Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) polgi803 válasza Synthwave (#14500) üzenetére


polgi803
őstag

És mantisban pl inkább controll nem pedig speed ha sniperezni akarok...jól gondolom? :U

(#14502) Synthwave válasza polgi803 (#14501) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fordítva.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14503) polgi803 válasza Synthwave (#14502) üzenetére


polgi803
őstag

Tesztekben azt írták inkább controll sniperhez,mert nem lehet annyira pontosan lőni speed padon...de a tapasztalatnak inkább hiszek...szóval akkor szerinted frankó lenne az a páros?!

(#14504) Synthwave válasza polgi803 (#14503) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

DA v2 + Mantis Speed? Aha.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14505) Pszihonaranc válasza korcsi (#14489) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

véleményed szerint megéri a felárat a g 500 ?

(#14506) Pszihonaranc válasza korcsi (#14489) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

véleményed szerint megéri. a felárat a g500 ?

(#14507) korcsi válasza Pszihonaranc (#14506) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem elég 3 gomb, 800 dpi, szenzor meg szerintem mindegy csak legyen jó :), ez nem szokott összejönni. (gyorsulás hiba, jitter, stb.). A g400 szenzoráról tudom, hogy rendben van, nekem bejött, méretre formára, picit szokni kellett, de aztán ment a halál osztás.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14508) jaffa 2843 válasza Pszihonaranc (#14506) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

G400 egyértelműen

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14509) Synthwave válasza Pszihonaranc (#14506) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem.

G400 jobb vétel (ha ez lenne drágább, akkor is ezt mondanám).

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14510) Stunts666 válasza Synthwave (#14500) üzenetére


Stunts666
őstag

Szomorúsággal tölt el, hogy a Roccat Taito nincs a listán.... :((

(#14511) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

mindenkinek köszi a megerősítést

(#14512) tommjee válasza gabo9201 (#14497) üzenetére


tommjee
senior tag

Ha esetleg kellene eredeti WMO microkapcsoló írj ! Vagy bármi egyéb alkatrész hozzá mert van itthon egy panelem csak nincs burkolata !

(#14513) gabo9201 válasza tommjee (#14512) üzenetére


gabo9201
senior tag

Gondoltam rá, hogy kicserélem a kapcsolót benne (a feltételek adottak hozzá :DDD ), de utána arra jutottam nem érdemes foglalkozni vele.
Főleg ha ilyen 3.500Ft-ért lehet venni másikat. Ebben az esetben ez az egerem megmarad alkatrésznek és ha esetleg gond van tudom faragni :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#14514) t256


t256
őstag

Heló! Kérdésem a következõ:

Eg PC tud-e kezelni kettõ egeret ehyszerre?
Egy Razer DA egeret használok játékra, viszont ágyból filmezek, amihez jó lenne egy vezetéknélküli.
Úgy használnám mint egy távirányìtót. Tehát a két egér egyszerre lenne rádugva 1-1 usb portra. Windows 7-et használok.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#14515) jaffa 2843 válasza t256 (#14514) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Persze, minden gond nélkül. Az egyetlen dolog ami megakadályozhatja ezt, az az, hogy a driverek összeakadhatnak, de ez nagyon ritka. Nekem volt, hogy egyszerre 3 egér volt használatban, de minden működött tökéletesen.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14516) t256 válasza jaffa 2843 (#14515) üzenetére


t256
őstag

Remekül hangzik, kössz a segìtséget!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#14517) kiki22 válasza Synthwave (#14483) üzenetére


kiki22
senior tag

hgali.irtad ,h a regi abyssusok kepesek voltak furcsa jelensegeket okozni.Azt szeretnem megkerdeni vannak ezek a lolos runakal arult modellek.ezek mar ujabb verziok?amugy razer exacmat padom van

(#14518) Synthwave válasza kiki22 (#14517) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Olyat még nem is láttam.
Szinte biztos.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14519) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!

Most szeretnénk egeret venni ezt 2 típust néztem ki:

GIGABYTE GM-M6980

Logitech G300

Ezek közül melyik jobb melyiket érdemes meg venni?
Esetleg valakinek van tapasztalata ezekről a típusokról?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#14520) jaffa 2843 válasza rayman2006 (#14519) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha mindenképp eközött a két egér között kellene választanom, akkor a G300-at venném, még akkor is, ha számomra hányingerkeltő a kinézete :) De inkább G400-at nézegesd :)

Egyébként erősen ajánlom figyelmedbe az első hozzászólás áttanulmányozását.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14521) Apika válasza rayman2006 (#14519) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A Logitech kicsit drágább, de én is azt javaslom... :K

(#14522) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, ismeri valaki az X-Mouse Button Controll nevű progit?

azt szeretném elérni vele, hogy az egér harmadik gombja (a görgő) megnyomásával váltson a vízszintes és függőleges görgetés közt oda-vissza (horizontal wheel).

van egy kis driver (browser mouse 1.1), ami ezt tudja, de sajnos win7 alatt nem működik rendesen. van egy olyan funkciója, hogy abban az ablakban görget, ami fölé viszem az egeret, de sajnos a win7 felugró ablakaiban (pl. mentés, megnyitás) inaktív.

az x-mouse BC meg tudja ezt, viszont nem tud horizontális görgetésre váltani (vagyis szerintem tud, csak nem bírom rávenni). a két program együtt meg nem megy, mert akadnak.

a másik amire nem jövök rá, hogy az x-mouse bc hogyan indul a Windowssal? nincs bent az indítópultban sem (msconfig), meg a programban sincs ilyen választható opció... :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14523) Wolfskin


Wolfskin
őstag

a segítségért cserébe itt egy jó is program, ami fenekestül felforgatja a használt egér piacot:

Egérmozgás-statisztika v1.3
A háttérben tud futni, és méri az egér által megtett távolságot, a bal-középső-jobbgombos kattintások, valamint a billentyűleütések számát. Ehhez csak a monitor képarányát és a képátlót kell beállítani (támogatott képarányok 5:4, 4:3 és 16:10).

már látom is a hardver-aprón: " Logitech egér, kevés kilométerrel, vidéki orvos házaspártól eladó". :DD

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14524) iamthesonar


iamthesonar
aktív tag

Sziasztok ragcsalo tudorok!
eleg regen nem volt szerencsem a topikhoz az egyik orszagbol masikba koltozesem miatt....
elsosorban szeretnek gratulalni regi baratomnak a hasznos es fontos elso hozzaszolasaert!!! ez mar nagyon kellett mert ahogy olvasgattam megszuntek a verpistike problemak!!!! el sem hiszem hogy csak ennyi kellett hozza :)
gratula [oWn]f4te!!! ha magyarorszagon jarok beugrom egy teara meg jofajta szivarra!!!!
ami az utolso 2 oldali problemat illeti en nekem nemreg volt szerencsem egy G400hoz... azt kell hogy mondjam szerintem jelenleg a legalkalmasabb jatekra a logitech kinalatabol!! nalam verte az osszes logit amit eddig probaltam (es eleg sok volt)!!! az egyetlen bajom vele meg mindig hogy szamomra kenyelmetlen...

de az uj szerelmem amit nemreg vettem a steelseries kinzu!
egyszeruen imadom!!! buta drivere van tehat meg mindig a razer diamondback 3Gnel a pont (meg hat a 3G infra az csucs fasza szerintem) de a formaja a sulya a gombjai egyszeruen nem kell jobb kategoria.... lehet tamadni hogy csak 3 gomb meg led optika.... 3 gombbol jateknal kettot hasznalok loves zoom pont eleg... az optikarol meg csak annyit hogy meg nem sikerult kiakasztanom mukodik minden variacioban hibatlanul 125-1000hz.ig 400-3200dpi-ig gyorsitassal gyorsitas nelkul... szerintem nagyon jo vetel!!! de mondom ami leginkabb tetszik a sulya meg az alakja majdnem diamondback de megsem... inkabb egy Ms 1.1 kicsinyitve diamondback fogassal pihe konnyuseggel... szerintem tuti!!!
ha legyartanak 3-3.5G infraval nem vennek mast csak ezt!!!

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#14525) frango13 válasza Wolfskin (#14523) üzenetére


frango13
aktív tag

Ilyen van nekem is minialkalmazás formájában. Középső gomb kattintást viszont nem mér. Cserébe méri az egér sebességét. :D

:)

(#14526) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

valaki, akinek már van tapasztalata g400 téren segítsen már ki kérem. Az lenne a problémám, hogy elég sürgősen be akarok szerezni egyet, és csak most jutott eszembe az egészben a legnagyobb buktató: az ergonómiája. Tudom hogy szubjektív hogy mennyire kényelmes, de annyit azért lehet tudni, hogy milyen fajta fogásra ajánlott? (Claw grip, palm grip és fingertip grip) kicsit hülyén hangzana magyarul így le se fordítom inkább. Én az utólsóhoz azaz a fingertip griphez vagyok hozzászokva. Ehhez ajánlották az abyssust, de miután sikerült megfogdosnom egyet a médiában kiábrándultam belőle.

aki esetleg nincs tisztába a különböző fogások elnevezéseivel itt bővebben olvashat róla.

(#14527) zolee86


zolee86
tag

Sziasztok!
Egér vásárlás előtt állok, és a kiszemelt egy Gigabyte M6900, előtte egy egy 6880-at használtam, szóval a fogása ugyan olyan, csak a 6880 lézeres.
Tehát az lenne a kérdésem, hogy optakai vagy lézeres. Enyhén érdes felületen játszom, és a 6880nál néha megugrott a kurzor emelésnél.
Esetleg valami alternatíva hasonló 5k árban?

[ Szerkesztve ]

(#14528) korcsi válasza Pszihonaranc (#14526) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem a g400 fingertip-el bevált, pedig szerintem kicsi kezem van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14529) cellpeti válasza zolee86 (#14527) üzenetére


cellpeti
veterán

MS IME 3.0 innen a PH-ról 5kért simán tudsz venni és megeszi a Gigabyte egereket! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14530) korcsi válasza cellpeti (#14529) üzenetére


korcsi
veterán

Téves

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14531) korcsi válasza cellpeti (#14529) üzenetére


korcsi
veterán

Azért ha valakinek kevés a 400dpi akkor nem biztos, hogy az a megfelelő.

Dupla.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14532) rayman2006 válasza jaffa 2843 (#14520) üzenetére


rayman2006
tag

Sziasztok!

Logitech G300 mennyire lehet jó Palm-grip fogáshoz?

(#14533) Pszihonaranc válasza korcsi (#14528) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

ez megnyugtató. az összes gömb kényelmesen elérhető volt? még a kisebb nyíl is az oldalán? (ami előrébb van)

(#14534) korcsi válasza Pszihonaranc (#14533) üzenetére


korcsi
veterán

Arról nem tudok nyilatkozni, azokat a gömböket nem használom.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14535) PIT888


PIT888
tag

Hali! Razer imperatorhoz valaki nem tud ajánlani egy jó egérpadot? Steelseries NP+-t ajánlották, de nem nagyon jön raktárra egyik helyen se. Valami más alternatíva esetleg? :R

„Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!” ~ Blöff

(#14536) cellpeti válasza korcsi (#14530) üzenetére


cellpeti
veterán

sztem mindenkinek elég, a pro gamerek is nyomják ilyennel,akkor nem hiszem, hogy az itt jelenlévőknek ne lenne elég, de persze nem azt mondom, hogy a többi nem jó, de 5kért ez egy nagyon jó egér

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14537) korcsi válasza cellpeti (#14536) üzenetére


korcsi
veterán

Magamból kiindulva jegyeztem meg (kis egoista :) ) asztalon win 6/11 beállítással a 400dpi nekem kevés, ha csak ez lenne akkor állandóan állitgatnom kellene. Játékban tényleg nem számít annyira még med sensen sem. High senshez már lehet kevés.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14538) Pszihonaranc válasza korcsi (#14534) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

hát azért annyit megtehetnél, hogy ráteszed a kezed és megpróbálod megnyomkodni kétszer, csak nekem® :DDD

(#14539) Pszihonaranc válasza korcsi (#14534) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#14540) korcsi válasza Pszihonaranc (#14538) üzenetére


korcsi
veterán

Most melózok, holnap délelött megnézem.
A araszom (kis ujjamtól a hüvelyk ujjamig) 23cm.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14541) Pszihonaranc válasza korcsi (#14540) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

ja okés, köszi az infót

(#14542) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.

Erről az egér-ről mi a véleményetek?
Mionix Naos 3200

Ezt néztem ki vagy Logitech G300
Melyik lehet jobb és kényelmesebb(palm-grid fogást használok)?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#14543) jaffa 2843 válasza rayman2006 (#14542) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha palm, akkor G400 :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14544) execute93


execute93
őstag

Sziasztok.
Milyen egeret vegyek 6,5eFT ért?!
Csakis Gamer egér jöhet szóba. Főképp ezzel tolom: StarCraft II

Köszönöm.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14545) korcsi válasza execute93 (#14544) üzenetére


korcsi
veterán

Körülbelül mik a peremfeltételek? Felbontás, gombok, méret?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14546) execute93 válasza korcsi (#14545) üzenetére


execute93
őstag

Őszinte legyek foggalmam sincs! Nekem mindig csak ilyen 2-3 ezer forintos egereim voltak.
Ez lenne az első komolyabb egér. Legyen jó fogása. G400-at néztem ki de az majdnem 10 k..:/
Lehet hülye szokás, de nekem fontos, hogy szép legyen a külseje.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#14547) Pszihonaranc válasza jaffa 2843 (#14543) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

basszus :S. akkor mégis csak tenyeres a g400? lehet hogy az én ujjbegyes fogásomhoz mégse passzol? :F

(#14548) jaffa 2843 válasza execute93 (#14546) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Esetleg korcsi kolléga eladó G400-asa? :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14549) korcsi válasza Pszihonaranc (#14547) üzenetére


korcsi
veterán

Majdnem minden egeret lehet mindenhogy fogni, kivételt képeznek a szélsöségek. Pl.: razer salmosa asian edition palmgrip fogással. Én is rá tudom tenni a tenyerem a G400-ra, de akkor ugrott az ujjal navigálás, ami számomra fontos.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14550) Pszihonaranc válasza korcsi (#14549) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

bízom az igazadban ;) meg abban is, hogy a g400-as kényelmesebb mint az abyssus, mert az utóbbiban nagyot csalódtam nem rég.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.