Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) nyunyu válasza korcsi (#14549) üzenetére


nyunyu
félisten

Én is rá tudom tenni a tenyerem a G400-ra,

Mas kerdes, hogy ugy hasznalhato-e egyaltalan az eger.

En akarmelyik modern L egeret probaltam palm grippel, valahogy sosem sikerult megnyomni huvelykujjal az oldalso gombokat, meg mutatoujjal kezelni a gorgot, pedig egyaltalan nincs nagy mancsom.

Ha meg hatrebb fogom oket, hogy a huvelykujj a mouse4/5-on, mutatoujj a bal gomb+gorgon, kozepso ujj a jobb gombon legyen, akkor huvelyk+kisujj lelog oldalt az aletetre, mert keskeny az eger.

Plusz a tenyeremet sem tamasztja ala az eger, mert tul rovid.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14552) execute93


execute93
őstag

Sziasztok.
Valami hasonló méretű egeret szeretnék mint ez(ez van most): Canyon Cnr-msopt6
Keret meg 6-10k
Csakis vezetékes egért akarok.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14553) DeFranco


DeFranco
nagyúr

No, megjött az IME 3.0 az ebayről.. Egyelőre próbálgatom, de ránézésre teljesen korrektnek tűnik. A fogását még szokni kell, ha szeretnétek, este lesznek fotók a szerzeményről :)

Nagyon fura, mert eddig claw gripes egeret használtam maximális érzékenység mellett, ezzel viszont (lehet rosszul csinálok valamit) de majdnem vállból kell dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#14554) cellpeti válasza DeFranco (#14553) üzenetére


cellpeti
veterán

hát akkor valami nem kóser, én simán nyomatom csuklóból, pedig az érzékenységen nem állítottam semmit.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14555) DeFranco válasza cellpeti (#14554) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Még ki kell tapasztalnom a jó fogást, mert kényelmes, de nem tudom rajta pihentetni az ujjam, mert abból jobbklikk, vagy oldalklikk lesz, ha a csuklóm pihen az asztalon, mert elég könnyen járnak a gombjai. Ha megemelem a csuklómat, akkor viszont automatikusan mozdul a karom is.

Nem olyan lassú, max érzékenységen pontosság javítással (tudom, hogy ezt majd le kell venni, de most az irodai gépnél vagyok, csak próbára dugtam rá) 3,5-5 cm körül visz át vízszintesen 1280 pixelt a húzás gyorsaságától függően.

@nyunyu: cellpeti buzériájának dőltem be :DDD de ez ennyire nem egyszerű, ez a asját döntésem volt.

1) izületi fájdalmaim voltak a claw-os egeremtől, mert a görgőt a középső ujjammal használtam elég sokat (többet használtam, mint a jobb klikket, azzal nyitok és zárok linkeket).

2) akartam egy tényleg ergonomikus és sokak által rendkívül kényelmesnek és jónak talált egeret, és a microsoft egerek a többség véleménye szerint azok, így tettem egy próbát. Az egér többet van a kezemben, mint bármi más, legyen hát az tökéletes.

3) ez előtt is egy palmos egerem volt, és azt imádtam, de sajnos tönkrement, és nem lehet kapni.

4) ha nem jön be, nem hiszem, hogy sokat parkolna a hardveraprón egy közel null kilométeres, új, dobozos eredeti példány akkor sem, ha az általam kifizetett vételárat kérném érte. Kereslet van, én eladó példányt viszont nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#14556) nyunyu válasza DeFranco (#14553) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagyon fura, mert eddig claw gripes egeret használtam maximális érzékenység mellett, ezzel viszont (lehet rosszul csinálok valamit) de majdnem vállból kell dolgozni.

Igy jar, aki bedol mangaboy MS buzeriajanak.

1000 cpi es 400 cpi kozott az a kulonbseg, hogy az utobbit 2.5-szer annyit kell tologatni az asztalon...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14557) Egon válasza nyunyu (#14556) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez jó volt, feldobtad a napom, thx! :)) :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14558) Shad_


Shad_
csendes tag

MS 1.1A-t lehet még valahol venni? Tud nekem ebben valaki segíteni? (az eBay-en kívül).

Balkezes vagyok, így csak a szimmetrikus egerek jöhetnek szóba. Steel Kana-t néztem még, csak nem túl olcsó...
Köszi!

(#14559) DeFranco válasza nyunyu (#14556) üzenetére


DeFranco
nagyúr

800-as egerem volt előtte egyébként (Genius netscroll 110 azt hiszem). Szívbajt abból sem csinálok, ha ezt gyorsítom valami hekkeléssel 9999 cpi-sre, én simán tévedek 1-2 mm-t akkor is, ha nem akarok, tökre nem számít, ha 2 pixelt ugrik egyszrre, a lényeg az ergonómia.

De ez csak a végső eset, adjunk azért annak is egy esélyt, hogy nem 5 perc alatt szokok át ~8 év claw genius után egy palm MS-re :))

(#14560) korcsi válasza Pszihonaranc (#14541) üzenetére


korcsi
veterán

Megpróbáltam, tudom nyomorgatni az oldalsó gombokat, csak nekem szokatlan, mert soha nem használtam őket.

DeFranco: a netscroll 110 nekem nagyon bejött, mert könnyű volt, és "fürge", jól lehetett vele lőni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14561) nyunyu válasza DeFranco (#14555) üzenetére


nyunyu
félisten

2) akartam egy tényleg ergonomikus és sokak által rendkívül kényelmesnek és jónak talált egeret, és a microsoft egerek a többség véleménye szerint azok, így tettem egy próbát. Az egér többet van a kezemben, mint bármi más, legyen hát az tökéletes.

L egerek kozul megerne egy probat az MX400 vagy az ujfajta gorgos utodja az M500.

Baaaar, ujhullamos L dizajn miatt ezeknek is hamar vege van a jobb oldalon, igy kerdes mennyire alkalmas palm fogasra.

Irtad, hogy kozepso ujjal kezeled a gorgot, ugy azert jobban el lehet ferni az L egerek tetejen, mint ahogyan en fogom: nalam a kozepso ujj a gorgo jobb oldalan van, azzal kezelem a jobb gombot, igy a gyurusujj leszorul az eger oldalara, kisujjnak mar egyaltalan nincs hely.

[szerk:]Nezegetem az M500 galeriat, ez az eger is jo masfel centivel rovidebb, mint a 12-15 evvel ezelotti MouseManok, igy biztosan nem tamasztja ala a tenyer tovet. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14562) DeFranco válasza nyunyu (#14561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem akarom a középső ujjammal kezelni, ezért is váltottam.

(#14563) zolee86


zolee86
tag

Esetleg erre még valaki?

MS IME 3.0 javasolták, de sajna nem tudnám megszokni, túl hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#14564) Wolfskin válasza Wolfskin (#14522) üzenetére


Wolfskin
őstag

erre az X-Mouse Button Controll egérfunkció progira senkinek nincs ötlete?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14565) execute93


execute93
őstag

erre valaki?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14566) korcsi válasza execute93 (#14565) üzenetére


korcsi
veterán

Új kell, vagy jó használt is?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14567) execute93 válasza korcsi (#14566) üzenetére


execute93
őstag

Újnak/ Használt jó állapotú garis, full tartozékos érdekelne.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14568) execute93 válasza execute93 (#14567) üzenetére


execute93
őstag

Senki nem tud?! :O

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14569) Pszihonaranc válasza execute93 (#14568) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

sajnos nem

(#14570) jaffa 2843 válasza execute93 (#14568) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Neked is ajánlom figyelmedbe korcsi eladó G400-asát.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14571) Synthwave válasza nyunyu (#14556) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

LOL.

TNGboy megmondja. ;]

Volt 3.0-ám többször is, érdekes módon tudtam használni csuklóból. 2 monitoron.

De ha visszábbolvasol, akkor láthatod, hogy csak annyit mondtam, hogy egy nagyon jó eszköz, éri az árát, okkal népszerű ma is - és nem kevés a 400 dpi, ha hajlandó vagy 3 cm-nél többet mozdítani az egéren. :U
A szelektív olvasással meg nem tudok mit kezdeni.

Másrészt cellpeti hypeolja agyon a 3.0-át, nem én.

DeFranco: "De ez csak a végső eset, adjunk azért annak is egy esélyt, hogy nem 5 perc alatt szokok át ~8 év claw genius után egy palm MS-re "

Ott a pont. Meg ahogy írtad is, desktopon feljebb veheted 6/11-ről.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14572) execute93


execute93
őstag

Mionix Naos 3200 Vélemény?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14573) szuzi80


szuzi80
tag

Trust Silverstone egérről van vélemény, tapasztalat, bármi?
Nagyon megtetszett, lehet meg is rendelek egyet belőle. :) Sógromnak van Trust egere (egy régebbi modell), tovább működik akksiról mint a MS IME 1.0A egerem, és igazándiból kényelmes egérke. Sajna MS meg olyan egeret nem gyárt, amilyet szeretnék --> Kapja be.... :D :P

(#14574) HUNRONIN


HUNRONIN
tag

Hy!

Van már valakinek tapasztalata a Razer Orochi egérrel kapcsolatban? Illetve szeretném a véleményeteket kérni, hogy jó választás e ez az egér?

Üdv.: shad

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#14575) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

GIGABYTE GM-M6900 egérrel van valakinek tapasztalata? A gombok mennyire hangosak? A mostani egeremnek MS X3 nagyon zavaró a mikrókapcsoló hangja. :(

(#14576) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

G700-ról mi az általános vélemény errefelé? Használat terén leginkább mindenfélére lenne használva, ideértve játéktól kezdve (bár ezt ritkán), irodai mindenfélén át a programozás/photoshop/webdizájn hármasig, meg még ami eszembe jut épp akkor.
Illetve kérdések vele kapcsolatban:
- Rendszeres és folyamatos napi ~10-12 óra használat mellett mire számíthatok, mikorra lesz használhatatlan az akku amit hozzáadnak (ha egyáltalán lehet ilyet tudni)?
- Amennyiben lemerülőben van az elem, jelzi valahogy? Tölteni érdemesebb konnektorból, külső töltővel (és addig más elemmel vagy vezetékkel használni), vagy abszolúte mindegy?
- Amennyiben lemerül az elem, és rádugom az USB-re (ami - ha jól értesültem - töltő és adatkábel egyben), akkor az elemet tölti, és wireless "mód"ban lesz az egér, vagy tölti, de vezetékesként üzemel majd (kisebb késés, nem merül közben az akku, stb.?
- Amennyiben vezetékesként használom (játéknál pl.), érdemesebb kivenni az elemet belőle, és úgy használni, vagy mindegy?
- Nem a gyári akkuját használva, hanem pl. egy teszkós újratölthetőt, tölt és/vagy sérül az az elem, ha rádugom a töltőt? Elektrotechnikában nem vagyok eléggé járatos, de gondolom van különbség a kapacitáson kívül is a teszkós és a gyári - ha jól tudom - sanyo eneloop között, ami miatt sérülhet a teszkós elem (de előfordulhat, hogy most hülyeségeket beszélek :-D).

A válaszokat előre is köszi!

U.I.: Azért elsősorban a G700-ban gondolkodom, mert a plusz gombok jól jönnének sok helyzetben (Néztem a razer naga-t is, de kétlem, hogy kényelmesen (és gyorsan) használható lenne ennyi oldalsó gomb, amellett, hogy a hüvelykujjnak is pihennie kéne valahol. De előben még nem találkoztunk, valahol ki lehet próbálni?), az akadásmentes görgő tetszik, a vezetékes/vezeték nélküli üzemmód se jön rosszul. ~20 ezer egy egérért sok pénz, de mivel a lassan öt éve ajándékba kapott G9-el tökéletesen meg vagyok elégedve, és a még mindig tökéletesen üzemel, jelenleg úgy gondolom, ha a G700 is bírná legalább ennyi ideig, akkor meg is érné (ha meg nem akkor így jártam, és legközelebb maradok az egyik legolcsóbbnál).

(#14577) Pszihonaranc válasza Marvinyo (#14576) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

g400zal kapcsolatban lenne még egy kérdésem: több ismerősöm is panaszkodott, hogy a szenzor gyakran rosszalkodik, illetve amikor felemeli beremeg. Ezen az egéren tapasztalható, hogy amikor felemeljük még érzékeli az egérpadot? Mert ez iszonyú pontatlansághoz vezet

(#14578) Pszihonaranc válasza Pszihonaranc (#14577) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

nem válasznak akartam

(#14579) korcsi válasza Pszihonaranc (#14577) üzenetére


korcsi
veterán

Az a kérdés, hogy ha felemeled érzékeli e a padot, vagy felemelve van e valami hibája (rosszul lát).

"The lift off distance of the G400 is not as low as as other gaming mice, but is around 3mm."

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14580) Pszihonaranc válasza korcsi (#14579) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

csak nem lát rosszul, akkor nem ajánlgatnátok ennyire :P amúgy meg igen a lift off distance-re voltam kíváncsi. 3 mm.. hát az még a tűrhető kategóriában van :K

(#14581) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, nem tud valaki egy számítástechnikai boltot Érd vagy Budaörs környékén, ahol lehet kapni g400at 10000ft környékén, és meg is lehet nézni az egér dobozát? Ipon-ban 10000ft környékén árulják, de az webshop, tehát nem lehet megnézni előtte, ahol eddig néztem, tesco, auchan, mediamarkt, ott 40-60%-al többért árulták, tehát nekem valami olyan bolt kéne ahol meg lehet nézni a dolog dobozát de olcsó is.

(#14582) execute93 válasza Golyobis (#14581) üzenetére


execute93
őstag

Hello!
G400 doboza

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14583) torma1981 válasza execute93 (#14582) üzenetére


torma1981
veterán

Mi az a macska fogta? :-) :-D

(#14584) Gude


Gude
senior tag

Üdv

A4 tech 750bh nem túl boldog tulajdonosa vagyok mivel az egeremben a DPI használat közben visszakapcsolt majd napokkal késöbb az egér teljesen ki is kapcsolt pár másodpercre.Az egeret visszaküldtem gariba majd 30 nap elteltével "javítva" visszakaptam.A hiba megmaradt és a poén az,hogy ezt az egeret cserébe kaptam 1 a4 tech 747-ért mert az is ezt a hibát produkálta.Teljesen tanácstalan vagyok.Biztos,hogy az egér a hibás?Ha valaki tud kérem segítsen!Köszönöm :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#14585) Glave válasza Golyobis (#14581) üzenetére


Glave
csendes tag

Ipon-ban vettem az enyémet még hó elején. Előtte megkértem, hogy nézzék meg a csomagolást (gondolom neked is az új firmware-el kéne) és írtak is vissza, hogy az új verzió szokott nekik már jönni. Így hát megrendeltem és LZ146HG széria, új fw :)

Glave

(#14586) neorow1 válasza Gude (#14584) üzenetére


neorow1
senior tag

Megtört a kábel, nekem is ez volt. A törésgátlót óvatosan félbe kell vágni, akkor kijön belőle a kábel. 5 centit levágsz belőle és visszaforrasztod, törésgátlóba vissza a vezetéket és már megy is. 20 perc alatt megvoltam vele.

(#14587) HUNRONIN válasza Marvinyo (#14576) üzenetére


HUNRONIN
tag

Nekem fél évet bírt a G700 intenzív játék mellett. Tönkre ment benne a görgő....egyébként kényelmes és jól kezelhető...2-3 nap aku idővel....de tönkrement....többet nem vennék....

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#14588) torma1981 válasza HUNRONIN (#14587) üzenetére


torma1981
veterán

Van rá még garancia nem?

(#14589) HUNRONIN válasza torma1981 (#14588) üzenetére


HUNRONIN
tag

Igen volt rá....kicseréltettem, de nem G700-ra :)
Ha egy egérre azt a titulust aggatják, hogy "Gamer" akkor még a görgöje se lesz szives bexarni 6 hónap intenzív játéktól, mert ugye erre tervezték volna vagy mi,mert hát ugye "Gamer". :W
Egyéb iránt nagyon szerettem mert pont illet a lapát tenyerembe, és minden egyéb funkciója teljessé tette a számítógépkezelés élményét, mit egy egér nyújthat.... :)

[ Szerkesztve ]

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#14590) torma1981 válasza HUNRONIN (#14589) üzenetére


torma1981
veterán

Ez igaz. Ha már egy vagyont kérnek érte akkor menjen rendesen. :)

(#14591) Gude válasza neorow1 (#14586) üzenetére


Gude
senior tag

Köszi a segítséget.Ki fogom próbálni!

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#14592) neorow1 válasza Gude (#14591) üzenetére


neorow1
senior tag

Most olvasom, hogy eléggé félreérthető volt amit írtam, szóval az egérnél törik meg a kábel, nem az USB-nél. Nekem magától váltogatta a DPI-t, meg kihagyott pár másodperceket.

(#14593) kemalboy01


kemalboy01
tag

Mionix Naos 3200 optikai egér jó választás gémelésre???

[ Szerkesztve ]

(#14594) Golyobis válasza Glave (#14585) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, igen ez érdekelt, a biztonság kedvéért (meg anyagiak miatt) még várok egy hónapot, akkor még növekszik a valószínűség ahogy a régiek leürülnek.

(#14595) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Mennyibe kerül a legolcsóbb bluetooth-os egér és hol lehet beszerezni?

Skynet is real. It's called Google.

(#14596) kemalboy01


kemalboy01
tag

Roccat kova+ jó döntés?

(#14597) strabowsky válasza kemalboy01 (#14593) üzenetére


strabowsky
tag

Itt nézd meg!
TESZT

(#14598) execute93 válasza kemalboy01 (#14593) üzenetére


execute93
őstag

Én is olyan egeret akarok venni..meglátjuk!

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14599) kemalboy01 válasza kemalboy01 (#14596) üzenetére


kemalboy01
tag

azt olvastam hogy a cova+-ban piacvezető szenzor van! milyen egérpad menne hozzá?

(#14600) Synthwave válasza Marvinyo (#14576) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha jó még a G9-ed és szereted, mért akarnál újat?

Golyobis: Érden tuti ne keress ilyet. :DDD De nem értem, mi ez a doboz-mizéria. Ha fogtál már MX 5XX-es Logitech-et, akkor ismered a fogást. Ha bejött, akkor onnantól pedig irány egy olcsó webshop

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.