Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90051) Synthwave válasza 0xmilan (#90036) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van. Razer Naga X; 16 gomb + HyperShift, 85 gramm. Az egyetlen MMO egér, amiért pénzt adnék.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90052) 4nick8 válasza Synthwave (#90051) üzenetére


4nick8
őstag

És az Aerox 9?

(#90053) Synthwave válasza 4nick8 (#90052) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért nem adnék.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90054) 0xmilan válasza Synthwave (#90051) üzenetére


0xmilan
addikt

Koszi, de ezt mar a lo tuloldalanak erzem. Nem kifejezetten szeretnek szamologepet az egerem oldalara. :D Vagy ki lehet igazodni ennyi gombon anelkul, hogy folyamatosan leneznel, hogy eppen melyiket nyomod le?

(#90055) Synthwave válasza 0xmilan (#90054) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezen



kiigazodsz?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90056) 4nick8 válasza 0xmilan (#90054) üzenetére


4nick8
őstag

Eddig mindenkinek sikerült. Neked miért ne menne?

(#90057) Dronte válasza Dronte (#90017) üzenetére


Dronte
aktív tag

Beruháztam egy Deathadder Mini-re, viszont a nevének megfelelően sajnos túl kicsi volt, szóval ment is vissza.

AOC GM530-ról van valakinek tapasztalata? Nem nagyon találtam tesztet. Most iponon 9ezerért leakasztható egy.

(#90058) nyul105 válasza Dronte (#90057) üzenetére


nyul105
senior tag

tömeg : 135g.
rakj a mostani g403 tetejére olyan 50gramm tömeget (nemtom, hogyan kivitelezd, nincs kreativitásom hozzá).
mozgasd úgy, ha kényelmes és jó érzés, akkor veheted.

nekem is g403 van hasonló kis kézzel, mint a tied. nekem sok lenne a 135g. inkább 90g mínuszt keress ha rámhallgatsz, 50-90g mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#90059) nyul105 válasza nyul105 (#90058) üzenetére


nyul105
senior tag

kifutottam a szerkesztésből, de szerintem mérd újra a kezed, Dronte. ha kicsinek érezted a deathaddert.
vagy az a claw nem is annyira claw grip…

szerk: igen, sejthető volt.
a fogásod és a kézméreted szàmold újra, szerintem inkább palmozni próbálsz, nem claw. vagy az valami nagyon relaxed claw lesz nem az igazi claw. 18 cmrel nem nagyon lehet claw fogni a g403at.

tuti igy fogod?
https://www.reddit.com/r/MouseReview/comments/a7zoqs/g403_for_claw_grip_is_it_good_enough_or_should_i/

[ Szerkesztve ]

(#90060) Dronte válasza nyul105 (#90058) üzenetére


Dronte
aktív tag

Az masszív. Súlyban így is a határon volt a G403, szóval akkor ez felejtős (spec sheet nem töltött be az AOC oldalán)

(#90061) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

16.-án rendeltem meg a Viper V2 Pro-t fehérben, és mai napig nem tudják mikor jön szállítmány a Razer-től... :((( (rendeléskor 2-3 munkanap volt megadva)
Mondom akkor megveszem boltban még ha kicsit drágább is, de konkrétan nem lehet kapni se németben, osztrákoknál , vagy otthon.
Annyi az érdekesség az egészben hogy ez nem egy kimondott cég vagy áruház hanem az összesnél így van.

(Persze feketében már a sarki fűszeresnél is leakasztható a polcról :DDD )

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90062) Synthwave válasza Pro!Petya (#90061) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor rendeld közvetlenül a Razertől!

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90063) 0xmilan válasza Synthwave (#90055) üzenetére


0xmilan
addikt

Ezt szembol nyomogatod 2 huvelykujjal.
90 fokkal elforgatva, vakon, 1 huvelykujjal nem teljesen ugyanaz a szitu.

Persze ki lehet tapogatni mindent, de FPS jatekoknal lehet szokatlan eloszor, amikor a masodperc tortresze alatt kell reagalni. Bar idovel gondolom ugyis kitapasztalja az ember, hogy alap pozicioban hol van az ujja a 12 gombhoz kepest.

Amugy nagyon tetszik a koncepcio es nem ertem, hogy miert nem terjedt el jobban a 2+ gomb az oldalon. Es nem csak jatekos egereknel, hanem irodai felhasznalasra is. Nincs kihasznalva a huvelykujjban rejlo potencial. Siman lehetne peldaul a 2x2-es matrix a standard az 1x2 helyett.
Raadasul annak a kettonek az elrendezese is rossz szerintem, amit a legtobb egeren megtalalunk es az 1x2 helyett 2x1 lenne az idealis. A huvelykujjunk "hatul" csatlakozik az kezhez, nem a mutatoujjbol jon le merolegesen, igy fel-le sokkal konnyebben mozog az eger oldalan, mint elore hatra.
Tehat ahol van is 3. gomb (pl. G502 vagy Basilisk V2), ott az elol levonel meg elorebb rakjak, hogy a leheto legtavolabb legyen. Lehet, hogy ez csak az en fingertip / claw fogasommal szornyu elrendezes es a palmosoknak jobban kezreall, de szerintem meg abban az esetben is elonyosebb lenne a tobb sor a tobb oszlop helyett.

A Razer Synapse 3 sajnos Windows only, igy Macre, munkahoz nem idealis. Ennyi gombot a Mac Mouse Fix sem kezel elvileg. Viszont a Synapse 2 van Macre is es gondolom, ott is be lehet allitani mindent a HyperShift kivetelevel.

(#90064) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy Razer Deathadder Elite egerem, már nem mai darab, igazából nincs is vele semmi baj, de a görgő már össze vissza működik. Tekerem lefele, és hol felugrik, hol le sokat, borzalom... :D Igazából már nem is nagyon játszom, csak úgy használom.

Az lenne a kérdése, hogy casual felhasználásra jó lehet egy "HyperX Pulsefire Core"? Most az emagnál 4.790 Ft, máshol 9-től indul. Ennyiért jó vétel lehet?

Köszönöm! :R

(#90065) Synthwave válasza 0xmilan (#90063) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"90 fokkal elforgatva, vakon, 1 huvelykujjal nem teljesen ugyanaz a szitu."

Ugyanúgy kezelem a gombos telefont, ha el van forgatva 90 fokkal, érted. Megint más kérdés, hogy kifejezetten FPS-hez nem veszünk ilyen egeret, pláne nem fingertippel vagy claw grippel.

Soha nem hiányoltam két oldalgombnál többet az egeremről, de jó bő tizenévig még azokat sem használtam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90066) Synthwave válasza Slyer (#90064) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez attól függ, hogy pontosan mekkora a kezed és hogy fogod az egeret. Ez nagyon lényeges, de ettől függetlenül ötezret biztos tud, az kb. reális is érte.

A magam részéről semennyiért nem vennék 87 grammos egeret mindennapi használatra, de az is igaz, hogy a DA Elite után már ez sem kicsi előrelépés.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90067) nyul105 válasza 0xmilan (#90063) üzenetére


nyul105
senior tag

2 gomb szerintem jó, azért annyi potenciál nincs egy darab ujjban, bár kinek mi.
a fura hogy néha totál magasra teszik ezeket, meg vékonyabbak is, nem tudom azokat hogy érik el emberkék. :F

[ Szerkesztve ]

(#90068) Synthwave válasza nyul105 (#90067) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Más fogással és/vagy kézmérettel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90069) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Beszereztem egy fekete Viper V2 Pro-t!
(azért remélem hogy 14 napon belül kapható lesz a fehér valahol ,mert feketében olyan semmilyen :DDD )

Viper V2 Pro & G900 Chaos

Hol is kezdjem ..., könnyű! Nem kicsit , nagyon! Már már annyira hogy nekem pl minimális hiányérzetem is van. :F
A G900 súlyának (~107g) csupán csak a fele majdnem.
Palm fogásra 19cm -es tenyérrel elsőre laposnak tűnik / érződik.
A görgő nem rossz.., de nem az a jóféle logi infinite.
DPI váltó gomb simán elférne a görgő alatt akár egybeépítve a leddel és akkor nem kéne forgatni az egeret a hasára...
Kattintás kicsit hangosabb és mélyebb tónusú és hallásra kicsit mintha visszhangos is lenne egyszóval nem olyan szép feszes (és halk) a klikk mint a G900-ban.
Bár utóbbi lehet a háznak is betudható mivel anyag annyi van benne mint egy farsangi kifújt tojásban. :DDD
Talpak nem rosszak, sőt. Logi G640-en hajtom és egyáltalán nem hiányzik rá a Superglide glass. Azzal együtt már kényelmetlen lenne a használata , így is a határon van. Számomra legalább is.

Igazából van még jó pár napunk hogy összeszokjunk, szerintem menni is fog a dolog.
De az azért eléggé zavar hogy gyakorlatilag a jelenlegi nonplusz ultra egeret kézbe véve egyszerűen hiányérzete van az embernek.
Sajnos ez nem az a fajta egér amit ha megfogsz akkor azt mondod hogy ezzz igen ez aztán minőségi cucc. Hiába az érdes felület vagy a hozzáadott grip tape..., akkor is olyan mintha "csak" egy üreges műanyagházat markolászna az ember. (mondjuk ez így is van :D )

Biztos hogy csúcs a hardver ami benne van de a jelenlegi árán ez az egér nem ér ennyit szerintem.
Ettől függetlenül elképzelhető hogy egy hét múlva itt fogok róla áradozni! Még csak most jön a puding próbája, mert amit írtam az csak egynapi használat első benyomása.
:R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90070) Csandi válasza Pro!Petya (#90069) üzenetére


Csandi
őstag

Az a lényeg hogy "hiányérzeted" legyen. Sokkal jobban zavarna ha egy egérért kifizetek ennyi pénzt és utána nehéz :D

(#90071) copass válasza Pro!Petya (#90069) üzenetére


copass
veterán

próbálj ki egy pulsar xlite-ot. 48g! na az könnyű! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#90072) Pro!Petya válasza Csandi (#90070) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Persze én sem féltéglára vágyom, nem arról van szó. Csak jobban érződik az hogy a könnyítésért többet tettek, mint azért hogy egy ilyen árú egér kézbe véve prémium érzetet keltsen vagy legalább extra dolgok kerüljenek rá.
Ennél viszont inkább érzem azt hogy egy vesztes meccs után csupán csak hüvelyk és kisujjal megerőltetés nélkül tudnám összeroppantani :K :DDD
Igazából csak legyen könnyebb mint a konkurencia...kb ennyi volt a cél.
Sokat játszom éjszaka mikor már a gyerek és az asszony is alszik. Most is csapattam pár kört és érzetre a klikkelés 2x hangosabb mint a G900-nál. Hangos na..
Pedig az rtings oldalán mindkettő "quiet' besorolást kapott miközben ég és föld.

(bal klikk / jobb klikk) Ki lehet találni melyik melyik.
/Az utolsó 4 rublikánál már a screenshotot csináltam , azt ne vegyétek figyelembe/
Ez pl csak a klikk difi.

Itt jön az amit írtál, hogy kifizet az ember egy egérért ennyi pénzt és oké tényleg könnyű!
És ennyi elég? :F

#90071copass
107 gramm után az 59g is jelentős csökkenés nekem :DDD
Tényeg kezd is tetszeni ,nem arról van szó hanem a körítésről.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90073) Csandi


Csandi
őstag

(#90074) Evil Snowman válasza Csandi (#90073) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Király. Akkor még várok az egér vásárlással. :K

(#90075) nyunyu


nyunyu
félisten

Megdöglött a második mínusztech kőszínű féltéglám, gombok működnek, de nem mozgatja a kurzort.

Elővettem a fekete amazon editont (ami igazából másféllel újabb verzió, mekkmester 2S elektronikája van), de annak botrányosan rossz a talpa, meg idegesít a fogalmamsincs melyik advanced kínai Omron kapcsolójának a hangja. (hangosabb+jóval keményebb, mint a 3 éves mekkmesteremé)

Szóval kellene nekem egy kevésbé féltégla egér, ami
- wireless
- USBről tölthető
- vehető hozzá plusz vevő, és tud váltani a két vevő között (egyik fixen a KVM switchben, másik a melós laptopban)
- nem sajtreszelő
- nagyjából palm fogású
- nagy méretű
- jól pörgethető görgője van
- gombok száma left+right+middle+back+forward, több nem kell
- middle gomb nem a görgő
- extra görgő nem érdekel
- értelmes kapcsolók vannak benne

Ja, hüvelykujjal kényelmesen lehessen kezelni a back+forward gombokat úgy, hogy a mutatóujjal kezelem a bal+middle+görgőt, jobb gomb szélén a középső ujjam van.
Ne kelljen túlságosan hátra hajtogatni a mutatóujjamat a görgőhöz+mögötte middle gombhoz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90076) Csandi válasza nyunyu (#90075) üzenetére


Csandi
őstag

A második vevő érvágás, nem is tudom ilyen van-e. Ugyanakkor vannak amik több eszközre tudnak csatlakozni egyszerre, vevő + bluetooth, vagy all bluetooth.

Razer Pro Click?

Más eszembe se jut ami jó lehet neked a leírtak alapján. A middle gomb nem a görgőt nem teljesen értem, szoftverben átállíthatod melyik mi legyen.

Tudásra valszeg egy MX3 neked jobb lenne, de azt nem ajánljuk, én is csak szabadultam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#90077) Synthwave válasza Csandi (#90076) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A middle gomb nem a görgőt nem teljesen értem"

Azokból az időkből veszi ezt a kézméret nélkül kínosan specifikált fogási követelményekkel vegyített, meglehetősen furcsa kritériumot, amikor az egereken még nem feltétlenül volt görgő, és a középső klikk egy harmadik nagy gomb volt. Részemről gl a történet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90078) Synthwave válasza Pro!Petya (#90072) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"vagy legalább extra dolgok kerüljenek rá"

A konzumer piacon nem szép paradoxnak lenni; a könnyítés egyik jól bevált útja, hogy a tömeget növelő extra dolgokat (plusz gombok, RGB, kijelzők, súlykazetták, giroszkóp, alumínium komponensek stb.) mellőzzük.

"csupán csak hüvelyk és kisujjal megerőltetés nélkül tudnám összeroppantani"

Nem tudnád, de ha mégis, írj a Razernek, mert gyártási hibával jött a Vipered! Más kérdés, hogy cserélni nem fogják, mert nem rendeltetésszerű használatból eredezik a probléma. A strukturális integritást csak másodsorban adják a felhasznált anyagok, az elsődleges szerep a szerkezeté, lásd statika. Legjobb példa erre az endoskeletonos Pulsar Xlite.

tl;dr: A nagy tömeg és a fölösleges műanyag szirszarok keltette minőségplacebo áldozata vagy. Majd elmúlik.

"Pedig az rtings oldalán mindkettő "quiet' besorolást kapott miközben ég és föld."

Mert az rtings.com nem egy vakon követendő forrás, de soha nem is volt az (főleg nem egy ennyire körülményesen mérhető, rendkívül szubjektív szempont tekintetében). Ennyi a dolog, nem több.

"Itt jön az amit írtál, hogy kifizet az ember egy egérért ennyi pénzt és oké tényleg könnyű!
És ennyi elég?"

Nem. Legyen benne objektíven jó szenzor is, és a mérete/formája passzoljon a vásárló egyéni kézméretéhez és fogásához. Lényegében ennyi, mert a talpak, a kapcsolók, az encoder és a madzag (ha van) fillérekből cserélhetők.

A Viper ezeket teljesíti; top szenzor, top wireless, a Razernél megszokott összeszerelési minőség, tartósnak ígérkező, újgenerációs optomechanikus kapcsolók, és a Logival ellentétben még a talpai sem határ fosok, így nem azonnal követendő eljárás a 3rd party tappancsokra váltás. Azt meg, hogy kezedhez hogy passzol, egyedül csak te tudod.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90079) nyunyu válasza Csandi (#90076) üzenetére


nyunyu
félisten

Bluetooth nem játszik, mivel a banki laptopon le van tiltva, sem natívan, sem USBbe dugva, sem KVM switchen keresztül nem működik.
Kizárólag USB HID eszközöket enged a tűzfal.
Unifying egér ilyen szempontból átlátszó, de a szoftverét nem lehet felrakni.
Egyik kollégámnak már új mínusztech bolt vevője van, az is működik, viszont azt a márkát már egérben SEM preferálom, MX Revo óta nem volt jó egerem tőlük.

Görgő vs middle gomb kitételt azért írtam, mert az utóbbi 15 évben nem volt olyan egerem, ami megbízhatóan regisztrálta középső gombként a lenyomott görgőt, és nem billent vagy fordult el valamerre közben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90080) nyunyu válasza Csandi (#90076) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudásra valszeg egy MX3 neked jobb lenne, de azt nem ajánljuk, én is csak szabadultam tőle.

Perf MX bal oldalának elrendezése annyira kiborított, hogy gyorsan megszabadultam tőle, MX Master szódával elmegy kategória volt, amíg működött az 1-em, 2S elektronikás amazon edition viszont az agyamra megy.
3/3S-nek meg megint átszabták a bal oldalát, ránézésre sem tudnám úgy megfogni, hogy ne feszüljenek jobban az ujjaim.
Na meg a súlya is ugyanannyira féltégla, mint az eddigi egereimnek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90081) copass válasza nyunyu (#90080) üzenetére


copass
veterán

3Dconnexion CadMouse-nál van külön középső gomb, de komoly problémák vannak a minőséggel (gépész kollégánál 3dconnexion kiteket használtak, félévente gariztatni kellett...)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#90082) Csandi válasza nyunyu (#90079) üzenetére


Csandi
őstag

"az utóbbi 15 évben nem volt olyan egerem, ami megbízhatóan regisztrálta középső gombként a lenyomott görgőt, és nem billent vagy fordult el valamerre közben."

Ez könnyen kiküszöbölhető lett volna ha azzal, ha az elmúlt 5-6 év egeri közül választasz egy minőségibb darabot :D Sosem volt ilyen problmám amit leírtál, és egerekkel szinte úgy vagyok mint te billekkel.

(#90083) Pro!Petya válasza Synthwave (#90078) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Elvileg holnap vagy legkésőbb hétfőn érkezik még egy V2 Pro (végre) fehérben meg egy GPX, szóval most már lesz összehasonlítási alapom.

Így 4 napi használat után már csak 2 dolog van ami zavar benne , vagy még nem szoktam meg .... (bár ha ennyi idő nem volt elég akkor lehet mást kell néznem :F )

- nagyon hangos a klikkelés (G900 után végképp)

- magasságra kicsit lapos, palm fogásról már lassan csúszok át fingertipre vagy valamire ami a kettő között van :DDD

Viszont bejött a könnyűsége , akksi idő is kiváló. Az infinite görgő hiánya is kezd csillapodni , bár megszokásból még vagy ezerszer benyomtam a hyperfast kapcsoló helyét :D

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90084) Csandi válasza Pro!Petya (#90083) üzenetére


Csandi
őstag

Palmra valószínűleg nem ezeket az egereket választanám, hanem egy Pulsar-t. Én mindig is fingertipes voltam azért tolam sokáig viperrel meg g proval, de aztán vettem egy g-wolvest és átálltam claw-ra :D

[ Szerkesztve ]

(#90085) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Valaki keresett nemrég balkezes vezeték nélküli egeret.

Ma szétnéztem az MM -ben az egerek között.
Találtam egy vezeték nélküli Logitech egeret, amely kapható fehér és fekete színben, kimondottan van belőle jobb és balkezes is.
Ez pedig a LOGITECH Signature M650 L Large vezeték nélküli optikai egér, nagy, balkezes kivitel.
Link:
Link:

(#90086) Vesa


Vesa
veterán

Urak,

A Mad Catz R.A.T. 6+ ajánlott darab?
Mondjuk takarítani nem lehet egyszerű :)

A tudomány a valóság költészete!

(#90087) ferni válasza Vesa (#90086) üzenetére


ferni
őstag

Persze, ajtótámasznak 10/10 :DDD

(#90088) Vesa válasza ferni (#90087) üzenetére


Vesa
veterán

Ennyire fosh? :D

A tudomány a valóság költészete!

(#90089) jaffa 2843 válasza Vesa (#90088) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Általános életbölcsességek:
A R.A.T.-ek mindegyike retek. Never trust in Trust. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#90090) HUNorbert


HUNorbert
csendes tag

Sziasztok.
A Razer Viper Ultimate még mindig az ajánlott kategóriába tartozik? Szemezek vele már egy ideje és igen, láttam hogy van V2 már belőle, de azért annyit nem adnék egy egérért.

(#90091) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!
A héten akciós volt a HyperX Pulsefire Core egér emagon (5000+szállítás), vettem is egyet, de végül a Razer Deathadder V2 mellett tettem le a voksom. Ha valakinek kell a fenti áron (5400HUF) a Pulsefire, szívesen átadom (azóta 9k+). Ha nem jelentkezik senki, akkor megy vissza emaghoz.
Egy BF3 kört játszottam vele :)

(#90092) Vesa válasza jaffa 2843 (#90089) üzenetére


Vesa
veterán

Ok, akkor droppoltam. :D Pedig sok pozitív kommentet és értékelést olvastam róla.

Van egy újabb kiszemeltem: EVGA X17

Erről tudtok valamit?

A tudomány a valóság költészete!

(#90093) nyul105 válasza Vesa (#90092) üzenetére


nyul105
senior tag

arukereso szerint a sulya (fizikusok kedvéért: tömege) 103g.

(#90094) SunMount3r válasza Vesa (#90092) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én csak az tudom, hogy ilyenkor szokták megkérdezni, hogy most űrhajó makettet akarsz, vagy egy jó egeret? :U :D

(#90095) 0xmilan


0xmilan
addikt

Csak en gondolom azt, hogy a 14 napos elallas nem arra valo, hogy 'megveszem kiprobalni, aztan ha nem tetszik, akkor visszaviszem'?

(#90096) Pro!Petya válasza Csandi (#90084) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Kezdek rá állni a fingerre szval nem para, már fel sem tűnik igazából.

Megjött ma a fehér V2 pro is :C
Jah és annak ellenére hogy Dániából kellett rendelnem még így is olcsóbb volt mint a németben kapható fekete verziója.
Atyaég hogy mennyivel karakteresebben néz ki!! :K
Így egymás mellett a fekete kimondottan nem tetszik.
Titkon reméltem hogy hátha ez halkabb lesz de ugyanolyan hangos (mondjuk mitől is lenne más) :DDD
Kíváncsi leszek a GPX-re, de az csak hétfőn jön... :(((
Az azért érdekes mert egy napon rendeltem mindegyiket készletről és a külföldi hamarabb megjött.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90097) Evil Snowman válasza HUNorbert (#90090) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Amennyiben nem fontos számodra a tömeg különbség (VU: 74g vs. v2 Pro: 58 g), akkor szerintem a sima VU "jóárasítva" jelenleg jobb döntés lehet. Mindkettő mellett fel lehet hozni a tömegen kívül pro és kontra érveket.

Szenzorban elvileg jobb a v2 Pro, de ha az ember nem profi e-sportoló meg nem fogja tudni különböztetni a VU és a v2 Pro szenzorai közötti szerintem minimális különbséget.

Nekem a sima VU optikai kapcsolóval sincs semmi problémám, nem igazán tudom mit reszeltek rajta, hogy v2 Pro-ban már Gen 3-as van, mert mindkettőre 90 millió klikket írnak és 0,2 másodperces response time-ot a gyártói oldalon.

Bemásolom ide az összehasonlító táblázatot a gyártó oldaláról, ez alapján talán könnyebb döntést hozni szerintem.




[ Szerkesztve ]

(#90098) Csandi válasza Evil Snowman (#90097) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem a sima VU switchével az volt a bajom, hogy nagyon erősen “ellentartott” tehát relatív nehéz volt lenyomni, mondjuk egy másik egérhez képest. Ha ez javult a v2-ben, akkor én csak azt venném és efelejteném az egyet.

(#90099) Pro!Petya válasza 0xmilan (#90095) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Online (látatlanban) veszel egy terméket kiprobálás nélkül.
Mi van akkor ha nem olyan a megrendelt termék mint amit vásárláskor a monitorodon láttál?
Esetleg hibás és ez csak használat közben derül ki?
Szívesebben választanád a garanciális ügyintézést ami elhúzódhat hetekig akár hónapokig? :F
Lényegében pontosan arra (is) találták ki mint amit írtál hogy védjék a fogyasztókat.
Most hogy nekünk mint fogyasztóknak van egy kis mozgásterünk, ez nem értem miért zavar téged? A termék így is úgy is ki van fizetve , ha kárt teszel benne akkor nem kapod vissza a teljes vételárat stb stb aszf-től függően.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#90100) 0xmilan válasza Pro!Petya (#90099) üzenetére


0xmilan
addikt

> Mi van akkor ha nem olyan a megrendelt termék mint amit vásárláskor a monitorodon láttál?
> Esetleg hibás és ez csak használat közben derül ki?
Igen, ezekre lett kitalalva.
A 'megnezem, hogy tetszik-e' nem ez a kategoria.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.