ha jól tudom, kár lenne....

Különben van periféria beárazós topik, ha hiszel az ilyesmiben. Egy gpx et 50%-os áron adtam el hogy 1x töltöttem, senkit se érdekelt, 1 vevőm volt csak rá.

[ Szerkesztve ]

(#89561) Synthwave válasza yorgashx (#89559) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"de azért a legtöbb valamire való egér jobban bírta"

Igen, mert azokon nem a Logitech gagyi tappancsai voltak. :D


Így, hogy talpat is tutira kell rá venni, kb. 18-20 pénz. Már ha eladni akarod, nem csak árulni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89562) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Másodlagos egérnek agyalok a g pro x mellé egy mm731-et, főleg hogy most mindenhol 20k körül mozog ennyit talán megér.
Viszont nem láttam az új firmware-el tesztet sehol, hogy tényleg javult-e ?
Ti tudtok ilyen teszt oldalról ahol az új firmware-t részletesen letesztelték ?

[ Szerkesztve ]

(#89563) NightGT válasza ADAM1337 (#89562) üzenetére


NightGT
senior tag

Ha ragaszkodsz az ergo formához, és a wirelesshez, adhatsz neki egy esélyt...de én nem tenném. MM730am volt. Pille könnyű, de már túl kevés a strukturális merevség benne, némi illesztési bibi is akad. Ezekkel még mondjuk együtt lehetne élni, mert funkcionálisan nem túl gyenge, csak érzetre, az egyre komolyabb ultralight mezőnyben...

A válóok az LK optical swich, nagyon "mushy", határozatlan, pre/poszt traveles, blah. Főzelékben kattintasz, és csere sincs (bár itt felmerül, nem-e a PCB merevség hiánya okozza, de nem gondolnám). Pedig én nem vagyok taktilitás megszállott sőt. A jobb, könnyű, rövid, de ~1 évig egészen preciz kinai omronokat (Synthwave tudja melyik az, anélkül hogy szét kéne bombázni egy egeret, vmelyik 7es...) kifejezetten kedvelem. Na precizitás ebben viszont annyi van, mint egy lerúgott 200 ezer kilométeres váltóban...latency amúgy sztem nem vészes, de ha bármi olyat csinálsz, amiben releváns a klikkérzet, vagy klikk "magabiztosság" (nem tudom jobban leirni most), akkor jobb elengedni...

TUF M4 Air (52 mért gr) 9.5/10 cucc, bár vezetékes, Aerox 3 wireless (68gr) viszont nagyon biztató, de ezek ambi...ergo alakkal? Kicsit nagyobb mint az MM, de Pulsar Xlite wireless (god-tier), G-wolves (eggyel god alatti tier), Glorious (szintén) ... mind-mind jobbak. És Gloriousnak van - méretes modell is, kisebb kézre...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#89564) Synthwave válasza ADAM1337 (#89562) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább az új Pulsar Xlite Wirelesst vagy a mini változatát vegyed. Szerintem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89565) ADAM1337 válasza Synthwave (#89564) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nagyon nem bízik senki akkor itt se benne.
Akkor lehet pulsar xlite lesz belőle, ezzel is szemeztem már korábban, köszi

(#89566) Synthwave válasza ADAM1337 (#89565) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az első generációból kiindulva (itt egy vezetékes van) top shelf cucc. Simánlazánbármikor ráugranék a wirelessre, ha nem zavarna, hogy 50 helyett 60 gramm (a mini 55), de ez csak én vagyok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89567) Zaied válasza Synthwave (#89566) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A v2-esek wirelessbe is nagyon ott vannak, már ha 1000Hz polling ratet használ az ember.

(#89568) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Finalmouse Starlight-12 Phantom gyártása befejeződött már?

Már két éve egy Viper Ultimate-et használok (egy Air58 mellett), azóta nem is követtem az az újdonságokat. Már kezd zavarni a gagyi, nyekergő, rossz nyomásérzetű gombja, ezért elkezdtem nézelődni hogy mi történt az utóbbi időben, és most találtam rá a Starlight-ra. Azt persze látom, hogy nem kapható sehol (aprón van egy S-es, nekem M kell), de elfogott a "nekem ez márpedig kell" érzés. Egér fétis na.. :D

Aztán lehet egy Logitech lesz belőle.. -> a Superlight kapcsolóival még mindig lehetnek gondok?

(#89569) ADAM1337 válasza -FreaK- (#89568) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Tudtommal a Posseidon a jelenlegi, de out of stock.
Twitteren kell követni őket, van belöle ebay-en amúgy.
Már azon is agyaltam én is.

(#89570) Csandi válasza -FreaK- (#89568) üzenetére


Csandi
őstag

Most jött Viper v2, próbáld ki azt ha bejött az 1

(#89571) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Razer Orochi V2 vezeték nélküli, itt most akciós. 19 990 Ft.
Link:
ÁK árak : 31K - 33K

(#89572) -FreaK- válasza ADAM1337 (#89569) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, utána láttam már én is. Drop volt, 10.000db-ban limitálva.

Következő egerük a Tenz nevű streamer csávóval lesz kollaboráció, az ő "ízlésére" alakítva a formát, hátul nagyobb lesz a púp, palm-claw fogáshoz igazítva. Szerintem nekem is az lenne legmegfelelőbb, úgyhogy lehet megvárom. Itt mutatja egy kicsit a telefonján.

Lehet bepróbálok egy Logitech-et, vagy várok, majd meglátom :)

#89570 Csandi
Láttam igen, köszi, csak nem akarom bepróbálni, ha annak is gagyi minősége van.

(#89573) Csandi válasza -FreaK- (#89572) üzenetére


Csandi
őstag

Volt Viper Ultimate-m, semmi baj nem volt a minőségével. Mostani kínálatból nekem a G-Wolves egerek jönnek be a legjobban (Használtam is egyet sokáig)

(#89574) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok.

MMO egeret keresek. Jelenlegi Razer Naga Molten Edition-t szeretném nyugdíjazni.
Mit ajánlanátok, kizárólag új, garanciális érdekel.
Vezetékes kivitelben.
Felbontása annyira nem érdekes, Wow-ra használom csak.
Átlagos 40 éves férfi kezem van :D
Pénz kb 20-30k

Nézegettem a Logitech G600-at, valaki azt mondta nekem, hogy a mostani Razer egerek nem olyan megbízhatóak, nem tudom mi igaz belőle.
Macrozható, konfigurálható legyen.

Illetve egy hozzá való egérpadot is ajánlhattok ~30x30-as, kb.

köszi

(#89575) Synthwave válasza Zolabol (#89574) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Razer Naga X.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89576) -FreaK- válasza Csandi (#89573) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem a bal gomb recseg, nyekereg hajlik is, a click feel sem az igazi. Lehet elküldöm gariba akkor, de akkor addig is veszek helyette valamit.

Na erről a G-Wolves-ről sem hallottam még, de köszi a tippet, utána nézek. A Logi, Razer, Finalmouse ugyan azt a rádiós vezérlőt használja úgy halottam, így talán mindenre igaz, hogy csak +1ms latency-t ad a vezetékeshez képest, remélem ez ennél is így van.

[ Szerkesztve ]

(#89577) yorgashx válasza -FreaK- (#89576) üzenetére


yorgashx
tag

Ezt a Viper Ultimate-re? Nekem is volt, lecseréltem V2-re, és ott elég sokat javítottak a kapcsolón (gen 1 volt a sima RVU-ban, a későbbi Viper Ultimate kapott gen2 kapcsolót, de a gen3 már tényleg jó). Tehát mindenképpen ajánlom, ha a Viper tetszett, ez mindenben köröket ver rá.

(#89578) -FreaK- válasza yorgashx (#89577) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen. 2020.04.28-as vásárlás, az melyik gen. lehetett?

A gen.3 alatt meg az új V2 Pro-t érted?

De nem csak a kapcsoló, maga a gomb műanyag nyeklik, recseg.

Most néztem hogy a két év bolti gari már lejárt, a razer mennyit ad rá?

[ Szerkesztve ]

(#89579) Csandi válasza -FreaK- (#89576) üzenetére


Csandi
őstag

Majdnem mindre igaz igen. Kb. csak a Steelseries-re nem.

(#89580) Eugene Roe válasza -FreaK- (#89572) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Palmhoz középre kell púp, claw hátsó púpja egy rossz vicc.

Most a G703-DeathadderV2X-PulsarXliteV2 trióból a G703 kiesett, DeathadderV2X AAA elemes 88gr-ja versenyez a PulsarV2 58-60gr-jával, de sok videó megnézése után úgy tűnik, hogy a Pulsar hiába ergo, palmmal nem használható (rövid a gomb), így szerintem most Deathadder lesz ebből, aztán max később Pulsar is, csak asszony meg ne tudja.

Jelenlegi 135gr után már ez is űrugrás lesz :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#89581) Csandi válasza Eugene Roe (#89580) üzenetére


Csandi
őstag

Kézméret függő, szerintem alkalmas Palmhoz a Pulsar.

Közben senki ne felejtse el, hogy jön az XM2w :)

[ Szerkesztve ]

(#89582) Synthwave válasza Eugene Roe (#89580) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a Pulsar hiába ergo, palmmal nem használható"

Wat? 20,2 x 10,5 cm-es kézzel tökéletesen tudom palmozni. Kisebb kézhez meg ott a mini.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89583) Eugene Roe válasza Csandi (#89581) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem tudom ráfektetni a mutatóujjam, mert akkor a mutatóujj töve már az egér seggén van.

Aztán ki tudja, nyílván csak 5-6mm a difi, lehet csak a gomb kialakítása miatt érzem így, a Pulsarnál lekerekedik, a Razernél meg inkább körbeölel.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#89584) Synthwave válasza Eugene Roe (#89583) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89585) yorgashx válasza -FreaK- (#89578) üzenetére


yorgashx
tag

Az még gen1 szerintem. Igen, a V2 használ gen3-at.
Nyekleni körülbelül annyit nyelik, mint bármelyik 70g alatti rágcsáló, kivéve talán a kezembe eddig került Steelseries Prime-ot. De ettől még nagyon jó minőségű, és számomra kiemelten fontos az, hogy nem lyukacsos.

(#89586) -FreaK- válasza yorgashx (#89585) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oké, a garit amúgy buktam, két év volt a gyári gari is. Amúgy nem is biztos, hogy ezt elfogadták volna, mert ez gyárilag ilyen szerintem..

(#89587) Draken


Draken
őstag

sziasztok.
van egy Xiaomi Mi Dual Mode Wireless Mouse Silent Edition egerem, aminek a bal gombja hol érzékel hol nem. Ehhez milyen mikrokapcsolót kéne vadásszak? Jó az ugyanilyen is, csak működjön hasonlóan halkan. köszi!

(#89588) copass válasza Synthwave (#89582) üzenetére


copass
veterán

nekem is kábé ekkora a kezem, megy a palm.
50g fú de jó is! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#89589) Synthwave válasza copass (#89588) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor ezek szerint megvetted. Mik a benyomások?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89590) copass válasza Synthwave (#89589) üzenetére


copass
veterán

ó még aznap! :D
kicsit féltem a formától, mert ugye ez középen huplis és nem hátul minit az xtrfy m4.
elől magasabb is, de viszont lejt a jobb klikk felé. a bal klikk mintha nehezebb lenne picit, mint a jobb. a görgő tökéletesen taktilis, oldalsó gombok feszesek.
veszek még hozzá grippet, mert az még ad nekem egy kis szélességet és fogást.
a 70g után az 50g = rotty! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#89591) Zaied válasza copass (#89590) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Abszolút best buy szerintem most a piacon.
Én örülnék egy szimmetrikusnak azért, jobban fekszik :))

[ Szerkesztve ]

(#89592) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Meg is vettem a pulsar xlite v2-t a g pro mellé, egyetlen egy dolgot felejtettem el, grip-et venni az xlite-hoz, azt hittem van a gyári packjébe, ma este lesem meg de elsőre nagyon ec2a formára és tetszik csak kell egy grip a széleire.

[ Szerkesztve ]

(#89593) Synthwave válasza copass (#89590) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor ha jól látom, nyugdíjazta az M4-et.

"a 70g után az 50g = rotty!"

Ugye? Nem kis különbség. Ezek után már nem nagyon akarózik 50 fölé menni, mi? :D

----------------------------------------------------------------

(#89591) Zaied: Egen, gondolkodom rajta, hogy kéne venni egy feketét is (aztán vegyesfelvágott gyártása, a la MM710). 15-ért szó szerint ajándék.

----------------------------------------------------------------

(#895912) ADAM 1337: Jó választás. Kár, hogy vezetékesből nincs piros (esetleg kék/zöld/lila/joghurt rózsaszín/sárga, de ez wirelessből sincs); azonnal rendelném. Na, lehet, hogy váltja a GPXS-t mainként?

----------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------

Lehet, hogy a PureTrak mellett a Pulsart (meg a G-Wolves-ot) is fel kéne keresnem valami nagykövet pozícióért. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89594) copass válasza Synthwave (#89593) üzenetére


copass
veterán

úgy néz ki igen.
egy dolgot még kifelejtettem, kicsit hangosabb. de majd a grippekkel ez tompulni fog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#89595) ADAM1337 válasza Synthwave (#89593) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó ajánlás volt, azt bevallom.
Kicsit érdekes, mert a súlyközéppontja sokkal másabb mint a g pro superlight-é valahogy könyebbnek tűnik és nem csak 4 grammal, mióta hazahoztam nem használtam a g pro x-et az a vicc pedig eddig az volt a top of the top for me.

(#89596) -FreaK- válasza ADAM1337 (#89595) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez melyik egér? A fent említett Pulsar Xlite mini V2?

(#89597) SunMount3r válasza -FreaK- (#89596) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a mini? Ilyen kicsi a G Pro? (Szerintem ez nem a mini).

[ Szerkesztve ]

(#89598) ADAM1337 válasza -FreaK- (#89596) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a sima xlite v2 méretben nagyon hasonlók bár ugye az xlite jobb kezes nem szimetrikus.
Egymás mellett:

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.